zoo,spoedig uoor anderen verdrongen worden. Aan iedere regeeriugsvorm zijn echter nadeelen verbonden, maar dan is de onze toch boven andere te verkiezen. De voorzitter zegt Ds. Hofstede dank voor zijn leerrijke rede en verzoekt hem voor te gaan in dankgebed, waarmede cleze vergadering besloten werd. HAZERSWOUDE. De prijs van de melk is met 1 cent per liter verlaagd en gebracht op 13 cent per liter. In de gehouden vergadering van de Commissie tot wering van Schoolverzuim werden tot voorzitter en secretaris herbe noemd de heeren J. van der Meulen en B. Offringa. De 16-jarige J. v. V„ die Maandag avond als afgevaardigde van de Geref. Knapenvereeniging „Samuël" alhier nog de jaai*vergadering van de Knapenver eeniging te Koudekerk bijwoonde, is Don derdagmorgen na een zeer korte onge steldheid, overleden. OEGSTGEEST. In de a.s. Zondagavond te houden godsdienstoefening der Geref. Kerk alhier, zal Dr. D. J. van Katwijk afscheid van deze gemeente nemen, wegens zijn ver trek als Dienaar des Woords naar de Ge ref. Kerk te Velzen. OUDE WETERING. A.R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje". De A.R. Kiesvereen. „Nederland rn Oranje" vergaderde Dinsdagavond 'in de lokalen van de Geref. Kerk alhier. De voorzitter de heer G. Meijer, opende om half acht de vergaderinj, las Hebr. 11 en ging voor in gebed. Daar de secretaris door ziekte niet aan wezig kon zijn, waren ook de notulen niet ter vergadering. De voorzitter leest een ingezonden stuk voor, dat bestaat uit een verzoek van Pa trimonium om steun te verleenen aan een voorstel aan de gemeente Alkemade, tot het instellen van een nachtdienst aan de brug over de Ringvaart te N. Wetering. Met op één na algemeene stemmen wordt besloten, om dit voorstel te steunen. Hierna geeft de Voorzitter het woord aan den heer A. Vreeken, die een onder werp heeft over Art. en 4 van Ons'Pro gram, handelende over „De Overheid". Op uitvoerige wijze schetst de inl. de hoofd beginselen onzer partij, ten eerste de er kenning van de souvereiniteit Gods op elk gebied, die wij dus ook erkennen op het terrein van den staat, en ten tweede de erkenning van het Goddelijk gezag der Heilige Schrift. Het Staatsgezag, aldus de inl., moet in de consc'entie der overheids personen aan de ordinantiën Gods gebon den zijn, zonder uitspraak van eenige kerk. De overheid staat buiten den geopen- baarden godsdienst. Zij heeft negatieve plichten ten opzichte van den godsdienst, opdat het Evangelie zijn vrijen loop hebbe en vrijheid van consciëntie be. taat, dus scheiding van kerk en staat, doch geen scheiding tuschen God en Staat, want wat van God afvalt, moet vallen; wij zien dat aan Rusland. Een uitvoerige bespreking volgt op dit onderwerp. Nadat gezongen is Ps. 66 1, sluit de heer A. Vreeken de vergadering met dank gebed. Nu de lessen en het examen van den cursus voor E.H.B.O. achter den rug zijn, waren de leden Dinsdagavond ter feest- vergadering bijeen in botel Klein alhier. Het was een zeer gezellige avond, door voordrachten enz. opgeluisterd. Dat de stemming wel goed was, blijkt uit het feit, dat men eerst om twee uur, welvoldaan huiswaarts keerde. SASSENHEIM. Volgens het verslag van den Rijks veearts zijn de volgende slachtdieren in 1927 ter keuring aangeboden: Nootjslach- tingen, 16 runderen, 19 nuchtere kalve ren, 7 graskalveren, 8 schapen, 1 geit en 13 varkens. Gewone slachtingen, 37 run deren, 1 pink, 1 schaap, 2 geiten en 149 varkens. Gestorven dieren: 23 runderen, 1 nuchtere kalveren, 1 graskalveren, 23 schapen, 11 varkens en 1 paard. Van de in nood gedoode of gestorven dieren werden geheel afgekeurd: 27 run deren, 2Ü graskalveren, 22 nuchtere kal veren, 21 schapen, 1 geit, 12 varkens en 1 paard. Twee processen-verbaal werden opge maakt. Ingebruikneming gerestaureerde Geref. Kerk. Het verbouwde en gerestaureerde Kerkgebouw te Sassenheim zal D.V. op Woensdag 21 Maart, des avonds te half 8, worden in -gébruik genomen. WOUBRUGGE. Volgens het verslag van den Rijks veearts-keurmeester zijn in deze gemeente verschillende winkels en slachtplaatsen, na het in werking treden van het Kon. Besluit van 6 Juni 1921 onderzocht. Bij A. Hoogendoorn, winkel en slacht plaats voldoen aan alle eischen; L. Dis seldorp, slachtplaats werd verbouwd; G. van 't Wout, geheel verbouwd, is als een lokaliteit voor bewaarplaats van vleesch ingericht; J. Wolthaus, winkel nieuw in gericht, voldoet aan alle gestelde eischen. Bevolking. Geboren: Elizabeth Maria, dv. A. van den Berg en J. A. Elfering, won. te Voor hout; Anna Christina, dv. R. van der Slot en M. C. van Elk; Anna Martina, dv. W. van Hage en C. W. Gardien; Apolonia Pe- tronella Antonia, dv. J. P. van der Ploeg en A. G. Beelen. Overleden: Anthony Johannes te Ligny, 22 j., ongeh.; Antje Vis, 24 dg., dv. C. Vis en P. M. Glasbergen; Cornelis van Nie- kerk, 6ü j., echtg. van M. K. C. Speet. Ondertrouwd; Hendrik Martinus Hus- ken, 23 j. en Plonia Buitenom, 21 j. Gevestigd: C. J. van der Eist, BurchG straat 8, van Oss; Msj. B. J. Meeuwen- berg, Teijlingerlaan 41, van Culemborg; M van der Voet, geb. Kortekaas, Hoofd straat 30a van Noordwijkerhout; C. Vis en gezin, Vaartkade 1, van Lisse; A. van der Voet en gezin, Hoofdstraat 195, van Noord wijkerhout; M. Bulk, Hoofdstraat 80, van Woubrugge; J. Mulder, Hoofdstraat 165, van Winschoten; Mej. K. Denkler, Jac. v. Beierenlaan 1, van Dinslafen (DL). Vertrokken: J. Guldemond, van Kerli- laan 16, naar Leiden; P. Helmus en gezin van Hoekstraat 5 naar Lisse; Th. J. Mensch, van Menneweg 14 naar Hazers- woude; D. A. J. Vogelaar, van Hoofdstraat 165 naar Voorhout; A. W. Blom, van Hoofdstraat 210 naar Anna Paulowna. De keuring van dienstplichtigen, lich ting 1929, zal voor deze gemeente plaats hebben op 4 en 5 April a.s. in het K.S.A.- gebouw alhier. GEMENGD NIEUWS. Langs de Niagcxabrug gekropen. Wel ke wonderlijke pogingen worden gewaagd om Amerika binnen te komen, leert on derstaande geschiedenis: Zelden zal een poging met grooter le vensgevaar verbonden zijn geweest dan die, welke een 17-jarig Litausch meisje, een werkstertje uit Montreal in Canada, Ladinia Sikauskas heeft ondernomen met succes, dat ten slotte nog tot niets leidde. Een dezer dagen hielden de autoriteiten aan den Amerikaanschen oever der Nia- garavallen de kleine Ladinia aan. Zij had geen papieren bij zich. De officials waren onverbiddelijk en sloten haar op. Toch had haar verhaal den vermetelste moeten doen verbleeken. Dol verlangend een beter betaalden werkkring bijvoorbeeld in de autofabrie- ken van Detroit te verkrijgen, was zij in jongenskleeren op weg gegaan naar den Canadeeschen kant der Niagara. Even daarvoor ontmoette zij een betrouwbaar uitziend man, wien zij om hulp bij haar waagstuk verzocht. Hij verklaarde zich daartoe bereid, geheel belangeloos geld had zij bijna niet en op haar verzoek bond hij een touw stevig vast om haar middel, en toen begon, in nachtelijk duis ter, het avontuur. De man liet haar van den oever neerzakken tot vlak boven de brullende wateren van den reusachtigen val, daar waar het halfcirkelvormig net werk van span- en steundraden begint, waarmee de pijlers der vermaarde inter nationale brug worden geschraagd. Daar op ving een vreeselijke tocht aan. De man volgde, want ook hij wilde Amerika bin nen. Ladinia kroop, zich krampachtig vasthoudend aan de ijzeren kabels, als 'n aap omhoog, langzaam, behoedzaam, haar route meeplooiend met de buiging der bruglijn. Op het vlakke midden van de boog moest zij zich, met uiterste in spanning, aan handen en voeten vasthou den. Daarop keerde zij zish voorzichtig om en begon de lange, lange daling naar het laagtepunt der brug aan de Ameri- kaansche zijde. Eindelijk was het schui mend water onder haar verdwenen. En haar laatste krachten dienden haar, om tegen den oever op te sluipen, in de vu rige hoop, dat geen loerend ambtenaren- oog haar zou zien. Op het hoogste punt was zij 80 meter boven den val geweest; de geheele tocht in het pikdonker was uitgevoerd over een afstand van 185 me ter, waarbij de man en het meisje de ab solute zekerheid hadden, dat de gering ste misgreep of aanval van vermoeidheid onherroepelijk een afschuwelijken dood ten gevolge moest hebben. Luttele minuten na de veilige „landing" kwamen de immigratie-beambten. De man wist tijdig in de duisternis te ontkomen. Bijna op dezelfde plek werden vier meis jes gearresteerd, die volgens haar zeggen verder op met een boot de rivier waren overgestoken. Men beraadslaag' thans over te terug zending van het arme kind.... Uit het Sociale Leven. UIT DE KLEEDINGINDUSTRIE. De strijd in de kleedingindustrie is geëindigd. De arbeiders hebben de jongste voorstellen van de patroons aanvaard. Als gevolg daarvan zijn dc uitsluitingen en de stakingen in het maatbedrijf hedenmiddag één uur af- geloopen en is een conflict in het maat confectiebedrijf voorkomen. UIT ONZE INDIEN.' BRAND IN EEN MIJN. De mijninspectie te Bandoeng ver neemt, uit Sawahloentoe, dat een brand is uitgebroken in de mijn Sa- wahrosoh vier, waardoor veel rook verspreid wordt. Bij een onderzoek naar de oorzaak was de eenige conclusie waartoe men komen kon, dat kwaadwilligheid in het spel was. Verwacht wordt, dat de brand nu ingespoeld is. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. directeur van landbouw. De directeur van het algemeen proef station voor thee, Dr. Ch. J. Bernard, is belast met de waarneming van de betrekking van Directeur van Land bouw. DE KRAKATAU De waarnemers van Lang Eiland, bij Krakatau zijn twee uur boven het punt van de eruptie geweest. De gas- opborrelingen waren zeer zwak. Loo dingen hebben aangetoond, dat tot dusver het ondiepste gedeelte 11 va- dum was, terwijl ter plaatse van de gasophorrelingen IS.vadem gecon stateerd werd. CHRISTENDOM EN POLITIEK. In een serie artikelen over de poli tieke beteekenis van het Christendom in Ned. Indië, welke verschijnen in De Banier, schrijft het bekende Sema- rangsche gemeenteraadslid De Raad, onder meer: „De nationalistische beweging hangt in de lucht, is praematuur en ontleent haar kracht in de eerste plaats aan het duistere nationale instinct, in de tweede plaats aan de sociale ellende, die op vele punten heerscht. Doch de geestelijke beweging, ,die de kracht vormt van een volk, ontbreekt. En nu komt het Christendom met zijn gees telijke idealën en tracht het volk als volk te doordringen van zijn gedachte. Indien dit gelukte om het uit zijn geestelijken doodslaap op te wekken, het te brengen in algemeenen zin tot den wortel der Westersche /cultuur, dan zou ook de nationalistische stroo ming in zuivere bedding worden ge leid en langs wettelijke banen zou een gemeenschappelijke oplossing kunnen worden gevonden. De hoogste vrijheid, ook voor het Javaansche volk, is zedelijke gebon denheid, Deze les uit te dragen in de politiek, tegenover het drijven der na tionalisten is de plicht der C. E. P. Haar houding tegenover het nationa lisme is dus sympathiek, doch ook kritisch. Niet in hoogheid van gevoe len, maar als Christen, niet te spoedig veroordeelend, maar medegevoelend, elke kwestie beziend in het licht der Goddelijke openbaring, zoo moet de C. E. P. inwerken op de nationalistische beweging, De strijd moet door haar niet verscherpt, maar verzacht wor den, trachtend te betoomen de al te heftige verlangens der naar hooger strevende Indonesiërs, aan de andere zijde zich schrapstellend tegenover hen, die, geen oog hebbende voor de rechten der inheemschen, in brute ge- zagshandhaving hun heil zoeken". BOND VAN CHRISTEN-CHINEEZEN. Wij vinden in het persoverzicht van het Bureau voor Volkslectuur mel ding gemaakt van de verschijning van het éénmaal per maand in het Ma- leisch uitgegeven blad „Kristen Tiong Hoa" (Chineesche Christen), orgaan van den Bond van Chineesche Chris tenen, den „Tiong Hoa Kie Tok Kauw Tjong Rwee" of „Bond Kristen Tiong- hoa". Het heeft den vorm van een boekje van 38 pagina's druks op goed papier met stevigen gekleurden om slag, op den voorkant waarvan het vaandel van den Bond: het vlaggetee- ken van de Zuidelijke Partij in China plus de symbolische voorstelling van geloof, hoop en liefde (anker kruis en hart) en den naam van het blad. De redactioneele leiding berust bij een commissie van redactie, bestaan de uit de heeren Pouw Peng Hong, Khoe Lan Seng, Na Oen Soei en F. W. H. Hoppe; administrateur is de heer Oen Teek Chew. Blijkens een uittreksel der statuten is de Bond Kristen Tionghoa" opge richt in Indonesië, met Batavia als als hoofdzetel. De leden moeten geloo- ven in Jezus Christus als den door Gpd gezonden Zaligmaker en trachten te leven volgens Zijn leer en Zijn voor beeld; doel van den bond is de Chris tenen in Indonesië en de geheele we reld, van alle volken, nader bij elkaar te brengen en de onderlinge broeder schap hechter te maken, de Christen- Chineezen op te wekken om een eigen kerk te stichten en ze te bekostigen. De redactie verklaart in een woord vooraf o.m., dat de actie naar buiten, in de algemeene samenleving, gericht zal zijn op een zelfstandig of in veree- niging met andere organisaties, wer ken aan het vraagstuk der verbetering en leiding van de Chineesche gemeen ten, zoowel op onderwijs- als handels gebied. Voorts ook aan bestuursvraag- stukken. zooals tot uiting is gekomen op de eerste conferentie van den Bond, waar het onderwijsvraagstuk naar vo ren is gebracht, met het resultaat, dat met verschillende zendingscorporaties die lagere, middelbare en kweekscho len hebben opgericht, overeengekomen is om er onderricht te geven in de Chi neesche taal, cultuur en beschaving aan de leerlingen van Chineeschen bloede; andere vraagstukken zullen ter gelegener tijd worden behandeld. Tezamen met de landgenooten, wil men de rassenliefde en vaderlandslief de opwekken in den ruimeren zin van het woord, zoo b.v. propaganda ma ken voor de oprichting van zieken huizen, armenhuizen, opvoedings-ge- stichten en andere voor de moreele en physieke en inteilectueele ontwikke ling nuttige instellingen, door middel van artkelen, en lezingen, opdat de landgenooten er toe bewogen worden, steun te geven in geld en arbeid. Men wil de landgenooten een goede positie doen innemen naast de andere volken op deze wereld. AANBESTEDINGEN. Gistermiddag 12 uur werd door den Commandant 6e R. V- A. in de Doelen kazerne te Leiden in het openbaar aan besteed de levering van hooi, stroo en turfstrooisel voor de paarden van ge noemd Regiment over het tijdvak van 1 Mei e.k. t.m. 31 Juli d.a.v. Er waren 6 biljetten ingekomen, waar op als volgt was ingeschreven: Turfstrooisel: T, Arkema, Rotter dam f 0,17; N.V. Handelsmij. voorheen K. Smit, Groningen f 0.169; Verkoop bureau voor Turfstrooisel, Rotterdam f 0.138; alles per 10 K.G. Hooi: A. Oerlemans Zn., Vrijhoe- ve-Capelle f 0.665; fa. Huisman en Lankhuizen, Geert ruidenberg f 0,65; N. B. L. Taselaar, Scheveningen f 0.7285, alles per 10 K.G. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Opgeheven wegens gebrek aan actief: 13 Maart. C. Snoek, Roelof Arends veen. STADSNIEUWS. BEGRAFENIS P. J. COFFRIE. Hedenmiddag half 1 had op de begraaf plaats Rhijnhof de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer P. J. Coffrie, in leven oud redacteur van het „Leidsch Dagblad". Een achttal bloemstukken dekte de baar, waaronder van Commissarissen en Direc tie, redactie, administratie en technisch personeel van het „L. D." Nadat de kist in de groeve was neerge laten, trad de heer J. W. Henny, directeur van het „Leidsch Dagblad" naar voren, die in herinnering bracht, hoe de overle dene 40 jaar aan dit blad was werkzaam geweest, eerst 30 jaar onder den heer G. H. Sythoff, waarna spr. 10 jaar met hem heeft samengewerkt. Hij heeft zijn werk steeds met hart en ziel verricht en was bij allen, met wie hij in aanraking kwam, bemind. De oudste zoon van den overledene, de heer H. G. Coffrie, dankte voor de eer, zijn vader bewezen. HET ONGELUK BIJ DE SPANJAARDS- BRUG. Naar wij vernemen zijn de lijken van de beide R.K. geestelijken, die gisteren avond op zoo noodlottige wijze om het leven kwamen, na door de doktoren 'Hulst en Lignac te zijn geschouwd, naar het St. Elisabethsgesticht teruggebracht. FUSIE DER CROENTENVEILINGEN? In den laa'sten tijd werden ernstige pogingen aangewend om te komen tot fusie van de Veilingsvereeniging „Ons Belang" aan de Boommarkt en de Leid- sche Tuinderspatroonsvereenigir.g aan de Houtmarkt. Door de beide besturen was reeds in een gecombineerde besturenvei'gadering, een schema opgesteld, dat tot grondslag van de liquidatie der beide vereenigingen zou kunnen dienen. In de ledenvergade ring van „Ons Belang" werd evenwel geen voldoende meerderheid bereikt om op dezen grondslag tot liquidatie der ver- eeniging over te gaan. Naar wij vernemen, zal thans nog een allerlaatste poging worden aangewend, om tot fusie te komen, en is de mogelijk heid niet uitgesloten, dat deze met succe9 zal worden bekroond. Laatste Berichten. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Hedenmorgen omstreeks 11 uur heeft op den Groninger straatweg on der de gemeente Leeuwarden een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Een particuliere auto uit de richting Groningen kwam in botsing met een vrachtauto voor het vervoer van vee. De particuliere auto sloeg over den kop. De drie inzittenden werden ern stig gewond en twee van hen zijn stervende. Zij konden niet meer wor den vervoerd. De derde inzittende heeft ernstige hoofdwonden gekregen en is naar het ziekenhuis te Leeuwar den overgebracht. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. GENèVE, 15 Maart. V. D. De voor bereidende ontwapeningsconferentie is hedenmorgen te 11 uur onder voorzit terschap van den Nederlandschen ge zant te Parijs, Jhr. Loudon, voor haar vijfde zitting bijeen gekomen. De Commissie heeft onmiddellijk na opening door den voorzitter, Jhr. Lou don, op voorstel van den Duitschen gedelegeerde, Graaf Benstorff besloten de besprekingen over de op de agenda staande politieke vraagstukken uit te stellen tot na de aankomst van de Turksche delegatie, die in den nacht van Zondag op Maandag verwacht wordt. De besprekingen over de andere be langrijke kwesties der agenda, als de voorstellen van Sovjet-Rusland en de verdere behandeling van de ontwape ningswerkzaamheden van den Vol kenbond zullen eerst Maandag in te genwoordigheid van den Turkschen Minister van buitenlandsche zaken, aanvangen, Tot Maandag zal de ontwapenings commissie zich bezig houden met het rapport van de Veiligheidscommissie. De zitting van de Commissie werd daarop tot Vrijdagmiddag verdaagd. DE VLUCHT VAN HINCHLIFE. Men vreest het ergste. LONDEN,, 15 Maart. (V.D.). Tot he denmorgen vroeg waren omtrent het vliegtuig van kapitein Hinchlife te Londen uit New-York nog geen be trouwbare berichten ontvangen. Het laatste betrouwbare bericht meldde, dat het vliegtuig 170 mijl ten Westen van Ierland is gesignaleerd. Alle be richten van New Foundland komen uit particuliere bron en moeten onder groot voorbehoud aanvaard worden. In Amerikaansche vliegerskringen evenals in de kringen van weer-des- kundigen wordt de poging van kapi tein Hinchliffe als een onverantwoor delijke waaghalzerij beschouwd, daar een vliegtuig in dit gedeelte van het jaar op den Oceaan bijna nimmer gunstige weersomstandigheden vindt. Zelfs woedde op het midden van den Oceaan een storm, welke hij moest passeeren. Nabij New-Foundland hangt vol doende vochtige nevel om de vleugels van het vliegtuig met een ijskorst te bedekken. Men neemt aan, dat des tijds ook Nungesser en Coli als ge volg hiervan verongelukt zijn. Daar alle berichten tot dusver ont breken en het vliegtuig reeds vele uren te laat is, vreest men het ergste. LONDEN, 15 Maart. (V.D.). Heden middag te 12 uur was nog geen enkel bericht van kapitein Hinchliffe ont vangen. De berichten, dat hij te Philadelphia zou zijn geland, worden tegengespro ken. DE MOORD OP DEN FASCIST TE PARIJS. ROME, 15 Maar. (V.D.) De aanslag, die gisteren te Parijs gepleegd is op een Italiaansch fascist, heeft in de Italiaansche pers groot opzien ge haard. De ochtendbladen bepalen zich vooreerst tot een relaas der fei ten, al nemen zij ook als vaststaande aan, dat men hier met een politieken aanslag te doen heeft. DE INVOERRECHTEN IN DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 15 Maart. (V.D.). Het Deensche Folketing heeft giste ren in derde lezing het voorstel der conservatieven tot verhooging der in voerrechten met 111 tegen 28 stemmen verworpen. DE „RED ROSE". BATAVIA, 15 Maart. (Anota-V.D.). De „Red Rose" is heden om 6.15 uur naar Soerabaja vertrokken. SOERABAJA, 15 Maart (Aneta-V.D.) De „Red Rose" is alhier om 11.45 aan gekomen. MARKTBERICHTEN. GOUDA, 15 Maart. Veemarkt. Aan gevoerd in totaal 2467 stuks, waarvan 427 slachtvarkens, vette 0,300.31, Londensche 0,230,24, zouters 0,25 C,26 H, alle per pond, levend met 2 pCt. korting; 621 magere varkens, 20 32; 671 biggen, 712; 12 runderen, 225350; 723 nuchtere kalveren, 6 12; 13 bokken en geiten, 36, alle p. st. Overzicht: vette varkens, Londen sche, zouters, nuchtere kalveren, han del vlug; magere varkens, biggen, run deren, bokken en geiten, matige han del. GOUDA, 15 Maart. Kaasmarkt. Aanvoer 114 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kw. 5659, 2e kw. 52— 56; zonder rijksmerk le kw. 5052, 2a kw. geen not. GOUDA, 15 Maart. Eierenveiling, Aanvoer 541 partijen. Prijzen: Kippen eieren 56, eendeneierèn 55M, per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 15 Maart. Botermarkt Aan voer 1695 ponden. Prijzen: Weiboter 0,800,90, Goeboter 11,05, per pond. Handel vlug. KOUDEKERK, 13 Maart. Eieren, Aanvoer 5540 stuks. Prijzen: Kippen eieren 5—6,10, eendeneieren 5—5,20, per 100 stuks. Pluimvee. Kippen 1,101,50, p. st Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 15 Maart, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 774.8 te Kopenhagen. L. B. 749.6 te Vardö. Verw. tot den avond van 16 Maart; Zwakke tot matige, meest Z.O. wind, meest licht bewolkt, droog weer, lich te tot matige vorst des nachts, over dag weinig verandering in tempera tuur. Barometerstand. De 9tand van hedenmiddag 3 uur la aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 757. LUCü- TPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.8 gr. C. licht op voor fietsers ejl Donderdag 15 Maart: 6.33 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.42 Londen 12.121/» New-York 2.48 Parijs9.77»/. Brussel Zurich 47.85 Praag Rome Madrid 41.70 Oslo 66 21 Kopenhagen 6656 Stockholm t 66.68 Ween en f 3500

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3