Gemeentelijke Aankondigingen B. en W. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij uitsluitend ten aanzien van den door de afd. Leiden van het Nederl. Werkl.verbond „Patri monium" op 13, 14 en 15 dezer in het gebouw „Patrimonium" aan de Hoog- landsche Kerkgracht te houden bazaar, ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. Leiden, 13 Maart 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZÈN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. SENAATSVERKIEZING IN POLEN. De regeeringsmeerderheid. Volgens de niet-officieele telling zul len de zetels in den niquwen Senaat als volgt verdeeld zijn: Partijen, die met de regeering sa menwerken 49, Poolsche socialisten 10 radicale boerenpartij 7, nationale ar beiderspartij 2, Oekrainische partij 1, linker plattelandersgroep 3, klein Poolsche Joden 1, blok van nationale minderheden 21, Oekrainische socialis ten 1, nationaal democraten, platte landers (piasten) en Christen demo craten 6, lijst-Korfanty 1. De communisten zouden geen enke le zetel krijgen. De regeeringsmeerder heid is verzekerd. Het blok Pilsoedski heeft, naar men te Warschau opmerkt, bij de Senaats verkiezingen dus nog een beter figuur geslagen dan bij de verkiezingen voor den Landdag. Bijzonder opvallend is het succes van het regeeringsblok Wolhynie, waar bij de laatste verkie zingen uitsluitend minderheidsverte- genwoordigers werden gekozen, ter wijl ditmaal de partij van Pilsoedsky 4 en de Oekrainische arbeiderspartij slechts 1 mandaat hebben gekregen. De socialisten kwamen er bij de Se naatsverkiezingen minder goed af en komen pas als derde achter de min derheden en de regeeringsgroep. ONVEILIG NICE. In drie dagen zijn te Nice 3 beroo- vingen op groote schaal in hotels voor gekomen. Zaterdagavond is een En- gelsch gezelschap in één van de groot ste hotels voor 600.000 francs aan ju- weelen afhandig gemaakt, terwijl een nog grooter bedrag aan effecten ver dween. Het is op het oogenblik het hoogte punt van het Engelsche seizoen te Ni ce, zoodat de dieven goede kansen hebben. KORTE BERICHTEN. Een Engelsch toerist, die de Groo te Pyramide beklom, struikelde, viel naar beneden en vond den dood ter wijl een groote menigte vóór de Pyra mide stond. De Nationale Raad van Zwitser land heeft met 38 tegen 14 stemmen het voorstel tot wederinvoering van de doodstraf verworpen. Het Mexicaansche Departement van oor og deelt mede, dat in den staat Nayarit 1390 rebellen zich on voorwaardelijk hebben overgegeven. Te Brussel is de N.V. Electrotrust opgericht. De Turksche Minister van Bui- tenlandsche Zaken is reeds op weg naar de ontwapeningsconferentie. De koning en koningin van Afgha nistan hebben Parijs gistermiddag ver laten en zijn 's avonds te Calais aan gekomen, waar zij overnachtten. Van morgen vertrokken zij naar Londen, waar ze tegen 3 uur in den middag aankwamen. Er is een communistisch complot tot omverwerping der regeering in Chili ontdekt. Vijf Japansche schepen zijn tijdens een orkaan vergaan; het grootste deel der opvarenden is waarschijnlijk omge komen. GEMENGD NIEUWS. Poging tot doodslag, Zaterdagmor gen is te Drijber in cle gemeente Beilen door twee zonen van den huurboer A. al daar een aanslag gepleegd tegen bet le ven van hun huisbaas den heer Visscber te Dolckum, die te Drijber een flink com plex heideveld laat ontginnen. Gemeld wordt hieromtrent, dat de verhouding tus- sehen den heer V. en zijn huurder reeds eenige weken gespannen moet zijn ge weest en door een kleine geldkwestie de laatste dagen onhoudbaar was geworden. Zaterdagmorgen nu was de heer V. in het voorhuis van een in aanbouw zijnde boer derij, toen plotseling de beide zonen van A. de woning binnendrongen, de eene voonn, de andere door de schuur. De eer ste trof den heer V. en mishandelde hem ernstig, terwijl de andere gewapend met een bijl zijn broeder wilde bijstaan. Hun bedreiging om V. te zullen dooden, kon den niet worden uitgevoerd, doordat 4 aanwezige timmerlieden ijlings te hulp schot<*n. Twee van hen wisten den aan valler met de bijl in bedwang te houden, terwijl de andere twee den beer Visscher ontzetten, die hierdoor kan9 kreeg te ont vluchten en in zijn auto naar Beilen te rijden. Geheel opgewonden, zonder schoe nen aan zijn voeten en deerlijk gehavend, kwam hij ten gemeentehuize aan om van het gebeurde aangifte bij de politie te doen. Op last van den burgemeester dezer gemeente vertrok dadelijk de gemeente veldwachter Oosting naar Drijber om met den Opperwachtmeester der Koninklijke Marechaussee te Dwingeloo ter plaatse een onderzoek in te stellen, alwaar ook de Marechaussee uit Hoogeveen arriveer de. Nadat door hen verschillende perso nen waren verhoord, zijn de gebroeders A. gevankelijk naar Hoogeveen overge bracht en in de Marechaussee-kazerne al daar voorloopig in arrest gesteld. Inmid dels was ook reeds de Officicu' van Justi tie te Assen gewaarschuwd op wiens last zij, naar wij vernemen, naar Assen wor den overgebracht om in het Huis van Be waring aldaar te worden ingesloten. Lade gelicht Ten nadeele van den winkelier W. aan den Delfgauwschen weg te Delft werd Zaterdag door een tot dus ver onbekenden man, door ladelichting een bedrag van ƒ100 aan bankbiljetten gestolen. Gasverstikking. Buren hadden ge merkt, dat bet echtpaar Voogd, wonende Tarvvestraat te Rotterdam, sinds Zaterdag niet meer was gezien. Een schilder heeft daarop een ruit aan de achterzijde van 't huis uitgesneden en zich zoo toegang tot de woning verschaft. Men vond op de bo venverdieping in een kamertje man e.n vrouw dood op bed liggen. Zij hadden zelf een gasleiding aangelegd en daartoe verschillende stukken slang gebruikt. Nu vermoedt men, dat Zaterdagavond bij het naar bed gaan een van hen tegen de gas leiding is geloopen, waardoor deze losge raakt moet zijn. Een dokter kon slechts den dood constateeren. De man was 72, de vrouw 70 jaar. Brand. Te Almkerk is de groote landbouwschuur van den heer Snoek met den geheelen inhoud landbouwproducten en gereedschappen door onbekende oor zaak afgebrand. Verzekering dekt de vrij aanzienlijke schade. Loodgieter van groote hoogte gevallen. Gisterochtend is de loodgieter B. H., wonende de Constant Rebecqueplein te 's- Gravenhage bij het verrichten van werk zaamheden aan een perceel aan den Be- noordenhoutscheweg, hoek Neuhuyskade, gevallen van zeven meter hoogte. Met ernstige inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis gebracht. Een vrijheidslievende koe. Als 's Za terdags honderden koeien aan de hand van haar geleiders naar het Vreeburg te Utrecht ten verkoop worden aangevoerd, dan wil het' wel eens gebeuren, dat er een de plaat poetst. Zoo ook Zaterdagmorgen. Het dier maakte bij het verladen aan het spoor van een geschikt moment gebruik om de vrijheid te nemen. Tot niet gerin gen schrik van het publiek natuurlijk. In de Boorstraat maakte het eenige voor tuintjes in een minimum van tijd tot een chaos. Voorts zorgde het, cfat althans en kele schilders voorloopig weer wat extra werk zouden krijgen, door het verbrijze len van eenige ruiten. Na deze vandalen- daad ging de koe zich vergewissen van de vorderingen aan de nieuwe veemarkt. Van daar trok zij, na eerst in de Kruis vaart een verkoelend bad te hebben ge nomen, de binnenstad weer in, richting Domtoren. Verder dan de tuin van de school in de Hamburgerstraat wist zij echter niet te komen. Aan haar avontuur werd hier door eenige met touwen gewa pende slagers en met revolvers voorziene agenten voorgoed een einde gemaakt. Opium in beslag genomen. De cen trale recherche heeft weer eens een inval gedaan in een Chineesch boarding house aan de Delistraat te Rotterdam. Veertien bussen bereide opium zijn in beslag geno men. Wegens overtreding van de Opium wet is de Chinees S. Ch. aangehouden en opgesloten. De Gaasterland weer vlot. Van den Hoek van Holland meldt men dat de Gaasterland zonder assis*entie weer vlot gekomen is en naar Rotterdam opge- stoomd. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Donderdag a.s. des avonds zeven uur zal in de Geref. kerk biduur voor het ge was gehouden worden, waarbij hoopt voor te gaan Ds. Gispen. Onder de veestapels van verschillen de veehouders alhier is mond- en klauw zeer uitgebroken. „Nederland en Oranje". Maandagavond werd in het lokaal ach ter de Geref. kerk de jaarvergadering ge houden van de A.R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje". De voorzitter, de heer D. de Bruyn, opende de vergadering, liet zingen Ps. 84 vers 3, ging voor in gebed en las Rom. 13 van vers 1 tot 8 en sprak een kort ope ningswoord. De secretaris, de heer B. Offringa, las de notulen der vorige vergadering, die werden goedgekeurd. De penningmees ter, de heer C. W. Oppelaar, deed rekening en verantwoording, waaruit bleek, dat er een batig saldo in kas is van 10.22. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren B. Offringa en IJ. de Bruyn. Hier op werd door den heer G. Maaskant be handeld het onderwerp „Onze roeping". Spr. stond achtereenvolgens stil bij: 1. Door wien die roeping op ons is gelegd; 2. het doel van die roeping; 3. welke roe ping wij hebben op het gebied van huis gezin, maatschappij, kerk en staat. Op dit onderwerp volgde een levendige gedachtenwisseling. De voorzitter sprak een woord van dank voor de betoonde be langstelling, aarop de heer G. Maaskant voorging in dankgelad. De opkomst had beter kunnen zijn. Burg. Stand. Bevallen. N. v. d. Klelj, geb. de Gfler, D.; S. van, Gemeren, geh. Le Clercq, D.; M. Harkes, geb. van Koo- ten, Z. KAAG. Mond- en Klauwzeer. Onder den veestapel van den heer W. N'. alhier is mond- en klauwzeer waarge nomen. NOORDWIJK. Zaterdag j.l. werd de Oude Zeeweg voor het rijverkeer toegankelijk gemaakt. De hoornen aan de zuidzijde zijn gerooid en de rijweg is thans niet meer van ba salt, doch van straatstecnen, welke het rijden langs dezen steilen weg vergemak kelijken. O k zijn de voetpal.n verhoogd en enkele lantaarns bijgevoegd. Al zoo een mooie verbetering. OEGSTGEEST. Eerste geval van Mond- en Klauwzeer. Bij een veehouder alhier is onder zijn vee mond- en klauwzeer geconstateerd, 't Is maar te hopen, dat deze voor de vee houders zoo schadelijke ziekte geen ver dere uitbreiding krijgt. Zondagmorgen om 7 uur kwam zus ter J. met haar rijwiel te vallen op den Rhijngeesterstraatweg. Een der passee- rende auto's stopte, doch een tweede auto die juist kwam aansnorren, khc' over het rijwiel heen, dat totaal vernield werd en ging met de woorden van den bestuurder „daar hebben we lak aan" er vandoor. Het nummer van den auto is bekend, zoodat de politie het zaakje wel zal op knappen. OUDE WETERING. Auto te water. Gistermorgen had de heer M. v. T. al hier zijn manufacturen-auto geladen, ten einde te gaan venten. Toen hij den wa gen op gang sloeg, kwam dezë plotseling in beweging doordat v. T verzuimd had de remmen aan te zetten en de weg voor zijn woning een weinig afhelt. Door dat de wagen recht met den kop op de ringvaart stond, moest deze onvermijde lijk in het water terecht komen. De heer v. T. kon zich nog tijdig uit de voeten maken, zoodat persoonlijke onge lukken niet voorkwamen. Verzekering dekt de schade. De auto werd later op den dag weer op het droge gebracht. VOORSCHOTEN. Gistermiddag werd de heer Kn. die uit een steeg komende fietsen, de School straat wilde oversteken, gegrepen door een vrachtauto van den steenkolenhandel Gebr. H. te Leiden. Een der achterwielen ging hem over het dijbeen. Bij den heer Jongeneel binnengedragen, constateerde Dr. B. een bloeduitstorting in het -been. De patiënt kon naar zijn woning vervoerd worden, zoodat dit ongeluk nog betrekke lijk goed is af geloopen. Hedenavond half acht in de Geref. kerk biduur voor het gewas. SASSENHEIM. Voorgedragen wordt voor onderwijzer aan de Schellingwoude-sc'iool te Amster dam de heer D. Fortuin, onderwijzer al hier en sedert de opheffing der openbare school voor eenige jaren, op wachtgeld. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen 10 uur is ten Stadhuize door B. en W. van Leiden opnieuw aanbesteed: Bestek No. 6a (Gewijzigd Bestek No. 6): Het schoonmaken en onderhouden van gordijnen, vloerkleeden en horren der Gemeentegebouwen. In 4 perceelen. Ingekomen zijn de volgende biljetten: Van Ewijk Zn., perc. 4 f 1.090, P. J. Mieloo, perc. 1 f 725,perc. 3 f 599,50; D. W.Carree, 1 f 749,—, 2 f 1.000,—, 3 f613.—; J. v. d. Wilk 4 f 1.077,Gebr. v. Straten 2 f 946, C. W. Splinter, Hoogewoerd, massa f2.250; Johs. v. Weeren Jr., 1 f733, 3 f 582,Allen zijn in Leiden woon achtig. Laagste inschrijver is de heer C. W. Splinter. STADSNIEUWS. DE BAZAAR VOOR PATRIMONIUM's JEUGDWERK. Zoo is dan eindelijk na maandenlange voorbereiding de bazaar voor Patrimoni- um's Jeugdwerk in het gebouw „Patrimo nium" aan de Hooglandsche Kerkgracht hedenmiddag geopend. We zeiden; na maandenlange voorberei ding, want er is heel wat voor komen kij ken, aleer alle9 wat in de zalen van Pa trimonium thans te zien is, tot stand ge komen was en we hebben dan ook alle lof voor de organisators van dezen ba zaar, die geen tijd en moeite hebben ge spaard om zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Gezien de intense reclame, die voor dezen bazaar is gevoerd, was onze ver wachting tamelijk hoog gespannen, en we zijn daarin niet beschaamd geworden. Het heele Patrimoniumgebouw is door den bazaar in beslag genomen. Natuurlijk is er weer van alles te koop. De tafels met veel kleurige handwerken lokken onweer staanbaar tot koopen uit, terwijl men te vens allerhande luxe en huishoudelijke voorwerpen kan bekomen. Er is een over weldigende sorteering van allerlei arti kelen en het moet wel vreemd gaan, als men daaruit zijn keuze niet kan doen Ook zijn er weer vele bijzondere attracties waarvan sommige zerr origineel. We kun nen natuurlijk niet verklappen waarin al deze attracties bestaan. Dat moet men zelf zien, maar we zegger niet te veel, wanneer we beweren dat men zich er kostelijk kan amuseeren op allerhande manieren. Dit alles is echter niet van de meeste waarde wanneer we allen, die maar even in de gelegenheid zijn, opwekken tot een bezoek. Laten we daarbij allereerst be denken het doel waarvoor Patrimonium dezen bazaar georganiseerd l;eeft. Patri monium toch moet sjaan midden in de belangstelling van het Christenvolk en w anneer men dan cp deze argename ma nier zijn gaven voor dit mooie doel, voor Patrimoniums Jeugdwerk, geven kan, laat dan niemand achterblijven, maar allen medewerken opdat Patrimonium in de ge legenheid wordt gesteld zijn gezegend werk te blijven verrichten. De oflicieele opening. Vanmiddag te half drie werd de bazaar in tegenwoordigheid van de organisators, de verkoopsters en verkoopers en vele ge- noodigden officieel geopend. Nadat gezongen was Ps. 75 1, hield Ds. II. Thomas de volgende openingsrede: Dames en Heeren, mannen en vrouwen van Patrimonium! Ik groet u met een hartelijk welkom in dit gebouw, waarvan iedere steen spreekt van 'n mooie, nobele, en nobel gevoerden strijd, niet van den strijd tegen 't kapi talisme, maar op het terrein van den ar beid tegen de Revolutie, vóór het Evan gelie, voor het gezag en voor de vrijheid. Ik juich het toe, dat ge uw bazaar houdt in uw eigen woning. Het is in een andere zaal mogelijk veel grooter en mooier, maar .het vergt veel meer uitgaven, die de bru- to-inkomsten bedenkelijk bedreigen en 't is thuis knusser en wij zijn nu eenmaal krachtens historie en beginsel dol op ons eigen huis, al zetten we het genoeg open voor vrienden en geburen bij sommige gelegenheden, zooals deze er een is. Spr. betreurde het, dat van het gemeen tebestuur niemand aanwezig was en richt te daarna speciaal een woord van harte lijk welkom tot den heer J. C. Wirtz van Oegstgeest, bekend als meester Wirtz, die den grootsten strijd van Patrimonium, den schoolstrijd, heeft meegemaakt. Spr. meende, uit het hart van de mannen en vrouwen van Patrimonium te spreken, wanneer hij dezen veteraan een apart woord van welkom toesprak en hem dankte voor zijn tegenwoordigheid. Ik heb op mij genomen om den bazaar ten bate van Patrimonium "Jeugdwerk te openen. Dat openen is een eigenaardige zaak. Er is geen deur, die met een gouden of zilveren of stalen sleutel ontsloten moet worden. Er is geen lint, dat door mij doorgeknipt moet worden. Er is geen elec- trisch knopje, dat door mij neergedrukt moet worden. Ik zal 't moeten vergelijken, en ik hoop dat de vergelijking juist ge kozen mag blijken, met een verschijnsel in Amerika. Daar is nog heel wat onont gonnen land. Af en toe wordt een deel tot bezit en gebruik opengesteld. De belang stelling is kolossaal. Tal van gegadigden trappelen van ongeduld bij de grens, die door de overheid krachtig wordt bewaakt. Niemand wordt toegelaten voor den be stemden tijd, maar als dat oogenblik dan ook aangebroken is en de regeering het sein geeft voor openstelling, dan stormen holderdebolder de begeerige lieden het gewenschte land binnen. Welnu, ik zal maar denken, dat deze opening niet an ders is dan het sein, om de koopers en koopsters toe te laten en ik hoop, dat 't uitgezonderd dat holderdebolder, net zoo mag gaan als in Amerika. Want daar gaat het om. Om goede za ken te doen. Niet voor onszelf. Wij Wer ken en strijden voor God en Koning en vaderland. Wij willen onze jeugd houden uit de greep van de revolutie, om het even of zij zich aandient als een baardige ban diet met een knots in de vuist, of als een lieftallige kortgerokte en kortgelokte dame. Wij laten ons niet van de wijs bren gen en wij zullen eens zien in Gods kracht, voor wie Nederland zal zijn in de naaste toekomst. Maar als Patri monium, om daarvoor werkzaam te zijn, geld noodig heeft, dan komen wij voor den dag in offers, en in koopen als we iets noodig hebben en ook als we niets noodig hebben, dan koopen wij en geven met geestdrift. En ik roep U alle en over Uw hoofden door de pers aan alle anderen toe: Steunt het jeugdwerk van Patrimonium en be gunstigt den Bazaar en werkt er geest driftig toe mede, dat 't boog bedrag zij een blinkend getuigenis van hon derden en honderden, dat zij kozen beslist tegen de revolutie en voor het Evangelie. Ik breng bijzondere dank aan de dames en heeren die zich in 't bijzon der geweerd hebben om dezen mooien bazaar tot stand te brengen. Gister avond hebben we ze aan het wer. ge zien. Van feminisme willen we niets weten, we handhaven de door het Woord aan de vrouw voorgeschreven hooge positie. Wij laten ons door geen dwaasheid de wet stellen. Maar daar om is er bij ons geen minachting, geen achteruitzetting. En wie ze gister avond zag werken, kan een jaluut ter eere van haar niet onthouden. En ook een woord van bijzonderen dank aan de firma Van Nelle, die ons van kof fie, thee en tabak voorziet. Ik hoop, dat alles een eerlijk en goed verloop zal hebben. Moge God ons zegenen. Tot Hem heffen wij in vertrouwen onze oogen op met vrijmoedigheid, want het is Zijn zaak waarvoor wij op sociaal er- rein staan. Hij heeft alles in Zijn hand. Wij doen wat wij kunnen, maar weten ons volstrekt afhankelijk van Zijn genade en zegen. Laat ons die van Hem bidden met de woorden van het gebed, dat Jezus ons zelf geleerd heeft. Daarna ging spr. voor in gebed. Een zestal dames zong vervolgens eenige mooie liederen, waarmede de ze officieele opening was geschied. Het staat thans aan U, geachte le- zer(es) om het werk te doen slagen! ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal-examen in de geneeskunde mej. B. G. H. ten Bokkel Huinink, Den Haag en de heer L. H. van Straten, Den Haag. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Metingen van den tweeden viriaal- coëfficient van zuurstof, waterstof en helium bij lage temperaturen", de heer G. P. Nijhoff, geboren te Den Haag. TELEGRAMMEN. (DraacUoozc dienst) HEVIGE KOUDE. PARIJS, 13 Maart. V. D. De strenge koude is ook in Zuid Frankrijk merk baar. In het bijzonder hebben de wijn bergen van de lage temperatuur te lijden. Men vreest vooral in het ge bied van Lezignan en Aramon dat de oogst slecht zal uitvallen. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. LONDEN. 13 Maart. V. D. Uit Co lombo wordt gemeld, dat op ongeveer dertig K.M. 1en zuiden van Colembo twee treinen met elkaar in botsing zijn gekomen. De locomotieven van beide treinen en zes wagons werden zoo goed als vernield. Een aantal an dere wagens werd beschadigd. Ook de materieele schade aan den spoor weg is belangrijk. Tot nu toe kon wor den vastgesteld, dat meer dan 20 per sonen werden gedood en een groot aantal gewond. VLUCHT VAN KAP. HINCHECLIFFE. LONDEN, 13 Maart. V. D. Kapitein Hinchcliffe is hedenmorgen vroeg van het Cranwell-vliegterrein vertrokken met onbekende bestemming. Zijn vlieg tuig heeft brandstof aan boord voor een vlucht van drie duizend mijl zon der onderbreking. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 12 Maart. Ons Belang. Sla 14—17, rabarber 15—18, selderij 3,40—5,10, roode kool 32,40—38, savoye kool 24,40—29, prei 9,40—11, alles per 100 stuks. Spruiten 5154, postelein 1824, spinazie 3542, uien 15,4018, Witlof 24—27, boerenkool 24—27, was- peen 13,90—15, kroten 10,40—12, idem gek. 21—23, alles per 100 Kg. LEIDEN, 13 Maart. Vette varkens. Aangevoerd 493 stuks, w.o. 429 vette varkens, 0,60—0,62; 34 licht soort, 0,56 0,60, alle per Kg. Handel traag. HAZERSWOUDE, 12 Maart. Eieren. Aangevoerd 15512 stuks. Prijzen: Kip peneieren 4,905,70, eendeneieren 5 5,30, alle per 100 stuks, ganzeneieren 13 ct. per stuk. Pluümvee. Kippen 0,65 per stuk. ROTTERDAM, 13 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 160 paarden, 1 veulen, 1235 magere runderen, 876 vette run- ceren, 2353 nuchtere kalveren, 162 vette kalveren, 164 schapen of lam meren, 128 biggen, 3 bokken of geiten, 00 graskalveren, 3G overloopers. Prijzen: vette koeien 5052, 4234— 45, 30—34; ossen 47K—50, 41—44, 39; stieren 44—46, 41, 36; kalveren 90 9234, 77348234, 05—70. Vet vee: melkkoeien 190390, kalf- koeien 200400, stieren 120520, pin ken 120150, vaarzen 175225, werk paarden 200350, slachtpaarden 100 210, hitten 150—200, veulens 1825, biggen 714, overloopers 1630, slachtkalveren 710, biggen per week 1,201,40, graskalveren 6095. Overzicht: Koeien en ossen, tamelij ke handel, prijzen van gisteren; stie ren handel tamelijk vlug, prijzen hoo- ger; melk- en kalfkoeien handel kalm, oude prijzen; paarden handel tamelijk vlug, prijzen hooger; nuchte re fok- en slachtkalveren handel iets beter, prijzen zelfde: biggen handel stroef, oude prijzen; overloopers han del kalm, prijshoudend: graskalveren weinig handel, nauwelijks prijsh. PURMEREND, 13 Maart. Kaasmarkt Aanvoer 24600 Kg., w.o. 23 kleine fa briekskaai, met rijksmerk 50; 2 klei ne boerenkaas, met rijksmerk 48. Han del goed. PURMEREND, 13 Maart Boter. Aangevoerd 726 Kg. Prijs: 2,052,30 per Kg. BODEGRAVEN, 13 Maart. Kaas. Aangevoerd 84 partijen Goudsche kaas, waarvan 70 met rijksmerk, teza men 3764 stuks, wegende 30112 Kg. Prijs: met rijksmerk le soort 5760, 2e soort 5355; zonder rijksmerk 50— 56. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 Maart, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 777.3 te Seydisfjord. L. B. 758.4 te Clermont. Verw. tot den avond van 14 Maart: Zwakke tot matige wind uit Ooste lijke richtingen, meest zwaar bewolkt tot betrokken, weinig sneeuw, lichte tot matige vorst des nachts, overdag lichte vorst. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 762» LUCn TPERATUUB. Hedenmiddag 3 uur: 0.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Dinsdag 13 Maart: 6.31 nam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3