Ernstig oogcvaL Men meldt uit Uit huizen: Zaterdagmiddag geraakte de zoon van den heer K. Sikkema in den polder alhier in den korenmolen van zijn vader tus- schen een der spillen, met het gevolg, dat zijn beide bovenbeenen werden ge broken en hij ernstig aan het hoofd werd gewond. De kleeren werden hem van het lijf gescheurd. Dr. Mandema verleende de eerste hulp, waarna de patiënt in deer- niswekkenden toestand naar het zieken huis te Groningen is vervoerd. Uit het raam gevallen en overleden. Zaterdagochtend half 11 wilde de 47-jari ge mevrouw C. v. d. G., v. Swietenstraat 93 te Den Haag, een kussen uitkloppen buiten het raam der eerste verdieping. Zij verloor het evenwicht, viel en bekwam 'n schedelbreuk. Toen de Geneesk. Dienst ter plaatse kwam, was zij reeds overleden. Auto door een trein gegrepen, Zater dagmorgen heeft een zandtrein, komende van Leeuwarden, bij den overweg Metsla- wier een vrachtauto aangereden, die toe behoorde aan Gebr. van der Ley van Oos- ternijkerk. De auto werd totaal versplin1- terd. De chauffeur, de 36-jarige D. B., ge huwd en vader van 3 kinderen, werd in zorgwekkenden toestand opgenomen en is naar Leeuwarden overgebracht. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Tusschan de boffers. Te Hoensbroek is de 18-jarige C., wonende aldaar, bij het laden van kolen tusschen de buffers van twee wagons geraakt en doodgedrukt. De onbewaakte overwegen, Nabij Ro den is bij den tramoverweg een auto van de Coop, fabriek van melkproducten te Roden Vrijdagmiddag in aanrijding ge weest met de tram Drachten—Groningen. De auto werd geheel verbrijzeld. De chauf feur G. Baring kreeg ernstige inwendige kneuzingen. Branden. Zaterdagnacht ontstond door onbekende oorzaak brand in het perceel Zeestraat 56 te Beverwijk, waarin o.a. gevestigd is de schoenmakerij „de Roode Laars" van den heer K. Het vuur bleek te woeden op de bovenverdieping, bewoond door het gezin van den heer M. De bewoners werden omstreeks 1 uur ge wekt door het knetteren der vlammen. Aanvankelijk meenden ze dit geluid te moeten toeschrijven aan een hagelèui. Toen zij de hun bijna noodlottig gewor den positie ontdekten, konden zij zich slechts in nachtgewaad in veiligheid stel len. De brandweer, die met 3 slangen op de waterleiding werkte, was te half vier het vuur meester. Ze werd zeer in haar werk belemmerd doordat tengevolge van de vrij strenge vorst de straat in een spie gelgladde ijsbaan was herschapen. De bovenverdieping brandde geheel uit. ter wijl de schoenmakerij zware brand- en waterschade bekwam. Verzekering dekt de schade. Zaterda0morgen is brand uitgebro ken'in de garage van den expediteur W. 'iP. Klein te Hilversum, waarin twee hem t-ebehoorende vrachtauto's stonden. De garage was het eigendom van de N.V. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Eén der vrachtauto's was door onbekende oor zaak in brand geraakt. Er bestond geen gevaar voor de naastliggende leeszaal maar de brandweer, die spoedig ter plaat se was, wist het vuur tot de garage te beperken. Deze en de daarin aanwezige vracht auto's zijn verbrand. Inbraak. Vrijdagnacht heeft een in breker zich toegang verschaft tot de wo ning van een alleenwonende 80-jarige vrouw te Erp. Met medeneming van 70 twee hammen, een korf eieren en kle dingstukken poetste de inbreker de plaat. Vergeten schoolkind. Donderdagmid dag omstreeks vijf uur kwam een jon jetje aan het politieposthuis aan het Le'dsche Plein te Haarlem vertellen, dat in de R.- K. school op den hoek Leidschevaart Westergracht, een kameraadje, van hem zat opgesloten. Een ag. nt ging kijken en inderdaad bleek dat in epn der lokalen een 6-jarig jongetje rat, terwijl de school reeds op slot was. Het hoofd der school werd gewaarschuwd en door diens bemid deling werd de opgeslotene verlost. Een onderwijzeres heeft het laatst de school verlaten en dus blijkbaar het ventje ver geten. De eerste aardbeien. Op de groen ten- en vruchtenvèiling Utrecht en om streken te Utrecht werden Zaterdagmid dag om half drie de eerste aardbeien van de kweekers Matthijsen Stubenitsky aangevoerd. Door stoom verbrand. De sleepboot „Lapin", Zaterdagmorgen vroeg van Rot terdam naar Antwerpen vertrokken, ver loor op de Oosterschelde, ter hoogte van het Engelsche vaarwater, haar schroef, doordat de krukas brak. Als gevolg hiervan kreeg de cylinder te veel stoom, waardoor een der pijnen barstte en de machinist, die zich beneden in de machinekamer bevond, door den ontsnappenden stoom aan gelaat, handen en voeten vrij ernstige brandwonden op liep. De sleepboot vroeg hulp, waarop de Prov. boot „Noord Beveland" onmiddel lijk naar de sleepboot stoomde en machi nist en kapitein daarvan overnam en te Zierikzee aan wal zette. Dr. de Vrieze ver leende de eerste geneeskundige hulp aan den, voor al aan het hoofd, vrij ernstig verbranden machinist. Zaterdagmiddag is de gewonde naar Rotterdam vervoerd. Ernstig ongevaL Te Midde.burg is in het ziekenhuis opgenome.-, de 17-jarige landarbeider M. G., uit Ouwerkerk, wien door een drijfriem van een motor een oog werd uitgeslagen, terwijl het andere zeer ernstig werd gekwetst. Een horlogeketting als levensredder. Op 27 October 1.1. was er een storing in het electrische net te Steenwijk. Een op zichter en een monteur kregen een tele fonisch bevel uit Zwolle, er heen te gaan en een onderzoek in te stallen. Aan den directeur van het G. E. B. te Steenwijk was bevel gegeven door de IJsselcentrale den stroom uit te schakelen, zoowel voor den inkomenden kabel der IJsselcentrale, als voor het gedeelte van het G. E. B. Toen beiden ter plaatse kwamen, vroeg de opzichter aan den monteur, of de lei ding zonder spanning was. Deze antwoord de bevestigend. De opzichter overtuigde zich persoonlijk niet. Hij gaf den mon teur bevel een onderzoek in te stellen. Deze ging in het hoogspanningsstation naar boven, maar sloeg weldra naar be neden. Zijn horlogeketting was gesmol ten, en hij had ernstige brandwonden be komen. Ten gevolge hiervan kon hij in twee maanden zijn werk niet verrichten. Gisteren stond de opzichter voor de rechtbank te Zwolle 'erecht wegens verre gaande onvoorzichtigheid. Ir. Doppler, electrotechnisch adviseur van de arbeids inspectie te Den Haag, verklaarde, dat de horlogeketting den man het leven had ge red. Anders was zijn lichaam in aanraking gekomen met den stroom en zou hij, zoo- al niet gedood, dan toch afschuwelijk ge wond zijn. De officier van justitie eischte een maand gevangenisstraf. De verdediger stelde in het licht, dat de opzichter in het volste vertrouwen kon zijn, dat de stroom uitgeschakeld was. Doodelijk ongeval bij Renswonde. Za terdagmorgen is den daggelder D. Roelof- sen uit Ederveen een ernstig ongeval overkomen. Nabij de boerderij van Lange- laar aan den Munnikenweg onder Rens- woude was R. met een tweetal personen bezig zand en leem uit .e graven. R. was op een diepte van eenige meters, toen plotseling door tot nog toe onbekende oorzaak een der kanten inviel. R., die dit zag aankomen trachtte nog te vluchten, maar het mocht niet meer baten. Hij werd onder de massa vallend zand bedolven. De in de nabijheid werkende personen schoten toe en probeerden R. uit te gra ven. Na langen tijd gelukte dit, doch de ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. R. was gehuwd en on geveer zestig jaar oud. Goedkoope Aspirine. In den laatsten tijd was te Amsterdam ver onder markt prijs aspirine te koop. Dit trok de aan dacht van de Pharmaceutische Handels- vereeniging, die trachtte na te gaan of wellicht van haar voorraden werd weg genomen. Ook werd de politie in den arm genomen, die Vrijdagavond beslag legde bij den opkooper D. in de Korte Leidsche dwarsstraat op drie pakken aspirine, elk inhoudende tien buisjes. Het bleek toen uit het verhoor, dat deze voorraad afkom stig was van een 29-jarige bediende van de Pharm. Handelsvereeniging. Deze jon ge man werd door de politie aangehou den. Er werden in zijn woning nog meer pharmaceutische artikelen gevonden, o.a. een aantal pakken aspirine, twee pakken aniline benevens een aantal lippenstiften. De man bekende de artikelën te hebben weggenomen. Ongeveer een half jaar had hij zich aan deze practijken schuldig ge maakt. Ruim 2K jaar was hij in betrek king bij de Pharm. Handelsvereeniging. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Daf zelfs het geluk van vele men- schen willen bevorderen bij de wet ver boden kan zijn, ondervond de heer Jac. S. G. alhier. G. treedt op als vertegen woordiger eener loterij en ziet natuur lijk niets liever dan dat zijn cliënten, die bij hem een kansje wagen, tot de geluk kige stervelingen zullen behooren .Dat de wet hem in de uitoefening van zijn func tie belemmeren zou, kon G. niet bevroe den. Toch was zulks Zaterdagavond het geval toen hij op verzoek van de diena ren van den H. Hermandad ten politiebu reau verzocht werd en aan een lang ver hoor werd onderworpen. Alle bescheiden, de loterij betreffende, werden- bovendien in beslag genomen. Wat een mensch, die zich geen kwaad bewust is, toch al niet overkomen kan! Door de verplaatsing van de brug voor de Turfmarkt moest de Harmonie Katwijk vorig jaar reeds de op de Turf markt staande muziektent wegnemen. Zeer noode werd dit gedaan om reden er een dergelijke plaats in het dorp niet te vinden was. Als noodmaatregel is toen wel eens een tijdelijke tent geplaatst bij het Veereinde doch algemeen was het ge voelen, dat het daar niet de juiste plaats was. Thans is de Bruggestraat niet meer dienstig voor het verkeer en zal daar wel een plekje te vinden zijn, geschikt voor het plaatsen eener tent. Naar we vernemen heeft het bestuur der Muziek- vereeniging zich met B. en W. in verbin ding gesteld om toestemming voor plaat sing eener tent te krijgen. Langs enkele panden in het Noorde lijk deel der Voorstraat, n.l. vanaf Ant. S. tot Ant C. zal van gemeentewege een trottoir worden aangebracht om reden het rijden op den straatweg daar gevaar voor het verkeer oplevert, daar de grond naast den weg aanmerkelijk lager ligt dan die weg. Niet alleen zal zulks het verkeer ten goede komen doch evenzoo zal het daardoor een veel mooier aanzien krijgen. Mogelijk, dat later het overige gedeelte aldaar onder handen genomen zal wor den. KATWIJK AAN ZEE. Voor het examen Steno-Typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagde Mej. A. van Mels. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Corne lls, z.v. C. Vlieland en A. Kurjt, Pieter Cornells z.v. P. Vooijs en N. M. Soete- man; Dirk z.v. D. Hoek en Tr. van der Plas; Alicia Cornelia d.v. G. vanDuijn e:i P. van Dugn; Annetje d.v. YV. Guqt en J. Sip; Hendrik z.v. M. Plug en B. v d. Bent; Helena d.v. L. Plug en K. Njjgh; Maljaert z.v. A- F. Parlevlieten J. van der Gugtem; Gerret z.v. D. van Halem en L. Pronk. Ondertrouwd: Jacoba van der Plas en Aaltje Schaap; Maarten Rijnaent en Lijtr je oe Mo». Getrouwd: M. de Mooij en L. van Dijk; C. Vos en M. van die Ven. Overladen: Jacob van Durjvenvoorde 8o j. wedn. van G. van Duijn; Willemip- je Niesink 89 j. wed. van Al Bakker*; Bernardus H. S. M. von Bünninghausen 68 j.; Daan van Willigen 6 j. LIS3E. Voor het examen Steno-Typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagde Mej. W. Hekkers. NOORDWIJKERHOUT. Plotseling overleden. Hedenmorgen ongeveer 7 uur zakte de 18-jarige bakkersknecht N. de W. uit Leiden in dienst bij bakker Hensbergen alhier, terwijl hij voor den oven aan het werk was, plotseling ineen. De ijlings ontboden geneesheer Dr. Ro- meijn, kon slechts den dood constateeren. Vermoedelijk heeft een hartverlamming een eind aan dit jonge leven gemaakt. Het doodelijk auto-ongeluk. In aansluiting op het bericht omtrent het anto-ongeluk met doodelijken afloop valt nog het volgende te vermelden: De doodelijk getroffene J. v. d. Hulst, was 74 jaar oud. Hij kwam uit de duinen en zou dwars den weg oversteken, toen de auto G 43555 met een vaart van 60 K. M. kwam aansnellen. Bij het voor de 2e keer signaal geven keek v. d. Hulst haastig om en hoewel de auto den berm nog inreed, toch kreeg hij van het linkerspatbord een flinke duw waardoor hij met een harde slag op den weg viel. Aanstonds was Dr. Romijn en ook geestelijke hulp aanwezig; het H. Oliesel is nog toegediend, doch Dr. Romijn kon slechts den dood constateeren. Het lijk, alsook de auto zijn in beslag genomen. De besturende dame werd te ruim drie uur vrijgelaten. Een drietal getuigen waren eenparig van oordeel, dat haar geen schuld trof. De remmen waren in orde. De Chr. Hist. Kiesvereeniging hoopt a.s. Woensdagavond een openbare ver gadering te houden in de gemeentewoning, waar de heer G. J. Wansink, Hoofd eener school te Lisse als spreker zal optreden. Na afloop der openbare vergadering, welke te half acht aanvangt, zal leden vergadering worden gehouden. Voor het examen Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaag de de heer J. Zonderwijk, alhier. NOORDWIJK. Voor het examen Steno-typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagde Mej. G. A. Koers. Idem voor Machine- schrijven: de heer J. Vegt Jr. OEGSTGEEST. De keuring der lichting 1929 zal plaats hebben in het Elisabethshof te Leiden en wel op 31 Maart a.s. te half twee voor de ingeschrevenen onder no. 1 15; op 2 April om 9 uur de nummers 16 30; idem om half elf de nummers 3145 en de overigen om half drie. VOORSCHOTEN. Vrijdagav.nd hield de Jongelingsver- eeniging op' G. G. „Eben Haözer" haar jaarvergadering terwijl zij tevens haar 12 Yx-jarig bestaan herdacht. De mooie zaal van het gebouw "oor Chr. Belangen had men daartoe gezellig ingericht, en de bloemen, die rijkelijk prijkten op de vele tafeltjes, gaven een recht feestelijk aanzien. Van meer belang echter was, dat t°gen acht uur de zaal geheel gevuld was door vrienden en belangs'ellenden, zoodat er blijdschap te over was om met elkan der aan te heffen 't „Geloofd zij God met diepst ontzag". De voorzitter, de heer C. Limburg, had dan ook alle reden hier voor z'jn dankbaarheid uit te spreken, en niet alleen deed hij dit voor het meeleven en de belangstelling van dezen avond, maar ook voer dat wat vooral het laat ste half jaar werd ondervo-den van oud- vrienden en met name van den Kerke- raad. In 't bijzonder richtte hij zich hier bij nog tot Dr. Wielenga, en toen hij den wensch uitsprak dat deze, andere gemeen ten ten spijt, nog ^ngen tijd zich merbt geven aan het jeugdwerk in deze plaats, klonk er 'n spontaan en krachtig applaus. Na dit opgewekt openingswoord volgde er een dito opgewekt jaarverslag van den Secretaris, waaruit we dit gloednieuwe vernamen, dat de leden onderling een boetestelsel hadden ingevoerd voor dege nen die verzuimden hun inle'ding te ma ken, wat uitstekend werkte. Toch moet de opmerking ons van 't hart, dat deze maat regel niet pleit voor alle vrienden, en zal men moeten bedenken, dat zedelijke roe ping en plicht ver boven geldelijken dwang gaat, de eerste meer een zaak is van het hart, de tweede van 't verstand. We hopen echter, dat ze er heiden in werkzaam mogen zijn, en dat ze spoedig overbodig zal blijken. Wat ons voorts dezen avond geboien werd door de J.V. verdient alle lof; we zouden kortweg willen zeggen: het was een beste avond. We willen dar. ook geen namen noemen, want we gelooven, dat er haast geen leden 'zijn geweest, die niet hebben meegewerkt. Vooral ook het ko mische gedeelte wat op zoo'n avond nog al eens op den voorgrond treedt, was goed verzorgd. Zoowel do samenspraak, al_ de rijmen en puntdichten door verschillen de vrienden gemaakt eu door den heer v. Santbrink op het doek gebracht, ze gin gen er „geweldig" in. Vooral de toelich ting, die vriend J. Doekes bij de laatste gaf, en zijn teekeningen, waarmee hij de „censuur" ontdoken ha'', droegen hiertoe niet weinig bij. Behalve het vele goede wat gedian werd, waarbij ook niet mag vergeten het muz.kale ge'.eelte. —er I er ook ve 1 .-.eds aezegd. Vanaf de afgevaardigde van den Kerkeraad, die van zichzelf beweerde van ,,'t slag" af te zijn, maar dan pas bijzonder „op dreef" scheen, tot aan de afgevaardigde der Xnapenvereeniging toe, 't was alles een genot rm te hooren. Het viel dan ook Dr. Wielenga niet moeilijk, voor hij in dankgebed voorging, in een kort slotwoord namens de aanwe zigen de J.V. hartelijk dank te zeggen voor hetgeen ze dezen avond geboden had. Deze dankbaarheid werd tevens getoond, door den penningmeester een collecte van ruim 32 mee te geven, wat de vereeni- ging van harte is gegund. WOUBRUGGE. De jaarlijksche ouderavond met de vrienden van het Chr. onderwijs werd weder in de Chr. school gehouden. De voorzitter, de heer van Dam, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. Hij sprak zijn blijdschap uit over de groote opkomst, waaruit bleek de liefde voor de school met den bijbel. Als eerste spreker trad op Ds. D. Nauta met het onderwerp „De dragende kracht van de Chr. School". Na gewezen te heb ben op het fundament van een huis en den wortel van den boom, op een goed fundament en een goeden wortel, werd dit beeld op zedelijk gebied overgebracht. Eerstgenoemde kunnen, als zij goed zijn, niet veranderen, doch zedelijke gemeen schap kan zich wijzigen. De dragende kracht moet blijven een levend geloof, een zuurdeeg dat in onderwijs en onderwij zers, maar ook in bestuur en ouders ver borgen moet zijn. In de pauze werd het werk der leerlin gen door ouders en aanwezigen bezich tigd. Als tweede spreker trad op de heer H. de Boer met het onderwerp „Na vijf tig jaar". Het bekende volkspetitionement werd ons weer levendig voor oogen ge steld; 't was of 187P weder voor ons leefde, vooral voor degenen, die het smeekschrift aan Koning Willem III mede ondertee kend hadden. De voorzitter bedankte beide sprekers en sloot deze uitnemend geslaagde avond waarna Ds. Nauta in dankgebed voorging. Burg. Stand. Geboren: Petrus Johan nes, zoon van B. C. Disseldorp en E. M. Schulte. ZORTrRWOTTDE. Donderdagavond 9loeg alhier op den Riindiik door het schrikken van een scha- rensliiperswagen. een paard gespannen voor den meelwagen van den graanhan delaar van Nood uit Alphen aan den Riin op hol. Ter hoogte van de buitenplaats van Graaf van Bvlandt geraakte het ge span tegen een boom, waardoor de wa gen totaal in tweeën brak. Het paard holde nog een weinig door en werd ge grepen De koetsier, zekere T. eveneens uit Alphen aan den Rijn, viel van den wagen en scheen zich vrij ernstig aan de horst te hebben bezeerd. Per auto van MODA is hij naar huis vervoerd. Donderdagavond vergaderde in café „Ik leer nog" alhier de Plulmveevereeni- ging „Ik leer nog". Te ruim 8 uur opende de voorzitter de heer den Hertog, de ver gadering met een woord van dank aan de leden voor hun opkomst. De secretaris had kennis gegeven van verhindering, zoodat de notulen werden voorgelezen door het bestuurslid van E9. Hierop wer den geen aanmerkingen gemaakt. Eenige ingekomen stukken, die niets belangrijks bevatten, werden voorgelezen. Punt 4 van de agenda was; verkiezing van twee con- troleerende commissieleden. Gekozen wer den de heeren P. de Groot en E. Dries- sen, beiden uit ITazerswoude. Op een vraag van het bestuur of de elerenveiling naar ieders genoegen ging, werd besloten op denzelfden voet verder te gaan. Vervolgpns werd door den voor zitter de meening der leden gevraagd, hoe er gedacht werd over het houden van een pluimveetentoonstelling. Besloten werd in het volgend jaar (vermoedelijk in Januari) een pluimveetentoonstelling te houden, echter zouden vooraf eenige keurmeesters worden geraadpleegd tot het houden van eenige lezingen over tafelkeuringen. Bij de rondvraag vroeg een lid of het niet wenschelijk zou zijn voortaan de vergaderingen te sluiten met eenige ver rassingen voor de aanwezige leden, één en ander als prikkel tot trouw vergade ring-bezoek, hetgeen wel bijval vond. Een ander lid vroeg of het bestuur alle werk zaamheden gratis voor de vereeniging deed. De voorzitter antwoordde bevesti gend. Hetzelfde lid was van meening, dat er aan den caféhouder van „Ik leer nog" zaalhuur moest worden betaald, wat blijk baar niet ieders meéning was. Het be stuur werd opgedragen met den caféhou der in overleg te treden. Nog een lid klaagde, dat hij geen con vocatie had ontvangen. Er was blijkbaar een abuis in het spel. Nadat nog eenige onbelangrijke vragen door den voorzitter waren beantwoord, sloot deze met een woord van dank de vergadering. Voor het examen Machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaag de Mej. S. M. van Groningen. De Raad dezer gemeente zal verga deren op Donderdag 15 Maart a.a., des voormiddags ten 9tf ure ten Gemeente huize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van het kohier der hondenbelasting oVer 1928. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging der gemeentebegroo- ting, dienst 1927. 4. Voorstel als voren tot het verleenen van voorschotten op de gemeentelijke ver goeding, bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijs Wet 1920 aan de bijzondere schoolbesturen over 1928. 5. Als voren tot benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolver zuim, wegens het niet aannemen der be noeming door den heer J. C. Stadhouder. (Vacature: overige meerderjarige ingeze tenen). De aanbeveling luidt als volgt: 1. J. de Groot; 2. N. van Diemen Jac.zn. 6. Verzoek van J. de Lange te Leiden, om van de gemeente te kunnen koojgen het restant van het bouwterrein aan de Rijnegommerstraat, teneinde daarop een 15 of 16-tal woningen te bouwen. Met voorstel van Burgemeester en Wethouders. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling eener verorde ning, regelende de heffing van een plaat selijke belasting voor het gebruik van openbare gemeentewerken en bezittingen en tot vaststelling eener verordening, re gelende de invordering dier belasting. 8. Als voren tot vaststelling eener nieu we verordening op het beheer van het waterleidingbedrijf; van een verordening regelende de samenstelling en den werk kring der waterleidingcommissie en van een nieuwe instructie voor den admini strateur van het waterleidingbedrijf. 9. Behandeling van reclames inzake schoolgeldbelasting. 10. Rondvraag. Burg. Stand. Geboren: Theodorus Ja cobus, zv. W. der Elzen en J. A. Spruyt; Petrus Jozef, zv. C. J. Onderwater en A. C. van der Valk. Overleden: Margaretha Lager, 68 jaar, echtgenoote van T. Tilburg. Door twee veehouders is ter secreta rie aangifte gedaan dat onder hun va? besmettelijke ziekte: mond- en klauwzeer is uitgebroken. De voorgeschreven voor zorgsmaatregelen ter bestrijding der be smetting zijn genomen. INGEZONDEN. (Bultan verantwoordelijkheid der Redactie.) Gezonken woonschip. Geachte Redactie 1 Sta ons a.u.b. toe in Uw blad de resul taten te vermelden van onze „bede om hulp" voor het gezin, waaraan de den Oudejaarsnacht hun woonschip ontzonk. We noteerden dankbaar het navolgende: Mevr. S. fl; Z. f2; Mevr. T f2.50 (geteë- kend op de lijst Kinderhuis); door Dr. M. verzameld f63; N. N. f0.25; P. f 10; N. N. fl; N. N. f2.50; P. D. fl; J. S. fl; V. fl; B. H. fl; de elf A's fl; Prof. H f5; K. f 2.50. Totaal kwam er dus ƒ94.75 in! Nu nog een kleine 300, dan zijn we er, vrien den! Wat beteekent dit nu voor een stad als Leiden, met zoo'n overgroot deel hulp- vaardigen. Elk een kleinigheidje en wij zijn er zelfs overheen. Hiervoor hopen we a.s. Woensdag en Donderdag een schaalcollecte te hou den. Willen enkele dames en heeren ons komen helpen? Komt dan a.s. Woensdag morgen 9 uur Middelstegracht 3. Laten we met elkaar trachten het eenige wat deze menschen op de wereld hebben en dat hun nog dreigt te ontzinken, bo ven water te helpen 1 Blijft er iets over, dan kunnen we daarbij nog anderen hel pen, die ook hun broodwinning buiten hun schuld kwijt raakten-. Dus als de schalen komen, verzuime niemand een kleinigheidje er op te doen. Hier is het voor U allen mogelijk zonder dat het U schaadt, te helpen. Bij voorbaat dank! F. H. v. d. HORST. P. S. Op ons vragen ontvingen we een mooie schrijfmachine van den heer v. d. V. te O. voor het tehuis onzer kleine be schermelingen; onze vele correspondentie zal dit enorm ten goede komen; wij zijn er uiterst dankbaar voor, evenals voor de machine voor duplicaatwerk van Mej. J. O. V. te K. en 1 van N. N. (den heer v. d. Horst in de hand gestopt bij de Drie Octoberstraat) en 2.50 met begeleidend hartelijk schrijven uit dankbaarheid voor vele zegeningen aan br. v. d. H. van J. H S. We hopen dat U immer ons blijft geden ken, want iedere week weer hebben we veel voor onze kleinen noodigl W. MOENE, penningm. Kinderhuis „Jeruël". Oude Rijn 114. Tel. 876. Scheepstijdingen. HOLLAND— AMERIKA-LIJN. KINDERDIJK, Vancouver n. R'dam, 10 te Hamburg. NEBRASKA, R'dam n. Vancouver, 6 van Frisco. RIJNDAM. 10 v. N.-York n. R'dam. NIEUW-AMSTERDAM, 10 v. R'dam te New-York. RADNORSH*-' R'dam n. Vancouver 10 (3 n.m.) van Londen. HOLLAND—AFRIKA-LWN. RIJPERKERIC uitr.) 10 v. Algoabaai. NIAS (uitr.) 9 (10.52 v.m.) 50 mijl Z.-O. van Niton. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. DRECHTSTROOM, 10 v. R'dam n. Amsterdam. ALBIREO (uitr.) 8 v. Las Palmas. ALCHIBA (uitr.) 7 v. Monrovia. CERES (thuisr.) 7 v. Assinie. KILSTROOM (thuisr.) 9 te Accra. ORESTES (uitr.) 9 te Cape Coast. KON. HOLLANDSCEE LLOYD. GAASTERLAND (thuisr.) p. 10 Oues- sant, 11 (v.m.) te R'dam verwacht. GELRIA (thuisr.) 10 te A'dam. ZAANLAND (uitr.) 8 te Montevideo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TABANAN (uitr.) p. 10 (10 v.m.) Oues- sant. SITOEBONDO (thuisr.) 10 v. Batavia. BONDOVVOSO (uitr.) p. 9 Malta. BLITAR, 10 v. R'dam n. Hamburg. SIANTAR (thuisr.) p. 10 Casquets. PALEMBANG (uitr.) n 9 Finisterre. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". BATOE (uitr.) 10 te Batavia. RIOUW, 10 v. Bremen n. A'dam. SAPAROEA (thuisr.) p. 10 Gibraltar. CHR. HUYGENS (uitr.) 9 v. Genua. PRINSES JULIANA, 10 v. Batavia ta Amsterdam. KON. PAKETVAART MIJ. VALENTIJN, R'dam n. Batavia, 10 v. Suez,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6