Gemeentelijke Aankondigingen AANSCHAFFING VAN MEUBILAIR TEN BEHOEVE VAVN DE BIJZ. LAGERE SCHOLEN AAN DE OOSTERSTR. EN HET PLANTSOEN B. en W. van Leiden brengen ter open bare kennis: ie. dal de Raad dier gemeente in zij ne op 5 dezer gehouden openbare ver- gaderirg besloten heeft medewerking te verleenen aan het b stuur van de ver eniging voor Chr. Onderwijs aldaar voor de aanschaf ring van schoolmeube- len ten behoeve van zijne scholen voor gewoon lager onderwijs aan de Ooster straat en net Plantsoen; 2e. dat binnen dert.g_ vrije dagen, te rekenen van heden af, ieder ingezetene en het schoolbestuur, van deze beslis sing bij Ged. Staten der provincie Z.- Hofland in beroep kunnen komen. Leiden, 7 Maart 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. GYMNASTIEKLOKAAL TEN BEHOEVE VAN DE BIJZONDERE SCHOLEN AAN DE PASTEURSTR. B. en W. van Leiden brengen ter open bare kennis: 1 e. dat de Raad dier gemeente in zijne op 5 dezer gehouden openbare verga dering besloten heeft medewerking te lieenen aan het bestuur van de ver- teeniging voor Chr. Onderwijs aldaar tot het verschaffen van een gymnastieklo kaal ten hehoeve van zijne scholen voor gewoon lager onderwijs aan de Pasteur straat, hetzij door beschikbaarstelling van de beaioodigde gelden voor het bou wen en inrichten van een nieuw gymnas- teiklokaal bn die scholen, hetzij aoor be schikbaarstelling van een bestaand ge meentelijk gymnastieklokaal; 2e. dat binnen dertig vrije dagen, te rekenen van heden af, ieder ingezetene en het schoolbestuur van het besluit tot het verleenen van medewerking bij Ged Staten der provincie Zuid-Holland in be roep kunnen komen. Leiden, 7 Maart 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. B. en W. van Leiden brengen ter open bare kennis, diat zjj uitsluitend ten aan zien van dien op 11 Maart a.s. door de Aid. Leiden van de Vereen. „De Neder- llandsche Padvinders"' in haar troephuis laan de van der Werfstraat te houden ba zaar, ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. Leiden, 7 Maart 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. ment af met het gevolg, dat hij door een aanhangwagen werd overreden en gedood. Poging tot vergiftiging. In het huis van bewaring te Leeuwarden is opgeslo ten een lompenkoopman uit Hallum, die een poging heeft gedaan om zijn schoon moeder, op wier herhaald bezoek hij niet was gesteld en dat aanleiding gaf tot on- eenigheden, met zuringzout, dat hij in een kopje thee had gedaan, te vergiftigen. Inbraak. Ten huize van den heer J. K aan den IJmuider Straatweg te IJmui- den is ingebroken. Bij een nader ingesteld onderzoek is gebleken, dat een tweetal kistjes, inhoudende circa ƒ800, door de daders is medegenomen. Van de inbrekers ontbreekt nog elk spoor. Branden. Te Sambeek zijn stal en schuur van den landbouwer H. door on bekende oorzaak uitgebrand. Een paard en een aantal kippen kwamen in het vuur om. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Tengevolge van broeiing is gistermid dag brand uitgebroken in de kapokfabriek bij het si.ation te Mook. De fabriek kreeg ernstige schade, terwijl een groote partij kapok verloren ging. Verzekering dekt de schade. Te Vroomshoop is het huis van J. Veldhuis tot den grond afgebrand. Ver zekering dekt de schade. De oorzaak van den brand wordt gezocht in een lek aan den schoorsteen. Te Helmond brandde sisternacht het ketelhuis af van de draadnagelfabriek van de firma Everts van der Weyden. De brandweer was spoedig ter plaatse en zoo bleef de brand beperkt tot bovenge noemd ketelhuis. Het werk ondervindt geen stagnatie. Alles is verzekerd. Laat maar branden. Terwijl de Raad van Vlodrop vergaderde, een vergade ring, welke zooveel belangstelling trok, dat men zelfs buiten aan de ramen hing, kwam een marechaussee binnen om as sistentie voor het blusschm van een boschbrand, die den heelen middag al duurde. Voorzitter: Wie wil er naar den brand gaanNiemand? Een stem: Laat dan maar branden 1 Geen der aanwezigen was ervoor te vin den, bij het blusschen te helpen. De voor zitter gelastte daarop een aantal mannen te gaan helpen blusschen, waarop dezen zich verwijderden. Onder de hand werd er door vergaderd; vertelt het „Vad.", en zoo informeerde wethouder Lodewijks naar een bedrag van ƒ50 aan opbrengst van dansgeld, die ver dwenen zouden zijn. De voorzitter ant woordde, dat hij overtuigd was, ze aan den gemeente-secretaris te hebben gege ven en dat de secretaris overtuigd was, dat hij ze niet ontvangen had. Als de se cretaris een eed wilde doen, dat hij ze niet ontvangen had, zou de voorzitter ze betalen. De zaak werd aangehouden tot de vol gende vergadering. Als het dan maar in le kas gestort wordt. Toen kwam de Raad tot de ontdekking, dat niemand van de gerequireerden naar den brand gegaan waren en de voorzitter sprak daar zijn verontwaardiging over uit. Inbraak met geweldpleging. Omtrent de inbraak met poging tot doodslag te Stavenisse (Zld.) wordt nog het volgende medegedeeld: Zondagmorgen circa vier uur hoorden de buren van een landbouwer in de kom der gemeente het angstgeroep van moord. Enkelen begaven zich naar de woning, waar iemand het slaapkamerraam had opengeschoven en zoo naar binnen was gekomen, waar man en vrouw sliepen. De inbreker schijnt een sleutel van het kabinet machtig geworden te zijn en toen hij de kast wilde openen of geopend had, zijn man en vrouw wakker geworden. Met een ijzeren bedstederoede heeft de inbreker beide echtelieden verscheidene slagen op het hoofd toegebracht, waardoor zij bloedend verwond werden. Dadelijk werden burgemeester én politie gewaar schuwd. 's Namiddags arriveerden twee marechaussees uit Bergen op Zoom en te twee uur werd de verdachte, een 28-jarige man door de politie op het gemeentehuis gebracht. Vingerafdrukken werden geno men; zijn kleeren waren met bloed be vlekt; als gevolg van 't onderzoek werd de man in het arrestantenlokaal opge sloten en daarna naar Breda overgebracht. UIT DE OMGEVING. TER AAR. Bevolking. Ingekomen: S. v. Tol. Amsterdam; IL Green in 't Woud, Al pen a. hd. Rqn; A. Wester, Leiden; C. Vlasblom en gez., Dantumadeel. Vertrokken: J> Z. v. Gyzel en gez., Moordrecht; A. P. Burgers, Leiden; N. fnatersen en gez., Koudekerk; J. A. ontje, Voorhout; H. v. d. Starren, Leidietn. ALPHEN AAN DEN RIJN. Loo pder bevolking. Ingekomen van Gouda, A. Dongelmans, Willemstr. 13; Hazerswoudie, A. A. Straver en gez., vee houdersknecht, Hoorn 101; Hardinxvel'd E. Kok en gez., ijzerwerker, Gouwslui scheweg 69 b; Leiden, J. G. Zwarts, Vin- kebuurt 50; Haarlem, C. C. M. Overes, nephoek 80; Haarlem, A. M. E. P. enther, wed. G. J. Venines, Prins Hen- drikstr. 69; Koudekerk, Th. Ijsveld en gez., arb., Jan Nieuwenhurjzenstr. 12; 's Gravemoer, I. C. van der Dussen, bl'oe- imistknecht, Conradstr. 7; De Bilt,, W. van Vliet en gez., graa.nhandelaarsk'n., Torenstr. 20; Maarsseveen, H. J. Enge- lage, veeboud,3rsknecht, Steekterweg 21; Koudekerk, J. Oudshoorn en gez., arb. Raadwijkstr. 18. Vertrokken naar: Rotterdam, Hudson- straat 37 a> A. Hagen; Gouda, Doelenstr. 10, J. van Spengen, huishoudster* Yel- sen, Wjjkerstraatweg 53, J. M. Okkerse, wed. J. F. G. Ranke; Noord-Amerika, G. J. TTt, timmermanskn. Ter Aar, H. Groen in 't Wout, arb.; Rijssen, H. Ba telaan, Dir. Gasfabriek; Ede, J. Th. v. Polen, kellner; Eindhoven, Kleine Berg 20, P. J. A, Baars; Zaandam, Havenstr. 14, Gr. van Klaveren, dienstb.; Amster dam, Pieter de Hooghstr. 40 huis, J. Boezaard, d'enstbode; Hilversum, Prof. Poelstr. s, C. A. N. Grasmans en gez., technicus; Leeuwarden, Willem Lode- wijkstraat 21 E .C. van Oudenallen, leerares landDouwhuishoudschooi. HAZERSWOUDE. Burgerlijke stand. Bevallen: H. M. van Wetten geb. van Hees, d.; M. H. Priem geb. van Gorkum, z.; A. Ammer laan, geb. van Wetten, z.; N. Groen geb. Ooms, z.; G. van der Haas, geb. van Velzen, z. Overleden: M. Matze 78 wed. van H. van Velde; I. G. Verklerj 29 j. dv. Th. W. Verkléq. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteravond werd in de Geref. Kerk de jaarlqksclie bidstond voor Ge was en Visscherq gehouden. Als voor ganger trad op Ds. Koers, welke zjjn ge hoor bepaalde bjj 1 Krom. 4:9 en 10. NOORDWIJKERHOUT. Doodelijk ongeval. HedenmifViag 12 uur liep de ruim 60- jarige J. v .d. Hulst, wonende Schipper- slootweg alhier, op den bitumenweg bij de Kokmeeuw aan den linkerkant vau den weg. Een dame met luxe auto, komende van Haarlem, waarschuwde, waardoor v. d. H. haastig naar rechts uitweek. Toch werd hij nog door de auto geraakt en kwam te vallen. Hij werd dood opge nomen. Vermoedelijk is door den val de doodsoorzaak ontstaan. De auto is in den berm van den weg gereden, waardoor hij eenige schade bekwam. De politie heeft die zaak in on derzoek. VOORHOUT. De ontginningswerkzaamheden in het voormalige bosch „Columbia", ach ter de Nijverheidsschool, zullen binnen eenige dagen afloopen. Thans is pl.m. 1V2 H.A. bosch ge rooid, en de grorid ontgonnen. De ge rooide boomstronken zijn voorloopig bij een verzameld om later vervoerd of verbrand te worden. De vrij gekomen oppervlakte zal door de Nijverheidsschool als tuingrond ge ëxploiteerd worden. Volgend jaar zal waarschijnlijk nog meer Dosch gerooid worden. WOUBRUGGE. in a-c maand F o.uaii hebben de volgende personen zich hier gevestigd: J. M. Elzenga van Leiden; A. J. Til. J. van Lejuwen van iiteuwijk; P. C. Lan- gerak en C. van t.er L.e v an Zo tirwou- de, en J. Mej ering van Leiden. Vertrokken z.„n: J. om.t en g:z. en J. C. ZcekmelK en gez. naar ■Idoorn; W. Al. Heu A. E. Ux^aruoeiC naar Breda en C. If. Heijboer naar Wis- sekerkc, (Zeeland). KATWIJK AAN ZEE. De J.V. op Geref. Grondslag „De Hecre is £nze banier", en de Meisjes- veieeniging „Dient den Heere met blijd schap", hielden gisteravond een gecom bineerde jaarvergadering in ld© Gemeen tezaal. De vergadering werd gepresideerd door de nflere-voorz., Ds. Ingwersen, Na opening met gebed en het laten zingen van Ps. 68 10 en het lezen van Ps. 8, werd door Ds. Ingwersen een ope ningsrede gehouden, waarin naar voren werd gebracht de nuttigheid van het zoeken naai* den Heere in - de jeugd, waarna volgden jaarverslagen van pen ningmeester en penningm eester esse, se cretaris en secretaresse, en bibliotheca ris en biblothecaresse. Hierna hield de voorz. der J.V., de heer v. d. Spelt een inleiding over Art. 16 der Geloofbelijdenis: „Van de eeu wige uitverkieziiig Go-sDit onderwerp was gced in elkaar gezet en de uiteen zetting word met onverdeelde aandacht gevolgd. Er volgden eemge vragen, welke door den inleider werden b-antwoord. Door een lid der M.V. mej. Reinders, werd het onderwerp behandeld: „Lie gend Bij de reciteerwedstrijd werden prijzen gewonnen door mej. Daalbergen enden lieer Blonk. Na de gelukwenschen van afgevaardig den van Zustervereenigingen volgden voordrachten door den heer van Brug gen en Timmers, getiteld: „De dichter en de prozamenschen door mej. van Tongeien een gedicht, welks inhoud me moriseerde het beroc-p als predikant van Ds. Ingwersen naar hier; d.t was een mooi nummer. Verder werd er nog een voordracht van den heer Iloltrust en Mej. J, Parlevliet, welke naar voren brachten het nut en het onnut van de schoonmaak. Melden wij nog de belangelooze medewer king van den heer Gouw, welke met twee zijner leerlingen muziekstukjes ten ge- hoore gaven op piano en mandoline. Tenslotte werd met een enkel woord van Ds. Ingwersen en met dankgebed en het zingen van Ps. 105 vers 24 gesloten. Een wnord van dank aan Ds. Ingwersen is zeker niet misplaatst, daar Z.Eerw. veel heeft bijgedragen voor het welslagen van dezen avond, waar onze jonge menschen met dankbaarheid op mogen terugzien. Soli Deo Gloria! RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Het proces tegen de Indonesische studenten. In de hedenmorgen te 's Gravenhage gehouden zitting van de Haagsche Rechtbank, werd aangevangen met 't proces tegen de vier Indonesische stu denten, die beschuldigd zijn van op ruien tegen het openbaar gezag. President was Mr. Cox Bud de, ter wijl het O. M. werd waargenomen door den Officier van Justitie, Mr. Rijkens. Oudste rechter was Mr. Tath, jongste rechter Mr. Klomp. Een der raadslieden van verdachten, Mr. Mobach, vroeg bij den aanvang, der zitting, of het organisatieplan te berde zou worden gebracht, waarop de Officier ontkennend antwoordde. Na de voorlezing van het ten laste gelegde, werden enkele getuigen ge hoord. Uit de verklaringen van deze getuigen bleek, dat door de Perhim- poenan Indonesia een blad is ge drukt, de Indonesia Merdeka in een oplaag belangrijk grooter dan het aan tal leden van bovengenoemde vereeni- ging en dat dit blad dan ook onder niet leden is verspreid. Op een desbetreffende vraag erken den verdachten het ten laste gelegde, met dien verstande, dat zij de artike len in het blad niet strafbaar achtten op grond van de wet. De officier van Justitie begon met in zijn requisitoir op te merken, dat hoogst betreurenswaardige gebeurte nissen in December 1926 in Indië voor gevallen de bijzondere aandacht heb ben gevestigd op de Perhimpoenan In donesia De verdachten hadden in de ze vereeniging verschillende bestuurs functies. Het is gebleken, dat ze in verbinding stonden met Rusland, het land, waar de opstandige bewegingen heenloopen in het laatste decennium. De Perhimpoenan Indonesia heeft den opstand aangewakkerd. Uit de ar tikelen in de Indonesia Merdeka blijkt het revolutionaire en haatzaai ende karakter der vereeniging. Het is daarom, dat het parket termen aan wezig achtte om in te grijpen. Huis zoekingen hebben plaats gehad te Lei den en 's Gravenhage en daarbij zijn in beslag genomen correspondentie, brochures en vlugschriften. Deze za ken zijn door een commissie van des kundigen onderzocht en daarvan is een rapport uitgebracht, dat een niet te ontberen leidraad vormt bij de be handeling van dit proces. Spr. meent, dat hieruit geconcludeerd kan wor den, dat verdachten zich hebben schul dig gemaakt aan het misdrjif, bedoeld art. 131 van het Wetboek van Strafrecht, het bij geschrifte opwek ken in het openbaar van haat tegen het gezag. Het optreden van de jus titie in deze zaak heeft in groote mate de belangstelling van het publiek ge trokken en het heeft groote ontstelte nis verwekt. r1o+ dergelijke revo lutionaire geest heersclite onder de Indonesische studenten bier tc lande. Verdachten hebben bekend, dat de feiten in de dagvaarding memd, namelijk, dat ze onder het publiek ge schriften hebben verspreid, ook in Ned. Indië, juist zijn. Evenwel wordt de opruiing in verschillende passages ontkend. Spr. haalt eenige voorbeelden aan, waaruit de opruiende geest moet blij ken. Verdachten hebben gezegd, dat de verschillende ten laste gelegde pas sages slechts opsommingen van fei ten zijn, maar spr. ziet er in een ver heerlijking van de opstandelingen te genover de Nederlandsche Regee ring. De passages zijn opruiend, dat is niet te weerspreken. Spr. wijst verder od de tijdstippen, waarop deze passa ges zijn geplaatst in Indonesia Mer deka. Spr. is er van overtuigd, dat, waar ze geschreven zijn vlak voor en na de opstand in Indië ze de bedoeling hebben gehad om het volk weer op te ruien. Dat de publicaties ook onder de Indonesiërs zijn verspreid, blijkt wel uit het feit, dat ze ook in het Ala- leisch zijn gedrukt. Deze publicaties uit te leggen an ders als revolutionair is zoeken naar de steen der wijzen. Spr. belicht ver der het staatsgevaarlijk optreden van de verdachten aan de liand van ver schillende feiten. Van 19081913, was de vereeniging Perhimpoenan Indone sia strikt neutraal, en had een ande ren naam, vanaf 19131917 werd ze hoe langer hoe meer politiek getind en van 1919 tot heden ging ze onder bovengenoemde naam hoe langer boe meer de revolutionaire kant uit. Op 8 Febr. 1925 werd uit de boezem der vereeniging een voorstel gedaan om de vereeniging weer tot haar oor spronkelijk karaker terug te brengen. Dit voorstel werd verworpen en hoe langer hoe meer ging de vereeniging zich bezig houden met de politiek en trad het revolutionair element op den voorgrond. Spr. memoreerde daarna een groot aantal uitspraken in rede voeringen, brochures en in correspon dentie, o.a. uit Henr. Roland Holst en Semaoen en de extremisten te Berlijn. Uit dit alles leidt spr. af het overtui gend bewijs van het ter. laste gelegde en wijst er op dat de beschuldigingen van zeer ernstigen aard zijn. Het op treden van de verdachten moet ge kwalificeerd worden als Staatsge vaarlijk en misdadig en daarom is het noodig dat ze' voor geruimen tijd uit de maatschappij worden gebannen. De maximum straf, die geëischt kan wor den is 5 jaar gevangenisstraf. Spr. zal deze sraf echter niet voorstellen. Hij wil rekening houden met verschillen de omstandigheden, ook met het feit, dat verdachten na. hun straftijd zul len gedoemd zijn, als zij zich niet beteren om hun verdere levens dagen ver van verwanten door te brengen en ook met de preventieve hechtenis. Spr. eischt daarom tegen Mohamed Hatta 3 jaar, Mohamed Amoendjok 2 jaar en 6 maanden, Raden A. Sastro Amidjojo 2 jaar en Mr. A. Atheingeat 2 jaar. Daarna was bet woord aan de eer ste der verdedigers van verdachten Air. Alobach (de andere raadslieden zijn. Mr. Mej. Weber en Mr. Duys), die de verschillende passages door de of ficier van Justitie aangehaald, even eens besprak en als zijn meening uit sprak, dat daar in niets revolutionairs kan worden ontdekt. De Perhimpoe nan Indonesia staat op volkomen be hoorlijk principe. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door Van der Graaf en Co. (Afdeeling Handelsinformtaies). Uitgesproken: AT aart. Dirk Slootweg, vroeger krui denier, thans wagenmaker te Hoofddorp, Gem. Haarlemmermeer, Hoofdwee R-C. Mr. Th Maassen. Cur. Mr. Dr. W.3P. Vi3 te Haarlem. STADSNIEUWS. SCHOOLKINDERVOEDING. Door verandering van eenige bestuurs- functies is het Bestuur van de Vereeni ging „Schoolkindervoeding en Schoolkin- derkleeding" thans op de volgende wijze samengesteld: A. J. Ensink, Voorzitter, F. A. Schilthui- zen, 2de voorzitter, Rapenburg 95; D. C. Schuit, 2de secretaris; W. J. Nijholt, Pen ningmeester, 3 Octoberstraat 41; B. Hoff, 2de penningmeester; P. Heemskerk, ge delegeerd lid, door den Gemeenteraad aangewezen; G. L. <}e Goederen; M. M. Woud, secretaresse. Dames: Mevr. J. F. SchnaarYpey; Me vr. C. E. S. Sypkensvan Oosten Slinge- land; Mevr. M. A. Kokvan Bladeren; Mevr. G. van Slooten—Wiggers; Mej. G. A. P. L. H. Carp. JUBILEUM. Morgen (Vrijdag) hoopt de heer I. Jan sen, typograaf bij Sythoff's Uitgevers Mij. alhier dén dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij bovengenoemde firma in dienst trad. Dezen dag zal voor de jubi laris zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. Laatste Berichten. ERNSTIG ONGELUK. In de Helmersstraat bii J. P. Heyestr., te Amsterdam, waar arbeiders van de electrische centrale aan het werk zijn? is hedenmorgen een groote kabelspoei plotseling weggerold en tegen den ge vel van een huis terecht gekomen. Een man, die het naderend onheil te liaat zag, werd tusschen de kabelspoel en den steenen muur doodgedrukt. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE VOLKENBONDSRAAD. GENEVE, 8 Alaart. V.D. Bq den aan vang van de hedenochtend gehouden bijeenkomst van den Raad van den Vol kenbond, sbelde de voorz., de Columbi- sche gedelegeerde Urrutia ,den Raad vcor een door den voorz. en de leden van den Raad onderteek end schrijven tot Brazilië en Spanje te richt _n met ver zoek terugkeer van beidie staten 111 den Volkenbond te overwegen. De voorz. wees er op, dat naar zrjn meening alle leden van den Raad zijn zienswijze doe len, aangezien het de taak van d n Bond is in het belang van het vredeswerk van den Bond al het mogelijke te doen om de onontbeerlijke medewerking van Bra zilië en Spanje voor de toekomst te ver zekeren. De regeeringen van genoemde landen meuten dringend verzocht wor den na te gaan-of de redenen, welke in 1926 geleid hebben tot uittreden uit den Bond, heden nog gelden. De Raad mo t aan de wereld, in l^'.t belang van h 't vredeswerk, het b.ewjjs leveren, dat hij aan samenwerking met d. ze staten zeer veel beteekenis toekent. De voorz. stel de voor nog in een der volgende bijeen komsten van deze Raadszitting den tekst van het schrijven aan genoemde r> geeringen aan d:n Raad voor te leggen. Le overige leden van d n Raad smtcn zich hierbij aan. De afgevaardigde van Chili wees er op, dat de samenwerking met Spanje en Braziiië in den Volkea- bond van het grootste belang is. Dr. Stiesomann betdgde eveneens ad- haer-ie met het voorstel van den voorz. en legde den nadruk^ op de beteeken.3 van deze samenwerking. KWAADWILLIGE NEERGELEGD. KOTA RADJA, 8 Maart. (Aneta-V.D.) Een patrouille onder leiding van den luitenant Van Baar van Slangenburg heeft in het Bakonganische een kwaad willige neergelegd. De buit bestond uit een model karabijn en munitie. Een Soendaneesch marechaussee i3 door een schot in de buik gedood. MARKTBERICHTEN. LEIBEN, 7 Maart. Ons Belang. Sel derij 2,904,90, rood 3 kool 28,9034, savoye kool 20,4027,40, groene kool 2,404,80, prei 7,409, alles per 100 stuks. Spruiten 3036. postelein 20 26, spinazie 3542, witlof 2427, uien 16,40—20, waspeen 13,4015.40, kroten (gek.) 2022, alles per 100 Kg. GOUDA, 8 Alaart. Veemarkt. Aan gevoerd in totaal 26118 stuks, waar van 361 slachtkalveren, vette 0,30— 0,31 L, Londensche 0,230,24, zouters 0,250,2634, per pond, levend met 2 pCt. korting; 708 magere varkens, 20 35; 10 biggen, 7—12; 11 runderen, 225350; 717 nuchtere kalveren, 6 11; 4 schapen, 25—30; 3 lammeren, 4 bokken en geien, 36, alle per stuk. Overzicht: vette varks. Londensche, zouters, nuchtere kalveren, handel vlug; magere varkenj, biggen, runde ren, schapen, bokken en geiten, han del matig. GOUDA, 8 Maart. Kaasmarkt. Aan voer 76 partijen. Prijzen: met rijks- merk le kw. 5658, 2e kw. 5255, zonder rijksmerk le kw. 4953. Han del vlug. GOUDA, 8 Maart. Eierenveiling, Aanvoer 555 partijen. Prijzen: Kip peneieren 56, eendeneieren 55,50, per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 8 Alaart. Botermarkt. Aan voer 1431 ponden. Prijzen: Goeboter 1 1,05, weiboter 0,850.90. Handel y1. HALFWEG, 8 Alaart. Eierenveiling. Aanvoer 15000 stuks. Prijzen Kippen eieren 5,406,25, eendeneieren 55,40, Handel vlug. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 8 Maart, medege deeld door het Kou. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 771.9 te Akuryri. L. B. 754.3 te La Coruna. Verw. tot den avand van 9 Maart: Zwakke tot matige N.O. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waar schijnlijk regen- of sneeuwbuitjes, ieti kouder. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 761. LUCa PERATUUR. Hedenmiddag 3 urn*: 4.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJti Donderdag 8 Maart: 6.21 nam. Wisselnoteeriügen. (Amsterdam). Berlijn 59.42 Londen 12.1 28/m New-York 2.48 Parijs 9.77% Brussel 34.63 Zurich47.857» Praag 7.367» Rome13.14 Madrid41.72 Oslo66.21 Kopenhagen - 66.58 Stockholm 66.71 Weenen 35.027»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3