Hinkler is gisteren in zijn geboorte plaats. Bundaburry opgestegen en te Bris bane geland, waar hem een grootsche ont vangst te beurt is gevallen. Za+erdag ver trekt hij naar Sidney, het begin van zijn rondvlucht langs de groote Australische steden. Engeland, Frankrijk, Spanje en Ita lic zullen te Parijs een conferentie over Tanger houden. De toestand in de katoennijverheid te Manchester is, daar de besprekingen tus- sclien werkgevers en werknemers mislukt zijn, kritiek Men zoekt een compromis inzake de Szent-Gotthard-kwestie. GEMENGD NIEUWS. Twee kinderen omgekomen. De boe renwoning van den heer A. Flukstra te Smilde is gistermorgen in de vroegte in vlammen opgegaan. Daarbij zijn twee kin deren van den heer Flukstra verbrand. Laatstgenoemde had zich vroegtijdig naar Groningeji begeven, ten einde aldaar de veemarkt te bezoeken. Nader meldt de Tel.-correspondent te Smilde: Een groot boerenhuis, daarnaast een hoopje verbrand stroo, enkele verkoolde planken en wat geschroeide appelboomen Ziedaar het terrein van de ramp. Twee kinderen van vier en vijf jaar zijn er ver brand in een onoogelijk schuurtje, dat als bergplaats diende en waarin zich ook nog een geit bevond. En het noodlot wilde, dat de geit werd gered en de beide kin deren omkwamen. Te halftwaalf sloegen plotseling op onverklaarbare wijze de vlammen uit het gebouwtje, dat naast de bóerderij stond. Men wist niet, dat er zich kinderen in het gebouwtje bevonden en meende, dat alleen de geit in het bouw vallig krotje was. Met veel moeite slaagde men er in. de geit te redden. Toen kwam plotseling de groote ontsteltenis. Twee der vier kinde ren van den heer F. waren zoek. F. zelf was afwezig. Zijn. vrouw was radeloos van angst. Toen denbrand spoedig was ge- bluscht, werden de twee kinderlijkjes ge vonden, totaal verkoold in een hoekje van de schuur. De moeder moest bewusteloos naar huis worden gedragen, en den va der, die zich op het oogenblik nog in Gro ningen bevindt, staat nog veel leed te wachten. De wijze, waarop de brand is ontstaan, is onverklaarbaar. Men vermoedt, dat de kinderen met vuur hebben gespeeld en zoo het slachtoffer van hun onwetendheid zijn geworden. Auto tegen een boom gereden. Door onbekende oorzaak reed gistermiddag een vrachtauto uit Oldeboorn, nabij Goutum tegen een boom. De auto werd zwaar be schadigd. De bestuurder de heer Jansma, werd met ernstige verwondingen in het ziekenhuis te Leeuwarden opgenomen. Doodelijke val. Te Maastricht is de ruim 6Ü-jarige mej. D. in den kelder van haar woning gevallen. Ernstig gewond werd zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar zij aan de gevolgen is overleden. Vermist. Sedert Zondagavond wordt te Groningen de 65-jarige heer Ch. Niekus uit zijn woning vermist. Sedert enkele dagen wordt te Bath- men de tuinman Pud vermist. Men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. Diefstal van paardenhaar, Sedert ge- ruimen tijd werden ten nade2le van de borstelfabriek der fa. J. Vermunt te Roo sendaal, aldaar, diefstallen gepleegd, van paarden- en varkenshaar tot een gezamen lijke waarde van omstreeks 1500. In verband hiermee zijn door de mare chaussee vier personen aangehouden, en een (een vrouw) wegens heling, terwijl mogelijk nog eenige arrestaties zullen vol gen. De ontvreemde partijtjes haar werden successievelijk opgekocht door zekeren H. voor een prijs ver beneden de waarde. Deze verhandelde de baaltjes weer aan een opkooper te Utrecht, die op zijn beurt het haar-weer verkocht aan een firma te Zuilen, en toen onlangs in een zending een briefje werd aangetroffen, waarop Roosendaal als plaats van herkomst ver meld stond, werd de fa. Vermunt hier mee in kennis gesteld. Daarop bleek al spoedig, dat al sedert ongeveer een jaar deze diefstallen werden gepleegd. Een cynisch moordenaar. Gisteroch tend is aan het station Herzogenrath door tusschenkomst van het grenscommissa- riaat van Heerlen aan de Duitsche poli tie uitgeleverd de Duitsche arbeider N., die in de maand Januari op Duitsch ge bied onder Waubach den mijnwerker Lij nen heeft vermoord. N. zag er, aldus de „L. K.", .zeer vroo- 1 ijk uit, stapte lachend in den auto, die hem naar Aken moest brengen en zei: „lch bin froh dasz ich wieder in der Hei mat bin Hij rookte smakelijk een sigaar en tegen half tien werd de reis naar de gevangenis aanvaard. Onder zand bedolven. Gistermiddag werd de arbeider J. v. W., die in de Pon tan usstraat te Nijmegen een kuil groef, plotseling door neervallend zand bedol ven. De man raakte een meter onder het zand en werd ijlings uitgegraven. In be- wusteloozen toestand en met ernstige in wendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Lijk herkend. Het lijk, dat gisteren aan het Scheveningsche strand is aange spoeld. is herkend. Het bleek te zijn de 51-jarige C. S.f te 's-Gravenhage woon achtig. De proef op de som. Door de politie te Roosendaal is de omstreeks 16-jarige jongen, zekere B., aangehouden, die j.l. Maandagavond aldaar in de Molenstraat een brandende lucifer wierp in een plas benzine onder den vrachtauto der fa. As- >elbergs, Wasscherij De Zoom, te Bergen op Zoom, waardoor de auto een prooi der vlammen werd. Hij had met zijn kamera den verschil van meening of de gelekte vloeistof water of benzine was en nu de proef genomen. Gedood door een vallenden boom. De heer Boks, boterdirecteur te Staphorst, die onlangs op zijn motor rijdend door een vallenden boom werd getroffen en naar het ziekenhuis te Zwolle werd ge transporteerd, is aldaar gisteren overle den. Door een auto overreden. Gistermor gen is een 4-jarig dochtertje -an den heer K., wonende aan de Boelekade te Gouda, bij het oversteken dier straat door een vrachtauto aangereden. Het kind is naar het van Iterson-zie- kenhuis overgebracht, alwaar het aan de bekomen verwondingen is overleden. Volgens ooggetuigen treft den bestuur der van het voertuig geen schuld. Van een schommel gevallen. De 25- jarige mej. M. v. D., wonende aan den Achterwillens te Gouda, viel Zondag j.l. in den speeltuin van den heer van Leeu wen aan den Zwarte weg r'daar, van een schommel. Mej. v. D. werd aan het ge laat ernstig gewond. Haar toestand is zorgwekkend. In een waschkuip verdronken. Te Amstelveen is gisteren tijdens een korte afwezigheid van de moeder de 4-jarige Anna Leydekker in een diepe waschkuip die tot aan den rand met water gevuld was, gevallen. Toen de moeder na enkele minuten buiten haar woning te zijn ge weest weer binnenkwam, was het kind reeds verdronken. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDG. Verschillende leerlingen van de hoogste klasse der Chr. School op het dorp, behaalden bij ejn teekenwedstrijd uitgeschreven door d© firma's H. Gim- born te Doorn en Zandvliet's Kantoor boekhandel te Leiden, een prijs. Tee Leningen en prijzen zullen voor ouders en belangstellenden eenige dagen ter bezichtiging hangen in de uitstalliing van den heer B. van Elswijk alhier. Als een bijzonderheid kunnen we melden, dat door den werkman J. van Veen aThier in den Geerpolder een wit te mol werd gevangen. De heer A. Wezelenburg, onderwij zer aan de Chr. School aan den Rijn dijk, is benoeimd te Haarlem. OEGSTGEEST. Onder voorzitterschap van den Di recteur dier Bank, den heer Joh. Uit- tenbcgaard, hield de Coöp. Neutrale Bcerenleen- en Spaarbank hare .20 al gemeen© vergadering in „Het Witte Huis". De opkomst was bevredigend, ter wijl verschillende leden bericht van verhindering hadden gezonden. De voorz. heette allen hartelijk wel kom en ging in het kort den gestadigen groei dq* bank na, welke groei bewe zen beeft dat ze in een behoefte voor ziet. Hij wijst er nog op dat naast boe ren, zaken en andere middanstands- menschen bij de bank terecht kunnen. Tenslotte toept hij aller medewerking in. Hierna leest de kassier, de heer v. d. Heul, de notulen, daar het secreta riaat onvervuld is. Deze worden onder dank gearresteerd. Vervolgens wordt de Balans, Winst en Verliesrekening 1927, na lezing en toelichting door den voorz. goedgekeurd Hieruit blijkt o.m. dat de geheele om zet in ontvang en uitgaaf heeft bedra gen f365.822,091/-' (sedert Jan. j.l. is reeds f 270.000 omgezet). Aan spaar gelden is ontvangen f 70.547,28V2 en is belegd f36.924,57. Verleend zijn 3 crediethypotheken tot een bedrag van f 13.000 en 2 vaste voorschotten tot een bedrag van f 5.000, In 192Ó is de bank opgericht en moest meubilair, o.a. brandkast, boeken enz. worden aangeschaft, welke schuld is teruggebracht tot f281,21, in verband met de gemaakt© winst van f249,18. Het aantal leden bedraagt 90 en het aantal spaarders 80. In zijn openingswoord wees de voor zitter er nog op dat men steeds 2 ge- gcede borgen met zakelijk onderpand moet hebben en er steeds voor gewaakt \yordt dat de belegde gelden veilig zijn. De hoeren P. Oudshoorn, bestuurslid, en A. Uittenbogaard, I'd R. van Toezicht worden hierna als zoodanig herkozen, terwijl in de vacature Kappeyne de Co- pello, wordt voorzien door benoeming lan den heer A. E. v. d. Voet. Het bestuur wordt gemachtigd Mr. Kappeyne van de Coppello wegens ver trek, van het ledemregister af te voe ren. De voorz. verzoekt de leden, kleine posten van b.v. f2,50. zelf te innen, daar net zooveel werk verschaft aan dien kassier. Met algem. st. wordt besloten con form het voorstel van het bestuur, het instituut plaatsvervangende leden, te la ten vervellen, en eventuee'e vacatures in het bestuur te laten waarnemen door oen lid van den Raad van Toezicht. Bq de rondvraag stelde de heer v. d. Menie voor, om spaarbusjes aan te schaffen om spaarzin bij kinderen aan te k we eken. Het bestuur is hierin^ bereid, mits de busjes, die f2,50 per stuk kosten, zelf worden betaald. De ka:sier zal zich met de aanschaffing gaarne bslisten, en een 10-tal busjes werden aangevraagd Naoat nog enkele heeuxn een en an der hebben besproken, en de heerD. de Haan het bestuur heeft gehuldigd voor liet vele werk, sluit de voorz. de vergadering. Financiën Ned. Herv. Kerk over Februari. Voor Diaconie f18087' E i>i nst f80,171.; G'o-'-tcl'jk wok 191,19. Totaal f358,24, Gok deze maand werden giften van f25,en f 10,ontvangen. Voor de nieuwe kerk werd ontvangen f 19,64. De Kerkeraad aer Ned. Herv. Gem,, besloot dit jaar oen gemeenteavond te houden, alwaar alle kerkelijke aangele genheden kunnen worden gebracht. De datum wordt nog nadele bepaald. VOORSCHOTEN. Gisteravond hield de Chr. School- v er oen een ledenvergadering in haar schoolgebouw, welke door slechts 23 personen bezocht was. De voorz., Ds. Fortgcns, opende op gebruikelijke wijze. De notulen en jaarverslag van den secr., den heer Los, werden onder dank goedgekeurd. Eveneens de rekening er verantwoording van den penning m„ den heer G. H. van Leeuwen, welke meteen batig slot van f500,sloot. Het Hoofd der School, de heer S. S. Leppink, bracht het jaarverslag der School uit, waarin werd aangestipt het vertrek van den heer A. de Vos. De aftredende bestuursleden, de hee- ren Brinks en Les, werden herkozen, eveneens het lid der Handwerkcommis- sie, mevr. de Vlieger. TER AAR. Alhier werd vanwege den Bond van oud-cursisten van den' Landbouw- cui'sus een lezing gehouden door don Rijkslandbouwconsulent Neeb, die tot onderwerp had gekozen: „De verhou ding van lucht en water in den bodem" Voor den lundbouwstand was dit een zeer leerzame en interessante lezing. In de vergadering van de R.K. 'Tuindeifeereen. „St. Pnceas", is be sloten o\er te gaan tot het bouwen van een veilinggebouw. Bouwvergunning is aangevraagd door aen heer Heemskerk voor don bouw van een woonhuis. BOSKOOP. Burgerlijke s^and. Geboren: Klazi na, d.v. G. Vuurens en A. M. v. VTaar- 'dingen; Mijntje d.v. A. C. Ravenhorst en A. Schouten; Jch;.nne3 z.v. B. J. v. d. Nieuwendijk en J. Redenburg; Gijs- berta 1 her es ia d.v. H. Reuneker en C. Boist; Jan z.v. J. Vermeulen en C. T. v. Dijk. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. OverledenGijs- bert van WILigen 12 d. LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Bevallen: G. v. Tongeren geb. Binneudyk, z.; G. Hoel;x, geb. "Wisse, z. LEIMUIDEN. Burgerlijke stand. OverladenKoos van Harten wedr. van Anna Hendrika van Heyningen 69 j. ZEVENHOVEN. - Na een tijdperk van 34 jaar heeft de heer J. Hoogendoom zich genood zaakt gezien om gezondheidsredenen, zijn ambt als voorlezer bij de Ned. Herv. Kerk neer te leggen. Bouwvergunning is gevraagd aan B. en W. door den heer W. Hakker, voor den bouw van een slachthuis. Op de gehouden jaarvergadering der A.Ii. Kiesvereen. bL-ek uit net ver slag, dat de kas een batig salclo had. Herkozen is tot secr. de Heer N. Ver- buTg Sr. STADSNIEUWS. EEN NIEUWE HALTE. Naar wij van zeer bevoegde zijde verne- m enzal de halte Zoeterwoude aan de spoorlijn LeidenWoerden worden opge heven. Daarentegen zal een nieuwe halte aan de Heerenstraat (Staalwijk) te Leiden worden geopend. Aan die halte zullen plaatskaarten worden verkocht en rijwie len en bagage worden aangenomen. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsexa- men wis- en natuurkunde (letter E) de heer E. L. Molt, Leiden. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen werd in het Gemeenlands- liuis door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland aanbesteed het droogleggen en herstellen van de Kolksluis te Spaarn- dam, zoomede het opruimen van oude en het maken van nieuwe beschoeiingen. Ingeschreven was als volgt: fa. D. Stade en Zn., IJmuiden 68.000; C. de Vries, Purmerend ƒ65.997; L. Schermers, Nieu wendijk (N.B.) ƒ65.570; Jacob Parel, Slie- drecht 64.800; J. de Vries, Purmerend ƒ64.000; fa. P. Heere en Zn., IJmuiden ƒ63.400; fa. C. Castelein en Zn., Dor drecht 63.200; N.V. Concordia, Papen- drecht ƒ58.900; H. Bakx en H. Steenkist, Haarlem ƒ56.960; G. W. Poldermand, Spaarndam ƒ56.627; W. de Jong, Amers foort ƒ54.500; V. P. Braun en Zoon, Be verwijk ƒ54.223; J. Huyberts, Alkmaar, ƒ54.260; G. v. Dijk, Ilardinxveld ƒ52.690; Sanders van 't Verlaat, Dordrecht 52.200; J. W. Verheul, Rotterdam ƒ51.790; D. Woud, Wormervee, ƒ51.556; fa. A. eVr.ha- gen, Made ƒ51.480; W. Meersma en G. Bakker, Haarlem 49.859; E. v. Luiing, Woubrugge ƒ47.856; B. M. v. Noordenne, Papendrecht ƒ47.798; fa. Hoonhout en Brouwer, Haarlem 44.775. De gunning is aangehouden. Laatste Berichten. NED. CHR. RADIO-VEREENIGING. De algemeene vergadering. Heck'uiiiiA.u. g \,eid in Hotel de 1' Eurupe te U irV-du dj algem. jaarverga dering gehouden van d© Nederl. Christ. Radio vereen. De voorz., Mr. A. van der Deure, uit 3ennekom, hield de openingsrede en gaf tdaarna het woord aan den secr.-pèn- jningmeester, dien heer 0. A. Keuning, van Wageningen. voor het uitbrengen van zijn jaarverslag. Dit verslag, dat elimineerde alles, wat meer direct den omroep en de pro paganda betreft ✓aar van dez9 beide diensten een afzonderlijk verslag inde- ze vergadering zou worden gegeven behandelde in het kort de gewichtigste gebeurterissen, die in het afgeloopen tijdperk voor de N.C.R.V. van belang zijn geewest. Allereerst werd de geknop te geschiedenis gegeven van het tot stand komen van den zender te Huizen. Terloops werd hierbij herinnerd aan de scherpe aanvallen tegen die vereen, en haar voorzitter. Zaterdag 22 Oct. 1927 werd de zender officieel door den Min. van Waterstaat geopend, bij welke ope ning voor de N.C.R.V. de oud-ministers Mr. Heemskerk en Mr. Schokking kloe ke woorden spraken, om de rechtvaar digheid van het streven der vereeni- ging een streven naar geestelijke vrij heid aan te toonen. Even moeilijk als het verkrijgen van een zender, was het verkrijgen van een bruikbare golflengte. De geschiedenis daarvan werd kort gememoreerd, Hui zen werd ten slotte een golflengte toe gewezen van 1840 M., terwijl vergun ning w^rd verkregen om 's avonds11a zes uur <1© golflengte van den regeerihgs zender öciieveningen-Haven te gebrui ken. De golf van 1840 M. ondervond echter tal van storingen door telegrafie- zenders, ook door Schevdningen-Haven, terwijl hij op zijn beurt optrad als las tige Duur door Scbeveningen-Haven te storen. Vandaar dat naar een andere golflengte werd gezocht voor de uit zendingen vóór zes uur. Toestemming werd verkregen om op 340,9 M. te zen den. Hiervoor was toestemmino noo- dig van het Hoofdbestuur der Posterij en en Telegrafie* dio Union Internatio nale de Radiophonie te Genève, die de golfelngten internationaal regelt, en van het station Petit Parisian te Pa rijs, dat des avonds die golflengte ge- biuikt. De zender te Huizen wordt geëxploi- teeid door de N.V. N ©derlandsche Draaölooze Omroep, waarvan de N.C. R.V. aandeelhoudster is. Aangetoond werd, dat de N.C.R.V. niets van haar zelfstandigheid hesft ingeboet, wat door sommige leden wel eens werd gevreesd Verlies van zelfstandigheid zou wel het gevolg zijn van een nationalen om roep, zooals deze door sommigen* bui ten onzen kring, wordt gepropageerd als een omroep met z.g. „algemeene programma's, wrelke het geheele volk zouden moeten bevredigen. Uitvoerig .v.e.d medegedeeld, hoe het bistuur dier N.C.R.V. zqn houding te.i opzichte van een nationalen omroep heeft bepaald het bestuur meent zulk een omroep slechts te kunnen acceptaeren, als hij woroe een federatief verband tusschen de verschillende omroeporganisaties, waarbij deze hun zelfstandigheid behou den. In het kort werd stil' gestaan bij het geen in het afgeloopen tijdperk is ge schied^ inzake een nationalen omroep. Daaroij werd inzonderheid de aandaent bepaald bij den arbeid van de Regee- rings-commissie Ruys, aan welken ar beid Mr. A. van der Deure zulk een groot aandeel heeft gehad en wiens verdiensten daarin ook officieel zijn er kend door zijn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-N assau. Voorts werd een toelichting gegeven over het ontstaan en het doei van het Comité van Omroepvereenigingen, waar toe alle In ederiandsche Omroeporgani saties behoor en met uitzondering van de A.VRhOu Een gebeurtenis van verstrekkende gevolgen had kunnen worden, de aankon -diging van het besluit van den voorz., 0111 zijn functie neer te l^gen. De eer ste gedachte, die bij allen opkwam* was: „wij kunnen onzen voorzitter niet mis sen Aan den anderen kant werd ge voeld, dat zijn besluit niet lichtvaardig was genomen, dat ook niet een zekere „voorzittersmoeheid" de oorzaak was, zooais zeiier blad met leedvermaak aan kondigde. Gelukkig heeft He voorz., ca zeer sierken aandrang van het bestuur en uit oie vereen., besloten op zijn voor nemen terug te komen, zoodat hij voor de N.C.R.V. is behouden gebleven. Na nog vermeld te he boen de veran deringen, weke in het bestuur hebben piaats gehad, het aantal vergaderingen van het voiiedige bestuur en de wekeogk- sche vergaderingen van het dagenrjksen bestuur, de vergrooting van liet ofii- cieel or gaan der vereen, en de onder handelingen daarover gevoerd, de be noeming van een assistent voor den om roep ar beid en de bq woning van een ver- garnering dei' Union Internationale de rtadiophonie t£ Genève, door den voor zitter, werd overgegaan tot het tweede gedeelte van het veisiag: over de finan cien. Hieruit bleek, dat de balans op 31 Dec. 1926 een nadeelig saldo aan wees van f2.638,58; die van 31 Dec. 1927 wijst daarentegen een voordeeiig saldo aan van f 5.818,13^/2. Oppervlakkig bezien vJtemt dat tot optimisme, als er geen „maar" bij kwam. De onkosten cier vereeniging zijn bq sprongein gestegen door de groote vermeerdering van zenduren; uit den aard der zaak gaan ae inkomsten geleidelijk voor uit. Dus zou er oen rioof ontstaan tus schen uitgaven en inkomsten. Die kloof moei overbrugd worden, en daaraan wordt hard gewerkt. Allereerst is het aantal leden zeer toegenomen: in de tweede plaats hebben veel leden hun contributie vrijwillig verhoogd; in de derde plaats wordt eerst een hulpbrug gtsiagcn,.die Zenderfonds" heet. Maar alle xeden zullen alle krachten moeten inspannen, door het maken van propa ganda voor de vereen., door het zenden van extra bijdragen of trior de contri butie vrijwillig te verhoogen. Dèn is er gegronde reden om te verwachten, dat we er ook in de toekomst financieel goed komen. Den geheelen toestand van do vereen, overziende, is er alle reden voor dank baarheid. De N.C.R.V. heeft vrijheid, toni door middel' van de radio uit te ko men voor het- Christelrj kbeginsel. Do waarborg voor die vrijheid in de toe komst wordt steeds hechter, Een da fi nanciën zijn niet zoo, of met groni mag verwacht worden, dat zij 00 kin de toekomst de gebruikmaking van die vrij heid niet zullen verhinderen. (Wordt vervolgd). Ir. J. MUYSKENS OVERLEDEN. Gisteravond is te Laren (N.-H.) plotseling overleden de heer ir. J. Muyskens c.i., directeur van de Ned. Fabriek van Werktuigen en Spoor wegmateriaal „Werkspoor". TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE VUURWERKFABRIEK TE KOEDOES. SEMARANG, 7 Maart. (Aneta-V.D.) Bij de onploffinig van de vuurwerk fabriek Goei Tik Djoe te Koedoes zijn 25 personen gedood en ruim 100 ge wond. Gevreesd wordt, dat nog vele lijken onder de puinhoopen liggen. In geheel Koedoes sprongen de ruiten. De slag is ver in den omtrek gehoord. De waarde van de fabriek, die goed was ingericht, bedroeg 20.000. De oorzaak van de ontploffing is tot dusverre onbekend. LINDBERGH TERUGGEKEERD. WASHINGTON, 7 Maart (V.D.) Na een vliegtocht gemaakt te hebben van hier via Scottfield. Belleville naar Il linois is Colonel Lindbergh alhier aangekomen. Hij houdt zijn plannen en voorbereidingen zooveel mogelijk geheim. HET HEMELSCHE RIJK. NEW-YORK, 7 Mrt. (V.D.) De „New- York Times" bericht uit Peking, dat Chineesche Communisten alle inwo ners van een plaatsje in het achter land van Swatau vermoord hebben. In totaal waren er 3000 slachtoffers. De reden was, dat de menschen het Katholieke geloof aanhingen. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties), Opgeheven: Th. Ph. Stikvoort, Leiden. MARKTBERICHTEN. WOERDEN, 7 Maart. Kaasmarkt Aangevoerd 34 partijen, le kw. 4953, met rijksmerk le kw. 4ï>—58, 2e kw. 5154. Handel matig. AMSTERDAM, 7 Maart. Veemarkt Aangevoerd 234 vette kalfkoeien, le kw. 1,10—1,25, 2e kw. 0,94—1,08, 3e kw. 0,800,92, per Kg. levend gewicht; 202 nuchtere kalveren 813 per stuk; 710 varkens, Holl., Overz. en Gelder- sche vleeschvarkens, le kw. 0,730,74, 2e kw. 0,710,72, vette varkens 0,70 0,71, per Kg. slachtgewicht AMSTERDAM, 7 Maart. Oliën. Lijn olie: April 313A, 3131 Yk Mei 32; Mei/Aug. 33, 32^; Sept./Dec. 34. Stem ming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 7 Maart, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 771.1 te Vestmanoer. L. B. 754.7 te Valentia. Verw. tot den avond van 8 Maart: Zwakke tot matige W. tot Z. wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk met eenige regen, wei nig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ls aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 761. LUCciri - ITPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Woensdag 7 Maart: 6.19 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn59.39 LondenYLW1/» New-York 2.48 Parijs9.77% Brussel 34.64V» Zurich 47.85V* Praag7.361/» Rome 13.14 Madrid41.58 Oslo66.21 Kopenhagen 66.58 Stockholm 66.71 Weenen 35*02%

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3