Gemeentelijke Aankondigingen Koepokinenting. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat de inrichting voor koepokinenting in het Elisabethshof aan de Oude Vest na Woensdag 7 Maart e.k. tot nadere aankon diging is gesloten. Leiden, 5 Maart 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en wethouders van Lei den; gezien het verzoek van Seetink en Co's Meubelfabrieken orn vergunning tot het oprichten van een Meubelfabriek in het perceel Vliet 2123, kad. bekend Gemeen te Leiden, Sectie F no. 1139 en 956; gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven kennis aan het publiek dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Se cretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 17den Maart e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkoln- stig art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 3 Maart 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. zijn militaire plannen. Hij heeft met na druk verklaard,'dat er geen sprake was van vredesonderhandelingen met u» Noordelijken, zooals geruchten uit Pe- king willen,, doen gelooven. Feng Joe Hsiang en Jen Hsfi Sjan, die toets]oen \an Sjansi, zoo zeide hij, weak- ten innig miet Nangking samen, dat bo vendien, ten volle zou worden gesteund door Hankau en Kanton. Zoo spoedig de tmilitaire operaties in Hoenan (waar de Uaatste fasen thans waren bereikt) waren voltooid, zou Hankau een leger uitzen den, dat zou samenwerken met alle an- deie nationalistische strijdkrachten, die tegen het Noorden ageerden. Tsjang wei gerde echter mede te deelen, wanneer het offensief zou worden ingezet, doch verklaarde dat het begin er van in de naaste toekomst mocht worden verwacht Hij zeide dat de Koeomintang een reor ganisatie onderging van top tot. teen met de bedoeling ze van ongewensehte elementen te zuiveren". De correspondent van de ^Times" ta Sjanghai veegt hieraan toe, dat de Koeo mintang de neiging toont, sterk naar rechts overstag te gaan, hetgeen wordt beschouwd als een reactie op het extre misme van dien laatste n tijd, dat in de kaart der communisten speelde. KORTE BERICHTEN. In Irak heeft de toestand een ern stig karakter aangenomen, doordat Ibn Saoed de zijde der op het oorlogspad zijnde stammen heeft gekozen. De financieel© commissie van dein Volkenbond zal bij den Raad desbetref fende voorstellen indienen i.z. de lee ning van 5.000.000 p. st. aan Bulgarije. Baldwin zal bij de volgende verkap- zingen zich candidaat slelien voor de universiteit van Glasgow. Naar gemeld wordt, hebben 1870 families in de streek van Agadir (Marok ko), hun onderwerping aangeboden aan de Fransclie autoriteiten. Emii Mayrisch, de voorz. van het ruw-staalkartel, is nabij Chalons-sur-Mar- ne, bij een auto-ongeluk omgekomen. Een Belgische filmmaatschappij heeft <ie miss Cavell film gehuurd. De vertooning daarvan is reeds begonnen. Min Beelaerts van Blokland is door den Volken bondsraad uiigenoodigd nog in deze raadszitting rapport uit te bren gen over die Poolsch-Litausche quaesti© Saiwat pasja, de Egyptische pre mier, is afgetreden in verband met de verwerping van het ontwerp-verdrag tus- schen Egypte en Groot-Brittannië. KERK EN SCHOOL. EEN PASTORIE TEN GESCHENKE. De Ned. Herv. Gemeente Hees en Neer bosch (Nijmegen) ontving van iemand, wiens naam niet genoemd mag worden, ten geschenke de fraaie villa Langkat aan den Hazekampschen weg in de onmiddel lijke nabijheid der kerk voor het Willems- wegkwartier. Aangezien de gemeente twee predikanten heeft, één voor de oude ge meente Hees-Neerbosch en één voor ge noemd kwartier, en de eenlge pastorie in Ilees staat, is dit geschenk van een twee de pastorie buitengewoon welkom. Zondagmorgen is in de godsdienstoefe ning van deze schenking mededeeling ge daan. Voorts werd medegedeeld, dat de zelfde milde gever 10.000 als leening be schikbaar heeft gesteld voor de diaconie der Ned. Herv. Gemeente te Nijmegen, tegen een lage rente, voor uitbreiding van het Protest, ziekenhuis „Levensavond", teneinde daarin ook eenige inwoners van Hees te kunnen opnemen. Tot president-kerkvoogd van de Ned. Herv. Gem. te Hees is benoemd Ds. P. J. Couvée, emeritus-predikant. LEENING. De kerkeraad der Geref. Kerk van 's- Gravenhage-West heeft besloten een lee ning aan te gaan ter financiering van den kerkbouw, groot 170.000 tegen 5 pCt. rente en een koers van 100 pCt., welke leening in twee gedeelten zal worden uit gegeven. „EVANGELIE EN BELIJDENIS". Te 's Bosch is opgericht de Kerkelijke Kiesvereen. „Evangelie en Belijdenis", wel ke vereeniging zich ten doel stelt te be vorderen de belangen van de Ned. Herv. gemeente te 's Bosch in het algemeen en in het bijzonder die van het rechtzinnig gedeelte. DE WEESINRICHTING TE NEERBOSCH. Naar De Standaard verneemt, komt Ds. H. Kluin, Ned. Herv. predikant te Ange- ren, zeer ernstig in aanmerking voor pre dikant-directeur van de weesinrichting te Neerbosch. Ds. Kluin is 41 jaar en werd in 1913 predikant te Sitswerd, welke standplaats hij in 1918 met Nederhemert verwisselde. Sedert 24 Febr. 1924 staat hij te Angeren. GEMENGD NIEUWS. Autobus met vijftien inzittenden ge* kanteld. Zondagmiddag omstreeks 1 uur had te Terwolde een ernstig ongeval met een autobus plaats. Een aantal leden van verschillende muziekgezelschappen uit Hattem, Oene (Epe) en Terwoldé wa ren met een groote autobus op weg naar Dieren ter bijwoning van een aldaar ge houden vergadering van de federatie van muziekgezelschappen. Even buiten het" dorp Terwolde, juist waar de weg een scherpe bocht maakt, ligt een groote steen in de binnenbocht van den weg. Bij zijn poging om dezen te ontwijken, kon de chauffeur het stuur niet geheel meester blijven, hoe krachtig hij ook remde. Het gevolg was, dat de wagen helde en op de beide buitenwielen een eind over den weg sleurde, waarna hij ongeveer 10 M. verder geheel kantelde en met een plof gedeel telijk over den weg, gedeeltelijk op den berm terecht kwam. Door den nooduitgang in het dak van de bus konden de vijftien inzittenden den wagen verlaten. De meesten kwamen met den schrik vrij. Zekere N. uit Hattem be zeerde zich ernstig aan de heup, een an der kreeg een arm uit het lid, terwijl en kelen, onder wie de bestuurder, verwon dingen aan hoofd en voeten bekwamen. Dr. van der Pot uit Terwolde verleende geneeskundige hulp. De autobus werd zwaar gehavend. Alle zij- en voorruiten en ook de voorzijde van den wagen werden ingedrukt. Auto over den kop geslagen. Op den Amsteldijk, nabij de Nes te Uithoorn, ge raakte een vrachtauto, tengevolge van 't niet dempen der koplichten door een van den tegenovergestelden kant komenden auto, in den berm van den weg, sloeg over den kop en kwam in een sloot terecht. Wonder boven wonder kwam de bestuur der er, behoudens eenige lichte kwetsuren en ontvellingen, goed af; de auto werd echter zwaar beschadigd. De auto, welke dit ongeluk veroorzaak te, reed snel door. Door de politie wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld naar de identiteit van den bestuurder van de zen auto. Vechtpartij te 's-Gravenhage. Zon dagavond heeft er in de Bagijnestraat te 's-Gravenhage een vechtpartijtje plaats gehad tusschen een vischhandelaar, een koopman en diens zoon. De vischhandelaar werd door den 19- jarigen koopmanszoon tot een vechtpartij uitgedaagd en deze, dadelijk hieraan ge volg gevende, ging den jongen met een bijl te lijf. Gelukkig liep het nog al goed af, want de jongen werd slechts licht aan zijn lip gewond. Toen wendde de vischhandelaar zich te gen den vader, die hij in den linkerarm beet. Ten slotte gingen beiden elkaar nog even met een stok te lijf, maar toen ver scheen de politie tusschen beide en nam alle betrokkenen maar mee naar het Bu reau aan de Prinsestraat. Anto-ongeluk. Op den Schipluiden- schenweg is Zondagmiddag omstreeks 4 uur een vrachtauto, van Gebr. Winkelman uit Schiedam, waarschijnlijk door het on klaar raken van de stuurinrichting* tegen de brug nabij de Delftsche Groentenvei- ling gereden. De auto werd zwaar bescha digd met behulp van een bergingswagen door den heer J. de Graaf naar Schiedam gesleept. Zondagavond heeft onder Nuland, meldt de „Maandagmorgen" een aanrij- .ding plaats gehad die zeer ernstige gevol gen heeft gehad. Een luxe-auto reed in de richting van Den Bosch; de bestuur der reed een oud boertje pardoes onderste boven. De bewoner uit Nuland was per fiets en had een kind voor op het stuur zitten. De aanrijding was van dien aard, dat de oude man werd weggeslingerd en met een zware hersenschudding werd op genomen. Zijn toestand is hoogst ernstig en levensgevaarlijk. Hij is in een der naastbij zijnde huizen binnengebracht, daar zijn toestand geen vervoer toeliet. De dader, een zekere B. is door de po litie van zijn bed gelicht en in verzekerde bewaring gesteld. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Alhier vergaderde de Ring Aar en Amstei van J.V. op Geref. Grondsl. Vr. Verburg van Zevenhoven, hield een inleiding over het karakter der ge- meene gratie, en vr. Kok van Nieuw* veen over „Wat i:zen de Gerei. Jon gelingen?" Een leerzame bespreking volgde op beidie inleidingen. De gehouden collecte in de Geref. Kerk voor de Theol. School, bracht op f32,70. HILLEGOM. f e Fhr. c-iouhoie n. „Boaz zal morgen And in i aUimonium o i Hjkrci.e 0 cueti'avoiïu houden. In onderscheid met andere jaren zal het werk der leerlingen niet mee:* in de pauze, maar voor ue oud?iavond be gint, te bezichtigen zijn. Van l alf acht tot acht uur kan het werk c'er leerlingen bezichtigd worden om acht uur begint dan de ouderavond. Door cLen heer H. D. Perfors zal inge leid worden het onderwerp* „Lichame lijke straf en door het hoofd der school den heer J. C. de Koning, Samenwer king tusschen school en huis", terwijl punt zes aangeeft ,Onae^ kinderen"; dit zal zeker nog een verrassing geven. leiderdorp. De burgemeestersvacature. Naar aanleiding van ons gisteren ge plaatst bericht, dat voor de vervulling van het ambt van burgemeester van deze gemeente in aanmerking zou komer het Kamerlid Clir. van den Heuvel te Heemstede, verzoekt de heer van den Heuvel ons te melden dat dit bericht onjuist is. Wij vernamen voorts nog van andere zijde, dat door den Commissaris der Koningin reeds een voordracht voor Burgemeester is opgemaakt, en dat bin nen enkele dagen de benoeming van een nieuwen functionaris te verwachten Dezer dagen hoopt de heer C. Kok den dag te herdenken waarop hij voor 50 jaren in dienst trad bij dien heer J. J. Koning, steenfabriek. De Éondring „Kouaexerk" van J.V. op G.G., hoopt haar 15e jaarvergadering, a's. Donderdagavond om half acht in „Irene" alhier te houden. Behandeld wordt het jaarverslag en Centraal-Rap- port van den ringsecretaris, en het on derwerp: „Wat lezen Geref. Jongelin gen", door een lid der J.V. te Koudekerk Ieder, die belang stelt in het werk der J.V., alsmede de ouders, zijn hartelijk welkom. Geen „lauwheid", maai* „harte lijk meeleven", heeft de jongelingschap Ecodig. NIEUWVEEN. - De weg naar het station, die door de gemeente van den Nieuwkod>;che Polder is overgenomen, verkeerde in den laatslen tijd 111 desolatan toestand Men is .thans bezig den weg te verbete ren. - Door den hevigen wind werden bij een tuinder de Boer verschillende broeiiainen gebroken, wat een leelijke schau-epost is. - Burgerlijke stand. Bevallen: A. U Leken geD. Brand, z. De visschers M. en v. V. bemach tigden dezer dagen in de Noordsche Plas 2 karpers, welke tezamen 52 pond wogen. D© grootste, een vischje van 28 pond, zwemt reeds in het Amster- damsche aquarium. Uit de kohieren van de Rijks- en Gemeentelijke Inkomstenbelasting over 1927/28 bnjkt, dat aan Gem. inkomsten belasting ongeveer f 10.000,minder zal ontvangen worden dan in de laatste jaren het geval was. Naar wij vernemen zijn de rappor ten dier Directie van de Haagscho vuil- v er w ijderingsbedrij ven thans bij B. en W. duer gemeente ingediend. Binnen kort zal dus over de vraag of het Haag- sche straatvuil zal dienen om de plas sen (b© dempen, in den Haagschoei Ge meenteraad worden behandeld. Over Jan. ji. werd er gecollec teerd in de Geref. Kerk alhier: voorde Kerk f62,18; Tbcol._ Schooi f 8,545 Al gemeen© Chr. Doeleinden f2,80; voor de Armen f9,50. NIEUWKOOP. Benoemd is tot Dir. der Chr. Gem. Zang\ ereeniging „De Bolstern", de heer J. A. Appeldoorn van Woerden. Gedurende het 4e kwartaal 1927 zijn door de vieesobkeuringsdienst ge keurd 60 runderen, 1 kalf, 207 varkens, 49 schapen, en 1 geit, terwijl 543 K.G. iingevoeid vieesch opnieuw we^d gekeurd Aan de heeren G. v. d. HeLn en G Bodegraven is opgedragen de bouw van een woonhuis voor G. Slotboom. Alhier wordt met Hemelvaartsdag een concours voor muziek- en zangver- iqeniging-en gehouden. NOORDWIJK AAN ZEE. Morgenavond 7.30 uur, zal in de Geref. Kerk het jaarïrjxsche biduur voor Gewas en Visscherij gehouden worden. NOORDEN. Gedurende het 4e kwartaal 1927 zijn door de vleeschkeuringsüienst ge keurd 60 runderen, 1 kalf, 207 varkens, 49 schapen en 1 geit. Naar wij vernemen, zal de contri- butieheifing van „Het Groene Kruis gewijzigd worden, waardoor het iege lijk zal worden, dat een wijkverpleeg ster kan worden benoemd. OEGSTGEEST. Onder de opgave der predikbeur ten van 't Kerkblad der N&d. Herv. Ge meente alhier, komt een qn juist© mede deeling voor, die aldus moet luiden: Woensdag 7 Maart, 's avonds 7.30 uur in de Bewaarschool a. d. H. Morseh. Bijbellezing. Woensdag 14 Maart, 's avonds 7.30 uur in „Irene", Bijbellezing. WOUBRUGGE. In de zaal van l.et Uude Rechthuis, gaf de h'eer 0. Kiikke van Den Haag, mei toestemming van den Burgemocs ter, een lichtbeelden voorstelling. Een droom; Roman van $pn scaerpsjongen' i^e or.g?lukk.ge jagv-i en andere onder werpen, ook voor kinderen. Zoon enk? Ie maal valt uit nog ai in d© smaak. Gelukkig is onze landeijjke bevolking n'.et. verslaafd aan dergelijke vertoonin gen. ZEVENHOVEN. Morgen kostelooze inenting a. d. Ilceï ten huize van H. v. d. Graaf, n.m. •3 uur. As Donde d "avond 7 uur, hoopt Ds. J. K. VVoiiensberger, Ned. Herv. Pred., een bidstond voor het gewas te leiden in dé Ned. Herv. Kerk. - Burgerlijke stand. Overleden: A. Remkes wed. van H. G. de Braven, 8 r j. KATWIJK AAN DEN RIJN. De opening der nieuwe brug. Zooals gemeld zou gisteren te 4 uur de officieele opening der nieuwe brug bij de Roskam plaats hebben. Met koortsach- tigen ijver was er de laatste dagen aan gewerkt, opdat zulks op den aangegeven tijd zou kunnen plaats hebben. Voor deze plechtigheid waren door B. en W. uitgenoodigd: Mevr. Schokking Metelerkamp, echtgenoote van den burge meester, de secretaris der gemeente, de heer Kobus, de hoofdcommies-waarnemend gemeente-secretaris, de heer Boekhoven, de oud-raadsleden die het besluit tot. den bouw der brug mede hadden helpen ne men, u.L de heeren W. v. Beelen Cz.f W. v. Beelen Wz., J. v. d. Perk, L. v. d. Zwan, J. Houwaard, G. v. Duyn Gz., de tegenwoor dige raadsleden, de heer Ir. P. H. V. Bon- gaerts uit Der. Haag, die de plannen voor de gemeente ontworpen had, de heer Th. Z. L. Zitman te Leiden, aannemer v. d. on derbouw, de directie der Fabrieken van Werktuig- en Spoorwegmateriaal „Werk spoor" te Amsterdam, de hoofdingenieur der Prov. Waterstaat de heer Veth, de heer J. Kuyt, hoofdopzichter der gemeen te, de heer W. Verloop, opzichter, de heer J. v. d. Perk, voorz. Tuinb. ver. Katwijk en Omstreken, de heer P. Meerburg, voorz. der Reederijver. „Vuurbaak", vertegen woordigers der Kon. Ned. Automobielclub, het hoofdbestuur der schippersver. Schut- tevaer te Amsterdam, de inspecteur van politie te Katwijk de heer v. d. Wijngaard, de ambtenaren ter secretarie. De oud-bur gemeester de heer J. H. de Waal Malefijt onder wiens bewind het beslui'1 tot den bouw was genomen, kon wegens ongesteld heid niet aanwezig zijn. Te kwar1 voor vier werd door de heer Lagemaat het lint in de Katwijksche kleuren, wit blauw, voor de brug gespannen, waarna alle of ficieele personen na een korte samenkomst in „de Roskam" zich bij den ingang der brug plaatsten. Daar nam allereerst het woord Ir. Bongaerts die in zijn speech het een hooge gunst noemde van de gemeente opdracht te hebben gekregen tot het ont werpen van deze rug. Spr. wees op de aangename samenwerking die er in alle opzichten altijd bij den bouw van de brug, een brug die an de moderne eischen van het verkeer voldoet, had bestaan. Op cou lante wijze was steeds meegewerkt en in het bijzonder noemde spr. hierop te mo gen wijzen ten opzichte van de aanne mers der brug, n.l. de firma Zitman te Leiden en „Werkspoor" te Amsterdam, waardoor alles steeds zeer vlot verliep. Met het uitspreken van den wensch, dat de brug moge voldoen aan alle hieraan gestelde verwachtingen, droeg spr. de brug over aan de gemeente. Hierna nam de burgemeester Mr. Dr. J. Schokking het woord, van wiens rede wij morgen het verslag zullen plaatsen. STADSNIEUWS. het vermiste hongaarsche kind. 'Naar wij vernemen is het vermist© H ongaars ch© kind. terecht. ACADEMIE -NIEUWS. LEIDEN, 5 Maart. Geslaagd voor het •doctoraal examen Indisch recht, de heer Soerjotrokjo. TELEGRAMMEN. (Dra&dloozc dieasU VUURWERKFABRIEK IN DE LUCHT GEVLOGEN. SEMARANG, 6 Maart. Aneta-V. D. Een vuurwerkfabriek te Koedoes is in de lucht gevlogen. Er zijn vele tien tallen gewonden. Verscheidene huizen in het Chineesche kamp zijn bescha digd. evenals de woning van den con troleur Binnenlandsch Bestuur. Een aantal woningen ligt nog onder de puinhoopen. Zeven doctoren zijn naar Koedoes vertrokken. De veldpolitie en vrijwil ligers zijn begonnen met het oprui- mingswerk en vervoeren van de ge wonden. Een later telegram meldt: Bij de ontploffing van een vuurwerk fabriek te Koedoes zijn 100 huizen verwoest. Tot dusverre zijn 20 lijken en 50 gewonden weggehaald. Velen moeten nog onder de puinhoopen lig gen. De politie, het bestuur en de ge zondheidsdiensten uit dep geheelen omtrek verleenen hulp. De verwoes ting strekt zich over een groot gebied uit. DE VIJF MOGENDHEDEN. CONFERENTIE. GENèVE, 6 Maart. V. D. Tegen he denmiddag is in Hotel „Des Bergues' de vijf-mogendheden-conferentie tms- schen Engeland, Frankrijk, Duitsch- land Italië en Japan bije eroepen, ter bespreking van het a nerikaan- sche voorstel inzake het uten van een arbitragepact. 1-lï!li- Men verwacht, dot de vijf mogend heden na sluiting der onderhandelin gen nog deze week tot de overige sta ten een officieelen oproep inzake een algemeen arbitragepact zullen rich ten. 100 st. Spruiten 3136, postelein 28 24, spinazie 4146, witlof 2427, uien 17,4017,80, boerenkool 20—28, waspeen 14,1016,40, kroten 8,40 10,40, idem gek. 20—22, alles p. 100 Kg. LEIDEN, 6 Maart. Vette varkens. Aangevoerd 443 stuks, w.o. 406 vette varkens, 0,610,63; 37 licht soort, 0,56 0,59, Handel zeer matig. ZOETERWOUDE,, 5 Maart. Eieren en Plnlmvee. Aangevoerd 4613 eieren. Prijzen: Kipeieren 5,506,40, eenden eieren 5,2(P—5,70, krielkipeieren 3,90, alles per 100 stuks. Kippen 1,85, ha nen 1,40, konijnen 1,601,85, duiven 0,30, alles per stuk. HAZERSWOUDE, 5 Maart. Eieren en Pluimvee. Aangevoerd 12899 stuks eieren. Prijzen: Kippeneieren 56,20, eendeneieren 56, per 100 stuks; gan zeneieren 0,110,12 per stuk; hanen 1 50, kippen 2 per stuk. ROTTERDAM, 6 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 193 paarden, 1131 magere runderen, 180 vette runderen, 2294 nuchtere kalveren, 180 vette kalveren, 124 schapen of lammeren, 124 biggen, 12 bokken of geiten, 90 graskalveren 25 overloopers. Prijzen: vette koeien 4850, 4044, 27^—32^; ossen 46—49, 40—42, 38; stieren 4244, 40, 36; kalveren 87 K— 90, 75—80, 60—65. Vet vee: melkkoeien 190395; kalf- koeien 200—400; stieren 120480, pin ken 120150; vaarzen 175225; werk paarden 200350; slachtpaarden 100 200; hitten 150—200; fokkalveren 15 24; biggen 713; overloopers 1624; slachtkalveren 710, biggen per week 1,201,40, graskalveren 60100. Overzicht: vette koeien langzame handel, prijshoudend; ossen id. id.; stieren kalme handel, prijzen van gis teren; kalveren flauwe handel, prij zen van gisteren konden nauwelijks bedongen worden; melkkoeien luie handel, prijzen stationair; werk- en slachtpaarden flauwe handel, prijzen vorige week; fokkalveren trage han del, lagere prijzen; biggen luie handel oude prijzen; overloopers weinig han del, lagere prijzen; graskalveren wei nig handel, geen verandering in pr. PURMEREND, 6 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 220 vette runderen, 0,75— 1; 299 melk- en geldekoeien, 120350; 5 stieren; 20 paarden( 100-200; 14 vet te kalveren, 1,501,65; 1103 nuchtere kalveren, voor de slachterij, 1086, voor de fokkerij, 1230; 431 varkens, voor de slachterij, 5764, voor de zou- terij, 5255; 118 magere varkens 24 36; 78 biggen, 1117; 731 schapen, 28 42; 19 bokken. Overzicht: vette runderen, melk- en geldekoeien, paarden, handel stug; vette kalveren, varkens (v. d. slachte rij en zouterij), handel matig; nuchte re kalveren (v. d. slachterij en fokkerij) magere varkens, biggen, schapen, handel. PURMEREND, 6 Maart. Kaasmarkt Aangevoerd 225.000 Kg. w.o. 23 kleine fabriekskaas met rijksmerk 51; 5 kl. boerenkaas m. rijksmerk 53; 1 Goud- sche kaas, met rijksmerk 54. Handel goed. PURMEREND, 6 Maart. Boter. Aan gevoerd 785 Kg. Prijs: 2,102,30 p. Kg. BODEGRAVEN, 6 Maart. Kaasmarkt Aangevoerd 89 partijen Goudsch© kaas, waaronder 79 met rijksmerk, 3885 stuks, 31080 Kg. Prijs: met rijks merk le soort 5659, 2e soort 5154; zonder rijksmerk 4852. Handel matig MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 5 Maart. Ons Belang. Rabarber 1721, selderij 3,405,40, pieterselie 7,408,90, roode kool 28,40 —34, savoye kool 20,40—28, groene kool 2,401,90, prei 7,40—9, alles per Telegrafisch WeerberichL Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 Maart, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 7.70 te Thorshavn. L. B. 753j5 te Ingö. Verw tot den avond van 7 Maart: Zwakke tot matige wind uit W. richtingen, toenemende bewolking, waarschijnlijk nog weinig of geen re gen, des nachts zachter, overdag iets kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur; 765. LUCK. rPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Dinsdag 6 Maart: 6.17 nam. Witselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.41 Londen I2.12*/u New-York2.48*/la Parijs i 9.78 Brussel 34^4 Zurich 47.86 Praag 7.36 Va Rome 13.13 Madrid 41.96 Oslo66.19 Kopenhagen 66.581/» Stockholm 66.72V Weenen 350)5

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3