Verkooping. Voorloopig Bericht. Boelhuis Adverteert in dit Blad De ontknooping. Toen Bach daarna verklaarde, dat aan de kas van het bureau het geld \»ilde halen, loste Langkoop vijf schoten uit een browning. Geen enkel schot trof doel. Hij had tegelijkertijd de koffer laten vallen, wat een korte knal gaf. Door een toeval was de springstof niet ontploft. Op het geluid van de schoten snel den beambten uit do andere vertrek ken toe, maakten zich va i Langkoop meester en waarschuwden het over- val-commando. Langkoop is 22 jaren lang in D.-Oost- Afrika geweest, had het laatst onder von Lettow-Vorbeck gestreden en was met het verloren gaan van de kolonie ook zijn geheel© vermogen kwijtge raakt. HEVIGE BRAND IN OOSTENRIJK. 30 huizen in het dorp Nassereith in de asch gelegd. Het plaatsje Nassereith aan de Fernpas is door een grooten brand, waardoor 30 huizen een prooi der vlammen werden, geteisterd. Door de wind en het gebrek aan wa ter werd het blusschingswerk ten zeerste bemoeilijkt. De brand brak uit in het huis van den burgemeester. De oorzaak is onbekend. COMMUNISTIF RU WELEN IN CHINA. Een stad schier geheel verwoest. Een groot aantal naar huis gezon den soldaten hebben zich vereenigd met leden van den communistischen boerenbond en de stad Leijang in Hoe- nan geplunderd en uitgemoord. De stad werd schier geheel door. ben verwoeiv. Zij mishandelden de in woners op barbaarsche wijze en pij nigden ze voor ze te dooden. Zoo wer den driehonderd Boeddhistische mon niken door de communisten in hun klooster opgesloten, dat zij in brand staken. Alle monniken kwamen om. De communisten trokken daarna uit Hoenan weg naar Kwangsi. Zij moe ten Kweiling (in Kwangsi) hebben ge nomen. GROOTE BRAND TE ANTWERPEN. 5 inillioen francs schade. Gisteravond omstreeks zes uur is brand uitgebroken in de bekende chi- chorei-fabrieken der gebroeders De Beukelaer te Antwerpen. De brandweer was spoedig ter plaat», doch talmde met krachtdadig ingrijpen. Zij beschikte over te weinig materiaal. Zoo kon het vuur een ge weldigen omvang krijgen. Het midden gedeelte der fabriek, waar de goede ren lagen opgeslagen, brandde uit. Eerst na uren werkens werd men het vuur meester. Twee brandweer lieden werden ernstig gewond. Alleen de schade aan de goederen wordt op vijf millioen francs geschat. Het bedrijf zal kunnen worden voort gezet. UIT DE OMGEVING. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad deter gemeente. Voorzitter de Burgemeester. Af wezig de heeren de Kleermaker en Dijk man met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering; waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken merken we op; Proces-verbaal opname van kas en boe ken van den gemeente-ontvanger. Een beredeneerd verslag van de Volks huisvesting. Idem van de Comm. tot Wering van Schoolverzuim, waarbij de mededeeling wordt gedaan, dat als voorzitter en se cretaris van deze commissie zijn benoemd respectievelijk de heeren P. Vernède en J J. Smit. Worden voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de R.K. Meisjesschool, om verschillende gelden ex art. 72 der L. O.-wet wordt in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Eveneens een voorstel van den heer Duy- nïsveld tot wijziging van de keurloonen. Een verslag van den toestand van de O L.-school over 1927 wordt voor kennis geving aangenomen. Een adres van den heer A. Teljcur, waar in deze verzoekt de laan van Langenhorst die langzamerhand Is veranderd van plaats, weer op de juiste plar.ts te leggen in verband met het feit, dat hij vreest, dat zijn huis door het toenemende ver keer zal verzakken, wordt gestelc. :n ham den van B. en-W. om prae-advies. Een dankbetuiging van de afd. Voor schoten van het Groene Kruis voor een subsidie, wordt voor kennisgeving aan genomen. De voorzitter deelt mede, dat als tijd-elijk onderwijzeres aan de O.. L.-school alhier is benoemd Mej. A. Hendrikse, te voren in een zelfde betrekking werkzaam te Veur. Daarna komt de agenda in behandeling: Op voorstel van B. en W. wordt be sloten een nieuwe straat gelegen bij de Papenlaan den naam te geven van Donk laan. omdat in het spraakgebruik die straat reeds aldus bekend staat. Daarna komt in behandeling een voor stel van B. en W. om de perceelen Leid- sche weg 225 en 227, die aanmerkelijk zijn opgeknapt, weder bewoonbaar te verkla ren De heer Braggaar gelooft dat het wel aanbeveling verdient om de huizen nog eens grondig te onderzoeken speciaal 'w at .het dak betreft. De voorzitter zal dit laten onder zoeken, maar merkt op, dat de moge lijkheid niet uitgesloten is, dat de heer braggaar in de war is met het perceel 229 Dat is echter nog onbewoonbaar ver klaard liet voorstel wordt daarna aangenomen. Op een adres van den heer C. van Bo ven c.s. waarin gevraagd wordt een be drag van ƒ6000 voor de oprichting van een zweminrichting, adviseeren B. en W. afwijzend te beschikken. B. en W. achten een zweminrichting een zeer nuttige in stelling, maar meenen dat een gemeente, waar door particulieren slechts ƒ2200 is bijeengebracht, deze subsidie maar niet zoo maar kan toestaan. De heer -Limburg kan zich dit in denken, maar zou het toch jammer vin den, wanneer de zweminrichting hiermede in 't water viel, (Gelach). Spr. stelt voor, nog niet te weigeren, maar de onderhan delingen nog gaande te houden. Misschien kan b.v. van de gemeente grond beschik baar worden gesteld. De heer Braggaar is het hiermede eens. Spr. vraagt of niet aan de aanvra gers in overweging kan worden gegeven, dat zij voldoende waarborg stellen dat het geld geregeld wordt afgelost. De voorzitter merkt op, dat hier al leen sprake is van een ^aanvrage van ƒ6000.. Hierop kan alleen afwijzend wor den beschikt. Overigens behoeft daarmede de zaak nog niet van de baan te zijn. De heer E g g i n k merkt op, dat door de nieuwe bemaling het polderwater mo menteel gestort wordt dicht bij de plaats, waar de zweminrichting zou komen. Spr. acht dit een ernstig bezwaar wat de aan vragers wel eens onder oogen mogen zien. Verder wijst spr. er op, dat hier de groot ste voorzichtigheid in acht genomen dient te worden, bewijze het badhuis, waar de gemeente ook op moet bijleggen. Spr. merkt tevens op, dat de aanvrage zooals ze daar ligt, slechts afgewezen kan woe den. Besloten wordt het verzoek af te wijzen. Op voorstel van B. en W. wordt onders hands aanbesteed de aanleg van buizen voor de waterleiding aan de N.V. H. E. Oving te Rotterdam, de fa. Halbertsma te Utrecht, de fa. G. Wilton te 's-Gravenhage en de fa. N. Hoogendoorn te Giessendam. Daarna werd de in de vorige vergade ring afgebroken behandeling van de Al- gem. Politieverordening voortgezet. In een artikel, dat in de vorige verga dering was voorgesteld betreffende de openbare zedelijkheid (het tentoonstellen van onzedelijke beelden, teekeningen enz.) wordt reeds voorzien door het Wetboek van Strafrecht, zoodat dat. overbodig is. Bijgevoegd zal worden een artikel be treffend het aanstoot gevend liggen of zitten langs openbare wegen, bermen enz. Voorts waren verschillende voorstellen ingekomen van raadsleden. Van de heeren Limburg en Bakker was het volgende schrijven ingekomen: Ondergeteekenden leden van den Raad dezer gemeente, hebben de eer inzake het ontwerp voor een algemeene Politiever ordening, u voor te stellen hierin aan te brengen de navolgende wijzigingen: a. Te laten vervallen Hoofdstuk XII, art. 94. b. Het volgende hoofdstuk aan te van gen met een nieuw artikel 94, dat aldus luidt: „Het is verboden des Zondags een win kel voor het publiek geopend te hebben op andere uren dan van des namiddags 1 uur tot des namiddags 8 uur, uitgezon derd voor den verkoop van melk, welke mag plaats hebben van 's morgens 7 tot 9 Yt uur." c. In te voegen in artikel 95 achter „het is verboden" „op werkdagen". d. Artikel 101 te lezen als volgt: „Het is verboden, op of aan den open baren weg of in een der inrichtingen of localiteiten, in art. 99 sub b. bedoeld, te venten of waren aan huis te bezorgen op de uren gedurende welke het ingevolge artikelen 94 en 95 verboden is de win kels, waarin deze waren worden verkocht, voor het publiek geopend te hebben." Het onder a. vervatte handelt over het verkoopen aan kinderen van tabak, siga ren, sigaretten enz., dat bij art. 94 van hoofdstuk 12 wordt verboden. Na eenige bespreking wordt besloten dit artikel te laten vervallen. Het onder b. c. en d. vervatte heeft be trekking op de Zondagssluiting. De heer Eggink stelt voor om dit in handen van B. en W. te stellen om prae- advies. De heer Braggaar vindt dit niet noodig, evenmin als de heer Mens. De voorzitter zoü dan ook een voor stel van den heer Verboom betreffende de maximum-snelheid willen renvoyeeren naar B. en W. Het voorstel van den heer Eggink, om heide voorstellen naar B. en W. te zenden om prae-advies, wordt aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de hee ren VV. G. Duynisveld, Braggaar, van Leeuwen en Mens. Daarna werden de nog restende artike len behandeld, die evenwel geen bespre king opleverden. Vervolgens worden enkele ccmptabili- teitsbesluiten vastgesteld. Het kohier van de hondenbelasting, dienst 1928 wordt vastgesteld op totaal 664. Bij de rondvraag vraagt de heer Brag gaar of het waar is, dat de stroomleve- ririg voor stoomgemalen in deze gemeen te slechts 6 cent per K.W.Ü. 1 ost en zoo ja, waarom dan dat groote prijsverschil met de industrieën, die 20 cent moeten betalen. De voorzitter zal deze vraag in de volgende vergadering beantwoorden. Daarna sluiting. Het onderstaande berichtje^ is de zer dagen abusievelijk onder Stads nieuws ^geplaatst. De datum der uuitvcering van liet Chr. Gem. Koor „De Lofstem", Dir. die beer S. S. Leppink, is vastgesteld op Woensdag 28 Maart e.k. LISJE. Er wordt tua 1; '.e Lisso buitenge woon i eel .gebouwd. In de oe:sD plaats dient vermeld de nis uwe Lhr. Grof. Kerk, die ai een ge dagen in cL* ka..- spanten staat en waai van net mijn werk .al een aardige hocgte heeft be reikt Cok de pastorie begint vorm aan te ir men. 1 an zijn e: V'-ricnilien 'e bo'knhui- ze v, die gebed nieuw g z t cf vergroot weiden. Hot nieuwe bollsnhuis van de fa. Grullemans doet massaal aan; de architectuur spieekt van smaak en do fürma zelf is es ons borg voor dat de 1 dichting in alle' opzichten practtech zal z;ju. Lek dc nieuwbouw bij de fa. II. dc Graaf en Zonen alsmede van de fa. G. van Darijs te.oven reeds moois en groots. Dan wordt er nog gebroken en gebouwd bij de firma's Driehuizen, dc •Vromen en' G. Segers en moeten er nog ve.gshilende bargerweonhaizenge bouwd worden. Het afgebrande en weer op te richten laboratorium van Dr. van Mogteien geeft ook weer aan vele han den werk. Voeg daar nu neg aan toe de 25 nieuwe huizen van de Woningbouw vereniging ën men zal toegeven, dat er hier neg al leven in do brouwerij is. De C/.3 dozer dagen gedane m&de- deoling door een deskundige, dat dit jaar voor een millioen te Lisso wordt verbouwd, komt ons alleszins aanneme lijk voor. WOUBRUGGE. Burgerlijke stand. Geboren: Jo hanna, d.v. B. Groen en J. Vroedsteijn. Ondertrouwd: G. de Bruyn en M.Kin kel. Op verzoek van Z.Exc. den Min. van Waterstaat, zal aan hen die eon nieuw rijbewijs ingevolge do gOvyijzigde bepalingen der Motor- en Rijwiel wet verlangen, dit slechts worden uitgoreikt tegen inlevering van het oude, welke ;oudje bewijzen door den Comm. der Koningin daarna voor verval.em zuilen worde.i verklaard. De keuring van de ingeschrevene a floor de.i Dienstplicht der lichting 1929, dezer gemeente, zal plaats beboert te Aïphen a. d. Kijn op 30 April a.s., ter wijl de keuring van tijdelijk ongeschik- ten dier lichting 1928, aldaar zal geschie den op 19 April. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het is een en al bedrijvigheid i{i de velden. Alles wordt in gereedheid ge bracht om binnen enkele dagen met het planten van vroege arrdappden te begin nen. terwijl het zaaien van peen al een van de eerste werkzaamlu .en is. Ook in de bloembollenteelt komen d< werkzaam heden. We zagen al vroege tulpen van hun winterdek ontdaan, wat zeker erg vlug genoemd kan worden. Was er aan vankelijk vrees, dat de bollen dezen win ter erg geleden zouden hebben door het vele water, zulks blijkt nu nogal mee te vallen. Wanneer het voorjaar gunstig blijft, worden goede grwassen verwacht. NOORDWIJK. De gemeenteraad heeft gistermiddag op voorstel van B. en W. besloten tot in richting van eer auto-standplaats voor 't Palace-hotel en het Oranje-hotel. De ge meente zal het terras betegelen en daarna aan de hotels verhuren. De bestaande auto-standplaats op den Noord-Boulevard bleek te klein. Met twee stemmen tegen werd aangeno men een andere redactie van de rioolbe lasting waardoor het mogelijk is om al len, die gebruik maken van riolen, welke door de gemeente wordea onderhouden en gezuiverd, belastingplichtig te maken. Burg. Stand. Geboren: Helena Bar bara, dv. G. P. Steenvoord^n en M. Th. Heemskerk; Léuntje Antonia Neeltje, dv. K. Mertens en A. Barnhoorn; flelena, dv. L. Plug en K. Nijgh. Ondertrouwd; Willem Baalbergen, 26 j. en Jannetje Barnhoorn, 26 Overleden: Pieter var. Abswoude 68 j„ geh. met A. van Rijn- Johrnnes Does, 67 j. ongeil.; Willem Petrus Zwarts, 6 mnd. zv. Jac. Zwarts en C. P. Vink. ZEVENHOVEN. Aan den heer F. J. A. Veltnian, Hoofd der R.K. School alhier, is eervol ontslag verleend als zoodanig. Wegens ziekte het Hoofd dei- School, i-fvn het onderwijs aan de R.K. School aan den Hoef niet geregeld door gaan, en meet een deel der leer lingen naar huls gezonden worden. Bij de Arbeidsbemiddeling waren als werkzoekende ingeschreven: 1 be tonwerker, 1 broodbakker, J lompen werker, 14 losse arbeiders, 2 metse laars, 1 scheepmaker, 1 schilder," 3 sigarenmakers, 1 straatmaker en 1 stu- cadoor. Vanwege de Ned. Staatsp. zijn op een afstand van 50 M. van den onbe- waakten spoorweg-overgang, nabij het station Den Hoef, waarschuwingsbor den geplaatst. Dezer dagen zat Den Hoef weer geheel in hel duister. Electra verscheen niet in huis, en ook niet op straat. Land- en Tuinbouw. EEN REVOLUTIE IN DEN GRAANBOUW. liet Alg. Ned. Landbouwblad schrijft, dat in het buitenland geruchten loopen omtrent een totalen ommekeer in de cul tuurmethode van den verbouw van gra nen. De nieuwe methode, die trouwens reeds 4000 jaren geleden in* China werd toegepast, zou thans in Mecklenburg en in Engeland zeer gunrtige resultaten hebben opgeleverd en zelfs een 4 a 5 malen hoo- gere productie hebben gegeven. Deze revolutie in de graancultuur be staat in het feit, dat Je graanvelden voortaan niet meer bezaaid, doch beplant zullen worden. Te voren wordt het zaai graan zorgvuldig op groote zaaibedden uitgezaaid en eenige weken daarna wor den de jonge teere plantjes in het groot uitgeplant, n.l. op een voet in 't vierkant. Alsdan zou de plant zich gaan vertakken, talrijke aren vormen en zoo doende een grootere opbrengst opleveren. Men spreekt zelf reeds van een planimanhine. die tot 12.000 jonge graanplantjes per uur aan .le aurde K.an toevertrouwen. In Engeland schijnt deze methode veel opgang te maken. De overweging van ge meld orgaan om deze uit 'e buitenland- sche vakpers afkomstige «berichten slechts met een korrel zout. te genieten, achten we echter niet overbodig. HET RUBBERVRAAGSTUK. De vergadering der Nederlandsche Rub berproducten. gisteren onder leiding van Mr. A. G. N. Swart, te 's-Gravenhage bij eengekomen, heeft zich bij groote meerder heid in beginsel verklaard voor onderlinge samenwerking. De behoefte aan een be roep op de Nederlandsche en Ned.-Indi- sche regeering werd niet gevoeld. Ten slotte werd met groote meerderheid de volgende motie aangenomen: De vergadering besluit een comité te benoemen, hevvelk ten doel heeft de be hartiging der belangen van de Nederland sche rubberproducten en desgewenscht onderhandelingen te openen met buiten- landsche producenten en consumenten. Dit comité uit zeven leden bestaande, werd staande door de vergadering benoemd en als secretaris aangewezen de heer Knap pert, Heerengracht 38, Den Haag. GEMENGD NIEUWS. Ongeluk met doodelijk gevolg. Te Groesbeek is een voerman, die naast zijn wagen liep en niet snel genoeg uitweék toen twee militaire ruiters hem inhaal den en passeerden, door een der paarden getrapt. De man werd in ernstigen toe stand in een naburige woning binnenge dragen en is aan de gevolgen overleden. Boefjes. Te Kampen kregen twee 10- jarige jongens twist, waarbij de een den ander zoodanig met een mes in de zijde stak, dat de getroffene in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Laaghartige moord in Engeland. Het zesjarig dochtertje van een mijnwerker in een dorp bij Durham is het slachtoffer ge worden van een laffen moord. Eergis teravond kwam het meisje niet thuis van een bezoek bij buurvrienden en eerst twee uur later werd het meisje gevonden in een veld achter het huisje van den va der. Er was een zakdoek in haar mond gestopt om alle geluid te smoren en het arme slachtoffertje moet zich met haar kleine krachten hevig hebben verzet, want een tand was uit den mond gesla gen, terwijl op het lijkje tal van schram men werden aangetroffen. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal exa men rechtsgeleerdheid de heeren Ir. A.*Quint te Den Haag en F. M. Trip te Den Haag en G. van Hall te Aerden- hout. CORRESPONDENTIE. Een verslag van den Ouderavond van de School aan de Stadhouders laan moest tot Maandag overstaan. Eveneens moest een uitvoerig ver slag van de vergadering der Vereeni- ging tot bevordering der Bouwkunst tot Maandag overstaan. TELEGRAMMEN. {Draadlooze dienst.) TERUGGEKEERD. LAKEHURST (New Jersey), 3 Maart V. D. De „Los Angeles" is te 24.32 te ruggekeerd na een succesvollen tocht langs de Panama-zone. Tengevolge van den hevigen wind was het niet mogelijk, het luchtschip aan de- meer paal te bevestigen of de hangar bin nen te brengen. Het zal thans noodza kelijk zijn de gasoline-voorraad bij te vullen, opdat de „Los Angeles", in de lucht zal kunnen blijven totdat de wind gaat liggen. MARKTBERICHTEN. LEIBEN, 2 Maart. Ons Belang. Sel derij 3,906, pieterselie 8,40^-9, roo- de kool 29,40—37, savoye kool 24,40 29, groene kool 2,404.80, prei 8,40 9,90 alles per 100 stuks. Spruiten 29- 35, postelein 1924, spinazie 4454, witlof 2520, uien 18,40—20,40, boeren kool 2128, waspeen 14,1015,40, kroten 8,4010,40, id. gek. 21—23, al- les per 100 Kg. LEIDEN, 3 Maart, Eierenveiling. Aanvoer 9720 stuks. Prijs: Kippen eieren 5,750,60, eendeneieren 5.75 0,10 per 100 stuks. Handel vlug. LEIDEN, 3 Maart. Botermarkt. Aanvoer 49/8, 14/16 vaten, wegende 1215 Kg. Prijs: prima fabrieksboter 2,35, prima boerenboter 2,202,35 per Kg. Handel vlug. LEIDEN. 27 Febr.3 Maart. Turf markt. Aangevoerd 500,000 stuks lange turf. Prijs: 11—12 per 1000 stuks Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 3 Maart, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 774.5 te Danzig. L. B.748.7 te Seydisfjord. Verw. tot den avond van 4 Maart: Zwakke tot matige O. tot Z. wind, licht tot halfbewolkt, met ochtendne vel, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 liur: 765. LUCH PSFATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 7.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Zaterdag 3 Maart: 6.11 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam' Berlijn59.37' Londen 12.124 New-York2 481 Parijs9 78 Brussel 34.64' Zürich 47.84 Praao 7 Rome13.13 Madrid41 99 Oslo 66 2l'/j Kopenhagen 66 6Ü Stockholm 66.73''« Weenen 35.02 Advertentiën. Openbare Notaris W. H. HOOGEN- STRAATEN te Voorscho ten, zal op Donderdagen 15 en 22 Maart 1928, tel kens v.m. II1/, uur, in Hotel „Deurloo" aldaar, in het openbaar verkoopen: Eenige perceelen uitmuntend Weiland, op „Woelwijk", in den'Bin- nenpolder, nabij den Veur- schen Weg en strekkende tot den Vliet, onder de gemeente Voorschoten, kad. bekend gemeente Voor schoten, Sectie B., nos. 722, 2749, 2750 en 2915, samen groot 3 Hectaren, 36 Aren, 50 Centiaren. Aanvaarding, vrij van huur, dadelijk bij de toe wijzing. Betalingkoopsom 1 Mei 1928 met bijbetaling van 5 rente vanaf de aan vaarding. Grondbelasting f 20,03, Rijnl. Bundergeld f 13,46. Polderlasten f 51,201/*, alles per jaar. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemden Notaris. MODE-VAKSCHOOL Bilderdijkstraat 18a. Speciale inrichting voor het vervaardigen van mantels, japonnen, enz. enzuitslui tend door 0edip.; voor bij levering van stoffen, alen- collectie in overweldigende keuze en a'le pr «zen ter in zage. Op Woensdag 14 Maart a.s., des middags te twaalf ure, zal door den Comman dant 6e R. V. A. in de Doelenkazerne, in het open baar worden aanbesteed de levering van Hooi, Stroo en Turfstrooisel, voor de paarden van genoemd Regiment, over het tijdvak van 1 Mei e. k. t/m. 31 Juli d.a.v. Er kunnen 200 balen turf- strooisel tegelijk worden 'gele verd. Op het inschrijvingsbiljet te vermelden of de aanbieding al dan niet turfstrooisel betreft van Ned. grondstoffen en in Ned. fabrieken vervaardigd. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij den Ad ministrateur 6e R. V. A. in de Doelenkazerpe. op Woensdag 11 April 1928, op de Hofstede „Dijkzicht", aan den Hoogendijk te Korter-Aar, bewoond door den Heer C. RODENBURG Jb.zn. van vee en verderen geheelen completen land bouwers-inventaris. R. VAN DEN BERG, Notaris. Cleveland's Opfokvoer, waarin gist en levertraan, doet uw kuikens groeien als kool. 5 K.G. ƒ2.50, 10 K.G. ƒ4.10, 1 K.G. 50 ct. Het be kende voederbakje gratis. D. GROENEVELD. Hoogl. Kerkgr. 27, Tel. 2590. Xui- kenzaden, Drinkbakjes enz., Broedeieren, Broedmachines en Onderdeelen. KUIKENS! Uit Ide origineele N'ewtown- broedcentrale (capaciteit 3200 eieren) worden algemeen er kend als de beste kuikens, uitsl. pr. afstamming. Com plete kimstmoeder met 25 beste kuikens 12—14. met 15 kuikens ƒ9—11. Franco per bode of schipper. GROEN KVKLD's Centr. Broe- derij, Hoogl. Kerkgracht, Te>- lef. 2590. NET MEISJE gevraagd *voor den dag of dag en nacht, netjes kun nende werken en v.g.g.v. Adres: Witt Rozenstr. 18. MODE-VAKSCHOOL Bilderdijkstraat 18a. Dames en jonge meisjes, 'die overdag of 's avonds Let cos- tuumvak willen leeren of een verdere opleiding wen- schen, raden wij ~an zich thans bij ons te laten Li- schrijven. Mevr. VAN DF.R BURGII, Directrice. TANDPASTA. Kolinos, zoolang de voor raad strekt 90 ct. per tube, Odol mondwater vanaf 35 ct. diverse soorten Champoo- poeders vanaf 10 ct., crime 15 ct. per tube. W. VERMEIJ. Noordeinde 6. VOLKOMEN GENEZING van Ekzeem gegarandeerd. Genezing van Suikerziekte en toevallen. Inlichtingen gratis, attesten ter inzage. Brieven bur. v. d. blad on der No. 2991.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3