DAG-AGENDA. Zondag 4 Maart, s morg tien uur. Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samenkomst. Spr. de heer v. d. Horst, 's Avonds zeven uur de heer Mulder. Dinsdag 6 Maart, 's av. 78 uur. „Pniël", Middelstegracht. Zitting van het Prot. Bureau voor Soc. Adviezen. Woensdag 7 Maart, 's av. acht uur. Nutsgebouw, Steenschuur: Kolonel P. J. van Munnekrede. Vrijdag 9 Maart, 's av. acht uur. Ambachtsschool, Haagweg 4: Alg. Ledenverg. der Vereen. 1315 Maart. „Patrimonium", Hoog- landsche Kerkgracht, Bazaar. Woensdag 14 Maart, Kamer van Koophandel. Stationsweg 43: Verkie zing van een lid v. d. afd. Kleinbedrijf Donderdag 15 Maart,, 's av. acht uur. Chr. Geref. Kerk, Steenschuur: Ds. H. Janssen van Den Haag, over „Geen anderen naam". De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Hovens Gréve, Kors, Seret, Simons. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waare-enomen door Dr. Timmermans, Tel. 390, De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Febr. t/m. Zondag 4 Maart a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136 er. A. J. Donk, Doezastraat 31. Telef. 1313. RECLAME mm SPLINTER MM Heden geëtaleerd: LINOLEUM KROMMENIE 2 Meter breed f 2,60. DE IDEEëN VAN MEVR. DE CHARRIèRE. Lezing van prof. dr. P. Valkhoff. In de gisteravond gehouden vergade ring van de Maatschappij der Nederland- sche Letterkunde, hield prof. dr. P. Valk hoff, hoogleeraar te Utrecht een voordracht over: „De ideeën van mevrouw de Char- rière". In Nederland zoowel als in het buitenland is reeds heel veel geschreven over Isabella van Tuyll van Serooskerken, die door haar huwelijk met een Zwitser, Madame de Charrière werd. Doch in Hol land hebben de Beaufort, M. de la Privé Byvanck zich vooral bezig gehouden met hare intieme vriendschaps- en liefdeleven. Dit deed ook Geoffrey Seatt in zijn fijn geëtste biografie: „The Portrait of Zeiede", doch de Hollandsche en Engelsche portret ten zijn zéér onvolkomen, omdat ze ons niet den rijken geest van Madame de Charrière toonen, hare ideeën en de uit beelding daarvan en allerlei geschriften. Die onvolkomenheid vindt wellicht haar oorzaak in het feit, dat, behalve eenige bekende, later herdrukte romans, de mees te werken van mevrouw Charrière in de Nederlandsche bibliotheken niet aanwezig zijn. Het lezen van deze geschriften, die wèl aanwezig zijn in de bibliotheek van Neu- chatel, heeft spr. er toe gebracht nog eens in het bijzonder de aandacht te vestigen op de figuur van mevrouw de Charrière, in 't hijzonder op haar ideeën. Hij heeft evenwel voor zijn studie ook gebruik ge maakt van het rijk gedocumenteerde werk van Philippe Godet en van reeds beken de boeken en brieven van de schrijfster zelve. Spr. behandelde daarna achtereenvol gens haar litteraire, staatkundige en op voedkundige ideeën. De groote bewonde ring van mevrouw de Charrière is steeds uitgegaan tot de klassieken van de 17de eeuw, tot Pascal, Molière Racine, Le Fon taine. Dat zijn haar stijlmeesters geweest. Voor haar denkbeelden vond zij steun bij Fontenelle, Voltaire en Rousseau. Haar romans doen denken aan die van Mari- vaan, ofschoon er een intimitair en een humor in heerschen, die, echt Hollandsch, aan Saartje Burgerhart en de Camera her inneren. Hollandsche onafhankelijkheid heeft zij, de met Fransche boeken opge voede, ook haar geheele leven getoond, 't Is steeds haar verlangen geweest, als haar ge liefde Plutarchus een „balance equita ble" ie zijn. Van die onpartijdigheidszin gaf spr. verschillende voorbeelden, o.a. haar oordeel over Voltaire, die ze een „mechant homme de bear coup d' ors- pies" noemde. Ze weifelde hem gaan bezoeken in Perney. „Je ne liraï, mais je n' vrai pas 1' incenser". Ook in haar oordeel over Rousseau toonde ze die onbevangenheid van blik. Ze bewonderde hem, doch was r.iet blind voor zijn gebreken. Spr. roemde zeer de Eloge, die zij van Rousseau schreef voor de „Academie Frangaise". Godet haalt er iets uit aan, maar er zijn meer buitengewoon mooie bladzijden in te vinden, o.a. over de kracht van de gevoeligheid en de verbeel ding van Rousseau en over zijn „Droomen". In haar latere leven kwam de bewonde raarster van de klassieke rcnvoud vreemd te staan tegenover de nieuwe stijl, die van revolutie en van pre-romantiek. Eer. ge- inculteerde vertelling als Zulma van me vrouw De Staël wekt" baar spotlust op. De tragische zijde van dat niet begrijpen van de nieuwe gedachte en de nieuwe stijl is geweest, dat zij haar jeugdige vriend Benjamin Constanz er door verlo ren heeft, die in Copper enthousiasme ge loof, zekerheid, belangstelling voor Duit- sche cultuur vond. Tijdens haar verblijf 'n Zwitserland heeft mevrouw de Charrière over Frank rijk de revolutiestorm zien woeden, waar van de schokken ook in Holland en Zwit serland gevoeld werden. In verschillende geschriften heeft ze haar ideeën uitgespro ken over den politieken toestand van haar tijd. Spr. behandelde uit/oerig haar .,Ub RECLAME ij Apoth.en Drogisten. Prijs 75, A-Oen25ct.) servatoirs conjectures politiques" van 1787 en 1788, waarin zij de oranjisten en de Prinses aanspoort vergevensgezind te zijn tegenover de patriotten, en waarin ze in een „brief van haar drukker" door een anonymus een geestige schildering geeft van de „loome zelfgenoegzaamheid van een rijk geworden Hollander, Jan Jans- zoon van den Stellenstroom." In die da gen wil zij de Engelsche constitutie, ook het Koningschap aan Holland geven. Ze was, evenals mevrouw De Staël gematigd omwentelingsgezind, doch de excessen der Jacobijnen verschrikten haar niet zoo zeer als deze. Het ongeluk der Emigrés, die ze herhaaldelijk geteekend heeft en de gru welen der Terreur, konden haar geen heimwee geven naar het Anctiin Regime. Ten slotte toonde spr. aan haar vrijheid van geest en warme minnelijkheid en haar opvoedkundige ideeën (o.a. in „Lettres de ecrites Lausanne" en „Walser Finck et son fils"). De moeder van Cécile in „Let tres de Lausanne" die een wijze vriendin voor haar kind is, is voor haar de ideale opvoedster. Vooral in verband met Benjamin Con stanz is dikwijls van het scepticisme, zelfs van het cynisme van mevrouw de Char rière gesproken, doch spr. vraagt zich af, of, wat met den naam scepticisme is aan geduid, niet eerder groote rechtvaardig heidszin was; de onmogelijkheid zich te laten meeslepen naar links of naar rechts. Had het lot gewild, dat Bella van Zuy- len met een aanzienlijk Franschman wa re gehuwd en in Parijs was komen te wo nen, dan zou ze daar een plaats hebben ingenomen, even belangrijk als die van madame de Deffand, madame Graffrier en madame Necker. Doch Atrecht en Neu- chatel waren geen geestelijke centra, zulk een bijzondere figuur waardig. Haar ideeën aldus besloot spr. maken mevrouw de Charrière tot een der merkwaardigste vrouwen van de 18de eeuw tot een landgenoote, waarop wij trotsch mogen zijn. TEGEN EENZIJDIGE ONTWAPENING. Het Comité tot waarschuwing tegen eenzijdige ontwapening, afd. Leiden, houdt a.s. Woensdag 7 Maart, des avonds te 8 uur, in de groote Nuts- zaal een openbare vergadering. Als spreker hoopt op te treden de Hoog Ed. Gestr. heer Kolonel P. J. van Munnikrede, Directeur der Hoogere Krijgsschool te Den Haag, met het onderwerp: „De voorlichting van het Nederlandsche volk inzake het tegenwoordige Militaire vraag stuk". Behalve aan een kring van genoo- digden, wordt tegen een klein entree tot deze vergadering aan allen toe gang verleend. Wij wekken onze lezers gaarne tot bijwoning van deze vergadering op. Tegen de verderfelijke leuze voor ontwapening, moet door hen, die het wel meenen met ons Vaderland en Vorstenhuis positie worden gekozen, door met kracht en klem tegen deze eenzijdige ontwapening te waar schuwen. Kolonel van Munnekrede is een uiterst deskundig man, en een goed spreker. Men zie de advertentie in dit num- TRAMSTORING. Hedenmorgen ontstond bij de elec- trische tram, die om 9.22 uur uit Den Haag vertrekt, ter hoogte van de Lammerbrug, kortsluiting in bet laag spanningsnet. Nadat de tram ter plaatse een half uur bad stil gestaan is ze door de vol gende tram uit Den Haag na^r Leiden opgeduwd. HET NIEUWE ACADEMISCH ZIEKENHUIS. Donderdag is een deel van bet ge bouw van het nieuwe academisch zie kenhuis alhier in gebruik genomen, n.l. dat gedeelte, dat voor zusterlogies is ingericht, alsmede de centrale keu ken en de daarbij beboorende dienst- lokalen. Een groot gedeelte van de verpleegsters is thans daarheen ver huisd. Vrijdagmorgen te 7 uur werd door de zusters voor de eerste maal het ont bijt in de nieuwe eetzaal gebruikt, die voor deze gelegenheid met bloemen was versierd. De directeur heeft in een korte toe spraak de verpleegsters welkom ge- heeten in baar nieuwe woning en daar bij de belangrijke beteekenis van de zen dag geschetst. DE LEIDSCHE WINKELSTAND. Hedenmiddag te ongeveer 3 uur is in het gebouw van de voormalige Bo- az-Bank, Breestraat 150, een Heeren - kleermakerij geopend, van den heer .H. C. Sormani. De etalage maakt een fraaien, mo dernen indruk. Ze heeft een mooie eikenbouten betimmering, waarop de stoffen prachtig tot hun recht komen. De speciale electrische installatie is uitermate geschikt om de stoffen juist te belichten zonder dat de oogen er hinder van hebben. De ruimte van het perceel is ver deeld in een magazijn, waarin men de stoffen kan uitzoeken, daarachter een paskamer en verder een snijkamer voor de coupeurs, alles ingericht naai de eisehen van den tijd. De heer Sormani heeft keus uit een prachtige sorteering stoffen van uitsluitend eerste klas huizen in de meest moderne dessins en kleuren en in sterk varieerende prijzen. De moge lijkheid is uitgesloten, dat men onver- richterzake moet terug keeren. Daar voor is de keuze te overweldigend. De inwendige restauratie van de zaak is tot stand gebracht door de fa. J. A. W. v. Duuréri Jr. en de electri sche installatie* door de fa. Zitman, ge heel tot tevredenheid van den heer Sormani. We wenschen hem goede zaken. Gistermiddag is het ongeveer 9- jarig zoontje van den heer M. op de Haarlemmerstraat, terwijl het op den Apothekersdijk met een handwagen aan het spelen was, te water geraakt. De bloemenkoopman de Koning, die het ongeval zag geschieden, sprong, hoewel hij niet kon zwemmen, onmid dellijk den knaap achterna en bracht hem behouden op den wal. Gistermiddag liep het 4-jarig zoontje van S., spelende met een tol op het Levendaal, te water. Door handreiking werd het ventje op het droge gebracht. BINNENLAND. HOFBERICHTEN, Naar gemeld wordt, zal H: M. de Ko ningin zich in de volgende week voor en kele dagen naar het Loo begeven. H. M. de Kóningin heeft met ingang van 1 Maart 1928 benoemd tot Haren Ka merheer in buitengewonen dienst jhr. mr. A. W. van Holthe tot Echten te Assen. H.K.H. Prinses Juliana heeft gister- namiddag op de vlakte van Waalsdorp een oefening bijgewoond van een compag nie op oorlogssterkte van de brigade Gre nadiers en Jagers. De Prinses werd daarbij vergezeld door de Dame du palais van de Koningin, me vrouw Snouck Ilurgronje, geboren Jonkvr. van Tets, en door den ordonnans-officier van de Koningin, kapitein Phaff. Te kwart voor twee begaf de Prinses zich per auto naar het terrein. MUZIKALE SOIREE TEN HOVE. Gisteravond werd ten Koninklijken Pa- leize in de Galerijzaal een kleine muzi kale soiree gegeven. Deze werd bijgewoond door de Konin gin, de Koningin-Moeder, den Prins en Prinses Juliana. Verder waren ter bijwoning uitgenoo- digd de leden van de hofhoudingen van de vier vorstelijke personen, met hun echt- genooten en verschillende andere dames en heeren uit de Residentie. Zooals vroeger reeds aangekondigd, werd het concert gegeven door het Haag- sche Strijkkwartet, bestaande uit de hee ren Sam Swaap, Poth, Devert en Van Is- terdael. Het volgende programma werd uitge voerd: I. a. Andante van Carl von Ditters- dorf; b. Menuet van J. B. Lully; II. Der Tod und das Madchen, van Fr. Schubert; III. Kwartet van B. van den Sigtenhorst Meijer; IV. a. Lento; b. Finale vivace non troppo, extracten uit het quartet opus 96 van A. Dvorak. ONZE NIEUWE COMMISSARIS DEL KONINGIN. De commissaris der Koningin in Zuid- Holland, jhr. mr. H. A. van Karnebeek, heeft tot de gemeentebesturen in Zuid-Hol land een circulatie gericht in verband met de aanvaariing van zijn ambt, in welke circulaire hij een ernstig berpep doet op aller krachtige medewerkinj en steun in alles wat bevorderlijk kan zijn aan het welzijn en de ontwikkeling van het ge west. DE SCHUTTEVAER. De kapitein van de Schuttevaer, die, zooals bekend, thans te Londen ligt, deelt mede, dat hij een week denkt noodig te hebben voor verschillende werkzaamhe den aan het schip, waaronder het veran deren van de radio-inrichting, waardoor deze een grooter gebied zal kunnen be strijken. Hierna zal de Schuttevaer Londen ver laten met bestemming naai Plymouth, vanwaar men vertrekt naar New York. Kapitein Smit hoopt deze laatste haven in 40 a 50 dagen te bereiken. DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Bij de behandeling der Culemborgscbe moordzaak zijn tegen aanstaanden Maan dag voor den rechter-commissaris te Tiel gedagvaard: le. mej. J. Smidt, weduwe Ilaveman, 2e. M. de Smale, 3e. J. A. Collé, 4e. A. Collé. Als getuigen zijn gedagvaard C Sweris, mej. J. Smidt, weduwe Have- man en mr. H. H. Roobol, advocaat te Arnhem. NOG LAGERE DRUKWERKTARIEVEN. Het Hoofdbestuur der Posterijen en Te legrafie deelt mede: Op het algemeen drukwerktarief wordt een belangrijke korting verleend voor de bestelling van ongeadresseerd drukwerk, hetzij huis aan huis of alleen aan de adressen, waar tevens andere poststukken moeten worden '.^zorgd. Bij de tariefsverlaging met ingang van 1 Februari j.l. is de vraag onder het oog gezien of de bedoelde korting in vollen omvang gehandhaafd zou kunnen blijven, nu het gewone drukwerktarief reeds met 25 pet. verlaagd werd. Besloten is de tegenwoordige korting van 50 pet. voor de stukken beneden een gewicht van 25 gram te bandhaven. De korting van 25 pet. voor stukken boven 25 gram en beneden 50 gram, wordt voorts nog uitgebreid en zal ook van toepassing zijn op stukken boven 50 gram. Verwacht wordt, dat gevolg van deze gunstige tariefstelling de verzending van drukwerk zonder adres neg aanzienlijk zal toenemen. BELASTING VAN NEDERLANDERS IN DEN VREEMDE. Op het wetsontwerp, houdende be palingen betreffende de belasting ran niet binnen het Lijk wonende Ne- derladers en van de nalatenschappen en schenkingen van Nederlanders, die niet zijn ingezetenen des Rijks, heeft de Minister van Financiën een nota van wijziging ingediend, o.m. strek kende, in de considerans te doen ver vallen de woorden „van niet binnen het Rijk wonende Nederlanders en". De Minister handhaaft dus het ont werp waarvan art. 1 verworpen is voor wat betreft de belasting van de nalatenschappen en schenkingen van Nederlanders, die niet zijn inge zetenen des Rijks. DE DOETINCHEMSCHE RAADS BESLUITEN GESCHORST. Bij K. B. zijn tot 1 Juli a.s. geschorst de besluiten van den raad der ge meente Doetinchem resp. strekkende tot het verleenen, met ingang van 9 Februari j.l., van niet-eervol ontslag aan den heer G. Pieterson als direc teur van het gem. gasbedrijf en tot ontzegging aan den ontslagen gasdi- recteur van den toegang tot de terrei nen en gebouwen van de gasfabriek gedurende den termijn, verloopende tusschen het ontslag en de beslissing van de Kroon terzake van ae ge vraagde vernietiging. Deze Kon. beslissing is genomen uit overweging, dat het wenschelijk is om, hangende het onderzoek naar de vraag of bedoelde raadsbesluiten in strijd zijn met de wet of met het al gemeen belang, het inwerking-treden daarvan te voorkomr EEN GEDENKTEEKEN VOOR D. W. STORK. Naar de „Volkskrant" verneemt, zal te Hengelo voor wijlen den heer D. W. Stork op een nader aan te wijzen plaats een gedenkteeken woren opge richt. ALGEHEELE ZONDAGSSLUITING. In de gister gehouden vergadering van den raad der gemeente Zelhem werd met 74 stemmen een verorde ning aangenomen strekkende tot al- geheele Zondagssluiting van vergun- nings- en verloflocaliteiten. LANDHUIZENBOUW OP DE VELUWE. Het voornemen bestaat, dit voorjaar moderne landhuizen te bouwen aan de prachtige Loenensche grindweg te Beekbergen, gemeente Apeldoorn. Voorloopig zal worden begonnen met den bouw van 20 landhuizen. Door den Apeldoornschen architect Verkerk zijn de plannen ontworpen en de teekeningen reeds afgewerkt. De eerste landhuizen zullen worden gebouwd op de gronden van de stich ting „Het Hooge Land", groot 12 H.A., terwijl de exploitatie in handen is van het makelaarskantoor H. H. Fongers te Apeldoorn. De landhuizen worden gebouwd in een directe omgeving van prachtig na tuurschoon, te midden van heuvels, bosch en heide. BUITENLAND. DE VEILIGHEIDSCOMMISSIE. Het arbitrageverdrag. De kansen van het wereldverdrag voor arbitrage en verzoening staan, ten gevolge van Engeland's tegenstand zeer slecht. Weliswaar heeft men gisteren den tekst van een wereldverdrag voor arbi trage en verzoening vastgesteld, doch niet alleen is er natuurlijk geen spra ke van dat dit verdrag thans reeds door de meeste mogendheden onder teekend zal worden, doch het is zelfs te vreezen uit de houding van de Erit- sche delegatie van gistermiddag, dat Engeland zelfs niet zal goedkeuren, dat dit Verdrag uitdrukkelijk door de Volkenbondsvergaderinr in Septem ber a.s. zal worden vastgesteld en dat het verdrag dan ter onderteekening voor alle Saten te Genève zal worden opgesteld. Het verdrag mag naar de Engel sche opvatting niet anders zijn dan een "model-collectief arbitrage-verdrag, dat eerst iets meer dan een zuiver pa pieren beteekenis zal krijgen, wan neer eenige landen, buiten de Vol- kenbondsorganen om, het onderling zullen gesloten hebben. Men verwacht dat de zitting Maan dag gesloten zal worden. EEN MISLUKTEN AANSLAG. Op het rijksbureau voor de schadeloos stelling te Berlijn. De 51-jarige koopman Langkoop uit Lauenstein, die hij het rijksbureau voor de schadeloosstelling te Friede- nau wegens ingediende eisehen een onderhoud had aangevraagd, dat even wel niet was toegestaan, probeerde gistermiddag daar een met 15 pond kruit gevulde bus te laten ontploffen, wat hem echter niet gelukte. De man, die erg opgewonden was, is door het overval commando inge rekend. Bange uren voor den vice-president van het rijksbureau. De dader verscheen gistermorgen om 10 uur in de kamer van den vice- president dr. Bach. Hij ha 1 het oogen- hlik afgewacht, waarop de voorkamer leeg was om, zonder aangediend te zijn, binnen te treden. Hij eischte zonder meer de uitbeta ling van 120.000 mark, zoo neen, .dan zou hij een meegebrachte koffer met kruit laten ontploffen. Daarop plaatste hij een aluminium-tropenkoffer, waar uit twee lonten hingen, die de dader Langkoop om de vingers van zijn lin kerhand had gewikkeld. De vice-presi- 6.30 7.00 7-3o Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS' HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadloozie Omroep. K. R. O. 5.00 Diner-muziek. 6.00 Literair halfuurtje-. Spreke": II. de Man uit Vianen. Vervolg Diner-muziek. Cursus Hollandsch. Lezing cioor Mr. F. Vorstin :n. Onderwerp: „De kening en zij ne bevoegdheden". Concertavond met medewerking van het K.R.O. Trio. Mei. M. Hey- mans, sopraan uit Utrecht. Persberichten van Vaz Dias HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. Les in het Duitsch. Vooravond-Concert door r.eL Om roep-orkest o.l.v. Nico Treep. Spreker: Mr. L. Niemüher. On derwerp: „De economische be teekenis van den tuinbouw". Polhieb:i\chten. V. A. R. A. Muziek en zang. Lezing van den heer Dr. L. Heij- ermans, Dir. van den Gem. Ge neeskundigen Lienst te A'dam. Onderw.: „Ee kwakzalverij, haar oorzaken en gevolgen". Optie..en van de hearen: H.Lan- gerak en A. Rijnders, Accordeon virtuozen. Muziek. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. Muziek en zang. Muziek. LANGENBERG, 469 M. Vroolijke avond. Daarna nieuwsberichten. DA ENTRÏ, 1604 M. Kinderuurtje. Muziek. Tijdsein van Greenwich, weerbe richten, eerste algem: nieuwsber Le grondslagen oer muziek. Muziek. Weerbericht, tweede algemeen nieuwsbericht, scheepsberichten. Muziek. Muziek. 7,15 8.05 8.30 7-3o 9.50 5-35 Ö.20 6.5O 9.5O 9-55 JO.5O 5.O5 7.20 8.20 8.5O PARiJS, (Radiol, 1750 M. Koersen en ni-uvvsberichten. Landbouwc. mmuniqué. Kcersen en mede. eolingen. Concert. lij ..ens de pauzes: pejsb.richten. ZONDAG 4 MAART. P1UIZEN, 340 9 M. Na 6 uur n.m.. 1950 M. N. C. R. V. S.30 Morgenvvijüing geleid door den heer jM. EÜKKlMA le A'dam. Oni ei worp: „De waarde van het onve. vulde levensideaal". Muzi- ka.e medewerking verleenen: de lie r li. J. Meyer, Kerkorgel, Am sterdam; de heer A. L. Mascnan.pt Viool, Amsierdam; mej. N. van Saane Sppra .n, "isterdam. 9.50 Overzicht van den Kerkdienst vanuit de Herst. Evang. Luth. Kerk, Kloveniersburgwal te Amu sterciam. Voorga 11 t Ds. A, KLINKENBERG, lhed. aldaar. 1. Orgelspel. 2. Gezang 183:5 en 6b. 3. Votum. 4. Lezen Daniel 7:1 14. 5. Gez. 5 5 en 6. 0. Gebed. 7. Zingen: Gez. 159:2 en 3. 8. Pie?k over hia.ih. 26 ('4. 9. Gez. 123:4. 10. Gebrd. 11. Zmge.i: Gez. 160:4. 12. Zegen. 13. Orge.spcl. 5.20 Overzicht van den Kerkdienst ui. i.e Gerei, kei., uieeKersdijk te Goidivcht. voorganger: Ds. M. Gd-LVikiif/i-jK, P.ed. aldaar. 1Orgelspel. 2. Votum en Zegengroet. 3. Zingen: Ls. 68 10 en 17. 4. Lezmg 12 Art. dies Geloofs. 5. Zingen: Ps. 116:10. Sckrliilezing: Ps. 84. Gebed. 'i e.vStiezingJesaja 40:2631. Zingen: Ps. 89:7 en 8. LeiSte ged. der prediking, 'PusscnenzangPs. 42 7. Tweede ged. der prediking. Dankgebed. Slotzang: Ps. 84:6. Zegenbede. 1. Orgelspel. 7- HILVERSUM, 1060 M. V. P. R. O. 6.30 Litzending uit het Gebouw v. d. N. P. b. te rnlvcisum. spreker: Ls. K. A. BEVERSLUIS, Zutphen. dent, dr. Bach, trachtte langs rnin- neiijKen weg met den man te onder handelen, omdat hij hoopte, dat intus- schen een van zijn beambten de ka mer zou binnen komen. Daar er ech ter toevallig niemand verscheen, za ten Bach en Langkoop langer dan drie uren tegenover elkaar. Dr. Bach moest er tenslotte toe over gaan om een wissel van 12.000 mark en een chèque van 90.000 mark voor Langkoop gereed te maken. Langkoop telefoneerde daarna met een kennis, die eveneens onopgemerkt binnentrad en de chèque in ontvangst nam. Hij trachtte daarna gedurende een uur om de chèque door een bank uitbe taald te krijgen, maar slaagde daarin niet> omdat de chèque niet in orde was

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2