Gemeentelijke Aankondigingen OPGAVE VAN ADRES. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter kennis van onder staande dienstplichtigen, die van woonplaats zijn veranderd zonder op gave te doen van hun nieuw adres, dat zij in hun eigen belang worden aan geraden alsnog ten spoedigste mede- deeling te doen van hun tegenwoor dige verblijfplaats aan de afd. Militai re Zaken der Gemeentesecretarie, Breestraat 119, hoek Wolsteeg, alhier. Brenk m a n, Richard Adolf Adrian, buitengewoon dienstplichtige van de lichting 1928 uit de gemeente Leiden; Crisp ijn, Christiaan, gewoon dienstplichtige van de lichting 1918 uit de gemeente Leiden en behooren- de tot het 4e Reg. Inf.ie; Flor ij n, Johannes, gewoon dienst plichtige van de lichting 1924 uit de gemeente Leiden en behoorende tot het 4e Reg. Inf.ie.; W i r j o n o Prodjodikoro, ge woon dienstplichtige van de lichting 1925 uit de gemeente Leiden en be hoorende tot het 4e Reg. Inf.ie.; Houterman, Petrus Antonius, buitengewoon dienstplichtige van de lichting 1920 uit de gemeente Huis- sen. Leiden, 25 Februari 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Zijn tegenwoordigheid bewees, dat de Nederlandsche afdeeling alle schakeerin gen wil en kan omvatten. Ds. Hugenholtz antwoordde, dat er bij verschil van mee ning op belangrijke punten toch een veel grooter gebied is, waarop de Wereldbond en de door hem vertegenwoordigde groep kunnen samenwerken. Hij herinnerde er aan, dat kortgeleden een gemeenschappe lijke propaganda-avond te Amsterdam ge houden was, waar ds. F. Dijkema als be- bestuurslid van de Ned. afdeeling van den Wereldbond en dr. A. K. Kuiper namens de groep „Kerk en Vrede" hadden gespro ken. Het gaat tenslotte om de wekking van het zedelijke bewustzijn, het schep pen van een nieuwe mentaliteit en sfeer, die den oorlog uit onze samenleving zul len bannen Er is nog zeer veel werk te doen, maar de teekenen van ontwaking zijn er in allerlei kringen De Nedcrlandcche Afdeeling van den Wereldbond verkeert in een stadium van groei. De voorzitter wees de verga dering op een bijeenkomst, welke 10 Fe bruari 1.1. te 's-Hertogenbosch in de Ned. Herv. Kerk werd gehouden, waaraan door de Ned. Herv. Kerk, de Gereformeerde Kerk, de Ev. Luthersche Kerk en de Waal- sche Kerk werd deelgenomen en welke, ondanks het slechte weer, door 500 a 600 personen was bezocht. Soortgelijke avon den zullen nog spoedig b.v. in Nijmegen en Assen worden gehouden en zijn elders in voorbereiding. De groei der beweging bleek ook uit het besluit der vergadering om naast het wetenschappelijk orgaan: „Internationaal Christendom" een maandbericht uit te geven. Aan prof. dr. W. J. Pont, die juist zijn 25-jarig jubileum als hoogleeraar vierde en die een der oprichters der Nederland sche Afdeeling van den Wereldbond was, werd door de vergadering telegraphisch een gelukwensch gezonden THERESE NEUMANN. Volgens een bericht uit Konners- reuth zijn verleden weel", naar de Ber- lijnsche berichtgever van het Hdbl. meldt, de visioenen van Therese Neu mann weer begonnen, echter duur den ze ditmaal slechts zeer kort. Therese zag alleen ,.de eerste tafe- reelen op den Olijfberg". Ook de bloe dingen zijn weer begonnen, doch eveneens in geringe mate. Men ver wacht, dat de lijdens-visioenen dezer dagen met volle kracht weer zullen optreden. UIT DE OMGEVING, BOSKOOP. In verband met de aanranding en mishandeling van den heer H. v. L., j.l. Zondagavond, is tegen een tweetal per sonen uit Waddinxveen proces-verbaal opgemaakt. Donderdagavond gaf het Chr. Strijk orkest „Laus Deo" onder leiding van haar directeur, den heer Schoustra, een goed geslaagd concert in het gebouw „Salva- tori". Het gebouw was tamelijk goed be zet. HAZERSWOUDE. Voor de Chr. Jongelingsver. „Eere zij God" trad in het lokaal Salvatori voor haar op de WelEerw. heer DsrRöth van Scheveningen met als onderwerp „De hand aan de boog". Spr. begon met te wij zen op de hoogst ernstige tijden die we beleven op elk gebied van het leven. Al9 v\e een blik slaan buiten onze grenzen, dan vervult menigmaal vreeze ons hart, als we letten op de beroering onder de vol keren en natiën. Maar ook binnen onze grenzen is zooveel gisting waar te nemen onder de massa'die het geloof heeft ver zaakt en is afgevallen van het geloof in den levenden God. Men zoekt het in het materialisme, in de stof die vergaat, en heeft geen oog meer voor het onvergan kelijke, het eeuwige dat blijft. Noodig is daarom voor den Christen te strijden te gen al het verkeerde in en buiten ons, dat, aftrekt van het pad door God in Zijn Woord ons geopenbaard. Die strijd is noo- iig voor allen, maar niet het minst voor Mize jongeren, die staan aan den ingang m het vaak veelbewogen leven, waarin .«vele strikken worden gespannen, met t doel af te voeren van het Woord on- zes Gods. Spr. wees daarop in verband met, 2 Kon. 13 16 op de taak die ons le wachten staat, om vervolgens stil te staan bij de kracht die ons tot die taak be kwamen zal. Met onverdeelde aandacht werd Z.Eerw. gevolgd door de talrijke aanwezigen bij dit hoog ernstig en bezie lend woord. Donderdag 1 Maart a.s. zal er gele genheid zijn tot kostelooze inenting. Men vervoege zich hiertoe des v.m. tusschen 9 en 10 uur aan de ziekenbarak, en ver- zuime niet de trouwboekjes mede te bren gen. HILLEGOM. Door Ds. J. H. Mulder te Zoeterwou- de is het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. De Chr. Nat. Werkmansbond, afd. Hilegom, hoopt op Donderdag 1 Maart a.s. haar jaarfeest te vieren, in het gebouw achter de Ned. Herv. Kerk, des avonds om half acht. Het ondersteuningsfonds „Draagt El kanders Lasten", houdt a.s. Woensdag 29 Febr. haar jaarvergadering, des avonds half acht in het gebouw van de Ned. Herv. kerk. Voor het Chr. Comité voor Winter- lezingen hoopt Donderdag 1 Maart des avonds 8 uur in gebouw „Patrimonium" op te treden Ds. G. R. Kuyper van Den Haag, met het onderwerp „Saul en David". Door de politie is tegen een viertal personen proces-verbaal opgemaakt we gens het visschen zonder vergunning in het water van den heer L. Onderwater. Schakels en netten werden in beslag ge nomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De veilingen zijn ten einde in dit voorjaarsseizoen. Woensdag 1.1. is de laat ste veiling gehouden. De aanvoer bestond bijna geheel uit kleine partijtjes spruiten en uien die beiden duur zijn. Uien tot den ongekenden prijs van 16.50 per 100 K.g. De voorraad wintergroenten is hier onge veer 3 weken vroeger verkocht dan ge woonlijk het geval is. Wel zijn de prijzen geregeld hoog geweest, doch de vele werk zaamheden aan het bewaren verbonden, hierbij de minder goede gewassen, maken toch de teelt van deze producten heusch niet winstgevend. De voorjaarswerkzaam heden zijn in vollen gang. Werkloosheid behoeft, zouden we haast zeggen, heden alleen bij z.g. „beroepswerkloozen" te be staan. De Achterweg is nu juist niet de weg die ons dorp versiert. We zouden haast zeggen: het is de weg die het dorp het meest ontsiert. Wel is men op den goe den weg doordat een bouwverbod is ge legd op alle panden langs dezen weg ge legen, dit in verband hiermede, dat het een der drukste verkeerswegen is voor auto's, die de richting NoordwijkDen Haag nemen, en men hier de uitwerkse len ziet van den hoek Achterweg—v. Eg- mondstraat, doch de verbreeding als ge volg van dit bouwverbod, zal nog wel eenigen tijd op zich moeten laten wach ten. Een ontsiering welke wel weg te ne men i3, is het snoeien der boomen hetgeen daar in minstens 15 jaar niet is gebeurd, met als gevolg een in het wilde weg groeien der takken over den weg en te vens daardoor ook als noodzakelijk ge volg, dat deze drukke verkeersweg nogal veel malen als 't ware bedekt is met stroo, dat door de wild overhangende tak ken van de daar passeerendj stroo wa gens wordt afgenomen. Er is daar nog wel wat op te knappen. In de zanderij der -Domeingronden, waar aan het werk, aangenomen door de firma de Geus te Loosdu:nen gestaakt werd, wordt weer gewerkt. De staking is opgeheven. Van gemeentewege wordt ook het. Noordelijk gedeelte der Voorstraat op nieuw bestraat. Een goede verbetering. Hierna zal ook de straat voor voetgan gers aldaar opnieuw bestrcat worden, zoodat men dan weer gerust op de „klei ne steentjes" kan loopen. LEIDERDORP. Tot predikant bi; dc Geref. Kerk al hier is beroepen in de vacature, ontstaan door het emeritaat van Ds. T. H. Woud stra, Dr. G. B. Wurth te Oost- en West- Souburg (Zeeland). Dr. Wurth werd geboren 28 Aug. 1898. Na in 1920 candidaat te üjn geworden, werd hij 1 Sept. 1921 hulpprediker te Bloe- mendaal. Sedert 14 Sept. 1924 dient hij zijn tegenwoordige gemeente. Voor enkele maanden promoveerde Dr. Wurth aan de Vrije Universiteit op een proefschrift over de theologie van Dr. J. H. Scholten. LEIMUIDEN. De heer P. de Rijk alhier heeft zijn benoeming tot diaken van de Ned. Herv. Gem. aangenomen. LIS3E. Op de vergadering van den Bq& Yrjjw. Landstorm, afd. Lisse, van gis teravond, meldden zich ongeveer_ 40 voor den Landstormidag in Ben Haag Bij de ingezetenen zal g -tracht worden de bcnood.gde geiden hiervoor bijeen tl brengen. Overwegen wordt of het mo gelijk zal zijn, de nieuwe Landstonnfiini ook hier te krijgen. De vergadering had een aangenaam verloop. NOORDWIJK. Men schrijft aan die. N. R. C.i AI meer aan het week ligt het zee strand over een geheele uitmgestrekt heid bezaaid met doode zeekoeten, dB overdekt zijn met een teerachtig pro duet, hoogstwaarschijnlijk afgewerkte stoolcolie, die overboord is gestort. De dieren zijn zwemmende in d:zj teermas sa terechtgekomen en kunnen zich dan niet meer bewegen, daar vleugels ea pouter, aan elkaar kleven. Het is een jammerlijk schouwspel, eime e voge.s zien, die wanhopige pogingen rljen, zwemmende ui v..egenae ee.i gj.d h en komen te zoeken. NGORDWIJKER.tTOUT Wrjjrns uitbreiding i< benoemd lot onderwijzer aan de Herv. School met den Bijbel alhier, met ingang van 1 April a.s. de heer X. Ravensbergen, te Aai.wijk aan den Rijn, thans werkzaam te Katwijk aan Zeè. De Chr. Zangvereeniging Concordia directeur de heer B. J. Verdoorn, gaf j.l. Donderdagavond haar jaarlijksche uitvoe ring in de Ned. Herv. kerk. De eere-voorzitter, de WelEerw. heer 'Ds. P. I-Iofstede, opende met een kort ope ningswoord, verzocht te zingen Gez. 3 1 en ging voor in gebed. Hierna gaf hij de leiding over aan den heer Verdoorn. Aanstonds bij het erste no. Bondslied, kwam Concordia flink uit. Van het pro gramma, bestaande uit 14 nos., werd al leen het laatste 110. met orgelbegeleiding, alle andere vocaal gezongen. Hoewel over het geheel zeer goed gezon gen werd, muntten vooral „Een Seraphin- sche tonghe", „Gezang 22" en „Russisch Yesperkoor" uit. Bij het „Op Marsch" van V. C. Becker, was het marcheeren duide lijk te hooren. De heeren C. Wassenaar, die het oude kerkorgel bespeelde, en L. C. Bouwmeester, viool, zorgden voor zeer aangename afwisseling door hun meester lijk spel. Ds. P. Hofstede was de tolk van alle aanwezigen, toen hij hartelijke woorden van dank bracht aan „Concordia" voor den genotvollen avond, welke zij aange boden had en sprak zijn blijdschap uit over de keuze der liederen en hoopte dat alle leden in hun leven zouden doen blij ken, dat zij den Heer met blijde galmen willen prijzen. In het bijzonder richtte spr. zich tot den heer Verdoorn om hem dank te brengen dat hij in betrekkelijk korten tijd „Con cordia" tot deze hoogte heeft opgevoerd en dat hij, ondankt het verlies van vele goede krachten, toch in staat was geweest, zoo iets moois te leveren. Hartelijk wekte hij op tot aansluiting aan en steun voor „Concordia" en verzocht te zingen Ps. 138 1. Hierna ging spr. voor in dankgebed. OEGSTGEEST. Officieels openïnn gebouw Chr. Belangen aan den Morsch. (Vervolg). Hierna gaf de zangvereen „Halleluja", onder leiding van den heer van Wouw, eenige nummers ten gehoore. Vervolgens sprak Ds. Hennemann, die mede namens Ds. Jansen Schoonhoven en den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. het bestuur geluk wenschte met dit gebouw. De Morsch is een wereld in het klein, aldus spr., waar als 't ware alle richtingen vertegenwoordigd zijn, doch bijzonder heeft spr. getrofffen de hartelijkheid in al le kringen. Hij herinnert aan de woor den van zendeling Hendly John, die zegt, dat als we vragen: wat gelooft men? ver schillende antwoorden worden gegeven, doch als men vraagt: in wien gelooft ge? zal men steeds hetzelfde antwoord krij gen. In het ééne gaat het middelpunt naar buiten in het andere naar het cen trum, hetgeen spr. in verband brengt met Joh. 17. Ook hij spreekt den wensch uit, dat rijke zegen mag uitgaan van den ar beid in dit gebouw. Ds. Schilder, daarna het woord voeren de, wijst op een artikel uit de N. R. Crt., dat een tegenstelling maakt tusschen heilsgodsdienst en roepingsgodsdienst. Het eerste zou volgens dat artikel gevonden worden bij de rechtzinnigen, het tweede bij de modernen. Hiermede is spr. het niet eens. Hij acht het een groote denkfout. Bij beiden moet het zijn roepingsgodsdienst, geboren uit ervaring en den drang des harten. Hij deelde de vrees des voorzitters wat het ongeloof betreft; de evolutie gaat in die richting, doch wij mogen niet ver sagen en als we vallen, dan moet het zijn aan het front, op de breedte der straat, waarbij spr. aanhaalt Openb. 11. Vervolgens voeren nog het woord de heer Biesbroek als voorzitter der J.V., waarvan de heer v. Egmond eere-voorzit ter is, de heer Vermeulen, als oud-strijder der Chr. belangen aan d >11 Morsch, thans wonende te Voorburg, de heer Diephuis, als oud-administrateur der schoolvereen. De voorzitter dankte de verschillende sprekers, speciaal ook nog de aanwezige onderwijzeressen en den heer van Tol, die wegens familieomstandigheden ver hinderd was, voor de vele moeiten, die ze zich veel jaren hebben moeten getroosten tijdens het gebruik der schoollokalen en eindigde met dank te brengen aan allen, ook aan de pers, en liet zingen: ,,'k Wil U o God, mijn dank betalen". Ds. Henne mann eindigde met dankgebed. De heer F. de Vries alhier, beroe pen predikant der Geref. Kerk van Raams- donk c.a. (N.-B.) zal op Zondag 1 April a.s. aldaar zijn intrede doen na vooraf beves tigd te zijn door Ds. K. Schilde:. De heer C. P. J. Paardekooper heeft zijn benoeming tot raadslid aangenomen. RIJNSBURG. Door Dr. Jonker alhier is verbonden de slager L. D., die ernstige brandwonden had bekomen, doordat bij het slachten van varkens een emmer kokend water was omgevallen. VOORSCHOTEN. Onder voorzitterschap van den heer W. T. Lekkerkerker hield in hotel Deur- loo de O. P. V. (Voorschotensche Pluimvee Vereei..) haar jaarlijksche ledenvergade ring. Over de opkomst ad men geen klagen. De voorzitter sprak dan ook hierover zijn genoegen uit. Hierna herdacht hij wijlen den lieer J. Vink, gewezen bestuurslid der vereeni- ging. De voorzitter schetste in korte woor den dan overledene als een stille werker, waaraan de vereen, veel te danken heeft. Dit zeer ernstige woord werd in doodsche stilte door de aanwezigen staande aange hoord. Ook deelde de voorzitter mede, dat de heer J. J. Dijkman door ernstige ongesteldheid aan de bestuurstafel ont brak. Vervolgens gaf hij een kort, overzicht von liet afgeloojien jaar. Dit was voor de pluimveehouders geen rooskleurig jaar. De eierprijs was vrijwel constant aan dien van het vorig jaar, maar de voeder- prijzen waren abnormaal hoog. In het af- geloopen jaar werden 180.Ö0Ü eieren ge veild, tegen 150.000 het jaar daar vooraf gaande. Hierna kreeg de secr. gelegenheid tot voorlezing zijner notulen. Deze werden onveranderd goedgekeurd. Rekening en verantwoording van den penningmeester werden eveneens onder clank goedgekeurd. De ontvangsten bedroe gen 642.55 de uitgaven ƒ611.51, zoodat er een batig saldo is van 31.04^. 1-Iierna kwam aan de orde het punt: tentoonstelling: De voorzitter lichtte het financieele gedeelte nader toe. Den heer Vlag stonden verschillende posten niet aan. Dit gaf hij onomwonden te kennen. Spr. zegt in verschillende din gen als bestuurslid niet gekend te zijn, dus gevoelt hij ook geen verantwoordelijk heid. De voorzitter wist de zaak tot klaar heid te brengen door een commissie van 2 leden te benoemen, die de bescheiden zullen onderzoeken. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. De voorzitter en de heeren Vlag en H. J. Breuking werden herkozen. In de vac. J. J. Dijkman werd gekozen de heer Anker. Hierna rondvraag, verloting en sluiting. De spoorboomen bij de Vink. Naar wij uit goede brond vernemen, zullen de sluitboomen bij den overweg bij de Vink alhier verbreed worden. Het ligt in de bedoeling om bet geheel 15 M. breed te maken, den overweg te bedienen met twee stellen boomen, terwijl in 't midden van den weg aan weerszijde van den over weg een vluchtheuvel zal worden aange bracht, zoodat het verkeer streng rechts en links kan worden geleid. Op den Leidschen weg, ter hoogte van den Steenen Muur raakte eergisteren een paard, dat achter een woonwagen was gebonden te water. Met veel moeite heeft men het dier op den wal getrokken, waarna het bij den landbouwer O. gestald is. Was dit niet gebeurd, dan was bet beest zeker van de koude ziek geworden en misschien gestorven. WASSENAAR. Donderdagavond trad voor de vereen. „Evangelie en Belijdenis" alhier op Ds. Dijkstra van Amsterdam met het onder werp „Wat is Gereformeerd?". Na op ge bruikelijke wijze door den voorz. te zijn ingeleid, ging spr. tot de behandeling van zijn onderwerp over. Spr. wees er allereerst op, dat al lijkt het oppervlakkig zeer gemakkelijk, het toch werkelijk niet zoo gemakkelijk is met juiste woorden te zeggen wat Gere formeerd is. Er doen zich op dit terrein zooveel schakeeringen voor en er zijn zooveel groepen die zich tot de ware Ge reformeerde kerk rekenen, dat het dik werf niet zoo gemakkelijk valt, tenzij men er studie van gemaakt heeft, om hier de rechte lijn te vinden. Een reeks van voorbeelden werden door spr. aangehaald op welke wijze gewoonlijk geoordeeld wordt, of een dominee gereformeerd is, ja of neen. O.a. wanneer een dominee één of meerdere gezangen laat zingen. Zijn het echter allen Psalmen, die worden op gegeven, ja, dan is het wel in orde, maar is er een Gezang bij, dan wordt hat oppas sen en zijn er meer gezangen, dan is het niet in orde. Een ander geval is, wanneer de wet des morgens niet wordt voorgelezen en in de plaats daarvan de 12 artikelen des ge- loofs; dan is het ook al niet al te best. Of wanneer in plaats van Heere Heer ge zegd wordt. Weer anderen verlangen dat zekere termen niet gemist worden o.a. in 't gebed dat wij stof en assche zijn. Spr. verwerpt al deze uiterlijke dingen. Willen we Gereformeerd zijn, dan moeten we terugkeeren naar Gods eeuwig woord en getuigenis en de heilsfeiten daarin ver vat, en dan mede ook terugkeeren tot onze belijdenisschriften, die ons zoo duidelijk die heilswaarheden in korte trekken weer geven, omdat ze allen op Gods Woord ge grond zijn. Spr. drong er dan ook met groote ernst op aan, dat we die heerlijk-schoone belij denisschriften met groote aandacht zou den lezen, om ook mede daardoor tot het rechte inzicht te komen wat Gereformeerd is. Na afloop werd door een der aanwezi gen nog een vraag gesteld, welke door den spreker op zeer duidelijke wijze werd beantwoord. De vergadering werd daarna op de ge bruikelijke wijze gesloten. WOUBRUGGE. —In de Geref. kerk hield Donderdag avond de Chr. J.V. „Timotheus" haar 44e jaarvergadering, gecombineerd met de Jongedochtersver. „Mirjam", onder lei ding van Ds. D. Nauta. Na gezongen te hebben Ps. 75 13 ging Z.Eerw. voor in gebed. Op de agenda stonden 23 punten: versla gen, gedichten, samenspraken, voordrach ten, zang enz. wisselden elkander af. Af gevaardigden voerden het woord, ook een der leden namens den Kerkeraad. Ook dezen avond bleek weder het groo te nut der jongelingsvereen. als oefen school op verschillend terrein des levens. Het was een zeer opgewekte vergade ring; het kerkgebouw was bijna geheel ge vuld. Ouderling A. Kroon ging bij het ein de der vergadering in dankgebed voor. Burg. Stand. Geboren: Hendrikus Nelinus, zv. F. van Griethuizen en T. Chr. van Sprengen; Petronella Cornelia, dv. J. ren der Star en P. M. van der Meer. ZOETERWOUDE. De heer de R., afkomstig uit Utrecht, reed gisteren per auto langs den Hoogen Rijndijk alhier. Ter hoogte van den hout handel van den heer de Koning waren eenige personen bezig met langs den wag staande hoornen te rooien. Daar de straat weg door een gevelden boom was ver sperd, werd hem door de arbeiders be duid, het verhoogde voetpad te bereiden. Toen hij daaraan gevolg gaf, bleek dat genoemde bestuurder niet zag dat een staaldraad aan een der langs den weg staande boomen gespannen was. Niette genstaande hij er nog opmerkzaam op was gemaakt, reed hij in volle vaart tegen de draad aan, waarbij een der arbeiders nog werd aangereden. De auto werd eveneens geducht gehavend. Volgens ooggetuigen is de bestuurder geheel aansprakelijk voor dat ongeval. Intusschen werd de politie er in betrokken. Uit een keet, staande langs den Vrou- wenweg nabij het klooster der Kruisheeren is een hoeveelheid van ongeveer 90 K.G. looden buizen ontvreemd. In de Geer alhier heeft een zwerver, die spiritus gedronken had, twee dagen en één nacht achtereen doorgebracht aan den kant van den weg onder den blooten he mel. De dokter, d;^ door de politie er bij was gehaald, kon constateeren, dat de man niet in 't minst iets mankeerde. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Romaansche taal en letteren de heer P. W. R. M. Lange (Den Haag). TELEGRAMMEN. (Draadlooze dieast.) DE VERHOUDING TOT OOSTENRIJK ROME, 25 Febr. V. D. In verband met de verklaringen in het Oosten- rijksche parlement hebben verscheide ne Italiaansche afgevaardigden giste ren onmiddellijk interpellaties gericht tot Mussolini in zijn functie als minis ter van buitenlandsche zaken. De interpellanten vragen: „Wij wen- schen Uw meening te weten over da van haat vervulde manifestatie tegen Italië in de jongste zitting van de Oostenrijksche Kamer en omtrent de leugencampagne, die door verantwoor delijke Oostenrijksche personen tegen de toepassing van de Italiaansche wetten in de Italiaansche provincie Bolzano wordt gevoerd". De onderteekenaars van de inter pellatie vragen verder, „of deze mani festaties niet een ontoelaatbaren vorni van interventie in de binnenlandsche aangelegenheden van de zijde van een buitenlandsche mogendheid vormen". Gemeld wordt, dat Mussolini in het begin van de volgende week persoon lijk in de Italiaansche Kamer op deze interpellatie zal antwoorden. Zijn ver klaringen worden met groote belang stelling tegemoet gezien. De bladen bevatten felle artikelen tegen de redevoeringen in de Oosten rijksche Kamer. EEN BRUTALE BANKOVERVAL. KANSAS-CITY, 25 Febr. V. D. Zes bandieten beschoten met een machine geweer de City-Bank in de Achttien de Straat in de Grand Avenu. Zij beroofden de Bank en ontsnap ten met naar schatting vijftig duizend dollars. Er werd niemand gewond. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 24 Febr. Ons Belang. Sel derij 3,907, pieterselie 8,409, roode kool 28,403(3, savoye kool 24.4029, groene kool 2,401, prei 9,4012, al les per 100 stuks. Spruiten 3036', postelein 2228, spinazie 48—55, wit lof 2426, uien 19,40—24, boerenkool 2428, waspeen 14,1016. kroten 9,10 12, idem gek. 2023, alles p. 100 Kg. LEIDEN, 25 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 9870 stuks. Prijs: Kippen eieren 5,756,60, eendeneieren 67, per 100 stuks. Handel vlug. LEIDEN, 25 Febr. Botermarkt. Aan gevoerd 62/8, 13/16 vaten, wegende 1370 Kg. Prijs: prima fahrieksboter 2,25, prima boerenboter 2,20—2,35, p. Kg. Handel vlug. LEIDEN, 20—25 Febr. Turfmarkt. Aanvoer 120,000 stuks lange turf. Prijs: 1113 per 100 stuks. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 25 Februari, medege deeld door bet Kon. Ned. Meteor gisch Instituut te De Bildt. H. B. 778.3 te Danzig. L. B. 746.1 te Janmayen. Verw. tot den avond van 26 Febr.: Matige, meest Z.O. wind, helder tot licht bewolkt, mogelijk met ochtend nevel, droog weer, lichte vorst of om het vriespunt des nachts, overdag zelfde temperatuur. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 772. LUCüi "PERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Zaterdag 25 Febr.: 5.58 nam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3