zouden zijn aan te voeren, maar om beperking van het eigendomsrecht. Spr. kan zich onmogelijk verdiepen in de vraag, wie eigenaars zijn dezer archivalia; dat is zeer verschillend en daarom gaat het bezwaar van den heer Boon niet op. Het artikel wordt aangenomen met 558 stemmen. Het ontwerp wordt aangenomen z. h. s. Bestrijding flesschentrekkerij. Aan de orde is het wetsontwerp tot aanvulling van het wetboek van straf recht met een bepaling tot bestrijding van de z.g. flesschentrekkerij. Er worden geen algemeene beschou wingen gehouden. Op het eenige artikel verdedigt de heer STAALMAN (V.B.) een amende ment, waarvan de bedoeling is, dat de wet ook hen zal treffen, die er hun beroep of gewoonte van maken hotel kamers te betrekken met het oogmerk daarvoor niet te betalen. Spr. betoogt dat dit euvel veel meer voor komt dan men denkt en dat in verscheide ne landen dan ook reeds wettelijke bepalingen ertegen bestaan. De heer VAN WIJNBERGEN (R.-K.) herinnert er aan, dat deze Minister vroeger buitengewoon lid is geweest van den Middenstandsraad en meent, dat het voor dit college een voldoening moet zijn dat reeds kort na zijn op treden dit ontwerp aanhangig is ge maakt. Tegenover hen, die meenen, dat dergelijke wettelijke bepalingen niet noodig zijn en dat de midden stand maar zelf uit zijn dogen moet kijken, is Spr. het eens met den Mi nister, die wijst op de concurrentie, welke den middenstand dikwijls dwingt vertrouwen te geven zonder voorafgaand onderzoek. De vraag is echter: wat zal het cri terium zijn voor den strafrechter? De Minister antwoordt daarop: het koo- pen van goederen met het oogmerk die niet te betalen. Spr. wil daarop geen aanmerking maken, al is hij er zich van bewust, dat het moeilijk zal zijn het bewijs te leveren, daar een reeks van feiten bewezen zal moeten worden. Het houden van aanteekening der gevallen zal het bewijs vergemak kelijken. De middenstand wil echter nog verder gaan en ook het eene feit van koopen met het oogmerk niet te betalen, strafbaar gesteld zien. Het zou- ook niet te ver gegaan zijn als dit geschied was, doch spr. zal geen voor stel in die richting doen. Spr. wiist, tegenover hen, die niet veel van het ontwerp verwachten, op de preventie ve werking daarvan. Over het amendement-Staalman zal Spr. zich niet uitlaten, alvorens de Minister daarover het woord heeft ge voerd. In het algemeen zou Spr. reeds willen opmerken, dat er dan ook andere zaken in dit ont-verp betrok ken zouden moeten worden. De Minister van Justitie, de heer DONNER, wijst eveneens op de pre ventieve werking van een wet, waar hij hij een artikel citeert van den heer Kcopmeiners in „Handel en Nijver heid" ,in welk artikel wordt opge merkt, dat sinds de indiening van het ontwerp het aantal waarschuwingen tegen flesschentrekkers reeds is ver minderd. Wat het amendement van den heer Staalman betreft, merkt Spr. op, dat weliswaar buitenlandsche wetgevin gen bepalingen bevatten als door hem bedoeld, doch dat in het algemeen de Nederlandsche wetgeving zich op een ruimer standpunt stelt dan de buitenlandsche. Voor het amende ment voelt Spr. niet veel, omdat hij een wijze van wetgeving, waarbij en kele gevallen die de aandacht trek ken. strafbaar worden gesteld, ter wijl er andere analoge gevallen bui ten de wet blijven, niet gelukkig acht. Spr. ontwikkelt verder bezwaren tegen de redactie van het amende ment. De heer STAALMAN repliceert en handhaaft zijn amendement, waarin liij een redactie-wijziging aanbrengt. De MINISTER dupliceert. De heer STAALMAN tripliceert. De heer HEEMSKERK (A.-R. is er niet van overtuigd, dat dit amende ment zoo verkeerd is. Hij wijst erop, dat men een kamer kan huren, in het register zijn naam teekenen en een ander van de kamer gebruik laten maken. Dan is er geen sprake van een vplschen naam. Ook laat men in vele netels de consumptie contant betalen en zet men alleen de kamer op reke ning. Spr. begrijpt overigens niet waarom de Minister bezwaar maakt tegen een amendement, dat toch het artikel niet bederft. De MINISTER quadrupliceert en handhaaft zijn bezwaren, daar het principieel niet aangaat afzonderlijke gevallen* in het wetboek te regelen. De heer MARCHANT V.D.) heeft er 'bezwaar tegen het amendement over tc- nemen, dat aan den Minister een strafbepaling opdringt, die hij niet wenscht, terwijl de bepaling moeilijk is te handhaven. Voorts heeft Spr. be zwaar tegen de weinig sierlijke redac tie. Het amendement wordt verworpen met 4012 stemmen. Het wetsontwerp wordt aangeno men z. h. s. De vergadering werd te 5.15 uur verdaagd tot hedenmiddag 1 uur. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. De jaarvergadering van de Chr. Oranje vereen, alhier, zal worden ge houden op Vrijdag 24 Februari as., des avonds om 7 uur in het lokaal „Sal- vatori''. De Geref. Reciteerclub zal op leze avond haar medewerking verlee- en djoor voordrachten in proza en oëzie. De heer C. Hoogendoorn zal dcor het houden eener memorisatie over Willem III ons Vorstenhuis herdenken Waarschijnlijk zal erge: e 1 vioolmuziek de vergadering opluisteren. Met ingang 'van 1 April a s. wordt de heer J. van Veen, kommies der Dir. Belastingen alhier, overgeplaatst naar Amersfoort. Van d/e 43 alhier gekeurde hon den, werden er 7 afgekeurd. Woensdagmorgen sloeg een span naardien, bespannen voor een driewie- llige kar, op de Zijde op hol. De voer man, een zoon van den eigenaar, den heer B., werd van den wagen geslingerd gelukkig zonder zich te bezeeren. Dij bees toon renden tot aan de woning van den eigenaar, waar zij konden worden gegrepen. OUDE WETERING. Dinsdagavond 7 uur was de afd Patrimonium „Oude Wetering en Om streken" bijeen tot het houden van haar jaarvergadering. De voorz., de heer J. W. Lagerweii, opende deze vergadering, laat zingen Ps. 81 :i2, leest Ps. 140 en gaat voor in gebed. Met eon kort openingswoord, naar aan leiding^ van den voorgelezen Psalnv heet hij de aanwezigen welkom, waarna de gewone jaarlijksche werkzaamheden worden gedaan. Na ae lezing der notulen hoonden wij het jaarverslag van den secr. Uit diit jaarverslag vernamen wij, dat de belangstelling tamelijk om het vriespunt staat, weinig vergaderen en weinig be- liangstelling. Van den Pennig mees ter hoorden wij dat na betaling van alie onkosten er een batig saldio was van honderdi drie en zestig centoen. Vervolgens kregen wij bij mondje van den voorz. der afd. het verslag v. d. Penningm. der Onderstandskas bij ziekte, te hooren. Aan ontvangsten in 1927 had hij geboekt f171,99, en aan uitgaven f175,81, alzoo een nadieeiig saldo van f3,82, het saldo van het vo rige jaar was f 1.106,62, dus werd nu f4.102,80. Hierna hoorden wij een uitgebreid verslag van den penningm. der Begraf.- vereeniging. Een 14-tal leden waren ge>- stoiven, waardoor bijgedragen wasvoor kosten f 10,Het ledental bedroeg 883 Ingeschreven waren 52 leien en aigfrehreven 53. De inkomsten bedroe gen f 1.175,53 uitgaven f1.1:4,21, alzoo een batig saldio van f61,32, ge voegd bij het saldo van het vorige jaar werd dit f779,80. Uit deze beide laatste verslagen, bleek, dat hier voor de penningmeesters veel werk aan verbonden is. De verslag gevers ontvingen allen dien dank der vergadering voor hun werkzaamheden Voor het nazien der boeken worden verschillende commissie's benoemd. De bestuursverkiezing had het vol gende verloop; gekozen werden: H. Gortzak, iH. de Jong en H. Noordijk. Aftredend waren: B. A. v. d. Blom, P. iCardol en J. W. Lag er we ij. Voor de Onderstandskas werd herkozen H. de Jong en voor de Begrafenisvereeni- gimg A. Klomp. Bp ae ronavraag werden nog een tweetal punten genoemd, die verder in de bestuursvergadering zullen bespro ken worden. Ook voor deze jaarvergadering bleei de belangstelling niet zeer groot, wat zoo jammer is, terwijl het werk het toch zoo waard is. Was er meer meeleven, en steun, er zou meer actie ook van pnze afd. uitgaan, moge het eenmaal nog eens zoover komen. Het was bijna t en uur, toen de ver gadering werd gesloten en de heer v. d. Blom voor ging in dankzegging. RIJNSBURG. Bij den heer J. J. Verbree al hier, werd Dinsdagavond een muziek- juitvcering gegeven door het Harmo nie Gezelschap „Wilhelmina" alhier, on der leiding van den direoteur, den heer W. J. Smolders uit Leiden. De voorz., die heer P. v. Delft, riep alie aanwezigen een hartelijk welkom toe. In het bijzonder verwelkomde spt de Haagsche leciteerclub „Ons Genoe gen", mej. Grol uit öegstgeest en den heer Verwer uit Leidien, die voor de zen avond hun welwillende medewer king hadden toegezegd. Mej. Grol had vooraf op de piano, in samenspel met den heer Verwer op de viool, reeds bijgedragen tot verhoo ging der gezellige stemming. Zooals gewoonlijk kwam ook nu we der „Wilhelmina met een mooi, afge werkt programma voor den dag, en gaf ook thans weer blijk van een gesta dige vooruitgang op muziekgebied. De gruweldaden van Fu holmaanDe directeur heeft daarbij zijn mannen goed onder appèl. Een dankbaar applaus van het pu bliek na de uitgevoerde nummers, was voor de spelers en voor den directeur dan ook een welverdiende hulde. Groote waardeering had ook het viool spel van den heer Verwer, die, bege leid op de piano door mej. Gro-1, op voortreffelijke wijze ten gelioore bracht „La Traviata" van Verdi. Mej. Grol werd door de muziekvereeniging met bloemen gehuldigd. Na de pauze werd door de Reciteer club „Ons Genoegen" uitgevoerd: ,xDe lachsalvo's dije herhaaldelijk door de zaal weerklonken, toonden voldoende aan, hoe het publiek zich hierbij amu seerde, en „Ons Genoegen" zal zeker met genoegen op het behaald succes te rugzien. De hear P. v. Delft dankte na afloop pianiste en violist, alsmede de reci teerclub, voor de verleende medewer king, die op hoogen prijs werd gesteld Na het succes door hen behaald, riep spr. hun een hartelijk tot weerziens toet Namens „Wilhelmina" overhandigde spr. nog aan de reciteerclub een medaille* waannede de uitvoering werd beëin digd. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. G boren: Wij- nanda Ida Maria d.v. J. A. J. Roerei en I. W. A. M. van de: W-riilen; Piet je, dv. S. Kre'sch e:i J. Ke'jscr; I en tje, d.v. H. de Bruiin on J. Bakker; Pieter Cornelis z.v. b. L. Aangeenbrug en G. A. Philippo; OverledenJentje Bakker 27 j. echt genoo.te van II. do Rruijn. Gevestigd: M. Th. van dor Eist geb, van der Kamp, Bijdorpstr. 12 van War mond; Vertrokken: N. P. do Vries van Bij- dorpstraat 27 naar Zoet er meer; C. Spil kei* en gez. van Westerstr. 6 naar Lisse: A. Hel.endoorn van Westerstr. 8 naar Hillegom; S. Lujjk van Florisschouten- straat 40 naar Anna Paulowna. VOORSCHOTEN. Dr. D. K. Wielenga alhier, heeft voor het hercep naar de Geref. Kerk te Eindhoven bedankt. Dit is het tweede beroep dat in korten tnd op Dr .W., tijdens zijn ver blijf te Voorschoten, is uitgebracht. Eenige maanden geleden werd Z Eerw. beroepen als 3e Pred. te Hilver sum, voor welk beroep hij eveneens bedankte. De beslissing van Dr. W. zal niet al lien in Voorschoten, maar naar wij onderstellen, in de geheele Classis Lei den met ingenomenheid worden ontvan gen. De landbouwer V. aan den Rijn- dyk, had zijn huis verkocht aan zeke ren B., met de verplichting voor 1 Fe bruari het huis te ontruimen. Nu is hij cxmdat hij geen woning kan huren, de polder ingetrokken, en huist nu met z'n gezin in een ver vak en koeienstal. Ingevolge de woningwet heeft do rijks veldwachter W. procesverbaal tegen V opgemaakt. WASSENAAR. Ds. F. A. van der Heyden, Pred. {bij de Geref. Kerk alhier, wien, zooals men woet door de Classis Leiden eme- ritaat werd verleend, zal as. Zon dagavond van zijn gemeente afscheid nemen.Gelijk we reeds eerder meld den, 'blijft Z.Eerw. te Wassenaar wonen. GEMENGD NIEUWS. Diefstallen te Rotterdam. Bij de po litie van het bureau Oppert te Rotterdam werd de vorige week aangifte gedaan door den handelaar in radioartikelen C. G. uit de Lange Pannekoekstraat, dat tij dens de Zaterdagavonddrukte uit zijn winkel een plaatstroom-apparaat gestolen was. Het was opgevallen, dat Zaterdag avond ook een man en een vrouw in den winkel waren geweest. De vrouw sprak gebrekkig Holandscli. Er kon èen vrij nauwkeurig signalement van haar opge geven worden. Ook wist men, dat de vrouw vrij geregeld Dinsdags en Zater dags de markt aan de Goudscbe Singel bezocht en zij haar fiets dan in de om geving stalde. Gisteren ging een rechercheur op on derzoek uit. Al spoedig werd de bewuste vrouw ontdekt en aangehouden. Bij een huiszoeking in haar woning aan de Over- ijselschestraat werd een groote partij goederen gevonden, vermoedelijk, afkom stig van verschillende winkel- en markt- dïefstallen. Aangetroffen werden: schoe nen, kousen, sokken, dassen, kleedingstuk- ken, radio-artikelen," een snelweger, een koffer en nog verschillende andere zaken De vrouw, de 45-jarige E. S. V., is gisteren overgebracht naar het Huis van Bewa ring. Ook haar man, de kraanmachinist J. de G., werd aangehouden, doch na ver hoor weer heengezonden. Woonwagenkamp-misère. Te Amers foort is aan den Ouden Soésterweg een klein terrein aangewezen als parkeerter rein voor woonwagens. Het is echter veel te klein en de inrichting is ten eenenmale onvoldoende. Een behoorlijke paardenstal ontbreekt en verlichting is er bijna niet. Thans hebben B. en W. den Raad voor gesteld een woonwagenkamp in te richten op een terrein tusschen den Soesterweg en de spoorlijn naar Amsterdam. Maar nu wijzen de Soesterkwartier-bewoners er den Raad op, dat een dergelijk kamp daar zeer ongewenscht is. Zij bevelen aan een terrein tusschen Kampstraat en Coninck- straat, dat zich vqel beter voor dit doel leent, omdat het door zijn ligging reeds geheel afgescheiden is. Voorts zeggen ze, dat de politiepost bij de Kampstraat den geheelen nacht bezet is, terwijl de post in het Soesterkwartier des nachts slechts enkele uren is geopend. Aan de directie der Ned. Spoorwegen wordt om adhaesie gevraagd, omdat met het oog op de vei ligheid van materialen de aanwezigheid van een woonwagenkamp zeer onge wenscht is. Van de andere zijde zullen ook de Kampstraatbewoners zich verzetten te gen een woonwagenkamp in hun omge ving. Zoo schijnt niemand er bijzonder op ge steld te zijn, het .woonwagenkamp in zijn nabijheid te hebben. Ongeval, Aan boord van het in de Waalhaven te Rotterdam liggende stoom schip „Monro" is gisteren de 46-jarige ar beider F. N. uit de La Reystraat, omdat hij bevreesd was voor een slingerende bak, van den tunnel afgesprongen. Hij kneusde daarbij zijn linker enkel en werd in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. Branden. Gistermorgen om half vijf werd brand ontdekt in de krijtmalerij van de gebr. Boekamp aan de Nieuwe Gouwe te Gouda. De brandweer was met de motorspuit spoedig ter plaatse en wist het vuur te beperken. Slechts het dak van de opslagplaats is vernield. De scha de wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand wordt gezocht in het wegspringen van een vonk uit den electromotor. Gisteravond omstreeks half acht is brand uitgebroken in ds kapitale boerde rij, toebehoorende nan baron Barbou de Roosteren en bewoond door den landbou wer Kusters te Susteren. 1-Iet vuur greep snel om zich lieo en schuren en stallen stonden weldra in lichte laaie. Ondanks de pogingen der brandweerlieden kwamen 42 koeien, een aantal varkens en de ge heele pluimveestal in de vlammen om. De brandweer uit Geelen verleende assis tentie en met gezamenlijke krachten kon het woonhuis behouden worden. De scha de wordt door verzekering gedekt. Botsing tusschen een wagen en een tram. Men meldt uit Velp: Op de Zutphenschestraat te Velp werd een platte wagen bespannen met een paard en bestuurd door G. A. Verholen, 22 jaar, wonende te Weil, in dienstbetrekking bij den voerman Z. alhier, door een mo tortram van den G. T. M. aangereden. Ver holen viel van den wagen en bleef met ernstige hoofdverwondingen bewusteloos liggen. Door de politie werd hij per bran card naar het ziekenhuis alhier ver voerd. Behalve inwendige kneuzingen, had Verholen vermoedelijk ook een her senschudding bekomen. Vermoedelijk heeft V. met zijn gespan te dicht bij de tram rails gereden en de tram te laat opge merkt. De politie stelt naar de oorzaak van het ongeval een nader onderzoek in. Door een auto overreden. Gisteravond omstreeks zes uur reed op den Rotter- damschen weg te Delft de heer F. J. M. uit Rotterdam met zijn fiets achter een vrachtwagen. Toen hij daar plotseling achter vandaan kwam, werd hij op het zelfde oogenblik gegrepen door een van de tegenovergestelde richting komenden auto en over den weg geslingerd. Ernstig aan het hoofd verwond en in bewusteloo- zen toestand werd hij naar het gasthuis te Delft vervoerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. Land- en Tuinbouw. ONTSMETTING VAN VLASZAAD. De Plantenziektcnkundige Dienst te Wapeningen schrijft: 'Het wegvallen van jonge plantjes ten gevolge van Botrytis of Glooosporium siantasting kan door ontsmetting van het zaad met een der hier onder ge noemde droogontsmetters tot een zeer gering percentage teruggebracht wor den. Goed werkende en in ons land ver krijgbare midiclelen zijn Abavit B, Tu- tan en Uspulun droogontsmetber. Vao deze middelen wordt per 100 K.G. zaad 250 a 300 gram gebruikt. Een eerste vereischte is, dat de ont- smettingsstof goed over het zaad ver deeld wordt. Dit geschiedt het best in hiervoor in den handel gebrachte droog- cmtsmettingsapparaien. Men kan zich echter ook op de volgende wijze be helpen. In een ton brengt men op ge lijken afstand 3 otf 4 lijsten aan, die al naar gelang van de grootte van de ton honger of lager worden gemaakt. Men vult het vat voor ongeveer 1/3 gedeelte met lijnzaad en voegt dan de benoo- digde hoeveelheid ontsmettingsstof er bij. Na sluiting van het vat, wat zeer eeeuur meet geschieden, wordt dit ge rold. Men kan de ton ook monteeren op een as en dus laten werken op de wijze van een karnton. Omscheppen van het zaad met het ontsmettingsmiddel is beslist te ontra den. Niet alleen is de menging onvol doende, maar die kans op verstuiven en daardoor op inademen, waardoor vergiftiging kan optreden, dan zeex groot. Ook al werkt men met een geslo ten apparaat, is het toch noodzakelij li de noodig e voorzorgsmaatregelen be staande in het hooiden van een doek voor den mond te nemen om inademen te voorkomen. Om stuiven tijdens het zaaien zooveel mogelijk te vermindie- ren, doet men goed het zaad eenigen tijd van te voren (pl.m. 14 dagen) te ontsmetten. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat het aanbeveling ver dient om van ontsmet zaad, mits de kiemkracht gced is, iets minder uit te zaaien, daar anders de stand te dicht wordt, met als gevolg gemakkelijk le geren en later weer aantasting dloor Botrytis. Nadere inlichtingen worden kosteloos verstrekt door den Plantenziektenkun- tdligen Dienst te Wapeningen en door de bij dien Dienst werkzame ambte naren. LUST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. J. E. Bakker, hulp huish., Plantsoen 27; L. A. J. Bax, Groenhovenstr. 15; A. E. C. Balzer, Oude Rijn 67; W. v. a. Bosv. d. Fluit, Seringenstr. 11; A. BruneKreef, typograaf, Trompstr. 15;W I. J. Burghouwt en fam., assistent Ned. Spoorwegen, van Limburg Stirumstr. 28; R. D. Crommelin, Öegstgeest er! aan 39; J. Rierx, Dillenburgerstr. 4 a; M. Fuchs Dirkspoort 2; F. Gudat, kellner, Stations weg 1113; G. M. Haak, timmerman, Maresingel 29 a; A. de Haan, dienstb, Haverzak laan 10; H. C. Heymans, ver pleegster, Prinses Wilhelminastr. 40; G iHoorikaas, Oude Singel 72* W. N. de Jel, Levendaal 97* A. Kücn, buffetjuf frouw, Breestr. 48—50; G. A. Lapré Hooigracht 110 a; C. G. van de Kamp- Leenaarts, Evertsenstr. 15; A. A. Knap pert, 2e Binnenvestgracht 14; R. Koh ier, teekenaar, Meerburgerstr. 16; HL Leemans en fam., huisschilder, Rijnsbur- gersingel 12; G. D. Liem en fam., H100 ge woerd 53; A. H. C. de Looper, Drie Octoberstr. 41; B. Lutz, dienstb., Broe straat 4850; J. H. van der Maal) en fam., landarb., Nachtegaallaan 10; C Moerman, Stadhouderslaan 32; F. B. O. Müller en fam., schilder, Tevelshof 8; J. C. Nieuwenhoven, dienstb., Waard- gracht 90; Th. A. E. Overeem en fam techniker, van Oldenbarneveldtstr. 37a E. Pellmann, dienstb., Haarl.str. ii6* A. Prins, kantoor bed.. Noor deinde 44; J. van Pijlen, dienstb^ Kruiaetr. 46- E. Reuhl', Blaagweg 28; I. G. Sinko, chauffeur, van Oldenbarr.eveldstr. 37 a* R. Smits en fam., boekbinder, Sop'da- straat 70 a; J. Snijder, montc.ir, Ha:.i» l'emmerstr. 46 a; J. C. Spruit, chauf feur, Pcelgoeststraat 22 a; A. R up rich, dienstb., Witte Singel 92; A. vao Rijn. Rapenburg 55; V. A. J. A. van Stecr.a> ker, kantoorbed., Rijn-ca Schiekade 27; •PI. B. Stipdionk en fam., smid, v. d. Duynstr. 30; A. Sypestein, dienstb., Ou de Singel 144; S. H. Termondt, onderwij zeres, Kernstr. 19 a; M. M. Veerman, Diaeonessenhuis; J. Verheus, Hooge woerd 84a; J. L. de Vlies, kantoorbed, Thorbeckestr. 3; J. E. B. Wientjes, Ma in ënpoelstraat 27; M. E. Witmans, Ma- reJijk 145; A. WojokBaglnski, dienst bode, Oegsgeesterlaan 4; P. A. H. v d. Woude, deurwaarder b. li. Kantonge recht, Doezistr. 34; P. I. Zandvoort, sla ger, Oude Vest 55, Vertrokk&a E. P. A. Montie Den Haag, Heefkade 979: W. F. v. d. Be g, Z,e. woude Rrj- 11e Gommentr. 101 H.; W. Vis.oho:, Km ningen; M. Meijvcg 1, K.twijk, M. de Ruyterstr. 29; A. M. Heömans, War mond, b. d. mcede: wol. Heijmans; P. v. d. Sleet, Warmond, A 62 o. W. R Fleijl; H. Brcekvoldt. Wildervank, li 180; P. C. Kooijmans, Amsterdam, 7, Houweningenstr. 1 a; L. Leeuwenbuurgh Den Blaag, Fakienhoitstr. 59; E. Ober- mann, Leer (Dl.), IJaardenmarktstr. 17; J. M. v. d. Laan, Den Hang, Gr. Her- toginnelaan 225; H. Scmmelingv. Bco> kei, Rotterdam, Frieschestr. 26 a; Bï A. de Rocq, Voorburg, Westsinde 106; M. A. W. Rocdenrijs, Voorburg, Gr. v. Prinstererhan 16; A. M. Creemersi Zutphen, Weg nnar Laren 111; M. C. Bergsma, He. gjlo (0.), Deldenerstr. 61; M. A. v. d. Meer, Haaerswoude, Oost- einde 19; G. M. Hegman, Amsterdam Jan Evertsenstr. 96II; L. v. Anusroh- gen, Blaarlem, Warmcesstr. hoek Ane. gang; G. de Mores, Roelofarenclsveer^ St. 'Jaoobusgeest; C. W. C. v. Eijkeo, Eindhoven, Kleireberg 20; A. van dei! Munnik v. d. Wilk, Den Haag, Deimanr straat 271; J. Wenning, Amsterdam, K. Marnixstr. 141; M. Bauer, Berhjn Lembachstrasse 7C. Schotvanger, Gro ningen, N. Boteringsnstr. 18; A. Janseü Delfos, Helder, Molenstraat 50; H. Donk, Hillegom, Villa Why Not; Afke Th. de Groot, Delft, Koningsplein 27* KI. Ciere, Noord wgk a. Zee, Achterweg 40; J. Lambregtse, Den Haag, Gem, Ziekenhuis, Zuid wal; A. Hendriks—v. Veen, Kinschoten, Dorpsstr.; H. v. Rooij env. Leeuwen, Helder, Dahliastr. 1; D. J. v. Rossum, Voorburg, Willemsti 15; M. A. Wijsman, Öegstgeest, Deutz- straat 18; Fr. M. Veeien, Den Haaa Jan v. Nassaustr. 94; L. Heinen, VefL sen, Smit v. Gelderstr. 54; G. v. Woer- kom, Öegstgeest, Duinzichtstr. 11; M. D. v. Os, Zijder veld, bij J. D. v. Os; E. Nijpkema, Haarlem, Zglsingel 6;C M. Ooijevaar, Sittard, Kölnberg; J. P. Laterveer, Alblasöerdam, B. 289 bij A' den Boer; A. J. Lutoeijn, Wassenaar Windlustweg 24. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 22 Febr. Heden aangekomen aan den Rijksafslag 22 stoomtrawlers, 1 logger en 36 kustvis- schers. De prijzen waren voor Trawlvisch: Tarbot 40160, griet 3174 per 50 k.g.; groote tong 2—2.40, middel dito 1.70—2.35, kleine tong 1.50—1.80 per k.g.; groote schol 2026, middel dito 2431, zet dito 26~ 36, kleine dito 936, bot 6.5016, schar 4.20—20, tongschar 47 per kist van 50 k.g.; rog 1933 per 20 stuks; vleet 3.75 per stuk; groote schelvisch 5263, middel dito 45 57, kleinmiddel dito 3442, kleine schel visch 1326 per kist van 50 k.g.; kabel jauw 3351 per kist van 125 k.g.; gr. gul len 1425, kl. dito 1124 per kist van 50 k.g.; leng 1.23—3.33, heilbot 3.75-21.15 per stuk; wijting 611 per kist van 50 k.g.; koolvisch 0.471.60 per stuk; haring 13 per kist van 50 k.g.; steur 37 per stuk. Heden kwamen hier binnen de Duit- sche stoomtreilers PC 20 met ƒ3126 en SD 104 met 4365 besomming. Van de treilloggers kwam heden aan den afslag de KW 138 met ƒ962 besom ming. Van de IJmuidej stoomtreilers kwa men er heden 22 aan de markt. De be sommingen waren: IJM 197 met 4137, IJM 118 met 2479, IJM 67 met 2498, IJM 161 met 2649, IJM 203 met 2170, IJM 129 met 4423, IJM 41 met 2309, IJM 29 met 3230, IJM 21 met 3321, IJM 290 met 3279 IJM 501 met 2826, IJM 93 met 2853, IJM 159 met 2823, IJM 109 met 2«45, IJM 331 met 2779, IJM 46 met 2252, IJM 119 met 2904, IJM 193 met 2400, IJM 2 met 860, IJM 4 met 2470, IJM 104 met 2047, IJM 47 met 2937. Scheepstij dingen. HOI.LAN P—ATS. r T.IFA-LIJN. ROTTERDAM, N. York n. Midd. Zee 22 (n.m.) v. La Goulette n. Piraeus. BURGERDIJK, 22 (n.m.) v. Baltimore te R'dam. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALCHIBA, 22 v. Amst. n. Monrovia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK, uitr., 22 v. East-London. BILLITON, uitr., 21 te Delagoabaai. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. MONTFERLAND, thuisr., 21 v. Montevideo. GELRIA, thuisr., p. 21 Fern. Nor. FLANDRIA, uitr., 22 v. Amst. ZEELANDIA, thuisr., 22 v. Lissabon. EOTTERDAMSCHE LLOYD. TAMBORA, thuisr., p. 22 Kaap del Arml (24 te Marseille verwacht). PATRIA, uitr., 22 v. Rott. KOTA INTEN, 22 v. Rott. n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". SALAWATI, 22 v. Amst. n. Batavia. PRINSES JULIANA, thuisr., p. 22 (1 mm.) Perim. P. c, DOOFT, thuisr, 22 v, Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6