UIT DE OMGEVING, TER AAR. 1Be vergadering van den Raad de zer gemeente is verdaagd, vermoedelijk zal aeae worden gehouden over 14 da gen. Een windhoos welke over dieze gemeente trok, heeft bq sommige tuin aers aan de kassen en ramen aanzien lijke schade veroorzaakt. Bijeen wer den 80 stuks ramen vernield. Be Ned. Herv. J.V. hield haar (jaarvergadering. Be kas sloot met een tekort, doch dit werd ruimschoots ge dekt door een overschot van 1926. De avond werd prettig doorgebracht met het houden van samenspraken, voor drachten enz. De ]p>uw van een woonhuis voor rekening van den heer Heemskerk is op gedragen aan den heer A. Kammeraad alhier. Tot Directeur van de R.K._ Prov. Bond van Geitenfokvereen. in Zuid-Hol land is gekozen de heer L. de Haan al hier. ALPHEN AAN DEN RIJN. Naar de Rijnl. Cour. verneemt hoopt Ds. E. Schouten te Amersfoort Vroeger Geref. Pred. alhier, in verband toet zijn 25-jarig jubileum, op 11 Maart a.s. hier in den Dienst des Woords voor te gaan en ook op 12 Maart in onze ge meente nog te verblijven. Bij 'beschikking van den Min. vao financiën, is de ontvanger der registra tie en domeinen T. W. F. Passtoors, ver plaatst van het kantoor dier registratie en domeinen alhier, naar het kantoor der registratie no. 2 en domeinen te Maastricht. BOSKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Johan nes, z.v. H, Groeneveld en E. Oppe- laar; Catharina Elizabeth Theneaia d.v. Su J. de Rijk en A. G. v. Vliet; Jo- sina, d.v. G. Hogendoorn en E. Pronk. Getrouwd: J. v. d. Vlies 29 j. en C. (Ramp 20 j. Overleden: F. de Bruin, echtgenoo- te van J. C. Janzweert 60 j.; Albertus Brand 89 j.; Ida v. Ooetrurn wed. KI. El- ïerbroek 74 j.; Pieternella Wilhelmina Koelmans 14 m. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ook aan de nieuwe Commandeurs laan zullen weer een drietal' woonhuizen worden gebouwd. Er is den laatsten tijd nogal animo om te bouwen. De jongenheer 0. uit Valkenburg kwam Zaterdagavond uit die plaats met zijn motorrijwiel in volle vaart aange reden, en zou rijdende iets aan de motor verstellen, toen hij bij den Molen tuinweg met grooto snelheid tegen een aldaar aankomende auto aanreed. 0. werd ver weg geslingerd én bekwam, wat zeer te verwonderen was, weinig let sel. Het motorrijwiel was zoo goed als geheel' vernield. Ook de auto had groots schade en moest bij den reparateur Verhart worden gebracht. Het ongeval was alleen aan onvoorzichtigheid te wij ten. Bij die, door den bouwkundige Jac. Haasnoot Kzn. gehouden aanbesteding voor den bouw van een bloembollen- schuur, voor rekening van den heer Jao Zandbergen Wzn. te Rijnsburg, werd in geschreven door: A. de Best, Katwijk a tZiee f41.200, N.V. „Erika", Noord wijk-Binnen f40.289 P. Kort Jr., Rijnsburg f39.986,;Joh Verloop, Katwijk a. Zeic f39.100,Fa* Ende Verheul, Waddinxveen f37.500 (Het werk werd aan de laagste in schrijvers opgedragen. NIEUWVEEN. Aan de Secretarie alhier is met ingang van 1 Maart als volontair aan gesteld de heer J. A. Roovers. Zcoals gemeld behaalde de Man dolineclub T. O. G. O. te Amsterdam (Onlangs een ien prijs in de 4e afdi. met 153 punten. Dit blijkt het hoogste pun tental' uit de afdi. te zijn. De vereeni- ging krijgt er nu nog een medaille bij. Alhier werd door de Meisjesver- eeniging „Onze tijd en onze roeping" haar jaarfeest gehouden in de G-eref. Kerk alhier. Ds. Speelman, opende de gezellige bij eenkomst, waarna de verslagen der pen- ningm. en secr. volgden. Gezellig werd de avond doorgebacht, ook nog met eenige tableau's. Van den melkslijter G. v. Kempen werd de kraan van zijn melk reservoir opengedraaid, waardoor schade werd veroorzaakt. Burgerlijke stand. Bevallen: M. J. Voijs geb. Oostveen, d. NIEUWKOOP. Dat niet alleen Nieuwkoop zijn plassen bedreigd ziet door een invasie van stadsong erechtigheden, maar ook Loosdrecht, blijkt uit de actie daar te gen het doen verdwijnen der plassen gevoerd. De Raad heeft tot leden van de Qoramsisie tot Wering van Schoolver zuim herbenoemd de heeren B. M. Doms dorf, P. de Graaf en I. J. Koole. Naar we vernemen zal in de eerst volgende Raadsvergadering een beslis sing .genomen worden of de vaste nacht- wachtdienst in het Dorp, al of niet af geschaft zal' worden. B. en W. hebben aan J. A. Vianen .vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis, terwijl de Gebr. Bo degraven vergunning hebben aange vraagd voor het bouwen van een loods. Tot bestuursleden van die Chr. Hist. Kiesvereen. zijn gekozen de hee ren J. Born G. Verkuil, R. v. Ham, H. Ahles, I. J. Koole, D. Verweij en A. Leenhard. Uit het verslag der Eierenveiling bleek, dat die kas met een voordeelig saldo sloot van f34,05. Herkozen wer den tot bestuursleden de heeren J. Ros senberg en H. v. Tol, en inplaats van J. P. Biersma, C. v. d. Helm. De bevolking vermeerderde in '27 met 17 zielen, dank zij het gunstig ge boortecijfer. Slechts 22 personen stier ven en 114 kinderen werden geboren, iHet vertrek overtrof de vestiging met 73 personen in 1927. Het Kantongerecht te Woerden (veroordeelde 'H. K. am J. L. wegens overtreding der politieverordening (het maken v^n muziek zonder vergunning) Over 1927 hadden voor drtze ge meente 136 keuringen plaats in het laboratorium fe Leiden. De Raad beschikte afwijzend op een verzoek van P. Laiighout te Ter Aar om fioo,— subsidie "per jaar ten behoeve van zijn autobusdienst Noor den, via NieuwkoopLeiden. NOORD WIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Petrus Johannes z.v. H, J. Christiaanse en Th. M. Eijmer; Lode wijk Petrus z.v. L. P. Smeltink ga W. P. de Haas; Johannes z.v. Jac. v. Duin en M. Haas noot- Pieter Willem z.v. G. Vogelaar en J. Oudshoorn; Ondertrouwd: Egbertus HenricusTen- ckink 46 j., wedn. van C. H. W. Kahle te Haarlem en Jacoba Agatha Hom borg 40 j. te Den Haag. Getrouwd: D. Hoek 23 j. en Chr. v. .Beelen 24 j. Overleden: Jacob Koele wijn 69 j. ge huwd met H. Verhoeven. Birj het plaatselijk arbeidsbemidde lingsbureau zijn deze week 58 perso nen als werkzoekende ingeschreven, t.w. 9 losse arbeiders, 14 landarbeiders, 31 visschers, 2 timmerlieden, 1 op perman en 1 banketbakkersbedien.de. RIJNSBURG* (Het blijft nog steeds zeer stroef gaan in den bloemenhandel. De vraag voor het buitenland is onvoldoende. De daar te maken prijzen zijn te laag. De meeste soorten dalen nog in prijs. Be taald wordt thans per 100: Theeroos f4,204,80, Mac. Kinley f33,10, Pr. van Oostenrijk f2,502,80, La Reine f2,102 50, Rose Gris de Lin f2,20 2,50, Murillo f3,604,20, Cramoisie Brillant fi,6o10, Couronne d' Or f4,404,50, William Pitt f5,305,50 William Copland f2,903,40, Bartigon f45, Prof. Rauwenhoff f55,10, Vic- toir d' Olivierre f 6,60-7, Vuurbaak f8,509, Narcis Coster f2—2,40, Orna- tus f1,301,40. Het bedrijf is den laatsten tijd lang niet loonend. SASSENHEIM. Namens het bestuur der Prot. Zie kenverpleging1, is door het Architecten bureau Lohmann Ponsen alhier, na gehouden onderhandsche aanbesteding, den üouw van een Verplegingslnrich- ting, annex Zusterswoniing enz., opge dragen aan de laagste insckrijfeter, de fa. J. P. Oudshoorn Zn., Aannemers alhier. ienz., opgedragen aan de laagste in- schrijfster, de fa. J. P, Oudshoorn Zn., Aannemers alhier. VOORSCHOTEN. De feestelijke jaarvergadering van die Chr .J.V. „De Heere is miine Ba nier", is uitnemend geslaagd. Na ge bruikelijke opening hield de voorz., de heer M'echelse, een openingswoord naar aanleiding van Ps. 103. Uit het jaarverslag van den secreta ris bleek, dat de vereeniging 22 leden telt. Een mooie inleiding Gew. Gesch. leverde de heer v. d. Wal over Exodus 17:816. Verder wisselden ernst en Mm elkander af, terwijl ook de koffie met koek niet ontbrak. De J.V. en haar vriendlen hebben een goede avond gehad. Door het Comité voor het uitbrei- -dingsfonds der V. U., onder leiding van Dr. Wielenga, is hier f500,— inge zameld. Een mooi bedrag. ZOETERWOUDE. Het is thans gebleken, dat inde afgeloopen week dbor den storm en hagel bij de tuinders in Roomburg groo te schade is aangericht onder ntume broeiramen. Vooral bij de tuinders Bon tebal en Springer is veel vernield. Men spreekt van honderden ramen vernield. Voorwaar een ramp over het toch al' niet zoo rooskleurig bedrijf. Uit het Sociale Leven. DE C. A. O. IN HET BOUWBEDRIJF De landelijke groepsvergadering van den Nederlandschen R.-K. Bouw vakarbeidersbond, Zaterdag te Utrecht gehouden, heeft zich met 437 tegen 87 stemmen uitgesproken voor continueering van het landelijk col lectieve arbeidscontract voor den duur van een jaar. UIT HET KLEEDINGBEDRIJF. Te Amsterdam. In de Zaterdagavond te Amsterdam gehouden vergadering van den bond van arbeiders en arbeidsters in de kleedingindustrie is besloten de uit sluiting in het maatkleedingbedrijf, welke door de patroons tegen gisteren was afgekondigd, bij de betreffende patroons met een staking, ingaande gisteren, te beantwoorden. Te Haarlem* In een gistermorgen gehouden ver gadering te Haarlem van de samen werkende vakbonden in het heeren- kleedingbedrijf, werd besloten met in gang van heden de uitsluiting om te zetten in een saking. Een 4-tal fir ma's zijn er bij betrokken. Ook de ongeorganiseerden zullen zich gedeeltelijk bij de staking aan sluiten. Te 's-Gravenhage. Van werknemerszijde wordt ge meld. dat vrijwel het geheeje, met in begrip van de ongeorganiseerden, on geveer 130 man omvattende, personeel van de kleermakers-firma's Domhoff, J L. de Jong. Do Kiefte, Noyen en Ofner te 's-Gravenhage gisteren in staking is gegaan. Vele ongeorganiseerde werknemers hebben zich bij het stakingscomité aangemeld. INGEZONDEN. (Buiten verantwooroolijkheid der Kedaclio.) GOUDEN JUBILEUM. Met verwijzing naar het in dit blad reeds eerder opgenomen bericht om trent de vorming van een Comité tot steun van het Prot. Chr. Tehuis voor Militairen te Breda, verzoeken onder- geteekenden, die als onderdeel van het bovenbedoelde comité de commissie van actie onder oud-bezoekers vormen allen oud-bezoekers, ouderen en jonge ren, hun naam en voornamen met vol ledig adres, alsook jaar van verblijf te Breda, korps, rang, enz., te willen bekend maken aan een der onderstaan de adressen. Zooals vanzelf spreekt, worden hierbij ook bedoeld de duizenden, die tijdens de mobilisatie of herhalings oefeningen in Breda het Tehuis be zochten. Na ontvangst dezer gegevens, welke in een register zullen worden ver werkt, zal ieder persoonlijk nadere mededeelingen ontvangen omtrent de plannen van het Comité. De Commissie zal het zeer op prijs stellen, indien de namen met de ge vraagde inlichtingen haar zoo spoe dig mogelijk worden bekend gemaakt. De Commissie voornoemd, Ir. W. C. COEPYN, Baronielaan 241, Breda, Voorzitter. A. VAN HARBERDEN, Adj. Onder- off.-Hoofdverpleger, Mil. Hospitaal te Breda, penningmeester. JOH. J. SCHUMAN, Korte Ploegstr. 14, Breda, secretaris. GEMENGD NIEUWS. Kordaat optreden van een kapelaan. Zaterdagavond had op den Haagdijk te Breda een vrij hevige vechtpartij plaats, waarbij de betrokken partijen elkaar met het mes te lijf gingen. Een passeerende kapelaan wierp zich tusschen de vech tersbazen en voorkwam zoodoende erger. Toch moest voor een hunner nog medi sche hulp ingeroepen worden. Goed afgeloopen. Zondagmorgen reed een vrachtauto van een bierbrouwerij te Valkenswaard tegen het huis van den heer de Krom te Borkel en Schaft. De oorzaak is het breken van de vooras. De voorruit van den auto werd vernield. De chauffeur en een 13-jarige jongen, die naast hem zat, werden echter niet ge wond. Doodelijk motorongeluk. Men meldt uit Lieshout: Zaterdagavond reed de gemeente-secre taris, de heer P. Koppens, per motor over een stuk hout, jvaardoor hij voorover op den weg kwam te vallen. Met een sche delbreuk werd hij opgenomen. Op weg naar het gasthuis te Helmond is hij over leden. Noodlanding. Wegens een defect aan een der motoren, heeft een driemotorig Duitsch vliegtuig, op weg naar Amster dam, Zaterdagmiddag in een weide, onge veer 4 K.M. ten Noorden van Voorthui zen, een zeer vlotte noodlanding gemaakt. De machine bevond zich boven de Zuider zee, toen het defect ontstond, tengevolge waarvan niet meer in rechte lijn kon ge vlogen worden, zoodat de piloot, al cirke lende, de Veluwe heeft bereikt, waar hij ten Oosten van den rijksstraatweg Voort huizenOud Milligen een geschikt lan dingsterrein vond. In het vliegtuig bevon den zich twee piloten en een marconist, die, tot op het oogenblik van landing, ra diografisch met Amsterdam in verbin ding stond. Bij de landing werd de ma chine in het minst niet beschadigd. Zoo spoedig mogelijk is om een hulpmotor geseind. De burgemeester van Barneveld heeft het vliegtuig onder politiebewaking ge steld. Gevaarlijke vondst. Men schrijft uit Ossendrecht: Tijdens den oorlog 19141918 hielden de Duitschers, die gestationneerd waren in het naburige Santvliet, verblijf in de jon gensschool aldaar. Thans is men bezig die jongensschool uit te breiden en bij het daarvoor noodige graafwerk kwamen en kele arbeiders, die daarmee bezig zijn, Vrijdag tot de ontdekking, dat slechts een halven meter onder den grond een nog geladen bom verborgen lag, die daar zeer waarschijnlijk door bovengenoemde Duit- sche soldaten om de een of andere reden zal zijn neergelegd. Het gevaarlijke werk tuig had een lengte van 60 c.M. en een omvang van 32 c.M. Met beleid en voor zichtigheid heeft men deze bom verwij derd en verder onschadelijk gemaakt. Was men niet zoo voorzichtig te werk gegaan, de gevolgen waren wellicht niet te overzien geweest. De taal der emotie. De Woensdag j.l. overleden Twentsche fabrikant, D. W. Stork, sprak, zei het „Hbld." de taal van de arbeiders der fabriek. Dat was ook let terlijk waar. In oogenblikken van emo tie sprak „D. W." onvervalscht Twentsch. Er is een verhaal het klinkt nu wij de kracht van stoommachines met vijf cij fers plegen aan de duiden, anti-dilivueel, maar het is contemporaine geschiedenis dat toen hij Gebrs. Stork en Co. de eer ste machine van 1000 paardekrachten was gemaakt en in de stelplaats was gemon teerd om te proefdraaien, „D. W." zoo verheugd was over het welslagen, dat hij over het fabrieksterrein stormde naar het kantoor van de onder leiding van zijn zwager Dikkers Staande „kopergieterij". „Gait, gait, hie lopriep geestdriftig D. W. Stork hem tegen. „Wie löp?" vroeg de heer Dikkers. „De doezend pelcaü" Land- en Tuinbouw. HüLLANDSCH BLOEMBOLLEN- KWEEKERS GENOOTSCHAP. Het Holiandsch Bloembollen Kwee kers Genootschap vergaderde Maan dag 20 Febr., in het café „De Kroon" te Haarlem. Vertegenwoordigd waren 21 af dee lingen, uitbrengende 227 stemmen. De voorzitter, de heer S. Schoneveld, opende de vergadering en herdacht de overleden leden C. de Vink, Teun Boeker, G. J. Roozen en F. J. Reijdon, welke leden bij hun leven steeds trou we leden waren en. vooral de twee laatste, jaren lang als secretaris en voorzitter der afdeeling Haarlem en Bennehroek, hun tijd en gaven ter be schikking sttlden aan 't Genootschap. Voorts memoreerde spreker de ramp die Prof. van Slogteren getroffen heeft ,nu diens laboratorium door den brand is vernietigd, waardoor een groot deel van de vruchten van zijn arbeid is verloren geraakt en kwee kers en exporteurs zullen echter blij moedig medewerken om de geleden schade te helpen herstellen. De gezondheidstoestand van de bol len is nu zoo, dat wij tevreden kun nen zijn. Dank zij de wetenschappe lijke voorlichting zullen de kweekers weldra alle ziekte-oorzaken onder de knie hebben. De prijzen van sommige artikelen waren zeer hoog, van ande re wederom laag. Het ware te wen- schen, dat de Hyacintenprijzen iets la ger waren, en die van Darwin-Tulpen wat hooger, maar er valt aan den loop van den handel niet veel kunst matig te veranderen. Spreker betreurt het, dat de plan nen tot georganiseer Je opruiming van een gedeelte plantgoed van Darwin- tulpen niet zijn doorgegaan. Het vak als zoodanig ontwikkelt een bijzonde re activiteit. Te Haarlém, te Lisse en Oegstgeest en Omstreken werden ten toonstellingen gehouden, die getuig den van den vooruitgang in de soor ten, en die nader kennis deed maken met nieuwe soorten, die in de naaste toekomst handelssoorten beloven to worden. Het Hoofdbestuur heeft voor een moeilijke taak gestaan, door het be danken van den secretaris-admini strateur van het Kweekersblad, de heer W. van der Laan, doch de onder handelingen met de veilingsbesturen hebben er toe geleid, dat een geschik te oplossing in het uitzicht is. Dé voorzitter wijdt waardeerende woorden aan het adres van den secre taris-administrateur, voor de wijze waarop hij gedurende al de jaren voor het Genootschap heeft gearbeid en wenscht hem toe God's onmisbaren zegen in zijn nieuwe werkkring. Spreker heet ook welkom den heer Volkers, Rijkstuinbouw-con9ulent voor de bollenstreek en verder alle afge vaardigden en belangstellende leden. De secretaris brengt hierop uit het jaarverslag, waaruit blijkt, dat de ver eeniging telt 998 leden, 2 eereleden en S donateurs. De voorzitter der afdeeling Noord- wijkerhout brengt namens de com missie, bestaande uit de voorzitters der afdeeling Bennebroek, Vogelen zang, Noordwijkerhout en Hillegom verslag uit van hun onderzoek inza ke de rekening en verantwoording v. den secretaris-administrateur over het afgeloopen jaar, en deelt mede, dat alles speciaal goed nagegaan, doch do geheele verantwoording is correct in orde bevonden. De rekening sluit met een batig saldo van 452. De ontvangsten en uitgaven bedroe gen 9631.32. De rechtsgeleerde Consulenten, Mr. J. H. J. Simons te Haarlem en Mr. Nord Thomson te Leiden, zonden hun verslag in, over de verrichte werk zaamheden in het afgeloopen jaar, welke verslagen werden voorgelezen en onder dank aanvaard. In de vacature W. van der Laan werd voorzien uit een aanbeveling, opgemaakt door het Hoofdbestuur van een drietal personen, n.l. de hee ren Koning, Limburg en Raaphorst. Deze laatste heer A. Raaphorst Hzn., te Lisse, werd met 167 stemmen geko zen tot secretaris-penningmeester. De vergadering nam eveneens een voorstel aan om het orgaan van de vereeniging in de toekomst uit te ge ven in samenwerking met de Coöp. Veilingsver. H. B. G. te Lisse en de Bloembollen-veiling te Haarlem. De onderhandelingen zijn zoover gevor derd, dat deze twee vereenigingen, wachten met hunne beslissing tot de ze vergadering zich heeft uitgesproken De redactie zal worden gestold on der leiding van den heer Dix te Heem stede. De vergadering kon zich met de voorgestelde plannen vereenigen. De afdeeling Hillegom wenschte maatregelen te nemen tegen contribu tie-ontduiking. De afgevaardigde van Beverwijk wenschte zijn dank te brengen voor hetgeen de secretaris-administrateur voor de kweekers heeft gedaan. De scheidende secretaris dankte de Directie, het Hoofdbestuur en de af gevaardigden, waaronder hij vele vrienden telt, voor den steun in 'deze jaren ondervonden, toch zegt Spr., zij het in andere kwaliteit, met de ver eeniging mee te blijven leveh, omdat hij is voorzitter van de afdeeling Voor hout en als zoodanig toch in contact blijft poet de vereeniging, Nog enkele andere zaken van huis- houdelijken aard werden besproken, waarop de vergadering onder dank voor de betoonde medewerking werd gesloten. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUDEIN, 20 Februari. Heden aan gekomen aan dien Rijksaïslag 16 stoom trawlers; 3 stöombeugers en 3 loggers De prijzen voor truwlvis'ch waren: tar bot f3050, griet f3984, gr. schol f 3x—45, middel f3238, zefscholf35 48, kï. f 13,50-^-36, bot f712, schar f1321, tongschar f42—5^, pieterman poontjes f15—20, gr. schelvisch t'48^ 64, middel' f3850, kleinmiddel f23-^ 34, kl. f6,5028, gr. gullen fu23, kl. f1321, wijting f13, alles p. k. van 50 K.G., gr. tong f2,302,50, mid- del 122,50, kl. fi.702 p. K.G., rog,. f2036 per 20 stuks, vleet f1,48 4,80, leng f0,872,50, heilbot f 1,80— 36,80, koolvisch f0,471,70, alles p. st., kabeljauw f2648 p. k. van 125 KG. De aanvoeren en prijzen voor beug- visch waren: 16 kn. gr. lev. schelvisch f3135 P- 15 11 kn- middel f35 39 P- 25 st., 9 kn. kl. middel f26—34, 5 kn. kl. f14,4017 p. 60 st., 14 kn. gr. do ode schelvisch f6269, 12 kn. mididel f4555, 8 kn. kleinmiddel f32 36, 3 kn. kl f 2436, 2 kn. gr. gullen doode f 13, 2 kn. wiiting f67, aïïe3 p* k. van 50 K.G., 10 kn. roe fu35 p. 20 st., 1 k. doode kabeljauw f33 p. 125 K.G., 13 st. lev. kabeljauw f4; 9, 52 st. lev. gullen f1,502,70, 4 st lev. leng f3, 3 st. idfoode f6, t sst lev. heilbot f 18,79114, 14 st. vleet f2,75 5, al'les p. st. Van de IJm. stoomtreilers kwa men er boden 15 aan de markt. Die be sommingen waren: IJM. 40 m. f 1811IJM. 58 m. f5418; IJM. 44 m. f62213 IJM. 127, m. f2854 IJM. 271 m. f4400; IJM. 325 m. f2835: IJM. 10 m. f7556; IJM. 125 ra. f2499; JJM. 6 m. f2958; IJM. 201 m. f1960; JJM. 177 m. f3184; IJM. 190 m. f474°ï IJM. 481 m. f3830; IJM. 150 m. f2939; VL. 10 m. f 1926; Van de Beugvisschierij kwamen hier heden binnen de stoombeugera VU 216 m. f799; VL. 201 m. fii5_4J en VL. 80 m. f2350 besomming. Van die treilloggers kwamen be dien aan den afslag: de KW; 112 m. f1054; KW. 116 m. f874 en KW. 79 m. f821 besoming. Heden kwam hier binnen de Duit scbe stoomtreiler Gerda S.D. 41 met f4525 besomming. Het Noorsche stoomschip Aardaï bracht hier van Bergen 590 kisten hal- ring aan. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMEEI SA-LIJN. NEBRASKA Rott. n. Vancr. 18 v. Colon* ROTTERDAM 20 v. N.-York te Napels. SPAARNDAM 19 v. N.-Orï. te Rott. EDAM N.-Orï. n. Rott. 18 V. 'Havana. MAASDAM Rotterdam n. N.-Orl 18 te Tampioo. RREEDIJK 19 v. Rott. te N.-York. SURGERDIJK Baltimore n. Rott. p. 20 Beachy Head (gesleept). BEEMSTERDIJK Baltimore n. Rott. 18 van Newport News. (BINNENDIJK 1 jy. Rott. te Philadld- phia. CARDIGANSHIRE 19 v. Rott. n. Hamt burg. (EEMDIJK Rott. n. Vancr. 19. v. Cris tobal RADNORSHIRE Vancr. n. Rott. 19 Hamburg. LEERDAM Rott. n. N.-Orl. p. J9 run! Eayal. 1 NOORDERDIJK Rott. n. Vancr. p. 18 Wigbt. iVOLENDAM N.-Yo(rk n. Rott. 20 3,3 n.m. van Plymouth. ROTTERDAM N.-York n. Mi-dd. Zee 20 n.m. v. Napels n. Tunis. GAASTERDIJK 18 v. N.-York n. Rott HOLLAND— AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN thr. p. 20 Ouessant RANDFONTEIN thr. 19 v. KaapstaA SUMATRA uitr. 19 v. Rotterdam. PARANA thr. 20 te E.-Londion. MELISKERK thr. p. 20 Needies. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ORESTES Amst. n. W.-Afrika 19. 12.1a n.m. 130 m. Z. v. Land's End. lALGHIBA 20 v. Haimb. te Amst. CERES thr. 20 v. Kotonou. HELDER thr. 19 te Amst. SIRRAH uitr. 18 v. Bordeaux. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GAASTERLAND thr. p. 19 Fern Non MAASLAND uitr. 19 v. Leixoes. ORANIA uitr. 17 van Bahia. iSALLAND 20 v. Amsterdam n. Hamh, ZEELANDIA thr. 19 v. Las Paltaaa. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SITOEBONDO 19 v. Bat. te Soera ba ja. KEDOE Rott. n. Batavia 19 12.34 h m. 20 m. Z.W. van Niton. INDRAPOERA thr. 19 v. Sabang. SIBAJAK uitr. p. 19 Kaap dei Armi. PALEMBANG 19 v. 'Ham®, te Schiedam INSULINDE uitr. 19 van Colombo. TAMBORA thr. 19 van Pt. Said. ÏBLITAR thr. p. 18 Perim. (MERAUKE thr. 19 v. Pt Said. MODJOKERTO uitr. p. 19 Perim. (GAROET uitr. p. 19 Pt de Galle. [TOSARI uitr. 20 v. Antw. en pass. Vlfis- singen. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". J. P. COEN uitr. p. 19 Perim. ROEPAT uitr. 18 van Sabang. RNGGANO thr. 18 van Batavia. SOEMBA thr. 18 van Batavia. KON. DER NED. uitr. 19 te Batavia. ÏKANGEAN uitr. 19 te Pt. Swetteriham MOENA 19 van Aalborg te Amsterdam. RONDO thr. 19 van Pt Said. ROTTI uit'. 19 van IJmuidten. (3INGKEP thr. p. 18 Perim. PR. DEP NED. uitr. e. 17. Ouessant.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6