NIEUWE LEIDSCHE COURANT Gods wondere leidingen. eengebraeht. dan zou ieder van zijn toezegging ontslagen zijn. De voor steller zelf echter deelde mee, dat hij, ten bewijze dat het hem ernst was, deze laatste voorwaarde niet voor zich zelf stelde, doch een tiende van zijn vermogen in de schatkist stortte. Deze oproep was onderteekend: Een warm Vaderlander. Slechts minister Treub moest ter stond bekend zijn, wie de voorsteller was. Eerst thans, na den dood van den heer D. W. Stork, is bekend geworden, dat hij het geweest is, 'die dit voorstel deed. DE VERGIFTIGING VAN KAPITEIN QUECK. Het verzoek om gratie van majoor G., door het Hoog Militair Gerechts hof veroordeeld tot 15 jaar gevange nisstraf, wegens vergiftiging van kapi tein Queck, is afgewezen. Hij is gistermiddag door de militai re politie naar de bijzondere strafge vangenis te Leeuwarden overgebracht DE BARK DES DOODS. Naar wordt medegedeeld, heeft de burgemeester van Den Haag verboden de vertooning van de Russische sov jetfilm De Bark des Doods, welke film afkomstig van dezelfde fabriek als de Potemkin, in andere plaatsen, o.a. te Amsterdam, wel in het openbaai' is vertoond. De Vereeniging I. R. H. (Intern. Roo- de Hulpvereeniging tot steunverlee- ning aan de politieke gevangenen en hun gezinnen), die de beschikking over deze film heeft verkregen, is thans voornemens, de film op Dins dagavond 28 Februari a.s. in de zaal Musica aan de Delftschelaan te ver- toonen in besloten kring, alleen voor leden toegankelijk. Het is echter mogelijk zich vóór 27 Febr. a.s. als lid te doen inschrij ven. Naar wij vernemen, is het verbod van den burgemeester om de film in het openbaar te vertoonen,, gebaseerd op het eenstemmig advies van de bi oscoopcommissie, wier meening was, dat de film zeer opruiend en artistiek minderwaardig was. terwijl ook van politiezijde de vertooning werd ontra den. TREKHONDEN. De Minister van Binn. Zaken en Landbouw heeft klachten ontvangen volgens welke een nauwkeurige toe passing van de eischen van lichame lijke geschiktheid voor gebruik als trekhond, welke den gemeentebestu ren als leidraad werden medegedeeld, in sommige gemeenten heeft geleid tot afkeuring van een onevenredig groot aantal honden. Over de vraag, of wellicht de door de veeartsenijkundige faculteit ver strekte wenken in sommige gevallen tot eeii te strenge toepassing kunnen leiden, is de minister met die facul teit in nader overleg getrecjen. In afwachting daarvan wijst de mi nister er de gemeentebesturen in een circulaire op, dat, als er wellicht in 'n gemeente een onevenredig aantal hon den is afgekeurd, termen gevonden kunnen worden om herkeuring te ge lasten, waarbij dan nadrukkelijk zou zijn te wijzen op de verplichting om alleen als inderdaad de hond niet aan redelijke eischen voldoet, afkeuring te doen volgen. In elk geval zou het aldus de mi nister aanbeveling verdienen, den houders van afgekeurde dieren ten aanzien van welke geen herkeuring geschiedt, te wijzen op hun bevoegd heid, om binnen dertig dagen in be roep te komen bij Ged. Staten. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK Aangenomen, naar Tubbergen (toez.): H. Jansen, te Oosterend (Texel) GEREF. KERKEN. Beroepen, te Mussel en te Briel- leTinte: P. M. Veldhuyzen, cand. te Rhoon. Te Surhuisterveen: P. Prins, te Oostwolde (O.). Aangenomen, naar Nieuwer- kerk '•a. d. IJssel (als oefenaar): J. Versteegt, oefenaar te Groote Lindt. Bedankt, voor Nieuwerkerk: J. E. Westerhuis, te llellevoetsluis. GEREF. KERKEN IN H. V. Aangenomen, naar Amsterdam -West: W. E. van Duin, 'te Amsterdam Zuid. BEROEPBAAR. De heer G. Mulder, theologisch can- didaat te Groningen, zal na 1 Maart gaarne een eventueel beroep uit een der Geref. Kerken in overweging ne men. BEVESTIGING, AFSCHEID, INTREDE. Na des morgens te zijn bevestigd door het Tweede Kamerlid, Ds. J. Langman, met een predikatie over Joh. 3 29 en 30, aan het einde waar van hem werd toegezongen Psalm 134 vers 3, deed Mr. Dr. N. G. V e 1 d h o e n, gekomen van Alphen a. d. Rijn, Zon dagavond zijn intrede bij de Ned. Herv. Gem. te Voorburg, sprekende over Matth. 9 15, waarbij hij handel de over: Droefheid en blijdschap. Aan het einde richtte hij toespraken tot onderscheidene kerkelijke colleges, tot de burgemeesters van Voorburg en van Alphen a. d. Rijn, alsook tot zijn bevestiger en consulent. Dr. Veldhoen werd vervolgens toe gesproken door Ds. A. van Geest, van 's-Gravenzande namens den Ring Voorburg, door den consulent Ds. J. F. Röth, van Scheveningen en door den hulpprediker, A. Sonneveldt na mens de gemeente. Toegezongen werd Gezang 9G (gewijzigd). Onder de aanwezigen was een hon derdtal gemeenteleden uit Alphen. Ds. J. G. KUNST. In de „Geld. Kerkbode" komt van Ds. J. G. Kunst, Geref. predikant te Arnhem, een schrijven „van het ziek bed" voor, waarin we o.m. lezen: „Nu heeft de Heere enkele genees middelen willen gebruiken om een verandering van mijn toestand in 't leven te roepen. Sedert zijn er gun stige verschijnselen geconstateerd, die, hoewel met schuchterheid en voorzichtigheid, toch de hoop hebben opgewekt, dat genezing volgen kan. Wel ging dit gepaard met het moeten doorstaan van soms zware spier- en zenuwpijnen en bracht slapeloosheid een zwaar kruis. De pijnen zijn thans niet zoo hevig als veertien dagen ge leden, maar laten me toch niet met rust. Voor het wachten op den Heere. dat Hij mij binnen zou brengen in het Vaderhuis met zijn vele woningen, is nu gekomen het betreden van den lijdensweg, waar dagelijks het kruis moet worden opgenomen. Wanneer wij terugzien, dan heeft God wonderen gedaan". DE NED. HERV. GEM. TE APELDOORN. De toestand van Ds. Bolkestein gaat zeer langzaam vooruit: Os. Hat- tink zal, wegens zijn gezondheidstoe stand, emeritaat aanvragen. De Julianakerk te Apeldoorn zal Woensdag 29 Febr. in gebruik geno men worden. DE NED. HERV. KERK TE HAARLEM. In Ned. Herv. te Haarlem is nog al een en ander te doen geweest over het feit, dat onlangs in de plaats van een der Haarlemsche predikanten, die aan hem zijn plaats had afgestaan, een vrijzinnig predikant is opgetre den. Sinds dien is besloten, indien een ander dan een Haarlemsch pre dikant optreedt, te vermelden in de predikbeurten, voor welken predikant het geschiedt. Naar aanleiding van deze zaak kwamen verschillende adressen in bij den kerkeraad. Thans lezen wij in het verslag van de vergadering van den bijzonderen kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Haarlem, opgenomen in „Haarlemsch Predikbeurtenblad", het volgende: „Ingekomen zijn een paar adressen van een aantal personen, die den in vloed van den Bijz. Kerkeraad inroe pen tegen 't optreden van predikan ten van vrijzinnige richting. In zeer broederlijken geest wordt deze zaak besproken, doch de Kerkeraad erkent zich incompetent om hierover te be slissen. van DINSDAG 21 FEBR. 1928 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. HOFBERICHT. Z. K. H. de Prins werd heden t e 12 u. 50 min., 's middags per Staatsspoor terug verwacht uit St. Moritz, waar hij de Olympische Spelen heeft bijge woond. Naar wij vernemen, zal Vrij dagavond 2 Maart ten Koninklijke Paleize Noordeinde te 's-Gravenhage door de Koningin een muzikale soireé worden aangeboden aan verschillen de genoodigden. waarop zich zal doen hooren het Haagsche Strijkkwartet, bestaande uit de heeren Sam Swaap, viool; A. Poth, viool; J. Devert, alt; en Ch. van Isterdael. cello. GASTMAAL TEN HOVE. Gisteravond bood de Koningin in de Galerijzaal van het Koninklijk Paleis te 's-Gravenhage aan de burger autoriteiten te 's-Gravenhage een gastmaal aan. Ook prinses Juliana nam hieraan deel. Behalve leden van de Hofhouding namen aan den maaltijd deel: de voor zitter van de Eerste Kamer luitenant- generaal baron Van Voorst tot Voorst; de voorzitter der Tweede Kamer jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck; de voor zitter van den Ministerraad, tevens minister van financiën, jhr. mr. De Geer; de ministers Beelaerts van Blokland, Donner, Kan, Waszink, Lambooy, Van der Vegte, Slotemaker de Bruine en Koningsberger; de presi dent van den Hoogen Raad jhr. mr. De Savornin Lohman; de procureur- generaal hij den Hoogen Raad mr. Tak; de voorzitter v n de Algem. Re kenkamer jhr. mr. Van Reenen; de directeur van het Kabinet der Konin gin jhr. mr. Van Tets en de burge meester der Residentie de heer Patijn. Zooals men weet, vertoeven de vice- president van den Raad van State, mr. dr. Van Leeuwen, en de benoem de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, minister van Staat. jhr. mr. dr. Van Karnebeek, buitenslands. De tafel was versierd met Narcissen De Kon. Mil. Kapel luisterde, onder leiding vun den directeur, le luit. Boer, den maaltijd op. HET BEZOEK VAN DEN HEER COLIJN AAN INDIë. Aneta heeft een interview gehad met den heer Colijn, die als doel van zijn bezoek aangaf, de afgesleten fijne puntjes van zijn kennis omtrent ïn- dië bij te slijpen. De bestuurshervor- mig besprekend, memoreerde de 'heer Colijn, dat hij steeds voorstander was geweest van grootere eenheden, doch dat hij thans in het licht van de op gedane ervaring wil nagaan, of zijn meening wellicht voor wijziging vat baar is. Zijn reisplan is als volgt: Op 28 Februari vertrekt hij naar Soerabaja voor een veertiendaagsch bezoek aan den Oosthoek. Daarna gaat hij naar Midden-Java, Zuid-Sumatra, de West kust, de Oostkust en Atjeh. Op 11 Juni gaat hij met de Indrapoera van Sa- bang terug naar Europa. Op 28 Juni komt hij te Marseille aan en gaat van daar naar Genève om de economische commissie van den Volkenbond te pre- presideeren. RIJKSWEG DEN HAAG—HAARLEM. B. en W. van Heemstede vragen bij den raad een crediet van 10.000 aan voor verdere verbetering van den rijksweg HaarlemDen Haag, gedeel te Heemstede. D. W. STORK. De Hengelosche Fabrieksbode schrijft: In het begin van den oorlog deed Iemand in een der dagbladen het voor stel, dat alle vermogenden tien pro cent van hun vermogen zouden op brengen als heffing ineens. Mocht het blijken, dat een zeker be drag op die wijze niet kon worden bij- FEUILLETON. 52) o— „Laat ons hopen, dat God geen half werk doen zal", zei Mr. Daniël, „en dat te zijner tijd het geheugen moge terugkeeren. Intusschen rest ons ook nog de lang niet gemakkelijke taak, om den bewerker van al dit onheil op te sporendaarop moet nu ons krijgsplan gericht worden". „Ik denk aan dien tweeden teeke naar, een zekeren Birmham en ik heb geen al te beste inlichtingen over hem gekregenhij is hoogst eer zuchtig en wendt de onmogelijkste middelen aan om vooruit te komen. Klosters stond hem in den weg en zoo meende ik, dat die jonge man misschien méér van het zaakje weet, dan voor zijn toekomst, rust en veilig heid gewenscht is". „Best mogelijk, mr. Bobby, eerzucht is een goede eigenschap, mits ze niet op de spits wordt gedreven, want in dat geval slaat ze over tot afgunst en nijd". „Had u misschien al een plan, om achter de waarheid te komen?" vroeg Bobby bescheiden. „Toch niet.... ik heb mij met deze zaak van den Hollander niet verder bemoeid...het is hij u in goede handen en u hebt een aardigen leer ling in Torry". „Dank u Mr. Mac Dowry, dan ga ik verder mijn gang, ik hoop u eerlang te kunnen inlichten". ZESDE HOOFDSTUK. Hannah Vermeeren en- haar broer Harry hadden, zich gewapend met veel geduld; een karrevracht, zei laatstgenoemde schertsend, maar nu verklaarde hij dan toch, dat de bo dem van de lading zichtbaar werd. „We schieten hoegenaamd niet op", gromde hij af en toe, „en onze brave mr. Bobby is veel drukker geweest met die zaak der boeven dan met de onze". „Dat weten we nog niet met zeker heid", weerlegde Hannah, die veel vertrouwen stelde in de kennis en be kwaamheid van Bobby: „en die geloo- ven haasten niet", voegde zij er glim lachend bij. Harry bewonderde zijn zuster en tel kens steeg zij in hoogachting, want h" wist heel goed, dat ook voor haar het wachten toch een bitter kruis was. „Het zou mij niet verwonderen, wan neer we iets hoorden in den loop van dezen dag". 't Was Zaterdag, alle scholen ge sloten, dus de leerares, die aan eenige inrichtingen les gaf, had veel vrijen tijd en wilde dien besteden, om een brief naar huis te schrijven, wat zij in lang niet gedaan had. Maar van dat goede voornemen kwam niets, daar de morgenpost een briefkaart bracht, het bezoek van mr. Bobby voor den ochtend aankondigende. Hij zou tegen half elf met de tram komen en was er volgens gewoonte prompt op het aangegeven uur. Bobby's bewegelijk gelaat was als regel toch ondoorgrondelijk, zoodra hij zaken behandelde en ook nu stond er niets op te lezen. Na de gebruikelijke begroeting en gemeenplaatsen, kwam hij aanstonds uit den hoek, wel wetend, dat de toe hoorders in groote spanning verkeer den: „Ik heb goede tijding, hoewel niet zoo goed als ik wel gewenscht en ge hoopt hadmaar het voornaamste hebben we dan toch bereikt.... de verblijfplaats van meneer Hendrik Klostersen ik heb hem bezocht ook". Hannah verwisselde eenige malen snel van kleur, nu rood, dan bleek. Zij bewoog de lippen, maar uitte geen woerd, geen klank zelfs. „Meneer Klosters is het slachtoffer eeweest van een even laffen als ver raderlijken aanval en ten gevolge daarvan heeft zijn geheugen eenigs- zins geleden". „Is hij krankzinnigdat is erger „Nog is ingekomen een lijst met een groot aantal namen van personen van positief-rechtzinnige belijdenis, dio met de daad van Ds. Weener hun in stemming betuigen, en den wensch uitdrukken, dat predikanten en ker keraad te zamen meer in deze richting tot wederzijdsche toenadering zullen werken. „Eindelijk is ingekomen een ver zoek van de Vereeniging van Vrijzin nig-Hervormden, dat de Kerkeraad 't mogelijk make, dat leerlingen v. vrij zinnigen huize, te Haarlem woon achtig, vanwege den Kerkeraad van Santpoort te Haarlem worden aange nomen en bevestigd. De Kerkeraad komt aan dit verzoek bereidwillig te gemoet. „Door een der broeders wordt een afkeurend oordeel uitgesproken over 't feit, dat nu in 't Predikbeurtenblad voortaan opgenomen wordt, voor wie der predikanten dominees van buiten optreden, terwijl dat vroeger altijd stelselmatig geweigerd is. Daar spreekt natuurlijk de richting in mee. Hij acht dat klein". GEEN ONBEKENDE. De Chr. Amsterdammer wijdt eeni ge waardeerende woorden aan den heer IJserinkhuijsen en meent, dat ieder dezen Amsterdammer kent. Toch zullen er wel zijn, die zeggen: neen, die Amsterdammer is mij niet bekend. Komaan, lezer, nu vergist ge u toch. Van den bekenden schrijver E. Ger- des wordt verhaald, dat als hij in een Christelijk© school kwam, waar hij nog nooit geweest was, hij tot de kin deren zei: „Jullie kennen me wel, want jullie kennen 't lied „Er ruischt langs de wolken". Zoo zou ook de hr. IJserinkhuijzen tot alle Nederlanders in binnen- en buitenland, zoo ze niet aan het Chris tendom ontzonken zijn, kunnen zeg gen: Ge kent me wel, want ge zingt toch op Kerstmis uw „Stille Nacht, Heilige Nacht". Dat lied van den heer IJserinkhuij zen is niet, zooals velen ten onrechte rneenen en zooals ook ten onrechte in sommige zangbundels staat afgedrukt, uit het Duitsch vertaald. Neen, het is een geheel Nederlandsch lied; het wordt alleen op de Duitsche melodie gezongen. De jubilaris staat in dit opzicht ge lijk met Dr. Gunnin-j, die ook in zijn jonge jaren een lie.d heeft vervaar digd, dat thans het geestelijk eigen dom is van heel ons Christenvolk. De heer IJserinkhuijzen schreef het Kerstlied in 1882 op verzoek van Ds. J. P. G. Westhoff en reeds weinige jaren later was het gemeen goed van heel ons Protestantsch Nederland. De heer IJserinkhuijzen was toen dus nog maar 24 jaar. Vele menschen hebben gedacht, dat de dichter van ons „Stille Nacht" niet meer in leven is. Dat valt dus mee! De geestelijke vader van dit schoone Kerstlied is, Gode zij dank, nog een onzer actiefste mannen. Als men in het kind den vader kan herkennen, dan is de jubilaris van morgen voor niemand in ons lieve vaderland een vreemde! DE BEROERING IN DE ENGELSCHE KERK. Te Darwin, waar reeds eerder rel letjes plaats vonden in verband met de katholiseerende richting van den plaatselijken predikant van St. Cuth- 1-erts. is het Zondag tot een ernstige hotsing gekomen. Ongeveer 8000 men schen trachtten den predikant, toen deze de kerk verliet, te lijf te gaan en slechts met de grootste moeite ge lukte het aan de politie, die in groo- ten getale aanwezig was en onder den voet dreigde geloopen te worden, den predikant veilig in zijn pastorie te brengen. Ongeveer 1000 kerkbezoe kers protesteerden tijdens den dienst on zongen meer dan twee uur gezan gen. HOOR ISRAëL. Te Hamburg is, naar wij in „Die Chr. Welt" lezen, onder leiding van een Jood, Schminke genaamd, een bond gesticht van Joden die Jezus ver eeren tot verbroedering der volken. De bond tracht de Joden voor het Messiasgeloof te winnen en keert zich tegen de zending onder de 'Joden en dan het allerergste!" riep Harry uitl „Neen, neen, toch niet", pleitte de speurder, „u kent immers onderscheid tusschen verstand en geheugen? wel nu het laatste heeft geleden, maar van krankzinnigheid is geen sprake geloof mij!" „Waar is de arme vent nu?" vroeg Harry. „In Charleston., in een inrichting voor zenuwlijders." Langzaam aan, opzettelijk wat uit te doen komen, vertelde nu mr. Bob- voerig, ten einde Hannah op verhaal by de gebeurtenissen der laatste maan den en Harry hoorde, hoe hij den beschuldigd had, als zou hij de zaken verwaarloosd hebben! Ook hier had de schijn alweer bedrogen! Nu spraken zij samen af, dat de broer en zuster ingezelschap van Jaap Starker, reeds den volgenden Maan dag een bezoek zouden brengen te Charleston en zoo mogelijk den zieke zien te vervoeren naar New-York indien de geneesheeren daartoe ver lof konden geven. Met groote belangstelling vernam Hannah ook, welke rol haar voorma lige leerling Torry bij de ontdekking had gespeeld en hoe hij geijverd had. om toch maar nadere bijzonderheden te vernemen en op te sporen. „U ziet, dat de dankbaarheid dan toch de wereld nog niet uit is, besloot HET RAADSEL DES LEVENS. De oude twijfel rijst weer in onze harten, wat toch wel de zin van het leven kan zijn. Prof. Ehrenfest aan het graf van Prof. Lorentz, 9 Febr. '28. I. Gij twijfelt aan den waren zin van 't leven. Terwijl gij midden in het leven staat; Is 't somtijds, dat gij Hem niet gade slaat, Die 't leven zijn beteekenis zal geven? Geslachten komen uit den tijd gedre ven En dringen verder, waar geen klok meer slaat; Bewogen wordt de golfstroom naar een Raad, Dien 't eeuwig mysterieuze blijft om zweven. Bepaalt God niet voor elk des levens zin? Werkt ieder 't werk niet door God voorgeschreven? Is 't af, dan zal de sterkste het bege ven: Zijn einde is voor anderen 't begin, Dringt ooit een wijze in 't eeuwig Godsplaïi in, 't Heelal omvattend met zijn eindloos' streven II. Gij zoudt als de eeuwige God zijn, in dien gij Maar even sturen kondt het al-gebeu ren; Doch nooit zal de mystieke wade scheuren; Men zweve hoog, geen komt 't gordijn voorbij. De allermachtigste in de menschenrij, Hij moge boven allen 't hoofd opbeu ren, Het schimmen zien der gouden hemel deuren, Hij komt er in de verte niet nabij. Heeft God niet ieders plaats en tijd besteld? Zij mogen twijfelen, die Hem niet kennen En aan een mysterieuzen Wil niet wennen, De sterkste wordt toch op zijn tijd ge veld. Die arm van geest zijn, zien des doods geweld, Maar zullen 't werk huns Gods er in herkennen. 13 Febr. '28. J. P. VERGOUWEN. den overgang van Joden naar 't Chris tendom. Er wordt een tijdschrift „Hoor, Israël" uitgegeven. HET CONFLICT OP DE SANGI- EILANDEN BIJGELEGD. Teruggekeerd van de Sangi-eilanden' waar hij op verzoek van de regeering was heengegaan, deelt dr. Kraemer mede, dat het conflict tusschen de zending en het zelfbestuur ontstond, doordat de christen-bevolking niet wenschte deel te nemen aan het hor- matbetoon, het zoogenaamd „kabe- saren", bij de ontvangst van den nieuwen resident van Menado, alhoe wel zij daarin door de zending geheel vrijgelaten werden. Het resultaat van het onderzoek was, dat de Sangi-christenbevolking inderdaad tegen Europeesche dansen zijn en de menari (bepaalde soort dan sen) welke tot het bedoelde eerbetoon behoorde. Het conflict is opgelost, waarbij te vens andere misverstanden opgehel derd zijn. LEERAREN LICH. OPVOEDING. De jaarlijksche algemeene vergadering der Vereeniging van leeraren en onderwij zers in de lichamelijke opvoeding in Ne derland, zal 9, 10 en 11 April te Amster dam worden gehouden. VARIA. Te Arkel is het door de Geref. Kerk van Gorinchem gebouwde lokaal in gebruik genomen. Het gebouwtje biedt plaats voor 100 personen. Als sprekers traden op de beer J. den Boeft, Ds. Hummelen en Ds. Delleman. De heer Schelling bood den heer J. P. de Rui ter een geschenk aan voor zijn opzicht over den bouw van het lokaal. Bobby en Hannah antwoordde met innige, diepgevoelde overtuiging: „Dat stem ik van harte toe, mr. Bobby en ook zien we, dat God alles ten beste leidt voor degenen, die on wankelbaar op hem vertrouwen". De speurder vertrok, hartelijk blij de, dat hij de zaak tot zoover beëin digd had en vol goeden moed om nu ook den lastgever der boeven op tfc sporen. Te dien einde begaf hij zich, na zijn in haast gebruikt middagmaal, naar de woning van William Sienner en had met dezen, tusschen de bediening der winkelklanten door, een lang en ernstig gesprek. Zeker was mr. Bobby voldaan over zijn dagwerk, althans huiswaarts keerende, blikte hij in de tramwatrens opgewekt om zich heen en vond plot- <"Hng de heele wereld oneindig veel s hooner dan ze heb den laatsten tijd voorgekomen. De avond was nu gewijd aan het nauwkeurig nalezen der stukken, welke betrekking hadden op de rechtszaak, die in verband stond met de vroegere veroordeeling van den rekenaar aan de fabriek der firma J. en H. Morsons en welvoldaan begaf •ie onvermoeide speurder zich eerst lrnt ter ruste, inslapende met de ge dachte aan dc woorden: merk ,op, hoe in alles de leiding Gods zichtbaar is!'' (Wordt vervol id)

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5