DE CRISIS IN DE DUITSCHE METAALINDUSTRIE. Cok de arbeiders verwerpen de arbitrale uitspraak. De vertegenwoordigers van den Bond van Midden-Duitsche Metaalbe werkers hebben eenstemmig besloten de nieuwe Berlijnsche arbitrale uit spraak onaannemelijk te verklaren. Besprekingen over de bindend verklaring. In het conflict in de Metaal-indus trie van Midden-Duitschland heeft de rijksminister van Arbeid de partijen uitgenoodigd tot een vrijblijvende ge- dachtenwisseling op 21 Februari des ochtends te 10 uur over een eventueele bindendverklaring der op 18 Februari gevallen uitspraak van de bemidde lingscommissie. MOND- EN KLAUWZEER IN IERLAND. De veehandel en vee-uitvoer verlamd. Het uitbreken van mond- en klauwzeer op een boerderij in het Iersche graafschap Wexford heeft den handel in vee ver lamd. Al het vee van de besmette boer derij 23 varkens incluis is afgemaakt. De oorzaak van de ziekte is niet op te spo ren. De boer had sedert September geen nieuwe beesten gekocht en na dien tijd ook geen vee van hem vervoerd. De verscheping van vee is in alle Ier sche havens stilgezet, de veebooten van de Great Western Railway varen niet. De waarde van den veeuitvoer uit Ier land bedraagt 12 millioen gulden per maand, zoodat de economische schade ont zaglijk is. BELASTINGVRIJDOM IN ITALIë. Voor groote gezinnen. Op voorstel van Mussolini heeft de Ita- liaansche ministerraad een wetsontwerp aangenomen, waarin wordt bepaald, dat bepaalde categorieën gezinnen met ten minste zeven kinderen van Italiaansehe nationaliteit worden vrijgesteld van be lasting, alsmede andere categorieën met 10 of 12 kinderen. SCHEEPSRAMP IN CHINA. 300 menschen omgekomen? Uit Sjanghai wordt gemeld; Het Cbineesche stoomschip „Hsinta- ming" is in aanvaring geweest met het Ja- pansche stoomschip „Atsuta-maroe". De aanvaring geschiedde ter hoogte van Tsjinkiang in den nacht van Zaterdag op Zondag. Naar het heet zijn 300 Chineezen vtrdronken. De kapitein van de Atsuta-maroe zegt, dat hij den stroom afvoer, toen de Hsin- taming zijn weg wilde kruisen. Hij door boorde de Hsintaming onder de waterlijn. De 550 passagiers werden door een paniek bevangen. Eenigen sprongen in het wa ter, maar 300 400 zonken met hun schip. De Atsuma-maroe en een aantal jonken vingen er een honderdtal op, van wie er velen stierven van koude door een te lang verblijf in het water. KORTE BERICHTEN. De toestand van Z.Em. W. Kardinaal van Rossum wordt voortdurend gunsti ger. De Britsche filmkeuringscommissie weigert haar goedkeuring te hechten aan de vertooning van de film „Dawn" (exe cutie van miss Cavell). Een motie van vertrouwen in de Griekscbe regeering is door de Nationale Vergadering aangenomen met een meer derheid van 59 stemmen. Hydnocarpus-olie, een nieuw Britsch middel tegen melaatschheid, heeft zulke gunstige uitkomsten opgeleverd, dat het in het heele Britsche rijk onder officieele auspiciën toegepast zal worden. Bij de verkiezingen te Hamburg heb ben de soc.-democraten en communisten de meerderheid behaald. De commissie-Simon is te Calcutta aangekomen; er hadden geenerlei vijan dige betoogingen plaats. Campbell heeft het wereldsnelheids record in een auto verbeterd. Hij rijdt plm. 333 K.M. per uur. In Portugal is een communistische samenzwering ontdekt. Het St. Gotthard-incident is door ver nietiging van alle over de Hongaarsche grens gesmokkelde wapenen geliquideerd. GEMENGD NIEUWS. Ongeluk in Den Bosch. Uit Den Bosch wordt gemeld: Gisteravond omstreeks kwart over zeven is op den Vuchterweg onder deze gemeen te een dronken man uit de tram geval len. Op het moment dat hij op den grond terecht kwam, stormde een motor met duozitter over hem heen. De motorrijder en de duozitter waren eveneens dronken en met den trampassagier kwamen zij op den weg terecht, waar zij bleven liggen. Intusschen naderde met zeer groote snel heid een auto uit Den Bosch, die ondanks de signalen welke voorbijgangers gaven, niet stopte en vermoedelijk over het drie tal is heengereden. Dit heeft het voorloo- pige politie-onderzoek echter nog niet uit gewezen. Wel is komen vast te staan, dat de bestuurder van den auto ook in ken- nelijken staat van dronkenschap ver keerde. De drie gewonden zijn per raderbran card naar het protestantsche ziekenhuis alhier vervoerd. De toestand van de ge wonden is ernstig; zij zijn nog niet tot be wustzijn gekomen. Het vergaan van de Shonga. Tot nu toe zijn ongeveer 3500 balen cacaoboonen aangespoeld uit het wrak van het stoom schip Shonga, te Wijk aan Zee geborgen en opgeslagen. Vanavond hoopt men alle balen. 4500 stuks te hebben geborgen. A.s. Donderdag zal de partij in kavelingen van ongeveer 100 zakken worden geveild. 40 wagens met tachtig paarden waren voor het bergingswerk, hetwelk over langen af stand moest worden uitgevoerd, noodig De berging van de nog ongeveer 15o*00 7-ieh in het voorschip bevindende balen cacao en palmpitten is gistermiddag op gedragen aan bureau Wijsmuller, die on middellijk, gezien de gunstige weersge steldheid, een aanvang met de werkzaam heden heeft gemaakt. De natte balen zul len te IJmuiden worden aangebracht, op geslagen en geveild. Men veronderstelt niet, het nog in tact zijnde voorste gedeelte van hpt schip te kunnen afbrengen en beschouwt hetzelve als totaal verloren. Gelijktijdig met de la ding zullen losse en los-vaste deelen van het schip worden geborgen. Tramvertraging in Den Haag. Gister middag omstreeks half een is op de Laan van Meerdervoort in Den Haag, tusschcn Anna Paulownastraat en Bronovo, van 'n motorwagen van lijn 7, richting Sportlaan het juk gebroken, waardoor de motor op den grond neerkwam. De schok, waarmee de motorwagen stil bleef staan, was oor zaak, dat de koppeling van den aanhang wagen tegen het achterbalcon van den motorwagen opreed. De bestuurder kreeg eenige schaafwon den aan de hand en werd door den eerste- hulpdienst verbonden. Het tramverkeer in genoemde richting ondervond gedurende een uur vertraging. Lijn 7 werd van de Alexanderstraat af, langs Plein 1813, Parkstraat, Gevangen poort en Groenmarkt verder over lijn 3 naar de Laan van Meerdervoort geleid, totdat de defecte wagen naar de remise was gesleept. Tjalk gezonken. Gistermorgen vertrok uit Stavoren de tjalk „Onderneming" ge laden met suiker, naar Amsterdam. Des middags is het schip op de Zuiderzee lek gesprongen en ter hoogte van het Vrou wenzand gezonken. De schippersvrouw, de wed. S. wist zich met haar twee zoons en twee dochters in een roeiboot te redden. Na ongeveer een uur werden zij door de „Vollenhovia" opgepikt en naar Enkhui zen gebracht. Branden, In de Rooijen te Oss is de woning van A. v. U. tot den grond toe afgebrand. Een 27-tal kippen kwam mede in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Nog voor dat de brandweer het blusschingswerk had beëindigd werd op nieuw brand gemeld, thans in de Krom- straat in een perceel van den heer v. d. S., dat bewoond werd door twee gezinnen. Van den inboedel kon hier nog veel wor den gered, het huis brandde geheel af. Huis en inboedel waren laag verzekerd. Gisternacht is de woning van den heer J. Gerritsen aan de Stompekamp te Ede geheel uitgebrand. De oorzaak is on bekend. Verzekering dekt de schade. In de kolonie „Clück Auf" te Haal- heide, is gisteren de woning van zekeren K. grootendeels uitgebrand. Mishandeling. Te Zundert is F. T. met een ijzer ernstig mishandeld. Een oog werd hem uitgeslagen en het neus been verbrijzeld. Als vermoedelijke dader is J. B. aangehouden. De mishandeling is het gevolg van een oude veete, ontstaan door het feit dat T. eens een hond van B. heeft neergeschoten. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag i3 in het filiaal der fa. Kreym- borg, te Apeldoorn, ingebroken. De daders, alles wijst er op, dat er meer dan één in breker is geweest, 2ijn binnen gekomen door verbreking van het glas in lood ter zijde van het pakhuis. Alles is daar over hoop gehaald. Vermist wordt o.m. een hoeveelheid stoffen. Kippendieven aangehouden. De poli tie te He es wijk en Dinther heeft de ge broeders A*, en W. V. te Schijndel, een ar beider en een timmerman, van hun bed gelicht, als verdacht van een kippendief stal. liet blijkt, dat de heeren dergelijke diefstallen ook in St. Oedenrode, Heeswijk Den Dungen, Berlicum hebben gepleegd. Zij zijn in het Huis van Bewaring te 's- llertogenbosch opgesloten. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Eerste Handelstentoonstelling van gebroeide bolgewassen. Hedenmiddag te 2 uur werd de eerste Handelstentoonstelling van gebroeide bol gewassen, in het gebouw „Bloemlust" of ficieel geopend. Hierbij voerden achter eenvolgens het woord de heeren A. Frij- linck, voorzitter van de afdeeling Sas- senheim van „Bloembollencultuur", J. P. Goeverneur, burgemeester onzer gemeen te, E. H. Krelage, voorzitter van het hoofd bestuur van de „Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur" en M. S. Vlasveld Jzn., voorzitter der tentoonstellingscommissie, waarna ten slotte de heer W. Wamaar, eere-voorzitter van het „Comité tot stich ting en instandhouding van een tentoon stellingsgebouw" de tentoonstelling voor geopend verklaarde. Wij hopen echter in het volgend nummer een uitgebreid ver slag van deze opening op te nemen en la ten nu reeds eenige beschouwingen over de inzendingen volgen. Direct bij het binnentreden van de zaal krijgt men den indruk dat deze tentoon stelling een succes zal worden en vooral nu komt het bijzonder goed uit, dat „Bloemlust" geheel aan haar doel beant woordt. De glazen bekapping van het gebouw draagt veel bij tot het uitkomen der rijke kleurenpracht, wat natuurlijk op een bloemententoonstelling een eerste ver- eischte is. Dit heeft deze Sassenheimsche „show" bij vele zustertentoonrtellingen voor. Wij hebben dan ook alle reden aan te nemen, dat deze tentoonstelling, zoowel door vakmenschen als buitenstaanders, druk bezocht zal worden. Hieronder volgt nu de vermelding van de verschillende inzendingen, ongeveer een twintig in getal. Bij de namen der in zenders zullen wij die variëteiten noemen die het meest de aandacht trekken, en ho pen in een volgend nummer zoo noodig nog meerdere bijzonderheden te vermelden De fa. Papendrecht en v. d. Voet te Sas senheim exposeert de Narcis Incornp. Yellow Poppy, Barri Florence Barclay, Poetaz Hal voze en Poeiicus Sarchïdon. Fa. Ilofman te Oegstgeest zond o.a. in: Nobility, Hilversum en Sarchidon. Fa. II. Lubbe te Oegstgeest: Poet. Narcis Actaea, Canary en Trompet Narcis Rem brandt. Fa. A. Frijlinck Zonen: Een groote nieuwe Poeticus Narcis, Clear Eye, Wel lington, de tulp l'Aurora en Narcis Leedsii Frijlinck. Fa. Rotteveel, Sassenheim: Poeticus Nar cis Ilomère. De collectie Narcissen van de fa. War- naar Co. verdient bijzondere vermel ding, zoowel door omvang als hoedanig heid. Hiervan noemen wij: Narcis Gele Trompet, Golden Giant, Fakir, Inc. Helios, Inc. Red Cross, Orange Glow en Prins v. Oranje. Barrii Lady Derby, no. 33, Fire- tail, Leedsii Tennedos en Phillyda. De fa. L. v. Leeuwen Zn. komt uit met 32 eigen zaailingen, waarvan we noemen Narcis no. 3001, no. 12G0, Lucky Strike, Lofty, Aureole, no. 266, No. 1200, no. 505, Humming Bird, Robin Hood, Gracious, no. 525 en Clarion. En verder in tulpen ver schillende nieuwe variëteiten, waarvan opvalt de nieuwe valkensoort Queen Mary en Cramoisie Royale. Fa. Gebr. v. Zonneveld en Philippo: en kele late tulp Albieno, Trompet Narcis Al- berio en Bic. Nare. Thorkel. Fa. Eldering, Overveen: Trompet Narcis Lord Curzon, Henry Ford, Ruffled Gem, Witte Trompet Narcis Monte Rosa, Roc kery Beauty, en verder verschillende heel mooie nieuwe soorten crocussen. P. van Deursen te Sassenheim: Narcis Roxane, Moonlight, Augusta, Sarah Bern hardt, Orange Buffer, Bic. Edison, Lemon Star, en enkele late tulp Grenadier. Gebr. de Graaff en van Konijnenburg Co. te Noordwijk: Inc. Narcis Franc. Dra ke, John E velijn, Mustaphe en verder een schitterende verzameling tulpen. Gebr. Tromp, Lisse; Barrii Narcis Ar- cheron, enkele vroege tulp Urano, Mathil- de, Gertrude. Thans zijn wij genaderd tot de collectie tulpen van den heer N. Zandbergen Wzn. te Rijnsburg. Ieder die met het bloembol lenvak bekend is, zal begrijpen, dat deze collectie in het middelpunt van de be langstelling staat, daar het hier een nieuw soort tulpen betreft, door deze firma zelf in den handel gebracht onder den naam van Triumph Tulpen, bij vakmenschen ook wel aangeduid met den naam van „Zandbergen" tulpen. Deze nieuwe tulpensoort die met de Mendeltulpen, eveneens een nieuwe soort, veel belooft voor den tulpenhandel in de toekomst, is door de fa. Zandbergen in groote verscheidenheid ingezonden, waar van wij noemen: Aug. Rosa, Alkes, Cherry Blossom, Chamberlain, Tosca, Dorus Rijkers, Rose Triumph, Red Flame, Papaver, Californië, Hekate, Ohio, Perianthe, Baltimore, Flo rida, Rijnland, Aviateur en Canada. Fa. J. W. Lefeber te Lisse. Deze fir- ma exposeert o.m. 'n mandje met ver schillende variëteiten, w.o. een wilde tulp uit Azië, die naar alle waar schijnlijkheid de- moeder van onze Hollandsche tulp is. Verder Mendel tulp Charme en Splendid, Breeder- tulp Cherbourg. Firma van der Schoot, te Hillegom: Bic. Narcis Laura, Glaire of the Gar den en Poet. Nare. Cheerfulness. Gebrs. Eggink, te Voorschoten: Een collectie nieuwe Crocussen, waarvan wij vermelden: Striped Beauty, Nar cis Oliver Cromwell, Tros Narcis Goud Elsje. Dubbele vroege tulp Oran je Globe en Breedertulp St. James, de nieuwe Papagaai tulp Fantasie en Darwin tulp Prince of Wales. Verder een zeer decoratieve collec tie van de firma G. van der Mey's Zonen, te Lisse, w.o. Dubbele vroege tulp Oranje Nassau, Isolde, Peach Blossom en Mar. Neil en Hyac. Kroon prinses Margaretha (zeer mooi), Mai- lenblush en Vesuvius. Een woord van lof voor de Tentoon stellingscommissie die deze Tentoon stelling heeft voorbereid mag hier niet ontbreken, in het bijzonder om dat dit de eerste tentoonstelling is, die in het eigen gebouw wordt gehou den, dat op het initiatief van deze Commissie werd gesticht. Vooral nu blijkt duidelijk, dat met de stichting van dit gebouw in een behoefte werd voorzien. Wij mogen met genoegen constatee- ren, dat de ondernemingszin van de H.H. Commissieleden reeds nu door uitgezochte inzendingen voor deze eerste officieele tentoonstelling wordt beloond en vertrouwen dat een druk bezoek dit eveneens zal doen. BOSKOOP. Maandagmorgen had er alhier in de Laag-Bcskcopscne wetering een aan varing plaats tussehen een met boomen en planten geladen vaartuig en een met aarde geladen schuit, met gevolg dat eerstgenoemd vaartuig met zijn inhoud zonk. Voor den kweek er B. een groote schadepost. De 22-jarige C. Z. alhier, had tij dens zijn werkzaamheden het ongeluk torn nabij de pakloods in de sloot te geraken. Gelukkig werd het ongeval be merkt, e-.i icon de jongeman nog juist bijtijds gerei worden. Zondagavond, toen zekere LI. v. L. van hier per rijwiel die z g. „Baars"' pas eeerde, werd hij door twee personen, die daar stonden, van zijn rijwiel ge trokken en mishandeld. Ook zijn kleede ren werden vernield. Van het gebeurde is aangifte bij de politie gedaan. NOORDWIJK BINNEN. Gistermiddag te 6 uur gebeurde, hier een ongeluk, dat nog vrij goed is fcfgelocpen. Ter hoogte van de Trams teeg haalde de i ersoneiuuto van A. den met een pea.d ler r.nr.ei wagen van Z. in. Aoo 'i e.nd van de W.lu lmi.iasl aa. zette a. zijn ante ai.p, juist toen de vra; .t- uutu van D. vanaf de Mj.e_s^raat de Wilhelminastraat inreed. Door den nog niet uitgedcofócn schijnwerper van A kon D. niet geef z.c waar hij reed en ieed juist op het paard van Z. in. Zender dat het tot een botsing kwam, spreng het paard van Z. terzijde-, zoodat de wagen ciwars over den weg kwam te staan, met de boomen door de kap van A's. auto. l e.soonlrjke ongelukken kwamen niet voor; de politie stelt eon onderzoek in. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal examen gene.-skunde de heoiea J. S. Bloos, Rot terdam; P. Floer, lfen Haag en Kan Hay Gwan, Leiden. STADSNIEUWS. INSPECTIE-TOCHT PER EXTRA TREIN. De directeur en hoofden van takken van dienst der spoorwegen hebben he den per extra trein een inspectietocht gemaakt van Utrecht naar Leiden. Na aankomst te Leiden vroegen wij den directeur, den heer Kalff, naar 't doel van dezen tocht, waarop deze, nu het geen spoorwegongeluk betrof, ant woordde, dat wij daar niets mede te maken hadden. Na even vluchtig den overweg aan den Rijnsburgerweg in oogenscbouw te hebben genomen, togen de heeren naar Zomerzorg, waar het noenmaal werd gebruikt. Van hier werd een tocht gemaakt naar het station Heerensingel en ver volgens met den Haarlemmermeer spoorweg naar Aalsmeer en tusschen- gelegen stations. Na afloop hiervan zijn de heeren naar Utrecht terug gekeerd. LEZING PROF. BARGE. De lezing welke Prof. Barge morgen avond in het Academiegebouw zal hou den voor de afdeeling Leiden van Jon gerenorganisaties van het Ned. Indon. Verbond, gaat niet door. ZENDINGSSAMENKOMST. Donderdag 1 Maart zal in de Oos- terkerk de laatste samenkomst van de Hulpvereen. v. d. Geref. Zendings- bond plaats hebben. Als spreker zal optreden Ds. F. Kijftenbelt van Rot terdam, over: „Het huis te klein". TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) SCHEEPSRAMP. OSLO, 2i Febr. V.D. Naar uit Ber gen wordt gemeld, zou het s s. ..Norge"' in den afgeloopen nacht ten Noorden van Haugesund aan den grond geloop en en gezonden zijn. Gevreesd wordt, dat een deel der bemanning om het leven is gekomen, terwijl de passagiers gered werden. Nadere bijzonderheden ontbre ken. DE STRIJD IN DE MIDDEN- DUITSCHE METAAL-NIJVERHEID. BERLIJN, 2i Febr. V.D. Hedenoch tend te tien uur zijn de partgen der Midden-Duitsche metaalindustrie op het Rijks Departement van Arbeid bijeen gekomen voor het houden van vrijblij vende besprekingen. STAKINGSONLUSTEN. PRAAG, 2 iFebr. V.D. Ter handha ving van de orde hebben de autoritei ten te Bruex Maandag het communisti sche stakingscomité ontbonden. Er is een proclamatie, uitgevaardigd, waarin rustverstoorders met zware straffen woa den bedreigd. Te Oberleutensdorf hebben 40 com munistische arbeiders de arbeiders vooï het verrichten der noodzakelijke werk zaamheden voor de mijnen, toen zij zich naar hun werk Jjegaven, aangevallen Eenige arbeiders werden gewond. De communisten agiteeren overal voor de tlgemeene staking. Heden zullen in bet ministerie van arbeid besprekingen plaats vinden tus sehen vertegenwoordigers van demjja eigenaren en van de mijnwerkers. EEN LOCOMOTIEF NAAR BENEDEN GESTORT. WEENEN, 21 Febr. V.D. Maandag avond is op de Franz Josephbahn een locomotief van een uit vijftien wagons bestaande goederentrein, die op een verkeerd spoor was gekomen, nadat hij op een stootblok was geloopen, naar be neden gestort. De val geschiedde juist boven een v.'adluct van twaalf meter hoogte. De locomotief viel op de stroom 'draden van de electrische tram en sleur de deze in zijn val; mede. De machinist en de stokers werden ernstig gewonid; vier andere personen werden licht ge wond. DE VLUCHT VAN HINKLER. BANDOENG, 2 iFebr. Anela V.D. H inkier is hedenmorgen vroeg opge stegen, mot het voornemen naar Biina (.Residentie Timor) te vliegen. Als het weer gunstig is, dan gaat hij morgen naar Port Darwin. VULKANISCHE BEVINGEN. BATAVIA, 2 iFebr. Aneta V.D. Het aantal vulkanische bevingen bij de Kra- katau is toegenomen in aantal. Boveo zee is echter niets te zien. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 21 Febr. Ons Belang. Ra barber 1821, selderij 5,107, 100de kool 29,-10—38, savoye kool 24,4027, groene kool 2,404,bi), alles per 100 stuks. Spruiten 3339, postelein 25 30, spinazie 6570, witlof 2530, uien 19.4021, boerenkool 2730, waspeen 11.4014, kroten (gek.) 18—19, alles per 100 Kg. LEIDEN, 21 Febr. Vette varkens. Aangevoerd 405, w.o. 367 vette var kens, 0,630,66, 38 licht soort, 0,60—t 0,63. Handel vlug. BODEGRAVEN, 21 Febr. Kaasmarkt Aangevoerd 99 partijen Goudsche kaas, waaronder 88 met rijksmerk, zijnde 4290 stuks, wegende 34,310 Kg. Prijs: met rijksmerk le soort 5558, 2e soort 5153, zonder rijksmerk 50 55. Handel matig. ROTTERDAM, 21 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 20 paarden, 1038 magere runderen, 937 vette runderen, 1952 nuchtere kalveren, 153 vette kalveren, 137 schapen of lammeren, 100 biggen, 15 bokken of geiten, 60 graskalveren, 54 overloopers. Prijzen: vette koeien 4850, 4144, 27%3214; ossen 46—49, 40—42, 38; stieren 4244, 40, 36: kalveren 87% 90, 75—80, 60—65. Vet vee: melkkoeien 190400; kalf- koeien 200405; stieren 110475, pin ken 120150, vaarzen 175—225. werk paarden 200—325, slachtpaarden i00 200, hitten 150200; fokkalveren 1220, biggen 814, overloopers 16 30, slachtkalveren 58, biggen per week 1,201,40, graskalveren 60100. Overzicht vette koeien en osseh vlugge handel, prijzen vorige week; .stieren handel flauw, prijzen van gis teren; kalveren handel tamelijk vlug, prijshoudend; kalfkoeien flauwe han del, oude prijzen konclen moeilijk be dongen worden; werk- en slachtpaar den redelijke handel, oude prijzen; fokkalveren zeer slechte handel, lage re prijzen; biggen iets betere handel, prijzen stationair; overloopers weinig handel, prijshoudend; graskalveren weinig handel, oude prijzen. PURMEREND, 21 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 185 runderen, 0,751 per Kg.; 256 melk- en geldekoeien 125 350; 15 stieren; 38 paarden. 100200, alle per stuk; 13 vette kalveren, 1,50 1,65; 1149 nuchtere kalveten, voor de slachterij, 1037; voor de fokkerij 1230, 488 vette varkens, voor de slachterij 5865, voor de zouterij 50— 55; 94 magere varkens 2232; Lon- densche varkens 4852: 115 biggen, 1015; 782 schapen, 2840; 12 bokken Overzicht: runderen, melk- en gel dekoeien, vette kalveren, handel ma tig; paarden, nuchtere kalveren (slacht- en fok-), magere varkens, big gen handel stug; vette varkens (v. d. slacht en zouters)', Londensche var kens, schapen, handel vlug. PURMEREND, 21 'ebr. Kaasmarkt. Aangevoerd 17.500 Kg., w.o. 20 kleine fabriekskaas, prijs met rijksmerk 53; 1 kleine boerenkaas, prijs met rijks merk 54 Handel goed. PURMEREND, 21 Febr. Boter. Aan gevoerd 708 Kg. Prijs 2,152,45 p. Kg. ZOETERWÖUDE, 20 Febr Eieren en Pluimvee. Aangevoerd 3144 eieren. Prijs: Kippeneieren 6,807.40, kriel kipeieren 5,50, eendeneieren 66,60, per 100 stuks. Kippen 1,301,35, hanen 1252,60; eenden 1,501,60, konijnen 0,402,75, duiven 0,140,50 ,per stuk. HAZERSWOUDE, 20 Febr Eieren en Pluimvee. Aangevoerd 8884 eieren. Prijs: Kippeneieren 5,507,25, eenden eieren 6—6,95, per 100 stuks. Kippen 1,15 per Huk. AMSTERDAM, 21 Febr. Oliën. Raap olie: vliegend 52. Lijnolie: vliegend 34%; Maart 31%. 30%; April 31%. 31, 31%; Mei/Aug. 32%, 32 32%; Sept./ Dec. 33%. Stemming kalm. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verrirbt in d«-n morgen van 21 Februari, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 781.1 te Maagdenburg. L B. 740.4 te Seydisfjord. Verw. tot den avond van 22 Febr.: Matige tot zwakke Z.O. tot Z. wind, meest licht bewolkt, droog weer. lich te vorst des nachts, overdag zelfde tem peratuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uunris aangegeven door den wijzer Stand van gistermiddag 3 uur: 775. LUCaI M PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 7.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Dinsdag 21 Febr.: 5.51 nam. Wisselnoteeriagen. (Amsterdam!. 3erlijn 59.35 Londen 12.12*/,* New-York2.48'%, Parijs 9.77% Urusiel 34.60 /Üirich 47.83 f'raa7.36% Rome 13.16% Madrid 42.19 Oslo 66.15 Ktopenhagen 66.57% Stockholm 66.72% W««nen

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3