Ter gelegenheid van zijn ÓOsten verjaardag werd in de Haagsche Kunstkring de heer W. v. Konijnenburg gehuldigd. V.l.n.r. zittend: Snijder v. Wissekerke, staande Lankhout, zittend Ellen Vareno, Mevr. en heer v. Konijnenburg, naast Konijnenburg zit Alb. Vogel, Mevr. Lankhout, Mevr. Cossaar, Mevrouw Ubink, Mevr. v. d. Berg, staande Hugo v. Dalen, Cossaar, P. Sonnega, J. Ubink en Henk van den Berg. ritseIn t Hout, te Rijswijk; J. v. Kuyk te Voorburg; D. Kok en J. Vink Hzn. EEN GESTIGMATISEERDE ALS BEDRIEGSTER. Ongeveer een half jaar geleden, aldus lezen wij in het Berl. Tagebl., trokken duizenden naar Bickendorf in het district Bitburg, waar een zoogenaamde gestigma tiseerde vrouw was te zien. De bisschop pelijke overheid te Trier had ten sterkste tegen bezoek gewaarschuwd. Zooals nu blijkt uit het verslag eener commissie, sa mengesteld uit artsen en geestelijken, had deze „gestigmatiseerde" zich merk- teekenen van het lijden van Christus door middel van inwrijving met een harden tandenborstel weten te verschaffen. PROF. LORENTZ ALS DOCENT. In het Weekbl. voor gymn. en middel baar onderw. herdenkt dr. W. F. de Groot wijlen prof. dr. H. A. Lorentz als docent. De schrijver genoot het voorrecht vier ja ren zijn colleges in de elementaire en ma thematische physica te volgen en schrijft daarover: I Krachtige paëdagogische vorming. i „Dat het wetenschappelijke peil dezer colleges ongeëvenaard was behoeft nau welijks gezegd te worden, maar dat daar naast van de colleges van Lorentz een krachtige paedagogische vorming uitging voor ons, aanstaande leeraren, is een bij komstigheid, die hier in groote dankbaar heid wordt gememoreerd. In de wijze, waarop Lorentz bijvoorbeeld liet respon- deeren toonde hij zich weer de groote meester. Wanneer het antwoord door den betrokken collegiant gegeven onjuist was, wendde hij zich niet van hem af, om tot een ander over te gaan. Integendeel, geen moeite was hem te veel om zich in te denken in den gedachtengang, welke tot die onjuiste conclusie had geleid. Door het stellen van een reeks met elkaar ver band houdende vragen trachtte hij den candidaat van het dwaalspoor af te bren gen en hem te sturen in de richting der juiste gevolgtrekking. „Vaak is mij in mijn practijk, deze voor beeldige manier van doen in herinnering gekomen en van invloed geweest op de eigen wijze van doceeren, maar tevens heb ik ervaren hoe buitengewoon moeilijk het is om in te gaan op de onjuiste antwoor den onzer leerlingen en de geestelijke kronkelpaden te volgen die hiertoe leid den. Dat dit Lorentz zoo voortreffelijk ge lukte is behalve aan zijn meesterlijke be- heersching der stof eensdeels te danken aan die groote soepelheid en levendigheid van zijn geest, die hem in staat stelde, zich gemakkelijk in den gedachtengang van anderen aan te passen en aan den anderen kant aan een aangeboren be hoefte om te allen tijde en in ieder op licht behulpzaam te zijn". Zijn colleges waren af. „Wat Lorentz deed was af, of het werk eenvoudig was, dan wel ingewikkeld, hij kende maar één wijze van doen, namelijk goed doen. Zijn colleges konden dan ook zóó gedrukt worden, een fout heb ik hem nimmer zien maken. Die uiterste correct heid in het werk komt echter niemand aanwaaien, dat vereischt een harden en voortdurenden arbeid om tot gewoonte te worden. Lorentz getroostte zich ter wille van den uiterlijken vorm zijner colleges dien zuren arbeid van schaven en polijs ten. „Ik herinner mij nog levendig dien zo meravond van het jaar 1909, dat wij als candidaten in de wis- en natuurkunde bij Lorentz op bezoek waren. Om een uur of tien verontschuldigde Lorentz zich met de mededeeling, dat hij nog gaarne het een en ander voor zijn college van den volgenden dag wilde voorbereiden. Wij wisten, dat het voor Lorentz geen kunst was om te improviseeren, hij liet het daar echter niet op aankomen, uit een aange boren behoefte om zijn kennis op de meest volkomen wijze voor te dragen. Hij stelde zich niet tevreden met slechts bouwsteenen aan te dragen, hij voltooide in alle kleinigheden het geheele gebouw". Prof. Lorentz en de studenten. „Lorentz had een groote behoefte aan een vriendschappelijken en nauweren om gang met zijn studenten, met wie hij gaarne op voet van gelijkheid verkeerde. Ondanks alle beminnelijkheid en toeschie telijkheid van zijn kant is hem dit nooit ten volle mogen gelukken, want tusschen hem en zijn studenten bleef immer een muur, opgetrokken door een schroom, dien een ieder bij de benadering van de zen grooten geest beving. Deze schroom, welsprekender dan woorden, was de stil le maar pijnlijke hulde van den gewonen znensch aan het genie, dat daardoor ech ter de toenadering, waar het hart naar vroeg, nooit ten volle deelachtig kon wor den". DE JOODSCHE GODSDIENST IN RUSLAND. De Sovjet-regeering van de Trans-Kau- kasische Federatie heeft verlof gegeven in Bakoe een Joodsche theologische school („jesjiboth") te openen voor de Kaukasi- sche berg-Joden. In Joodsche kringen te Moskou heeft dit bericht een sterken in druk gemaakt, omdat zoowel de centrale regeering van de Unie als alle regeerin gen van de overige staten weigeren ver lof te geven tot de oprichting van zulk een schooL Kunst en Letteren. ijv WILLEM VAN KONIJNENBURG. Lezers, die belangstellen in beelden de kunst, moeten dezer dagen eens in „De Rietvink" gaan kijken. Dat is een heel mooi, intiem kunstzaaltje te Was senaar. Men gaat met de „gele tram" tot de Kievit, wandelt dan nog onge veer 5 minuten langs de tramrails en ontdekt aan zijn linkerhand een bord, dat de „Rietvink" aanwijst. Er is op bet oogenblik een expositie van teekenwerk van Willem van Ko- njjoenbuxg, de te Jang veronachtzaam de kunstenaar, die op 11 Februari zijn 60sten verjaardag vierde en voor wien nu terecht de belangstelling wordt ge vraagd. Er is nog een grootere exposi tie van hem in „Pulchri Studio" in Den Haag. De Wassenaarsche tentoonstelling evenwel beschouwe men als een inlei ding om het heele werk van den schil der beter te kunnen waardeeren. Er hangen te Wassenaar, heel mooi en rustig geschikt, bijna uitsluitend potloodteekeningen van den schilder en de leek staat er versteld van, welk een wonder van tonaliteit met gewoon potlood op wit papier te bereiken is. In de allereerste plaats frappeeren eenige portretten, te beginnen met dat van H. K. H. Prinses Juliana, vol adel en aristocratie. Men moet eens oplet ten, in welke prachtige gespannen lij- ren zoo n portret is opgevat, hoe voornaam de schilder achtergrond en details heeft opgevat, bijvoorbeeld de behandeling van den haartooi en de vingers. Er is nog een portret van Mej van der Vechte, dat wel buitengewoon mooi is. Men beschouwe de fraaie lij nen van den hals, de fijne lijnen van het aangezicht, de behandeling van de japonkraag. De teekening is in pot lood, maar even wordt een klein voor naam accent aangebracht door een blauwe bloem, gracieus tusschen de vingers gehouden. Een derde meisjes portret treft eveneens door den zwier der lijnen en toch is het geheel monu mentaal opgevat, een streng gesloten eenheid, een pracht van vlakvulling. Over de portretten niet meer. Er zijn nog eenige karakteristieke voorbeelden van edele portretkunst, o.a. van des schilders echtgenoote en Mevr. L., en verder eenige kinderkop jes. Een viertal monumentale teekenin- gpn zou men historisch-mytische ver beeldingen kunnen noemen. Er is in het forsche lijnen spel een breed symphonisch rhythme, een geweldige kracht van uitdrukking Het eerste dezer werken stelt voor eon ruitergroep, die eenigszins Egyp tisch aandoet. Men kijke naar de for sche heffing der paardenpooten de lijnen van den zittenden ruiter, en de zwier van zijn waaienden mantel. Men lette b.v. verder hij een andere voorstelling op de worsteling tusschen een Faun en een Centaur, hoe machtig de houw vooral van 't faunenlichaam i3. Het herinnert aan de geweldige kracht en spanning van Michel Ange- lo s figuren, die men allicht wel eens aanschouwde op een of ander plaat werk. Er is in deze voorstellingen iets breed dramatisch, een hevige actie en toch doet het werk heel rustig en weldadig aan. Men vindt op deze tentoonstelling ook voorstellingen, die de leek zoo ge makkelijk niet begrijpt; maar wel kan hij volgen het groote muzikale spel van lijnen, de logische constructie van een en ander. De hoofdzaak is, dat men kijkt en nog eens kijkt, net zoo lang, tot men de innerlijke bewogen heid van den kunstenaar voelt. Men moet eens letten op de teeke ning, voorstellende „Gazellen", hoe prachtig rank en tevens vol ingehou den kracht deze dieren zijn gebouwd, op een andere „Eekhoorntjes". Er is in Konijnenburg iets, dat aan Toorop herinnert, maar tenslotte is hij toch weer een geheel andere per soonlijkheid.. Zeer bekend is zijn voorstelling van de profeet „Zacharia", voor eenige ja ren in gebrandschilderd glas uitge voerd voor het gedenkraam in de Nieuwe Kerk te Delft. Boven het Mau soleum der Oranjevorsten maakt dit raam een monumentalen indruk. Van Konijnenburg is een der groot sten onder het thans levende schilders geslacht, iemand, die onder harden ar beid geheel eigen wegen heeft gezocht en daardoor niet weinig heeft bijge dragen tot de alzijdigheid onzer Hol- landsche schilderlijke cultuur. Moge hij nog veel moois tot stand brengen. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Alhier werd een Pluimvee-vereeniging opgericht, waarbij 22 leden toetraden. Tot Eere-voorzitter werd benoemd de heer Ouderkerk, Hoofd der O.L.S. In de gehouden vergadering der A.- R. Kiesvereeniging bleek uit het verslag dat er 78 in kas was. De heer J. Boo gaard leidde in; Het werkloozenvraagstuk. waarop bespreking volgde. De heer Pasma Hoofd der Chr. school, eindigde met dankgebed. In de vergadering van Patrimonium sprak de heer H. Willegenburg, Hoofd der Chr. school te Driebrugge, over: Licht in den nacht. Hij schetste de duisternis, waarin de hedendaagsche Maatschappij verkeert en wees op het licht van Gods Woord, dat een helder schijnsel geeft Hierop volgde bespreking. De afdeeling telt 40 leden en 10 dona teurs. De Gymnastiekvereen. „Turnlust" gaf haar 3e uitvoering. De standen liepen goed van stapel. De zaal was overvol. Een muziek-ensemble uit Alphen aan den Rijn, verhoogde door haar muziek de vroolijkheid. Het was een zeer amu sante avond. BOSKOOP. Daar de vergaderingen der Geref. Knapenvereeniging „Obadja" om bijzon dere reden reeds enkele weken waren stopgezet, hebben eenige ouders het ini tiatief genomen tot oprichting eener Ge ref. Oudervereeniging. Thans is dit doel bereikt en is een ver- eeniging opgericht met aanvankelijk 34 leden, waarvan het bestuur als volgt is samengesteld: D. C. Jongejan, voorz.; D. Veerman Jzn., 2e voorz.; J. v. Eijk Jzn., seer.; C. Oosterwijk, penningm., en J. G. Taat, algem. adjunct. Er hebben zich een 10-tal heeren be langeloos aangemeld, om als leider op te treden. Voor de Vrije Geref. Gem. aan de Nieuwstraat hoopt Dinsdag 14 Februari n.m. 7 uur op te treden Ds. Overduin uit Utrecht. De Chr. Muziekvereeniging „Concor dia" hoopt op Woensdagavond 15 dezer in het gebouw „Salvatori" een muziek avond te geven. Burg. Stand. Gehuwd: G. v. d. Meer, 28 j. en H. W. v. Rijn, 24 j.; A. A. van Gent, 32 j. en W. Groeneveld, 28 j. Geboren. Arie, zv. A. J. v. Pelt en A. Huizer; Johanna Petronella, dv. KL Groo- tendorst en W. C. v. d. Spek. NOORD WIJK. Dinsdagavond a.s. zal in de zaal te genover de Geref.' Kerk te Noordwijk aan Zee een openbare vergadering worden ge houden door de vereeniging „Draagt el kanders lasten". Burg. Stand. Geboren: Nelly, dv. H. v. d. Haak en E. Ouwehand; Dirkje, dv. Th. Vink en G. Langmuur; Matthea Jo hanna, dv. J. Verlaan overleden) en M. Verzaal; Petronella Maria, dv. J. Noor- dermeer en E. Duivenvoorde; Cornelia Franciscus, zv. L. P. v. d. Weyden en J. Vink; Gerardus Theodorus, en Jacobus Adrianus, znv. Th. Oostdam en P. G. War- mendam. Getrouwd: W. Th. Snelders, 26 j. en A. M. M. Taskin, 27 j.; J. Korbee, 19 j. en L. Duyndam, 18 j.; A. Cramer, 25 j. en A. v. Oudbroekhuyzen, 24 j. De Raad besloot op verzoek eervol ontslag te verleenen aan den keurings- veëarts, hoofd van dienst, den heer I. van Klaveren. Het sluitingsuur van café's werd met een uur verlengd en voor den zomer gebracht op 12 uur en voor den winter op 11 uur. Voor de agenten van politie werd een ziekteverlofregeling vastgesteld. Besloten wordt ten behoeve van de bijzondere scho len in den kostprijs van het openbaar on derwijs ad ƒ13.16 per leerling op te ne men een bedrag van 0.50 voor admini stratiekosten. Besloten wordt aan de pro vincie in beheer en onderhoud over te dragen den Heeren- en Gooweg. De ge meente verbindt zich hierbij jaarlijks aan de provincie te betalen een bedrag voor onderhoud van ƒ600 per K.M. overgedra gen weg, terwijl de provincie aan de ge meente terugbetaalt een bedrag van onge veer ƒ90.000, zijnde het aandeel van de gemeente in de reconstructie van genoem de wegen, voor 2 jaar uitgevoerd. Beslo ten wordt een gemeentelijke rijwielbe waarplaats te stichten aan den Noord- Boulevard met ruimte voor 300 rijwielen en een tarief van 5 cent. NOORDWIJKERHOUT Onder groote belangstelling had hier Zaterdagmiddag een door Jhr. J. H. Ger- res georganiseerde slipjacht plaats, waar aan door ruim 60 personen werd deelge nomen. 't Was een keurig gezicht, al die dames en heeren te paard vergezeld van de drij vers en een groot aantal prachtige jacht honden. Ruim 70 auto's met belangstellenden volgden deze jacht. Onder de bezoeksters merkten wij ook op H.K.H. Prinses Ju liana. De jacht ging van kasteel Klein Leeuwenhorst tot adn de Corneliabrug. Jammer, dat het weer niet meewerkte, doch ook de hagelsteenen konden de jachtlust niet bedwingen. De Kon. Harmonie van het Blinden instituut der Broeders van Liefde te Brus sel gaf Zaterdagavond een uitvoering in de tooneelzaal van het St. Bavogesticht. Circa een 60 deelnemers hebben de vele bezoekers een genotvollen avond bereid. De avond was verdeeld in drie deelen: eerst 5 nos. voor Harmonie, daarna 6 nos. Symphonie, om te besluiten met 3 nos. Carillon. Alle deelnemers waren bijna of geheel blind, doch het aangebodene was zóó schoon, dat velen verklaarden nog nooit zulke mooie muziek te hebben gehoord. Vooral de 3 nos. Carillon, uitgevoerd door een 12-tal knapen, welke ieder met elke hand een kleine klok bespeelden, ga ven waar kunstgenot. Rector J. J. M. Janssen Schmidt bracht namens al de aanwezigen een hartelijk woord van dank aan den Br. directeur en zijn jongelingen en knapen, die, zelf zooveel missende, anderen nog zooveel schoons konden brengen. RIJNSBURG. Burg. Stad. Geboren: Dirk Cornelis, zv. A. Heemskerk en A. van Beelen; Jan Hendrik, zv. J. Paauw en Cath. E. Hus; Grietje, dv. D. Schoneveld en B. Mole naar; Trijntje, dv. W. L. Heemskerk en G. van Dam; Ardianus, zv. N. van den Eijkel en B. Versteeg. Getrouwd: Jan Ravensbergen, jm. 29 j. en Grietje Schoneveld, jd. 27 j. Ondertrouwd: Cornells Ravensbergen, jm. 27 j. en Willemijntje van Nieuwkoop, jd. 23 jaar. Overleden: Jan Verkerk, oud 76 j.; Dieuwertje den Haan, 60 j. echtgen. van D. Zwaan; Neeltje, oud 6 weken, dv. Jan Kralt en Angenieta van der Meij; Ange- nieta Maria, oud 7 weken, dv. Jan Kralt en Angenieta van der Meij. ZEVENHOVEN. Op Woensdag 15 Febr. a.s. hoopt de Ring Ter Aar en Omstreken van Chr. J.- V., behoorende tot het Nederl. Jongelings verbond, haar 32e algem. vergadering te houden in de kerkeraadskamer der Herv. kerk, des avonds te 7 uur. Toegang vrij. Alhier had in de Chr. school een ouderavond plaats. Sprekers waren het Hoofd der school, M. v, d. Berg, welke tot onderwerp had: Nieuwe opvoedkundi ge denkbeelden. Dit onderwerp lokte nog al heel wat bespreking uit. Vervolgens Ds. J. R. Wolfensberger, alhier, welke tot on derwerp had: Samenwerking van school en huis. Dit onderwerp was gemoedelijk, doch rijk aan leering en gaf ook stof tot gedachtenwisseling. Vrijdagavond kwam door den storm een tafel van een schoorsteen naar bene den vallen, van het voormalige postkan toor. Gelukkig werd niemand geraakt. ZOETERWOUDE. Alhier is Zaterdag overleden de heer Gerrit Heenk in den ouderdom van 94 jaar en 11 maanden. Hij was reeds gerui- men tijd de oudste inwoner der gemeen te Zoeterwoude. Met den laatsten storm dezer dagen hebben de in aanbouw zijnde 50 huizen aan de Vrouwenweg alhier het weer ge ducht moeten ontgelden. Een zestal platte daken waren geheel afgerukt en opgeno men en lagen over den Vrouwenweg. Som mige daken lagen tot in en over de vaart gewaaid. De telefoondraden langs den weg waren allen afgeknapt, zood&t geen verbinding meer met Leiden was. Hoe lang nog, vraagt men zich af. Zal dat nog lang moeten duren, eer die huizen eens zullen worden afgebouwd? Door Ged. Staten van Zuid-Holland is op verzoek van B. en W. alhier het Utrechtsche Jaagpad v^naf de Leiderdorp- sche brug tot aan de brug der Ketting- fabriek, afgesloten voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen. RADIO-NIEUWS. Mx. v. d. Deure niet berispt. Eenigen tijd geleden verscheen in De Telegraaf een bericht, dat Mr. A. v. d. Deure door Minister v. d. Vegte zou berispt zijn wegens zijn radio-toe spraken vóór en na Nieuwjaar. Wij lezen thans in het Chr. Tijd schrift voor Radio: „Er is niets anders gebeurd, dan dat de Minister van Waterstaat, mede naar aanleiding van klachten over den radiostrijd tusschen socialisten en aanhangers van den A. V. R. O. en ook in verband met de radio-rede Treub en de toespraken van onzen Voorzitter de omroepvereenigingen nog eens uit drukkelijk heeft gewezen op zijn ver bod, om door middel van de radio met andere omroep-organisaties of derden polemiek te voeren of kritiek op hun daden te oefenen. Van een terechtwijzing, welke onze; RECLAME Schrijnende Handen na de wasch verzacht en geneest men spoedig met PUROL voorzitter persoonlijk, of onze vereeni ging, buiten andere omroeporganisa ties om, zou hebben ontvangen, is geen sprake. Speciale maatregelen te gen de Ned. Chr. Radio-vereen, of te gen Mr. van der Deur© zijn dan ook niet te duchten. Zangscursus per radio. Naar wij vernemen bestaat bij het be stuur der Ned. Chr. Radiovereeniging het voornemen om bij voldoende deelneming over den zender te Huizen-Haven een cur sus in zang te geven onder leiding van den heer Jac. Caro te Utrecht. De bedoe ling is voorloopig les te geven in het zin gen van eenvoudige melodieën. De te zin gen verzen zullen gekozen worden uit een paar zeer bekende christelijke liederen bundels. Op Woensdag 4 April hoopt de heer Caro een uiteenzetting te geven voor den microfoon met toelichting van zijn plan nen. De eigenlijke cursus kan aanvangen Maandag 16 April a.s. en wordt gegeven iederen Maandag gedurende een half uur in den vooravond. Het lesgeld bedraagt 5 per deelnemer voor den geheelen cur sus. De lessen worden zoo ingericht, dat alleen deelnemers die zullen kunnen voir gen. Ongetwijfeld zal er voor deze lessen, die als radio-uitzending iets geheel nieuws zijn, belangstelling bestaan, in het bijzon der bij leden van zangvereenigingen. Voorloopige opgaven voor deelneming kunnen worden gezonden aan de Omroep- commissie der N.C.R.V. Postbus 5, Hil versum. Belangstellenden gelieven hun op gaven niet uit te stellen, daar binnenkort over het al of niet doorgaan van dezen cursus moet worden beslist. Automatische ontvangst van noodsignalen. Op de wereld-radio-conferentie te Was hington is door de Marconi Wireless Te legraph Co. een apparaat gedemonstreerd dat automatisch noodsignalen optisch of accoustisch aangeeft. Dit toestel is van bijzonder belang voor kleinere schepen, waar de radio-installatie niet onafgebro ken bediend wordt, dus niet altijd de mar conist in de radio-'cabine aanwezig is. Het apparaat treedt in werking bij ontvangst van strepen ter lengte van vier seconden, welke met een onderbreking van een se conde worden uitgezonden. Op het eigen lijke noodsignaal, bestaande uit drie pun ten, drie strepen en drie punten (het z.g. s.os.) reageert het dus niet, en evenmin op andere Morse-signalen, omdat hierbij de teekens veel korter zijn en nooit de strepen vier seconden aangehouden wor den. Storing door telegrafie-teekens, dus valsch alarm is dan ook uitgesloten. Bij de demonstratie in Washington reageer de het apparaat bijna steeds op den der den langen streep. De conferentie besloot het uit twaalf lange strepen bestaande noodsignaal toe te staan voor internationaal gebruik. Televisie. Naar Reuter meldt, hebben een aantal toeschouwers in een donkere kelder te New York de bewegingen kunnen zien van de hoofden van twee personen, die te Londen waren gezeten voor een toestel voor televisie. Het verkregen resultaat, al was het maar zwak zichtbaar, wettigt het vertrouwen, dat televisie over een zoo langen afstand mettertijd even duidelijk zal zijn als die bij korten afstand. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMiAilKA-LIJN. DINTELDIJK, 11 v. R'dam n. Vanc. LOCHKATRINE, Vancouver n. R'dam 11 (5.50 n.m.) te Londen. VOLENDAM, 11 v. New-York el R'dam RIJNDAM, New-York n. R'dam 11 (12 midd.) 602 mijl v. Scilly. BEEMSTERDIJK, 11 y. R'dam te Bal- timore. LEERDAM, R'dam n. New-Orleans. 11 (7 n.m.) v. Boulogne. RADNORSHIRE, Vancouver n. Londen en R'dam p. 10 Dover. BOSCHDIJK, 11 v. R'dam n. Philadel phia. GROOTENDIJK, 11 v. R'dam n. New- York. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEIN (thuisr.) p. 9 Perlm. NIJKERK (uitr.) 11 v. A'dam. NIAS (thuisr.) 11 te Antwerpen. BILLITON (uitr.) 10 te East-London. GIEKERK (thuisr.) 10 v. Antwerpen. JAGERSFONTEIN (thuisr.) 10 v. Gen. NIJKERK, 11 v. A'dam n. Beira. SPRINGFONTEIN (uitr.) 11 te Pt. Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALCHIBA, 11 v. A'dam n. Hamburg. SIRRAH, 10 v. Hamburg n. W.-Afrika VLIELAND (thuisr.) 13 te Acer verw. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. SALLAND (thuisr.) 11 voorgaats IJmuiden (kon niet binnenkomen wegens slecht weder).' WATERLAND (uitr.) 9 v. Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIBAJAK (uitr.) p. 10 (11 n.m.) Wight KOTA INTEN (thuisr.) p. 10 Gibraltar MENADO, 11 v. R'dam te Batavia. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MADOERA (uitr.) 11 te Batavia. SALEIER (uitr.) 10 te Belawan. GROTIUS (thuisr.) 11 voorgaats IJm. (kon niet binnenkomen wegens slecht weder. fiaparoea {thuisr.) 10 v. Belawan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6