Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Ned. Chr. Radio-Vereeniging. 6.15 Zesde causerie, door Ds. van Nes te 's-Gravenhage over: „De roeping der Christenen tegenover de Toden". 7.00 N.D.O. Instituut Schroevers. Cursus Engelsch Conversatie voor gevorder den. Leeraar Mr. Struning Spencer. 7.30 Uitzending uit het gebouw voor Chr. Prot. Belangen %an de Voorstraat te Katwijk aan Zee. Sprekers: Mr. Dr. J. Schokking, Oud-minister van Justitie, lid v. d. Tweede Kamer, Burgemeester van Katwijk. Ds. R. P. A. Rutgers, Herv. pred. te Katwijk aan Zee. Ds. H. Ph. Ingwersen. Geref predikant te Kat wijk aan Zee. Ps. W. M. A. Kalk man, Herv. pred. te Katwijk aan Zee. voorzitter v. d. Chr. Jeugdorga nisatie. die deze avond organiseer de. Muzikale medewerking verlee- nen: De Christelijke Harmoniever- eeniging „Uitspanning no inspan ning" Dir. de -eer P. C. Langmuur. De Chr. Zangvereenigihg „Hallelu jah" Dir. de heer P. de Rook. De C.hr. Zangvereeniging „Excelsior", Dir. de heer Jan Couvée. Mevr. L E. Verloop: Sopraan Solo. 10.30 Persberichten Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. 6.00 Dinermuziek door het Radio-Trio. 7.15 Taallessen (Engel h). 7.45 Politiebericht. 8.00 Opera-concert. Het omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. Richard Wagner- programma. (Ter herdenking van zijn sterfdag: 13 Februari 1883). 10.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. Golf vertrokken om 400 visschers te red den, die op pakijs, dat gedurende den storm van de kust voor Kroonstad los raakte, naar zee zijn afgedrevën. Naar nog via Berlijn wordt vernomen, is draadloos de hulp van Finland en Est land ingeroepen. Behalv.e de sleepboot „Lenin" zijn tevens verscheidene stoom- booten onderweg om te trachten de vis schers te redden ERNSTIGE MIJNRAMP BIJ WHITEHAVE?J. Uit Londen wordt gemeld d.d. gisteren: Vrees bestaat, dat 13 personen hun le ven hebben verloren bij een mijnongeluk, dat heden bij Whitehaven in Cumberland heeft plaats gehad. De mijn was eenigen tijd gesloten geweest, sindsdien er onlangs een ongeluk had plaats gehad; heden was een gezelschap afgedaald om een onder zoek in te stellen of de mogelijkheid be stond de mijn te heropenen. Bij dit ge zelschap bevonden zich een tweetal regee- rings-inspecteurs, eenige mijn-autoriteiten en vertegenwoordigers van de mijnwer- kersvakvereeniging. Waarschijnlijk is door üitstrooming van gassen een explosie ontstaan, waardoor 13 personen van de buitenwereld werden afgesloten. KORTE BERICHTEN. De Duitsch-nationale rijksdagfractie heeft in verband met het Steglitzer moord- proces een wetsvoorstel ingediend tegen het publiceeren van zinnenprikkelende procesverslagen. Berichten uit midden- en Z.-Duitsch- land spreken over onweders, storm, regen en sneeuwbuien en door hemelvuur en wind aangerichte schade. In Zweden heeft een wervelstorm eenige slachtoffers geëischt. De president van den Ierschen vrij staat is gisteren van zijn bezoek aan de Vereenigde Staten en Canada terugge keerd. Hij werd te Southampton officieel verwelkomd:, door den burgemeester der stad. De Britsch-Indische regeering zal een commissie van onderzoek inzake de kin derhuwelijken instellen. De Fransch-Russische besprekingen over een non-agressie verdrag zijn hervat. De Senaat der Vereenigde Staten heeft de motie tegen een derden ambtster mijn van Coolidge met groote meerder heid aanvaard. Zaterdagmorgen heeft de plechtige opening plaats gevonden van de Tweede Olympische Winterspelen, welke van 9 20 Februari te St. Moritz worden gehou den. GEMENGD NIEUWS. Dc juweelendieïstal in de Badhuisstraat. De drie personen, die gearresteerd zijn in verband met den belangrijken juwee lendiefstal in den winkel van den heer van W. in de Badhuisstraat te Schevenin- gen in den nacht van Woensdag op Don derdag j.l. zijn gisteren ter beschikking der justitie gesteld en in het Huis van Bewaring ingesloten. Auto-ongeiuk te Delft. Op den Oost singel te Delft heeft Zaterdagmiddag een einst.ige aanrijding plaats gehad. Een luxe zes-persoonsauto van den heer Jansen uit Wassenaar kwam van de rich ting Den Haag. Plotseling staken drie kinderen den weg over. De bestuurder nachtte een aanrijding te verhinderen en wierp het stuur om. Een der kleinen, de 10-jarige de Z., werd daarbij door het. rechter-achterwiel van den wagen geraakt en brak een dijbeen. Per Fiat werd het kind naar het gasthuis vervoerd. De auto liep tegen een boom, welke daardoor afknapte en de ruiten van een woonhuis verbrijzelde. Van den wagen zelf was de radiateur ernstig beschadigd, de snippen verbogen en de stuurinrich- mg defect. Met een kraanwagen van den heer J. de Graaf werd de defecte auto naar de bin nenplaats van het politiebureau gesleept. Zandtrein bij Harmeien ontspoord. Te ongeveer half twee zou men Zaterdag middag aan het station ITarmelen voor het passeeren van den sneltrein een zand trein achteruit zetten. Bij deze manoeuvre ontspoorden de laatste twee wagens, die dwars over het hoofdspoor Woerden- Utrecht kwamen te staan. Dit bracht ern stige stagnatie in den treinenloop tus- schen Woerden en Utrecht. Zoo kon o.a. trein 1211, die 1.57 van Leiclen vertrekt, bij Harmeien niet verder en pas met vier uur vertraging vertrok deze trein naar Utrecht, gecombineerd met trein 742. Trein 1213, die uit Leiden om 16.14 uur vertrekt, vertrok van Woerden 18.05 uur en kwam met ongeveer één uur vertra ging in Utrecht aan. Later in den avond kwam er eenige verademing; de treinen 1216 en 272 kwa men bijna zonder vertraging binnen. Ongeval met een mitrailleuse. Zater dagmiddag omstreeks halfvijf werd in de gymnastiekzaal van de bijzondere school te Budel, voor eenige jongelui, die wer den opgeleid voor de vooroefeningen on der leiding van een sergeant-majoor en een sergeant, een mitrailleuse gedemon streerd. Bij de proefneming met deze mi trailleuse, die, naar men meende met los se patronen was geladen, ging een scher pe patroon af en trof den jongeman, die voor de mitrailleuse stond. De kogel ging door zijn linkerarm. Achter hem stond de 19-jarige jongeman W. Rooyakkers, die den kogel in de borst kreeg. Hij overleed kort daarna. De andere jongeman werd naar het Liefdehuis vervoerd en kon, na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De marechaussee heeft het lijk in beslag ge nomen. De sergeant-majoor en de ser geant zijn in arrest gesteld. Brand. Zaterdagmiddag omstreeks 1 uur is aan den Kleiweg onder de gemeen te Schiebroek een boerderij met schuur van L. Akkerman afgebrand, vermoedelijk doordat de schoorsteen niet was schoon- gehouden. Het vuur greep door den hevi- gen wind zoo snel om zich heen, dat de kinderen en het vee slechts met moeite konden worden gered. Een partij stroo ging verloren. Alles is verzekerd. Brand in de kerk te Wildervank. Bij een kort, maar hevig onweder, dat Zater dagmorgen om plusminus half zes in de buurt van Veendam woedde, werd de to ren van de Geref. kerk te Wildervank door den bliksem getroffen en raakte in brand. De spits werd weggeslagen en kwam naast de preekstoel in de kerk te recht. De romp van de laatste torentrans, die aanvankelijk fel brandde, bleef een gevaar voor de kerk en ook voor de om geving. doordat het onweer met een hal ven storm gepaard ging. Om tien uur was de brand geheel gebluscht en alle gevaar geweken. Kerk en toren zijn tegen brandschade verzekerd. Ongeluk bij hët stoeien. Bij 't stoeien van eenige leerlingen van het gymnasium kwam het oudste zoontje van dr. K. uit Varsseveld met zijn lichaam te vallen op de pennen van het ijzeren hek, waardoor het knaapje zeer zwaar gekwetst werd. Hij is onmiddellijk ter behandeling naar Arnhem overgebracht. Het vnile geld. Zaterdagavond onge veer 6 uur, tijdens een hevige hagelbui, i9 op den Plantageweg te Rotterdam een ernstig ongeluk gebeurd. De chauffeur R. B. reed'daar met een vrachtauto en door dat de hagel tegen zijn voorruit sloeg, be merkte hij niet, dat voor hem uit een melkwagen reed. Op het laatste moment kon hij een aanrijding niet meer voorko men. De bestuurder van den melkwagen, de 67-jarige A. Kaptein, wonende Rubens straat aldaar, werd tegen de straat geslin gerd en bekwam een gecompliceerde rech- ter-onderbeenbreuk en een 20 c.M. groote scheurwond in de lies. Doordat verschil lende geldstukken, die de man los in den zak had, in de wond terecht kwamen, ont stond een infectie, ten gevolge waarvan hij vannacht is overleden. De zeesleepboot „Seine". Naar .de di rectie van L. Smit Co. Internationale Sleepdienst mededeelt, is de Ned. sleep boot „Seine" op het oogenblik buiten ge vaar.- De sleepbooten Roode Zee en Zwar te Zee, welke ter hulp waren gesneld, zijn teruggekeerd. De „Seine" keert naar Queenstown te rug onder geleide van een Engelschen stoomtrawler. Bij het ongeval zijn geen persoonlijke ongelukken voorgekomen. Doodelijke val. Te Terapel is Zater dag de bejaarde moeder van dokter Lub berman, die tengevolge van struikelen viel, overleden. Ongeval. Zaterdagavond is op de St. Annestraat te Nijmegen de karrevoerder G. door een auto overreden. De man brak zijn arm en twee ribben en bekwam ern stige kneuzingen. Hij werd naar het Ca- nisius-ziekenhuis overgebracht. De chauf feur verklaarde, verblind te zijn door de niet gedempte lichten van een hem tege moet rijdenden auto naar welks eigenaar gezocht wordt. Hoog water. Te vier uur Zaterdag middag bedroeg de stand van de Maas aan de Maasbrug te Maastricht 2.85 M. is 44.86 boven N.A.P. In de laatste 8 uur was de rivier 29 cM. gewassen. Van alle sta tions in België werd nog was geseind. Deskundigen vreezen voor een over strooming, zij het niet van al te grooten omvang, tenzij zeer spoedig verandering intreedt. Zonder kentering zal vermoede lijk hedenavond de Maas „uit" zijn. Te Roermond is de Maas 1Ü cM. gewas sen. Sedert gisterochtend wast het water gemiddeld 2 cM. per uur. De stuw werd gisteren gestreken. UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. Hedenmorgen 9 uur had op de R.K. begraafplaats de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van het Don derdag j.l. plotseling overleden raadslid den heer A. v. d. Hulst. De beaarding geschiedde door pastoor de Vette. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op den burgemeester, wethouder Zand bergen (wethouder Rubenkamp was on gesteld), vele raadsleden, afgevaardigden van het R.K. Paroch. Kerk- en Armbe stuur, het bestuur van de plaatselijke Boerenleenbank, waarvan de overledene bestuurslid was, de commissie van toe zicht op het L. O., oud-wethouder Spaar garen, vertegenwoordigers van het ge meentebestuur en vele parochianen. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den plaatsvervangend kanton rechter, Mr. Nord Thomson, stond he den terecht P. de J. te Leiden, ter zake dat hij een metselaar te lang had laten werken. Getuige Arbouw. die den arbeid had verricht, vertelde, dat het hier werk betrof aan het Academisch Zieken huis, dat geen uitstel kan lijden. De ambtenaar vroeg 3 maal 2. De kantonrechter veroordeelde tot 3 maal 0,50. W. te N. te Haarlem was in ver zet gekomen tegen het vonnis, waar bij hij veroordeeld was tot 8 boete wegens het niet hebben van een reflec tor op zijn rijwiel bij avond. Verdachte zeide thans, dat hij de reflector onderweg verloren was. De verbalisant, die eveneens werd gehoord, had hiervan niets kunnen constateeren. Eisch 5 of 5 dagen. Veroordeeling 2 sub. 1 dag. A. J. P. te K a t w ij k aan Ze e, stond terecht wegens verschillende overtredingen van de Arbeidswet op een bouwwerk. Verdachte was niet verschenen. Een tweetal getuigen bevestigden het verbaal. De ambtenaar vroeg 9 maal 2 of 9 maal 1 dag. De kantonrechter ver oordeelde tot 9 maal 1 of 9 maal 1 dag. Gemeenteraad Leiden. De vergadering van den gemeente raad werd hedenmiddag 2 uur door den Burgemeester Mr. A. van de San- de Bakhuijzen geopend. De notulen worden vastgesteld. De heer Vallentgoed is afwezig we gens ongesteldheid. De Voorzitter wijdt een woord van nagedachtenisaan den heer Lo- rentz, waarvan de korte inhoud de volgende is: De gemeente is nauw verbonden met de Academie. Als zoodanig her denkt de Raad zeker gaarne den groo ten geleerde, maar ook den schier vol maakten mensch. Zij zal hem gaarne in levendige herinnering houden. Deze rede wordt staande aange hoord. Ingekomen zijn eenige disposities van Ged. Staten op raadsbesluiten. Aan den Raad worden overgelegd eenige verzoeken. Aan den heer Romeijn wordt toege staan een interpellatie over de toepas sing van de recognitie-verordening. Enkele verzoeken en adressen wor den in handen van B. en W. gesteld, om prae-advies. Een verzoek betreffende een bad huis. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. hun advies hebben doorge zonden aan de betreffende commissies zoodat spoedig behandeling in den Raad kan worden verwacht. Hierna is de agenda aan de orde: 1. Praeadvies op hetverzoek van den heer J. B. Meijnen, om ontslag als Amb tenaar van den Burgerlijken Stand, uit sluitend belast met het sluiten der hu welijken. Aangenomen. 2. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand, uitsluitend be last met het sluiten der huwelijken. Benoemd wordt de heer Goslinga met 21 stemmen en 4 op den heer Tepe. 3. Verordening houdende wijziging van de verordening van 14 April 1904 (Ge meenteblad no. 16), regelende het aantal ambtenaren van den Burgerlijken Stand te Leiden en de verdeeling hunner werk zaamheden. Geen algemeene beschouwingen. De verordening wordt goedgekeurd. 4. Praeadvies op het verzoek van Mej. A. E. Revers, om eervol ontslag als lee- rares in de geschiedenis aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Aangenomen. 5. Voorstel tot verhuring van een strook grond van het terrein aan den Lagen Morschweg, kad. bekend gemeen'e Leiden, Sectie P. No. 1036 ged., aan den Staat der Neder'anden. Aangenomen. 6. Voorstel in zake de verhuring van het winkelhuis aan den Nieuwen Rijn, No. 22, aan Mevr. T. Alofs, geb. Marjee. Aangenomen. 7. Voorstel tot verhuring van het per ceel grond aan den Haarlemmerweg, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie K No. 6, aan A. J. Kat. Aangenomen. 1 8. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemoente van het gedeelte sloot. kad. bekend gemeente Lei- ïen. Sectie M Nol 97. Aangenomen. 9. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een strookje grond aan de Cobetstraat. kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M No. 4443 ged. Aangenomen. 10. Voorstel tot verhooging van ver schillende posten der begrooting, dienst 1927, waarvan de raming te laag is ge bleken en tot toevoeging van eenige nieu we posten aan die begrooting. Aangenomen. 11. Voorstel inzake het sluiten van kas- geldleeningen, gedurende het 2e kwartaal 1928. Aangenomen. 12. Voorstel tot onderhandsche opdracht van het wasschen van glazen, hout- en andere werken in gemeentegebouwen, als mede het schoonmaken van bruggen, aan J. Kukler en L. van Es. Aangenomen. 13. Verordening ter voldoening aan art. 178 der Gemeentewet- Aangenomen. 14. Verordehing houdende wijziging van de verordening van 11 November 1897 (Gemeenteblad No. 12) op de Wateren in de gemeente Leiden. De heer Bosman (V. B.) meent, dat het mogelijk moet zijn een zoo danige regeling te treffen, dat de scheepvaart niet op deze wijze wordt belemmerd. Spr. zou gaarne zien, dat onder bepaalde voorwaarden de door vaart mogelijk bleef ter beoordeeling van B. en W. Spr. dient een amende ment in. De heer G r o e n e v e 1 d (S. D.) kan het amendement steunen, maar zag de dispensatie van het verbod liever berusten bij den Directeur van den Havendienst. De Voorzitter merkt op, dat wel B. en W. vergunning verleenen, maar dat in de practijk dit wordt over gelaten aan de Directeur van den Ha vendienst. Voorts deelt hij mede, dat B. en W. geen bezwaar hebben tegen dit amen dement. De heer Wilbrink (C. H.) heeft ernstig bezwaar tegen dit amendement omdat, wanneer daar inderdaad mo torische kracht noodig zou zijn, dit wijst op een vastloopen. Dan zou er echter volstrekt niet met de schroef ge werkt moeten worden, omdat dan juist veel modder zal worden opgeworpen. De Voorzitter merkt op, dat in de practijk het amendement niet ver der gaat dan de mogelijkheid schep pen en daar hebben B. en W. geen be zwaar tegen. Weth. Goslinga licht nog nader toe, wat de eigenlijke bedoeling van het voorstel is. Het amendement wordt aangeno men. De heele verordening eveneens. (De zitting duurt voort). STADSNIEUWS. Dr. CROMMELIN. Vanmorgen heeft Dr. C. Crommelin, lector aan de Universiteit alhier in het Natuurkundig Laboratorium, het eerste college elementaire Natuurkun de gegeven en daarbij herdacht de beteekenis van het werk van Prof. Lorentz. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 9 Februari. N.V. Discontobank voor Credietinstellingen te 's-Gravenhage. Rechter-commissaris: Mr. A. B. Bom- mezijn. Curatoren: Mr. C. J. Salm, te Amsterdam en Mr. A. S. van Nierop, te Overveen. P. Jacobs, Den Haag, laatstelijk wonende Prinsestraat 90. Rechter commissaris: Mr. C. M. de Kuyper; Curator: Mr. A. Graftdijk, Den Haag, Parkstraat 99. E. van der Hoek, koopman, Den Haag, Koningstraat 315. Rechter-com missaris: Mr. J. A. F. van Asperen; Curator: Mr. H. J. Frima, Den Haag, Fluweelen Burgwal la. G. Bekker, koopman, Den Haag, Laakkade 19. Rechter-commissaris: Mr. A. S. Rueb; Curator: Mr. R. Brom berg, Den Haag, Mauritskade 29. L. van Balen, Den Haag, St. Alle- gondeplein 3. Rechter-commissaris: Mr. Jhr. H. O. Feith; Curator: Mr. A. M. L. A. van Resteren, Den Haag, Koninginnegracht 95. H. Muller, pedicuur, Den Haag, Carolina van Nassaustraat 10. Rech ter-commissaris: Mr. A. N. Kuhn; Curator: Mr. A. H. Westra, Den Haag, Plein 95. Opgeheven, wegens gebrek aan actief: 9 Februari. C. Frank, Den Haag. C. van der Linden, Alphen. J. G. van der Haas, Hazerswoude Laatste Berichten. STAKING. Hedenochtend is op de werf Con rad te Zaandam onder de arbeiders een proteststaking uitgebroken, ge richt tegen het h.i. ongemotiveerd ont slag van een smid. Overwogen wordt de staking nit te breiden tot een loonstaking. Bij dit conflict zijn 350 man betrok ken. ERNSTIG5 VECHTPARTIJ. Zaterdag op Zondagnacht werd de politie te Arnhem dooi een bewoner uit de 2e Wijkstraat aldaar ter assis tentie geroepen bij een ruzie, die daar tusschen twee personen was ontstaan. Toen de politie in het bewuste per ceel verscheen bleek dat daar een ru zie had plaats gevonden tusschen twee mannen, waarvan een zoodanig te gen den grond was geslagen, dat hij een groote wonde in zijn achterhoofd had hekomen. Men had den gewonde reeds per handwagen naar het Zie kenhuis vervoerd. Nog denzelfden nacht werd de da der van dit ongeval door recherche van zijn bed gelicht en gearresteerd. DE LEMMERHAVEN WEER VRIJ. De Lemmerhaven is heropend, zoo wel voor zeil- als stoomschepen; de havenvuren zijn weer ontstoken. De visschersvloot, die de laatste we ken-wegens het ijs steeds binnen door naar Stavoren is vertrokken, keert thans weer over zee naar Lemmer te rug. De Holland-Friesland-Groningen- lijn heeft den geregelden dienst her vat. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) ALGEMEENE UITSLUITING IN DE METAALINDUSTRIE. BERLIJN, 13 Febr. (V.D.) Naar van werkgeverszijde wordt medegedeeld heeft het Verbond van Duitsche Metaalindus- trieelen besloten ter ondersteuning van de werkgevers in de metaalindustrie in Mid den Duitschland, in welke reads sinds 4 weken gestaakt wordt, met ingang van 22 Februari de uitsluiting af te kondigen, voor de geheele Duitschte metaalindustrie zoodat op 22 Februari met inbegrip van de arbeiders in de metaalindustrie in Mid- den-Duitschland ongeveer acht honderd duizend arbeiders uitgesloten zullen zijn. MARKTBERICHTEN- ROTTERDAM, 13 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 532 vette runderen, 211 vette kalveren, 390 schapen of lamme ren, 1144 varkens. Prijzen: koeien 4749. 4042M, 27 —32; ossen 46—48, 39—41, 37; kalve ren 8590, 72 77^, 60—65; scha pen 2824; lammeren 2034; var kens 33, 31/4, 30 X>. Overzicht: koeien en ossen tamelij ke handel, goed prijshoudend; vette kalveren matige handel, prijzen van vorige week Dinsdag; schapen en lam meren tamelijk vlugge handel, de oude prijzen konden gemakkelijk be dongen worden; varkens flinke han del, goed nrijshouden^. ROTTERDAM, 13 Febr. Aardappelen. Brielsche eigenheimers 66.75, Zeeuw sche blauwen 56, idem eigenhei mers 5.75—6, idem bonten 4.505.75, Belgische eigenheimers 3.253.75, Bravo's 66.60, Red Star 4.755.25, Drielingen bonten 4.101,71, idem blauwen 2.753.40, idem eigenheimers 450—4.75. ROTTERDAM, 13 Febr. Vlasbeurs. Aangevoerd 16459 Kg. Blauw, 1.30— 1.90; 14900 Kg. Holl. Geel, 1.50—1.90; 12000 Kg. Gron.. 1,50—1,65; 800 Kg. Wit, 1,25—1.40; 1800 Kg. Dalrood, 1.10 —1.40. AMSTERDAM, 13 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 475 koeien, le kw. 11.08, 2e kw. 0,841, 3e kw. 0,620,84, per Kg. slachtgewicht; 125 melk- en kalf- koeien, 300425 per stuk; 83 vette kalveren, le kw. 11,10, 2e kw. 0,90 1, 3e kw. 0.700,90, per Kg. levend ge wicht; 152 nuchtere kalveren, 910; 41 schapen, 3040, per stuk; 700 var kens, Holl., le kw. 0,720,73, 2e kw. 0.71—0,72, vette varkens 0,70—0,72, 1 prima varken 0,74 per Kg. slachtge wicht; 77 paarden, 100225, p. stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 Februari, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.8 te La Coruna. L. B. 736.2 te Isafjord. Verw. tot den avond van 14 Febr.: Matige tot krachtige, tijdelijk wel licht stormachtige zuidelijke tot wes telijke wind, betrokken met regen, la ter opklarend, aanvankelijk zachter. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van Zaterdagmiddag 3 u.: 7.40. LUCK- PERATUTJR. Hedenmiddag 3 uur: 4.2 gr. C LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Maandag 13 Febr.: 5.35 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.21 Londen12.107* New-York2.48"/* Parijs9.767* B rus«el34.587* Ziiricb 47.78 Praag 7.367» Rome 13.147» Madrid42^2 Oslo65.127, Kopenhagen 66.477» Stockholm 66.677, Ween en 3A95Y»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3