DAG-AGENDA. Maandag 13 Febr.. 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Concert door de Mij. van Toonkunst. 1417 Febr. Rest. „Zomerzorg", Sta tionsweg: Nat. Bloemententoonstel ling. Geopend: 10 uur v.m. tot 11 uur H.M. Dinsdag 14 Febr., 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Voordracht met film over: „Lichamelijk gebrekkigen" door Dr. M. D. Horst. Woensdag 15 Febr. s av. acht uur. Zitting van het advies-bureau voor tuinbouwaangelegenheden in het Be stuursgebouw der Woningbouw ver- eeniging „De Eendracht", Lombokstr; Woensdag 15 Febr., 's av. acht uur. Groote Nutszaal, Steenschuur: Lezing met lichtbeelden, door Ds. J. van Nes van Den Haag, voor de Zending onder de Joden. Sassenheim. Woensdag 15 Febr., 's av. half acht. „Concordia": Verg. v. d. A.-R. Prop.-Club Spr. de heer W. Warnaar over „Onze gedragslijn voor 1929". Donderdag 16 Febr., 's av. acht uur. Chr. H. B. S., IvagerstraatlAlg. Le denvergadering v. d. Ver. v. Chr. Mid delbaar Onderwijs. Vrijdag 17 Febr., 's av. acht uur, Stadsgehoorzaal: „Samson" door de Chr. Oratorium-Vereen. „Con Amore" Maandag 20 Febr., 's av. half acht Stadsgehoorzaal: Uitzendavond v. d. Chr. Radio-Vereen. Donderdag 23 Febr., 's av. acht uur. Geref. Kerk Heerengracht: Openb. Verg. v. d. Vereeniging voor Drankbe strijding. Spr. Ds. P. N. Kruyswijk, van Vlissingen. 1315 Maart. „Patrimonium", Hoog- landsche Kerkgracht, Bazaar. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Februari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duvster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Meijboom, Jasperse, Kist, Poortman, Timmermans. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden 'waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. RECLAME. SPLINTER KARPETTENWEEK teekenis van Lorentz te/ schetsen en te spreken over de plaats, die hem krachtens zijn werk en kennis toekomt. Over Lorentz als mensch zou hij niet spreken, omdat hij overtuigd is, dat ieder Lorentz als zoodanig kent. Spr. schetste dan allereerst de ontwik kelingslijn van de mathematische physica van af Newton tot Lorentz en de nieuwe re physische theorieën en wees daarbij op den grooten invloed, dien Lorentz op die ontwikkeling heeft gehad. Na New ton's theorie der gravitatiewerking te heb ben behandeld en er op te hebben gewe zen, hoe Faraday het electrisch veld in verband bracht met den aard van het licht, stond spr. uitvoerig stil bij de elec- tromagnetische lichttheorie van Maxwell, die een hevigen strijd ontketende tusschen de physici van het continent en die van Engeland, Bij de Engelsche physici speel de de materie geen rol; de continentale physici achtten met Newton en Faraday de electriciteit aan de materie gebonden. Maxwell's theorie verklaarde wel den aard van het licht, maar tal van problemen, zooals de ongelijk-snelle voortplanting van de soorten van het licht in het me dium, optische anisotropie enz. bleven on opgelost. Daarna kwam Lorentz met geheel ande re gedachten, die een ommekeer brachten in de beschouwingen, zooals die tot nu toe hadden gegolden. Zij maakten tevens een eind aan den strijd tusschen de con tinentale en Engelsche physici. Lorentz bracht als zijn hypothese naar voren, dat electro-magnetische velden niet bestaan in de materie. De aether, een impondera- bele middenstof, draagt de electro-mag netische velden. Materie-deeltjes ziet Lo rentz als electrische massa's, met als ge volg dat iedere krachtlijn in het electro- magnetische veld, dat niet gesloten is, eindigt in een materieel deeltje. Lorentz gaf hierdoor aan den invloed van de ma terie op de electriciteit en omgekeerd. Spr. wees vervolgens op den scherp ma- thematischen vorm, waarin Lorentz zijn theorie goot, waardoor het verloop van verschillende proeven direct kon worden aangegeven en hij gaf aan, dat Lorentz's theorie stond of viel met het natuurge beuren en dat zij steeds verder ingreep in de verklaring der natuurkundige proble men, wat te verwonderlijker was, omdat zij op zoo weinig axioma's was gebaseerd. Spr. beschreef vervolgens hoe de theo retische verklaring van het Zeeman-effect de kroon op Lorentz's werk was en hij be sprak de, latere verklaring van het ver band tusschen de beweging van de aarde in den wereld-aether, waaruit de bekende contractie-hypothese ontstond. Spr. stond vervolgens nog meer in het bijzonder stil bij den invloed, die van Lo rentz is uitgegaan en hij gaf aan, hoe de nieuwere theorieën der natuurkunde aile zijn gebaseerd op zijn werk en hoe de den kers van nu nog steeds teruggrijpen naar het klassieke beeld, door Lorentz gegeven. Want geen der nieuwere theorieën gaf een zoo mooi gesloten geheel als die van Lo rentz. Tenslotte besprak Prof. Einstein Lo rentz's werk op het gebied der internatio nale samenwerking, waaraan de groote doode zich gedurende tal van jaren met zooveel toewijding heeft gegeven en hij wekte de aanwezigen op dit voorbeeld van Lorentz na te volgen, tot heil van een be tere verstandhouding tusschen de volke ren. De rede werd door de aanwezigen in doodsche stilte aangehoord en ontroerd verlieten allen het academiegebouw. Bij den aanvang van zijn colleges, heeft prof. de Sitter, directeur van de Sterrenwacht, alhier, gisteren in een korte toespraak prof. Lorentz herdacht. De stu denten hoorden deze toespraak staande aan. Door Prof, Dr. P. Zeeman te Am sterdam werd gistermorgen op het col lege experimenteele phijsica het werk en leven van wijlen Prof. Dr. H. A. Lorentz herdacht. Hedenmorgen, bij het begin van zijn college, heeft Prof. Keesom een korte rede gehouden, waarin hij Prof. Lorentz heeft herdacht. Hij memoreerde in het kort het ve le en belangrijke werk. dat Prof. Lo rentz voor de wetenschap heeft ge daan, in het bijzonder voor thermo dynamica en gassen en vloeistoffen. De studenten hoorden deze rede staande aan. DE TENTOONSTELLING VAN HET LEIDSCH STUDENTENCORPS. De tentoonstelling van de archie ven van het Leidsch Studentencorps, welke Maandag zou gesloten worden, zal vanwege het drukke bezoek een week langer geopend blijven. SPANNINGSDRAAD GEBROKEN. Hedenmorgen is op de spoorbaan ter hoogte van de Maredijk door den storm een der electrische spannings draden gebroken, waaraan de boven leiding is bevestigd. Hierdoor konden de treinen niet met opstaanden beugel passeeren. Door de hulp van locomotieven heeft men de treinen vanaf het station voor bij de defecte leiding getrokken, terwijl omgekeerd de treinen afgehaald wer den. 1 Omstreeks half twaalf arriveerde een montagewagen uit Haarlem en was het defect spoedig hersteld. De treinenloop ondervond slechts geringe vertraging. HET LEIDSCHE VOLKSHUIS. Wij ontvingen het verslag van het bestuur der stichting „Het Leidsche Volkshuis", van 1 Sept. 192631 Aug. 1927, en ontleenen daaraan het vol gende: In de eerste Bestuursvergadering op 27 Sept. 1926 werd tot lid van het Dag. Bestuur gekozen de heir Mr. A. W. J. van V -ijberghe de Coningh, die deze benoeming aannam en zich te vens ook bereid verklaarde om het penningmeesterschap op zich te ne men. Voorts werden in de plaats van Mej. van Kaathoven, die om gezondheids redenen ontslag nam, en Prof. Mr. F. G. van Scheltema, die naar elders ver trok als bestuursleden gekozen en door B. en W. der gemeente benoemd: Mej. H. van der Heide en Prof. Mr. J. C. van Oven. Wat den financieelen toestand be treft, is er reden tot tevredenheid in zooverre, dat ook dit jaar de begroo ting zonder 'n tekort kon sluiten. Het vereischte evenwe) heel wat overleg van de zijde der directrice om met de beschikbare gelden rond te komeft en gaarne zou ze nog heel wat meer werk willen doen .indien de financiën het toelieten. Mej. C. Kuenen zag zich genoodzaakt haar functie als leerares in de Ned. taal neer te leggen. Een bijzonder woord van hartelijken dank voor haar onderwijs gedurende een reeks van meer dan 25 jaren, is hier wel op zijn plaats. Tot concierge werd uit een groot aantal sollicitanten gekozen de heer J. Schuilenburg, die op 1 April 1927 in functie trad. De exploitatierekening toont een be drag van 14985,25Vu aan inkomsten, en 14.238,2434 aan uitgaven, zoodat er een voordeelig saldo is van de som ma 747.01. Blijkens het verslag der werkzaam heden bestonden deze in het werk met de kinderen buiten schooltijd, het werk met de andere jongens en meis jes. naai- en kniplessen, cursussen voor volwassenen, voordrachten, con certen, tentoonstellingen, tenslotte ouderavonden en een vrouwenclub. Veel arbeid werd alzoo door de stich ting weer verricht in het afgeloopen jaar, doch steeds meer werk moet in vervulling gaan, voegt de Directrice, Mej. M. Ruth er aan toe. Haar macht woord en van het bestuur blijft dus: „Handen aan den ploeg". AANBFSTEPING. Door B. en W. van Delft is de bouw van 44 woningen opgedragen voor de som van ƒ88.765, aan ohzen stadgenoot J. II. v. d. Blij, Morschweg. VERSPREIDING VAN KENNIS OVER EE ELECTRICITEIT. Dez^r dagen werd fcen Raaclhuizc een besproking gehouden_ met den organisa tor van de paodagogische campagne toi verspreiding van kennis oeer do eleciri- citeit. Evenals in v."le an.'e.e p'artsen zal ook in Leiden een propaganda lag wor den g.houden, \e.-schcidene gem onte- bestuivn uit deze om pev.ng. un !crwijs- autoritei. n en ver. ere bclai.ghebb, ;i n zulien worden uitgenocd'gd. Op dien dag zal aen g n .aigden e cc mate riaal (schooltalen -boe jes en e .on ciiuiie.G.steLe.J \,_r en t>i ver- dei' zulien zij kunnea bijwonen de ver- RECLAME tooning van cle film „Van kolom tot elec triciteit" als mode een proefles, welk aan kinderen uit het zesde leerjaar van een Leidsche school zal word n gegeven door den heer C, L. van Balen, Diree teur dor Kweekschool voor onderwijzers BINNENLAND. HOFBERICHT. Gisteravond namen deel aan den maal tijd van de Koningin en prinses Ju'liana en de leden van het gevolg der vorstelijke personen: mr. P. W. A. Cort van der Lin den, minister van Staat; en mevr. Cort van der Linden; G. C. baron van Asbeck, lid van de Algem. Rekenkamer en voor zitter van den Hoogen Raad vah Adel, en baronesse Van Asbeck, dame du palais der koningin; jhr. mr. G. C. W. van Tets, directeur van het kabinet der Koningin, en mevr. van Tets. PRINS HENDRIK. Men meldt uit St. Moritz, dat Prins Hen drik met zijn adjudant daar gistermorgen zijn-aangekomen en aan het station wer den begroet door den burgemeester. De Prins heeft zijn intrek genomen in het Suvretta-Haus. JAN TOOROP. Toorops toestand was ook gisteren naar omstandigheden bevredigend. De patiënt had weder een rustigen nacht. JHR. Mr. Dr. H. A. VAN KARNEBEEK. Jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, nieuw benoemd commissaris der Koningin in Z.- Holland, die op het oogenblik te Rome vertoeft, is benoemd tot lid van de Aca démie Diplomatique Internationale. WETBOEK VAN KOOPHANDEL. Blijkens het Voorloopig Verslag van de vaste Commissie voor Privaat- en Straf recht over het wetsontwerp tot wijziging van den zesden titel van het Eerste Boek van het Wetboek van Koophandel juicht de commissie den opzet van de herzie ning toe; op grond daarvan mag verwacht worden, dat, wordt dit ontwerp wet, voorshands geen veranderingen in het wisselrecht meer noodig zullen blijken, doch op dit gebied weder eenige stabili teit zal intreden, wat voor hen. die de wet moeten toepassen, van groot belang is. De voorgestelde wijzigingen acht de commissie in 't algemeen even zoovele verbeteringen. JUSTITIE EN GASCORRUPTIE. Naar gemeld wordt, heeft de justitie thans Laar voor-onderzoek in zake de gascorruptie beëindigd. Bij verschillende rechtbanken wordt de instantie geopend tegen een dertiental directeuren en amb tenaren van gasfabrieken, wegens het aannemen van retourcomihiséies van de firma's Wilson en Gautsch. AUTOMATISCHE BIJSCHRIJVING VAN POSTWISSELS OP GIROREKENINGEN. lp het algemeen blijken houders van een postgirorekening die desondanks nog veelvuldig postwissels ontvangen, het als §en bezwaar te gevoelen, dat deze wissels niet dadelijk automatisch jp hunne post rekening kunnen worden bijgeschreven. Hiertoe wordt thans, onder bepaalde voorwaarden, de gelegenheid geopend. De rekeninghouder vrage daartoe aan den Directeur van het postkantoor om de voor hem aankomende gewone postwis- \sels 'voor telegrafische- en expresse post wissels geldt de regeling niet) zonder be stelling dadelijk op zijn girorekening te storten, welk verzoek tevens de verkla ring moet inhouden, dat afstand wordt gedaan van het recht om de wegens deze postwissels plaats gehad hebbende stor tingen te weigeren. Voorts behoort opgaaf te geschieden van het aantal postwissels, dat gemiddeld per maand wordt ontvangen, aangezien in 't algemeen aan het verzoek slechts kan worden voldaan, indien het aantal ont vangen postwissels van eenige beteekenis Indien het verzoek wordt ingewilligd, waarmede de aanvrager schriftelijk in kennis wordt gesteld, worden de voor hem inkomende wissels dagelijks verzameld, en het totaal bedrag op zijn postrekening gestort. De strooken van de wissels wor den, met opgaaf van het totaal bedrag, onder omslag portvrij aan den geadres seerde toegezonden. Nadere inlichtingen kunnen desge- wenscht aan de postkantoren worden ver kregen. GUIDO GEZELLE. De N.V. „De Noordstar" te Gent, moe dermaatschappij der verzekeringsgroep „Noordstar-Boerhanve", heeft een prijs vraag uitgeschreven voor een boek of een uitgebreid essay over Guido Gezelle, waar aan Nederlanders en Vlamingen kunnen deelnemen. De prijs bedraagt 10.000 fr. DE STAKING DER TEWERKGESTELDEN Gisteren werd te Utrecht, 'naar aanlei ding van liet gebeurde te Avereest, een bespreking gehouden tusschen de directie der Arbeidsbeurs en de plaatselijke vak centrales. liet gevolg is geweest dat be houdens een enkele uitzondering, allen die hij deze staking betrokken waren, aanstaanden Donderdag weer naar Zwolle zullen mogen vertrekken om Vnjdag, hei werk te hervatten. Zeer waarschijnlijk zullen de stakers gedurende de twee we ken. waarin ze zonder inkomsten zijn, door het burgerlijk Armbestuur van U- trecht worden gesteund. RUMOERIGE RAADSVERGADERING. Met betrekking tot de beslissing van Doetinchems gemeenteraad inzake het ontslag van den Directeur der bedrijven kunnen wij nog het volgende mededeelen: De vergadering stond onder leiding van den loco-burgemeester, den heer R. Vel- sink. Zij was spoedeischend saamgeroe pen op verzoek van de commissie van onderzoek in zake eventueele corruptie. Nadat ook de voorzitter het optreden der commissie aan felle critiek had on derworpen werd het voorstel der com missie in stemming gebracht en aange nomen met 94 stemmen. De voorzitter deelde daarop mede, dat hij dit besluit ter vernietiging aan de Kroon zal voordragen, daar hij het in strijd acht met het algemeen belang. Hierna sloot hij de vergadering. Tegen deze sluiting protseteerden de le den der commissie, daar zij nog een motie wenschten in te dienen. Toen de voorzit ter heropening weigerde, werd medege deeld, dat terstond weer een nieuwe spoedvergadering zou aangevraagd wor den. Het publiek, dat ten getale van eenige honderden was opgekomen, begon na de sluiting luide te juichen. De heer Cohen diende namens de com missie al hoe een voorstel in om g%lijk gemeld den directeur der gasfabriek we gens dienstweigering oneervol ontslag te verleenen. De voorzitter las daarop een schrijven van den directeur voor, waarin deze uit eenzet zich niet aan dienstweigering te hebben schuldig gemaakt. Adressant wijst op het vele, dat hij in zijn diensttijd voor het bedrijf heeft gedaan, dat hij heeft ge reorganiseerd tot een goed geregeld en economisch werkend bedrijf, waaruit hij de corruptie tot nu toe verre heeft welen te houden. BUITENLAND. DE DREIGENDE CRISIS IN DUITSCHLAND. Een brief van Hindenburg. President Hindenburg heeft den rijks kanselier een brief geschreven waarin hij herinnert dat de huidige regeeringscoali- tie is gevormd voor de afdoening van een bepaalde taak en dat het wenschelijk is deze nog vóór de ontbinding van den Rijksdag tot een goed einde te brengen. De rijkspresident heeft dezen brief klaarblijkelijk geschreven omdat hij een plotseling uiteengaan van den Rijksdag wil voorkomen en van de regeeringspar- tijen verwacht dat zij het ontwerp tot steun aan den noodlijdenden landbouw, 't liquidatie-ontwerp, de schoolwet en de begrooting onder dak zullen brengen. De vergadering der Centrumfractie. De meening van de Centrumfractie in den Rijksdag komt hierop neer, dat men thans eerst het resultaat van de bestudee ring der nieuwe voorstellen inzake het ontwerp schoolwet, door den rijksminis ter van Binnenlandsche Zaken van Keu- dell gedaan, moet worden afgewacht. Elke mogelijkheid om tot overeenstem ming te komen, moet worden aangegre pen. Men is het er echter in de Centrum- fractie algemeen over eens, dat de beslis sing op zijn laatst de volgende week moet vallen. De fractie weigert om het ontwerp in tweede lezing in de commissie uit den Rijksdag in behandeh'ng te nemen, voor dat overeenstemming is bereikt. De brief van den rijkspresident von Hindenburg aan den rijkskanselier is in de fractiebijeenkomst van gisteren niet besproken. HET CONFLICT IN DE METAAL INDUSTRIE. De onderhandelingen opnieuw uitgesteld. Daar de beide partijen in het looncon- flict bij de Midden-Duitsche metaalindus trie beslist hebben geweigerd een nieuwe scheidsrechterlijke uitspraak te vragen en de rijksminister van arbeid in deze omstandigheid voor een ingrijpen van of- ficieele zijde den tijd nog niet gekomen acht, heeft dr. Luttgens, de scheidsrech ter voor Midden-Duitschland, de tegen he den belegde bijeenkomst tot voortzetting der onderhandelingen opnieuw uitgesteld tot een nader te bepalen dag der volgen de week. DE ZONDAGSRUST TE BERLIJN. De winkelsluiting. Het politiebestuur te Berlijn heeft aan de belanghebbende ressorten afdruk van een verordening doen toekomen, inhou dende een nieuwe regeling van de Zon dagssluiting. Met ingang van 1 Maart zullen de' le vensmiddelen- en delicatessenwinkels 's Zondags gesloten moeten blijven. Een uitzondering wordt gemaakt voor' de bezorging van versche melk, bakkers- waren en bloemen, welke enkele uren van den dag is toegestaan. Verder is nog een uitzondering gemaakt voor den handel in versche groenten en frurt in de maan den Juni tot September. DE NOORSCHE REGEERINGSCRISIS. Mohwinckel kabinetsformateur. De regeering-IIornsrud heeft haar ont slag ingediend. De leider der linkerzijde, Mohwinckel, heeft de hem door den koning gegeven opdracht tot vorming van een kabinet aanvaard. De benoeming der nieuwe regeering wordt tegen Dinsdag verwacht. DE CRISIS IN JOEGO-SLAVIë. Peritsj bij den koning ontboden. Le Kroatische boerenleider, Stephan Raditsj, heeft zijn pogingen tot kabinets formatie opgegeven. Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 RL Nederl. Draadl. Omroep. Katholieke Radio-Omroep. 5.00 Diner-muziek. 6.00 Lezing. Spr.: Ed. A. Sarrarcns ii Roermond. Onderwerp: „Nieuwu perspectieven in den modernen roman". 6.30 Dinermuziek. 7.00 Cursus Hollandsch. 7.30 R.K. Staatspartij. 8.Uitzending uit Vaals. Deze uit zending gaat uit va.n „Ne er lands 'Hoogste Berg" te Vaals (Vereert ter bevordering van liet vreem delingenverkeer). Aan dezen avond werken mede: Man enzans vereeniging „St. Caecilia", Die E. Knittel. Mannonzangvereeni- ging „Lied-ertafel", Dir. M. J. Speth. Mej. Aenne Heuschmann, concertzangeres te Kèulen. Juleg Dreisen, viool. J. de Cuypere, fluit. E. Knittel, piano. Spreker Dr. R. Ploem, arts te Vaals. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.15 Les in het Duitseh. 6.00 Vooravond-Concert door bet Om- roep-Orkest o.l.v. Nico Treep. 7.15 Spreker: J. F. Cb. Dix te Heem- stede. Onderwerp: „De in het na jaar geplante bollen. Iets over de te planten bol- en knolgewassen" 7.4S 1 oicb r ehteiL' 10.00 Persberichten van Vaz Dias. KüNIGSWUSTERH., 1250 M. 7.35 Romaansche muziek. 9.50 Rluziek. LANGENBERG. 469 M. 4.506.20 Kamermuziek. 7.35 Vroolijke avond. Daarna muziek. DAVENÏRY, 1604 M. 5.22 Orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tijc'sein van Greenwich, weerbe richten, eerste algem. rieuwsber 7.35 Dè gionclslagen e er muz'ek. 8.05 Muziek en zang. t - 9.20 Weerbericht, twee .ie algeme'n nieuwsbericht. 9.50 Scheepsberichten. 10.50. Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Koetsen en r.i w. berichten. 8.20 Landbouwcommuniqum 8.35 Nieuwsberichten. 8.50 Concert. ZONDAG 12 FEBRUARI. HUIZEN. (N.-HP, 1840 RL Na 6 uur n.m. 1950 RL Ned rl. Diva.ilooze Omroep. Ned. ihr. Radio-Vereeniging. 30 Morgenwijding geleid door Ds. H. ZWAHlEK, E/jiig. Luth Pre i. t - Den Ilaag. Za ;g door: bet uubb kwartel ,Le Lane' te We;sp. Lof zij den H oer, den Al machtigen Koning der eere. Lezen: i'salm 23. Gebed. Tekst Matth. 8:26. Sol. „kV. 11 kwam er groo <e stilte". Psalm 89 8. Toespraak. Gezang 4:1, cn 7. Dankzegging. t Psalm 84:6. 50 Overzicht van den Kerkdienst uit de Gerei'. Kerk op bet Ra penburg te Rijnsbu g." Voorgan ger: Ds. E. H. BROEKHRA,Pre dikant aldaar. Orgelspel. Votum. Zegen. Zingen Psalm 43 5. Belijdenis des Geloofs. Zingen Psalm 48 6. Lezing van 1 Petrus 1 1425. Gebed. Zingen Psalm 49 2 en 3. Lezen van den tekst, 1 Petrus 1 vs. 18 en 19. Eerste ged. der Prediking. Tusschcnzang Psalm 118:7. Tweede ged. der Prediking. Dankgebed. Zingen Psalm 116:9 en ir. Zegenbede. Orgelspel. HILVERSURI, 1060 RL Vrijz. Prot. Radio-Omroep. 10.00 Uitzending van den Kerk dien t vanuit de Rem. Kerk te Utrecht Voorg.: Ds. W. J. RVEGERIF, Pred. aldaar. De koning heeft toen den leider der de mocraten, Davidowitsj verzocht, een mi nisterie te vormen, maar deze verklaarde dat hij, na het door de radicale fractie genomen besluit, de vorming van v een concentratie-kabinet voor onmogelijk hield. Hierna heeft de koning den voorzitter der skoeptsjina, Peritsj, ten paleize onibo- TUSSCHENTIJDSCHE VERKIEZINC 1 ENGELAND. De liberalen winnen een zetel. In Lancaster heeft een tusschentijd- verkiezing plaats gehad, in verband 111 de verheffing van het conservatieve 1 tot peer. De liberaal Tomlinson kre, 14.689 stemmen; de conservatief 12.860 de arbeiderscandidaat 6101 stemmen. De liberalen hebben dus den zetel wonnen. Bij de laatste verkiezingen behaalde

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2