het Christelijk Gymn. en M. O. in Indië kans v;#i slagen hebben?" Zal het daar een even vruchtbaren bodem vinden als in Nederland?" En in de tweede plaats rees de gedachte: „hoe zal het werk daar bevallen onder die geheel andere omstan digheden. met. die andere leerlingen?" Nog tal van andere vragen rezengedach ten kwamen on. gedachten aan het. schei den van familie, vrienden en bekenden, maar. vragen en overpeinzingen wer den op zij gezet en blijmoedig werd de nieuwe taak aanvaard, blijmoedig werd aan de roepstem gehoor gegeven. Zoo juist bereikt ons het programma van het eerste schooljaar, 't Bevat de ge wone mededeelingen die in ieder pro gramma voorkomen: de datum van op richting der Vereeniging „Het Cchristelijlc Lyceum", 13 April 1925, de goedkeuring harer statuten en erkenning als rechts persoon bij besluit van den Gouverneur- Generaal van 15 Dec. 1926, de goedkeuring van het programma door het Curatorium d.d. 2 Jan. 1928. Voorts de namen van be stuur, curatorium en docenten, den grond slag der Vereeniging en een uittreksel uit het schoolreglement. Bij de daarop vol gende „Mededeelingen trekt de aandacht: ....„het Bestuur heeft op het Lyceum terrein een sportveld en een tennisbaan doen inrichten ten gebruike van de leer lingen". Verschillende clubs hebben zich gevormd om van deze gelegenheid tot spelen gebruik te maken. Gaarne hebben de leeraren zich bereid verklaard om hierbij eenig toezicht te houden. Toch moet er uitdrukkelijk op gewezen worden, dat daarmede de verantwoorde lijkheid der ouders niet wordt uitgescha keld. Deze hebben te bepalen of en hoe veel tijd een leerling heeft om aan deze dingen ipee te doen. Dikwijls toch zijn er ook nog muziek- en andere lessen, die reeds tijd in beslag nemen. Ook hebben de ouders niet blindelings te vertrouwen dat nu verder oogen en ooren wel gesloten kunnen worden. Al leen door ernstige samenwerking en zoo noodig, onderling overleg tusschen huis gezin en school kunnen moeilijkheden voorkomen worden".... Voorwaar, een mededeeling die niet uitsluitend voor Bandoeng van belang is! Leerplan, boekenlijst en „lijst van de rechten der einddiploma's" vertoonen wei nig bijzonderheden; een lijst van de na men der leerlingen besluit het pogram- ma. waaruit blijkt, dat op 1 Juli 1927 de school aanving met: vier eerste klassen, bevattende 73 leerlingen; twee tweede klassen, bevattende 28 leerlingen; een derde klasse gymn., bevattende 9 leerlin gen; één derde kla-se H.B.S., bevattende 6 leerlingen. Totaal 116 leerlingen. Wel opvallend is, dat onder de 116 na men nog geen tiental een Oosterschen klank vertoonen. Niet alleen het werk gaat naar wensch, ook het leven in de nieuwe omgeving bood tot heden geen teleurstelling, ^oo- als moge blijken uit een aanhaling uit een schrijven van den rector: Geen van de aanwezige leeraren heeft nog spijt van zijn eens genomen be slissing. Voor ons allen is het nog een bron van dagelijksche vreugde. Het les geven geeft volstrekt geen meerdere moei lijkheden wat de jeugd betreft en dit jaar zijn de klassen niet overvol. De eerste inkomst zoo in den--vreemde lijkt altijd wat lastig en onbekend, maar valt ten slotte zeer mee. Welwillende han den zijn overal en helpen graag",Het klimaat is hier schitterend. Altijd zo- mersch en vele dagen bij rustig werken niet de minste neiging tot transpireeren. Wij hebben de school aan de bovenkant der stad, zoodat om half één de tocht per fiets naar huis altijd naar beneden gaat. De schooltaak is dan achter de rug en het huiselijk leven en de studie komen tot hun volle recht. Het land is mooi. De bergen rondom zijn ons in al hun licht en helderheids- schakeeringen nog altijd een verheugenis. Tochten per auto er door eenvoudig schit terend. Wel zijn deze tochten voor een jong aankomend leeraar nog niet zoo da- gelijksch werk, maar daar moet ook iets te wenschen en voor de jaren na het eerste verlof overblijven." Voor het tweede cursusjaar aanvan gende begin Juli 1928, na de zomerva- cantie welke loopt van begin Mei tot be gin Juli rekent men op vier eerste klas sen, vier tweede, twee derde en twee vier de klassen en worden drie nieuwe docen ten gevraagd, waarvan echter tot heden slechts één kon worden benoemd. Mogen wij alle belangstellenden en belangheb benden ook zij die nog moeten afstu- deeren verwijzen naar de Commissie van Bijstand, adres Bezuidenhout 40, Den Haag, die gaarne alle nadere inlich tingen verstrekt. De roep klinkt: „Komt over en helpt ons". Laat Nederland bewijzen, dat het ook in Indië het Chr. M. O. en V. H. O. wil helpen opbouwen en, moge het zijn, tot bloei brengen. BEGRAFENIS PROF. Dr. H. A. LORENTZ. (Vervolg van gisteren Aan de groeve werd gesproken door Prof. Ehrenfest. De familie heeft mij verzocht, aldus deze spreker, als eenige uit Nederland het woord te voeren. Ik had aan dien wensch gevolg gegeven, niet alleen uit naam van de Academie voor We tenschappen en uit naam van den Se naat der Leidsche Universiteit, maar ook van alle lichamen èn vereenigin- gen, die hier vertegenwoordigd zijn. Ons hart wordt door dezen dood tot in zijn diepste bewogen. Het vader land en de wereld hebben Lorentz 'n eervolle plaats toegewezen en schon ken hem groote eerbewijzen en waar deering, begeleid door echte liefde. De onderzoeker Lorentz, de leer meester, schoon is hij wat hij in zijn wetenschap vermocht te vinden en te volbrengen in de natuurkunde, die hij zoo lief had. Hij schetste het werk van den groo De uitvaart van Prof. Dr. H. A. Lorentz. Een overzichtsfoto van den begrafenisstoet. Links: Prof. A. Einstein uit Berlijn, die o.a. bij de teraardebestellig aanwezig was ten meester. Zijn scheppingen over bruggen groote kloven in de natuur kundige theorieën der 19de eeuw, zoo dat zij een klassieken, afgeronden vorm krijgen. Zijn scherp critische geest streeft naar de uiterste eerlijk heid, scheidt schept het voltooide en onvoltooide, wijst met nadruk op wat nog raadselachtig is, zijn werk wordt een vast fundament en een levende bron voor het onderzoek der jongeren. De geschriften en leerboeken van Lo rentz geven het beeld van een werk plaats met groote ramen en van een opwekkende ochtendzon doorstraald. Eenvoudige werktuigen, liefst het een voudigste werktuig, gebruikt hij bij zijn werk, maar ook nieuwe en pre- ciese, blinkend van het dagelijkscli gebruik. Hij toont ons, welke van Huy gens zijn, welke van Fresnel en daar om moeten wij wel gissen, dat zoo menig ander door hem is uitgevonden en vervaardigd. Dat zegt de meester niet, de meester met zijn donkere oogen en fijn sprekenden glimlach. Wij verliezen ons in de beschouwing van dezen man. In iedere levensuiting openbaart hij zijn heele persoonlijk heid. In zijn werk en zijn leven ver mogen wij niet meer te scheiden de liefde Van de trouwe plichtsvervul ling. Lorentz was trouw. Hij grijpt ons in het geweten. Spr. schetste dan de trouw van Prof Lorentz. Tenslotte sprak spr. woorden van troost tot de familieleden van den doode. Namens de Royal Academy en de Britsche wetenschap spreekt Prof. Ru therford, die bewondering hebben voor den grooten Prof. Lorentz. Prof. Lorentz sympathiseerde met de Brit sche wetenschap. Hij was een der grootste nationale geleerden, die een vast fundament legden voor de weten schappelijke wereld. Wij, aldus spr., zijn ons allen be wust van de grootheid van Lorentz, groot van karakter, groot als mensch, en die zooveel bijdroeg tot de weten schap. Het was een genot en een eer hem te ontmoeten, dezen man met zijn warmvoelend hart. Zijn persoonlijk heid heeft bijgedragen tot algemeene verbroedering. Zijn nagedachtenis zal in eere blijven bij zijn vrienden in alle landen en bij alle volken. Zijn nage dachtenis zal eeuwig blijven voortle ven. Hij was een groot burger, een wegbereider naar een nieuwe wereld. Spr. memoreert wat Lorentz heeft ge daan tijdens den oorlog voor de uit gewekenen, Hij heeft den zin van het leven gegrepen. Eerbiedig buigen wij het hoofd voor de smart, die zijn heen gaan brengt. Aan ons, zijn werk naar geest en kracht voort te zetten. Dankbaar gedenken wij de familie, het land zoo rijk aan geleerden, waar van Lorentz een der vertegenwoordi gers van zijn roem is. Prof. Langevin brengt aan dezen illusteren en rechtschapen mensch na mens zijn land, Frankrijk, een laatste hulde. Frankrijk heeft groote bewon dering voor hem. Bij verschillende ge legenheden gaf hij klare uiteenzettin gen van zijn fijnste gedachten. Namens de vereeniging voor intel- lectueele samenwerking breng ik, al dus spr., den grooten en dierbaren Lorentz dank voor alle groote ideeën voor zijn onvergetelijk onderricht in onze taal die hij geheel en al meester was, waarvan hij de finesses en moei lijkheden kende. Nooit hebben wij in het college een mooiere les gehad. Spr. memoreert het werk van Lo rentz in verband met het instituut Solvay, waarvan hij de oprichter en voorzitter was en aan zijn weldadigen invloed bij de intellectueele samen werking te Genève. Spr. huldigt zijn eigenschappen als voorzitter, schetst zijn persoonlijkheid, welwillend en toe genegen, de aangename atmosfeer, die hij wist te scheppen op bijeenkomsten waar mannen uit alle oorden der we reld bijeen waren. Als vertegenwoordiger van de ge leerden in de Duitsche taalgebieden en namens de Pruisische Academie van wetenschappen sprak Prof. Einstein bij de groeve van den grooten en ver eerden meester. Een der grootste en edelste tijdge- nooten, groot door zijn werk en zijn geest, groot door zijn physische schep pingen, door zijn heerlijke, nooit ver loochenende goedheid en rechtvaardig heid. Deze eigenschappen stempelen hem tot den leidei*. Lorentz kon niet heerschen, alleen dienen. Geheel zijn leven is een voorbeeld voor komende generaties. Namens de familie dankte de zoon vau Prof. Lorentz voor de belangstel ling en deelneming van het Kon. Huls en alle aanwezigen voor hun tegen woordigheid. De aanwezigen strooiden vervolgens bloemen in het graf. Het Rijksïelegraaibedriji drie minuten stil gezet. Ter eering van de nagedachtenis van Prof. Lorentz is gisteren van 12 12.03 uur, het uur der teraardebestel ling van het stoffelijk overschot van den grooten geleerde, de Rijkstele graafdienst stop gezet. De stopzetting omvatte tevens de radiotelegraafdienst en het scheepsradioverkeer. behou dens het uitluisteren en beantwoorden van noodseinen e.d. Het personeel toonde een hooge op vatting van deze stille wijding. Het verhief zich in begrijpende vereering spontaan van zijn zetels, waardoor de ze minuten tot een indrukwekkende plechtigheid werden. UIT DE OMGEVING, BOSKOOP. Door den Burgemeester dezer ge meente, is aan den heer H. J. Heijmans gemeente-veldwachter alhier, uitgereikt liet verguld zilveren dienstkruis, voor 30 jarige politiedienst. Donderdagmiddag had er alhier aan de Bootstraat een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een auto, met gevolg dat het rijwiel gehoel werd ver nield. Een onderzoek naar die schuldige van deze aanrijding zal worden in- De oversc-neplngsplaats „De Bie- zentccht" is wegens reparatie, zoo noo dig, tot 22 Februari afgesloten. Door de vereen, boom- en plan ten- beurs, afd._ Rozoncomm iss ie, is weder om voor dit jaar e?n prijsvraag .uitge schreven voor het force:ren van' poly- antha-rozen voor den Kersthandel. Als prijzen zijn uitgeloofd: 75, 40, 20, 10 en 5 gulden. De Chr. Gymnastiekvereen. „Her cules", gaf gisteravond in hotel „Klaas- Gen" een goed geslaagde turnavondi. De zaal was goed bezet en er heersch- te een prettige stemming. De verschil lende oefeningen weiden keurig, uitge voerd. HAZERSWOUDE. De Chr. J.V. „Eere zij God", hield Woensdagavond in het lokaal „Salva- tori" haar jaarvergadering, onder lei ding van Ds. Luuring en bijgewoond door vele genoodigden. Nadat gezongen was Ps. 119:17 en 29, ging Ds. Luuring voor in gebed, las een gedeelte van Matth. 19, en sprak naar aanleiding van dit Schriftgedeelte een openingswoord. Hierop werd door den haan F. v. di. Mast een inleiding gegeven op Gew Geschiedenis Hooglied 1Vervolgens werd door den voorz., den heer S. de Bruijn behandeld het onderwerp: „Het Karakter"; door 3. Fase „Animisme en Evangelie"; door Joh. de Kort „Jacob te Pniël", en door P. Verheul „UBt den tijd der Fransc-he Revolutie". Een gedicht weid voorgedragen'door J. Kroon, „Dirk Willem van Asperen" door Tollens, en door afgevaardigden van Leiderdorp, Koudekerk, Boskoop en van „Filadelphia" alhier de be3te wen schen voor de vereeniging overgebracht Ter afwisseling werd gezongen en de noodig e ververschingen door da leden der Meisjesvereeniging aangeboden. Door Ds. Luuring werd een slotwoord gesproken, waarop Z.Eerw. het samen zijn sloot met dank aan den Heere. Woensdagavond werd in het lo kaal achter de Geref. Kerk een ge meentevergadering gehouden, ondier lei ding van Ds. Gispen, waarbij als spreker optrad de heer Vermolen van 's-Gra- venhage, om mededeelingen te doen van het Zendingswerk te Soerakarta of So lo. Nadat gezongen was Ps. 89 :y, ging Ds. Gispen voor in gebed, las een ge deelte van Ps. 22 en sprak een ope nings^woord. De heer Vermolen, die eenige jaren in Ned.-India is werkzaam geweest aan de Zendingskweekschool te Solo, thans met verlof in Holland, wenschte eenige mededeelingen te doen van het werk op dit Zendingsu-urein e.i den arbeid onder die bevolking. Na eerst te heb ben gewezen op het groote voorrecht dat wij, die eertijds heidenen waren, nu mogen bezitten door te mogen leven onder het licht van Gods Woord, zien we de heerlijke taak ons opgelegd van Go la weg -, door le geven wat ook wij hcbb.n ontvangen. Daarom is, zegt sj: ons werk, uw w .rk, wat daar onder die blinde b-volking wordt verricht opMid- Jen-Java ondor 21,* millioen bewoners, wier getal nog jaarlijks met 20.000 wordt vermeerderd. Daar onder Java nen en Chineezen het Evangelije, de Blijde Boodschap te brengen, met on derscheidene ten dienste staande mid delen van Kerk, School en Hospitaal is het werk dat aan onze zorgen werd toevertrouwd. Onze Heiland heeft ook daar Ziin schapen onder die arme blin de heidenen en bijgeloovige Mohamme danen, en nu mogen wij media helpen hen te roepen tot tie stal van J ezus. Een heerlijk werk, maar niettemin moeilijk als we zien dat de bevolking enkel ej alleen is bedacht op zelfbehoud, een ge weldige onzekerheid voor de toekomst hein drijft, en het flauwste begrip van liefde niet kent. Schijnbaar onmogelijk is er niettemin hope, als we megen zien dat Gods Geest werkt in doe blinde harten, zoodat zij luisteren naar de stem van het Evangelie, zlcli leeren buigen aanvaarden en komen tot Christus en Rem openlijk belijden, trots allo te genstand en vijandschap clle er om moet worden verduurd. Met treffende voor beelden uit eigen ervaring werd dit ge staafd, waaruit kennelijk bleek de rij ke zegen die door God op den arbeid wordt geschonken. Enkelo vragen uie daarop werden ge daan, werden door spr. breedvoerig b© antwoord, waarop Ds. Gispen een woord van hartelijken dank bracht aan den heer Vermolen voor de mededeelingen door hem gedaan, waardoor onderden zegen des Heeren, onge.wijfeld de lief de ?n het gebed voor het werk der Zen ding zal vermeerderen. Op verzoek van Ds. Gispen werd den heer Vermolen toe gezongen Ps. 121 4, die daarop vooi ging in dank aan den Heere. NIEUWKOOP. Het bestuur van de Ned. Spoorwe gen heeft besloten een electrische ver lichting aan te brengen bij den over weg aan den Nieuwveenschenweg. Door den heer P. Kistenmaker is aan B. en W. vergunning gevraagd voor het oprichten vaii eett vetsmelte- rq. Voor de afd. Nieuwkoop hield de Eerw. heer Ds. J. Smit Sibinga^ Rem, Pred. alhier, een lezing over hét ontwa ken van het geloof, waarbij dpor hem vier stellingen werden verdedigd. Ds. W. J.~ Keller, Ned. Herv. Pred., wisselde van gedachten met den spr RIJNSBURG. In de zaal achter het Weeshuis alhier vergaderde gisteravond de Ver- •eeniging Ziekenhulp. De voorz., Dr. H. G. Jonker, deelde mede, dat het afgeloopen jaar voor de vereeniging wederom een kalm jaar was Spr. noemde het jammer, dat hoewel velen met de vereeniging sympathi- iseeren, de toestand niet is zooals ge- wenscht kon worden, zooals nader uit het verslag van den penningm. zou blij ken. -Hij hoopte dan ook, dat volgende jaren een gunstiger beeld zouden too- nen. Met allen een hartelijk welkom toe te roepen, verklaarde spr. de vergade ring voor geopend. Hierna werd. den secr., den heer S. Schone veld, gelegenheid gegeven, de notulen van de vorige vergadering voor te lezen. Deze werden onder dank van den voorz. ongewijzigd gearresteerd, waarna ae secr. het jaarverslag uit bracht. Spr.-noemde het zich Q?n aange name taak, thans voor de achttiende maal het jaarverslag uit te brengen. Dubbel aangenaam is dit, wanneer ge waagd kan worden van veel' wat tot tevredenheid stemt, al mocht dan ook wat meer waar deer ing niet overbodig worden geacht. Uitvoerig stond spr. stil bij het vele goede waarvoor men God kon loven. Niet alleen was er stoffelijke welvaart, maar ook op gezondheidsge bied was er alle reden tot dank. Na tuurlek waren er nog maatschappelijk« nood en, en ook van ziekten en ook sterf gevallen, vaak van die ons zeer dier baar waren, was men niet gespaard ge bleven. Het tegendeel echter zou tegen de natuur en de Schrift indruischea Voor buitengewone bezoekingen echter was men gespaard gebleven, en eea blik in het buitenland, doet zien hoe nameloos veel te waardeeren valt. Te leven in een omgeving, waar werken van barmhartigheid en Christelijke naas tenliefde mogelijk zijn, moest allen tot -dank stemmen. Of deze arbeid genoeg zaam gesteund wordt, was een vraag, die snr. de leden in eigen gemoed wensen te te noen beantwoorden. Zcoals spr. reeds opmerkte was 1927 een kalm jaar, en buitengewone maat- 1 eg den beno.fJen niet te worden ge troffen. De verhouding in het bestuur was goed en de onderlinge besprekin gen werden op aangename wijze ge voerd. Bestuurswijzigingen .harp'en rie plaats. •Het leeuwenaandeel van de we. - zaairahod; n in dc ve oeniging had wel de verpleegs.er, Zuster PI. van Vree - wijk, die onafgebroken in de weer was olm hulp, en waar mogelijk verzashtirg te brengen. Door haar werden niet min der dan 6.496 bezoe'*en ter verpleging fcvl'gePgd, een aantal dat nog'niet werd bereikt. Spr. meende de tolk te z''n va.iT het bestuur en de vergadering ri~c: alleen, maar van de gansche ge-mee'te, wanne r hij haar clank bracht veer ha;.r ingespannen arbeid e.i opoffering vooi de hulpbehoevende leden" der vereeni ging. Idet aantal 1 den bleef stationair, en bedraagt mans 585, wat hoog r kon zijn, en spr. rich ito dan ook een' waar schuwend' woord _t:t hen, d e hun plicht verzak n. do o dit werk van naastenlief de niet té steunen. Do-or den m. gn .ijnm estec werden 123 stuks material ii r.an 94 le len i i brui.t- le 11 verst:erit. Nogmaals v.er l er net klem cp_ rang'•drongen de materialen voorzichtig te gebruiken en rein terug te bezorgen. De jaaidijksche bijdragen van burger lijke- en kerkelijke gemeenten kwamen ter bestemder tijd weder binnen, en spr. dankte ook hen voor de verleen de steun. Hartelijke dank bracht spr. ook aari de plaatselijke dokten en, en hij hoopt-1 dat zij, met Gods steun in de toekomst met hun zegenrijke arbeid mochten- voortgaan, tot heil van de plaats van inwoning. De voorz. dankte den secr. voor zijn keurig en uitgebreid verslag, en hij hoopte dat 't h 111 gegeven mocht zijn, zijn f-unctie nog vele ja: en waai* te nemen, Daarna was aan de orde het verslag van den penningm., den heer W. L. v. d. Gugten. Het speet spr., niet even als de secretaris met blijdschap, te kun nen gewagen van een verslag. Moest spr. verslag uitbrengen, het zou een pessimistische tint hebben, en daarom zou hij er zich sl :chts toe bepalen, een opsomming vun cijfers t- geven. Een troost was het spr., dat de vereeniging veel goeds en nuttigs doet, en al gaat ook de kas achteruit, de contributies verminderen niet, doch blijven een stij gende lijn tuinen. Uit de opsomming van den penning meester bijken de ontvangsten te heb ben bedragen f2.323,72, en de uitgaven f 1.627,32, zoodat het batig saldo is f696,40, tcgrn vorig jaar f846,22. Een commissie van verificatie ver klaarde na- gehouden onderzoek bij mon de van den heer P. Kort Sr., boeken en bescheiden van den penningm. in vol komen orde te hebben bevonden, waar op de voorz. den penningm: dank zegt voor zijn zeer nauwkeurig en richtig beheer. Vervolgens werd verslag uitgebracht door de commissie van inspectie van win als woordvoerder optrad de heer N. v cl. Meij Wzn. De commissie* merkte op, dat de ma terialen een goeden indruk gaven, wat ■een bewijs was voor de goede behan deling. De commissie wilde een woord van dank daarvoor aan den magazijn meester, den heer W. L. v. d. Gugten niet onthouden. Wel gaf de inspectie Ida commissie aanleiding voor te stellen en kele artikelen te vernieuwen. Zoo-wer den o.a. genoemd de ledikanten die naar hare me en ing vervangen moesten worden door ledikanten van modern sy steem. De voons. deelde mede met de ge maakte opmerkingen rekening te zul len houden, en indien die kas dit toe liet nileuwe ledikanten aan te zullen schaffen. De voorz. dankte den magazijnmeeste* voor zijn goede behandeling van de ma terialen en de commissie voor haar nauwkeurige inspectie. Mededeeling wercl1 gedaan van het in leveren van een groepketel, die goed was ontvangen, doch dermate verwaar loosd werd teruggegeven, dat deze niet zonder meer gebruikt kon worden. Toen noch met zachte, noch met harde woor den het betrokken lid te bewegen was, den ketel schoon te maken, heeft het bestuur dit lid geroyeerd. Thans volgde bestuursverkiezing we- ?ens periodieke aftreding van den heet v. Egmond Nzn., die met nagenoeg (algemeene stemmen werd herkozen en zich deze herbenoeming liet welgeval len. Eveneens, werden herkozen tot leden van de commissie van inspectie de heeren G. Vos, J. Paauw Thz. en N. v. Egmond Wz. Bij -de rondvraag bracht de heer van Biezen de financieele toestand weder ter sprake. Naar zijn meening waren et nog genoeg leden die dermate met d.! vereen, sympathiseerden, dat zij wel be reid ta vinden zouden zijn vrijwillig hun contributie te verhoog en. Hij gaf Idaartoe in overweging de lelden per soonlijk te doen bezoeken door een oi tmeer léden die zich hiertoe beschik baar willen stellen. Nadat hierover nog even van ge dachten was gewisseld, zeide de voor zitter hét besprokene in bestuursver gadering te zullen brengen, en in ern stige overweging te zullen nemen. iHierna sloot oe voorz. met een woord van dank de vergadering. WARMOND. Warmond als watersportcentrum da teert nog slechts van den laatsten tijd schrijft net Hbld. Onze mooie zeilsport heeft in een korte periode een geweldi- ge vlucht genomen, en de gemeente, die •uaarvan het meeste profiteert, is zond -r twijfel Warmond. Daar verrezen niea- we jachthavens, waar steeds meer sche pen een ligplaats hebben gekregen, t r- wql plannen tot uitbreiding worden v or- bereid. Is het te verwonderen hoe heel deze gemeente als het ware profijt tr k van de watersport en hoe bjjvoorbee d het dorpje gedurende de Kaagwee': wordt overstroomd doo-r hondera en en honderden zeilers en zeilsters, leut) meiakee en stoere boys, die weten d 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6