NIEUWE LEIOSCHE COURANT Gods wondere leidingen. van VRIJDAG 10 FEBR. 1928 TWEEDE BLAD. STADSNIEUWS. GEMEENTEZAKEN. Plantonhuisje Lagen Morschweg. De eerstaanwezend Ingenieur te Den Haag vraagt in huur een stukje grond aan den Lagen Morschweg na- hij het Woonwagenkamp voor den houw van een plantonhuisje. Dit stukje grond is groot 57 M2. en het Rijk wil daarvoor 25 huur per jaar betalen. B. en W. geven den Raad in over weging op deze voorwaarden het stuk- Je grond voor den tijd van een jaar, daarna telkens verlengbaar, te verhu ren. Verhuring winkelhuis N. Rijn 22. Mej. T. AlofsMarjee is bereid het winkelhuis Nieuwe Rijn 22, waarvan de huur 1 Mei a.s. afloopt, weder in te huren, maar vraagt verlaging van den huurprijs van 1500 tot 1250 per jaar. De tegenwoordige huur dateert van 1921, toen geheel andere omstan digheden de huur bepaalden. Daar om achten B. en W. de verlaging bil lijk en stellen voor het pand opnieuw aan de tegenwoordige huurder te verhuren tegen den prijs van '1250 per jaar. Huuroverdracht grond Haarlem merweg. Het perceel Haarlemmerweg 75 staat op een gedeelte van een stuk grond van de gemeente. De huur der (vorige eigenaar van het huis) J. Riethoven, heeft dit huis verkocht aan A. J. Kat. De nieuwe eigenaar wil de huur overnemen en is bereid daar weer 41 huur 0.10 per M2.) voor te betalen. B. en W. stellen voor deze huur overeenkomst aan te gaan. Vijfjaarlijksche verordening. Ingevolge artikel 178 dér Gemeen tewet moet de Gemeenteraad weder de z.g.n. vijfjaarlijksche verordening vaststellen. De Commissie voor de Strafveror deningen biedt daartoe aan een ver ordening, houdende een lijst van 42 verordeningen tegen welker overtre ding straf is bedreigd welke op 13 Februari 1928 nog gelden. Aanschaffing baggermolen. Het uitdiepen van de openbare wa teren der gemeente werd tot dusverre afgescheiden van de uitvoering van grootere baggerwerken ver richt door 12 diepers van den dienst der gemeentereiniging. Dit werk ge schiedde met de hand, terwijl de diep- specie naar terreinen aan de Zijl ver voerd werd met kleine schuiten, wel ke eveneens met de hand werden voortbewogen. Mede door deze wijze van werken was het opdiepen duur in verhouding tot de daarmee bereikte resultaten: in 1926 werd 40004 M3. specie opgediept; de kosten hiervan bedroegen 17.316.79 of 4.32 per M3. Ook leidde dit er toe, dat niet voldoende gediept werd, om de ver schillende wateren op de vereischte diepte te houden. B. enW. meenen daarom, dat het aanbeveling verdient, over te gaan tot de aanschaffing van een kleinen bageermolen met 5 onderlossers (van welke er 4 steeds in gebruik zijn en 1 als reserve dient) en .een motorsleep boot, waardoor mitsdien zoowel bij het opbageeren als bij het vervoeren de handarbeid door mechanischen ar beid wordt vervanven. De baggermo len zal voorzien zijn van een. tot op 1 M. boven den waterspiegel strijkba- ren toren, teneinde ook zeer lage bruggen te kunnen passeeren; de mo len zal kunnen baggeren tot op een diepte van ten minste 2.80 M. De kosten van aanschaffing van ren en ander bedragen f 33.075; de ex ploitatiekosten 18.067.70 per jaar. Voor dit Ledrag zal r-r jaar 9000 M3: FEUILLETON. 43) -o— Aanstonds had Torry" gezien, dat het sleutelgat doorkijkbaar was.... hij blikte erdoor en zag de kerels met de koppen bij elkaar eenige voor werpen, beschouwden, die zij op 't ta feltje hadden gelegd. Nu werd Nancy erbij geroepen.. langzaam kwam zij nader. „Echt of namaak?" vroeg de een. De waardin bekeek een paar glins terende speldjes. „Bergkristal en ver guld koperniks waard", minach- te zij, den boel achteloos opzij schui vende. „Dacht ik het niet", mopperde Sim Scheeloog, „wat is er tegenwoordig nog echthaast niks meer!" „Wel erg voor de heeren gappers, dat de namaak zoo ver gaat", spotte de waardin, haar plaats bij de karaf fen weer innemend, „wel heel erg, is 't niet?" „Wat ben je den laatsten tijd toch venijnig en dwars", nam nu Sim's vriend het woord, „wat bezielt je te genwoordig, wie misdoet je iets.... en waarom stieper je aldoor tegen ons.... als er'iets is, wat je niet aan staat, dan vooruit ermee.... maak T.an je hart geen moordkuil menschl" w.rden gebaggerd, zoodat de kosten zullen bedragen 2.01 per M3., het geen derhalve, vergeleken bij het bo vengenoemde. in 1926 bestede bedrag van 4.32 per M3. een belangrijke be sparing beteekent per M3. Anders uitgedrukt: voor een bedrag, dat slechts weinig hooger i;, dan hetgeen in 1926 besteed werd, zal meer .n de dubbele hoeveelheid worden op gediept. B. en W. hebben tevens van het Hoogheemraadschap Rijnland na langdurige onderhandeling vergun ning gekregen om de uitgediepte spe cie te doen storten in een gedeelte van de Spijkerboor. Deze stortplaats zal voor ongeveer 3 jaren voldoende ruimte bieden. Wanneer in de prak tijk gebleken is, dat deze storting geen bezwaren oplevert, hebben Dijk graaf en Hoogheemraden zich bereid, verklaard, een verzoek om vergun ning tot storting op andere plaatsen van de Kagerplassen gaarne in over weging te zullen nemen, zoodra daar aan behoefte blijkt te bestaan. Eervol ontslag leerares Geschie denis H. B. S. voor Meisjes. Mej. A. E. Revers vraagt met in gang van 1 Mei a.s. eervol ontslag als leerares in de Geschiedenis aan de Hoogere Burgerschool voor meisjes, wegens hare benoeming bii het mid delbaar onderwijs in Ned.-Indië. De Commissie van Toezicht op- en de betrokken Inspecteur van het Mid delbaar Onderwijs geven in overwe ging het gevraagde eervol ontslag met ingang van 1 Mei a.s. toe te staan. B. en W. brengen in herinnering, dat door den Raad naar aanleiding van een verzoek van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen op den 12en Februari 1923 werd besloten, „dat voortaan het aan eenig lid van het onderwijzend personeel van het Gymnasium, de Hoogere Bur gerschool met vijfjarigen cursus of de Hoogere Burgerschool voor meisjes te verleenen ontslag, behoudens buiten gewone omstandigheden, niet zal in gaan op een dag vallende tussclien 1 Maart en het begin der daarop vol gende zomervacantie". Inwilliging van het verzoek van Mej. Revers zou dus slechts kunnen geschieden met afwijking van dit Le- sluit. In dit geval achten zij echter geen voldoende reden aanwezig voor te stellen van het evengenoemd besluit af te wijken, zoodat het ontslag h. i. dus niet behoort in te gaan voor den aanvang der zomervacantie. Aangezien thans nog niet vast staat op welk tijdstip deze leerares naar Indië zal vertrekken is het derhalve niet mogelijk reeds nu te bepalen op welken datum het ontslag zal ingaan. Opgrond van een c_i ander geven zij mitsdien in overweging te besluiten aan Mej. A. E. Revers eervol ontslag te verleenen uit hare betrekking van leerares in de Geschiedenis aan de H. B. S. voor meisjes, onder bepaling dat het ontslag zal ingaan op een na der door het College vast te stellen datum. Wijziging begrooting voor 1927. B. en W. leggen aan den Raad over een voorstel tot wijziging van de be grooting voor 1927. De uitgaven zullen daarbij worden verhoogd met 129.830.70. De ontvang sten met 79.078.04. Vermindering van uitgaven met 32.068.75, zoodat uit Onvoorzien moet worden gevon den 18.689.91. Subsidie Leidsche Ophaaldienst. In de raadsvergadering van 26 Sep tember j.l. werd in handen van B. en W. om praeavies gesteld het adres van het bestuur van den Leidschen Ophaaldienst voor de belastingen te Leiden. Het zal bekend zijn, dat deze dienst werd opgericht door vertegenwoor digers van eenige vakvereenigingen met het doel de aangeslotenen in de gelegenheid te stellen om, door we- kelijksche betalingen, hunne belastin gen op gemakkelijke wijze te voldoen. Een evenredig deel van het gezamen lijk bedrag der belastingaanslagen wordt daartoe wekelijks bij de aange slotenen aan huis opgehaald en de al dus geïnde gelden worden door den dienst bij den Ontvanger der belas- Nancy zweeg een poosjetoen legde zij haar breikous met een har den klets op de zinken toonbank en riep zóó luid, dat Torry woord voor woord verstaan kon: „Wat er is! wat er is! en dat vraag jij me nog, jij Frik Rowrood.... is je geheugen al zóó aan 't aftakelen, dat je niet meer weet, hoe je mijn uitdrukkelijken eisch hebt geminacht.*... ja, kijk nou maar zoo onnoozel niet, laffe kinderbeul". „Matig je tong, driftig mensch, of ik zal je mores leeren", dreigde de aangesprokene, maar Sim Scheeloog kwam sussend tusschenbeide en maande hem aan tot kalmte en be daard uitspreken. „Laat Moeder Nancy haar grieven blootleggen, en als zij gelijk heeft, wel, we zijn toch altijd tegenover haar eer lijke jongens geweest., waar of niet Nancy? Je hebt het goed bij ons ge had. zeg nou zelf!" „Geweest en gehaddat isi in den verleden tijd, zooals ik uit m'n schooljaren onthouden hebmaar ik zal jullie één ding zeggenjul lie hebt je woord gebroken en ik voel me nu ook niet langer aan mijn woord gebonden. „Waar doel je nou weer op?" bromde Rowrood. „Dat weet je heel goed, hoor eerst heb je dien armen man z'ii hersens ingeslapen, zoodat jullie hem voor dood aan boord moest sle tingen gestort, die ze op de aanslagen afschrijft. Ter bestrijding van de uitgaven van den dienst wordt van de aangeslote nen ene vergoeding van 5 cents per week geheven, v£in welk bedrag 3 ct. I.e teuul is ah loon van het met op halen van gelden belaste personeel, terwijl uit het restant de kosten van administratie moeten worden bestre den. Uit den aard der zaak zijn deze kos ten niet gering en een bedrag van 2 cents per inning is dan ook geenszins toereikend, om de administratiekos ten te dekken. Dat de dienst tot he den met deze beperkte middelen naar behooren heeft kunnen functionnee- ren, is te danken aan de hulp, welke van de zijde van de Inspectie der directe belastigen le afdeeling alhier werd verleend. Niettemin kana nu het aanjal aangeslotenen zich steeds uit breidt en reeds tot 2200 is gestegen, niet rneer worden volstaan met een heffing van 2 cent voor administratie kosten per inning; verhooging van de incassokosten is, gelijk vanzelf spreekt, niet mogelijk; het goede van den dienst zou daardoor voor een groot deel te niet worden gedaan. Het komt B. en W. voor, dat er ter men aanwezig zijn om het verzoek tot toekenning van een subsidie uit de gemeentekas in te willigen. Reeds uit algemeen oogpunt verdient het stre ven van den particulieren ophaal dienst waardeering, terwijl bovendien het gemeentebelang, bij de oprichting meer onmiddellijk gebaat zal zijn, in dien, wat verwacht wordt, het bedrag der oninbare posten door zijn werk zaamheid daalt. Het bedrag van het subsidie zouden zij overeenkomstig het verzoek der vereeniging willen bepalen naar rato van de geïnde gelden, echter met dien verstande, dat een maximum wordt gesteld, waarboven de bijdrage dus niet gaat. Dit maximum ware te stel len op 750, berekend over een totaal geïnd bedrag van ten hoogste 200.000, en wel pCt. over de eerste 100.000 en Vk pCt. over de tweede 100.000. De administratiekosten toch van een in stelling als de onderhavige nemen, naarmate het aantal deelnemers stijgt, wel toe, doch in een steeds langzamer tempo. Mocht te eeniger tijd blijken, dat bij toekenning van dit maximum subsidie tekerten niet uitblijven, dan zou de ophaaldienst waar ook rijks- en provinciale belangen door zijn Werkzaamheden worden gediend allereerst moeten trachten van de ze lichamen eenige geldelijke steun te verkrijgen. Vermits de dienst zijn werkzaam heden reeds in 1927 heeft aangevan gen, verdient het h. i. aanbeveling ook over dat jaar nog steun te verlee nen. Het tot 31 December 1927 geïnde bedrag beloopt 77703.50, zoodat het subsidie naar den hiervoren genoem den maatstaf over 1927 400 zou bedragen. Aan de eventueel gunstige beschik king op het adres behooren huns in ziens enkele voorwaarden te worden verbonden, namelijk: a. dat het subsidie eerst wordt uit gekeerd, nadat de Ophaaldienst, wel ke inmiddels in eene vereeniging is omgezet, door Koninklijke goedkeu ring van de statuten, als rechtsper soon zal zijn erkend; b. dat jaarlijks een begrooting, re kening en verantwoording, alsmede een verslag van de werkzaamheden van den dienst, bij het College worden ingezonden; e. dat op de door het College te be palen wijze de gelegenheid wordt ge boden in de boeken van den dienst bet totale bedrag van de geïnde gel den te controleeren. Behalve toekenning van een sub sidie, heeft het bestuur van den Op haaldienst in een tot het College ge richt schrijven nog gevraagd de op gehaalde gelden, alvorens zij aan den Rijksontvanger worden afgedragen, ten kantore van den Gemeente-ont vanger te mogen storten op dezelfde wijze als de bouwvereenigingen dit doen, zulks om de aangeslotenen de meest mogelijke zekerheid te geven, d* hun geld goed wordt beheerd. Ook tegen inwilliging van dit ver pen en nou weer gisteren met dien jongen". „Wie zegt je, dat ik die fabrieks- heer genept heb?" vroeg laastge- noemde op brutalen toon en Torry zag duidelijk hoe valsch hij de vrouw aankeek. „Wel, wel", kreet de waardin. „Wie had een stok met een looden knop bui ten jou? Wie nam het vuile zaakje dadelijk aan voor zoo'.i schijntje wie zette de aanhouding van den knaap door? Wie, vraag ik je, wie!" Rowroods kleur was van bloedrood nu ascherauw geworden en hij stot terde op verlegen toon: „Houd die verwijten toch voor jc.. had je nog meer?" „O, nog een heelen boel.... maar voor één ding heb ik dan toch ge zorgd en dat is, dat je slachtoffer Slinks je uit de klauwen is gebleven ....O zoo. meneertje!" Deze laatste drie woorden waren Nancy's gelief koosde uitdrukking op het einde van oen in haar oog belangrijke betuiging en rij frinnikte erna altoos op een ge heel eigenaardig snorkende wijze. „Slinks! 'n mooie jongen" smaalde Frik Rowrood. „Moet ie nog afwachtenvoor 't nop en blik wil ie tenminste niks meer met jullie te doen hebben.... en dat zeel al zóóveelje had hem anders wat graag met dat zaakje van den jongen opgeknaptmaar dat zat zoek hebben B. en W. geen bezwaar. In bet. belang van de aangeslotenen zouden zij in dit opzicht zelfs nog iets verder willen gaan. door overstorting bij den Gemeente-ontvanger aan de vereeniging als een plicht op te leg gen. Dit kan gevoegelijk geschieden in den vorm van een voorwaarde der subsidie-verleening. Om voorts een vlotten gang van zaken bij het doen van stortingen en afdrachten aan de Rijksbelasting-administratie te ver zekeren, is het uit administratief oog punt gewenscht te dezen aanzien een regeling als bedoeld in art. 114bis der Gemeentewet vast te stellen. Met betrekking tot dei depositoreke ningen, die de bouwvereenigingen bij den Gemeente-ontvanger hebben, bleef een raadsbesluit tot het vaststellen van een regeling ex art. 114bis der Gemeentewet tot nog toe achterwege. Daar het om formeele redenen ge wenscht is in deze leemte alsnog te voorzien, maken zij van deze gelegen heid gebruik voor te stellen ook met betrekking tot deze vereenigingen een dergelijk besluit te nemen. Ten slotte brengen B. en W„ ter voldoening aan het raadsbesluit van 2 December 1926, praeadvies uit op het voorstel van den heer Groene veld, luidende: „Ondergeteekende stelt voor Burge meester en Wethouders praeadvies te vragen omtrent de oprichting van een Ophaal- en Stortingsdienst". Tegen stichting van een dergelijken dienst van gemeentewege blijven zij op de bekende gronden gekant. Intusschen is het voorstel van den heer Groeneveld, achterhaald door de stichting van een particulieren op haaldienst en heeft het daardoor zijn practische beteekenis verloren. Nu immers door particulier initia tief voor het publiek de gelegenheid is geopend, om op de wijze, door den heer Groeneveld bedoeld, de belas tinggelden per week te betalen, en de gemeente hieraan zelfs, bij aanne ming van hun voorstel, haren steun verleent, kan het niet de bedoeling zijn ongetwijfeld ook niet van den voorsteller naast den bestaanden dienst, nog eens een gemeentelijken ophaal- en stortingsdienst in het le ven te roepen. De Commissie van Financiën, met wier opmerkingen rekening is gehou den, kan zich, blijkens haar ter visie liggend rapport, met een en ander vol komen vereenigen. De voor dit besluit noodige voorstel len tot beschikbaarstelling van de gelden vergezellen dit voorstel. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te St. Annaland, J. D. v. Hof, te Wilnis. Bedankt: Voor Hierden, J. D» v. Hof, te Wilnis. Voor Katwijk aan Zee, P. de Bruijn, te Driebergen, Voor 's-Grevelduin- Capelle (N.-Br.), R. Steenbeek, te Wapen veld. Aangenomen: Naar Reeuwijk, H. v. Eist, te IJzendoorn. Ds. P. BOS. Ds. P. Bos, Geref. predikant te Stads kanaal, die eenige weken wegens ziekte verhinderd is geweest in den dienst des Woords voor te gaan, is thans in zoover re hersteld, dat a.s. Zondagmorgen de Dienst door hem zal worden waargeno men. EMERITAAT AANGEVRAAGD. Ds. G. Boekenoogen, predikant bij de Geref. Kerk van St. Anna-Parochie, heeft tegen 1 Augustus a.s. emeritaat aange vraagd. Ds. Boekenoogen werd opgeleid aan de Theol. Faculteit der Vrije Universiteit en aanvaardde 1 April 1896 de ambtelijke be diening bij de Geref. Kerk van Rozenburg en 1 Nov. 1898 bij de Kerk van St. Anna- Parochie. BEROEPBAAR. De classis Warffum der Geref. Kerken heeft in hare vergadering van 8 Februari praeparatoir geëxamineerd en toegelaten tot den Dienst des Woords in de Geref. Kerken, den heer G. Lugtigheid te Uit- huizermeeden. je niet glad mannetje. Nancy was d'r óók nog. wablief?" Een oogenblik was het nu doodstil in de gelagkamer.... daarna begon Sim Scheeloog op zachten toon: „Hoor nou's, juffrouw Tarris, as je genoeg met m'n kameraad hier ge keven hebt, dan zou ik wel graag wil len weten, wat je eigenlijk bedoelt met je beschuldiging, dat de mannen hun woord tegenover jou niet hebben gehouden., vertel dat eens duidelijk". „Dat zal ik wel", en Torry hoorde een afschuwelijke vloek over Nancy's bloedlooze lippen komen. „Wat is de afspraak? dat jullie tot geen hand tastelijkheden zult overgaan, geen mishandelingdesnoods enkel zelfverdediging.en wat heeft Row rood met den heer van 't fabriek ge daan?.... wie weet, hem vermoord! dat 's één. Verder wou jullie den jon gen vannacht verdrinken, nee, ontken het maar nietik ken m'n pappen heimers, ik weet, wat voor vleesch ik in de kuip hebjullie had je van dat kind ontdaan, als ik het niet be let had.... en dat 's tegen de over eenkomstvoilé.!" Sim Scheeloog was blijkbaar een man van vredelievende gezindheid, zoo een, die reden had, om bang te zijn voor ruzie en herrie.... hij trachtte ook nu weer te sussen en goed te praten. „Juffrouw Nancy, wat gebeurd is, De heer Lugtigheid is gaarne bereid des Zondags de Kerken te dienen en een even tueel beroep in overweging te nemen. BEGRAFENIS Ds. F. C. v. DORP. Onder enorme belangstelling had j.l. Woensdagmiddag te Andijk de teraarde bestelling plaats van het stoffelijk over schot van Ds. F. C. van Dorp, in leven em. predikant van de Geref. Kerk aldaar. Tevoren werd in de Geref. kerk een sa menkomst gehouden. Het stoffelijk over schot stond voor den kansel en de tal rijke gemeenteleden ontvingen gelegen heid om een laatsten blik te werpen op den geliefden leeraar. In de kerk voerde alleen het woord Ds. D. Hoek van Enkhuizen, die sprak naar aanleiding van het Schriftwoord: „Mijne wegen zijn niet uwe wegen en Mijne, ge dachten zijn niet ulieder gedachten, spreekt de Heere". De samenkomst werd gesloten met het zingen van Ps. 103 8 en 19 en gebed, waarna het stoffelijk overschot door de leden van den kerkeraad grafwaarts ge dragen werd. Aan de geopende groeve voerden het woord de heeren Ds. D. Hoek als consu lent; Ouderling Jb. Vriend namens den kerkeraad; F. de Boer, hoofd der Christ. School, namens de jeugdvereenigingen; Ds. W. Seinen van Opperdoes, als classis- predikant; P. Groot, burgemeester' van Andijk, namens de bevolking dezer plaats, alsmede een afgevaardigde van den ker keraad der Geref. Kerk van Urk. De oudste zoon van den overledene, de heer F. C. van Dorp, van Rotterdam, dankte hierna voor de betoonde belang stelling. Met het zingen van het lieve lingsvers van den overledene, Ps. 118 7, werd de droeve plechtigheid die ook door afgevaardigden van de Geref. Kerken van Hoorn en Medemblik werd bijgewoond, besloten. BRAMWELL BOOTH. Generaal Bramwell Booth, de leider van het Leger des Heils, heeft Woensdag middag tijdens een persconferentie in het Doelenhotel te Amsterdam eenige interes sante mededeelingen gedaan over het doel en wezen van het Leger. Krachtens zijn organisatie zoo zeide spr. ongeveer is het Leger in staat om in de verschillende landen zich aan te passen aan de steeds wisselende en in elk land andere omstandigheden. De twee de voorname factor is, dat het Leger zich zelf geeft in zijn werk en deze twee facto ren verhoedden, dat het niet meer dan een secte, een beweging is geworden, welker eenig doel zou zijn eigen positie te hand haven. De mannelijke en vrouwelijke officieren van het Leger zijn bijna allemaal solda ten geweest, die door ijver en bekwaam heid tot een hooger ambt geroepen wer den. Dat is een principe van het Leger. Al is er thans bij den algemeenen arbeid van bet Leger over de geheele wereld vooruitgang waar te nemen, speciaal stemt het werk onder de heidenen tot verheugenis, al is het droevig, dat de ar beid in China tegenslag heeft gevonden door de politieke gebeurtenissen, welke er plaats vonden. Vervolgens deelde de generaal enkele bijzonderheden mede over zijn bezoek in 1926 aan het eiland Poeloé Si Tsjanang (Doodeneiland), een melaatschen kolonie van het Leger des Heils in Ned. Indië. Waardeerend liet spr. zich uit over den steun, welken het Leger in deze kolonie, waar 400 melaatschen verpleegd worden, van de Nederlandsche regeering onder vindt. HET CHRISTELIJK LYCEUM TE BANDOENG. Aan de Standaard wordt geschreven over deze onderwijs-instelling, hetwelk öok voor Leiden belangwekkend is, omdat deze onder leiding staat van den heer Meijering, tot voor kort Directeur onzer Chr. H B S. Wij nemen het hier over. Het is nu al weer bijna een jaar gele den dat Dr. S. C. Meyering naar Indië ver trok om ook in tropisch Nederland het Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs over te planten en zijn nieuwe taak als rector van het Christelijk Lyceum te Bandoeng te aanvaarden. Met ehthousiasm.e werd de nieuwe taak aangevat. Met enthousiasme enmet vragen in het hart. In de eerste plaats rees de vraag: „Zou is gebeurd en gedane zaken nemen geen keer.... maar hoewel u gister avond aan mijn adres een leelijke uitdrukking van trouweloosheid en woordbreuk gebezigd hebt, zoo wil ik u toch nu verklaren, dat we er ver der niet aan denken, den knaap naar het leven te staanhij blijft voor- loopig hier onder uw hoedeeen blijk van. vertrouwen van ons!" „Laat naar je kijken Sim Scheeloog om Nancy voor den gek te hou den, moet je eerder opstaan I mooi blijk van vertrouwen! Je weet geen weg met het kind, dat is t". „Vergis je niet.... de King Char les ligt nog in de haven en kapitein Drensright is altoos klaar ons terwil- le te zijn.... het wachten is op zijn vroegeren stoker". „Zoo dat kan welis me ook on verschilligalleen verklaar ik je bij dezen, dat ik mijn leven zooals ik het hij jullie leiden moet hartelijk moe ben en de volgende maand dit kroegje wil verkoopen' „Oude bedreiging", spotte Rowrood nu, maar Nancy gaf geen antwoord en dat juist verontrustte hem. Natuurlijk had Torry woordelijk alles verstaanhij was op een stoel hij de deur gaan zitten en be hoefde van het sleutelgat geen ge bruik te maken..., de stemmen klonken luid genoeg door het ovp--' gens stille huisje.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5