PIT DE OMGEVING. TBR AAR. In de gehouden vergadering van de Vereen. Gemeentebelang, bleek uit het fin. verslag, dat er een batig saldo was van ¥49, Tot voorz. werd! herkozen de heer Visser, en tot bestuursleden gekozen ide heeren M. Koopmans en L. Hooger- ivwrst Alhier werd feestelijk herdacht het 20-jarig bestaan van die IJsclub „Door vriendschap saamverbonden". Uit het fin. verslag bleek diat er een batig saldo was van f 121, 1Burgerlijke standi. Bevallen: T. Kraan geb. Over die Vest, d. Overleden: W. Erkelens echtgen. van A. v. d. Berg 76 j.; Jj. C. Sessink 4 m. A. Hartveld echtgen. van C. Meijer 60 j. BODEGRAVEN. De T. B. C- vereeniging vergaderde jn Hotel Van iHaaften. De Voorz., de heer Hoogeboom, burgem. van Zwam anerdam, leidde deze vergadering, die door ruim dertig leden bezocht was. In bespreking kwam het tentenkamp. Het bestuur wenscht dit te verplaatsen naar [het land, gelegen achter het nieuwe [marktterrein en daar tevens een ge bouw te plaatsen dat ook als consultatie bureau zal dienst doen. Het bestuur stelt voor de subsidie van fóoo,aan het Groene Kruis en fóoo,aan de Chr. Wijkverpleging in te trekken en een eigen verpleegster aan te stellen. Hier door kan van het rijk een subsidie ver kregen worden van f 1.044,Ook zou ttnet het nieuw op te ricnten Wit-Gele Kruis contact gezocht worden. Een der aanwezige leden stelde voor, alvorens te besluiten, dat „Het Groene Kruis" de chr. wijkverpleging, gelegenheid zou [hebben in een ledenvergadering een en ander te bespreken, waartoe besloten werd. De heer G. Stolwijk, Noordzijde alhier, raapte deze week een kippenei dat 107.5 gram weegt- meerdere malen had hij eieren van pl'.m. 90 gr. NIEUWKOOP. t— In deze gemeente komt onder de kinderen veelvuldig de mazelen voor, Böms gepaard gaande met longontste king. Tot dusverrre is een kind overle den. Door baldadige handen worden des nachts hekken uit hun hengsels gelicht, draaistokken in het water ge worpen en meer dergelijke straatschen derijen uitgehaald. Van de daders is gewoonlijk geen spoor te ont lokken. Burgerlijke stand. Bevalen: J. J. Schoonderwoerd geb. v. d. Helm, di.; G. Preesman geb. Zwart, d'.E. vt Koert geb. v. Dam, z. Overladen: J. P. den Hollander 1 j. G. de Jong geb. Hogeveen 78 j. NOORDWIJK AAN ZEE. De Chr. Knapenvereeniging „Wees Getrouw" alhier, vierd'e sisterenavond haar jaarfeest in de Chr. Bewaarschool onder leiding van Ds. Hospers. Na opening en verslag volgden ge dichten, opstellen en samenspraken. De Fluitclub gaf ook enkele nummers ten beste, zoodat het e:-n echt genoegelij- ke avond voor ouders en begunstigers was. De bijeenkomst werd op gebruike lijke wijze geopend en gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke stand. Geboren: Theo- dorus Leonaraus z.v. W. de Jong en D. Wijnands; Maria Hüberta d.v. J. v. Berg en C. J. Duivenvoorden; Cornels z.v. C. v. di. Star en M. Broekhof; Anna Maria Theresia d.v. C. J. Ruigrok en W. A. Witteman; Theodoras Hendrikus z.v. C. H. Duivenvoorden en A. Th. Kieft. Ondertrouwd: Laurenz J. J. Meijer 23 j. en Johanna C. van den Burg 23 j.; Joseph Th. L. Bebinck 25 j. en Antonia v. d. Berg 26 j. wed. JJ. C. v. d. Bruggen; Cornelia L. Duivenvoorden 28 j. en Cornelia y. d. Berg 29 j.; Jo seph v. d. Burg 23 j. en Wilhelmma M. Franken 22 j. Gehuwd: Theodoras L. Kol 32 j. te Zand voort en Anna v. d. Berg 29 al hier; Johannes W. van der Zalm 24 j. te Noord wijk en Magdalena H. J, Maat 19 j. alhier; Overleden: Appolonia G. van Gijls- wijk, 14 i.; Cornelis Liefting 70 j. te Egmond Binnen. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer Bakker. Even voor het begin van de raadsvergadering werd aan den Burgemeester mededeeling gedaan van het droevige feit, dat het raadslid v. d. Hulst op weg naar de raadsvergadering plotseling overleden was. Nadat de voorzitter de vergadering geopend had, herdacht hij met eenige tref fende woorden dit plotseling overlijden daarbij opmerkende, dat de heer v. d. Hulst voor het werk dat hij voor de ge meente heeft gedaan, steeds in dankbare herinnering zal blijven. Spr. sprak daarna de gebruikelijke Nieuwjaarsrede uit, welke door weth. Ru benkamp met wederkeerigen heilwensch werd beantwoord. De notulen werden gelezen en goedge keurd. De voorzitter doet mededeeling van het feit, dat de bevolking van Oegstgeest in 1927 met 244 personen is toegenomen en dat het totale aantal inwoners op 1 Jan. 1928 bedroeg: 5943. Onder de Ingekomen Stukken merken we op: Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van een raadsbesluit. Missive van Ged. Staten waarin mede deeling gedaan wordt van het overlijden van den commissaris der Koningin in de provincie Z.-Holland, baron E. C. Sweerts Je Landas Wyborgh. De voorzitter spreekt hierbij eenige woorden van dankbare herdenking. Missive van Ged. Staten houdende me dedeeling dat als lid van de Gezondheids commissie weder is benoemd de heer Hueting. Missive van Ged. Staten waarbij goed gekeurd wordt teruggezonden de begroo ting dienst 1928 van het Burg. Armbestuur en Het Heilige Geest-Armbestuur. Missive Ged. Staten waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden de gemeentebegroo- ting dienst 1928, waarop de beslissing eerst was verdaagd. Een adres, inhoudende, dat de leden van de Comm. tot Wering van School verzuim allen hun benoeming aannemen. Een verslag van den Keuringsdienst van Waren over 1928. Zal ter visie wor den gelegd. Een adre9 van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim, inhoudende dat tot voorzitter van deze commissie is be noemd de heer L. J. van Doeveren en tot secretaris de heer J. van Noort. Tevens wordt verslag gezonden van de werkzaam heden van deze commissie over 1927. Het jaarverslag van de Commissie van advies voor de Werkloosheidsverzekering. Al deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Een adres van de Vereen, voor Zieken - huisverpleging om een verhoogde subsi die, wordt, gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Daarna wordt overgegaan tot behan deling van de agendapunten: Waar het Rijk voor den houw van een aantal woningen door „Buitenlust" een voorschot verstrekken wil van ƒ83.361, een bedrag, dat nog iets hooger is dan het gevraagde voorschot, stellen B. en W. voor, dit te aanvaarden. Aangenomen. Een wijziging van de begrooting dienst 1928 en eenige comptabiliteitsbesluiten worden vastgesteld. Op een verzoek van den heer Kerkvliet, inzake het gebruik van gemeentewater (Haarlemmertrekvaart) voor een schuiten huis, stellen B. en W. voor gunstig te be schikken. Aangenomen. Betreffende een adres van Ponsen en Lohman, waarin verzocht wordt dispen satie van art. 35 der Bouwverordening, handelende over de ruimte die achter een te bouwen huis moet worden gelaten, stel len B. en W. voor,- de gevraagde dispen satie te verleenen. De heer den Ouden merkt op, dat met den bouw van "bedoelde huizen al be gonnen is, zoodat de beslissing van den Raad eigenlijk weinig waarde heeft. De voorzitter antwoordt, dat deze bohw geheel op eigen risico van de bou wers geschiedt. B. en W. hebben de dis pensatie niet verleend. Het voorstel wordt goedgekeurd. Op een verzoek van de Leidsche Exploi tatie Mij. van Onroerende Goederen, be treffende straataanleg Duivenvoordestraat naar Emmalaan, stellen B. en W. voor onder de gewone voorwaarden gunstig te beslissen. Aangenomen. Betreffende een verzoek van de Chr. H;B.S. te Leiden om over 1925 een subsi die te mogen ontvangen van ƒ35.50 per leerling tot een totaal bedrag van 390.50, stellen B. en W. voor deze subsidie toe te staan. Aangenomen. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W. ingetrokken een raadsbesluit ex art. 101 der L.O.-wet 1920 waarbij een assis tente werd benoemd aan de O.L.-school in de Leidsche Buurt. Het assistentschap van deze school is dus hiermede verval len in verband met het feit, dat een vol ledige leerkracht kan benoemd worden. Vervolgens wordt een kleine wijziging aangebracht op het voorstel van B. en W. in de legesverordening ingevolge een be paling van de Vuurwapenwet. Op een verzoek van de. vereeniging voor Bloembollencultuur om evenals het vo rige jaar voor de tentoonstelling, die van wege deze vereeniging van 1417 Februari in café-rest. „Zomerzorg" te Leiden zal worden gehouden, een medaille of kunst voorwerp beschikbaar te willen stellen, stellen B. en W. voor aan haar college daarvoor een crediet te verleenen tot een maximum-bedrag van 60, onder voor waarde dat deze medaille of dit kunst voorwerp wordt beschikbaar gesteld voor de leden van de afd. Oegstgeest van deze vereeniging. Aangenomen. Vervolgens wordt het voorschot ex art. 103 der L.O.-wet 1920 vastgesteld voor de school aan den Morsch op 1227.05, voor de R.K. school op 3290.66, voor de En- degeesterschool op 3728.71 en voor de Duinoordschool op 1454.43, als zijnde deze bedragen 80 pet. van de vergoeding, die betaald werd over 1926 ad 23.88 per leerling, maal het aantal leerlingen, dat thans genoemde scholen bezoekt. Op enkele reclames-schoolgeld wordt een beslissing genomen volgens het voor stel van B. en W. Bij de rondvraag vraagt de heer Nys- s e n of het niet mogelijk is, dat de weg bij Juffermans eenigszins verbeterd wordt. Het is daar een volslagen modderpoel. De voorzitter zegt, dat dit gedeelte particulier eigendom is en de gemeente er dus weinig aan kan doen. De heer de Graaf zegt, dat het uit zicht op de hoek van de Kempenaerstraat en de -Terweeweg nog veel te wenschen overlaat. De heg die daar geplaatst is, is te hoog. De voorzitter gelooft dat het wel mee zal vallen. In ieder geval zal er wei nig aan t,e doen zijn. De heer v. d. Burg vraagt of het nieuw geplaatste urinoir bij de R.K. kerk niet verplaatst kan worden. Hij staat daar op een gevaarlijk punt. De voorzitter zal deze zaak nader onder oogen zien. De heer Breda wijst op den slechten toestand van den Valkenburgerlaan en vraagt of daarvan niet een gedeelte kan worden bestraat. De voorzitter merkt op, dat in de zen weg onlangs gasbuizen zijn gelegd en daaraan is de slechte toestand te wijten. De heer Uittenboogaard vraagt, hoever men thans gevorderd 19 met de electrificatie van den Morschweg. De voorzitter kan geen volledige inlichtingen hieromtrent geven. Er wordt nog steeds aan gewerkt, maar d 1 zaak is door verschillende dingen nogal vertraagd. Verder leverde de rondvraag weinig be langrijks op. Daarna sluiting. De J.V. op Geref. Grondslag „Bidt en Werkt", hoopt 28 Februari in het gebouw voor Chr. Belangen aan den Morsch, haai* jaarfeest te vieren. VOORSCHOTEN. Gisteravond kwam do Protest, wijkverpleging in ledenvergadering bij een. De voorz., Ds. For tg ens, opende de matig bezochte vergadering met ge bed, en riep de aanwezigen, inzonder heid do wijkzuster mej. Barmen 't Loo een hartelijk welkom toe. Spr. gewaag de met dankbaarheid van de zegen in het afgeloopen jaar door de vereeni ging ondervonden, niet alleen financi- eele. Het verkeerd begrip dat velen onze vereeniging verwarden met [het Groene Kruis, is zoo langzamerhand uitgesleten. Het ledental neemt toe. God [heeft de Zuster ook dit jaar weer be kwaamd voor haar taak. Spr. brengt haar namens de vereeniging hulde vooi haar vele werkzaamheden met blij moe digheid en activiteit verricht. Zij bracht 4600 bezoeken, w.o. 689 voor de T.B.Q bestrijding, welke .bezoeken buitenge woon gewaardeerd werden. (Applaus). De secr., de heer Th. J. Broers, las de notulen en vervolgens het jaar verslag, waaruit bleek, aat het ledental met 106 was vermeerderd. Notulen en jaarverslag werden onder dank goed gekeurd. De penningm., de hear C. Eggink Sr, bracht verslag uit. De ontvangsten wa ren f 1.537; uitgaven f 1.448; saldo f89 In het verslag werd tevens een woord van dank gebracht aan da Wijkzuster die ook de financieel© belangen der Vereeniging niet vergeet en daardoor het werk van den penningm. vergemak kelijkt. De heeren de Geus en Wea sels, die benoemd worden om de be scheiden van den pennilngmi. na te zien rapporteerden gunstig, waarna de voorz den he ei* Eggink dankt voor zijn vele arbeid, met aen wensch dat God' hem kracht zal geven dit werk nog vele jaren te doen. Ds. Alting, die jaren lang de vereen, als voorz. en 2e yoorz. diende, en altijd' zooveel gevoeld heeft voor haar belan gen, doen thans niet meer op de ver gadering kon komen, wordt op voor stel van den voorz., onder applaus be noemd tot Eerelid. De heeren Eggink en .Mechelse wer den met bijna algem. st. als bestuurslid herkozen. Bij de rondvraag dankt die heer Eg gink' Ds. Fortgens dat deze voor ver schillende beroepen op hem uitgebracht heeft bedankt, en voor de vereen, bleef behouden.Spr. hoopt dat Ds. Fortgens nog vele jaren voor de vereeniging ge spaard moge blijven. Na voor cieze vriendelijke woorden be dankt te hebben, sluit de voorz. Idle vergadering. In hotel „Deurloo" is gisteren avond het huish. reglement aoor de filgemeene vergadering van de Voor- sciiotensche Winkeliers vereeniging, na eenige wijziging, goedgekeurd. De vereeniging zal den naam dra gen van „To6ca" (Tot onderlinge steun en actie Dat er behoefte was om zich tot dat doel te vereenigen, blijkt wel uit het feit, dat zich reeds ben 20-tal win keliers hebben aangesloten. ZOETERWOUDE. Aan alle houders van hondenkar ren in deze gemeente, is door B. en W. schriftelijk kennis gegeven dat in deze en de volgende week voor hen gelegenheid zal zijn, hun hondiein, kar ren en tuigen te doen keuren, teneinde opnieuw in het bezit te komen van een nummerbewijs als houder van een hon denkar. Een en ander in verband met de gewijzigde Trekhondenwet. Belast niet die keuring zijn door ge noemd ooilege de beide gemeente-veld wachters. Burgerlijke stand. Geboren: Salvus Cornelis z.v. A. Slingerland en M. de Jong: Jacobus Ludovicus z.v. J. P. van der Hulst en Th. v. d. Kolk; Cornelis Leonard us Willebrordus z.v. J. van Vel- zen en C. M. M. Hoogzand; Theodo ras Jacobus z.v. F. Zandbergen en C. Ti Colijns; Wilhelmus z.v. W. Borst en A. van Diemen; Alida Maria d.v. A. J. van der Poel' en C. M. van Bohemian; Catharina Elisabeth d.v. W. Hooger- vorst en C. v. Driessen* Adrïanus Johan nes Petras z.v. D. La Lau en E. JJ. van den Werken. GEMENGD NIEUWS. Haar kindje vermoord. Te 's-Graven- hage is gisteren aangehouden de 34-jarige ongehuwde werkvrouw D. L., wonende op een kamertje aan de Francois Valentijn- straat, die bekend heeft zich op 11 Janu ari j.l. te hebben schuldig gemaakt aan het plegen van doodslag op haar pasge boren kind. De vrouw zegt te hebben ge handeld uit wanhoop, omdat zij verlaten was door den man, met wien zij leefde. Goed afgeloopen. Toen gisterochtend te 8.32 de trein uit Hilversum het station Bussum binnenreed, werd in een der wa gens, nog vóór de trein tot stilstand was gekomen, een portier opengesmeten. De deur trof een der op het perron tot in stappen gereed staande passagiers, een jonge dame uit Blaricum. De slag, dien zij kreeg kwam zóó aan, dat men dien ver over het perron hoorde en de getrof fene werd bewusteloos tegen het perron geslagen. In haar val maakte zij een bui teling, en indien zij niet intijds door de om haar heen staande passagiers gegre pen ware, zou zij onder den nog in be weging zijnden trein zijn geraakt. De dame werd in bewusteloozen toe stand in de wachtkamer gedragen. Daar bleek, dat het ongeluk beter was afge loopen dan men aanvankelijk gedacht had. Gelukkig had het opengeslagen por tier niet het hoofd, doch alleen een der armen geraakt en kwam de getroffene er met een gekneusden arm en den schrik af. Het gebeurde is echter opnieuw een waarschuwing voor in de treinen zitten de pasagiers zich te houden aan het in de wagens voorgeschreven verbod geen portieren te openen vóór de trein tot stil stand is gekomen. Dit verbod wordt el- ken dag op eiken trein door tal van pas sagiers overtreden. Een sigarenwinkel uitgebrand. Gis termiddag twee uur zag men op het druk ke Muntplein te Amsterdam plotseling vlammen slaan uit de sigarenwinkel in het huis Vijzelstraat No. 5, een zooge naamde vliegende winkel. Van alle kan ten stroomde het publiek naar het onge wone schouwspel dat plotseling midden op den dag op een zoo druk punt te zien was. De brand was een volkomen verras sing en toen de vlammen al hoog naar buiten oplaaiden verscheen de brandweer die onmiddellijk krachtig, het vuur aan pakte. De vlammen vonden gretig voed sel in den voorraad sigaren in den win kel opgeslagen en de brand liet zich aan vankelijk erger aanzien dan hij was; na een half uur reeds waren de vlammen be dwongen. Het schijnt dat het bovenhuis, waar kantoorlokalen zijn gevestigd, niet veel geleden heeft. Vermoedelijke oorzaak van den brand was een kachel waar vuur uit moet zijn gevallen. De winkelvoorraad was verzekerd, maar de inventaris op de eerste etage, die als woning dienst deed, was niet verzekerd. Wilde honden. Dezer dagen werd het Zuiden der Belgische provincie Luxem burg. in opschudding gebracht door het gerucht, dat wolven drio schapen, toebe- hoorend aan een inwoner van het dorp Bleid, bij Virion, hadden verscheurd. De heele mannelijke bevolking van het dorp bood zich daarop aan voor het organi- seéren van een klopjacht, welke tot de ontdekking leidde dat de z.g. wolven en kel maar in het wilde levende groote honden waren die, door den honger ge dreven, de schapen hadden aangevallen en gedood. Drie dezer honden werden neer geschoten. Het blijkt, dat zich in de wouden van het midden der provincie nog een aan tal dezer zwervende honden schuil houdt. Zij zijn bijna even gevaarlijk als wolven. INGEZONDEN. (Bult., verantwooroelijkh.id der Kedaetl.,) BIBLIOTHEEK ACADEMISCHE ZIEKENHUIZEN. Sind9 vele jaren bestaat hier in Lei den een boekerij ten bate van de pa tiënten in de Academische Ziekenhui zen. Deze nuttige en door zieken ten zeerste gewaardeerde instelling wordt uitsluitend door contributies en vrij willige bijdragen onderhouden. Helaas zijn de contributies in de laatste jaren verminderd. De aanstaande verhui zing naar de nieuwe Ziekenhuizen zal een belangrijke uitbreiding en reorga nisatie van dit mooie liefdewerk ten gevolge moeten hebben. Met aandrang doen de ondergetee- kenden een beroep op steun en mede werking. Men kan dit werk steunen door vaste contributies, door giften in eens en door toezending van boeken en tijdschriften aan de secretaresse. Vooral ook kinder- en prentenboeken worden zeer op prij9 gesteld. Ieder helpe mee onze zieken van goede lectuur te voorzien! Mej. J. BöHL. Mej. A. COEBERGH. Mej. B. HUURMEN. Mej. L. R. LOMAN. Secretaresse. Rijn- en Schiekade 24. Mej. J. NOORDMAN. Mej. C. SASSE. Mej. D. VAN DER VOET, Penningmeesteresse, Oegstgeest, 'Warmonder- weg 36, Postgiro No. 62524. RADIO-NIEUWS. Diner gast per radio. De Prins van. Wales zal aan het jaarlijksch diner der Kamer van Scheepvaart, dat op Donderdag 23 Februari a.s. in Guild Hall plaats vindt, een heilwensch uitspreken voor de Engelsche scheepvaart, welke door den president dier Kamer, Sir Willi am Seager zal worden beantwoord. Beide redevoeringen worden door Londen en Daventry uitgezonden. Ook de toespraak van den premier die ter gelegenheid van het jaarlijksch banket der vereeniging van gezag voerders op 21 Maart in Mansion Hou se spreekt, zal draadloos worden ver spreid. Op dit feestmaal zal „Prins Charming" eveneens voor den micro- phoon spreken. Mussolini dwingt in te gaan. Tot nu toe hebben in Italië de regee- ringsautoriteiten zich om het bestaan van den radio-omroep weinig bekom merd. Naar aan de Duitsche vakpers uit Rome gemeld wordt, zal dit binnen kort anders worden, dank zij Musso lini. Een zoo juist ingediend wetsont werp bepaalt, dat in geheel Italië slechts zeven zenders mogen worden opgericht, Rome zal om te beginnen van 3 tot 25 K.W. worden versterkt. Genua krijgt den Milaneeschen zender van 1 K.W. terwijl Milaan op 7 K.W. zal gaan zeilden. Voort# komen te Turijn, Palermo en Triest zenders van resp. 5, 3 en 7 K.W.. Al deze zenders komen onder beheer van een enkele Maatschappij, die een zendvergunning krijgt voor 25 jaar. Een controlecommissie zal worden benoemd, bestaande uit 17 leden, allen vertegenwoordigers van industrie, han del, kunst en wetenschap, landbouw, pers, radio-techniek en rechtsweten schappen. De jaarlijksche retributie is op 12 lire bepaald, dat is dus ongeveer lü per jaar. Alle gemeenten met meer dan 1000 inwoners zijn verplicht een ontvang-installatie in te richten; ook alle hotels, sanatoria, sportvereenigin gen, enz. word entot deelneming aan den oproep verplicht. Verder komt er een niet onbelangrijke belasting op apparaten en onderdeelen, waarvan de opbrengst op 5 millioen lire berekend is. Tien pet. daarvan is voor den staat de overige 90 pet. voor de omroep- maatschappij. Proeven te Boekarest. De „Societate de Radio Difuzione" te Boekarest, welke van de Roemeen- sche regeering het recht verkregen heeft, tot instelling van een omroep dienst, heeft te Boekarest een 60 K.W. zender opgericht, die reeds eenigen tijd proeven neemt. In deze dagen hebben deze proeven gewoonlijk plaats na 9 uur 's avonds op 1600 M. golf en op den laten avond op golven in de buurt van 2000 M. Nieuwe zenders in Frankrijk. In Frankrijk, waar de organisatie van den omroep nog altijd veel te wenschen overlaat, zal nu de regee ring een nieuwe regeling invoeren. De plannen daarvoor zijn reeds ge reed gekomen. Het land zal in 18 ra dio-districten worden verdeeld, die elk een zender krijgen. Naast de staatszenders te Parijs, Bordeaux, Grenoble, Rijssel, Limoges, Lyon, Marseille, Rennes en Toulouse1 welke zullen versterkt worden, wor den zenders gebouwd te Angers, Cha lons. Dyon, Montpellier, Nancy, Nice, Reims, Straatsburg en Vichy. Een gedeelte van deze zenders is reeds bijna of geheel gereed. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 8 Februari. Heden aange komen aan den Rijksafslag 17 stoom trawlers, 4 kotters en 1 kustvissch-er. Du prijzen waren voor Tiawlvisch: tarbot f 31*30, griet f3176, gr. schol f18,5029, middel f2132; zetschol f26—-36, kl. schol f1536, bot f8— 12, schar f1522, pieterman poontjes f 1421, gr. schelvisch f4964, middel f 4254, klëinmiddel f 4254, kl. f 11 28, gr. gullen f817,50, aito kl. fn 22, wijting f3,4013, makreel f30 31, haring f4—8, won f 1620 p. k. van 50 K.G., gr. tong f2,202,40, mid del tong f22,50, k1. tong f 1,80—2 p. K.G., rog f1726 p. 20 stj., vleet f1,255» leng f0,87—5, heilbot f12--* 81 70, koolvisch f0,301,58, alles p. st kjabeljauw f2135 p.. k. van 125 K.G. Heden kwamen hier binnen, de Duitsche stoomtreilers S.D. 104 met f5989 en H.'H. 65 m. f6775 besomming Van de treilloggers kwamen he den aan den afslag die KW. 19 m. f 1015 iKW. 121 m. f943; KW. 103 ra. f1065 en KW. 141 m. f1851 besomming. Van de IJm. stoomtreilers kwamen er heden 16 aan de markt. De besom mingen waren: IJM. 10 m. f4463; IJM. 158 m. f3442; IJM. 150 m. f2947; IjM. 6 m. f3186; IJM. 50 m. f2683; IJM. 84 m. f 4087; IJM. 177 m. f48; IJM. 271 ml f3oo4j IJM. 143 f3804; IJM. 175. m. f2713; IJM. 157 m. f3838; IJM. 26 m. f2983; IJM. 44 m. f2620; IjM. 52 m f2039; IJM. 325 m. f1935.; IJM. 190 m. f3262. Scheepstij dingen. HOLLAND—AM'riïlïKA-LIJN. LEERDAM, R'dam n. New-Orleans, 8 te Antwerpen. MOERDIJK, R'dam n. Vancouver, 5 van Cristobal. CARDIGANSHIRE, R'dam n. Vancou ver, 5 van Cristobal. BLIJDENDIJK, Newport News n. R'dam, 7 op 460 mijl W. v. Scilly. BREEDIJK. R'dam n. New-York, 6 (1.54 n.m.) 110 mijl Z.Z.O. van Va- lentia HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN (uitr.) 8 te Dar-es- Salaam. NIAS (thuisr.) p. 7 Ouessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALBIREO (thuisr.) 10 te A'dam verw. DRECHTSTROOM (thuisr.) 8 v. Free town. KILSTROOM, 8 v. Hamburg n. A'dam ORESTES, 7 v. Bremen te Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA (thuisr.) 6 v. Las Pal man. EEMLAND (thuisr.) 8 te Bahia. GAASTERLAND (thuisr.) 7 v. Monte video. S ALL AND (uitr.) p. 8 Finisterre. GELRIA (uitr.) 7 v. Santos. ZEEL AN DIA (thuisr.) 7 v. Rio Jan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DELI, R'dam n. Seattle, 6 v. Colon. GAROET (uitr.) p. 7 Suez. PALEMBANG (thuisr.) p. 7 Ouessant. MODJOKERTO (uitr.) p. 8 (9.20 v.m.) Gibraltar. KOTA INTEN (thuisr) 8 te Marseille. TJERIMAI (uitr.) 8 te Sabang. INSULINDE (uitr.) 8 van Port Said. GORONTALO (uitr.) 8 te Antwerpen. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MANOERAN (uitr.) p. 7 Ouessant. SIMALOER, 8 v. A'dam n. R'dam. GROTIUS (thuisr.) p. 7 Sagres. J. P, COEN (uitr.) 7. y. Algiers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6