ziekenauto naar Den Bosch werd vervoerd is gKterftïörgen aan de gevolgen overle den. Hij laat een vrouw met twee jeugdige kinderen achter. De inbraak te Baarn. In aansluiting op ons bericht betreffende de inbraak in het kasteel „de Hooge Vuursche", te Baarn kunnen wij nog mededeelen, dat zoowel in de beneden- al9 in de bovenverdiepin gen van het ruime kasteel alles overhoop is gehaald. De inbrekers, die als vanda len te werk zijn gegaan, zijn blijkbaar in hun bedrijf gestoord; verschillende kostbaarheden, die klaar stonden om te worden meegenomen, werden op de tafels gevonden. Met politiehonden van de Am- sterdamsche recherche en met behulp van een deskundige uit Zeist op het ge bied van vingerafdrukken, heeft de Baarn- sche politie gisteren het onderzoek voort gezet. Zij heeft thans gegronde vermoe dens. dat de beide in arrest gestelde per sonen inderdaad de daders zijn. Het zijn twee mannen van ongeveer 27-jarigen leeftijd, die beiden ongunstig bekend zijn. Een van hen heeft o.a. pas gevangenis straf ondergaan voor het plegen van ze ven inbraken. De commissaris van politie te Baarn blijft zich aanbevolen houden voor inlich tingen van personen, die Dinsdagnacht tusschen 12 en 3 uur den straatweg langs genoemd kasteel zijn gepasseerd. Brouwerij „'t Scheepje". De gebou wen van de vroegere brouwerij ..'t Scheep je", gelegen nabij de Spaarnwouderpoort te Haarlem, eii die al eenigen tijd leeg stonden, zijn gisteren grootendeels inge stort. Persoonlijke ongelukken kwamen er echter niet bij voor. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisteren zijn de werkzaamheden aan de nieuwe brug voor de Turfmarkt zoover gevorderd, dat de brug met hand bediening kan opgehaald worden. Aan de electrische installatie wordt hard ge werkt, benevens aan de verdere afwer king. De werkzaamheden zijn prachtig zonder eenig ongeval verloopen. LEIDERDORP. Gisteravond had de jaarvergade ling van de vereen, voor Ziekenhuis- verpleging Leiderdorp-Zoeterwoude H.IÏ plaats. De voorz. opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Hij merkt op, dat de vereaniging nu 5 jaar bestaat en is begonnen met 65 le^en. nu telt zij 2002 betalende leden van pile standen, wel een bewijs dat de ver- eeniging in een behoefte voorziet. Spr gedenkt voorts met een enkel' woord He lieden die zijn overleden, in het bij zonder onzen Burgemeester, die ook Ld was en de vereeniging een bijzonder warm hart toedroeg. Daarna werden ue notulen gelezen die zonder opmerking werden goedge keurd. Toen liegen we een uitgebreid yerslag yan aen penningm., de;i heer G. Groenendijk. Deze wee3 er op, dat, waai' bij a.nciere vereeniging en soms Bprake van bloei en dan va.n teruglcopen was,_ onze vereeniging nog steeds in bloei toeneemt. De ledentallen bedroe gen in 1923, 65; 1924, 1367; 1925,1502; 1926, 1663; 1927, 1911. De ontvangen contributie was over deze jaren, f2106. f3-5n, f3739, f4-27°, i4.S24. De v;>r- pleegkosten over cieze jaren: f 513, 11.706, f2.022, f3.410, f3.708. Daarna volgde het verslag over 1927 Aantal gezinnen 677, betaiena© leden 1911. Ontvangen werd f4.997,78, uit gegeven f4.656,43. Dus het saldo over 1927 is f 343>33> dat gevoegd bij het kapitaal op 31 December 1926, een be drag van f4.434,44 in kas geeft. Kr werden verpleegd 47' leden met 1481 dagen. Dus voor verpleging is uitgege ven f3.708,10, voor het vervoer van 23 leden f144,65. Bij monde van dej heer Stadhouder werd rapport uitge bracht over het beheer van den Pen ningmeester, dat in orde was bevonden Voor het volgend jaar werden voor het nazien der kas oenoemd de hee- ren Stadhouder, Snel en M. Splinter Sr. Besloten werd om yoor 1927 den penningm. f200,te geven en over 1928 werd f300,als belooning vast gesteld. De aftredende bestuursleden G. v. d. Beek, H». v. d. Poel, L. ,v. Eg- mond en H. J. v. Mil werden met groo- te meerderheid van stemmen herko zen. Daarna was aan de orde aanvulling van art. 14, dat kinderen die gebo ren worden, binnen 4 weken moeten zijn opgegeven. Als ze niet zijn opge geven, dan vervallen alle rechten o^i uitkering. Er werd besloten als zien nieuwe leden opgeven, -dat ze moeten wachten tot er een bestuursvergade ring is geweest en daar zal over het ai of niet toelaten worden besiist. Daarna een mededeeiing van het bestuur aangaande de grensregeling met Leiden. De Leidsche vereeniging wil, dat Leiderdorp geen leden in Leiden meer inschrijft; we houden wat we heb ben, maar nemen er niet meer bij. Het bestuur kan zoo ver niet gaan, doch s.elae voor, om aan Leiden voor te stel len, om zich tot de binnenstad te bepa len. Maar de leden wilden er in het ge- licel niets van weten en spraken zich uit om zoo door te gaan als we altijd hebbn gedaan. Het bestuursvoorste. werd m.t grocte meerderheid verwor pen. Dus Leiderdorp geeft geen leden -over, en wil ook niet woraen belem merd in zjjn groei. a Bij de Rondvraag vroeg de heer Wal- lart, of hij nog uitkeering kreeg voor zijn kind dat niet was opgegeven. Het bestuur stelde voor om niet van hec reglement af te gaan, dus om niet uit te keeren. Wallart zeide het aan u-en bede te hebben opgegeven. De bode verklaarde dat het beslist niet was opgegeven, en dat door Wallart e.zs; was gezegd dat het vergeten was, en iiij later zeiue het wel te hebben op- ,:g~ven. De uitspraak van den bode wercl aanvaard, en besloten niet uil te keeren. Dr. de Bruyne-, d'.e ook ter ver gade ring was als lid en tevens als advi seur, gaf ook nog eenige goede advie zen, clie onder dank werde.i aangeno men. Daarna sloot de voorz. de vergade ring, die door 49 leden was bezocht. NOORDWIJKERHOUT 't Was gisteren feest in het kinder en vakantiehuis „De Vonk" aai de Boe- reoburgerweg, ter herdenking van het 10-jarig bestaan. Groot was h?t aantal bezoekers, welke van heinde en ver wa ren saamgekomen om dit feit feestelijk te herdenken. Het ProUstantsch Onder -.teanings- fonds kwam gisteravond in jaarverga dering bijeen in „De Gemee.itewoning Te ruim 7 uur opende de voorz., de heer D. J. Westrik, de vergadering met gebed en een kort welkomstwoord. De secretaris, de beer P. Zonder wijk, bracht daarna het jaarverslag uit en de penningm., de heer J. Bouw meester, verslag over het financieel beheer. Het afgeloopen jaar was voor het ondersteuningsfonds niet voordee- lig, de ontvangsten waren £290,921/2 en de uitgaven f 502,92 doch reden tot ongerustheid geeft ait niet, want het saldo in kas van vorige jaren is nog f885,311/0 groot. Toch sprak de voorz., ook in het be lang der leden, den wensch uit dat het aantal' ziektedagen in 1928 kleiner zal zijn. Twee voorgestelde nieuwe leden werden met algem. st. aangenomen. De heer en P. Zonderwijk:, secr., en «I Bouwmeester, penningm., welke aan de beurt van aftreden waren, werden met groote meerderheid van stemmen her kozen. De voorzitter sprak nog zijn te vredenheid uit over de opkomst; van de 41 leden waren er 29 aanwezig. Na gehouden rondvraag, welke geen bijzonders bracht, sloot de voorz. de vergadering met dankgebed'. Wegens het steeds vooruitgaande aantal leerlingen op de Herv. bchool zal binnen korten tjjd een 3e leerkracht worden aangesteld. Excelsior. BOSKOOP. Aan het postkantoor te (dezer plaat se, werd gedurende de maand Januari ingelegd totaal f7433,74 en terugbe taald f6.581,11. Het laatste door het kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 4668 De elektriciteitsprijzen in dezeg4> meente worden met ingang van 1 April e.k. verlaagd, voor lich* met ct. en voor kracht met 4 ct. per K.W.U. OEGSTOEEST. Omtrent den heer A. van der Hulst die op weg naar de Raadsvergadering plotseling overleed, kunnen wij mel den, dat hij sedert 16 Sept. 1910 deel uitmaakte van de R.K. 'Raadsfractje. Hii was het oudst? lid in jaren, geboren 1 Nov. 1857 en was een man van weina? woorden, had niettemin een he'der oor deel. Hij was behalve lid van den Raad jaren lid der commissie tot wering van schoolverzuim, penningmeester van dc R.K. KiesvereenBestuurslid der RK Boerenleen- en Spaarbank, en was lid van het Par. K°rkbe?tuur. Zijn opvolger is de heer G. J. Schoon- derwoerd, die evenwel kort nat zijn her benoeming in 1927 ea nag voor de nieu we zittingsperiode de gemeente ver.ie'. zocdat aan de beurt is de l eer G. P. J. Paardekooper. De heer Pa rdekoorer werd 8 Augustus 1927 benoemd ver klaard ter voorziening in de vacature Schoonderwoerd Kortman, en nam de ze benoeming aan, dcch wair hetsleohts een zitting betrof in de periode 1925 1927, verscheen hij niet in de Raad zaal. OUDE WETERING. Dinsdagavond werd in Hotel Klein •door Dr. A. v. di Bijl, arts alhier, de eindles gegeven van' de tweede afd. van den cursus van E.H.B.Oi. De fes werd bijgewoond door enke le bestuursleden van „Het Groene Kruis". Dr. v. dl. Bijl dankte d aan wezigen voor de opkomst ea belang stelling. Daarna sprak de heer M. Los den leider namens de cursisten en het Groene Kruis toe en overhandigde hem als blijk van waardeering een staande ganggong. STATEN-GENERAAL. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag 8 Febr. Zonder beraadslaging of stemming wordt aangenomen, het ontwerp be treffende de onderbrenging van de uitgaven van het bouwfonds bij de be grooting. Daarna is aan de orde het ontwerp betreffende de overeenkomst met de Rotterdamsche Bankvereeniging. De heer POLAK (S.D.) betwijfelt, of de wijze, waarop de garantie ver leend is, juist was, en had het nood zakelijk geacht, dat de minister de voorloopige goedkeuring van het par lement gevraagd had, temeer, daar de toestand van de Rotterdamsche Bank allerminst geheim was; Hij wijst op het wettelijk toezicht op levensverze keringmaatschappijen en acht zulk toezicht eveneens noodzakelijk op gesties van groote bankbedrijven. Hij vraagt, waarom na het critieke moment geen justitioneel onderzoek is ingesteld. Minister DE GEER meent, dat de volksvertegenwoordiging geen fiat zou kunnen hebben gegeven zonder volledig te zijn ingelicht, en verstrek king van détails was onmogelijk. Een stelsel van steunverleening bestaat niet. Dc vraag betreffende de strafver volging moet worden gericht tot den minister van Justitie. In het ontwerp betreffende naam- looze vennooCsehappen wordt een stapje gedaan in de richting van een toezicht., als door den heer Polak be doeld. Het ontwerp wordt z. h. s. aangeno- n* en. Aan de orde zijn de wetsontwerpen betreffende overeenkomsten met pe- troleummaatschappijen tot ontginning van terreinen in Indië. De heer DE MURALT (V.B.) bepleit particuliere exploitatie en juicht de opendeur-politiek, die hier tot uiting komt, toe. De heer MENDELS (S.D.) betreurt het, dat de gouvernementsexploitatie dienst niet beter gewerkt heeft. Hij acht het percentage van den staat in de winst van de Kon. Petroleum Mij. veel te laag. Zijn fractie is tegen deze ontwerpen. De heer VAN LANSCHOT (R.-K.) acht de oplossing door de regeering gevonden, zeer gelukkig. De staat heeft zich een aandeel in de winst verzekerd zonder de minste risico. De heer VAN EMBDEN (V.D.) be toogt, dat thans eenigszins verzacht wordt de fout, gemaakt bij de Djambi- wet, n.l. dat deze uitsluitend Engelsch kapitaal bevoordeelde. Een bezwaar acht Spr. de beperkte mogelijkheid van opzegging. Hij vraagt voortaan daar beter mee te re kenen. De heer v. WASSENAER VAN CATWIJCK (C.-H.) vraagt of het prac- tisch is, de Standard Oil in de gele genheid te stellen beter te concurree- ren, gezien de kwestie tusschen de Shell en Rusland. De heer KONINGSBERGER, Minis ter van Koloniën zegt, dat ook zijn aandacht in hooge mate getrokken is door de weinige tegemoetkomendheid jegens ons, betoond door de Ameri- kaansche regeering. Bij de onderhan delingen over behartiging der weder- zijdsche belangen der onderdanen van Nederland en Amerika, betoogde Amerika, dat er geen bezwaar was Amerikaansch kapitaal in Indië toe te laten indien gerekend kan worden op reciprociteit. Die toezegging is ge daan en zoo is 't aan Nederland een eersten stap te doen. Deze aangelegenheid is niet van speciaal Indischen aard, integendeel het eerste en laatste woord moet hier aan het Moederland zijn. Spr. acht niet verantwoord groote uitgaven te doen voor staats-exploi- tatie, deze gelden zijn noodig voor an dere doeleinden, onderwijs, woning bouw, irrigatie, enz. De terreinen van de Aroebaai zijn niet geëxploireerd, omdat deze geheel geëclaveerd Worden door terreinen der Koninklijke, die de aangewezen explorant was. Tegenover de groote dividenden staat, dat tientallen millioenen in den bodern verdwenen, zonder ooit rente Ic geven Het bezwaar van den heer Van Embden kan spr. niet deelen. omdat de beoordeeling steeds aan de regeering is en deze kan optreden met motivee ring van haar standpunt. Echter zal de minister nagaan, of bij de volgende exploitatie-contracten een bepaling noodig is, als de heer van Embden bedoeide. Het eerste ontwerp: Machtiging tot het si uilen van. overeenkomsten, als bedoeld in art. 5a der Indische Mijn wet, met de Ned. Kol. Petroleum Mij., betreffende de opsporing en ontgin ning van aardolie, enz. in twee terrei nen in de residentie Palembang, een terrein in de residentiën Rembang er. Semarang en een terrein in de resi dentie Madoera, wordt aangenomen n. st. De heer Mendels verzoekt aanteeke- ning, dat zijn fractie tegen is. Behandeld wordt dan het tweede ontweerp: Wijziging van de wet van 5 Juli 1921. betreffende de oprichting vari de Ned. Ind. Aardolie Mij., nader verliooging van het 1ste hoofdstuk der begrooting van uitgaven van Ned. In dië voor 1927; wijziging van het 1ste hoofdstuk der middelen van de begroo ting van Ned. Indië voor 1927. De heer MENDELS (S. D. A. P.) zegt, dat hij tegen dit ontwerp nog veel ernstiger bezwaren heeft dan te gen het eerste. Indien er ooit reden is voor Staatsexploitatie, dan geld deze wel voor het eiland Bonjoe. De zware olie, die daar in den grond zit, is di rect geschikt om als stookolie te die nen voor onze schepen. Het bezwaar, dat tegen Staatsexploitatie aangevoerd wordt, n.l. het groote element van on zekerheid en kostbare outillage voor de exploratie, kan hier in het geheel niet gelden. Het gouvernement gaat nu, wat de petroleum der N. I. A. M. betreft, samen doen met de Bataaf- sche, die dit compagnonschap noode aanvaardt, omdat zij de terreinen niet alleen kan krijgen. Men begrijpt nu toch wel dat het hart der Bataafsche veel eer uitgaat naar haar eigen terreinen en dat zij haar eigen olie zal afzetten in de ge bieden, waar de minste concurrentie is. Spr. vraagt of den minister iets be kend is van een geheim contract tus schen de Asiatic (verkooporganisatie der Bataafsche) en de N.I.A.M. om te gen bepaalde prijzen te verkoopen? Het contract zou aflcopen in 1929. Moet de Kamer het niet kennen en zal het worden neergelegd? Van wie is het initiatief uitgegaan om Bonjoe ouder de Niam te bren gen? Hoe staat het met de Verkoops methode van het product van de Niam? Hoeveel olie en op welke wijze v. ordt er gekraakt op Tarakan? Als de minister op deze vragen geen bevredigend antwoord geeft, zal de l cl.amlrn Vi.n dit wetsontwerp moe ten worden geschorst. De VOORZITTER deelt mede, dat cie Minister morgen pas om 12 uur aanwezig kan zijn. Daarom zal om 11 uur begonnen worden met het wets ontwerp betreffende de Vaccinatie. Cm 12 uur zal dan worden voortge gaan met de thans behandelde ont worpen. De vergadering wordt verdaagd tot Donderdag 11 uur. STADSNIEUWS. ZENDINGSSAMENKOMST. Wij herinneren o. verzoek nog aan de hedenavond 8 uur in de Kerk aan de Hooigracht te houden zendingssa menkomst, waarin Ds. C. de Bruin zal spreken over Soemba. Laatste Berichten. BEGRAFENIS PROF. Dr. H. A. LORENTZ. Men meldt ons uit^ Haarlem: Hedenochtend te 11 uur hadden dui zenden belangstellenden zich om en na bij het huis van wijlen Prof. Lorentz ver zameld. De politie had uitgebreide voorzorgs maatregelen voor de afzetting getroffen. Langzaam reden toen de volgrijtuigen voor, terwijl de klokken van de St. Bavo begonnen te luiden. Eerst verscheen er een wagen vol bloemen, die in groote hoe veelheden opgetast lagen; daarna werd de baar uit het raam in de lijkkoets ge bracht. In het eerste der volgrijtuigen had plaats genomen Jhr. J. W. G. Boreel van Hoogelande, als vertegenwoordiger van H.M. de Koningin. In het tweede was gezeten de adjudant J. W. Termijtelen, vertegenwoordiger van Z.K.H. Prins Hendrik. In het derde tot en met het zevende rijtuig waren de familie leden gezeten, o.w. Mevr. Lorentz, en in de volgende koetsen Jhr. Mr. Dr. N. C. de Gijselaar, president-curator der Leidsche Universiteit, Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, voor zitter van de Holl. Mij voor Wetenschap pen, J. A. Fontein, president en directeur van Teyler's stichting te Haarlem, C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, Prof. Dr. F. C. Went, voorzitter van de Kon. Acad, van Wetenschappen te Utrecht, J. Destrée, lid van de Int. commissie van den Volkenbond voor Intellectueele sa menwerking, Mevr. de wed. H. Kamer- lingh Onnes (Leiden), Mad. Curie ((Parijs), Prof. Dr. A. J. Wensinck, rector-magnifi- cus der Leidsche universiteit, Prof. Haga, (Groningen), Prof. Dr. P. Ehrenfest (Lei den), Prof. Dr. P. Zeeman (Amsterdam), Prof. Jhr. Mr. W. J. M. van Eysinga, se cretaris van den Senaat der Leidsche uni versiteit, Dr. A. Sluiterman, arts te Haar lem, Prof. Dr. J. W. v. d. Woude, dekaan der natuurk. faculteit te Leiden, Prof. Dr. A. Einstein (Berlijn), Prof. Dr. B. Brouwer secretaris der Kon. Academie van Weten schappen te Amsterdam, Prof. W. A. Kue- nen (Leiden), Prof. Rutherford (Cambrid ge), Prof. Dr. A. D. Fokker, conservator Nat. Lab. der Teylerstichting te Haar lem, Ir. J. T. Thysse, vertegenwoordiger der Zuiderzeewerken, oud-secretaris der Commissie voor de hooge waterstanden in verband met de afsluiting der Zuider zeewerken, Prof. Dr. P. Langevin (Parijs) H. W. C. G. H. van Mourik Broekman, voorzitter van de Schuurman Schimmel van Ounrenstichting te Haarlem, Prof. Dr. C. G. van Walsem (Haarlem) en Prof. Dr. L. M. R. Rutten, voorzitter van het Prov. Utr. Genootschap te Utrecht. Per extra-trein waren uit Leiden aange komen de leden van de Senaat van de Rijksuniversiteit. Door dichte drommen menschen ging de stoet over het plein de Groote Houtstraat in naar de Groote Markt. Op het Marktplein was een ont zaglijke menigte verzameld, welke bij na dering van den stoet eerbiedig het hoofd ontblootte. Voor het stadhuis werd halt gehouden, daar stonden de wethouders Mr. J. N. J. E. Heerkens Thyssen als ver tegenwoordiger van dm burgemeester, Mr. A. Bruch, Mr. M. Slingenberg, Mr. A. Reinalda en Mr. T. A. Westra, gemeen tesecretaris. Mr. Heerkens Thyssen legde namens het gemeentebestuur een groote krans op de baar. Langzaam trok de stoet langs Juliana- straat, Van Edenstraat, Raamsingel, Wil- sonplein, Wilhelminastraat, Zuilvest, Kinderhuisvest, Kenaupark (Zuidzijde), Parklaan, Kruisweg, Kennemerplein en Schoterweg naar de Alg. Begraafplaats. Bijna huis aan huis hing de vlag half stok en de brandende lantaarns waren met rouwfloers omkleed. Alle kerken, zoo wel RK. als,Prot„ lieten de klokken lui den. Ook de groote Roeland in de groote kerk, de bekende klok van G. van Wouw, liet zich hooren. ®p de begraafplaats hadden zich vele honderden verzameld om den grooten ge leerde de laatste eer te bewijzen. Onder hen merkten wij op; de ministers de Geer, Donner, Waszink, Beelaerts van Blokland en v. d. Vegte, verder waren aanwezig de oud-minister Rutgers, Dr. C. Lely, tevens voorz. van den Zuiderzeeraad en van het Kon. Inst. v. Ingenieurs, Mr. P. J. Idenburg, secretaris van het college van curatoren der universiteit te Leiden, Prof. J. C. H. de Meyere en Prof. B. v. d. Wielen, voorzitter en secr. van de fa culteit der wis- en natuurkunde aan de Gem. Universiteit te Amsterdam, Prof. H. J. Backer en T. Zernicke, voorz. en se cretaris van de faculteit der wis- en na tuurkunde der universiteit te Groningen, de professoren E. Cohen, TL van Everdin- gen, Winckler, Kernkamp, L. S. Ornstein Kluyver, F. A. Veninge Meinesz, allen te Utrecht, Prof. C. Veltman en ir. B. H. Tromp, namens het electro-technisch co mité en de vakafdeeling Electro-techniek van het Kon. Inst. v. lng. te Delft, Ir. Tex- eira de Mattos en Ir. J. J. de Vogel, cura toren der Tech. Hoogeschool 'e Delft e.a. Aan het graf werd het eerst het woord gevoerd dooi Prol'. Dr. P. Ehrenfest. (Slot volgt). TELEGRAMMEN. (Draadlooze diensL) GOUVERNEMENTS VAAR TUIG VERGAAN. SOERABAJA, 9 Febr. (Aneta-V.D.) Een vliegmachine signaleerde een omgeslagen boot, waarvan de huid met koper beslagen was. Het Gouver nementsvaartuig „Zeemeeuw" heeft een dergelijke bekleeding en is be mand met 40 koppen. Gevreesd wordt dat de „Zeemeeu" tusschen de eerste en tweede gasboei vergaan is. SOERABAJA. 9 Febr. (Aneta-V.D.) Het olieschip van de Bataafsche Pe troleum Maatschappij „Menten" heeft dertig personen van de „Zeemeeuw" gered. De tweede officier van de „Zee meeuw", de heer Tupamahu, en acht inlandsche schepelingen zijn verdron ken. SOERABAJA, 9 Febr. (Aneta-V.D.) Gered zijn de gezagvoerder van de „Zeemeeuw", de heer Lagaai, de eer ste offier, de heer Van der Burgh. en de tweede officiere de heer Cornelisse. Verder de eerste werktuigkundige, de heer Krone; de tweede werktuigkun dige, de heer Ridder, en dertig inlan ders. CORRESPONDENTIE. Het verslag van de jaarvergadering der Knapenvergadering op G.G. „Mijn zoon. geef Mij uw hart", moest wegens plaatsbebrek blijven overstaan tot morgen. MARKTBERICHTEN. KATWIJK AAN DEN RIJN, 8 Febr. Uien 1515.90, peen 4.504.60, sprui ten 22.4025, per 100 Kg.; roode kool 2428; gele kool 2025, per 100 stuks GOUDA. 9 Febr. Veemarkt. Aange voerd in totaal 2531 stuks, waarvan 435 slachtvarkens, vette 0.30—0.31*, Londensche 0.200.22, zouters 0.24 0.26, per pond, levend met 2 pCt. kor ting; 1014 magere varkens, 2035; 761 biggen, 712; 11 runderen, 200 325; 282 nuchtere kalveren, 614; 13 schapen, 2027; 12 bokken en geiten, 37; alle per stuk. Overzicht: vette varkens handel vlug; alle overige matige handel. GOUDA, 9 Febr. Kaasmarkt. Aan voer 61 partijen. Prijzen: met rijks- merk le kw. 5458, 2e kw. 5053; zonder rijksinerk 4852. I-Iandel vlug. GOUDA, 9 Febr. Eierenveiling. Aan voer 238 partijen. Prijs: Kippeneieren 77.50, Eendeneieren 7, per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 9 Febr. Botermarkt. Aan voer 834 ponden. Prijs: Goeboter 1 1.18, weiboter 0.90—1, per pond. Han del vlug. HALFWEG, 9 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 900 stuks. Prijs: Kippeneieren 7.408.20, eendeneieren 7.40—7.80, per 100 stuks. Handel goed. AMSTERDAM, 9 Febr. Oliën. Raap olie: vliegend 52*. Lijnolie: vliegend 35; Maart 31*, 31Maart/April 313A. 31Mei 32, 32 K; Mei/Aug. 32Sept./Dec. 33*. Steming kalm. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 9 Februari. Medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 779.8 te Lacoruna. Laagste barometerstand .72 TJ te Nordoyan. Verwachting: matige, later wellicht weer toenemende westelijke tot zuid westelijke wind, betrokken tot zwaar, bewolkt, eenige kans op regenbuien, iets kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven dhór den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 770. LUG'n. nGRATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 8.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Dondrrdag 9 Febr. 5.30 nam. Wisse Ino teeringen. (Amsterdam!. Fer! ;n 1 onden 12.1074 ew-York 2.48lï/s, Pa nis 976 Brussel 34.57 /ürich 47.77 f r;.a 7.36 Korre 13.147» Madrid 42.25 Oslo 6610 Kopenhagen 66.45 Mockholm 66.65

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3