SPLINTER DAG-AGENDA. Woensdag 8 Febr., 's av. half acht, Stadsgehoorzc^alUitvoering „D.O.S.". 17 Febr. Rest. „Zcmerzorg", Sta tionsweg: Nat. Bloemententoonstel ling. Geopend: 10 uur v.m. tot 11 uur n.in. Vrijdag 17 Febr., 's av. acht uur, Stadsgehoorzaal: „Samson" door de Chr. Oratorium-Vereen. „Con Amore" Maandag 20 Febr., 's av. half acht. Stadsgehoorzaal: Uitzendavond v. d. Chr. Radio-Vereen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Februari a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duvster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. lederen Dinsdagavond van 78 uur, Pniël, Middelstegracht: zitting van het Comité voor Chr. Soc. Actie. lederen Woensdagavond 8.309.30 uur. Middelweg 28, zitting van de Commissie tot bestrijding van den woeker. 1 IIMMIII MlllllMillI ill—Hil«BH llllllllllll— RECLAME. KARPETTENWEEK veel gedaan heeft en nog zal kunnen doen; verder tot de afgevaardigden van de damesafdeeling der L.Z.C. en van de Zijl. Spr. zette uiteen, dat deze vergade ring ten doel had een overzicht te ge ven van den stand van zaken en om te komen tot reorganisatie van de Reddingsbrigade. De heer B. Planjer, secretaris der afdeeling, gaf hierna een overzicht over hetgeen in het afgeloopen jaar is gedaan. Het ledental bedraagt 111. Over het materiaal wordt een uitste kend beheer gevoerd, doch de balda dige jeugd(?) vernielt hier vele ma len ondoordacht en zoo kan de red- dingshaak aan de Kraayerstraatbrug niet meer opgehangen worden, omdat deze in het afgeloopen jaar eenige malen is vernield. Overigens brengt spr. hulde aan p»olitie-, haven- en brug- wachterspersoneel voor het gehouden toezicht. Cursussen werden gegeven in het opwekken van levensgeesten bij dren kelingen. Voor de ingestelde brigade diploma's meldden zich 21 personen aan, waarvan, twee zich terugtrokken. Van hen verwierven er negen het di ploma A, twee het diploma B. Het financieel verslag, uitgebracht door den heer W. van Deventer, geeft aan kasbeerit een bedrag van 253.72. In het afgeloopen jaar werd voor 438 nieuw materiaal aangeschaft. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren W. F. v. d. Reijden Jr., W. Gout en A. P. v. d. Voort. Hierna kwam in behandeling een gewijzigd ontwerp-reglement. De secretaris lichtte hierbij toe, dat het in het voornemen ligt te trachten langzamerhand een zelfstandige red dingsbrigade te vormen, los van de Leidsche Zwemclub. Bij de behandeling van het regle ment werd over verschillende artike len uitvoerig gediscussieerd en waar noodig gewijzigd, totdat het tenslotte als overgangs-reglement werd goed- gekeur l. Besloten werd verder, dat de bezit ters van een bondsdiploma uit hun midden 'n vertegenwoordiger aan zul len wijzen. Gekozen werd de heer H. v. Leeuwen. Uit de ondersteunende leden werd de heer Th. Segaar als commissielid gekozen: Door de vereeniging De Zijl zullen later twee leden worden aangewezen, terwijl de L.Z.C. door minstens twee, hoogstens door vier leden vertegen woordigd zal worden. Bij de rondvraag wekt de voorzitter op tot deelname aan den cursus tot opwekken van levensgeesten bij dren kelingen, te houden door dr. Boon- acker, op Donderdag 16 en Dinsdag 21 Febr.. des avonds te 8 uur in het ge bouw van het Groene Kruis, Pieters- gracht. Hierna volgde sluiting der verga dering. DE VOORUITZICHTEN VAN HET SOCIALISME. De Belgische oud-Minister van Buitenl. Zaken, Emiel Vandervelde, zal Dinsdagavond in het Nutsgebouw alhier, op uitnoodiging van de Soc.- Derp. Studentenclub, een voor alle belangstellenden tegen entrée toegan kelijke lezing houden over: „De pers pectieven van het socialisme". HERDENKING VAN PROF. LORENTZ. Vanwege den Academisehen Senaat zal Vrijdag a.s., des namiddags te 2 uur een plechtige bijeenkomst worden gehouden in het Groot Auditorium der Leidsche Universiteit, waar Prof. A. Einstein uit Berlijn wijlen Prof. Lo- rentz in een rede zal herdenken. Verschillende buitenlandsche hooff- leeraren zullen hiarbij tegenwoordig zijn. Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot lid van de Rijkscommissie van advies voor werkverruiming tot 19 Dec. 1928 de heer B. F. Krantz, voorzitter van het Verbond van Ne- derlandsche Werkgevers alhier, lid werkgever van den Ned. Werkloos- heidsraacL BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes, zv. P. Benning en J. de Vroede. Antje, dv. A. van Sprang en M. N. de Boom. Arie, zv. L. C. Ju en C. v. d. Meij. Johan, zv. A. Verlint en J. Labordus. Catharina, dv. H. W. Nas en M. v. d. Kaay. Johanna Maria. dv. J. J. Veilbrief en M. Wetselaar. Helena dv. J. van der Lucht en H. Geuke. Ja cobus, zv. J. J. van Hooven en M. C. Stikkelorum. Mijntje, dv. B. Speksnij der en H. J. Boer. Albo August Bern- helm, zv. A. Helm en J. M. v. d. Lin den. Jacobus Wilhelmus, zv. N. Tim- mers en J. Labordus. Maartje Chris tina. dv. H. D. Sierag en L. van der Graaf. Gerard, zv. P. Glasbergen en M. Dreef. Catharina Elisabeth, dv. W. Hoogervorst en C. van Diemen. Wil- helmina Johanna, dv A. Glasbergen en J. Siera. Johartna, dv. J. Beekman en A. Crama. Teunis. zv. A. Hoogeboom en C. Alblas. Alida Maria Thera,, dv. W. A. D. Koning en C. T. v. d. Eerden. Maria Margaretha. dv. J. H. A. v. d. Meel en M. C. Slierings. Jannie, dv. J. Boter en C. H. Scharloo. Francina Fre- derica, dv. J. Meijer en T. P. Geerts- ma. Wilhelmus, zv. B. Epskamp en A. J. Hersbach. Elizabeth, dv. P. A. Brugman en C. H. 't Hooft. Johanna Catha. Gerarda, dv. W. Ciere en C. S. Hollebeek. Maria, dv. T. J. Marks en G. A. v. Nifterik. Wilha. Elizth. Maria, dv. W. C. A. Vrouwenvelder en H. v. d. Vegt. Leonardus, zv. D. de Roode en A de Roode. Gehuwd: J. W. Lagerberg, jm. en P. J. Oogen- dijk, jd. P. Koree, jm. en H. J. Steen bergen, jd A. Benning, jm. en E. M. Jesöe, jd. W. F. Engels, jm. en A. M. A. v. Nifterik, jd. Overleden; C. A. Vroomen, dr. 5 mnd. J. v. d. Hoek, man 38 jaar. W. J. Secreve-Sil- jee, vr. 33 jaar. C. H. de Loof-Slewe, wede. 60 jaar. M. E. Otgaar-Finke, wede. 77 jaar. J. Molenaar, wedr. 80 jaar. J. Roorda-Parmentier, vr. 28 jaar. J J. A. A. v. d. Weerd-v. Blanken, vr. 49 jaar. G. Noort, wedr. 85 jaar. J. Buijs, man 65 jaar. G. v. d. Valk Bou- man, wedr. 70 jaar. P. v. d. Lucht, wedr. 64 jaar. G. J. E. Mooy, man 77 jaar. W. Keijzer, zn. 5 mnd. C. Kroese meier-de Bruin, vr. 62 jaar. N. Dool, man 86 jaar. A. Lasschuijt, man 59 jaar. L. H. Wolff, zoon 14 jaar. A. Schaart, dr. 17 jaar. S. Galjaard. zoon 18 mnd. L. H. Taffijn, wedr. 86 jaar. BINNENLAND. PROF. DR. H. A. LORENTZ. t De Onderwijsraad zal zcih bü de begrafenis van prof. Lorentz doen vertegenwoordigen door den voorzit ter, prof. dr. B. Sijmons, te Groningen, en het lid van de le afdeeling van den raad prof. ir. J. C. Dijxhoorn, te Delft. Van den secretaris-generaal van den Volkenbond werd een telegram van rouwbeklag ontvangen, waarin sir Eric Drummond uiting geeft aan de innige deelneming van allen, die in den Bond het voorrecht hadden, met prof. Lorentz samen te werken. Mevrouw de weduwe Lorentz heeft telegrammen ontvangen van den ko ning van België, ook namens de ko ningin en van tal van universiteiten en geleerde genootschappen in binnen- en buitenland. De Fransche gezant heeft aan den Minister van Buitenlandsche Zaken de diepe deelneming van de Fransche regeering betuigd met het overlijden van prof. Lorentz. De heer de Marcilly wijst in zijn brief op de schitterende loopbaan van den overledene, die niet alleen aan de tradities op wetenschappelijk gebied van zijn vaderland nieuwen luister heeft bijgezet, maar ook zijn groote gaven in dienst heeft gesteld van het algemeen nut. De gezant herinnert in dit verband aan de leiding van prof. Lorentz van de commissie voor intel- lectueele samenwerking van den Vol kenbond en schrijft, dat zijn heengaan in alle landen, die zich tot deze taak vereenigd hadden, diep zal worden betreurd. Een telegram van Konfng Albert. De Koningin heeft van den Koning van België een telegram ontvangen, dat in vertaling aldus luidt: H. M. de Koningin der Nederlanden, Den Haag. Ik ve rneem met groot leedwezen het overlijden van prof. Lorenzt. Ik verzoek Uwe Majesteit te gelooven in mijn zeer groote deelneming in den rouw van Nederland bij het ver lies van een vermaard en wereld- hekend en gewaardeerd geleerde. (get.) ALBERT. Telegrafisch heeft Hare Majesteit daarvoor dank betuigd. Op de begrafenis van Prof. Lorentz, die voorzitter was der commissie voor intellectueele samenwerking van den Volkenbond, zal deze commissie Don derdag vertegenwoordigd zijn door één harer leden, n.l. den Belgischen oud-minister Destrée. JAN TOOROP. De kunstschilder Jan Toorop ls gistermiddag naar het Roode Kruis- Ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand, waarin zooals ge meld, gangreen is ingetreden, blijft langzaam achteruitgaande. De schilder slaapt veel. Mr. J. H. MONNIK. Uit Zuid-Afrika komt het droeve bericht, dat te WestijSomerset is over leden Mr. J. H. Monnik, eertijds een bekend advocaat en procureur te Haarlem, die zich vóór eenige .'aren uit alle zaken hier terug trok om zich in Zuid-Afrika als farmer te vestigen. DE PLASSEN BEOOSTEN DE VECHT De heer Frijda, lid der Provinciale Staten van Utrecht, heeft de volgende vragen aan Gedeputeerde Staten ge richt: 1. Zijn de berichten in de pers juist, dat het voornemen bestaat, stedelij ken afval te storten in de plassen be oosten de Vecht, zoodat deze plassen geheel of gedeeltelijk zullen worden gedempt? 2. Willen Gedeputeerde St., zoo dit voornemen mocht bestaan, de Staten hieromtrent nader inlichten? 3. Zijn Gedeputeerde Staten voorne mens, alle pogingen in het werk te stellen, opdat dit schoone Utrechtsche landschap ongeschonden behouden blijft? POSTVACCINALE ENCEPHALITIS. De hoofdinspecteur van de Volksge zondheid, dr. J. Th. Terburgh, heeft aan de burgemeesters een brief ge richt, waarin hij schrijft, dat het zeer gewenscht is, de noodige gegevens te verzamelen, ten einde eenig oordeel te kunnen vormen over de oorzaak van ziekteverschijnselen vah het cen traal zenuwstelsel, die eerst geduren de de laatste tijden zijn waargenomen bij kinderen, nadat zij kort te voren tegen pokken waren gevaccineerd. Aan de geneeskundigen werd reeds ver zocht mee te deelen, of zij in hun practijk dergelijke gevallen waren te gengekomen, die nog i>iet aan het staatstoezicht op de volksgezondheid bekend waren. Er zijn reeds nog niet bekende gevallen opgegeven, doch deze werden bijna uitsluitend in en na het jaar 1923 waargenomen. De beantwoording van de vraag, of vóór 1923 die aandoening niet voor kwam, kan, aldus de hoofdinspecteur, verder van groot belang zijn, en hij acht het niet onmogelijk, dat de bur gemeesters tot de beantwoording kun nen meewerken, door het instellen van een onderzoek in de registers van den burgerlijken stand. Hij verzoekt den burgemeesters, het onderzoek naar de onder de jeugdige kinderen voorgekomen sterfgevallen ten min ste van 1 Januari 1920 af te doen en het zoo mogelijk uit té strekken tot over aan dat tijdstip voorafgaande ja ren. Tevens vraagt hij een opgave van de in de gemeente verrichte inentin gen tegen pokken over de jaren 1924, 1925 en 1926, verdeeld volgens de maanden van het jaar en volgens den leeftijd der kinderen. DE ZOMERTIJD. De Rotterdamsche Kamer van Koophandel en Fabrieken had den Minister van Binnenlandsche Zaken verzocht te willen bevorderen, dat in het vervolg de zomertijd in ons land zooveel mogelijk gelijktijdig zou aan vangen en eindigen met dien in de ons omringende landen. De Minister heeft daarop thans be richt, dat er voorloopig geen kans be staat op invoering van zomertijd in Duitschland, en dat verandering van de data v. tijds.vervroeging in Frank rijk, België en Engeland een wetswij ziging zou vorderen, waarop weinig uitzicht bestaat. Verder is de directie v&n de Nederlandsche Spoorwegen van oordeel, dat zoolang in Duitsch land de zomertijd niet wordt inge voerd, het zoowel voor de Nederland sche Spoorwegen als voor het reizend publiek van meer belang is, dat de invoering van de nieuwe jaardienstre geling, in plaats van met den datum van invoering van die periode in Bel gië, Frankrijk en Engeland, een ziens wijze, waarmede zoowel de minister van Waterstaat als die van Binnen landsche Zaken en Landbouw zich hebben vereenigd, de laatste te eerder, omdat hij terdege rekening wenscht te houden met de belangen van den landbouw. DE MAASBRUG TE MAASTRICHT. Het Tweede Kamerlid Hermans heeft den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is de Minister bereid, aan de Ka mer mede te deelen: le. of spoedig een beslissing kan worden verwacht omtrent het behoud van de Maasbrug te Maastricht en, zoo ja, hoe deze beslissing zal luiden en op welke motieven zij berust? 2e. waaraan valt toe te schrijven, dat die beslissing nog niet genomen is? 3e. of het lange uitstel geen vertra ging van de met de kwestie der Maas brug in verband staande waterstaats werken ten gevolge zal hebben? BUITENLAND. DE HEROPENING VAN HET BRITSCHE PARLEMENT. De troonrede. De Troonrede waarmee de Koning van EngeL.nd gisteren de nieuwe zit ting van 't parlement geopend heeft, verklaart dat de toestand in China verbeterd is, zoodat een aanmerkelij ke inkrimping van de militaire macht die naar het Verre Oosten was ge zonden om Britsche onderdanen en eigendommen in het gebied van de concessies te beschermen mogelijk is geweest. De wanorde en burgeroorlog benevens het gemis van veiligheid van ieven en eigendom baren echter nog zorg. De regeering houdt vast aan haar vroegere verklaring, op grond waarvan zij bereid is. voldoening te schenken aan het Chineeesche stre ven. zoodra de Chineezen de bescher ming van leven en eigendom kunnen verzekeren. De regeering bestudeert zorgvuldig en met sympathie het ontwerp van een nieuw arbitragetractaat dat door de Vereenigde Staten is voorgelegd. De troonrede vermeldt verscheide ne bemoedigende teekenen van voort gaande verbetering in den binnen- en buitenlandschen handel die aanlei ding geven tot de verwachting, dat de verbetering in het volgende jaar zal aanhouden. De regeering bestudeert de moge lijkheid van een verlichting van den druk der plaatselijke belastingen op nijverheid en landbouw en zal een wetsontwerp indienen tot wijziging van de wet op parlementaire en plaat selijke verkiezingen. De eenige afwijking van het gewo ne program van de openingsplechtig heid was dat de Koningin er wegens verkoudheid niet aan deel kon nemen Het debat in het Lagerhuis. Alvorens het Lagerhuis overging tot bespreking van de troonrede heeft de premier Baldwin den veldmaar schalk Haig herdacht. Heden zou een resolutie worden ingediend, waarin de gevoelens van het Huis over dit verlies worden vertolkt. De minister van binnenlandsche zaken heeft mededeeling gedaan, dat hij zoo spoedig mogelijk hoopt over te gaan tot indiening van het wetsont werp betreffende de uitbreiding van het vrouwenkiesrecht. Vervolgens sprak de leider van de Labour-fractie, MacDonald er zijn vreugde over uit, dat de troepen uit China zullen worden teruggetrokken. Tevens gaf hij uiting aan de hoop, dat het arbitrage verdrag met de Ver eenigde Staten op breederen basis zal worden gegrondvest. Ook Lloyd George sloot zich aan bij de woorden van Mac Donald ten aan zien van den verbeterden toestand in China. Hij zeide zelfs te wenschen, dat het mogelijk ware alle troepen uit China terug te trekken, doch hij gaf toe, dat zulks op dit oogenblik nog niet mogelijk is. Omtrent het arbitra geverdrag met de Vereenigde Staten verklaarde spr., dat het arbitragemo gelijkheid moet omvatten voor ieder geschil, dat kan rijzen, vooral nu de maritieme conferentie zoon totale mislukking is geworden. Zelfs de ge dachte aan een mogelijken oorlog met de Vereenigde Staten diende te wor den uitgebannen; Lloyd George leg de grooten nadruk op de wenschelijk- heid van een dergelijke verhouding. De premier Baldwin zeide in ant woord op de redevoeringen van beide vorige sprekers, dat het hem ver heugde, dat de uitgestippelde gedrags lijn hun instemming heeft. Hij ver zocht evenwel de buitenlandsche po litiek te laten rusten; Heden zouden hierover de debatten worden geopend. DE NOORSCHE ARBEIDERS- REGEERING. Motie van wantrouwen ingediend. De leider der radikale linkerzijde Mohwinckel diende gisterochtend tij dens het debat in het Storting over de regeeringsverklaring, een motie van wantrouwen in de nieuwe socialisti sche regeering in. In de motie wordt betreurd, dat de regeering in haar ver klaring in naam van het volk spreekt, zonder het vertrouwen van het volk te bézitten. Het lot van de regeering bezegeld. Bij de voortzetting der debatten in het Storting verklaarde de premier I-Iornsrud, dat na de motie van Mohwinckel het lot van de regeering bezegeld was. De debatten worden heden voortgezet. Men verwacht, dat hedenavond de stem ming zal plaats hebben. EEN NIEUWE AMERIKAANSCHE IMMIGRATIEWET. Verhooging der qnota. Met goedkeuring van den minister van arbeid is bij den Senaat der Ver. Staten een nieuwe immigratiewet ingediend. De quota worden ingevolge deze wet als volgt verhoogd: Groot Brittannië en Noord-Ierland van 34.007 tot 73.039, Rus land van 2248 tot 4781, Italië van 3845 tot 6091 met kleine verhoogingen voor N e- derland, Oostenrijk, Spanje, Hongarije, Griekenland, Litauen, Turkije, Zuid-Sla- vië, Finland en Letland. DE COMPONIST VAN DE INTERNATIONALE. Uitnoodiging om zich in Rusland te vestigen. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Fran sche componist van de Internationale, De- geter, die te St. Denis in armoede leeft, door de Sovjetregeering is uitgenoodigd, zich in Rusland te vestigen. Hij krijgt een woning in het huis van de veteranen der Revolutie en van regee- ringswege een pensioen. In Juni is het veertig jaar geleden, dat Degeter de In ternationale toonzette en men wil uit dien hoofde een groote festiviteit voor den thans zeventigjarige organiseeren, daar de Internationale, naar men weet, het volkslied van Sovjet-Rusland is gewor den. DE CONVENTIE VAN WASHINGTON. Het Fransche verzet tegen een herziening. De Fransche ministerraad hield zich gistermorgen bezig met het vraagstuk van de Conventie van Washington, be treffende den achturendag, waarover de socialisten een interpellatie hebben aan gekondigd. De regeering besloot zich te verzetten tegen elke poging deze conven tie te herzien. De beteekenis dezer beslissing is de volgende: Engeland wil de conventie niet aanvaarden, tenzij daarin wijzigingen worden gebracht, die ze minder oaaaaae- Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Neder!. Draadl. Omroep. Ned. Chr. Radio-Vereeniging. 5.15 Kinderuurtje. Dit zal worden verzorgd! door den heer F. C. v. Dorp, Hoofd der Idenburgschool voor UJUO. te Rotterdam. 7.00 Instituut Schoevers. 7.4.5 Programma afgestaan aan d* Stadsevangelisatie te Deventer. Uitzending uit de Luth. Kerk al daar. Sprekers: Ds. C. v. d. Zaal, Chr. G-eref. Pred. te Deventer; onderwerpChristus, de opstan ding en het leven". De heer^ P. C. Tijssen, Evangelist der Ned. Herv. Evangelisatie te Deventer onderwerp„Christus, het licht der wereld". Ds. J. P. van Heest Luthersch Predi. te Deventer; on derwerp: „Christus, de goede Herder". Orgelspel door den heer A. J. Mooy, organist dier Lutber- sche Kerk. Solozang door mej. van Essen. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 6,00 Diner-muziek door het Radio-Trio 7.15 Gezondheidshalfuurtje. Spr. Dr. C. J. B enkman, arts te1 Amster dam. Onderwerp: „De zorg voor de openbare gezondheid door fei ten en cijfers toegelicht". 7.45 Po" ic'v r.chten. 8.00 Jules Verne's honderdste ge boortedag. Causerie door den heer W. Vogt. S.30 Pianorecital door SuzieMinden. 9/30 Mr. Dr. W. M. Gj. Schumann over „De beteekenis van Neder land voor Indië". 9.50 Berichten van Vaz Dias. 10.00 Populair programma door het Omioep-Orkest o.l.v. N. Treep. KoNIGSWUSÏERH., 1250 M. 7.30 Muziek en zang. Daarna muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.50 Afiika, het donkere werelddeel. Daarna nieuwsberichten. DAVENÏRY, 1604 M. 5.00 Strijkkwartet. 5.35 Kinderuurtje. 0.20 Muziek. 6.50 'tijdsein, weerbericht. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. S.20 Muziek. ƒ.20 V e: rbericht, nieuwsberichten. 9.50 Scheepsberichten. 9.55 Variété. 11.20 Muziek. PARIJS, (Radio), 1750 M. 5.05 Koersen en nieuwsberichten. 8.35 Nieuwsberichten. 8.20 Landbouwcommuniqué. 8.50 Muziek. melijk maken voor de Engelsche industrie. Nu wordt de achturendag in Frankrijk ge regeld door de wet van 1919, die Clemen- ceau terstond na den oorlog heeft doen aannemen om aan de socialistische eischen in deze richting tegemoet te komen. Deze wet is berekend op de Fransche industrie en zeer soepel in haar bepalingen, door dat de mogelijkheid is opengelaten op ge meenschappelijk verzoek der werkgevers en werknemers van het ver! od om lan ger te werken af te wijken. Weigert nu Engeland de conventie van Washington te aanvaarden, dan vervalt ook de Fransche ratificatie, die slechts voorwaardelijk was en blijft de Fransche wet gelden. Daarom gevoelt de Fransche regeering niets voor een wijziging der conventie, die wellicht Engeland naar den zin zou zijn en daardoor zou leiden tot een algemeene ratificatie der conven tie, waarboven zij de specifiek Fransche wet prefereert. Tegen de socialistische aanvallen staat zij niettemin sterk, omdat de achturendag in Frankrijk blijft gelden. KORTE BERICHTEN. Sir John Simon stelt aan den onder koning van Indië de benoeming van In dische commissies voor om met zijn com missie gemeenschappelijke conferenties te houden. Er is in Griekenland een nieuw ka binet gevormd, dat bijna dezelfde samen stelling heeft als het vorige; alleen de minister van landbouw Papanastasioe is definitief afgetreden. Het aantal ondersteunde werkloozen in Engeland bedroeg op 30 Jan. 1.168.900, d.i. 9850 minder dan de vorige week. Het stoffelijk overschot van Haig is gisteren ter aarde besteld jn de mine van de abdij van Dryburgh, bij zijn bui tengoed van Bemersyde in Schotland. In den Senaat der V. S. is een nieuw voorstel ingediend om zich hij het Perma nent Hof van Internationale Justitie aan te sluiten. Kellogg brengt een hoffelijkheidsbe- zoek aan Canada. De troepen van Tsjang Kal Sjek zou den verscheidene Engelsche amhtsgebou- wen in China bezet hebben. Polen zou voornemens zijn zijn ant woord aan litauen tot kort voor de zit ting van den volkenbondsraad uit te stel len. GEMENGD NIEUWS. De Rljswijksehe Wielerbaan onder den hamer. Gistermiddag had ten overstaan van notaris N. La Grappe Dominicus te Rijswijk in het Venduhuis der Notarissen te Den Haag de veiling plaats van de Rijswijksche Wielerbaan. De makelaa^ de heer J. C. P. Door- schodtj d"? dJrb&an inzette op 5U.UUÜ,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2