Afscheid van Ds. C. D. ISRAËL te Koudekerk In een kerkgebouw, dat tot in alle hoe ken bezet was, zoodat zelfs nog eenige aanwezigen moesten plaats nemen in het koor, nam gistermiddag Ds. C. D. Israël afscheid van de Ned. Herv. Gem. vanwege zijn beroep naar Hattem. Aan het begin van de godsdienstoefe ning werd gezongen Ps. 73 52. Gelezen werd na de gebruikelijke liturgie Rom. 8 24 tot het einde. Nadat vervolgens Z.Eerw. voorgegaan was in gebed wees hij in zijn voorwoord op het bijzondere van deze samenkomst. Het is een ure van afscheid en scheiden doet altijd wee. En dat scheiden valt dub bel moeilijk waar spr. hier zoo goed inge burgerd was. Vele banden zijn er, die spr. aan de kerkelijke en burgerlijke gemeen te binden en hij heeft dan ook zeer tegen deze ure opgezien. Gods bijstand is daarom iri 't b ijzonder noodig. Hij heeft ons niet verlaten en al is het ook dat de toekomst wel eens benauwt, God geeft licht en moed en kracht. Bij God te schuilen is spr.'s wensch en hij hoopt, dat deze ure een ure van waarachtig gebed zal zijn, opdat elk deelachtig mag worden de levende hoop, waarvan David spreekt in Ps. 39 8 (en dit Schriftwoord heeft spr. gekozen als tekst voor hedenmiddag): „En n,u, wat verwacht ik o Heere mijne hoop die is op U". Naar aanleiding hiervan ontwikkelt spr. de volgende drie punten: 1. Een fel geprangde ziel; 2. een diep verootmoedigde ziel, en 3. een geloovig hopende ziel. Nadat vervolgens gezongen is Ps. 62 4, 5 en 8 begint spr. met te wijzen op de rijk dom, de wonderlijkheid van het boek der Psalmen. Van hoogten en diepten, van vreugde en lijden spreken de psalmen, zoo ook de Psalm, waaraan het tekstwoord is ontleend. David heeft hier zijn leed op gekropt met eigen kracht. Hij klaagt over de ijdelheid van het leven. Hij murmu reert en klaagt, maar hij is een kind van God en zoo komt dan, na al dat klagen en murmureeren het tekstwoord: En nu wat verwacht ik o Heere mijn hoop die is op U. David weet dat al dat murmureeren zonde is en daarom volgt op het tekst woord: Verlos mij van mijn overtredin gen. Dat is ware verootmoediging. Vele zijn immers de ondervindingen van den Christen. Zoo heeft ook spr. in deze ge meente zooveel meegemaakt: leed en ge luk, dood en geboorte, licht en donker. Er was zooveel te danken. Daarom was dit afscheid voor spr. moeilijk. Maar dat leed werd opgekropt in eigen kracht, totdat tenslotte het zich moest uiten met de klacht van David. Maar daarna kwam ook de verootmoediging: Maar nu wat ver wacht ik o Heere, en daarna; Verlos inij van al mijn overtredingen. God kent ons zooals we waarlijk zijn. Spr. vraagt zich af. of hij altijd het gepredikte woord heeft nageleefd. Was er nooit onheilig vuur op het altaar? En heeft de gemeente altijd het Woord Gods ter harte genomen? Heeft zij het altijd op den rechten prijs gesteld, wat haar herder en leeraar haar heeft voorgehouden? Hoe waart gij in uw ker kelijk, geestelijk, maatschappelijk, en be drijfsleven, aldus spr. Wat hebben wij ge daan met die vele weldaden, waar God ons mede gezegend he.ft? Hebben wij Hem gediend daarmede? Waar was ons geloof? Wat kwam er van de heiligheid van ons leven? Wat is het heerlijk wanneer wij ons mo gen verootmoedigen. 3pr. wijst daarvoor op den Christus die gisteren en heden en altijd dezelfde blijft. Aan Zijn voeten hoopt spr. dat allen gevonden mogen worden, verslagen en benauwd; Christus zal im mers helpen. David riep het uit: En nu wat verwacht ik o Heere. Wat verwachten wij? aldus spr. Er zijn van die oppervlakkigen, die altijd optimistisch zijn. Maar het zou zoo goed zijn. als dezulken ook eens verslagen werden. We staan voor vele vagen. Wat zal de toekomst thans brengen? Wat ver wachten wij nu? Spr. wenscht allen toe een recht bekommerd gemoed over de zon de, zoodat we geen uitweg meer weten. Dan komt de verlossing eerst. Voor rade- loozen is er raad. Voor reddeloozen is er redding. Mijn hoop is op U; dat moet de taal van het geloof zijn. Te rusten aan het Vaderhart, dat is zaligheid. Zoo was het met den psalmdichter, die in de duisternis plotseling het licht zag opgaan. Toen kwam de rust. Alles in Gods hand leggen, alles van Hem verwachten, dat geeft rust. Geloovig hopen op God dat is het eenige wat overblijft, het afzien van eigen kun nen en zich overgeven aan God. Wat een rijke toepassing valt hieruit op te maken in deze scheidensure, aldus spr. Wie hoopt op God alleen, geeft alles over in Gods hand en zegt: Heer, Gij weet alles en ik weet niets. De toekomst moge brengen of geven wat ze wil, de geloovige geeft alles in Gods hand. Dat is niet het zich schik ken in omstandigheden. Neen, 'dat is een kinderlijk vertrouwen op God den Vader. Vader, Uw wil geschiede, dat is de leven- UIT DE OMGEVING. TER AAR. In de vac. van Raadslid, ontstaan door overlijden van A. Hartveld, is zijn opvolger M. Hölscher, ctie de benoe ming heeft aangenomen. De verlofganger A. Verkerk der Fcliting 1925 van het 3e Reg. Huzaren is opgeroepen voor herhalingsoefenin gen cp 27 Febr. a.s., Garnizoensplaats Den Haag. Gedurende het afgeloopen jaar verdien in deze gemeente 119 kinde ren gevaccineerd. AARLANDERVEEN. Een collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk voor rustende predikanten bracht f51,op. Alhier werd door de Rgkszuivel consul, een demonstratie gehouden vaa de nieuwe methode der kaasbereiding tegen lus, laat los, vroeg los en knjj de hoop. In de bangste smarten, blijven onze harten in den Heer gerust. God liet nog nooit iemand beschaamd staan. Niets kan ons rooven 't zalige lot. Die den Heere verwachten, zullen de kracht ver nieuwen. Mochten wij zóó de toekomst te- gegaan. Daarom bidt spr. van Christus' wege: Laat U met God verzoenen. Geloof in den Heere Jezus Christus, gij bekommerde zielen, grooter dan Uw helper is de nood toch niet. En gij, die reeds rust gevonden hebt, zwijg Gode stil en leer Uw God ten einde toe gelooven. Waakt en bidt. Weest getrouw. Roemt in Gods genade. Schuilt dichter en dichter bij Jezus, den goeden Herder. Dan geen onrust, maar de verze kerdheid des geloofs. Nadat vervolgens gezongen was Gezang 52 9 en 10, sprak Z.Eerw. in 't bijzonder een woord tot enkele personen en corpo raties. Spr. richt zich achtereenvolgens tot Ds. Mondt van Leiderdorp, die als consu lent zal optreden, hem 's ITeeren zegen toewenschende op zijn werk; tot de broe ders ouderlingen en diakenen, hen dan kende voor de goede samenwerking; tot de leden van het kiescollege, hen wijsheid en eenheid toebiddend om den rechten man te vinden; tot het classicaal bestuur, waarvan spr. de tegenwoordigheid zeer op prijs stelde; tot Ds. Veldhoen van Al phen aan den Rijn, die namens den ring aanwezig was; tot den burgemeester de zer gemeente, wethouders en raadsleden; tot Kerkvoogden en Notabelen, hen dan kende voor de prettige verhouding, die er steeds onder hen geheerscht heeft; tot de commissie van Bijstand, haar lust en ijver en volharding toewenschende; tot 't college van collectanten; tot den kerkelij- ken ontvanger; tot voorlezer en organist; tot koster en kosterin; tot den tuinman; tot de Chr. vereenigingen, daarbij een ex tra groet brengende aan de Werkmans- bonders; tot zijn echtgenoote, haar dan kend voor haar steun bij zijn ambtelijk werk; tot de vrienden van dichtbij en van verre, die hier aanwezig zijn, daarbij en kele personen speciaal noemende. Ten slotte richtte spr. zich tot de geheele ge meente, haar dankend voor de liefde hem betoond en er op wijzende, dat het slapen de Koudekerk thans ontwaakt is. Spr. sprak de wensch uit, dat God zijn arbeid velen ten zegen zou stellen. Spr. besloot met de woorden; Zijn genade zij U genoeg. Hebt elkander hartelijk lief. Wasf op in de genade en kennis van Jezus Christus. Nadat vervolgens Z.Eerw. voorgegaan was in dankgebed en nog gezongen was Ps. 73 12, voerde in de eerste plaats het woord Ds. W. W. Siddré van Oude-Wete- ring, namens het classicaal Bestuur. Uit de ernstige prediking beeft spr. weer ge merkt, dat het de hoogste wensch is van den scheidenden leeraar om zijn Meester te dienen. Uw pastoraal maar ook uw clas sicaal werk, aldus spr. hebt gij met liefde verricht en bet is daarom, dat wij u met smart zien vertrekken. God ga met u. Gij weet, dat ge hier achter laat een kring van vrienden. God geve u met vreugde het werk in uw nieuwe gemeente te doen. Ds. N. G. Veldhoen van Alphen aan den Rijn sprak namens de ringcollega's en dankte Ds. Israël voor wat hij als collega en als scriba van den ring voor hen ge weest i9. Spr. wenschte den scheidenden leeraar kracht van boven toe en hoopte van harte dat hij met het oog des geloofs den Chris tus mocht zien, zooals hij daarvan in zijn intreepreek getuigenis gaf: Al wat aan Hem is, is gansch begeerlijk. Daarna sprak Ds. Mondt van Leiderdorp die als consulent den wensch uitsprak, dat de gemeente hem mocht aanvaarden in liefde. Spr. wenschte Ds. Israël toe, dat hij de kracht van Gods eeuwige armen mocht ontvangen bij den arbeid in zijn nieuwe gemeente. Ten slotte sprak namens de gemeente van Koudekerk ouderling Rollema, die er op wees, dat de gemeente Koudekerk zeer goed kan vergeleken worden met de ge meente van Oostloorn, die Ds. S. Ulfers in zijn boek van denzelfden naam zoo mooi geteekend heeft. Spr. trok deze vergelijking door en ver geleek den scheidenden leeraar ook met den klokkeluider in Oostloorn, die ziel had gelegd in het luiden. Spr. herdacht, wat Ds. Israël gedaan heeft als prediker, al9 herder, voor het diaconale werk en op zooveel ander gebied en richtte zich daar na tot Mevr. Israël, haar vergelijkende met de domineesche uit Oostloorn en haar dankende voor den arbeid in de ge meente verricht. Tenslotte wenschte spr. beiden met hun gezin in de nieuwe ge meente Gods rijken zegen toe. De gemeente zong haar scheidenden lee raar toe Ps. 134 3. Ds. Israël dankte met een enkel woord voor het gesprokene en verzocht nog te zingen Ps. 75 1, waarmede deze plechtig heid afgeloopen was. per. 't Was een leerzame avond voor de landbouwers. In Juni a.s. zal het jaarlijksch onderzoek plaats hebben voor de ge wone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1916 en 1919. Zrj, die een vischakte wenschen, kunnen gratis blanco verzoekschrifteo bekomen, verkrijgbaar ter Gem.-Secr. De heer C. v. Muiswinkel te Zwam merdam, is gekozen tot Hoofdinge land in het 9e Rijnland-district (Aar- liand'erveenj. ALPHEN AAN DEN RIJN. In verschillende gemeenten in de Rijnstreek zijn keuringen van trekhon den gehouden. Het is opmerkelijk, dat slechte weinige honden worden goed gekeurd, het moerencleel der dieren blijkt totaal ongeschikt t? zijn. Ook van het ter keuring voorgelegde tuig bleek slechts ze r weinig aan redelijke eischen te vuldoen. t NIEUWVEEN. De heer W. J. Rylaarsd&m alhier, is gekozen .tot plaatsvervanger voor hoofdingeland in het ge Rijnlanddistrict (Aarlan derveenj Alhier gaf de Bijz. Vrijw. Land storm, e:*n propaganda avonci in Hotel tSchreudr. Het was een genotvolle avond. Voordrachten enz. werden ge houden. De Mandolineclub ontbrak ook niet. Ook do Burgemeester was mede aanwezig. Uiislag verpachting sluis aan de rKattenbrug alhier. De sluis is gegund aan P. Hiemstra alhier voor f626, Gevonden voorwerpen: een porte monnuie met inhoud, een bril in étui. Als verloren opgegeven een portemon naie met inhoud. Burgerlijke stand. Bevallen: G. C. Akerboom gob. de Jong, z.; J. Lek geb. Mackman, d. OEGSTGEEST. Bouwstatistiek. Op 1 Febr. in aan bouw: 45 perceelen, over Januari 2 aangevangen en 1 voltooid. H. G., Haarlem; J. B., Amster dam; E. H. V., Beverwijk en B. uit Bleiswijk, kregen „een prentje" ter zake overtreding art. 15 Wegenbelas tingwet. Agenda Raadsvergadering op Woensdag 8 dezer te 2 uur des mid dags: 1. Mededeeling ingekomen stuk ken. 2. Voorstel aanvaarding Rijksvoor- schpt voor bouw woningen „BuitenMist". 3. Wijziging gemeentebegrooting 1928. 4. Comptabiliteitsbesluiten. 5. Verzoek Kerkvliet om gebruik gemeentewater voor schuiten huis. 6. Verzoek Ponsen en Loman dis pensatie art. 35 Bouwverorde ning. 7. Verzoek stratenaanleg Duiven voordestraat naar Emmalaan. 8. Verzoek Chr. H. B. S. om subsi die. 9. Voorstel intrekking raadsbe sluit art. 101 L. O.-wet 1920. 10. Wijziging legesverordening. 11. Verzoek vereeniging Bollencul- tuur inzake tentoonstelling. 12. Vaststelling voorschot art. 103 L. O. wet-1920. 13. Reclames schoolgeld. nOELOFARENDSVEEN. In de Pancratiuszaal vergaderde de kring „De Venen" van de tuinders vakgroep van den L.T.B. Aanwezig waren de afgevaardigden van de Kwakel, Nieuwkoop-Noorden en de Veen, benevens een aantal belangstel lenden. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer C. Huigsloot. die de vergadering mededeelde, dat tengevolge van de reorganisatie in het Kringenstelsel het geheele bestuur moest aftreden gaf hij het woord aan den secretaris, die op geestige wijze de verschillende bijzonderheden vertel de vanaf de oprichting van den Kring zijnde het jaar 1923, tot op den dag van heden. Een tweetal zeer be langrijke lezingen op tuinbouwgebied werden in het afgeloopen tijdvak ge houden. Vooral de rede door Dr. Dek ker te Langeraar gehouden was zoo wel voor de tuinders als voor den spreker, gezien de groote opkomst, een waar succes. Hierna bracht de penningmeester financieel verslag uit. De ontvangsten hebben bedragen 45 en de uitgaven 58, alzoo een nadeelig saldo van 13. Bij de verkiezing van een nieuw be stuur werden gekozen de lieeren C. Huigsloot, voorzitter; P. Bakker, se cretaris-penningmeester; J. Pietersen, Noorden; N. Klein, uit de Kwakel, leden, terwijl wegens afwezigheid van de afdeelingen Rijpwetering, Rudel- staart en Langeraar in de volgende vergadering nog drie afgevaardigden aan bet bestuur toegevoegd dienen te worden. Voor de eerstvolgende jaarvergadering werd aan de afge vaardigden opgedragen adhaesie te betuigen aan het ingezonden stuk van Mr. van Haastert over de keuring van groenten voor export. Algemeen werd gevoeld, dat theoretisch de keu ring wel goed zou kunnen werken, doch practisch onuitvoerbaar moet worden geacht, gezien het feit dat ve le producten bedorven zouden aan komen. Voorts werd besloten op de jaarvergadering ter sprake te bren gen de keuring van zaaizaden. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering door den Voor zitter onder dank gesloten. VOORSCHOTEN. Bij liet station alhier brak van een paard en wagen het lemoen, met het gevolg dat de veerman van den wagen viel. De man bezeerde zich nog al. Hij werd door Dr. v. d. S. onder zocht. Land- en Tuinbouw. RIJKSWEGEN REGLEMENT EN DE LANDBOUW. De R. K. Ned, Boeren- en Tuinders- bond, de Chr. Boeren- en Tuinders- bond en het Kon. Ned. Landbouw Co mité hebben aan de Commissie van zware vrachten over de wegen een schrijven gezonden van den volgenden inhoud: Tegen het stelsel van het verleenen van vergunningen tot het rijden van aaneengekoppelde door paarden ge trokken voertuigen over een Rijksweg bestaat het bezwaar, dat in verschil lende gedeelten van het land het op deze wijze gerijden van den Rijksweg voor den landbouw de meest gebrui kelijke is, en het niet juist is, de nor male wijze van gebruik te binden aan een vergunning. Worden deze vergun ningen op ruime schaal verleend, gelijk tot heden geschiedt, wat op zichzelve toe te juichen is dan veroor zaakt het aanvragen der vergunnin gen èn aan de betrokken landbouwers, èn aan de plattelandssecretarissen een volstrekt noodeloozen rompslomp. De landbouw mag daarom eischen, dat de gestelde voorwaarde tot het vra gen van vergunning vervalt. Immers is het eisch van economie, dat één man met één span paarden zooveel mogelijk moet kunnen vervoeren, dat wil zeggen, dat het vervoer met twee of drie wagens moet worden toegela ten; de verbetering van de wegen werkt in deze richting. Wanneer het stelsel van bet vragen van vergunning vervalt, mag van den landbouw in billijkheid gevorderd wor den, dat de aaneenkoppeling der wa gens zoodanig is, dat zijdelings uitwij ken van de aaneengekoppelde wagens zooveel mogelijk wordt voorkomen. Het verkeer zal hiervan geen noe- ménswaardigen hinder ondervinden; integendeel, hiermede gebaat worden. Het behoeft toch geen betoog, dat bet snelverkeer minder hinder op den weg ondervindt van twee of drie aaneen gekoppelde wagens, die het op een maal passeert, dan dat het twee of driemaal met geringe tusschenruimte voor diezelfde wagens moet uitwijken. UIT ONZE INDIEN. REGEERING EN I. E. V. In de conferentie van don landvoogd met een deputatie van het Indo-Euro- peesch Verbond, welke twee uur ge duurd heeft, ^ijn verschillende grieven besproken, zoomede de in het alge meen mindere belangstelling en waar deering van de zijde der regeering, die in het I.E.V. wordt gevoeld. De land voogd zegde zijn volle aandacht voor de Indo's-vraagstuk in zijn vollen om vang toe. Het hoofdbestuur zal de besproken punten nader uitwerken en ze den land- vooggd aanbieden, waarna nader over leg zal worden gepleegd omtrent de beste wjjze van behandeling ter tege moetkoming in de bezwaren. De deputatie kreeg de overtuiging dat de landvoogd bereid was alle me dewerking te verleenen tot het uit den ruimen van misverstand en tot de verkrijging van concrete resultaten LANDVOOGDELIJKE REIS. De „Locomotief" meldt, dat de land voogd in Mei naar Solo en Djocja gaat, speciaal ten behoeve van een con tra-bezoek aan vier zelf bestuurders. Ver moedelijk zal Zi. Exc. er zes dagen ver blijven. EEN KRANIG GEZAGHEBBER. De regeering heeft haar bijzondere te vredenheid betuigd aan den fungee rend B.4 B. controleur Brouwer, wegens zijn lofwaardig beleid tijdens de ex tremistische Chineesche actie te Palik Papan in Mei. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties). U itgesproken: 2 Februari. W. G. Lieferink, kellner, te Den Haag, Paul Krugerlaan 34. Rechter-commissaris: mr. C. M. de Kuyper; Curator: mr. A. E. J. Nysingh, te Den Haag, Tournooiveld 4. Pieter de Grauw, boekdrukker, directeur Drukkerij ,,'t Spaame", wonende te Haarlem, Spaame 5 rood, Rechter-commissaris: mr. J. H. Smits, Curator: mr. T. A. M. A. v. Löben Seis te Haarlem. Laatste Berichten. HET IJSVELD BIJ LEMMER. Nog steeds is de haven van Lemmer door een massa ijs van de open zee afgesloten. De salonboot „Hollandia" van de H F. G.-lijn ligt daar sedert Maandag j.l. in de haven opgesloten en heeft hedenmorgen op last van de directie te Amsterdam en onder toe zicht van den gep. havenmeester Kof man getracht door deze ijsmassa's heen te breken. Op nog geen 100 M. van de haven in zee gekomen moest deze boot echter haar pogingen staken daar het ijs als een muur in elkaar geperst was en tot aan den grond zat. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE KRAKATAU. BATAVIA, 6 Febr. Aneta-V. D. De toestand van den Krakatau was op 4 Februari zeer rustig. Een vijftal kleine erupties werd nog geconstateerd. De grootste hoogte, waartoe het vulka nisch materiaal werd opgeworpen be droeg 30 M. De Krakatau heeft Zondag 5 Febru ari geen werking vertoond. SCHEEPS-ONGELUK OP DE INDUS. LGNDEN, 6 Febr. V. D. Naar int Calcutta gemeld wordt, is op de Indus een sterk overbelaste veerboot in het midden van den stroom gezonken. au de 26 passagiers werden er 11 door een andere veerboot opgepikt, ter wij] de overige 15 verdronken. DE WRAAK VAN DEN SCHOLIER. VVEENEN, 6 Febr. V. D. Naar de „Morgen" meldt, is bij zekeren Prof. Mager, leeraar aan een middelbare scl\pol, een pakket thuisbezorgd, dat een helsche machine, een kilo spring stof en twee zaklantaarnbatterijen bleek te bevatten* Er schijnt hier sprake te zijn van een aanslag door een leerling van den professor, die zich wil wreken wegens een slecht rapport. PASTORIEëN GETERRORISEERD. ENGELKIRCHEN, C Febr. V. D. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn twee bandieten de pastorie te Rün «Jeroth binnengedrongen, waarna zij van den'predikant onder bedreiging met hun revolvers eischten, dat hij zijn geld zou overgeven. De/e gaf hieraan gevolg, waarna de onveriater. zich uit de voeten maaKten en vervolgens te Engelkirchen op nieuw in een pastorie binnendrongen, alwaar zij, wederom met bedreiging tegen het leven, zich van een gouden horloge en 400 rijksmark wisten mees ter te maken. De ir.tusschen gewaarschuwde poli tie begon de bandieten te achtervol gen. Bij ttn vuurgevecht, dat daaiop ontstond, werd een der dieven door n schot in het hoofd gedood en de an dere zwaar gewond. Een der politie agenten bekwam letsel. HET ENGELSCHE GEBEDENBOEK. LONDEN, 6 Febr. V. D. Hedenmid dag komt de kerkvergadering bijeen ter bespreking van den toestand, ont staan door het verwerpen van net Ge bedenboek door het Lagerhuis. De maatregelen zullen worden be sproken, die in verband hiermede ge nomen moeten worden. MARKTBERICHTEN- AMSTERDAM, 6 Febr. Veemarkt, Aangevoerd 481 vette koeien, le kw. 1—1.10, 2e kw. 0.841, 3e kw. 0,68— 0,84, per Kg. slachtgewicht; 110 melk en kalfkoeien, 300400 per stuk; 78 vette kalveren, 2e kw. 11.15, 3e kw. 0.851, per Kg. levend gewicht; 132 nuchtere kalveren, 1119; 86 schapen, 3340, per stuk; 620 varkens, Holl. le kw. 0.72— 0.73, 2e kw. 0.71—0.72, een prima vleeschvarken boven noteering, vette varkens 0.710.72 een prima varken boven noteering, per Kg. slachtgewicht; 78 paarden, 200225 per stuk. ROTTERDAM, 6 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 561 vette runderen, 260 vette kalveren, 778 schapen of lam meren, 1103 varkens. Prijzen: koeien 4749, 3942, 27 31, ossen 4648, 3942, 37; kalveren 82^87 7075, 5560; schapen 2833; lammeren 2034; varkens 33, 32^, 32. Overzicht: koeien en ossen gewone handel, prijzen iets minder; vette kal veren tamelijke handel, prijzen iets lager dan vorige week; schapen en lammeren tamelijke handel, gedruk te prijzen; varkens redelijke handel, prijzen iets beter. ROTTERDAM, 6 Febr. Aardappelen Zeeuwsche blauwen 5.206, idem eigenheimers 5.756, idem bonten 5,206, industrie klei 4.404.60, Drielsche eigenheimers 4.254.75, bravo's 66.60, Brielsehe eigenhei mers 66.75, red star 55.30 drielin gen bonten '2.803.50, idem bonte blauwen 2.803.50. ROTTERDAM, 6 Febr. Vlasbeors. Aangevoerd 11895 Kg. blauw 1.20—2; 12300 Kg. Holl. geel 1.80—1.90; 1000 Kg. Gron. 1.30—1.90; 2500 Wit 130-^ 1,90; 1500 D.R. 1.35. Telegrafisch Weerbericht Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 Februari. Medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777J0 te Coruna. Laagste barometerstand 735.0 te Seydisfjord. Verwachting: Matige tijdelijk wel licht krachtige westelijke tot zuid westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvankelijk weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand» aangegeven door den wijzer. Stand van Zaterdagmiddag 12 u.: 766 LUCH- - rPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Maandag G Febr.: 5.23 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn59.22 Londen 12.09 V* New-York2.48'/.. Parijs9.7574 Brussel 34.50 Zürich 47.76 Praag7.357. Rome 13.13V« Madrid 42.25 Oslo66.027. Kopenhagen 66.45 Stockholm 66.637. Weenea 3*977»

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3