OOK ZATERDAGS KMO WAALS WITTE-WEEK-A AN BIED ING. twee jaar bij de Europeesche kinderen ten achter. Het is hoog tijd, dat men de achtja rige grondschool omzet in zeven- of zesjarige. Dit beteekent niet, dat de leertijd verkort moet worden, of dat er minder gelegenheid tot verdere ont wikkeling moet zijn. Integendeel. Maar het leidt tot een juistere waar deering van wat eigenlijk lager onder wijs is. Het omvat de essentieele cul tuurmiddelen: lezen, schrijven, uit drukking van een gedachte, rekenen, aardrijkskunde, geschiedenis, en wat natuurkennis. Zoodra de leerling deze vakken vol doende beheerscht, moet hij overgaan tot een middelbare school. Het ont houden van dit laatste onderwijs aan kinderen, die voldoende rijp zijn voor verdere ontwikkeling, is in strijd met het democratische principe. Tot zoover het Amerikaansch rap port. Het is hoogst merkwaardig, dat onze democraten als hoogst gewenscht bepleiten, wat de Amerikaansche de mocraten afkeuren. Het te lang op de lagere school blijven is schadelijk voor het kind, in Amerika, zoowel als in Nederland. Het „op de plaats, rustl" voor voldoend onderlegde kinderen is overal noodlottig. MODERNE TALEN AAN DE SOVJET UNIVERSITEITEN. Naar uit Moskou aan de Frankf. Ztg. wordt gemeld, zal voortaan het volgen van het onderwijs in de mo derne talen aan de sovjet-hoogescho- len en arbeidersfaculteiten voor de studenten verplicht zijn. De meeste studenten kiezen Duitsch, dat op de scholen voor meer uitgebreid onder wijs in Rusland algemeen onderwezen wordt. Dan komt het Engelsch, ter wijl het Fransch, vroeger de vreemde taal der beschaafden, nauwelijks meer in aanmerking komt. Studenten in de technisch-physische en medi sche faculteit moeten Duitsch leeren met het oog op het groot aantal Duit- sche medische leerboeken. BEETHOVEN EN ZIJN NEGENDE SYMPHONIE. Emil Ludwig vertelt, hoe in Wee- nen, tijdens het leven van Beethoven, zijn Negende Symphonie voor de eer ste maal ten gehoore werd gebracht en hoe geweldig de indruk daarvan was op de aanwezigen. Voor het eerst voelde men zich on middellijk aangegrepen. Allen konden door het medium der woorden (Schil- ler's gedicht) den zin vatten van het werk, een zin, dien de meester hun vroeger woordeloos had toegeroepen. Jubelend vielen zij na den nauwe lijks verruischten jubel in. Zij zetten, scheen het, het feestelijk lied voort, dat een transcendent koor hun juist had voorgezongen. Nu riep en juichte men, zwaaide met zakdoeken, schreeuwde het uit. De (doove) meester zelf echter zat nog altijd boven, afgewend, voorover gebogen, luisterend. Hij wist wel, dat het uit was, maar de uitwerking daar van had hij evenmin gehoord als het werk. Op dat oogenblik van opgetogen schik vatte een jonge soliste moed. Zij naderde den schepper, nam hem bij den arm en wendde hem om. opdat hij zou zien, wat hij niet hooren kon. Dat was het noodlottige punt in Beethoven's levenslijn. Goden en half goden, slaven en bevrijders, de worste ling van zijn leven met de duistere machten, had hij weergegeven. Drie duizend mensehen had hij meege sleept. Eindelijk had men hem ver staan, Maar hij, die die vrijheidskoren ge droomd en met licht vervuld, die het noodlot inderdaad bedwongen had, hij hoorde de kreet der ontboeiden niet en de vreugde van de menschenharten bleef hem stom. Nu ziet hij de menigte. Nu laat hij het hoofd zinken. „Wanneer men dit voor zijn tijd ver grijsde hoofd aanschouwde", schreef een der toehoorders, „wanneer men den geweldigen vloed der tonen, het eeuwige vuur zijner scheppingen ver baasd aanstaarde, dan had de ziel het beeld van een vulkaan voor zich waar van de schedel met sneeuw bedekt is, terwijl het innerlijk zich steeds op nieuw scheen te baren". Maar de menschen stortten geen tra nen. Verbroederd, zooals zij het daar even geleerd hadden, overruischte de extase de massa, den enkeling: zij konden nog slechts jubelen. Toen zijn leerlingen den uitgeputten meester naar huis gebracht hadden, legden zij hem aarzelend het verslag der recette voor. Hij had veel van dit concert voor zijn pleegzoon gehoopt. Nu las hij, dat hem van de 2200 gul den, die de overvolle zaal had opgele- vedr, na aftrk van de copieën der no ten en de onkosten der zaal slechts 420 gulden overbleef. „Toen zakte hij in elkaar. Wij richt ten hem op en legden hem op de sofa. Tot laat in den nacht toefden wij aan zijn zijde. Geen verlangen naar spijs of wat anders, geen luid woord werd meer gehoord. Slapend, in de concertkleeding, von den hem op dezelfde plaats den vol genden morgen zijn dienstboden". UIT ONZE INDIEN. DE AANSLAGEN OP ASSISTENTEN. Naar aanleiding ook van het telegram van hedenmorgen omtrent den tnee- ten moordiaanslag op den assistent v. Vessem dor Delische ondern. Par na Bo Ion ontleenen wij aan „De Planter" een opsomming van de in 1927 bekend ge worden aanslagen op assistenten ter Oostkust van Sumatra: Het bekend geworden aanslagen in het afgcloopen jaar be- idiroeg 17. Vcor rekening van Javaanha koe lies kernen twaalf der aanslagen, waar bij in drie gevallen door hen werd op getreden in vereeniging van twee of meer personen. In vijf gevallen waren Chineesche koelies de partij ter aanvallende zijde waarbij slechts in een enkel geval gea geerd werd door hen in vereeniging. Ter vergelijking met de betreffende statistiek van vorige jaren, vonden wij het A'olgende overzicht: 1912 40 aanslagen (een moord). 1913 41 (een moord). 1914 32 (twee moorden). 1915 26 (twee moorden! 1916 34 (drie moorden!. 1917 32 (een moord). 191^ 35 (twee moorden!. 1919 13 (twee moorden! 1.920 26 1921 19 1922 26 (een moord!. 1923 3* (twee moorden!. 1924 iq (een moord). 1925 28 («drie moorden). 1926 27 1927 17 (©en moordj. 446 22 In al hunne droogheid sprekende cij fers. De cultuurvisch is «duur betaald ge worden. Intusschen: 1927 slaat by na een mi nimumrecord. Hetgeen hoop geeft op een toenemende verbetering in de toe komst, besluit „De Planter Intusschen is weer een begin gemaakt met de lijst voor 1928 DE WERVING VAN HET POLITIE PERSONEEL VOOR INDIë. Meldde het Bat. Nbl. onlangs, dat de werving van hooger politic-personeel in Nederland stagneert, doordien de 90m- mdssarissen in salaris ten achterstaan by de officieren, het schijnt dat daar in thans verbetering is gekomen. Zulks is echter niet het gevolg van meerdere (ambitie bij het politie-peisoneel in Ne derland, uoch doordat men een an dere methode js gaan volgen. Het Ne- derlandsche politiepersoneel wordt ge worven uit iongeliedlen, die na het be halen van net eindexamen H. B. S. een cursus hebben gevolgd voor poli tiedienst. Het aanbod overtreft inden regel verre de vraag, zoodat veel op geleiden, waaronder jheel goede krach ten schuilen, geen plaatsing kunnen vinden. Nu werft men voor indië peen personeel, dat al in dienst is, doch candidaten uit deze groep; ze worden dan aangenomen op voorwaarde in In dië voor den Indischen politiedienst te worden opgeleid. Daarvoor schijnt wel zooveel animo te bestaan, dat er uit diegenen, die zich aanmelden, selectie gehouden kan worden. Het laat zich aanzien, dat op die wijze in het ernsti- fe tekort aan hooger politiepersoneel innen enkele jaren voorzien zal zijn. GEMENGD NIEUWS. Een klokkenspel uit porselein. In de vermaarde porseleinfabriek van Meissen wordt op het oogenblik een voor de kerk der stad bestemd klokkenspel uit porse lein vervaardigd, dat de groote feestelijk heden, die in 1929 ter gelegenheid van het duizendjarig bestaan der stad zullen wor den gehouden, ^al moeten inluiden. Het klokkenspel zal bestaan uit 40 a 50 por seleinen klokken. Een „misdaad-trust". Chicago heeft, zooals men weet, den naam de misdadig ste stad der wereld te zijn, en het doet blijkbaar alles om dien naam te behou den. De politie heeft er n.l. den zetel ont dekt van een „trust", waar de moord als een handelsbedrijf wordt uitgeoefend. Door bemiddeling van de bureaux van deze trust kan men een moord „bestel len" tegen 24 dollar per stuk of tegen een hoogeren prijs, naar gelang van de be langrijkheid van het slachtoffer. Naar aanleiding echter van de bomaan slagen, die dezer dagen op de woningen van partijgenooten van burgemeester Thompson zijn gepleegd, ging de politie tot arrestaties over, welke wederom tot de ontdekking van bet „moord-syndicaat" leidden. De trust belast zich ook met het leve ren en plaatsen van bommen! Ofschoon de burgemeester ongeveer tien dagen geleden mededeelde, dat een rustige periode voor Chicago was aangebroken, zijn de bomaanslagen met nieuwe heftig heid teruggekeerd. Het schijnt wel of er 'n stilzwijgend accoord tusschen de politie en de misdadigers bestaat. De burgemees ter kreeg aanzegging, dat zijn apparte ment spoedig met bommen zou worden bestookt, en alle bewoners van betzelfde gebouw werden telefonisch door onbeken den gewaarschuwd. Er geschiedde tot dus ver echter nog niets. De vorige week is er een vergadering gehouden van zakenlieden en juristen om te beraadslagen over hetgeen er te doen staat. De vergadering kwam evénwel tot de conclusie, dat het hopeloos zou zijn iets te ondernemen. Het eenige zou zijn de misdadigerswereld zelf te reorganiseeren, om de misdaad binnen bepaalde perken te kunnen houden. Een proces om kunstwerken. Een zeer eigenaardig proces loopt te München op zijn einde. Het betreft de werken van Adolf v. Menzel, die in het bezit zijn van den Beierschen staat. In het jaar 1908 schonk een nicht van den kunstenaar, ter voldoening aan den laatsten wil van haar moeder, Menzel's zuster, aan den Beier schen staat een uitgelezen collectie van veertien schilderijen en aquarellen en over de vijftig teekeningen van den meester. De schilderijen werden in de Neue Pina- kothek geplaatst, de teekeningen in de grafische verzameling. Thans, na twintig jaar, doen Menzel's erfgenamen, de fami lie Kriegar-Menzel, dien staat een proces aan; ze vragen nietig-verklariag der RECLAME VOOR ONZE Damesnachthemden f 1.95 1.65 ,1.07s Dameshemden f 1.10 0.75 0.57s Luxe doos met 6 stuks geborduurde zak doeken f 0.67s Groote zware Badhanddoeken f 0.63 Groote witte Blokhanddoeken per 3 stuks f 0.75 Damast Ontbijttafellakens met waschechte randen f 0.95 Geblokte Tafellakens, zware kwal. 120/150 f 1.45 1.05 Voorgeteekende nachtzakken op prima linnen f 1.35 1.15 0.87' Slaapkamertafelkleedjes 65/65 c.M f 1.— 0.80 0.627, Poin lace Dressoir en Buffet- looper f 1.75 1.45 1.-05 Witte wollen Dekens f 4.15 Zware witte Molton Dekens groote maat f 2.30 Engelsch Ledikant met spiraal- matras f 6.45 Fijn wit gelakte Waschcom- mode 11.25 Fijn wit gelakte Nachtkastjes f 6.75 Geruits Etamine voor Gor dijnen f 0.25 0.20 0.16 Afgepaste Mystères f 1.75 1.35 0.95 Wit Damastcléan, het artikel voor Uw tafel, 130 c.M. br. 1 1.65 Smaakvolle dessins Filet voor Gordijnen f 0.45 0.35 0.25 Witte tulle Bedspreien f 5— 3.50 2.95 IN ONZE PORTIEK VERKOOP VAN EEN GROOTE PARTIJ COUPONS WIT KATOEN EN GRASLINNEN KEPERS FLANELLEN CONGOLINNEN ENZ., ENZ. TEGEN SPECIAAL VERLAAGDE PRIJZEN schenking op grond van het feit, dat de schenkster in 1914 onder curateele werd gesteld. Indien het proces voor den staat ongunstig uitvalt, verliest deze op drie na, zijn gansche bezit aan schilderijen van den beroemden kunstenaar. De moord op het Singel te Amsterdam. De 24-jarige Italiaansche beeldjeskoop man N. D. die op 23 Januari op het Sin gel bij het Koningsplein te Amsterdam de 20-jarige Truus van G. heeft doodgescho ten is ter beschikking van de justitie ge steld en van de zenuwafdeeling van het Wilhelminagasthuis, waar hij al dien tijd in observatie geweest is, naar het huis van bewaring overgebracht. Aan een ver hoor is hij voordien niet onderworpen ge weest en ook thans is dit :n overleg met de observeerende psychiaters nog niet ge beurd. Een film in brand. Tijdens een propa ganda- en feestavond van den Vrijwilli- gen Landstorm in de Gereformeerde kerk te Donkerbroek raakte een film, die ver toond werd, in brand. Er onstond een pa niek en toen men Ie deuren niet open kon krijgen, werden de ruiten van de consis toriekamer stukgeslagen, waardoor toen velen zich in veiligheid trachtten te stellen. Intusschen was het brandende toestel naar buiten gebracht en in een sloot ge gooid, waarna het .gevaar geweken was. Aan de kerk is echter nog al wat schade toegebracht. Een zonderling ongevaL Gistermid dag lag aan het steigertje bij het station van de Noord-Hollandsche Tram aan de overzijde van het IJ te Amsterdam een schuit, waarin oud ijzer werd geladen. Plotseling maakte de schuit slagzij en al het ijzer gleed in het IJ. Daar het vaar tuigje nu veel lichter was geworden, steeg het en wel met den rand tegen den onderkant van het steigertje, dat geheel ontzet werd. Een paar leegstaande tramwagens die op rails op het steigertje stonden, ont spoorden en de rails verbogen. De schuit zit stevig vast tusschen den steiger en het ijzer, en zal eerst los kunnen komen, wanneer al het ijzer is opgevischt. Fraude? Uit Meppel wordt aan de Asser Courant gemeld: De sinds eenige weken hangende kwes tie inzake het financieel beheer ter ge meentesecretarie alhier, is thans in een ander stadium gekomen, daar de justitie de zaak in handen heeft genomen. Het parket uit Assen vertoefde Dinsdagmid dag te dezer stede, teneinde een voorloo- pig onderzoek in te stellen. Een bezoek werd gebracht aan den gemeentesecretaris in diens woning en tevens werd een on derzoek ten stadhuize ingesteld. Geheime distilleerderij. - In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben rijks ambtenaren bij den landbouwer G. onder Driene (gem. Lonneker) een inval gedaan. Een volledig distilleertoestel voor het be reiden van alcoholhoudenden drank werd in beslag genomen. Het nekkrampgeval te Groningen. Men meldt, dat in de kazerne te Gronin gen, nadat twee weken geleden een ver dacht geval van nekkramp was voorge komen, niet meer een enkel ziektegeval van nekkramp is waargenomen. De mili ciens, die onmiddellijk of middellijk in aanraking met den patiënt waren geweest, zijn geisoleerd en gedurende dien isolatie- tijd nauwkeurig geobserveerd, en op de aanwezigheid van bacteriën onderzocht. Voor zoover deze gevonden zijn bij en kele soldaten, zijn deze bacteriedragers naar het militaire hospitaal te Assen over gebracht ter nadere observatie. De andere miliciens zijn allen uit de isolatie ontsla gen en hebben den dienst hervat. Na hun verblijf in de kazerne is deze gedesinfecteerd en zijn de isolatiemaaire gelen in de kazerne opgeheven. Geruchten, die er loopen over meer gevallen van nek kramp zijn onjuist. De gezondheidstoe stand in het pafnizoen kan uitstekend ge- uoemd worden. Sven Hedin. Nadat men sinds Juli j.l. te Stockholm niets meer van Sven Hedin had vernomen, heeft men aldaar weder bericht ontvangen van zijn landgenooten, die hem op de expeditie naar Centraal Azië vergezelden. Midden November heeft deze expeditie zich gesplitst in drie kara vanen, die langs verschillende wegen po gen, Hanni in de provincie Sin Kiang te bereiken. De groep, waar Sven Hedin toe behoort, en welke behalve uit den leider van de expeditie nog bestaat uit 2 Duit-* schers, 5 Zweden en 2 Chineesche bedien den, is om nog onbekende redenen niet te bestemder plaatse aangekomen. Ze be vinden zich 250 K.M. ten Oosten van Hanni. Twist met noodlottigen afloop. Gister middag heeft in de machinefabriek van de firma Spronk en Zonen aan de Cein tuurbaan te Hillegersberg een twist plaats gehad met noodlottig gevolg. De 17-jarige arbeider J. B. uit Rotter dam kreeg ruzie met den 21-jarigen C. v. D. in de Generaal v. d. Heydenstraat te Rotterdam woonachtig. B. maakte zich zóó kwaad, dat hij met een mes, waarmee hij aan het werk was, zijn tegenstander een steek toediende juist in de hartstreek, zoodat deze ineenzakte. De gestokene moest in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan den Bergweg worden vervoerd, waar terstond operatief is ingegrepen. Ook gisteren was zijn toestand nog zeer ernstig. De dader is door de Hillegersbergsche politie ge arresteerd en in verzekerde bewaring ge steld. Hij heeft vermoedelijk in een vlaag van drift gehandeld. UIT DE OMGEVING. TER AAR. De. C. Vlasblom van Drieesum, beroepen by tie Ned. Herv. Kerk al hier, hoopt op Zondag 4 Maart a.s. zijn intrede te doen. Als bevestiger treedt op Db. G. A. Pott van Bodegraven. De Knapen vereeniging „Het Mos terdzaadje", hield haai' jaarvergade ring. De avond werd op feestelijke wij ze doorgebracht, met het houden van vocaxLracnten enz. Bevolking. Ingekomen: H. Hdlle- brand, Leimuiaen; N. Looij, Mijdrecht; J. C. v. Eyk, Boskoop- Vertrokken: J. v. Tol, Alphen a. dl Rijn; G. Slingerland, Vlissingen. Nu die tuinders het meer op de bldemen gaan toeleggen, ziin er plannen aanhangig een Bloemenveiling alhier te verkrijgen. Geslaagd voor het diploma coupeu se voor de E.N.R.K.V.V.M. te Den Haag de dames: ,Wi. A. M. Koel'eman en A. M. Kempens, bedden leerlingen der Eerw. Zusters te Langeraar. A^iier is een schuitje met denne- hout gezonken in die sloot van H. Het vervoer ondervond eenige vertraging Met vereende krachten werd alles op het droge gebracht ALKEMADE. Bevolking. Gevestigd: G. G. Kroon van Kampen; J. C. Hoogenboom van Warmond; II. Kortenoever en gez. van Rijnzaterwoude: H. Angenent van Zoe- fcc-nvoude- H. M. Zwueste van Rotter dam; wea. F. J. B. Raken van Nijmegen Vertrokken: J. Turk naar Haarlem mermeer; M. C. Dykstra naar Amster dlam; P. J. en Th. U. van der Geest n. I!en Haag; A. M. van der Wereld n. Wcubrugge; A. F. Stofmaal naar Den Hang; J. H. Vink en echtgen. naar Lei- d.ru M. C. van der Geest naar Haar- m; J. W. G. Becker naar Wisch; M. i du Geus naar Hedlio. HAART .EMMERMEER. EjugT. He Lt.nd. Geboren: Corne- Huria d.v. P. Lammerse en J. P. en; Maiia d.v. D. Klaassen en -i. Knip; Cuzanna Cornelia d.v. P. j a. .man en G. Prak; Maria Hasina d.v. o. paargaren en T. Oor; Karei z.v. C. Markus ca 1 1 L Koolhaas Overleden: Hendrika Antonetta dc Looff, 83 j. geh. met P. Kodde; Johan Hendrik Machied Evel'een 80 j. geh. m. N. Klaapwijk; Neeltje Klapwijk 79 j wed. van J. H. M. Evelein; Johan Hoijn- rich Aantjes 23 j. oogeh. HAZERSWOUDE. De afd. van de Geref. Bond hield in het lokaal „SaJvatori" onder leiding van den 2en voorz., den heer A. A. Matze haar jaarvergadering. Nadat gezongen was Ps. 119 69, ging de voorz. voor in gebed en las Ne hem ia 13, waaraan het openingswoord, dooi hem gesproken, was ontleend. De notulen en het jaarverslag wei den door den secretaris gelezen, waar op door den penningm. financieel ver slag werd uitgebracht, wiens rekening sloot met een batig saldo van f 59, De rekening en bescheiden werden na gezien en accoord bevonden door de heeren C. Patrjn en W. Tom. By de gehouden bestuursverkiezing ijverden de heeren J. Blijlevenen M. Noordam beide herkozen Tot afgevaar digden naai- de vóórvergadering te Utrecht werden gekozen de heeren Jac van Beek Szn., J. Harkes Lzn. enAlb. van Rrjssel', en als afge vaardigden naai de Bondsvergadering werden benoemd de heeren Jac. van Beek Szn., A. A. Matze en L. Goedgebuuie. De heer A. A. Matze bracht een keu rig uitgebreid verslag uit van de Bonds vergadering, die het vorige jaar te vUtrecht was gehouden. Na de gehouden rondvraag werd ge zongen Ps. 84 6, ging de heer Jac. van Beek Szn. voor in dankgebed eo sloot d«t voorz. de vergadering. Pastoor J. van Veen op het dorp alhier, wordt verplaatst naar Weesp. Voor de loting der Nat. Militie werden alhier 48 personen ingeschre ven. KOUDEKERK. r Maandagavond j.i. werd in een den- lokalen van de is ed. lierv. hCiiuui een buitengewone ledenvergadering ge houden in verband met hei a.s. ver trek van den voorz. der Schoolv ei eoni ging, Ds. israel. V elen hadden aan de uitnooidigii.g gehoor gegeven 0111 van den voorz. arscheid te nemen. De heer Pii. Ljualnx, 2e voorz. sprak •den scheidenden voorz. allereerst toe en schetste daarbij den strijd en dio op richting ajr Ned. Herv. School. «Hij dankte den voorz. voor de groote toe- fwyddng en ijver waarmede hjj gedu rende al die jaren zijn taak heeft ver vuld, en sprak daarbij den wensen uit dat in Hattem hem alles goeds zal we dervaren. De heer Mieog, hoofd der school', sprak namens het personeel waorctan van dank voor het vele goede dat hot personeel van den voorz. mocht onder- vindien. De heer A. van <'en Ent sprak namens de leden ook zeer waarde erende woor den. Ten sTofte dankte "Hs Israël voor de groote opkomst en d^harteta'ke woor den tot hem gericht. Hij bo-wte ook dat er nog veri zegen van de Ned. Herv. School mocht uitgaan en wenschte ook hiet bestuur en leden al'e goedstoe. Namens de leden zal nog een blijvend aandenken aan hun scheidenden voor zitter worden aangeboden. De Geref. Zangvereen. „Sol! Deo Gloria" alhier. Dir. J. W. Snel Jr. to Leiden, hoopt Dinsdagavond a.s. te 7.30 uur, in de Geref. Kerk haar 9e openbare uitvoering te geven. Program ma's, tevens bewijs van toegang a 50 ct., zijn verkrijgbaar bij het bestuur én 's avonds aan het kerkgebouw. Mei C. Maat behaalde dezer da gen te Den Haag het diploma voor costumdère. NOORDWIJKERHOUT In de maand Januari hadden bii de Postspaarbank alhier 86 inlagen plaats met een totaal van f3.443,08 er 59 .terugbetalingen met een totaal van f4.593,23. Er werden 2 nieuwe boek jes uitgereikt en 3 afgeschreven. VOORSCHOTEN. Gistermiddag liep het 7-jarig zoon tje van den heer P. v. K. alhier, bij het uitgaan der Chr. School regelrecht onder een passeerende auto. Gelukkig stopte deze plotseling, zoodat de klei ne alleen maar aangereden werd, en vrywel met de schrik vrij kwam. LEIDERDORP. Gemeenteraad. Het overlijden van den Burge meester herdacht. De vergadering van den Raad dezer ge meente die gisteravond gehouden werd. was een vergadering van rouw. Slechts enkele uren geleden toch was door ons dorp de treurmare gegaan, dat onze ge liefde burgemeester overleden was. Voorzitter was wethouder de Bruyne. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed en spreekt daarna een woord ter dankbare nagedachtenis van den bur gemeester. Spr. begon met te herinneren aan het feit, dat het ruim een half jaar geleden is dat in een feestvergadering het 25-jarig jubileum van den burgemeester herdacht werd. Thans in deze rouwvergadering zijn overlijden te herdenken, aldus spr., valt mij ontzettend zwaar. Altijd heeft hij op magistrale wijze onze vergaderingen ge leid. Wanneer hij bij uitzondering streng moest optreden, dan kon van hem gezegd worden wat op het Amsterdamsche Ge rechtshof staat: Straf is mijn hand, maar lieflijk mijn hart. Ovrigens was zijn karakter uiterst vriendschappelijk. Niet alleen als voor zitter van den raad, maar ook als bur gemeester zal hij gemist worden. Waar het eenigszins mogelijk was, heeft hij vol danp tan tie verlangens der ingezetenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6