DE WERELDHANDEL. Het internationale handelsverkeer, aldus schrijft de Köln. Ztg., heeft in het afgeloopen jaar aanzienlijk aan levendigheid gewonnen. Hoewel de handelsstatistieken voor het geheele jaar van alle groote landen nog niet gepubliceerd zijn, valt toch wel uit de cijfers over de eerste negen maan den te zien, dat het internationale goederenverkeer der 30 belangrijkste landen, vergeleken met het jaar tevo ren maar 6 pCt. is gestegen. Deze stij ging bedraagt zelfs ongeveer 11 pCt., wanneer men met de daling van het prijsniveau rekening houdt. Het Duitsche rijksbureau voor de statistiek berekent den totalen goede- renomzet van deze landen in het in ternationale verkeer voor de eerste negen maanden van 1927 op R.M. 154 milliard, tegen R.M. 145 milliard het jaar te voren. De stijging komt uit sluitend voor rekening van Europa, waarvan de beteekenis in den wereld handel dus voor het eerst sedert ja den weder is toegenomen. Bij 22 Europeesche landen valt een stijging van den handel met het bui tenland van R.M. 89 milliard tot R.M. 98 milliard waar te nemen; bij acht niet-Europeesche landen, welke aan den wereldhandel deelnemen, zijn daarentegen de omzetten met R.M. 56 milliard onveranderd gebleven. De herleving van den wereldhandel, zoo zegt het blad verder, is in hoofd zaak een gevolg van de grootere han- delsomzetten tusschen de Europee sche landen onderling en spciaal met Duitschland. De stijging van de han- delsomzetten van de Europeesche landen met Duitschland is echter een zijdig; zij bepaalt zich tot den uit voer naar Duitschland, dat tengevol ge van de oeconomische herleving op grootere schaal ingevoerde goederen verbruikt. Dientengevolge is Duitsch land als afzetgebied, vooral voor de groote Europeesche handelslanden, zeer in beteekenis toegenomen. Zoo is b.v. Duitschland's aandeel in den to talen uitvoer uit Groot-Brittannië van 5.5 pCt. tot 8.3 pCt. gestegen, in den uitvoer van Frankrijk van 6.4 pCt. tot 11.3 pCt., in dien van België van 12 pCt. tot 17 pCt. en in dien van Neder land van 21 pCt. tot 24 pCt. TWEE REFERENDA. Doch niet op één dag. De Geneefsche correspondent van de „Maasbode" schrijft: Hoe diep de vrees voor de negatieve werking van het stelsel der volksstemmin gen in Zwitserland wel zit, is dezer dagen weder gebleken, nu de Zwitsersche regee ring den dag moest vaststellen voor de volksstemming over twee voorstellen tot grondwetswijziging, die beide reeds ge heel rijp voor het referendum zijn. Ondanks de aanmerkelijke kostenbespa ring, die natuurlijk verbonden zou zijn geweest aan het houden van de volks stemming over beide voorstellen op één zelfden dag, heeft men dit niet aange durfd. De regeering heeft bepaald, dat de volksstemming over de wijziging van de grondwetsbepaling inzake de naturalisatie van vreemdelingen op 20 Mei zal plaats vinden, terwijl de dag van het referendum over de wedertoelating van geluksspelen in de kurzalen eerst later zal vastgesteld worden. Men vreesde, dat anders degenen, die besliste tegenstanders van het ééne denkbeeld waren, uit boosheid tegen dat voorstel ook geneigd zouden zijn tegen bet andere voorstel te stemmen 1 Daar in October of November de alge- meene verkiezingen voor het Zwitsersche parlement zullen gehouden worden, zal het nu wel 1929 worden, voordat de stem ming over de geluksspelen in de kurzalen aan de beurt zal komen. Doch ook zij, die het initiatief tot dit laatste voorstel genomen hadden, verklaarden veel liever in dit uitstel te berusten dan hun lot te verbinden aan de gevaren van een dub bele volksstemming op één en denzelfden dag! AARDSCHOKKEN IN OOSTENRIJK. Gisternacht om kwart over drie is in de omgeving van het Hallstaedter-meer op Opper-Oostenrijksch en Salzburgsch ge bied een sterke aanrschok, welke twee a drie seconden duurde, waargenomen. De trilling had een stootend karakter en kwam van hot meer uit Noord-Weste lijke richting. De aardschok was zoo he vig, dat een groot deel der bevolking uit den slaap gewekt werd. Er wordt geen melding van schade aan gebouwen gemaakt. KORTE BERICHTEN. De Duitsche rijkskanselier, dr. Marx is ongesteld. - In Noorwegen zijn groote massa's sneeuw gevallen. Er zijn ernstige ver- keersstoringen teweeggebracht. Bridgeman, de eerste lord der Brit- sche Admiraliteit, erkende in een giste ren gehouden rede het goed recht van de Ver. Staten, om de vloot te Louwen, die zij willen Lebben. Engeland heeft zijn zee macht ingekrompen en wil daarin verder gaan. mits de andere mogendheden mee doen. liet diamantsyndicaat heeft tot vèr- hooging van de diamantprijzen besloten. De New Yorksche filantroop Nathan Strauss heeft naar aanleiding van zijn 80- sten verjaardag 100.000 dollar geschonken voor den wederopbouw van Palestina als woonnlaa's van het Joodsche volk. Te Philadelphia zijn een vader, moe der en vier kindeken levend verbrand ten gevolge van een brand, die veroorzaakt was door het springen van een petroleum kachel. De Koning van Joego-Slavië heeft ge weigerd het ontslag van het kabinet-Woe- kitsjewitsj te aanvaarden. De Fransche regeering ontkent uit- ■••i'kkelijk de waarheid van het bericht de Giornale d' Italia omtrent het be- in van een geheim maritiem en mili- air verdrag met Joego-Slaviê. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Vergadering van den Gemeente raad op Dinsdag 7 Februari, des v.m. te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Gemeenschappelijke regeling met Koudekerk inzake de Koudckerksche brug. 3. Subsidieaanvrage van de Chr. H. B. S. te Leiden. 4. Benoeming van een lid van de Commissie tot wering van schoolver zuim aan den Rijndijk. Aanbeveling C. A. van Dam en J. D. de Kort. VOORSCHOTEN. De predikant der Geref. Kerk alhier, Dr. D. K. Wielenga, ontving een beroep van de Geref. Kerk te Eind hoven. WASSENAAR. In de gisteren gehouden verga dering van den Gemeenteraad werd de heer W. Boender als raadslid beeedigd. Tot verificateur der gemeente-finan ciën werd benoemd de heer K. van Roegen, commies ter prov. griffie van Zeeland te Middelburg. Vastgesteld werd een verordening, regelende het ge neeskundig schooltoezicht. Tot school artsen werden benoemd voor de R.K scholen de heer J. van Dijk, voor de Chr. scholen P. Th. Hugenholz en voor de Openb. scholen F. van Praag. De heer P. L. Huibers werd tijdelijk belast met het directeurschap van het gasbedrijf. De eerste 100 kuD. M. per maand, boven 100 kub. M. op ct. en voor muntgas op 13 ct. Vastgesteld werd een verordening, regelende samenstelling en werkkring van de Schoonheidscommissie en een verordening op de beffing eener retribu tie wegens het bezoeken van de Haag- sche inrichtingen van middelbaar en voorber. hooger onderwijs door kinde ren uit deze gemeente. Het tarllef werd bepaald op 10 pet. bij een inko men van f2500,van het aan Den Haag te betalen vergoedingsbedrag, het welk f 500 of f 600 zal bedragen al naai' gelang de kinderen op 1 Januari school gingen of na dien datum wor den toegelaten. Op de a.s. vergadering van de Classis Leiden der Geref. Kerken, komt Q.m. in behandeling de emeri- taatsaanvrage van Ds. F. A. van d'etr Heyd'en alhier. Na een verblijf in onze gemeente van bijna 10 jaren zal Ds. van dfër Heydjen binnenkort de herderstaf dius neerleggen. Ds. F. A. v. d;. Heyden werd 6 Sept. 1868 geboren. In 1893 slaagdie hij voor het can didaats ex amen in de Theologie a. di. V. U. te Amsterdam, waarna hrj op 7 Januari 1894 die bediening des Woords aanvaardde te Gerkeskïooster. Den 6en September 1896 dieed hij zijn intrede bij de Geref. Kerk te Oudewa ter, doch moest in 1903, wegens onge steldheid emeritaat aanvragen. Op 2 October 1904 deed hik wederom intrede als Geref. Pred. te jDudshoorn, welke hrj 14 jaar diende, om op 24 November 1918 te worden, bevestigd als Dienaar des Woords te Wassenaar, welke gemeente kort te voren tot open baring was gekomen. Ds. van der Hey den was te Wassenaar de eerste Die naar des Woords. Naar wij vernemen, ligt het in die bedoeling van Ds. v. d. Heyden, ook na den ingang van zijn emeritaat, te Wassenaar te blijven wonen. ZEVENHOVEN. De rekeningen van woningbedrijf en Gem. Electriciteitsbedrijf zqn door den gemeenteraad vastgesteld zooals ze werden aangeboden. De heer W. v. d!. Bos, welke eerst bedankt had voor zijn herbenoe ming tot Pres.-Kerkvoogd der Ned. Her vormde Kerk, beeft deze thans aange nomen. Door den heer H. v. d. Berg is de benoeming tot onderwijzer aan de Chr. School te Vianen aangenomen. Alhier hoopt binnenkort een spre ker op" te treden in het belang van het Ned. Bij belgenootschap Tot Agent van den Bond tegen het vloeken, is aangesteld J. Rij nevel d alhier. 'Burgerlijke stand. Bevallen: H. Looij geb. v. Veen, levenl. te Amster dam; H. Vonk geb. Soeteman, z.; A. de Groot geb. v. Lammeren, d. Uit het Sociale Leven. DE STAKING AAN HET STADION. Het stakerscomité meldt. Door de stakende bouwvakarbeiders aan het Stadion, die allen, ten getale van 180 man, het werk hebben neerge legd, is een stakerscomité gekozen, bestaande uit 10 man. Aangezien de firma Kruythof en Scholten zich niet bereid verklaarde, de gestelde eischen in te willigen, duurt de staking voort. Dinsdag werd er door de bestuur ders van de „gecontractueerde" bouw vakarbeiders-organisaties met hun sta kende leden vergaderd. Deze bestuur ders zouden gisteren een onderhoud hebben met de firmanten, teneinde dezen te bewegen aan de eischen der arbeiders te voldoen. Door de arbei ders werd aan de leiders ondubbelzin nig te kennen gegeven, dat zij het werk alleen weer zullen opnemen, na dat hun eischen zullen zijn ingewil ligd. VOORSTEL VAN DEN RIJKS BEMIDDELAAR. Te 's Gravenhage is gisteren, naar wij vernemen, een conferentie gehou den tusschen het bestuur der fabrikan ten-organisaties in de textiel industrie en Vertegenwoordigers der arbeiders organisaties ,.St Lambertus" en „Uni- tas" met den rijksbemiddelaar voor Gelderland en Ovcrij.se], den heer H. A. van IJsselstein, inzake het conflict aan de Ilengelosche Bontweverij te Borne. De rijksbemiddelaar heeft een voorstel gedaan, dat voor beide partij en een punt van bespreking zal uit maken. Voor Vrijdag a.s. te vijf uur zal het resultaat worden medegedeeld Mochten de partijen niet tot over eenstemming gekomen zijn, dan gaat de staking Maandag a.s. in. GEMENGD NIEUWS Bleekerij te Kortenhoef afgebrand. In de bleekerij „Helderoord" Emmaweg 318, te Kortenhoef, ontstond gisteravond een brand, die door den eigenaar, den heer J. Ilafkarnp, zelf werd ontdekt. Ilij belde oogenblikkelijk de politie op en weldra verschenen twee handspuiten ter plaatse, welke echter onmachtig bleken iets tegen den brand uit te richten. Daar op werd hulp gevraagd aan Hlversum, waarop onmiddellijk de stoomspuit werd gezonden. Deze kwam echter te laat om nog te kunnen voorkomen, dat het ge bouw geheel uitbrandde. De schade, die door verzekering gedekt wordt, is zeer groot. Vele machines zijn vernield, mede door het instorten der muren. De inwo nende dienstbode verloor door den brand haar spaarduitjes ten bedrage van ƒ500. De waterstoker uit de Pootstraat te Rot terdam. Men zal zich de berichten her inneren over den grooten voorraad klee ding, stoffen en andere goederen, die on langs bij den 36-jarigen waterstoker J. Z. in beslag zijn genomen, naar aanleiding van bet zoeken naar een verduisterden stofzuiger, die destijds in huurkoop was gegeven. De goederen werden successievelijk door verschillende grossiers en winkeliers her kend en bleken alle van inbraken of dief stallen afkomstig te zijn. In den loop van anderhalf jaar moest Z. ze in zijn bezit hebben gekregen. De waterstoker beweerde steeds, de goe deren te hebben gekocht van den koop man L. F. uit de Eleonorastraat, doch deze ontkent dit ten stelligste. Terwijl men hem tot nog toe op vrije voeten liet, is bij gisteren, verdacht van heling, op last der justitie aangehouden en, in verzekerde bewaring gesteld, het geen geschiedde, nadat hij verzocht was op het politiebureau te willen verschijnen. De duikende inbreker. Dezer dagen heeft de politie van het bureau Stadhou derskade te Amsterdam twee mannen aangehouden, die vermoedelijk hadden in gebroken in een kruidenierszaak in de Van Woustraat en daar een mislukte po ging tot tweemalen herhaald hadden gedaan om een brandkast te openen. Een van de twee had met het geval niet veel te maken, althans de bewijzen ontbraken, en bij is op vrije voeten gesteld. De twee de, die in het bezit was van inbrekers- werktuigen, kwam er niet zoo gemakke lijk af. Hij zou in de cel worden gezet. Voor het echter zoover was heeft hij een poging tot ontvluchting gedaan Tijdens het verhoor liep hij opeens, vóórdat men hem kon tegenhouden, naar een geopend raam. Hij dook, het hoofd naar beneden, de Stadhouderskade op. De man kwam op zijn handen neer, maakte een salto en stond óp zijn voeten. Hij rende den rijweg over, tot aa.i den waterkant en dook voor de tweede maal, ditmaal in de gracht. De politie vischte hem op en zette hem in de cel. Hij is than3 ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Intusschen is gebleken, dat de inbreker een helper had gehad een andere dan degene, die aanvankelijk was gearres teerd. Deze helper, een 24-jarig man, wo nende aan de overzijde van het IJ, is gis teren in zijn woning gearresteerd. Aan het licht is gekomen, dat de beide mannen een stuk of zes inbraken in de stad op hun geweten hebben. Zij zullen nog aan eenige bureaux moeten worden gehoord. De politie heeft dus met den dui kelaar en zijn vriend een goeden greep De brand te Helmond. In het ver brand magazijn „Binnenland" van de fa brieken van de N.V. Gebr. van Thiel's Draadnagel- Klinknagel- en Moerbouten- fabrieken te Helmond lagen niet 100 ton maar 1000 ton draadnagels in pakken op- Scheepje omgeslagen. Te Vlissingen is Donderdagmorgen bij het verlaten van de haven een visschersscheepje omgesla gen. De opvarenden wisten zich te red den. Een dolle stier. Te Overslag (Z.-Vl.) is een dolle stier los gebroken en over de grens geloopen naar Moerbeke, waar een jongen, die het dier trachtte te pakken, verwond werd. Vrij ernstig was reeds een der begeleiders een slager gewond. Toen het dier een paar uur later, juist toen de school aan ging weer te Overslag terug kwam, heeft een rijksveldwachter het met een paar schoten afgemaakt. Moordaanslag. De koopman v. G. uit Geldrop, die bij Esschen de grens passeer de met zijn met tweq paarden bespannen wagen" is, naar het „Eindh. Dagbl." meldt, Dinsdagavond door twee onbekend geble ven individuen overvallen, die hem met een zwaar stuk ijzer in den nek sloegen. Toen v. G. om hulp riep, trok een der aanranders een revolver en loste een twee tal schoten. Daarna namen de aanranders de vlucht. De verwonding, die v. G. opliep, was niet van dien aard, dat hij ter verpleging moest worden opgenomen. Na verbonden te zijn. kon hij zijn weg vervolgen. Een bronzen speer. Bij het omspit ten van een heideveld te Exlo (Odoorn) is door eer. arbeider op 4 0 c.M. diepte een gave bronzen speer gevonden. Te Valthe (Dr.j is bij het omspitten van heide een mooie stecnen beitel ge vonden. Land- en Tuinbouw. LABORATORIUM BLOEMBOLLEN- ONDERZOEK. Bij beschikking van den Min. van Binnenlandsch1 Zaken en Landbouw is. vcor het tijdvak van 1 Februari 1928 tot 1 Feür. 1929, wederom benoemd tot «assistent bij het Laboratorium voor Blocmbollenonderzoek te Lisse, verbon den aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen, Dr. J. J. Berjer te Lisse. STADSNIEUWS. TREIN ONTSPOORD. Hedenmiddag is het locaaltreintje No. 612, dat om 12.45 uit Leiden ver trok met bestemming voor Uithoorn, nabij het station Hazerswoude ont spoord, waarschijnlijk door een gebrek aan de machine, waardoor de wissel omgegooid werd. Enkele wagons van dit treintje kwamen daardoor scheef en schots door elkaar te staan en ver sperden de lijn, zoodat de trein, die om 12 uur uit Utrecht vertrekt niet verder kan. Dadelijk daarop is van Leiden een personentrein naar de plaats van het ongeluk vertrokken, die de reizigers en de goederen uit den trein van Utrecht overnam en te 2.20 uur ongeveer te Leiden arriveerde. Persoonlijke ongelukken hadden bij de ontsporing niet plaats. De materieele schade is gering. De dienst is belangrijk vertraagd. Door het energieke optreden van denLeidschen stationsschef, den heer v. d. Born, was echter spoedig de orde hersteld, en werden de reizigers op alle mogelijke manieren geholpen. Zoo spoedig mogelijk zal de baan weer vrij gemaakt worden. ACADEMIE -NIEUWS. technische hoogeschool. Hedenmiddag promoveerde tot doc tor in_ dte technische wetenschap, na verdediging van een proefschrift, ge titeld: De Lyfilische plooiing in den haven Katanga (Belgischen Congo) naar •eigen waarnemingen gn naar critiscb overzicht van die- er over verschenen publicaties", en van stellingen, die heer N. H. van Doorninck, mijningenieur, ge boren te Deventer. leidsche universiteit. Geslaagd voor het doctoraal exa men wis- en natuurkunde (hoofdvak dierkunde), Mej. N. van Mastenbroek te Scheveningen en Mej. W. L. Wrede te Leiden. Geslaagd voor het semi-arts-exa- men de heeren N. Verwey en J. E. Boumeester, beiden te Den Haag. Bevorderd tot arts, Mej. J. L. Hy- mans te Den Haag en de heer J. Broek huysen te Rotterdam. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties). Opgeheven wegens gebrek aan ac tief: 1 Februari. N.V. Steen- en Pannen- fabriek v/h. Jan de Koning, in liq., ge vestigd en kantoorhoudende te Woer den. Laatste Berichten. ALGEMEEN MIJNWERKERSFONDS. In de vergadering van het bestuur van het Algem. Mijnwerkersfonds van de Steenkolenmijnen in Limburg, ge houden op 31 Januari j.l'., werd een door het Dagelijksch Bestuur uitge bracht verslag inzake wijziging van en kele reglementsartikelen ter nadere be spreking naai' dat College terugverwe zen. In de commissie tot het nazien van de rekeningen van baten en lasten •over het negende boekjaar en van de balansen per 31 December 1927, wer den benoemd de heeren Hulsman, Vee nenbos, Wetzels en de Witt. Beslot-en werd voor kennisgeving aan te nemen een van vier leden ingeko men voorstel om benoeming en ont slag der controleerend-geneeskundigeD uitsluitend te doen geschieden door ver tegenwoordigers der verzekerden. DE WEDEROPBOUW VAN BORCULO GEËINDIGD. De Gemeenteraad van Borculo be sloot in openbare vergadering van 1 Fo bruari 1928, bij wijze van bijzondere onderscheiding, een verguld zilveren medaille met oorkonde toe to kennen aan den Architect van Rijks Monumen tenzorg, H. Onnes, die de herbouw van de Ned. Herv. Kerk heeft uitgevoerd en aan Ds. Mr. C. J. Bartels te Amers foort, Secr. van het Herstelcomité. Ook aan den heer Hoving, die als hoofd van het Kadaster de gemeente Borculo heeft hermeten, werd een der gelijke onderscheiding toegekend. De Raad besloot tevens dat hiermede ide afbouw van het herstel van de Cy cloonramp voor geheel Borculo was af geloopen en hiermede de toekenning van onderscheidingen is afgesloten. TELEGRAMMEN. (Draadloozc dienst.) EMIGRATIEAGENTEN GEARRESTEERD. NAPELS, 3 Febr. V.D. De politiie heeft de broers Edward en Henry Pit- tore g airesLerrd. De beide broers wa ren g heime emigratieagenten, dievelj boeren, die wenschten te emigreeren, van valsche paspoorten hebben voor zien en hen hebben geruineerd. MUUR INGESTORT. RABAT, 3 Febr. V.D. Door onbeken de oorzaak is een muur over een af stand van 100 M. ingestort. Tien hui zen werden grootendeels verwoest. Elf personen zijn om het leven gekomen. EE KRAKATAU. BATAVIA, 3 Febr.Aneta V.D. De werking van Krakatau is sterk af genomen. Een nieuw eiland is ontdekt ten Westen van het oude, dat bij L-a-g water zichtbaar is. GROOTE BRAND IN AMERIKA. NEW YORK, 3 Febr. V. D. Uit Bos ton wordt gemeld, dat in de stad Fall- river een enorme brand is uitgebro ken. De telefoon- cn telegraafverbin dingen zijn verbroken, doch langs een omweg heeft men eenige bijzonderhe den kunnen vernemen. Het grootste theater der stad, het Rialto-theater, is afgebrand, even- eens een drietal redactiebureaux. Het stadhuis, dat geheel uit graniet is op getrokken, is gespaard gebleven, hoe wel het midden tusschen de branden de gebouwen stond. De brand werd door den hevigen wind aangewakkerd. MARKTBERICHTEN? LEIDEN, 3 Febr. Veemarkt. Aan gevoerd 625 runderen, 233 kalveren, 1296 schapen, 7 stieren, 2U0325; 161 kalf- en melkkoeien, 225385 230 vare koeien, 185270; 227 vette ossen, 260—475 (0.55—0.98 per Kg.); 4 vette kalveren, 70160 (1.101.60 per Kg.); 229 nuchtere kalveren, 714; 846 vet te schapen, 2648 450 weide schapen, 2336; 716 magere varkens, 1342; Londensche varkens 0.440.50, zou ters 0.510.54; 345 biggen, 49; 11 bokken of geiten, 314. LEIDEN, 3 Febr. Kaasmarkt. Aan gevoerd 61 partijen. Prijs: Goudsche kaas le soort 54—56, 2e soort 5153; Leidscbe kaas le soort 4851, 2e srt. 40—46. Aan de Stadswaag gewogen: 37 partijen, 1494 stuks, 11441 Kg. LEEUWARDEN, 3 Febr. Veemarkt. Aangevoerd 75 enterstieren, 80185; 50 twenterstieren, 185480; 360 vette koeien, 220370 (0.750.95 per Kg.); 716 melk- en kalfkoeien, 180430; 354 pinken, 6595; 204 vette kalveren, 55 —110; 367 nuchtere kalveren, 818; 442 vette schapen, 2440; 50 weide schapen, 1830; 1480 vette varkens, 40—124 (0.520.60 per Kg.); zouters 51 53; 136 magere varkens, 2042 329 kleine biggen, 612; 37 bokken en gei ten; 31 paarden; totaal 5028 stuks. LEEUWARDEN, 3 Febr. Boter. Aanv. 3/3, 33/6 vaten. Prijs: 2.232.22 1.90; veilingprijs 2.18—1.96; com- missienoteering 2.23, büttidsnoteering 2.20. LEEUWARDEN, 3 Febr. Kaasmarkt. Aanvoer 26551 Kg. Prijs: Slehitelkaas 2859, nagelkaas- 2942, Goudsche kaas 5294, Edammer kaas 53-^-92. AMSTERDAM, 3 Febr. Oliën. Lijn olie: Maart 31April 32, 31Maart /April 31%, 31%; Mei 32%, 32 Mei/ Aug. 32%, 32%; Sept./Dec. 33%. Stem ming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricbt in den morgen van 3 Februari, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 765.1 te Biarritz. L. B. 742.2 te Janmayen. Verw. tot den avond van 4 Febr.: Krachtige tit matige. Z.W. tot N.W. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk kans op regen of natte sneeuw, iets kouder. Barometerstand. De stand van Hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 760. LUC/i P2RATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 5.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Vrijdag 3 Febr.: 5.18 nam. Wisselnoleeringen. (Amsterda n Berlnn59.17 Londen 12.OS1/, New-York 2 48Vst Parijs9.74'/, Brussel 34.54 £üricb 47.73 Praa:7.35 Rome13.14 Madrid 42.46 Oslo6595 Kopenhagen 66 40 Stockholm b6.6_:l/i Weenen 34.95

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3