1 tewoning resp. haar 10- en 3-jarig bestaan. De voorzitter van Timotheus, de heer L. C. Bouwmeester, opende te ruim 7 uur de vergadering, verzocht om te zingen Ps. 119 vers 5 en 17 en ging voor in gebed. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter Ds. Boeke, die in 1918 Timotheus heeft opgericht, de ruime steun van Ds. Poot genoten, alles wat Ds. Hofstede de laatste jaren voor Timotheus is geweest, en ook wat de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk voor de financieele steun al deze ja ren heeft gedaan. Ook werd aan den heer K. J. Noij, hoofd der Chr. school, harte lijk dank gebracht voor al zijn arbeid die hij met den heer W. A. Timmers in het belang der Knapenvereen. doet. Hierna werd het le en 4e couplet van het Bondslied staande gezongen. De Bij belinleiding door den heer C. Wassenaar (penningm.) over Pred. 11 9 en 10 en 12 1 en 2 getuigde van ernstige Bijbelstudie en gaf vele nuttige en gcede uitspraken voor het geestelijk en maatschappelijk leven. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester getuigden van opgewekt le ven en financieele vooruitgang; het ver slag van den bibliothecaris was minder opgewekt, niettegenstaande er vele mooie boeken waren aangeschaft .en het aantal boekdeelen thans 575 is, waren er in het algeloopen jaar slechts 596 uitgeleend, dit is bijna de helft van voor 2 jaren. Een opwekking, om uit de ruime sorteering wat meer exemplaren aan te vragen, kon dan ook niet achterwege blijven. „Het onovertroffen sigarenmerk" werd daarna door 4 leden der J.V. zeer verdien stelijk weergegeven. Een lid der J.V., P. J. Wassenaar, droeg voor „De filoso'phische eieren", waarna 4 leden der knapenvereeniging de samen spraak „Een loopjongen gevraagd", mooi speelden. Namens den Ring Sassenheim en de afd. Naaldwijk van het Ned. Jong.verbond bracht de heer van Sprang de beste wen- schen over en wekte op om op den inge slagen weg moedig voorwaarts te gaan en de banden te versterken voor afdee ding, Ring en Bond. De heer L. C. Bouwmeester leverde een opstel over „Arbeid" en wees o.m. op de weinige arbeidsvreugde en arbeidsliefde door vele werknemers betoo.id, sprak over het streven om den arbeidsdag steeds meer te beperken; er was zelfs al uitge sproken, dat 2 uur productieve arbeid per dag voldoende zou zijn. Doch de Bijbel was ook in dezen voor de Chr. Jongelin gen het richtsnoer. In de pauze, welke hierop volgde, had den de dames het druk om de aanwezi gen van chocolade en koek te voorzien, doch ook de penningmeester, die van de gelegenheid gebruik maakte om te collec teeren, had geen reden tot klagen; de col lecte bracht ruim 21 op, terwijl ook 7 nieuwe donnateurs geboek' konden wor den. De vergadering werd voortgezet met een samenspraak „Het geweten" in 6 be drijven, door 13 personen. Deze samen spraak kunnen wij onze Christelijke ver enigingen hartelijk aanbevelen; daarin trilt ons christelijk beginsel, daarin zit veel te leeren, vooral als het zooals hier, goed wordt gespeeld. Een hartelijk ap plaus was dan ook zeker verdiend. De heer L. H. Musegaa^ droeg nog voor; „Het Roosje"; de leden der Knapenvereen. gaven nog een mooie samenspraak „Weest tevreden" en de heer W. A. Timmers een opstel, getiteld „Timotheus". Het middernachtelijk uur had reeds ge slagen, toen de eere-voorzitter Ds. P. Hof stede dezen aangenamen en leerzamen avond met een kort woord en dankgebed sloot. Moge het „Timotheus" en „Daniël' ook in de nieuwe jaarkring wèl gaan. LEIDERDORP. Vrijdagavond vierde de Ge-ref. Jongel.-Vereen. „Eben Ha"zcr" haar jaarfeest. Daartoe had zij een feestelijke vergadering belegd in de Chr. School. Deze verg-.dering werd dcor den voor zitter der vereeniging, dien heer A. G v. d. Noel te ruim 7 uur na het zingen van Ps. 145:1, met gebed geopend waarna hij las Ps. 104. Daarna sprak h\! een kort openingswoord, naar aanlei ding van dan voorgelezen Psalm, ons wijzende op de vergankelijkheid van het aardsche leven. Hij liet in het kort een. terugblik gaan op hei; jaar dat weer achter ligt, en wees er op, hoe in het verslag van de secr. helaas dit veelzeg gende zinnetje zal ontbreken, dat nie mand door den dood werd weggenomen. Vr. A. v. Hofwegen werd uit ons midi- den weggenomen, één van de beste leden onzer vereeniging nam God tot zich, en de Heere die geen rekenschap geeft van Zijne daden, moge ons uit dit sterven maar leeren hoe nietig dit aardsche leven is. Maar ook is er reden cm God te danken, daar een andere vriend als uit den dood ons werd weer- gegeven en van avond weer in ons midden mag wezen. Spr. wenschte alle (aanwezigen een goeden avond; moge de grondtoon van dit samenzijn zijn om God den Heere te loven en te prijzen. Hierna kregen we de verslagen resp van secretaris, penningmeester en bi bliothecaris te hooren, die ons een beeld gaven van den toestand der vereeniging, (waaruit bleek dat de vereeniging nog in gezonden toestand verkeert; afd. A telt 25 leden en afd. B. 24 leden, te zamen 49; ook de financiën verkeeren in goeden welstand, daar de uitgaven de inkomsten niet overtreffen, en ook de bibliotheek mag zich in een Hinken boekenschat verheugen, vooral studie materiaal. Daarna werden door de aanwezigen staande een paar coupletten van net Bondslied gezongen, en kregen we een Sjnleiding GW. Gesch. over Gen. 4 van vr. C. Koos. Verschillende voordrach ten werden door de vrienden ten bes te gegeven, en ook nog een inleiding Maatschappelijk Leven, over de vraag of lotsverbetering geoorloofd is, door vr. H Bosman. Door een aantal vrienden was een revue in elkander gezet over die reds naar Kootwijk, waar de vrienden dezen zomer in kamp geweest waren, wat zeer in den smaak der aanwezigen viel, eq. een revue dat de J.V. een me dicijn is voor alle kwal-en. Verschillende afgevaardigden voerden het woord, ook de oude heer J. Bur ger, Eere-Voorz., die op zijn bekende geestige wijze ons weer een blik deed slaan in het verleden. Ook werden wij nog vergast op een zangstukje der le den, terwijl die vrienden C. Los en G. v. d. Noel eenige stukjes op orgel en viool ten beste gaven, waaruit dui delijk bleek, dat, al doet de J.V. niet aan kunst, de leden persoonlijk er niet afkeerig van zijn. De vergadering droeg een zeer gezel lig karakter, terwijl eenige dames voor de inwendige mensch zorg droegen Daar intusschen het middernachtelijk uur al verstreken was, werd de verga dering na een kort woord door den heer "W. Samson met dankgebed geslo ten. Het schoolgebouw was geheel ge vuld. t LIS3E. Zaterdagmiddag om drie uur had onder groote belangstelling plaats de eerste steenlegging voor het nieuw te bouwen kerkgebouw der Chr. Geref. Kerk alhier, door den WelEerw. hoer Ds. v. d. Molen. Vooraf sprak déze een korte rede uit. waarin hij o.m. besprak hot feit dat over geheel rveaenand nieuwe kerken verrij zen; dit in tegenstelling met het bui tonland. Hoewel wij al deze kerkenbouw niet vcor 18 karaats mogen taxeeren is het toch een verblijdend verschijnsel Het stemt spr. ook tot dankbaarheid dat tct dozen nieuwbouw moest en kon wor den overgegaan, daar de Heere de Chr. Geref. Kerk van Lis se, ondanks vele zond'-n, toch kennelijk zogent. Imnrrs wordt dit kerkgebouw niet gesticht uit lust tot grootdoenerij of weelde, maar omdat het thans gebruikte gebouw, door den gestadigen groei der gemeente, te klein geworden is. Met de bede om Gods or misbaren zegen, werpt spr. een blik in de toekomst, want zoo ooit dan is ook hierop van toepassing: „Tever- geef3 werken de bouwlieden, zoo God zijn zrg"-n inhoudt". Van harte hoopt spr., dat dit gebouw alleen en uitslui tend zri gewijd z'jn aan de Eere Gods Liever zou spr. h^t gebouw door een cyclcon verwoest, cf door het hemel vuur verniet'gd zien, als het niet zou dienen om er den vollen Raad Gods te verkond:gen, en er aan Zjjn Woord zou te kort worden gedaan, hetwelk het m'ddolpunt zal moeten zijn. Dit werk is niet des menschen, maar Godo's op Wien spr. dit wil afwentelen met do eerste steenl gging, waartoe hij hierna overgaat. t Gedurende deze toespraak en de steenlegging, werden een drietal pho to's genomen. Ook de kerkeraadsleden en de architecten, aDmed^ mevr. v. d. Molen en de vrouw van één dar archi tecten en do heer Zaneveld (als lid •der Bouwcommissie.), legden ieder een steen. Daor op de phrts nauwkeurig was gemarkeerd, waar do muur meest komen (het gebouw zal op een beton- voeting komen en dus waren deze stee- nen inderdaad de eersten) zullen de ze stoen^n rok blijv-en Eggen. Was het symbolisch dat door den Leeraar en den Kerkeraad in hoekvorm gemetselc werd, zoodat de eerste steenen alle „hoekst^enen" waren? Na afloop dezer plechtigheid werden de architecten nog toegesproken voor hun vele voorbereidende werkzaamho den; werden' de aannemers de beste wenschen gegeven voor de volvoering van het werk en word den Kerkeraad toegewenscht dat ze ook het gebouw voltooid zouden mogen zien. Met de bede dat Gods zegen op d't -werk moge rusten, opdat het vcorspoed'g voort moge_ gaan, werd deze plechtigheid na het zingen van Ps. 72 11 gesloten. Het gebouw belooft een s eraad voor ons dorp te worden en zal heel gun stig centraal gelegen zijn. OEGSTGEEST. Behalve de reeds vermelde jubilea op Endegeest deelen wij mede, dat de heer Mastenbroek op 1 Februari a.s. den dag herdenkt, dat hij werd aangesteld hij de administratie, waar hij thans de functie vervult van kassier-boekhouder. Dezen be kwamen ambtenaar zal het dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Zaterdagmiddag stond op den drie sprong bij het Witte Huis een burger, be zig zijnde de functie van verkeersagent te vervullen. De politie alhier laat zich niet zoo maar haar werk uit handen ne men en stelde zich met dezen „verkeers agent in dop" in verbinding. Bij onder zoek bleek het te zijn C. van As uit Lei den, die te veel aan Bacchus geofferd had en ter ontnuchtering werd ingeslo ten in het politiebureau, waar hij een en ander vernielde en nogal luidruchtig was. Zaterdagmiddag reed een Fordauto van A. K., bestuurd door J. C. K., uit IJ- muiden bij het Groene Kerkje in het wa ter. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De oerzaak moet gezocht worden in te hard rijden. Fa. van de Ameele bracht de auto weer op het droge, waarna deze op eigen kracht weer verder kon. In het vereenigingsgebouw hield het Fonds v. Ziekenhuisverpleging zijn jaar vergadering onder voorzitterschap van den neer B. J. Averdieck. De notulen werden met een kleine opmerking vastgesteld. Het 3-maandelijksch financieel rapport luidde gunstig. De secretaris bracht zijn jaarverslag uit, waaruit we aanstippen, dat 18 leden van het fonds in een zie kenhuisinrichting zijn verpleegd gewor den met 528 verpleegdagen, waarvoor be taald is geworden 1257.95. Aan vervoer werd betaald ƒ85.45. Op 1 Jan. 1927 be droeg het aantal leden 815, op 1 Jan. 1928 821. De penningmeester bracht zijn finan cieel rapport uit. Aan inkomsten waren 18(32.84, uitgaven 1765.96, saldo 96.94. Dit zal worden overgebracht naar het re servefonds. Besloten werd over het afgeloopen jaar geen vergoeding in operatiekosten te ge ven. Het reservefonds bedraagt ongeveer 1000. De heer J. Myssen bracht verslag uit namens de kascontrolecommissie, waarin hij namens deze, den penningmeester dank bracht voor zijn accuraat beheer. De periodiek aftredende leden, de heer Averdieck en Mej. Rïetmeijer, werden her benoemd. Besloten werd, dat de commis sie tot reglementherziening ook plannen zal ontwerpen van een operatiefonds. In die commissie werden benoemd de heeren J. J. Myssen, H. C. Juffermans en A. Dof- ferhof. De rondvraag leverde niets be langrijks op. Daarna sluiting. De organist der R.K. Kerk alhier, de heer J. Hoogervorst, ook buiten de R.K. kringen een bekende figuur, herdacht gis teren den dag, dat hij voor 40 jaar als organist van die kerk werd aangesteld. Namens het kerkbestuur werd hem een mooi schilderij met oorkonde aangeboden. Van het zangkoor ontving hij een gou den bril. Tegen 7 houders van honden is door de politie procesverbaal opgemaakt doordat zii hun viervoeter onbeheerd 05 den weg lieten loopen, _wat in strijd 13 met de politieverordening. Zaterdagavond is uit de electa*, tram verwijderd zekere S., die in be schonken to stand verkeerde en begou te vechten. Hij werd door de politie in de cel opgesloten dien nacht. WASSENAAR. De Raad diazer gemeente zal op Woensdag 1 Februari 's voormididags 10 uur vergaderen. Ter behandeLng bevat de ag ndao.a.: beëediging van den heer W. Boender als raedsiid; subsidie tuinbouwcursus- ontheffingen voorschriften Eouwveror- dening; benoeming verificateur van Go- meen tefi na nciën l aanbev. len word ncie heeren K. v. Bceijen, F. J. M. v. Liempt on J. Visser; vaststelling schco1 artsen- regeling; benoeming ^hoolar.sen; ont slag- en wachtg ldrege.ing; personeel Gasfabriek; wijz.ging gasprdsverkoop machines, toesteken zuiverkist-en enz. Gasfabriek- voorstel boomen rooien langs Kerkstraat; verordening schoon heidscommissie; wijziging Pol tieverorde- ning (leggen kabels en buizen en leve ring van gas, eloctriciteit en water); WQzigng begreoting; aanvulling verorde ning fBuigirlijk Armbest.; verkcop bouw terrein eldhuyzen en de Graaf; retri- bulievero'dening M. Onderwijs; besten- dig'ng schcolgeldheffing L.O.; voorste! onteigening perceel hoek Katw, weg en Schoolstraat. RECLAME Voor AS&ein die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mönhardi's LaxeeriabEetten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. GEMENGD NIEUWS. De débacle van de Mij. voor Scheeps- verband. Donderdag 12 Januari werden in hun woningen te 's-Gravenhage gear resteerd, onder verdenking van verduis tering van pandbrieven tot een bedrag van 4 a 5 ton ten nadeele van de failliete Maatschappij voor Scheepsverband te Am sterdam, de heeren mr. L. P. D. en mr. M. P. G. K. Nadat zij te Amsterdam door den subs, officier van Justitie verhoord waren, werd mr. M. K. in vrijheid gesteld, wijl geacht werd dat bij dezen boos opzet niet aanwezig was. Thans wordt gemeld, dat na behandeling in raadkamer, welke meer dan 3Y* uur duurde, het Gerechtshof te Amsterdam de beschikking van de rechtbank aldaar, waarhij de gevangenneming van mr. L. P. D. was bevolen, heeft vernietigd en de in vrijheidstelling van Mr. D. gelast. Voor vaders verjaardag. Vrijdagavond kwam een man op het politiebureau te Deventer vertellen, dat zijn 12-jarig doch tertje was overweldigd en dat hij haar gevonden had op deii zolder met vastge bonden handjes en een doek om den mond gebonden. En Marietje deed het volgende verhaal, bevend en trillend als een espen blad: In den middag, toen ze alleen thuis was, kwam er een man aan de deur. Die gaf haar een slag op het hoofdje en ver der wist ze niets meer. Ze kwam pas bij, bovèn op den zolder. Politierechercheurs onderzochten en be vonden, dat laden van kasten waren open gebroken. Een bedrag van ƒ7.50 werd ver mist. Maar politie-ervaring leert, dat kinde ren gemakkelijk fantaseeren. Marietje werd dus A faire genomen en jawel, ze kwam ten slotte tot een bekentenis. Ze had alles gejokt en het geld zelf ge stolen. Want, vader was jarig en ze had eenigen tijd geleden, toen vader zoo lief voor haar was, hem voor zijn verjaardag een horloge beloofd. Ze zou er voor sparen doch daar was niets van gekomen. Maar het horloge had ze gekocht van die weg genomen drie rijksdaalders. En voor zichzelf had ze er ook nog een pop van gekocht. De „Friesland" in het ijs. Men meldt uit Lemmer d.d. 28 Januari: Omstreeks 3 uur werden door de „Fries land" vier stooten op de stoomfluit ge geven, ten teeken dat de boot geen kans ziet de open zee te bereiken. Op dit sein vertrekt de kapitein Doornspleet morgen vroeg om half zeven met een vlet met le vensmiddelen naar de boot. Ook is hier bericht binnengekomen, dat er morgen een zeer sterke sleepboot uit Amsterdam komt, om de in het ijs zitten DOORLOOPENDE AGENDA. Jan. 30, Febr. 6, Febr. 13, 31, 8. Uitv. D. O. S. en 14. Febr. 1, Kn.ver. Mijn zoon 2, geef mij uw hart. 9, Drankbestrijding 16, Winterlezing. Ds. Kruyawijk. 17, Uitv. Con Amore. 4, 10, Zendingssamenk. 18, Fcbr. 20, Uitzendavond Leid- Febr. 27. Mrt. 5 sche Chr. Radiover. 28. 6 21. 29. 1. 22, Geref. Ouderver. 23. Mrt. 8 Vrouwenbond, 24, 2. 9 25, 3. 10 Mrt. 12, Mrt 26. Apr. 2, Kunst v. Allen. 13. 27, 3. 14. 28. 4. 15, 29. 5, 16, 30. 6, 24. 31, 7, Apr. 9, Apr. 16, Apr. 23, N 10. 17, ft 24, 11. 18. 25, 12. 19, 26. 'w 13, 20, 27. 14, 21, ft 28, de boot te assisteeren. Kapitein Doorn- spleet rapporteerde, dat de „Friesland" op 7 K.M. a'stand van de kust zit. Ernstige val. Te Tilburg is in de Klaverstraat mej. van G. van de trap gevallen en ernstig aan het hoofd ver wond. Zij werd bewusteloos opgenomen en naar het R.K. gasthuis vervo ird. Daar haar toestand levensgevaarlijk is, werden haar de laatste H.H. Sacramenten toege diend. Verdronken. Onder de gemeente 't Zand (N.H.) is de schuit van den 30-jari- gen schipper Pekel uit Akersloot gezon ken in het Noord-Hollandsch kanaal. De man verdronk. Hij laat een weduwe met twee kinderen achter. Aan de gevolgen overleden. Het zoon tje van W. de Kort te Vught, dat voor eenige dagen van een aanhangwagen van een vrachtauto viel en werd overreden, is gisteren aan de gevolgen overleden. Door een ongeluk doodgeschoten. J.l. Vrijdag nam de kommies der rijksbelas tingen A. M. van der Wiel te Wernhout (Zundert) schietproeven uit een revol ver. Toen het wapen weigerde, wilde hij het onderzoeken, waarbij het afging en een schot hem in de borst trof. Eenige oogenblikken later is v. d. Wiel, die 27 jaar oud en ongehuwd was, overleden. Berooving. Op de grens Eindhoven Geldrop werd zekere v. V. uit Geldrop door drie jonge mannen aangesproken, die hem om vuur vroegen. Toen hij zei- de dat niet te hebben,grepen ze herp vast en beroofden hem van 30. Daarna duw den ze hem in het Eindhovensch kanaal, waaruit v. V. zich met veel moeite wist te redden. Bij een aanvaring verdronken. Za terdagmiddag had in de Ringvaart nabij Cruquis een aanvaring plaats tusschen een Rijnaak en een kleine sleepboot, met het gevolg, dat de machinekamer van de sleepboot vol water stroomde. De 23-jarige machinist J. H. Aantjes, uit Dordrecht, schrok zoo, dat hij door den uitgang van de machinekamer naar buiten ging en in de Ringvaart sprong. Hij zonk onmiddel lijk en na 2M uur is zijn lijk opgehaald. Een rultenkrasser betrapt. Zaterdag nacht is het te Amsterdam aan twee re chercheurs mogen gelukken een ruiten- krasser op heeterdaad te betrappen. Een tramwagen in brand. Zaterdag ochtend omsfreeks elf uur is op den hoek van Bezuidenhout en Schenkweg te 's-Gra venhage door kortsluiting brand ontstaan op het achterbalcon van een motorwagen van de N.Z.H.T.M., die uit Katwijk was gekomen. De vlammen sloegen eerst uit de schakelkast. De passagiers konden nog tijdig den wagen verlaten. De brandweer werd dadelijk gealarmeerd. Toen deze ar riveerde, stond het achterbalcon in lichte laaie. Met een kleine straal op den mo torspuit werd het vuur binnen korten tijd gebluscht. Het balcon was geheel uitge brand, terwijl ook het dak vernield was. De wagen werd op dood spoor gereden en is later aan een anderen trein gekop peld en naar de werkplaats te Leiden ge reden. Aanvaring. Zaterdag is in de Waal haven te Rotterdam het gesleepte Rijn schip Agnes uit Waspik in aanvaring ge komen met het motorvrachtschip Spes Sa- lutis. Van dit laatste schip zijn de roef en de railing beschadigd, de Agnes kreeg geen schade. Persoonlijke ongevallen de den zich niet voor. De onbewaakte overwegen. Zaterdag ochtend reed de landbouwer H. Boot, van Hoornaar, met paard en kar den onbe- waakten overweg te Schelluinen oyer op het oogenblik, dat er een trein passeerde. Het paard werd door den trein gegrepen en. gedood. De voerman is ongedeerd ge bleven. Verhuiswagen gekanteld. In den af geloopen nacht raakte de chauffeur van een vrachtauto, beladen met huisraad, van Heerlerheide op weg naar Amster dam, nabij Veenendaal, de juiste richting kwijt. Dit bemerkte hij echter pas, toen de auto reeds boven de sluizen was van het fort „De Roode Haan". De chauffeur durfde toen niet verder door te rijden en zette den wagen voorzichtig achteruit, met het gevolg, dat deze van het hooge talud van den weg gleed. De wagen kan telde en bleef gelukkig juist op den kant van het diepe kanaal liggen. De voor-in zittende personen waren eveneens spoe dig naar buiten geklauterd, toen bemerkt werd, dat twee van de zeven kinderen te I water waren geraakt. Door snel ingrijpen wist men de twee kinderen spoedig op het droge te krijgen. In het geheel zaten twaalf personen in den auto en spoedig bleek, dat nog één kind vermist werd. Na lang zoeken in den donkeren nacht vond men den kleinen peuter onder het verspreide huisraad aan den kant van 't water rustigslapende. Per auto van de fam. L. te Veenendaal werd de familie naar Amsterdam overge bracht. De vrachtauto is later opgetakeld en kon daarna de reis naar de hoofdstad des lands voortzetten. De schade bleek gering te zijn. Land- en Tuinbouw. INVOER VAN VEE EN VARKENS IN BELGIS. Naar aanleiding van gestelde vra gen inzake de bepalingen die gelden voor den invoer van Nederlandsch vee in België deelt de Nederl. rijks- landbouwconsulent in België mede, dat de invoer van varkens verboden is, tenzij zij bestemd zijn voor on middellijke slachting in de grensstal- len. Voor fokdoeleinden geeft het ministerie van landbouw soms een invoervergunning, doch niet voor meer dan vier of vijf stuks tegelijk. Runderen mogen den lsten en den 16den van elke maand ingevoerd wor den. Zij moeten een quarantaine on dergaan van 10 dagen om getubercu- lineerd te worden. De kosten hiervan bedragen 20 kr. per stuk. Bij den invoer van levend vee wordt een overdrachtsbelasting van 2 pCt. geheven. DE ALBION-AARDAPPEL. Men meldt uit Sappemeer: De Albion, gekweekt door den heer G. Veenhuizen, den bekenden kwee- ker van nieuwe aardappel-varieteiten alhier, die op het proefveld te Borger- compagnie een glorieuze intree beeft gemaakt, zal in de toekomst als fa brieksaardappel een allereerste plaats innemen. Het oordeel der ver bouwers in 1927 is ongemeen gunstig, zoowel wat de hooge opbrengst als het gehalte betrof. Hij gaf op de proef- boerderijen te Borgercompagnie en Emmercompascuum de hoogste zet- meelopbrengst van 11 soorten en over trof zelfs Thorbecke in opbrengst en zetmeelgehalte. S cheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DRECHTDIJK Vancr. n. Rott 26 te Porti. (0.1. RIJNDAM Rott. n. N.-York 29 te HaE fax verwacht. WESTEKDIJK 28 v. N.-York n. Rott. VEENDAM 28 v. N.-York n. Bermuda. LEERDAM N.-Orl. n. Rott. 28 2.45 n.m. van Boulogne. GAASTERLAND 28 v. Rott. n. N.-York. BINNENDIJK 28 v. Rott. n. Philadelphia HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MELISKERK thr. 26 te Algoabaai. RIETFONTEIN uitr. 27 v. Pt Sudan. GRIJPRKERK uitr. 27 te Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. RIJNLAND uitr. p. 27 Beaohy Head. CERES uitr. 27 te Dakar. DELFLAND thr. 26 v. Libreville. EEMSTROOM thr. 26'v. Seccondee. REGGESTROOM 28 v. Hamb. n. Amst. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. KENNEMERLAND uitr. 27 v. Bahla. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG uitr. 28 te Belawan. JACATRA uitr. 28 te Belawan. INSULINDE uitr. 27 v. Southampton. GAROET uitr. p. 27 Gibraltar. KOTA RADJA thr. p. 27 Suez. INDRAPOERA 28 v. Rott. te Batavia. MERAUKE 27 v. Rott. te Batavia. MODJOKERTO 28 v. Bremen n. Rott KEDOE thr. 28 v. Ldn. en pass. Grave send. KOTA RADJA thr. 28 v. Pt. Said. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PR. DER NED. 28 v. Bat. te Amsterdam P. C. HOuFi' uitr. 28 v. Colombo. KANGEAN uitr. 28 van Suez. REMBRANDT thr. 28 van Pt. Said. RIO UW thr. 27 v. Marseille. KON. PAKETVAART MIJ. f^RF.MF.R 27 van Belawan Deli.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6