NIEUWE LEIDSCHE COURANT Gods wondere leidingen. van MAANDAG 30 JAN. 1928 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. huldeblijk voor de koningin moeder. Namens het comité voor de aanbie ding van een blijk van buide aan de Koningin-Moeder wordt ons geschre ven: Het comité, dat zich gevormd beeft om aan de Koningin-Moeder een hul deblijk aan te bieden, wanneer zij 50 jaar Nederlandscbe vrouw is, beeft van vele zijden instemming met bet plan gevonden. Nu bet eere-comité en bet werk-comité gevormd zijn, zal men zoo spoedig mogelijk overgaan tot bet verder uitbouwen van de or ganisatie. Zooals reeds gemeld is, ligt bet in bet voornemen van bet comité, gelden bijeen te brengen voor een hul deblijk van de Nederlandscbe vrouw, in den uitgebreidsten zin van bet woord. Daarom zal binnenkort een beroep worden gedaan op elke vrouw in Nederland van eiken rang en stand, om door een gave naar draag kracht deel te nemen aan de buide. Het penningske van de weduwe wordt evenzeer op prijs gesteld als de gave van de vrouw, die met bezit gezegend is. Want bet gaat niet om de grootte van de som gelds; bet gaat om bet aantal vrouwen, dat deelneemt. En welke vrouw zou niet gaarne een ga ve afzonderen voor een Koninklijke Vrouwe, die 50 jaar liefde gaf aan bet Nederlandscbe volk, die 50 jaar dat volk zoo beeft lief gekregen, dat zij alleen toestemde in de huldiging, wanneer in baar de Nederlandscbe Vrouw gehuldigd werd? Vol toewijding gaat bet comité dan ook verder met de werkzaamheden. Het ligt in de bedoeling, het werk te decentraliseeren. De vrouwen van de commissarissen der Koningin in de elf provinciën zullen provinciale co- mité's vormen, met vrouwen-afge vaardigden van de steden uit deze provincies. Deze stedelijke afgevaar digden zullen stedelijke comité's vor men. Voor al deze comité's wordt weer een beroep gedaan op vrouwen van eiken rang en eiken stand, om hulp te verleenen bij bet vele werk, dat zal moeten worden gedaan. Elke commissaris-vrouw beslist, boe in baar provincie bet best kan worden gewerkt. In de eene provincie zal men beter kunnen werken met lijsten, in de andere met bussen. In ieder geval moet discreet worden gewerkt. Er wordt niet genoteerd wat geschonken wordt, wél, hoeveel vrouwen een gave schenken, om bij de huldiging te kun nen mededeelen: Majesteit, zooveel duizend vrouwen bieden U dit ge schenk aan. Voor de groote steden worden af zonderlijke comité's gevormd. Mevr. Patijn werkt reeds in Den Haag. Het comité hoopt allerwege zooveel instemming en medewerking te ont vangen. dat met de inzameling al in Mei zal kunnen worden begonnen. wijziging krankzinnigenwet. Wij vernemen, dat ter voorbereiding van een partieele wijziging der krank zinnigenwet door de ministers van Binnenlandsche Zaken en Justitie een kleine ambtelijke interdepartemen tale commissie is aangewezen be staande uit vier personen, t.w. twee departementale ambtenaren (een van Binnenlandsche Zaken en een van Justitie) en de beide inspecteurs van het Staatstoezicht op krankzinnigen gestichten. Deze commissie beeft reeds een aanvang gemaakt met baar werk zaamheden. de emigratie. Naar wij vernemen, heeft de Cana- deesche regeering besloten, de toela ting in Canada te weigeren van emi granten, die op grond van een steun regeling of tegen gereduceerden pas- saceprijs emigreeren. liet zou derhalve niet meer moge lijk zijn met rijks- of gemeentesteun nao.r Canada te gaan. Volgens deze nieuwe bepaling van tie Canadeesche regeering worden in Canada uitsluitend personen en fami lies toegelaten, die den overtocht ge heel voor eigen rekening maken. haazevoet af? Naar verluidt, zoo meldt „De Gooi en Eemlander", is het waarschijnlijk, dat de heer Haazevoet binnenkort zijn ontslag als Eerste Kamerlid zal in dienen. Is dit het geval, dan zal burge meester Reymer van Hilversum, als opvolger op de ranglijst, lid van de Eerste Kamer worden. geen animoi Wij lezen in de Telegraaf: „De Nederlandscbe Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst blijft zich voorloopig, naar het gevoelen van vele deskundigen ten onrechte, op het standpunt stellen, dat door het Amsterdamsch massa-contract de vrije artsenkeuze zal worden aange tast. Tengevolge van dere opvatting blijkt het niet mogelijk, alr'us meldt men, een orthopaedist of chirurg te vinden, die bereid is, de leiding op zich te nemen van deze massage-in richting. Hiervan is weder het gevolg, dat' de Ned. Ver. tot Inrichting van een Wetenschappelijk Centrum voor Lichamelijke Opvoeding niet in staat is de in het contract gestelde bepa lingen ten aanzien van de medische leiding der inrichting r.a te komen, zoodat zij zich genoodzaakt ziet, aan het Bestuur der Rijksverzekeringsbank zijn vrijheid te hergeven Toch jammer, dat de kranten in Nederland maar schrijven mogen, wat ze willen! Het zaakje was anders tusschen het Bestuur der R.V.B. en de Academie zoo mooi in knusse ver borgenheid bekokstoofd, voegt het Vaderland er aan toe. Inmiddels meldt de Maasbode: In de Zaterdag te Amsterdam ge houden buitengewone algemeen ver gadering van de Maatschappij tot Be vordering der Geneeskunst is, na zeer langdurige discussies, met 62 tegen 58 stemmen besloten in te gaan op de overeenkomst met het R.-K. Werklie denverbond inzake de Ziekenfondsen. opbrengst kinderpostzegels en kindfrbriefkaarten. Gemeld wordt: Alle vereeniginsen, stichtingen en instellingen, die in aanmerking wen- schen te komen voor een aandeel in de opbrengst der van 15 December tot en met 15 Januari j.l. uitgegeven Kin derpostzegels en Kinderbriefkaarten, wordt verzocht zich te melden vóór 15 Februari a.s. bij de secretaresse van de Centrale Propaganda-commissie mr. J. E. B. Alting von Geusau, Ni- colaïstraat 17, te 's-Gravenhage, ten einde een formulier ter invulling te ontvangen. Aan hén die een aandeel genoten van de vorige opbrengst is op 21 Januari j.l. reeds een formulier ter invulling toegezonden. Nog wordt er a#n herinnerd dat in gevolge beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, de opbrene-st strekt ten bate van den arbeid voor het bescherming en hulpbehoevende kind. KERK EN SCHOOL. ned. herv. kerk. Beroepen: te Gramsbergen, J. C. Sal- verda te Heino; te Goudriaan-Otto- land, G. Lans, te Suawoude. geref. kerken. Beroepen: te Nieuwerkerk (Z.), j. E. Westerhuis te Hellevoetsluis. Bedankt: voor Geesteren-Gelselaar, M. Elzinga te Grootegast. bevestiging, afscheid, intrede. Het afscheid van Ds. C. Mak, van de Geref. Kerk van Tinte, zal plaats hebben op Dinsdag 28 Febr. en van de Kerk van Brielle op Woensdag 29 Februari. 20 Maart zal Ds. Mak met zijn gezin ons land verlaten en zooals gemeld, 23 Maart van Genua per boot vertrek ken. De bevestiging en intrede van Ds. H. Hasper, als predikant bij de Geref. Kerk in Hersteld Verband te 's Gra- venhage, is bepaald op Zondag 4 Mrt. a.s.. Als bevestiger zal optreden Dr. J. G. Geelkerken van Amsterdam. Op 1 Febr. a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat Ds. E. Barger Ezn. zijn loopbaan als predikant begon te Groo tegast. In 1905 ging hij naar Dalfsen om Januari 1912 als predikant-directeur op te treden aan de stichtingen voor Epilepsie te Haarlem en Heemstede. Het beroep uit Antwerpen in 1920 werd aangenomen en in 1923 het be roep uit Tienhoven. Oct. 1927 heeft hij deze standplaats verwisseld voor Hoorn, waar hij thans als predikant verbonden aan de Ver. van Orthodox Hervormden. beroepingswerk. Naar we vernemen is het beroep der Chr/ Geref. Kerk van Amsterdam- Oost op Ds. Driessen te 's Gravenzande voor de tweede maal op hem uitge bracht en zulks met bewilliging van de classis. De kerkeraad der Geref. Kerk te Scheveningen heeft in zijn Donderdag gehouden vergadering uit de eerst door hem gemaakte groslijst een be paald tal geforkneerd, om daaruit in zijn volgende vergadering een tweetal vast te stellen, zulks ter vervulling van de vierde predikantsplaats. De kerkeraad besloot op grond van voor twee jaar bij een beroepingswerk opgedane onaangename ervaringen, eerstbedoeld tal niet te publiceeren. giften en legaten. De Geref. Kerk te Haarlem heeft van iemand, die onbekend wenscht te blij ven een gift van 7000 ontvangen. De kerkeraad van Enschedé ont ving een gift van 1000, zijnde het be drag van het batig saldo van de klei ne plaatselijke kerkbode. eigen zending. Ds. Kersten pleit in „De Saambin-. der" nog eens voor de eigen zending der Geref. Gemeenten. „Meermalen zoo schrijft hij vraag ik mij af: wat hebben wij met de Zending voor? Enkele gemeenten collecteeren; vele niet. Waarom niet? Wel wij zouden zoo gaarne weten, of wij iets beginnen kunnen. Komt de mogelijkheid in het zicht van een zen deling uit te zenden, dan bloeit de of fervaardigheid vanzelf op. Welnu, wat de financieele zijde en dat is maar de uitwendige be treft, heb ik wel eens gedacht en ge rekend. En de uitkomst? Dat het m.i. goed kan. Maar dan moet eerst een stamkapitaal van 60.000 bijeenge bracht worden. De collecten kunnen dan in het on derhoud voorzien. Het ware m.i. niet onmogelijk binnen een paar jaar een halve ton saam te brengen. benoemd. Tot vader en moeder in het Rust huis voor Ouden van dagen van de Geref. Kerk te Leeuwarden, zijn be noemd de heer K. Horjus en echtge- noote te Heeg. de kerk en het sociale vraagstuk. De Kerkeraad der Geref. Kerk te 's Gravenhage-West heeft, zulks naar aanleidnig van een verzoek van den Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, beslo ten in de besteksbepalingen voor den bouw van de derde kerk op te nemen, dat de aannemer, bij het werven van aanvullingskrachten zich bij voorkeur tot het bureau van genoemden Bond zich moet wenden. Ook besloot de Kerkeraad, op ver zoek van genoemden Bond in het be stek op te nemen de bindendverkla ring van het hier ter stede geldend arbeidscontract. DE CHR. KERKEN IN BRITSCH INDIë In de Christelijke kringen van Britsch Indië is tweeërlei streven merkbaar. Ten eerste dat naar eenheid. De verschillende Kerken zoeken el kander, teneinde te komen tot een ver eeniging. Aan de andere zijde wil men een scheiding, n.l. van de Engelsche moe derkerk, de Church of England, in den zin van zelfstandigheid van de Indi sche Kerk. Voorstellen daartoe zullen spoedig door de Engelsche regeering worden ingediend. De scheiding zou volgens de verwachting in 1930 haar beslag krijgen. De leider der eenheidsbeweging, de Anglicaansche bisschop van Bombay, schreef onlangs in de „Church Assem bly News'dat het gereed zijnde ont werp na lange studie overeenstem- me'. d gemaakt is met de bestuursre glementen der Kerken op Anglicaan- schen grondslag, die reeds vroeger hun zelfstandigheid verkregen. het christendom in soedan. Onder ruim dertig volksstammen in Soedan wordt tegenwoordig ge werkt door de Vereenigde Soedan- zending. Toen Soedan ontsloten werd voor den Christelijken zendingsarbeid scheen het, alsof de Islam hier door middei van een pénétration-pacifique heer en meester zou worden, hetge-n den arbeid der Christelijke zending zeer zou hebben verzwaard. Daar de bestaande zendingsgenoot schappen ieder op zichzelf te zwak waren tegenover heidendom en Islam, verbonden zij zich tot de Vereenigde Socdan-Zending. Zij arbeidt nu in Nigeria, Fransch Kamerun, Fransch Aequatoriaal-Afri- ka en Engelsch-Egyptisch-Soedan. Zij heeft vele inlandsche krachten in haar dienst. mijn leeren is spelen? In het „Chr. Schoolblad Onze Vacatu res" vertelt K. onder het opschrift „Mal ligheden" het volgende: „Er is, ergens op 't platteland, een zeer ijverig onderwijzer. „Hij hectografeert zelf kaarten van de verschillende landen van Europa. Dat is zeker zeer verdienstelijk werk, het kan tenminste verdienstelijk werk zijn. „Bij eiken naam, die geleerd moest wor den, had de onderwijzer een cijfer gezet. Naast de kaart had hij de cijfers geplaatst met de desbetreffende namen er achter. Er moesten 46 namen geleerd worden van België alleen. En dat moest gedaan wor den door kinderen van 10 jaar. a „Een onderwijzer met hoofdakte ver klaarde: er zijn namen bij, die ik nog nooit geleerd heb. „De kinderen hadden al de provincies van ons eigen land nog niet allemaal ge had, maar ze mochten al vast de provin cies van België leeren. „Natuurlijk is dit malligheid. „Jammer, alleen maar. dat zooveel kin deren van die malligheden moeten profi teered En dat kinderen, die voor het over- groote deel na 't verlaten van de school niet verder studeeren. Dat was nu eens een onderwijzer, die zich 't werkelijk niet gemakkelijk wilde maken, maar als in jeugdigen ijver er maar op los werkte. „Hoe is 't mogelijk, dat zooiets in onzen tijd nog mogelijk is," vraagt K. varia. Dr. J. Hoek, Geref. predikant te 's Gravenhage, is toegetreden als me dewerker van het Diac. Coresponden- tieblad der Geref. Kerken. UIT DE OMGEVING. boskoop. Alle ouders er belangstellenden wor den uitgenoodigd tot bijwoning eener ver gadering op Maandag 30 Jan. a.s. des avonds 7K uur in de Chr. Bewaarschool aan de Nieuwstraat. De bedoeling dezer vergadering is, om te komen tot oprichting van een Ouder- vereeniging, die zich ten doet stelt: voort zetting en in standhouding van de Geref. Knapenvereeniging. Het gaat hier dus om de rijpere jeugd; weest dus allen trouw op uw post. Donderdagavond j.l. zeven uur hield in het keurig met bloemen versierde ge bouw „Salvatori" de vereen, voor Chr. Nat. Schoolonderwijs haar ouderavond. De eere-voorzitter de WelEd. heer F. J. Grootendorst Sr., opende met de ons ge bruikelijke wijze de druk bezochte ver gadering, hield een kort openingswoord en gaf als punt 2 van het programma ge legenheid tot zingen aan een dameskoor, onder leiding van den heer D. Both, het geen goed in den smaak viel. De heer H. A. van 't Laar, Hoofd der Rosenlaanschool, hield een inleiding over de vakken lezen en Ned. Taal in de hoog ste klassen der Lagere school en U.L.O., en de heer B. Jongsma Hoofd der Nieuw- straatschool, had als inleiding „Het school kind". Beide inleidingen waren hoog3t leerzaam. Op het laatst© volgde eenige bespreking. Het strijkorkest „Laus Deo", onder lei ding van den heer Schouwstra, droeg ook het hare bij om den avond zoo aangenaam mogelijk te maken, en zoo wiselden inlei dingen, zang. strijkje enz. elkander af en maakten dezen avond tot een schoon ge heel, welke stond onder het teeken van: Gode alleen de eer. De voorzitter, de heer E. Guldemond, sloot nu met dankgebed, en allen gingen om elf uur hoogst voldaan huiswaarts. Vrijdagmiddag is alhier op een hei werk aan den Laag-Boskoopschen weg, doordat epn balk weggleed, een stoomke tel omgevallen. Gelukkig kwamen geen persoonlijke on gelukken voor. De machinist was er spoe dig bij, om den stoom af te sluiten. De netto-opbrengst van den bezaar ten bate van de vergrooting van het bad huis alhier, bedraagt ƒ3850. Vrijdagmiddag werd onder groote be- langstslling het stoffelijk overschot ter aarde besteld van wijlen den heer J. v. d. Graaf, oud- onderwijzer der openbare school alhier. De overledene was verscheidene jaren bestuurslid van de vereeniging „Volkson derwijs", afd. Boskoop, benevens secreta ris van de commissie tot wering van schoolverzuim. Bij de j.l. gehouden examens in het boekhouden, afgenomen door de Vereeni ging van Leeraren in de Handelsweten schappen, slaagde onze dorpsgenoot, de heer G. van Veen Czn. Ter gelegenheid van het 12 K-jarig bestaan van de Ned. Herv. Geref. Evan gelisatie, zal er op Donderdag 2 Febr. a.s. n.m. 7 uur een dank- en bedestond gehou den worden. Als spreker hoopt op te tre den Ds. Lokhorst uit Delfshaven. Dinsdag 31 Januari n.m. 7 uur hoopt voor de Vrije Geref. Gemeente aan de Nieuwstraat op te treden Ds. Spijkhoven uit Driebergen. Burg. Stand. Ondertrouwd: A. A. j. van Gent en W. Groeneveld. Getrouwd: R. A. Vurens, 25 j. en j. c. Colla, 24 j. Geboren: Elizabeth Johanna Maria, dv. J. Kamerbeek en P. v. Rijswijk; Cornelia Johanna Marlina. dv. G. N. Berkhout en M. Blom: Egidéces Gerardus, zv. C. Bak ker en M. J. Jansen. Overleden: Willem van Leeuwen, 24 j.; Joannes v. d. Graaf, 58 j.; Maria Iloogen- doorn, 9 maanden. noordwijkerhout Het Chr. Muziekcorps „De Harpe Da vids" gaf dezer dagen zijn jaarlijksche uitvoering in „Het wapen van Noordwij- kerhout". Het gezelschap „1" Estudiantina" verleende welwillende medewerking. De Harpe Davids, directeur de heer G. W. van V'-lzen opende met het spelen van Psalm 103. Achtereenvolgens werden Washington Grays van C. S. Grafulla; Guillaume Teil, fantasie van J. Martin; Kwartet, Am Mee- resstrande. valse van Max Fischer; Vive 1' Armée, fantasie van F. B. Minne; C' est le Moment, Marsch van Aug. Eenhaus, mooi gespeeld, zeer ten genoege van het talrijke publiek, dat door krachtig pplaus telkens blijk van waardeering gaf. Met Gezang 49 werd Wet muzikale gedeelte ge sloten. Daarna gaf „1' Estudiantina" blijk van haar studie Een drietal stukken: „Het huwelijk van Ilans", „De rijke Barbier" en „Het valsche Etiket" werden goed uit gevoerd, terwijl ook nog een 2-ta'. voor drachten ten gehoore werden gebracht. De lachspieren zijn flink in beweging geweest en hoewel wij gezonde humor zeer goed kunnen plaatsen, toch trof het ook ditmaal weder, dat 1' Estudiantina zoo weinig geeft, waar „pit" in zit, waar iets ten goede van blijft. Ook betreuren we het, dat deze jaarlijk sche uitvoeringen van „De Harpe Davids" niet met gebed worden geopend en met dankzegging worden gesloten. Wij zou den zoo gaarne z;en, dat „De Harpe Da vids' ook in dezen „etn zuiver geluid" gaf. De eere-voorzitter, Ds. P. Hofstede, deed nog een ernstig benep op de aanwezigen om De Ilarpe Davids te steunen, omdat er spoedig een 3-tal nieuwe instrumenten aangeschaft moeten worden, welke onge veer ƒ300 kosten. De penningmeester, de heer M. Waaning, wil gaarne eventueele giften hiervoor in ontvangst nemen. De Chr. Jongelingsvereen. Timotheua en haar onderafd. de Knapenvereen. Da niël, vierden Vrijdagavond in de Gemeen- FEUILLETON. 'Jój o „Dat zit nog", bromde Torry, die tegen deze redeneering niets wist in „Luister dan eens even..,, heb ik dan a-uppie ook aan den agent over- ge-itveiu, toen ie juist z'n hand in den van lui. dame had gestoken, om er wat uit te gappen? nee, nietwaar? ia Leo je vriendje gewaarschuwd en ik ben jou ook niet laten oppakken, i.i weet ik dan, dat je de kerablokken leeg steeltwat blief je?" e zijn hier nog niet goed en wel weg", en Torry keek angstig rond, „iiwes kan best een paar agenten be steld hebben „Volstrekt niet, kijk maar eerst eens uit de ramenen daar is de deur.... je kunt zóó wegmaar ik wou eens met je praten, Torry „Hand d'r opdaar nouben je gerust? ga dan zitten en luister eens goed! Hoe oud ben je?" „Veertien jaarl pas geweest". „Hoe heet je en wie zijn je ouders?" „Ik heet George Mates en m'n ouders zijn dood' „Heb je niemand op de wereld? geen familie?" „Niet, dat ik weet.... bij Pupple z'n moeder slaap ik en die zorgt ook voor mijn kleeren zoo'n beetje". „Zoo dan zal ik je eens wat ver tellen". Nu verhaalde Bobby aan de aan dachtig luisterende knapen zijn eigen levensgeschiedenis en daarna vroeg hij hun, of zij ook niet liever knappe, ordentelijke menschen wilden worden, dan als vagebonden rond te zwerven, altoos in angst, betrapt en opgepakt te worden. Pupple knikte hevig van ja.... wou welTorry staarde den spreker wijfelebd aan.... de school leek hem alles behalve aanlokkend en wie moest dan de centen voor Pupple's moeder thuis brengen.... nee, het ging niet, stellig het ging niet! „Met Pupple's moeder zou ik kun nen spreken en die centen.... och, jullie versnoept de meeste". „Ja, dat doen we ook", zei Tupple, en Torry maakte daarop geen tegen werping. „Kijk nou 's, Torry", drong de gast heer aan. ie wilt zoo graag je vrij heid behouden, maar wanneer de po litie je oppakt, en dat gebeurt toch vroeg of laat, dan ga je tot je twintig ste jaar naar een Rijks-opvoedings gesticht. en daar heb je het wel goed. maar je zit achter de hooge muren. Nu kun ie vrij blijven, als je maar het gappen laten wilt en naar school gaat, om wat te leeren en eerlijk je brood te verdienen. Ik zou je best als loopjongen kunnen plaatsen en 's avonds op een school zien te krijgen dan verdiende je meer voor Pup ple's moeder dan nou met gappen en je werd een fatsoenlijk man. lijkt dat je niet?" Neen. het leek den zwerver niet erg. maar de gedachte aan het gesticht voor verwaarloosde kinderen maakte dat hij toestemde, om althans te pro- beeren.... ging het nietdan kon hij er altoos nog mee uitscheiden! Pupple en Torry waren door juffrouw Kor aan het werk gezet met hout en turf hakken, en dat zij verder haar hielpen bij allerlei andere huis houdelijke karweitjes. De uren vlo gen om, de zoete thee smaakte hen overheerlijk, des avonds aten zij zoo veel pap en boterhammen als zij maar lusten en welvoldaan trokken beiden huiswaarts met elk een dubbeltje als arbeidsloon der goede huisvrouw.... méér hielden zij van hun snoepgeld toch ook niet over en wat hadden zij nu tweemaal heerlijk gegeten! Pupple vooral voelde heel veel voor het vooruitzicht, eiken dag zijn buik je vol te krijgen en op zijn gemak in school te kunnen zitten, luisterend naar een mooi verhaal, een mooi lied- te zingende of met andere kinderen op de ruime speelplaats ronddraven de. Maar Torry beloerde hem: „Ja dat denk je maar; ze zullen je zien aankomenden geheelen morgen moet je leeren van het zwarte bord, uit een vervelend boek, en dan letters en cijfers zetten op een nare lei of in een akelig schriften als je niet wilt.... pats! om je eene en pats! om je andere oor.... ik weet het bij ondervinding't zal je niks mee vallen". Toen sloeg kleine Pupple de schrik om 't bevende hartje en had hij niet aan meneer Bobby zoo vast beloofd, naar school te zullen gaan, zeker was hij er vèilig ver van weggebleven.... maar nu moest hij wel. 't Viel echter de kleine baas hard mee.... aan oorvegen dacht de juf- trouw blijkbaar nietwél gaf zij den nieuwen schuwen leerling een mooie griffel en een spiksplinternieu we lei en die mocht hij beide mee naar huis nemen, om er nog eens wat streepjes en hanepooten op te trekken voor eigen oefening, want Pupple was nog al achter bij de klasse. Nu, die achterstand was met een goede maand ingehaald en nu kon Pupple niet alleen goed mee, maar de onderwijzeres ontdekte, dat hij een klein talentvol kereltje was, waar best iets van te maken viel. Zij kreeg schik in den aardigen aanhankelijken knaap en ging eens met diens moe der praten en toen hoorde zij het ge- heele droevige verhaal van Pupple's prilste jeugd en ook, wie hem uit die ellende verlost had en door wiens liefdevolle zorgen het arme straat kind op weg was, een flink, nuttig lid der samenleving te worden. Pupple hechtte zich met heel zijn liefhebbend hartje aan de vriendelijke juffrouw Jenny Hil, die hem op school zulke genotvolle uurtjes bezorgde en aan tien goeden meneer Bobby, voor wien hij dikwijls boodschappen deed en die hem altoos bij juffrouw Kor een of andere versnapering bezorgde. Zijn heerlijkste dag was echter de Woen9- dag-namiddig wanneer hij samen met Torry de gast mocht wezen van juf frouw Kor, lie hen onthaalde op spek- pannekoeken en appelmoes of 's zo mers op kropsalade met eieren en ge bakken aardappelen, waarvoor de jon gens dan op hun beurt allerhande kleine werkzaamheden verrichten. Ook Torry was nu verzoend met zijn geregelde leven en uit vriend schap voor meneer Bobby bezocht hij getrouw de avondschool, waar hij nog al een en ander bijleerde, zoodat hij een heel andere kerel was, zooals hij zelf vol trots verklaarde aan ieder, die het maar hooren wilde. „Ezel, die ik was, beschuldigde hij zich zeiven tegen Pupple, „stommerik, om zoo'n boefjes-leven beter en ple zieriger te vinden dan eerlijken ar beid, en ik hield me zelf nog al voor erg goochem, hoor! nou!" (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5