UIT DE OMGEVING. OUDE WETERING. A.R. Kiesvereeniging. Gisteravond had in het lokaal achter de Geref. Kerk alhier een vergadering plaats van de A.R. Kiesvereeniging, welke goed bezocht was. Nadat de voorzitter, de heer Meyer, was voorgegaan in gebed en gezongen was Ps. 251, richtte hij een woord van welkom tot de aanwezigen, in 't bijzonder tot de heeren D. ITuinink en J. Karstens uit Lei den, die een kort woord tot de vergade ring zouden spreken in het belang van de Christelijke Pers. De heer Huinink, hierna het woord ver krijgend, gaf een overzicht van het ont staan der dagbladpers in ons land en van de christelijke pers in het bijzonder. Spr. teekende den strijd en de moeilijk heden, met welke reeds Groen van Prin- sterer met zijn „Nederlander" te worste len had en ten slotte de uitgave er van moest stop zetten. Hoe 'na Groen Dr. Kuyper met De Stan daard in 1872 uitkwam en met kracht on ze Antirevolutionaire beginselen heeft ge propageerd, maar ook, met welk een te leurstellingen deze groote journalist met de uitgave van ons hoofdorgaan heeft te kampen gehad. Dr. Kuyper's ideaal was: één hoofdor gaan, „D, Standaard", en daarnaast een leger van locale dag- en weekbladen, sa men strijdend voor onze beginselen en den invloed der neutrale pers brekend. Aan dat ideaal moeten wij vasthouden en on der alle omstandigheden ijveren voor een goede locale Chr. pers. Met een ernstig woord van opwekking om den arbeid van onze Chr. locale pers te steunen en haar invloed te versterken, be sloot spr. zijn rede. Hierna was het woord aan den heer Karstens, die een overzicht gaf van hét ontstaan der Nieuwe Leidsche Courant, A.R. Dagblad voor Leiden en omstreken. Spr. releveerde de pogingen welke op on derscheidene wijze zijn aangewend om voor Leiden en omstreken een antirevolu tionair orgaan te hebben. Spr. verhaalde van het verschijnen van „De Lqjdenaar" een A.R. weekblad voor Leiden en omgeving, een goed geredigeerd weekblad, dat na enkele jaren de strijd moest opgeven. Dan, van de uitgave van „De Meiboom" eveneens een A.R. weekblad, welks naam was ontleend aan de bekende Deputaten- rede van Dr. Kuyper, „De Meiboom in de Kap", doch dat eveneens, na een kort stondig bestaan verdween. Voorts, hoe in 1918 een perscomité over ging tot de uitgave van „Het Vaandel", en hoe uit dit weekblad geboren is ons tegen woordig A.R. dagblad, de' Nieuwe Leid sche Courant. Na de moeilijkheden en teleurstellingen te hebben geschetst, naast ontvangen zegeningen welke gedurende de acht jaren dat de Nieuwe Leidsche Courant verschijnt, te overwinnen waren, beval spr. ons A.R. dagblad in de belangstelling en liefde van al onze partijgenooten aan, en riep de steun en medewerking in van de Weteringers, om voor ons dagblad te ijveren en haar verderen bloei te bevor deren. Na de pauze werd gelegenheid gegeven voor debat. Door enkele aanwezigen werd hiervan gebruik gemaakt. Als slot van den wel geslaagden avond werd een inleiding ge geven door den heer van den Wijngaard, over; De verslapping van onzen tijd. Met dank aan God wijst spr. op het vele goede wat op velerlei terrein, met name op het gebied van ons Chr. onderwijs is bereikt, maar waarschuwt ernstig voor in zinking en valsche gerustheid. God eischt van ons, dat wij voor Zijn naam en zaak opkomen en strijden. Ieder kan en moet aan dien strijd deelnemen. Wanneer wij slechts gehoorzaam zijn aan Gods wet en ons hart gewillig is Hem te dienen. Zij er daartoe vooral in onze dagen veel gebed, want immers het ge bed moet de levensadem van den Chris ten zijn. Nadat door den voorzitte'* een woord van dank is gebracht aan de sprekers, wórdt de vergadering gesloten en gaat de heer Huinink voor in dankzegging, nadat gezongen is Psalm 86 6. HILLEGOM. De Chr. Zangvereen. „Zingt den Heer" eere-voorzitter Ds. J. H. Grolle, alhier, di recteur S. P. Visser, zal een uitvoering ge ven op Woensdag 8 Februari 1928 des avonds half acht in de Ned. Herv. Kerk alhier, met medewerking van het Kinder koor ..Halleluja" en Mej. A. Nieuwkamp (piano). De Chr. Nat. Werkmansbond, afd. Ilillegom houdt een vergadering op a.s. \Voensdag 1 webruari des avonds half 8 in de Julianaschool (boven). Inleider is de heer L C. Baas. Voorts als spreker Ds. J. H. Grolle, met het onderwerp: „De re volutionaire chaos in Rusland en Honga rije". Voor hen, die als begunstiger of als ouders geen recht van toegang hebben op het jaarfeest der Chr. Jongelingsvereen. „Psalm 119 9", zijn nog een twintigtal kaarten, tegen den prijs van ƒ0.50 be schikbaar. Het zijn er niet veel, men zorge dus niet te laat te zijn. Ze zijn verkrijg baar bij A. van Drunen, Sigarenmagazijn Iloogrwerfstraat. Beguns*'jers(sters) ouders en andere vrienden van onze vereeniging, houdt dus 9 Februari vrijl Wel is dien avond als spreker alhier de heer Sevensma, die ook 7 Februari spreekt, maar laat dit daar om geen beletsel zijn, om 9 Februari voor ons jaarfeest vrij te houden. De afd. I-Iillegom der Chr. Besturen bond houdt Donderdag 2 Februari a.s. des avonds half acht in het gebouw „Patri monium" aan de v d. Endelaan een pro- pagandavergadering, waar als spreker hoopt op te treden de heer van Vliet, uit Utrecht, met het onderwerp: „Geen revo lutie, dojh reformatie". KOUDEKERK. NICOLAAS FRANCKEN 1888 1928 Morgen, Zondag, is het juist 40 jaren ge leden dat de Geref. Kerk te dezer plaatse tot openbaring kwam. Het zou de moeite loonen om, als in vo gelvlucht, een reeks van herinneringen naar voren te brengen en mannen voor uw geest te roepen, welke als helden ge staan hebben in den kerkelijken strijd. We hooren nog den nagalm van de spot taal van de Sanheribs en Sanballats van vóór 40 jaren: „Wat willen die werklui met hun halve centen?" Maar, God lof, er waren ouden en jon gen, die belangstellend vraagden, gelijk velen bij het Pinksterwonder: „Wat wil toch dit zijn?" Genoeg hiervan, bij het overzien der 40 voorbije jaren herhalen wij het aloude Dichterwoord: „Hier weidt mijn ziel met een verwonderend pog!" Wij willen wijzen op den man, wiens beeltenis hierboven staat, Nicolaas Franc ken, welke heden jubileert; 40 jaren lang heeft hij de Geref. Kerk gediend als ouder ling en nog wel al die jaren gefungeerd als Scriba. Nicolaas Francken, geboren 18 Augus tus 8531 te dezer plaatse uit eenvoudige ouders, heeft, toen hij eenmaal zoo na was, met vrucht de openbare Lageré school doorloopen, hetwelk nog aan alles te mer ken is. Destijds scheen er ook nog gele genheid te bestaan, voor wie het wilde, de Fransche taal te leeren, ten minste van tijd tot' tijd laat hij' daar nog wel eens een tikje van los. Als jongen verloor hij reeds vroeg zijn vader, welke, daar hij Huis- en Rijtuig schilder was, de knaap zoo gaarne ook in dit vak had opgeleid. Evenwel de nood drong; die taak was weggelegd voor één der oudere en ver trouwde knechts. De echt Chr. opvoeding droeg reeds vruchten, ook bij Klaas, zooals hij in huis en in den volksmond heette en bij het opgroeien, ook mede onder leiding van zijn moeder, welke een „stille in den lande" was van den echten stempel, werk te hij niet alleen vlijtig in het bedrijf, maar ontwaakte ook meer en meer in hem de drang des harten om den Heere te zoeken in zijn jeugd. En immers God laat niet varen het werk Zijner handen. Gods werk is, het zij blijde erkend, geen menschenwerk. Wij laten menigwerf het werk halver wege, maar Hij verlaat niet, wat Zijn hand begon. Dit werd ook aan den jubilaris beves tigd. Wij ontmoetten hem als jongen, als onze leermeester en onderwijzer op de De toegang is vrij en er is gelegenheid tot gedachtenwisseling. Burg. Stand. Ondertrouwd: C. Th. v. Roode en J. E. van der Tonnekreek; J. Seijsener en A. M. Kockelkoren; J. van der Kaap en J. Hilverda; C. M. J. de Mooij en A. M. Schmidt. Getrouwd: W J. van Maris en M. Ne- derpelt; H. van Berkel en J. M. Hencke. Bevallen: P. SeppBeukers, Z.; J. M. HuismanJongkind, Z.; P. Schniedewind Polak, Z.; D. Onck—Otte, Z.; B. van An- del—de Jong, Z.; A. J. M. Schuit—Veer, Z. KATWIJK AAN ZEE. Gisteravond hield de Coöperatieve Winkelvereeniging haar jaarvergadering in de Gemeentezaal. De zaal was flink be zet. De voorzitter, de heer J. van Duyn, opende de bijeenkomst met een welkomst woord aan de leden. Het jaarverslag en de rekening en verantwoording werden goedgekeurd. Besloten werd om aan de leden-verbruikers 5 pet. dividend uit te keeren. Bij de bespreking beleid bestüur, werden verschillende op- en aanmerkin gen gemaakt, die door het bestuur in overweging zullen worden genomen. Verschillende personen hadden voorstel len ingediend, maar aangezien deze niet in overeenstemming waren met de statu ten werden ze, nadat door den eersten on derteekenaar een tusschenvoorstel was ingediend, aan het bestuur ter overweging aangeboden. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Guijt, W. Groen en C. van Duijvenbode werden met meerderheid van stemmen weer herkozen evenals de heer C. van der Plas. lid van den Raad van Commissa rissen, die allen hun herbenoeming weer aannamen. In de vacatures A. van den Oever en C. Boezaard, die hadden bedankt als lid van den Raad van Commissarissen werden benoemd de heeren Dijkstra en Slingerland. De voorzitter sloot daarna met dank voor de groote opkomst, de vergadering. Zondagsschool, wij waren toen nog geen Chr. school rijk. Wat kon hij vertellen van dien grooten Kindervriend, van dien goeden Herder, en tegen Kerstmis vooral moesten wij al die teksten, wier inhoud profetisch ge tuigde en beloften inhield van den ko menden Christus, prompt kennen. Ook tijdens het ontwakend politieke le ven komt de naam van den jubilaris als vooraanstaande voor, en veel, heel veel heeft ook de Jongel.vereen. van vroeger en later aan hem te danken. Altijd ijverig werkzaam in de dingen van Gods Koninkrijk, heeft hij krachtig meegewerkt aan het ontwaken van een belijnd kerkelijk, maatschappelijk en po litiek leven, steeds anderen opwekkend: „Kom ga met ons, en doe als wij". Is het wonder, dat hij bij de Reformatie, staande in mannelijke kracht als een held stond op de bres van den kerkelijken muur? Wat zijn er weinigen, die zoo, in de Mo gendheden des Heeren, hun schouders hebben gezet onder den moeizamen, vaak moeilijken arbeid en strijd in de dagen der Reformatie. Spot en hoon, laster en niet het minst financieel nadeel was hun ook zijn deel. Maar God werkte, en wie kan dan keeren? Een groote plaats "heeft de jubilaris in genomen en neemt die nog in, te midden van ons kerkelijk leven en zijn altijd vaar dige pen heeft wat afgekrast al die 40 jaren, zoodat met recht kan gezegd wor den: hij is een loopend register der Ge ref. Kerk. Ondanks zijn jaren is hij helder van geest, alhoewel de ongesteldheden en de moeilijkheden des levens ook hem niet zijn gespaard. Voor enkele jaren overviel hem een ernstige maagaandoening, zoo, dat de dok ter hem slechts enkele maanden levens voorspelde, maar alhoewel hij kinder lijk geloovig getuigde: Uw wil 0eschiede. Heere! werd hij, dank zij Gods goedheid, weer opgericht en meer of minder aan deze kwaal lijdend, mocht hij weer uit gaan tot zijn werk tot op dezen dag. Sinds lang reeds heeft hij de verfkwast aan andere handen toevertrouwd, macr ledigheid is hem een onbekend woord. Behalve het gröote aandeel, dat hij heeft"ki dèn arbeid op geestelijk gebied, is hij nog secretaris van enkele polders in onze gemeente, wélk werk hij met de meeste accuratesse vervult. 't Is zeker overbodig op te merken, dat hij ondanks allen verrichten arbeid, toch altijd tijd gevonden heeft voor het onder zoek der H. Schrift en het lezen en bij houden van veel lectuur, teneinde zijn geest zoodanig te verrijken, dat er van „onevenredigheid" geen sprake was, en hij den evenaar in het midden hield. Zoo doet br. Francken, 74 jaar oud, nog te midden van velerlei arbeid, alhoewel zijn kerkelijke arbeid het meest in het oog valt en op dat terrein zijn beste krach ten zijn verbonden. Is het wonder, dat wij, en allen die het „Hoofd der Kerk" mjhneh op. dezen dag. God danken voor def-gróote gave, ons in br. Francken geschonken en dat onze bede verrnenigvuldige voor hem: God, onze God, schraag en sterk hem nog tot in lengte van dagen, ons en Uw Kerk op aarde ten zegen". En breekt éénmaal de dag aan, dat ook deze pionier en voortrekker in ons plaat selijk kerkelijk leven verzameld wordt bij diegenen, die reeds vroeger zijn voorge gaan, hij zij ons, jongeren, ten voorbeeld, maar voor hem is de dag des oogstes aangebroken en zal het Koninklijk Woord gelden: „Wel, gij goede en getrouwe dienstknecht, over weinig zljt gij getrouw geweest, over veel zal Ik u zetten, ga in, in de vreugde uws Heeren". Maar hij, hij zegt nu kinderlijk geloo vig: „Door U, door U alleen, om 't eeuwig welbehagen!" S. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bij de herdenking van het 40-jarig bestaan der A.R. Kiesvereeniging zal er op 1 Februari de volgende week Woens dag, een avond worden georganiseerd, waar de heer J. Schouten uit Rotterdam een feestrede zal houden. De heer Schouten heeft tot onderwerp gekozen: „Antirevolutionaire Politiek". Het is onnoodig, om onze menschen op te wekken, ook uit de omgeving van Katwijk aan den Rijn, om den heer Schou ten te gaan hooren. Iéder A.R. weet, als de heer Schouten spreekt, dat men moet vechten om een plaatsje té krijgen. Zorg dus a.s. Woensdag er tijdig te zijn. Donderdagavond hoopt het bestuur der K.V. het jubileum in eigen kring te herdenken. Deze avond is bestemd voor een feestavond. Ook hiervoor worden groote plannen bereid. De feestgave, die van onze menschen hier is gevraagd, was boven verwachting. Vanwege de finan ciën is het bestuur thans in de gelegen heid gesteld om eens flink uit den hoek te komen. A.R. Katwijk aan den Rijn zal weten op waardige wijze dit jubileum te herdenken. Over de plannen van dezen feestavond later meer. LEIMUIDEN. Donderdagavond hield de Geref. Jongelingsvereeniging „Jachin" al hier haar 37ste jaarvergadering in de groote zaal van den heer J. Snee- boer. Toen te ruim zéven uur een groote schare belangstellenden de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld had, opende de eere-voorzitter Ds. D. Ring nalda Jr. het feestelijk samenzijn, liet zingen Psalm 146 1, las Filippenzen 4 49 en ging voor in gebed. Daar na sprak Z.Eerw. een openingswoord, waarin hij wees op het groote en schoone der jeugdjaren, op den rijk dom en blijdschap van het Jongelings leven. wanneer het aan Gods dienst f eheiligd wordt. Aan dit openings woord verbond Ds. Ringnalda een hartelijke toespraak tot den burge meester, den heer J. A. Bakhuizen, die met zijn echtgenoote mede aan wezig was en door spr. in het bijzon der welkom geheeten werd. Namens de gansche vergadering sprak Ds. Ringnalda zijn blijdschap uit over de herbenoeming van den burgemeester, die met dit feit van harte gelukge-' wenscht werd. Een bijzonder wel komstwoord werd ook gericht tot de heeren Bullema en Boerma van Nieuw-Vennep, die zich zoo belan geloos bereid verklaard hadden zit ting te willen nemen als jury voor den reciteerwedstrijd. Na deze toespraken, kregen de se cretaris en penningmeester gelegen heid hun jaarverslagen uit le bren gen. Toen volgde een rijk menu met een keur van gerechten, waarvan als voor naamste schotels wel genoemd mo gen worden de inleidingen over „Job", over „Hoogmoed" en over art. 1 der geloofsbelijdenis. Aan deze inleidingen waz resp. door de heeren G. Vonk, E. J. Koolhaas en H. van Bostelen veel werk besteed. Op de inleiding over Job volgde nog een korte interessante bespreking Twee prachtige tableau's: „De ver loren zoon" (in 6 tafereelen) en „bet laatste Couplet van ons Bondslied" maakten veel indruk. De liederen daarbij achter de scher men gezongen door een zestal vrien den kwamen uitstekend tot hun.recht. Ook de belichting was mooi. De voor zitter der vereeniging, de heer D. Ze mel heeft eer van zijn werk, dat, met name voor deze tableau's veel ener gieke voorbereiding eischte. Een vijftiental voordrachten en verschillende toespraken van zuster verenigingen, alsook een hartelijke toespraak en gelukwensch van den burgemeester en van den kerkeraad der Geref. Kerk, wisselden elkander af De heer Zemel hield ook nog een memorisatie over den verloren zoon, waarin hij een parallel trok met de gelijkenissen over het verloren schaap en de verloren penning. Onder leiding van den eere-Voorzit- ter liep dit programma vlot van sta pel. .Punt 1G van de agenda „Een sa menspraak, die geen samenspraak is" oogstte een zeer krachtig applaus en was vooral voor ingewijden zeer ver makelijk. Eindelijk vond de prijsuit- deeliing plaats, waarbij namens de jury de heer Boerma in een geestige cn leerzame speech wel kon loven, maar terecht ook moest laken. Een zestal vrienden ontvingen als prijzen mooie boekwerken in prachtband. Sommige jongelingen droegen uitste kend voor, maar over het algemeen valt er in de reciteerkunst voor de meesten nog veel te leeren. Na een slot en dankwoord van den voorzitter, vr. D. Zemel, en van Ds. Ringnalda, die nog zingen liet Psalm 86 6, eindigde de heer J. P. Heblij deze welgeslaagde feestavond met dankgebed. Het was bijna één uur toen allen voldaan huiswaarts keerden. De keuring van trekhonden, in gevolge de trekhondenwet zal in deze gemeente plaats hebben voor de Se cretarie op 6 Februari a.s., des voor middags te 10 uur. Zij die niet ver schijnen worden geacht niet te zijn in geschreven. RIJNZATERWOUDE. De verordening regelende de op- centenheffing op de hoofdsom der per- soneele belasting is thans Koninklijk goedgekeurd. WOUBRUGGE. Dat weder het Herv. Kerkgebouw voor de uitvoering van de Chr. Zangver- eeniging „De Lofstem" bezet zou zijn, ook de galerij, was na het bekend worden van het programma te denken. Ds. Jacobi van Hoogmade was bereid gevonden de samenkomst te leiden, en verzocht te zingen Ps. 33 1, waarna hij in gebed voorging en las daarna Ps. 148. In zijn openingswoord-riep spr. alle aanwe zigen een hartelijk welkom toe. Ondanks het weer waren velen opgekomen om van de kunst te genieten; die kunst moet bo venal, zeide spr., tot eer van God beoefend worden. De naam der vereeniging „De Lofstem" is synoniem aan het God-loven, zooals wij ook uit de voorgelezen Ps. 148 vernamen; ook jongen geldt dit. Daartoe al onze kracht aan te wenden, daartoe wekke Gods Woord ons steeds op, ook door zang en muziek. Met den wensch, dat ook bij de belang stellende jongeren geen wanklank zou gehoord worden en deze avond tot Gods eer moge bijdragen, gaf spr. de leiding over aan den directeur, den heer J. W. Snel Jr., van Leiden. Het koor had reeds het podium be klommen en ving aan met het Bondslied. Mej. Willy Rankhout van hier bespeelde de piano. Als hoofdnummers trokken ons aan: ,,'t Is mij zoo bang" en „De laatste eer". Van het laatste nummer is reeds elders een keurige recensie gegeven. Alle num mers werden weder zuiver ten gehoore gebracht. „Lofzang' en „Morgenwijding" werden door den directeur geaccompag neerd op de piano. „Regen" werd bege leid door orgel, piano en strijkorkest. Met „Avondlied" en Gezang 96, ook met vol koor, werd deze avond beëindigd. Voor en na de pauze werden door een strijkorkest, begeleid op de piano eenige nummers van Handel en Beethoven gege ven, die de bijzondere aandacht trokken. Aan het einde sprak Ds. Jacobi tot de aanwezigen: Als het u als mij is gegaan, dan hebben wij," zonder vleierij, dezen avond veel genoten, veel goeds gehoord, zoo rijk varieerend uit verschillend toon aarden (het hooggewelfd kerkgebouw werkt voor een groot deel mede). Wij hoorden historie, iets uit het leven van den mensch, zijn moeite en verdriet, angst en smart, rust en vertrouwen. Wat is de stem toch rijk. ook de taal der ziel werd beluisterd en bezongen. Moge het ons allen brengen tot een droefheid naar God, en tot een blijmoedig vertrouwen, dan zal eens hemelsche muziek ons aller deel zijn. Na dank gebracht te hebben aan ver schillende personen als W. A. Boot, C. van Klaveren en H.H. Kerkvoogden, ein- digdè spr. met gezamenlijk te laten zingen Gezang 180 1 en sloot met dankgebed de zen genotvollen avond. PREDIKBEURTEN. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. 9.30 en 's avonds 5.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 5.30 uur Precklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. C. v. d. Wal van Rijnzaterwoucte en n.m. 6.30 uur Preeklezen. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. v. Heiningen. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Lekkerkerker. 's Morgens H. A. en n.m. Dankz-. BOSKOOP. Geref. Kerk: V.m. 10 en n.m. 6 uur, Ds. Petersen. Geb. „Salvatori", v.m. 9.30 uur Ds. Punselie uit Leiden en n.m. 6 uur Ds. Mulder uit Zoeterwoude. Evangel. Dwars-Nieuwstr. v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. v. d. Hoek uit Langerak. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: v.m 9.30 en '3 avonds 6.30 uur Ds. Luuring. Bevestiging van Ambtsdragers. Geref. Kerk: v.m.-0.30 en 'savonds 6.30 uur Ds. W. H. Gispen van Sche- veningen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Grolle. rs Morgens over „Goddelijke Bouw kunde". Matth. 7 2427. Cat. Zondag 51. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Herksen. Chr. Gerêf. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. v. d. Schuit. Donderdag 2 Febr., n.m. 7 uur, Ds, van der Ven van Arnhem. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Metering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m, 6.30 uur Ds. Israël. 's Morgens H. A. en n.m. Dankz Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en 6.30 uur Ds. Mondt. Voorin. Bed. H.A. en n.m. Dankz. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Tazelaar, Em. Pred. te Haarlem, LISSE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Meeter van Leiden en n.m. 3 uur Ds, van Dijk. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m, 4 uur, Dr. Th. Ruys Jr. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 2 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur de heer de Jong. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hospers en n.m. 5.15 uur Ds. P. Hof stede te Ncordwijkerhout. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uui Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 2.30 uur Ds. v. Haaften. Doopsbediening. Geref. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Land- wehr, Em. Pred. te Voorburg en n.m. 2.30 uur Ds. Ingwersen te Katwijk a. Zee. NOOR^WIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur, Preeklezen en n.m. 1.30 uur Ds. G. A. Pott van Bodegraven. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n-.m. &.30 uur Preeklezen. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur„ Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. WASSENAAR. Ned. Plerv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Langman van Voorburg en n.m. 5.30 uur Ds. Post van Rjjswijk. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. Te Win kel van 's-Gravenhage. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. v. d. Heyden. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Joh. Kijne van Wagenin- gen. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Preeklezen. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Wolfensberger. Gerei. Kerk: v.m. 9.30 en 'savoQds 6.30 uur Dr. JU.bbink.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7