Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Ned. Chr. Radio-Vereeniging. 5.15 Kind er uurtje, geleid door mej. A. M. Emous. 7.00 Instituut Scheevers. 7.30 Spreker: N.C.R.V. Omroeper. '8.00 Spreker: Drs. W. A. v. Dongen Sr., Leeraar in de Engelsch©Taal en Letterkunde aaïi bet Marnix- Gymnasium en de Chr. H. B. S. te Rotterdam. Onderwerp: „W. Shakespeare's Macbeth als Hek- s?ndrama'\ Muzikale medewerking verlee- nen: het Mannenkoor „G.E.W.A." te Amsterdam, onder leiding van den heer L. C. Keereweer; L. C. Kt e. ©weer te Amsterdam, violon cel, op de piano begeleid door L. W. D. Keereweer, te Amsterdam. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.30 Diner-muziek. Soliste: Lea Zweers, sopraan. 7.15 G-zondheidshalfuurtje. Spr.: R. N. M. Eykel, arts, HcofdinspeK- teur van de Volksgezondheid. On derwerp: „Zorg voor lichamelijk gebrekkigen". 7.45 1 u.deb.r.chten. .8.10 Concert. Medewerkenden: Godefried De- vreeze (isfce viool), Siegfried.Bah- ler (2de vicolh D. Mesman (alt- vicol), Jan Wagemakers (cello) en Maurice van IJzer (piano). 9.00 Lezingen over Oost en West. Prof C. Spat over „De Volkeren van N ed e rlandsch-In d i 9.50 Berichten van Vaz Dias. 10.00 Concert. Voortzetting. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 7.30 „Die Tanzgrafin', Operette. 9.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.35 Populaire muziek. Daarna nieuwsberichten. DAVENTRY, 1604 M. 5.00 Muziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Trjdseiu, weerbericht. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der Muziek. •J.20 Weeroencnt. nieuwsberichten. 9.50 Scheepsberichten. 9.55 Muziek. 11.20 Muziek. i PARIJS, (Radio), 1750 M. £.05 Koersen en nieuwsberichten. 8.20 Land bouwp raat je. 8.30 Muziek. doel aan. De nederzetting biedt ruim te voor ten minste honderd gezinnen. Tien gezinnen zijn er reeds gevestigd. ANALPHABETEN IN RUSLAND. Volgens de gegevens van de laatste volkstelling in Rusland waren er in groot Rusland op iedere honderd man nen 56 en op iedere honderd vrouwen 33, die lezen en schrijven konden. Aan het hoofd van de statistiek staat het district Leningrad en het in dustriegebied van midden Rusland, waar bijna alle mannen van 2024 jaar konden lezen en schrijven. KORTE BERICHTEN. Het aantal werkloozen in Enge land bedroeg in de week, die 16 Jan. teindigde, 1.193.800, of 38.269 minder dan ia de voorafgaande w.ek en 197.218 minder dan in dezelfde periode van het vorig jaar. Varenne, de socialistische gou verneur van Indo-China, heeft ontslag gevraagd. In d$ eerste commissie van den Meckleabui gschen landdag verk' aarde de ministerpresident Schroder, dat de re geering de unitaristische rijksbeweging zou steunen In de centrale commissie van den Pruisisehen landdag heej» Hirtsiefer, minister voor sociale zaken, zich uit gesproken voor het heffen van een vrij gezellenbelasting Te Petrogad zal1 een tehuis voor Ocstersche volken worden geopend..Het is bedoeld als cultureel' instituut ten behoeve van de vertegenwoordigers van de daar vertoevende groepen vanOos- tersche nationaliteiten. _Op het pan-Amerikaansche con gres is een felle, zij het onrechtstreek- sche, aanval op de hooge Amerikaan- sche invoerrechten gedaan. In het commissariaat van buiten- landsche zaken uit Moskou is gisteren het verdrag betreffende de visscherjj in den Stillen Oceaan tusscben de Sov jet-Unie en Japan onderteekend. De Fransche ministerraad heeft op voorstel van den voorzitter van den raad een decreet goedgekeurd tot ont binding van den gemeenteraad vanHa- genau. De meerderheid der gekozenen van deze kleine stad in den Elzas had zich schuldig gemaakt aan verschillen de autonomistische betoogingen. GEMENGD NIEUWS. Hoog water op Walcheren. Men meldt uit Middelburg; Een tocht op een open boerenwagen door een der laagste deelen van Waleherc-n. heeft ons, nog meer dan wij reeds wisten uit de naaste omgeving der stad, bewezen tme buitengewoon hoog de waterstand se dert weken op ons eiland is. Uitgestrekte meren zijn gevormd, waar??, sloten en wei een zijn geworden. Wij hebben plaatsen gepeild, waar niet min.dei dan 6.1 r 7»T. water staat on weiland -m. Maar jr-n der bezochte weiden is sedert r,a hevie» re gens van den laatsten zoiur niet. moer droog geweest en het kostbare hooi is rr op verrot. Zuster aangereden. De bekende wijk verpleegster. Zuster Aldegonda, van het klooster in de Hendrikstraat te Breda, werd gisteren in de Reigerstraat aldaar aangereden door een vrachtauto uit Etten. De Zuster bekwar vrij ernstige verwon dingen aan hoofd en schouder. Branden. Te Et. Maartensbrug is door onbekende oorzaak- afgebrand bet woon huis met veestalling van den heer Mul. Alles brandde tot den grond af. Ook huis raad en inboedel zijn een prooi der vlam men geworden, Te Wieringerwaard is de woning van den heer Jimmink, met alles, wat er zich in bevond, in vlammen opgegaan. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Een eeuwen loopend uurwerk. Naar het Zwitsersch Tel. Ag. meldt, heeft een ingenieur Jean Lion Reuter genaamd, een uurwerk uitgevonden, dat minstens tien duizend jaar aan een stuk loopt. Het werk wordt in beweging gebracht door de energie, die opgewekt wordt door de temperatuursverschillen en de verschil len in luchtdruk, welke zich voordoen. Dingen die gebeuren. Het gebeurde kort geleden in een onzer provinciale hoofdsteden, dat op 't etensuur iemand een gezellig uitziende eetgelegenheid binnen stapte. De gedienstige kellner overhandig de hem een spijskaart, waarboven met groote letters de gebruikelijke woorden „Plats du jour" prijkten. Onder de ver scheidene aanlokkelijke benamingen (die gelukkig in het Nederlandsch waren op gesteld) trok hem het meest aan „Gelder- sche worst met groene en witte boonen", 1.25. Heelemaal onder aan de lijst, door een kleine tusschenruimte van de andere op gesomde gerechten gescheiden, stond ver meld: „Geldersche worst met witte en groene boonen" 1.50. Dit nu bracht den gast eenigszins in verwarring, maar hij was nieuwsgierig, wat de reden er van kon zijn, dat voor eenzelfde gerecht twee varieerende prij zen in rekening werden gebracht. Hij vroeg uitlegging aan den kellner, die met de noodige verbazing in stem en hou ding zei, dat het eerste „Plat du jour" was en het tweede „Dagschotel". De gast snapte nu heelemaal niets meer van het geval, maar de bedienende geest had zooveel verbazing over zijn vraag ge toond, dat hij slechts aarzelend naar uit legging dorst te vragen. Toen klonk op een een toon alsof een meester een van zijn minst snuggere leer lingen iets duidelijk wilde maken: „Een dagschotel" is natuurlijk grooter dan een „Plat du jour" en dus moet er meer voor betaald worden. Alzoo werd in een onzer provinciale hoofdsteden geleerd, dat iemand, die op z'n Nederlandsch wil eten, geacht wordt een grootere maag te hebben, dan hij dit zelfde op z'n Fransch doet. Volgens „Nederlandsch Fabricaat" is dit verhaal historisch. UIT ONZE INDIEN. DE WERKING VAN DEN KRAKATAU Rij het departement van Koloniën is van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië telegrafisch be richt ontvangen, dat in verband met de verhoogde werking van den vul kaan Krakatau, in het belang van een snelle berichtgeving, voor het geval dat een vloedgolf mocht optreden door de genie een radiosLation wordt ingericht cp Lang-eiland, gelegen on- middelijk ten Noorden van het eiland Krakatau, en een tweede op Pasaroean, dat vrij hoog en veilig gelegen is op de kust van Bantam. Het onder-dis trictshoofd van Pasaroean is door een direct Oostwaarts over lioog gelegen terrein loopende telefoonlijn verbon den met de hoofdplaats Serang. RESIDENT VAN DER JAGT AAN EEN AUTO-ONGELUK ONTKOMEN. Het Soer Handelsblad meldt, dat re sident Van der Jagt na afloop van de feestelijke opening van het Dokter Scheurer-hospitaal te KI aten een auto ongeluk is overkomen, dat wonderlijk goed is afgeloopen. De heer v. d. Jagt reed omstreeks half twee uur in gezelschap van den gewestelijken arts te Solo. dokter Kern, van Klaten naar Djokja in zijn auto, bestuurd door een Javaanschen chauffeur. Ter hoogte van Kalassan passeerde de auto, die een vrij groote vaart had, een grobak, waarachter een inlander te voorschijn kwam, die vlak voor den auto den weg wilde oversteken, hoe wel er behoorlijk geluidsignalen wa ren gegeven. De chauffeur trachtte een aanrij ding te voorkomen, door om den on- voorzichtigen voetganger heen te rij den, maar door de groote snelheid van de auto mislukte dit, en schoot de wa gen vlak langs een dikken assemboom over den wegberm heen in een droge sloot met zanderigen bodem. Deze laatste bijkomende omstandig heid is vermoedelijk de redding ge weest voor de inzittenden, want dc auto werd in het zand automatisch ge remd zonder om te slaan. Zoodoende kwamen de inzittenden met den schrik en eenige blauwe plekken vrij. Erger was de onvoorzichtige voet ganger er aan toe, want de tegen woordigheid van geest van den chauf feur had niet vermogen te vermijden, dat hij van het linkerspatbord een klap had gekregen en daardoor be wusteloos neerviel. Op advies van Dr. Kern. die de aan- geredene direct onderzocht, werd de Javftsn met oen door den resident Pfinrv^roene" puto onmiddellijk naar het Petronella-hospitppl overgebracht, waar hij het onder de goede zorgen van het ziekenhuis-personeel thans goed maakt. MODERNE OOSTERSCHE BEELD SPRAAK. Aan den rogent van Soerabaia, Ra den Adipati Ario Niti Adiningrat, is op plechtige wijze de groote gouden ster van verdienste uitgereikt. De resident hield, als gebruikelijk, een toespraak, waarop de regent in 'n vlotte rede antwoordde. Hij gaf zoo lezen wij in het verslag van het Soer. IIbid. uiting aan zijn verknochtheid aan het gouvernement, dat hij diende sinds hij zeventien jaar oud was, en waarmede hij nog lang hoopte door te gaan, zooals hij thans reeds 40 jaren had gedaan. „Na veertig jaar wordt een machine wel wat oud eindigde hij maar door het aanbrengen van nieuwe vin dingen blijft zij toch goed loopen, en heden werd een „selfstarter" aange bracht! KERK EN SCHOOL. EEN DRINGEND BELANG. Ds. van Arkel schrijft in de Utrecht- sche Kerkbode: In het vorig nummer van de Kerk bode is reeds de aandacht gevestigd 01 Hen moeilijken tijd diien ons Frö belonderwijs si-aat dioor te maken; een moeilijke tijd, omdat met 1 Maart a.s. alle geldelijke' stpun en alle bemoeiing, tot nog toe van gemeentewege aan het Fröbelonderwijs geboden, ophoudt, en dat onderwijs van dien datum af zich- zelven zal moeten staande houden. Men kent het gemeenteraadsbesluit ten deze; ieder die eenigszins meeleeft zal daarvan wtAen. Weinig helpt het er over te gaan napleiten, 01 het een goed •dan wel een verkeerd besluit geweest is. In elk geval is nu wel weer zeer dui delijk aan het licht gekomen, hoe ge vaarlijk overheidssteun kan zijn. Men raakt aan dien steun gewend, men gaat er op bouwen, men stelt er zich op in, en plots valt die steun weg. Dan blijkt het, dat het veel beter geweest ware, zco men nóóit overheidssubsidie genoten had. In deze omstandigheden verkeert nu het Fröbelonderwijs aan onze Gerefor meerde scholen. Het heeft zich ingericht en zich moeten inrichten, overeen komstig de van gemeentewege ont vangen subsidies. Het is kostbaar ge worden, zeer kostbaar, véél te kostbaar. Maar het meest. Men heeft het Fröbel onderwijs in de stad Utrecht opgevoerd en opgevijzeld zóó hoog, tot men be zig was het tegen de zoldering dóód te drukken. Nu moet het terug. En niet geleide lijk, maar met een val. Een diepe val. En al heel spoedig. Immers op 1 Maart. De vraag is nu maar of wij ónze Fröbelscholen in dien val zullen kunnen en willen 0 p v a n g e 11. Dat zal niet gemakkelijk gaan. Dat zal in elx geval niet gaan boven de hcogte waartoe onze armen kunnen -reiken. En dan zal het vervolgens nog wel een eindje moeten dóórzaKken. Er zal ingrijpend moeten veranderd en be zuinigd worden. Noodzakelijke versobe ring zal met doortastende hand, vaak pijnlijk, moeten doorgevoerd. Maar als we dat dan doen willen, als we ons Fröbelonderwijs weer op den gewonen bvganen grona brengen, zou er dan geen Gereformeerd \*Ak zijn, dat dit onderwijs op zich neemt? We zijn van meening, dat we in dit opzicht met vertrouwen de .toekomst mogen inzien. Ons volk heeft op school gebied in de kracht van zijn God nog wel' andere dingen gepraesteerd. En wanneer het weet waar het om gaat, dan zal dat volk ook nu wei een stap naar voren doen, en laten zien dat het er vcor het Koninkrijk Gods nog is. Het gaat om de Fröbelscholen aan den Amsterdamschen Straatweg, in de Damstraat, in de Havikstraat, en aan den Krommen Rijn; dierhalve de on derbouw en de voedingsplaats van het verder onderwijs, dat we daar hebben. Die scholen komen met 1 Maart van de hooge gemeentelijke stellage naar be neden te vallen. En van de overzijde ziet men nu reeds toe, wat er dan bij •ons gebeuren zal. Welnu, er is maar één woord goedl in dezen tijd, een kort, vastberaden woord; en dat woord ga in deze weken door onze rijen: Opvangen. Land- en Tuinbouw. HET HOLLANDSCH BLOEM BOLLENKWEEKERS GENOOTSCHAP Maandag j.l. gingen ter beurze hardnekkige geruchten, als zou het aftreden van den heer W. van der Laan als Secretaris-Penningmeester van het H. B. G. (in verband met zijn verandering van werkkring) tenge volge hebben, dat het bestuur aan de ledenvergadering zou voorstellen, het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap op te heffen. Deze geruchten, zoo vernemen wij van zeer goed ingelichte zijde, waren op dat moment Maandag op zijn minst genomen, zeer voorbarig en misschien ontstaan doordat uit een convocatie van een Hoofdbestuurs vergadering bleek, dat opheffing door enkelen noodig werd geacht. Intusschen heeft dezer dagen op nieuw een vergadering plaats gevon den, waarin de gedachte tot opheffing van het Genootschap op den achter grond is geraakt en integendeel be- sprekingëh zijn gevoeru, die wanneer zij tot het verwachte resultaat leiden, tot gevolg zullen hebben dat bet Ge nootschap Miift voortbëstarm, terwijl naar wij van andere zijde verne men, de kans a root is. dat ook bet or- caan van bet H. R. G.. het Kweekers blad, zal blijven verschijnen onder een nieuwen redacteur. Op het oogenblik zijn onderhandelingen gaande, waar over het beter is nog geen berichten te publiceeren, die echter bij welsla gen zouden verzekeren het voortbe staan van een zelfstandige kweekers organisatie, met een orgaan, aan de speciale kweekersbelancen gewijd. (BI.BI. Cultuur.) INVOER V AN BOLLEN EN PLANTEN IN DE VEREEN. STATEN. Uit het verslag van het jaar 1 Juli 1026—3d Juni 1927 van den Federal Horticultural Board (de commissie, ate belast is met de uitvoering vau maatregelen tot wering en bestrijding van p^i.tenziekten en schadelijke in sect* 1») blijkt, dat de invoer van- Je vruchtboom- en rozen-onderlagen in dat jaar 26.842.052 stuks bedroeg, te gen 28.779.476 stuks in 1925'26. De invoer van deze artikelen had plaats krachtens art. 3 van Quaranti ne 37, d.w.z. met permit, in onbeperk te hoeveelheid. Het grootste aantal werd geleverd door Frankrijk (16.085.925 stuks), hoofdzakelijk kersen, appelen, rozen, pruimen en peren; dan volgt Neder land met 6.382.750 stuks, bijna uit sluitend rozen, en vervolgens Enge land met 3.277.430 stuks, eveneens bij na uitsluitend rozen. Krachtens art. 3 van Quarantine, worden ook de meeste bloembollen in gevoerd, in 1926'27 204.816.928 stuks, (in 1925—-'26 326.744.463 stuks). Het verschil tusschen deze twee ja ren moet worden toegeschreven aan het invoerverbod van narcissen, waar van in 1925'26 142.384.199 stuks wer den ingevoerd en in 1926'27 niet één. Van de in 1926'27 ingevoerde bloem bollen waren 169.942.449 stuks uit Ne derland afkomstig, 18.085.405 uit Duitschland (Convallaria). 14.633.623 uit Japan en 1.277.331 uit Frankrijk (hyacinthen en lelies). Van de met special permit inge voerde planten en bollen (krachtens art. 14 van Quarantine 37 kunnen plan ten en bollen, waarvan de invoer in het algemeen verboden is, worden in gevoerd met special permit om Ame rika te voorzien van de nieuwe varië teiten en bet noodige voortplantings- materiaal) noemen wij: 26.447.050 gla diolussen, 21.072.922 irissen, bulbou§ en 42.799.132 narcissen. Van de narcisbollen gingen 8.569.600 stuks naar Zuid-Carolina, 7.582.377 naar Florida, 6.104.561 naar New York 4.700.811 naar Californië, 4.478.032 naar Washington. 4.465.970 naar Texas, 4.206.482 naarVirginië en 1.381.975 naar Michigan. Toen in Januari 1927 Amerika ge sloten werd voor den invoer van nar- cissenbollen, bestemd voor den broei of voor den onmiddellijken verkoop, werd besloten tot een poging om de drie bollenplagen: de kleine en groote narcisvlieg en bet aaltje, uit te roeien. Een binnenlandsche quarantine werd ingesteld, waardoor bet handels verkeer tusschen de staten onderling aan zekere bepalingen onderworpen werd. Als gevolg hiervan wordt verzending van narcissenbollen alleen toegestaan na inspectie te velde en in de schuur. Indien de bollen aangetast blijken te zijn door een der genoemde plagen, dan wordt de verzending alleen toe gestaan na desinfectie of warmwater behandeling onder toezicht van den Federal Horticultural Board. Van 1 Januari tot 1 October 1927 werden door den F. H. B. certificaten afgegeven voor 69.225.785 narcissen- bollen. Er zijn geen gegevens gepubliceerd omtrent het aantal bollen, dat vóór de verzending moest worden behandeld. Verder wordt in het jaarverslag me degedeeld. dat de kleine narcisvlieg 't meest verspreid is en dat de groote narcisvlieg en het aaltje alleen in be paalde streken voorkomen. ACADEMIE -NIEUWS. LEIDEN, 24 Jan. Geslaagd voor het candidaats e xamen wis- en natuurkunde (K) mej. K. J. Hommes te Leiden en de heer H. M. Tersteege te Leiden; doc- toraal-ex. wis- en natuurkunde hoofdvak pharmacie de heeren F. G. de Wilde te Leiden en F. M. H. Evers te Leiden. Laatste Berichten. IN HET IJS. Op vrij verren afstand van de haven van Lemmer-in de richting Vollenhoven zit de salonboot „Friesland" van de Hol- lend-Friesland-Groningen-lijn, op reis van Amsterdam naar Lemmer, met de nood vlag op in het ijs bekneld. De salonboot „Holland" is van Lemmer vertrokken om assistentie te verleenen. GRIEZELIGE VONDST TE BUSSUM. Het parket te Amsterdam, bestaande uit mr. D. Reilingh, substituut-officier van justitie, en mr. Boon, rechter-commissaris is gistermiddag, vergezeld van den poli- tie-deskundige, den beer C. J. van Ledden Hulsebosch, naar Bussum gegaan, omdat daar een griezelige vondst gedaan was. In de nabijheid van het onlangs gebouw de viaduct was bezijden den weg aange troffen bet gedeeltelijk verkoolde lijk van een vrouw. Uit bet onderzoek bleek, dat naast het lijk een fleschje lag, waarin zich benzine had bevonden. Ook werden een gedeeltelijk gevuld lucifersdoosje, ais- mede afgestreken lucifers aangetroffen. De kleeding van de vrouw, die naar ra ming 30 jaar moet zijn, was met benzine doordrenkt en de brandwonden waren aan de voorzijde van het lichaam het he vigst. Daar zelfmoord niet uitgesloten ge acht mag worden, rloch tevens nog geens zins vaststaat, dat hier geen misdrijf van anderen in het spel is. wordt een uitge breid onderzoek ingesteld. Het lijk is in beslag genomen. Verschillende personen zullen gehoord worden. HET TREINONGELUK TE ZANDVOORT. De heer Boelen, die wegens schouder fractuur in de Maria Stichting te Haar lem moest worden opgenomen, hëeft deze inrichting kunnen verlaten. Hij blijft ech ter nog onder behandeling van zijn huis dokter. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) EEN CYCLOON. NEW YORK. 25 Jan. (V.D.) Boven Ken tucky en Tennessee heeft een cycloon ge woed. Vele steden hebben ernstige schade geleden. De daken werden van de huizen geslagen. Er zijn eenige slachtoffers. De verbindingen tusschen vele steden zijn verbroken. Het ernstigst werd getroffen de stad Nashville, waar het electriciteits- bedrijf werd gestoord. 21 GEVANGENEN ONTSNAPT. NEW YORK, 25 Jan. (V.D.) Uit de ge vangenis te Detroit zijn gisteren 21 gevan genen ontsnapt. Zij slaagden er in zonder dat zulks bemerkt werd, een gat in den muur te maken. De bewakers hebben van de ontsnapping niets bemerkt. TER DOOD VEROORDEELD. PADANG, 25 Jan. Aneta V.D. De Landraad te Soeliki heeft Loewi we gens moord op de echtgenoote van het Negari-hoofd te Padang Djapang. ter dood veroordeeld. AANVARING. BATAVIA, 25 Jan. Aneta Vaz Diaa De „Siberg" van de K.P.M. en de „Ka- rimoen" van de Sloomv. Mij. „Neder land, zijn bij het binnenvaren van die haven van Tandjong Piiok in aanvaring geweest. Beide schepen kregen lichte averij. HET ARBEIDSCONFLICT IN DE PULPINDUSTRIE. STOCKHOLM, 25 Jan. V.D. Het ie sultaat van de stemming der arbeiders organisaties in de pulpindustrie zal waarschijnlijk heden bekend worden. Vermoedelijk zal het voorstel van de be middelingscommissie worden verworpen MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 25 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 223 vette kalveren, le kw. 1.08—1,25, 2e kW. 0,90—1,06, 3e kw. 0,80—0,90, per Kg. levend gewicht; 85 nuchtere kalveren 1521 per stuk; 720 varkens, Holl. le kw. 0,730,74, 2e kw. 0,70—0,72, vette varkens 0,70 0.72, per Kg. slachtgev.icht. WOERDEN, 25 Jan. Kaasmarkt. Aanvoer 66 partijen. 4953; met rijks- merk 5457, 2e kw. 5053. Handel vl. AMSTERDAM, 25 Jan. Oliën. Lijn olie: Febr. 31K, 32, 31K, 32; April 32K, Maart/April 32, 32K; Juni 33; Mei/ Aug. 33, 33'A. Stemming kalm. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 25 Januari medege deeld door het Kou. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 778.S La Co runa. Laagste barometerstand 727.3 J.anmayen Verwachting: meest krachtige tijde lijk wellicht afnemend, aanvankelijk nog westelijke later meest zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt of beirokken met tijdelijke opklaringen, waarschijnlijk re genbuien, kouder des nachts, overdag waarschijnlijk iets zachter. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 7.56. LUCn. PEEATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Woensdag 25 Jan.: 5.02 nam. Wisseluoteeringeii. (Amsterdam!. Rerliin 59. li'/, Londenl2.08#/«« Ncw-York2.47"/1, Parijs9.74,/j Brussel 34.52 Ziirich 47.74 Praa; 7.35 Rome 13.12 Madrid 42.05 Oslo65.95 Kopenhagen 66.42V. Stockholm ö6.52\ Ween «a 34.95

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3