RHEUMATIEK Den heer S c h 11 e r (S.D.) heeft het genoegen gedaan, dat de commissie van Fabricage op spr.'s aandringen is inge gaan. Spr. had gehoopt, dat door B. en W. reeds uitvoering zou worden gegeven aan den wensch van de Commissie om den Directeur van Gemeentewerken tot spoed aan te manen. Weth. Splinter deelt mede, dat deze opdracht reeds is gegeven. Aangenomen. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van het ver'.eenen van bijdragen aan scholen voor doofstomme en blinde kinderen. Aangenomen. 16. Praeadvies op het verzoek van het Hoofdbestuur van den Alg. Bond van Po litiepersoneel in Nederland, om aan het in deze gemeente dienstdoende personeel een vacantietoeslaj te verleenen. De heer Vallentgoed (S.D.) bepleit in het algemeen een vacantietoelage. Spr. noemt enkele voorbeelden van andere ge meenten. Spr. dient een motie in om in het alge meen bij het Georganiseerd Overleg deze zaak aan de orde te stellen. De voorzitter merkt op, dat deze motie nu niet aan de orde kan komen. De heer Vallentgoed neemt de mo tie terug. De heer Eikerbout (A.R.) meent, dat er alle reden is, om te streven naar een goede vacantieregeling. Spr. meent, dat dit adres niet goed ter sprake komt. Hier was samenwerking van alle organisaties noodig geweest. Spr. meent, dat waar B. en W. ook zelf een cijfer noemen voor de vacantie-rege- ling voor alle personeel,, er wel aanleiding is om de zaak op dat breede plan te bren gen. In dat geval is spr. er voor. De'heer van Eek (S.D.) meent, dat het formeele bezwaar niet zoo zwaar hehoo't te wegen. De motie kon ook nu ingediei.j worden. De heer Heemskerk (R.K.) motiveert zijn stem tegen omdat hij meent, dat de aangelegenheid over de geheele linie moet worden aan de orde gesteld. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 21 tegen 12 stemmen. 17. Praeadvies op het namens W. F. van Ingen Schenau ingesteld beroep tegen de afwijzende beschikking op zijn verzoek, om vergunning tot het veranderen van perceel Witte Singe' 59. De heer M a n d e r s (R.K.) vraagt of het onderhanden zijnde uitbreidingsplan een nieuw ontwerp is. Is de 10-jarige herzie ning niet gebeurd? Weth. Splinter deelt mede, dat de herziening niet heeft plaats gehad; het is nog steeds het plan van 1907. De heer van Es (A.R.) meent, dat er eenige onjuistheid is; het dak wordt ge wijzigd, maar dat is geen verdiepingbouw. Voor eenige jaren terug is het perceel wel verbouwd. Kon het toen wel? Ook het per ceel van Dr. Knuttel is verbouwd, kon dat wel De heer Huurman (A.R.) wijst er op, dat het uitbreidingsplan herhaaldelijk is gewijzigd. De heer van Ingen Schenau kon ook wijziging vragen, dat was juist ge weest. Weth. Splinter vestigt er de aan dacht op, dat het hier ook gaat om de voortuin. Wijziging van de rooilijn gaat niet. want de andere perceelen voldoen aan de verordening. In 1924 is helaas de vergunning gegeven, wat niet had moeten gebeuren. Het huis van den heer Knuttel staat juist in de rooilijn. Spr. wijst er op, dat wanneer dit ver zoek werd toegestaan, de onderhandeling met dergelijke verzoekers moeilijkheden zullen ondervinden. De heer Manders (R.K.) noemt de zaak niet in orde. Wanneer een herzie ning kwam, dan kon hij op grond van de wet zijn rechten verdedigen. De heer Groeneveld (S.D.) vraagt of de fout ook wel eens geweest is, dat men verzoekers toeliet op eigen risico al vast te bouwen. De voorzitter merkt op, dat toe staan van den een moeite geeft men den ander. De heer v a n E s (A.R.) betreurt, dat in 1924 vergunning verleend is. Spr. vraagt of dat nu geen aanleiding is om tegemoet te komen. Het voorstel wordt aangenomen met 2 stemmen tegen, die van de heeren Man ders en Van Es. 18. Nader praeadvies op het verzoek van dè Leidsche Katoen-Maatschappij voor heen de Heyder en Co., om vergunning tot het maken van een verbindingsbrug van hare fabriek aan de Heerengracht naar die in de Looiersstraat. De heer Schüller (S.D.) verwondert er zich over, dat B. en W. nu weer met dit voorstel komen, na al hetgeen er in den raad tegen is te berde gebracht. Spr. noemt de veranderingen in den geest van de wenschen van den raad van slechts ge- ririgen aard. Spr. heeft gepoogd den wet houder te winnen voor zijn denkbeeld. De wethouder deelde echter mede, dat het college er niet aan wilde. Daarom moet spr. wel een tegenvoorstel doen. Spr. be treurt dat de directie niet tot een ander plan wil medewerken. De heer Manders R.K.) merkt op, dat de Directeur van Gemeentewerken (Dries- sen) het rapport heeft opgemaakt en dat de directeur van de fabriek ook Driessen heet. Dat geeft aanleiding voor booze ton gen om kwaad te spreken. Spr. geeft voorts eenige technische toelichtingen op een te genvoorstel en vraagt daarom aanhouding. De heer Schüller dient een motie in, om de firma alleen vergunning te verlee nen tot bouw van een brug over de hui zen. Weth. Splinter stelt voorop, dat de industrie de verbinding moet hebben. Spr. geeft voorts technische toelichtingen over de wijzigingen in het oorspronkelijk plan. Spr. werpt volledig van zich, de insinuatie dat de heer Driessen hier niet onbevoor oordeeld zou gerapporteerd hebben. Spr. pleit nog steeds voor bouw van de brug over de straat. Hij meent, dat de lei ding boven de huizen nog meer hinder zal brengen. Spr. deelt mede, dat het voorstel Schül ler daarom reeds niet uitvoerbaar is, om dat de huiseigenaren nu reeds niet meer willen. Spr. meent, dat ook de hypotheek houder geen toestemming zal geven. Transport van goederen over den bega- nen grond is absoluut uitgesloten en geeft groot gevaar. Stoömleidingen door de goot wordt sterk ontraden niet alleen door Ge meentewerken, maar ook door den Direc teur der Gasfabriek. Spr. raadt daarom aan de bezwaren niet te zwaar te wegen maar het voorstel te accepteeren. De heer Schüller (S.D.) noemt het kleine bestrijding van den wethouder, de wijze waarop hij nu het voorstel verdedigt. Het briefje van de eigenaren bedoelt al leen om zoo mogelijk de brug te voorko men, maar als 't niet anders kan, willen zij medewerken. Spr. weerlegt de opmer kingen van den wethouder. Hij pleit voor aanneming van zijn motia. De heer Manders (R.K.) teekent pro test aan tegen de woorden van den wet houder, alsof spr. zou hebben geïnsinu eerd. Integendeel. Spr. heeft heel openlijk gesproken. Spr. is tegen een luchtbrug en pleit voor vervoer over den beganen grond. Er is geen zinker noodig. Er behoeft alleen een brug over de Oranjegracht gemaakt te worden en een anderebrug verbreed. De heer Wilbrink (C.H.) meent, dat het College lof verdient dat zij dit bereikt hebben. Spr. meent, dat de industrie niet belemmerd moet worden. Kolenvervoer over deze brug is niet te verwachten, maar als dat zoo was, dan is de gemeen telijke verordening op dat vervoer toepas selijk. Weth. Splinter neemt het schrijven van de huiseigenaren zooals het luidt. Hij leest een brief van de Directie, waarin zij verklaart, geen stofgevende goederen te zullen vervoeren. De heer Huurman (A.R.) vestigt er de aandacht op, dat het voorstel Schüller geen aanbeveling verdient, omdat de hy potheekhouder toch geen toes emming zal geven. De motie-Schüller wordt verworpen met 19 tegen 13 stemmen. Over het voorstel van B. en W. staken de stemmen; 15 voor, 15 tegen. De beslissing wordt aangehouden. 19. Praeadvies op het verzoek van de afd. Leiden van het „Instituut voor Ar beidersontwikkeling, om het kosteloos ge bruik van de Stads-gehoorzaal ten behoe ve van het houden van een ontspannings avond voor werkloozen. De heer v. Stralen (S.D.) had een an der standpunt van B. en W. verwacht, omdat vroeger de gehoorzaal op voorstel van B. en W. daar wel voor beschikbaar is gesteld. Spr. noémt het geven van ont spanning wel degelijk van algemeen nut, terwijl ook daar de gemeente een taak heeft. Spr. leest voor, wat in 1922 daar over de heer de Gijselaar zeide. Spr. meent dat naast de besturende, de gemeente jok een cultureele taak heeft. Daaruit volgt een andere houding dan het College nu aanneemt. De voorzitter zegt, dat het college ook noode tot afwijzen overging. Het al gemeen nut is moeilijk definieerbaar. Toch meent het college dat congressen meer 't algemeen nut dienen dan deze avonden. Bovendien, men vreest dan ook andere vragers. Ook hadden andere niet meer draagkrachtige organisaties geen gemeen tehulp noodig. Het betreft hier een zaak, die door het particulier initiatief best kan worden afgehandeld. De heer Wilbrink (C.H.) is er tegen, om van gemeentewege ontspanning te ge ven, dat is de taak van particulier initia tief. Spr. neemt in dezen het standpunt in door hem reeds vroeger ingenomen. De heer v. Stralen (S.D.) had het eer lijker gevonden, dat de heeren van rechts maar zelf gezegd hadden dat de Chr. or ganisaties zelf organiseeren en bekostigen en dit niet aan den voorzitter over laten. Ook deze organisatie doet reeds veel. De medewerkenden aan dezen avond zullen dat belangeloos doen. Is er geen aanlei ding om ook aan geestelijke ontwikkeling steun te bieden? In Amsterdam vraagt de Chr. organisa tie ook subsidie zelfs tot 65 pet. toe. Spr. hoopt, dat de raad het voorstel van B. en W. zal verwerpen en alsnog het ge bruik toe te staan. De heer v. d. R e ij d e n (C.H.) zegt dat men niet moet denken, dat de menschen van rechts niets voelen voor de werkloo zen, dat is een leugen. Spr. zegt: laat men eens de proef nemen en hier als lid van den raad een bedrag beschikbaar stellen. Geroep: Accoord! De heer Heemskerk (R.K.) merkt op, dat er een groot verschil is tusschen ver schillende organisaties en tusschen ver schillende plaatsen. Hier zijn verschillen de organisaties die het zelf kunnen en wil len doen. Wanneer de organisatie, waar voor de heer van Stralen pleit, er toe kwam om een algemeen neutraal comité te vormen, dan werd de zaak eenvoudiger. De heer Eikerbout (A.R.) wijst er op, dat de burgemeester niet gevraagd is om als spreektrompet op te treden. De Chr. Besturenbond geeft morgenavond een avond in Prediker en betaalt dit zelf. Spr. meent, dat de bestuurdersbond dit ook nog wel betalen Kan. De heer v. Stralen (S.D.) zegt, dat 't Comité hier gepoogd heeft om een neu traal Comité te krijgen, maar dat is niet geaccepteerd. Het verzoek om het lokaal gratis be schikbaar te stellen, wordt verworpen met 21 tegen 12 stemmen. 20. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 15 April 1909 (Gemeen teblad No» 3), tot voorkoming van brand. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden. Bij de artikelsgewijze behandeling wor den zonder hoofdelijke stemming de arti kelen eoi de geheelé verordening goedge keurd. Bij de rondvraag verzoekt de heer Val lentgoed (S.D.) aan B. en W. advies uit te brengen over de door hem ingedien de motie inzake vacantieregeling. B. en W. zeggen dit advies toe. Verder vestigt de heer Vallentgoed de aandacht op de Rijnkade. Het eerste ge deelte, dat gemeente-eigendom is, is reeds slecht, liet tweede gedeelte, particulier eigendom, heeft een groot gat, waar on langs reeds iemand is ingeloopen. Pogin gen om dezen weg van gemeentewege te laten herstellen, mislukten. Ook wordt daar gemist een beschermend hek voor de daarop uitkomende straten. De voorzitter zegt, dat de Rijnkade die in behandeling is geweest inderdaad aan de aandacht is ontsnapt. De heer Baart (S.D.) vraagt overwe ging van het denkbeeld om aan blinde werkloozen passend werk tè verschaffen, b.v. bezems en borstels maken. De voorzifter zegt, dat dit punt reeds de aandacht heeft en dat elders in lichtingen zijn ingewonnen. De heer van Eek (S.D.) vraagt wan neer het praeadvies van B. en W. is te verwachten inzake de samenstelling van de Commissies van Fabricage en Grond bedrijf. De voorzitter deelt mede, dat het voorstel klaar ligt voor behandeling in het college. Voorts vraagt de heer van Eek inlich tingen omtrent de instelling van een eere- teeken, een soort adeldom, zooals onlangs aan den heer Driessen uitgereikt is. Het is spr. niet bekend, dat daaromtrent een regeling bestaat. Hij acht noodig, dat de Raad daarover beslist. De voorzitter merkt op, dat het niet moet worden voorgesteld als een soort adeldom. Het is een erkenning van be langrijke diensten voor de gemeente. Spr. meent, dat B. en W. hier vrijheid moeten hóuden. B; en' W. zullen nagaan of een regeling gewenscht is. Weth. G o s 1 i n g a merkt op, dat de be grooting een post heeft: uitgaven voor huldeblijken; daaruit is dit betaald. De heer Manders (R.K.) vestigt de aandacht op de leelijke schutting voor den Stadstimmerwinkel aan het Galgewater en vraagt verwijdering. Voorts vestigt hij de aandacht op den weg in het provinciaal wegenplan van de Spanjaardsbrug in de richting van Oude Wetering. Daarin is niet opgenomen de weg Lage Rijndijk bui ten de gemeente. De voorzitter zegt overweging toe. Daarna sluiting. GEMENGD NIEUWS. Jnweelendiefstal te Rotterdam. Om trent den Zondagmiddag te Rotterdam gepleegden inbraak, welk© zoowel door de Wijze, waarop de dieven hun slag hebben voorbereid-, als door de grootte van den buit tot de zeldzaam heden behoort, vernemen wij nog het volgende: In pand 20 aan den Binnenweg is gevestigd een filiaal van de juweliers zaak van de firma A. -SieÖel Jr. Gistermiddag omstreeks 4 uur heeft de filiaalhouder met vrouw en kind zijn boven den winkel gelegen woning verlaten. Hij moet. om buiten te ko men, door den winkel gaan. Op dat oogenblik was er nog niets verdachts te bespeuren. Tegen half zes is de bewoonster van de tweede etage, een bejaarde dame, naar de kerk gegaan. Ook zij moet, om buiten te komen, door den winkel. - Toen zij in den winkel was, zag zij, dat alles overhoop was gehaald. En kele sieraden lagen op den grond plat getrapt, en verder waren alle vitrines en de uitstalling leeg gehaald. De dame heeft dadelijk de politie gewaarschuwd, en deze heeft terstond een onderzoek ingesteld. Daaruit is het volgende gebleken: Achter den winkel is een kantoor ge legen en een muur van ongeveer 30 c.M. dikte scheidt dit kantoor van een opslagplaats van meel, welke in het aangrenzende pand is gevestigd. Tegen deze tuschenmuur zijn zakken met meel opgeslagen. Nu is gebleken, dat de dieven in deze stapels zakken een nestje hadden gebouwd door een aantal zakken te verplaatsen. In dit nestje zit men, .voor een ieder in het pakhuis verborgen, vlak tegen den tusschenmuur. In dezen muur hebben zij een gat gehakt, groot genoeg om een volwas sen man door te laten. De politie ver onderstelt, dat de dieven, die heel wat tijd niodig gehad moeten hebben, om 't gat in den muur te breken zich gedurende een groot aantal we ken, iederen Zaterdagmiddag in het pakhuis hebben laten insluiten; om dan, als de gelegenheid gunstig was, den muur te bewerken. Langzamerhand is het hun gelukt op een plaats dezen muur dunner en dunner te maken, totdat dan eindelijk gistermiddag, het doorhakken van het laatste stukje, de voorbereidingen tot den grooten diefstal heeft voltooid en zij naar binnen konden gaan. Ook in een anderen muur, welke de afscheiding vormt, met een sigaren- makerij, bleek op die manier een gat te zijn gemaakt. Voorzoover men heeft kunnen nagaan, is daar niets gestolen. De waarde van de gestolen sieraden aan het maken van een inventari satie is "men nog bezig bedraagt rond 40.000. Bovendien is uit de kas sa een bedrag van 300 a 400 gesto len. Aangereden. Gisternacht is op den Haagweg nabij Delft de soldaat Vonk uit Bleiswijk aangereden door een Z. H. A. M.-bus. Hij bekwam een bekkenfractuur en werd door de politie naar het militaire hospitaal te 's Gravenhage vervoerd. Een minzaam auteur. Onder de zen titel publiceert het ..Nieuwsblad v. d. Boekh." een brief, dien een uit gever heeft ontvangen. Minzaam richt ik mij tot u, ten ver zoeke, of de mogelijkheid door ons ge vonden zou kunnen worden door on derhandeling tot overeenstemming te RECLAME. Weder een verrassende genezing. Vergeefs overal baat gezocht. - Door mij IN VIER WEKEN GENEZEN. Probeer mijn Behandeling Gratis. Etn nieuw bewijs voor de wondere krachtdadigheid van mijn „Duo-Formuln" behandeling voor Rheumatlek. Ischial (Heupjlcht). Jicht. Zenuw-, Spier, en Lendenrheumatlek en alle Urinexuurzlcktcn levert de totale genezing van den Heer E. van Veldhuizen. Arnhemscheweg 10. Otterloa Gem. Ede, Gld. Vier lange |aren leed hij aan Ischias en Splerrhcumatlek. AUcs had hij gedurende dien tijd geprobeerd, elektrische be handeling. massage, heete luebt. doch nllca tevergeefs. Ten einde raad bijna, besloot hij nog éénmaal te trachten genezing te vinden en rich van sijn vreeselljke folteringen te bevrijden. En na Lees hetgeen hl) mij schrijft: „Ik ben volkomen van mijn xware Heupjlcht en Spierrheumatiek genesen binnen den tijd van een maand. Welk een verlossing van luik ten knagende pijn. Allea kraakte bij mijbulten had lk in knleün ea heupgewrichten. Na uw behandeling stipt te hebben ge volgd. gevoel lk mij nu weder zoo jong en vlug alle zware werk valt mij weder gemakkelijk en doe mijn tuin- en land- bouwwerk weder met groot pltizler. Nu een leder bier ml) weder vlug ziet loopen en werken., waar bet geheele dorp wist hoe zwaar Ik heb geleden, terwijl mijn linkerbeen en voet zelfs verlamd waren, komen dagelijks lijders btj mij om Informatie te nemen aangaande zulk een gunstige geneeswijze. Mijn hnrtehjken dank voor de voorspoedige genezing." Mijn gratis aanbod. Laat leder lijder die dit leest, mij om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige behandeling schrijven. Het geval van den Heer van Veldhuizen bewijst, dat er geen tc ernstig is om door deze behandeling genezen te worden. De Heer Arthur Richards, la wiens privé-lnboratorlum zij gevonden werd, zegt: „lk zal niet rusten alvorens ik leder lijder aan Rneumattek, Ischias. Jicht. Knobbeljicht of eenige andere Urlnczuurzlekte de gelegenheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dagen op mijj kosten te beproeven." Hoe dit aanbod aan te nemem Zend noch geld-, noch postzegels. Zend eenvoudig Uw naam en adres met de woorden: „Gratis Voorraad", per 10 ct». briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling' te zamen met verklarende Brochure en de beschrijving van meerdere wonderlijke genezingen. U per keerendc post franco zal bereiken. Adresseer i Mr. Arthur Richard*, Room 11 50, Gray's Inn Road, a 14 London. W.C.1. Engeland. Porto naar Eogelandi Briefkaarten 10 cent: Brieven 15 cent. komen, om voor mij een boekje trit "te geven. Door een diep innerlijken drang ben ik indertijd aan het schrijven gegaan, dat schrijven is een geheel geworden van ongeveer 150 vel blokpapier, en door nalezen wel niet teil volle be vredigd, doch mij het volle vertrou wen geeft, dat, indien het in druk is gebracht, degelijk opgang zal maken. Het is echter niet geschreven voor de Nederlandsche taal, het is geschre ven door mij met de alledaagsche toon voor de massa der bevolking; voor den religieuze en de atheïst, voor den ge leerde en voor den werkman en voor de hervormers in het geheel. Het boekje zal niet onder mijn naam de wereld in gaan. doch onder de naam en de samenvoeging van het gemeenschapsidee met den titel, die mij het vertrouwen geeft van slagen, niet voor het slagen van mij werk al leen, doch voor het slage der mens heid, omdat zei snakt naar meer be vrediging in ons heelal. Hopende u voldoende te hebben toe gelicht van mijn doel wacht ik min zaam een antwoord af, om verder tot onderhandeling over te gaan. Teeken met den M. G. Hazardspel, Een koopman uit de Jonkei Fransstraat was op een avond gaan dobbelen in een pand aan het Achterklooster te Rotterdam. Toen hij voortdurend verloor, kreeg hij argwaan en waarschuwde de poli tie. Deze omsingelde het pand en deed een inval. In het pand werden enkele perso nen aangetroffen, die aan het dobbe len waren. De spelers J. v. N., H. E., B. do V. en L. B. zijn aangehouden en de steenen in beslag genomen. Uit het onderzoek bleek, dat men de steenen een bewerking had doen on dergaan. Aan een of twee zijden wa ren de oogen uitgeboord en opgevuld met lood, zoodat de steenen aan die zijden zwaarder waren. IJs. De salonboot Holland, van de Holland-Friesland-lijn, die gisteroch tend 7 uur uit Stavoren is vertrokken, is ongeveer half twaalf in De Lemmer aangekomen. Haai* kapitein heeft gerapporteerd, dat de zee tusschen Stavoren en Lem mer nog haast een ijsveld is. Onrechtvaardige trots. Professor triumfeerend tegen zijn vrouw: Nou, wie is er nu verstrooider, jij of ik? Terwijl jij je parapluie in de zaal liet staan, heb ik niet alleen de mijne, maar ook de jouwe meege bracht. Professorsvrouw: Nou, dat is ook wat moois, we hadden heelemaal geen parapluies meegenomen! Brand. Door onbekende oorzaak ontstond Zondagmorgen brand in de woning van den arbeider H. J. de Ge- broek-Maasniel. De arbeider en zijn vrouw waren niet thuis. Vier kinderen sliepen echter in het huis. Het gelukte de buren met groote moeite de kinderen uit het vertrek, dat geheel met rook gevuld whs, in veiligheid te brengen. Een van de beide jonge kinderen verkeert in ernstigen toestand. Té Horn zijn Zondagavond huis, schuur en stalling van den arbeider H. Colbers afgebrand. Verzekering dekt de schade. Botsing tusschen autobus en tram. Gisteravond te ongeveer half negen is te Schiedam op den Rotterdamschen dijk vlak bij de Koemarkt een auto bus van den treindienst, komende van Rotterdam,op een zich in tegenover- overgestelde richting hegevenden tramwagen van lijn 8 gereden. De hotsing had met zulk een kracht plaats, dat het voorbalcon van de tram vrijwel geheel werd verbrijzeld, evenals de motorkast en het voorge deelte van de bus. Buiten de ernstige materieele scha de liep het ongeval goed af. De bus vervoerde geen passagiers en de chauf feur bekwam slechts een onbeteeke- nende snijwond. Ook de bestuurder van de tram liep geen noemenswaardig letsel op, even min als de trampassagiers. Het verkeer ondervond groote stag natie. De tramlijn naar Rotterdam en de Rotterdamsche dijk waren versperd. Het tram verkeer moest over de van Rotterdam komende lijn plaats heb ben, terwijl het overige verkeer bene- dendijks en langs de werf „Gusto" ge leid werd. Om kwart over tien was de versper ring zoover opgeruimd, dat het ver keer weer normaal kon plaats hebben. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMDIDEN, 23 Januari. Heden aan gekomen aan den lüjksaislag 30 stoom trawlers, 2 stoombeugeiB, 5 loggers en 5 kustvi&sdiers. De prijzen waren voor irawivxsoh: tarbot 20113, griet 30— 70, p. 50 K.G., gr. tong 1,3.01,40, middel Long 1,101,45, kl. tong 11,30 alles per n.G., gr. schol 2535, dito imiadti 3140, zetschol 30—40, kl. schol ïy—35, hot 10,5020 schar 9,50 25, alles p. k. van 50 KG., rog 17. 32 p. 20 sl, vleet 1,633,50 p. at, gr. schelviscii 3044, dito midael 34 40, kieininiduei uito 3031, kleine dito 1721, alles p. k. van 50 K.G., kabeljauw 4908 p. k. van 125 K.G., gr. gallen 12ïy, kl. gullen 9,5016 p. k. van 50 K.G., leng 2,200,' heil bot 1,5010,50 p. st., wijting 10,50— 16 p. k. van 50 K.G., kooivisch o,öo-* 2,50 p. st. Aanvoer en prijs voor beug- visch: 2i kn. gr. levende schelviscn 3336 P- st., 25 kn. middel dito 38 40 p. 25 st., 23 Kn. kleinmiddei dito 3537 P- 40 st., 10 kn. kl. dito 2;28 p. 60 s.,., 25 kn. gr. doode schelviscb 4150, 28 kn. middel dito 4042, -35 kn. kleinmiddei dito 3341, 9 kn. kL dito 2629, alles p. k. van 50 K.G., 19 st. levende kabeljauw 1,709,50 p. st, 1 levende long 10,50, 2 doode leng f4, beide p. st., 2 kn. wijting 1213 p. k. van 50 K.G., 1 k. rog 31 p. 20 st. -Van de IJm. stoomtre.iers kwamen er heden 30 aan cLen afslag. De besom mingen waien: IJM. 42 met 2172, IJM. 65 m. 2716, IJM. 9 m. 3247, IJM. 151 m. 2582, IJM. 327 m. 2279, IJM. 184 m. 3087, IJM. 197 m. 2442, IJM. 290 m. 3543, IJM. 192 m. 2762, IJM. 503 m. 2827, IJM. 1 m. 2674, IJM. 70 m. 3371. IJM. 47 m. 2926, IJM. 56 m 3498, IJM 135 m. 2564, IJM. 103 m. 2793, IJM, 3_»> m. 2406, IJM. 232 m. 165, IJM. 20 2753, IJM. 187 m. 3033, IJM. 161 m. 2889, IJM. 201 m. 3934, IJM. 72 m. 2938, IJM. 5 m. 2474, IJM. 29 m. 2996, UM. 330 m. 658, IJM. 384 m. 4922, IJM. 51 m. 127 en UIL 272 m. 2103. Van de tre'.lloggers kwamen heden .aan den afslag de KW. 166 m. 842, KW. 6S m. 727, KW. 65 m. 451, KWl 155 m. 763 en KW. 134 m. 891 besom ming. Van de beugvisscherh" kwamen hier heden binnen de stcomheugers VL'. 39 m. 3577 en VL. 50 m. 3337 besom ming. Scheepstijdingen* HOLLAND—AMERIKA-LIJN. ROTTERDAM 24 v. Rott. te N.-York verwacht. EEMDIJK Rott. n. Vancr. 22 te Londen. NEBRASKA 22 v. Vancr. te Rott NICTHEROY Vancr. n. Rott 17. te San Francisco. NOORDERDIJK Vancr. n. Rott. p. 22 Lizard. MAASDAM Rott. n. N.-OrL 22 7.49, v.m. 100 m. O. v. Land's End. LEERDAM N.-Orl. n. Rott. 22 3.24 n.m. 1150 m. Z.W. v. Valentia. EDAM Rott. n. N.Orl. 21 v. Havana. ZENADA v. Hamburg 25 verwacht. BREEDIJK 23 v. Galveston te Rott. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. PARANA uitr. 22 te Zanzibar. NIJKERK thr. 22 te Rotterdam. RILLITON uitr. p. 21 Dakar. K~t.tpfontf.IN thr. 21 v. Mozambique. RIETFONTEIN uitr. 22 v. Suez. AA1&UM uitr. 21 v. Algoabaai. HEEMSKERK uitr. 21 2.14 n.m. 70 m. v. Land's End. MET.TSKERK thr. 23 te E.-London. GRIJPSKERK uitr. 21 v. Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. RIJNLAND 23 v. Hamb. te Amst FAUNA uur. 22 v. Freetown. MAARLAND thr. 23 te Amst. PETWORTH gech. 22 v. Casablanca n. Freetown. REGGESTROOM 23 v. Amst. te Hamb. VLIELAND uitr. 22 v. Lagos. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. WATERLAND Hamb. n. Rott. 23. te Antwerpen. GELRIA uitr. 22 v. .Vigo. DRECHTERLAND tbr. vertr. 23 van Hamburg. SALLAND thr. 21 v. Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. ■SLAMAT Rat. n. Rott. 23 1 n.m. v. Sa- bang. TABANAN thr. 22 v. Pt. Said. TJERIMAI uitr. p. 22 Kaap del ArmL MODJOKERTO 23 v. Rott. te Hamb. TERN ATE 23 v. Rott. te Hamb. GORONTALO 22 v. Bat. te Rott. KOTA RADJA tbr. p. 22 Perim. GAROET 22 v. Rott. n. Batavia. KEDOE thr. p. 22 Sagres. MEDAN uitr. 22 v. Antw. p. 23 v.m. VKssingen. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KARIMATA thr. 22 v. Mars. RIOITW thr. 22 v. Pt. Said. ROEPAT uitr. 22 v. IJmuiden. SIMALOER thr. 23 te Mars. P. C. HOOFT uitr. p. 21 Perim. ENGGANO uitr. 21 v. Singapore. SOEMBA uitr. 21 v. Singapore. RADJA uitr. 21 v. Sabang. PR. DER NEDERL. thr. 22 v. Algiers PRINSES JULIANA uitr. 21 v. Singa por©. 1 KON. PAKETVAART MIJ. VAN SPILBERGEN Hl te Bdar.i an.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6