NIEUWE LEIOSCHE COURANT Gods wondere leidingen. van DINSDAG 24 JAN. 1928 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. HOFBERICHT. H. M. d© Koningin en H. K. H. Prin ses Juliana woonden Zondag in de Regentessekerk de avondgodsdienst oefening bij onder gehoor van Ds. J. C Schuller. BEZOEK VAN Z. K. H. DEN PRINS. Gisternamiddag bracht Z. K. H. de Prins een bezoek aan het Gemeente museum te 's-Gravenhage, ter be zichtiging van de maquette van het ontworpen te Weltevreden op te trek ken gedenkteeken voor wijlen GouVer- neur-Generaal Van Heutsz. HOUTVESTERIJ HET LOO. Men meldt uit Apeldoorn: Tot boschwachter van de Konink lijke Houtvesterij „Het Loo" is met ingang van heden benoemd de heer D. J. Rondhuis, Hofjager van Z. K. H. Prins Hendrik. HET SPOORWEG-ONGELUK BIJ RIJSWIJK. Naar wij vernemen, zijn de wagen voerder Van der Gast, de seinhuis wachter en de dienstdoende chef van der Bos. die gestraft zijn naar aan leiding van het spoorwegongeluk bij Rijswijk, alle drie voor deze strafop legging in hooger beroep gegaan bij het scheidsgerecht van de Nederland- sche Spoorwegen. GEBRUIKMAKING VAN STADS VUIL VOOR ONTGINNINGS- DOELEINDEN. In verband met de buitengemeen groote waarde, welke het stadsvuil heeft getoond te bezitten voor ontgin ningsdoeleinden, worden, naar men ons meedeelt, gedurende de laatste weken door alle bij deze aangelegen heid betrokken organen, krachtige pogingen aangewend om alsnog te ge raken tot de ontwikkeling van een plan, omgeven door dusdanige waar borgen ten behoeve van de gemeen ten, dat de betrokken gemeentebestu ren daarin wellicht aanleiding zouden kunnen vinden, hun standpunt ten opzichte van het vraagstuk vuilver branding, of vuilverwijdering met bo venstaand oogmerk, ten gunste van het laatste te bepalen. DE VESTINGEN NAARDEN EN WILLEMSTAD. Gistermorgen heeft in een besloten vergadering van den gemeenteraad van Naarden een bespreking plaats gehad met leden van het comité, dat de vestingen Naarden en Willemstad wil doen behouden. De raadsleden waren eenparig van meening, dat dé vestingwallen van Naarden behouden moeten blijven. Het comité zal spoedig worden om gezet in een vereeniging met den naam Menno van Coehoorn. HET TREKHONDENVRAAGSTUK. Vanwege het hoofdbestuur der Ne- derlandsche Vereeniging tot bescher ming van Dieren wordt meegedeeld, dat in de op 10 Februari te 'S-Graven hage te houden vergadering van dit bestuur de besprekingen hoofdzake lijk zullen worden gewijd aan het trekhondenvraagstuk. Hoewel de loop van zaken na de inwerkingtreding van de nieuwe bepalingen veelal niet on bevredigend schijnt, acht het hoofd bestuur niettemin de uiterste waak zaamheid geboden. Het wordt van groot belang geacht, althans aan de excessen op dit gebied definitief een einde gemaakt te zien vóór een groote stroom van vreemdelingen in ons land komt. AFLOSSING 6 PCT. STAATS- LEENING. De Minister van Financiën maakt bekend, dat op 1 April 1928 worden af losbaar gesteld alle niet uitgelote schuldbekentenissen der 6 pCt. Staats leening 1923 B. FEUILLETON. 28) o „Alleen Zondags, meneerik kan goed tegen de kouen ik zit warm ingepakt." „Ja, maar dat moet toch niet.... waarom heb je dan geen opslag ge vraagd. als je niet rond kunt komen?" „Ik heb nog een spaarduitje, me neer, en daar had ik wel wat van kunnen gebruiken, maar ik heb het eerst eens willen uithoudenen het ging best". „Och ja, je went aan alles". Toen Bobby dien avond op zijn ka mer kwam, brandde het kacheltje snorrend en verspreidde een aange name warmtejuffrouw Brigs van beneden had drie H.L. anthraciet ant- vangen voor den heer Johnson, bene vens een halve karrevracht turven het was allemaal betaald. Hoe dankbaar Bobby zijn patroon was, want die speelde, hier natuur lijk voor milden weldoener, wat de ionveman dadelijk begreep, vermoed de Mr. Daniël Mac Dowry nog niet half! Heerlijk, zoo knusjes te zitten schrij ven, in je gewone kleeren en niet zoo gemummied en de weelde, van tel kens een schepje kolen en een half Deze schuldbekentenissen zijn van af 1 April 1928 betaalbaar: te Amster dam: ten kantore van de Nederland- sche Bank; te Rotterdam: bij de Bij bank van de Nederlandsche Bank en te 's-Gravenhage: bij het Agentschap van de Nederlandsche Bank. De inlevering dezer stukken moet geschieden op nummerlijsten, waar van formulieren bij de genoemde kan toren kosteloos verkrijgbaar worden gesteld. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen, te Oene: G. J. Kool haas, te Oud-Beijerland. Aangenomen, naar Ooster- Nijkerk: J. W. Pieper, te Oudega. Bedankt, voor Eikerzee: W. de Kam, te Zoutelande. GEREF. KERKEN. Beroepen, te Baambrugge: J. Koolstra, cand. te Amsterdam. Te Stedum: L. ten Kate, te Lioessens. Te Oosterzee (Fr,): J. A. Gravestein. cand. te Urk. Aangenomen, naar Almkerk: C. J. Hakman, te Drachten. Bedankt, voor Maastricht: W. Seinen, te Opperdoes. Voor Leider dorp: J. Wymenga, te Charlois. Ds. JOH. LAURENSE. Ds. Joh. Laurense, Ned. Herv. pre dikant te Amsterdam, heeft Zondag ochtend in de Westerkerk een gedach- tenis-predicatie, in verband met zijn 25-jarig ambtsjubileum, gehouden. Ds. Laurense hield een predicatie over Ps. 116 lGa. waarbij hij zijn ambtelijk leven overzag en zijn ar beid eerst te Linschoten, daarna te Oost-Kapelle, vervolgens te Diemen en nu de laatste 7 jaren te Amster dam. Met groote dankbaarheid ge waagde hij ervan, dat hij geleerd heeft Jezus alleen te prediken en hij sprak den wenscli uit, dat hij nog vele jaren in het predikambt za] mogen dienen. Voor de vele blijken van liefde en waardeering, die hij in de laatste da gen heeft ondervonden, betuigde hij zijn hartelijken dank. Aan het einde der godsdienstoefe ning sprak dr. W. J. M. Engelberts, die den voorzitter van den kerkeraad ds. H. E. Gravemeyer, verving, ds. Laurense kort toe en op zijn verzoek zong de gemeente, die het groote kerkgebouw geheel vulde den jubila ris toe Ps. 121 4, waarna op verzoek van ds. Laurense werd gezongen Ps. 72 11. Dr. J. H. GUNNING J.Hzn. Gisteren in den loop van den mid dag zijn in het in een bloemhof her schapen Sursum Corda aan de Rem brand tlaan te Bilthoven nog zeer velen dr. Gunning en zijn erhtgenoote ter gelegenheid van den 70sten verjaar dag van den dominee komen geluk- wenschen. Zoo hebben o.a. H. P. baron van den Borch tot Verwolde van Vorden, burgemeester van De Bilt. dr. J. H. Adriani, secretaris van den Utrechtsrben Armenraad, de Utrecht- sche predikanten Beerens, Briët en Oberman door een nersoonliik barnek van hun belangstelling doen blijken. EEN VIERDE pPTïTiTF A NTSPLAATS TE CHARLOIS. Daar de Hervormde Gemeente te Charlois aan den Raad van Beheer heeft voldaan en de ligger van de pre- dikantstractementen thans door het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland is goedgekeurd, zal eerlang met het beroepingswerk worden aangevangen voor de vacature wijlen Ds. Beernik en zullen er stappen worden gedaan bij de Regeering voor de 4e predikants plaats, waarvoor het Rijkstractement, als een p:.ar jaar geleden, door de Kamers der Staten-Generaal is goed gekeurd. GEEN ONGEWENSCHTE TOESPRAKEN. De kerkeraad der Geref. Kerk van Scheveningen heeft uitgesproken, dat het niemand meer geoorloof 1 zal zijn in de openbare Godsdienstoefeningen een toespraak tot den predikant en gemeente te richten, tenzij met mach tiging van den kerkeraad. turfje op het kacheltje te kunnen doenBobby vond het haast al te verrukkelijk 1 Óndanks zijn twintig jaren was hij nog maar een groot kind wat betreft behoeften, wenschen en ontspanning en hij wist zelf niet, dat dit juist zijn groote aantrekkelijkheid uitmaakt 1 Zijn levensdoel was: een eerste-klasse speurder te worden en dandan wilde hij fortuin maken veel geld verdienen. Schatrijk wezen. Maar niet voor eigen weelde en grootheiddaar dacht Bobby niet aan.... hij had geen andere verlan gens, dan fatsoenlijk tt kunnen leven maar al dat gelddat wilde hij besteden, om arme verlaten kin deren in de achterbuurten van New- York aan hun ellende te ontrukken en hun een eenvoudig maar veilig tehuis bezorgen! En de grondslag tot het reuzenkapitaal, daartoe benoo- digd, had Bobby reeds belegd in zijn armelijke spaarduitjes, die nu tot on geveer honderd dertig dollars waren aangegroeid! Niemand ter wereld wist van dat eerzuchtige planwant de ©enige, die het geweten had, dat was Father Gregory en met diens dood was de eenige medeweter verdwenen 1 Steeds herinnerde Bobby zich, hoe de goede oude hem glimlachend op den schouder had geklopt bij het hooren van dat groctsehe plat., hem lieidevol aanziende bij de woorden: „Houd dat doel voor oogen. m n jongen en als je het bereikt hebt vóór- HET STIJGEND AANTAL THEOL. STUDENTEN DER GEREF. KERKEN De kerkeraad der Geref. kerk van Scheveningen heeft besloten op de e.k. vergadering van de classis Den Haag de vraag ter tafel te brengen of het, gezien de toeneming van het ge tal der Theol. studenten wel noodig is, dat er tweemaal per jaar gecollec teerd wordt voor de kas voor on- en min-vermogende studenten. DE GEREF. KERK VAN MEDEMBLIK Binnenkort zal de Geref. Kerk van Medemblik overgaan tot beroeping van een Dienaar des Woords. Aanbe steding voor het bouwen eener pasto rie heeft plaats gehad. GEREF. VOORSCHOTBANK. Te Haarlem is een Gereformeerde Voorschotbank opgericht met het doel leden van de Geref. Kerk, inge val van financieele moeilijkheden, te helpen. De voorschotten zullen rente loos worden verstrekt, waarbij toe zicht zal worden gehouden op de ge dragingen van den ontvanger. Het bestuur is voor de eerste maal samen gesteld uit de heeren: H. Heule, voor zitter; F. Boelens, secretaris; D. van Egmond, W. F. Jansen en de Kruyf. De commissie van toezicht bestaat uit de heeren G. Wolzak. P. van 't Wout en G. Breukelaar. GIFTEN EN LEGATEN. Wijlen Mevr. de Bas heeft aan de Diaconie der Ned. Herv. Gem. te Den Ilaag 2000,-— gelegateerd. Voor de verwarming der Groote Kerk te Vlif gingen ontving Ds. A. de Voogd aldaar een gift van 1000, „EFFATHA". De penningmeester van „Effatha". de heer W. L. B. den Blaauwen, Ant. Duyckstraat 49, Den Ilaag, deelt me de, dat hij bericht onU ing. dat wijlen Mej. N. N. aan „Effatha" heeft gele- 0ateerd een bedrag van 2500,vrij van successie en kosten. LECTUUR VOOR ZENDELINGEN. Het „Comité voor Lectuurversprei- ding aan Zendelingen", dat aan pro- testantsche arbeiders en arbeidsters op het zendingsterrein goede ontspan- nings- en studielectuur wil verschaf fen, heeft zijn achtste jaarverslag uit gegeven. Door bemiddeling van het comité zijn niet minder dan 300 adres sen van zendingsposten ter kennis ge bracht van Nederlanders, die gaarne hun tijdschriften voor dit doel willen geven. De zendeling krijgt zijn litera tuur en het kost den verzender feite lijk alleen maar de porto. Het comité staat niet op kerkelijken grondslag. In het jaarverslag zijn excerpten opgenomen uit brieven van zendelin gen, welke op deze wijze door bemid deling van het comité of door het co mité zelf van litteratuur worden voor zien. Voorts worden instellingen als militaire tehuizen, ziekenhuizen, enz. ook bedacht. Bovendien bereikt men dit, dat niet zelden een persoonlijke band gevormd wordt tusschen den af zender en den geadresseerde, hetgeen de belangstelling voor het zendings werk ten goede komt. Leest men de lijst der gevraagde tijdschriften door, dan blijkt daaruit, dat niet alleen Christelijke litteratuur gevraagd wordt, maar bladen van algemeer »;n inhoud en medische tijdschriften zeer igewenscht zijn. De secretaresse is mej. S. J. James, te Utrecht. Ds. C. F. WESTERMANN. Ds. C. F. Westermann, prpdikant bij de Herst. Evang. Luthersche Gem. te Amsterdam, zou gistermorgen te Zandvoort een dienst leiden. Ds. Wes termann werd echter plotseling ern stig ongesteld, zoodat de dienst niet kon doorgaan. Zijn toestand is, naar wij nader ver nemen, niet zorgwekkend. DE NED. HERV. GEM. TE SLOTERDIJK. Door de Herv. Gem. van Sloterdijk (Amsterdam-West) is heden het bou wen van haar tweede kerk aanbe steed. Uit het maandblaadje „Ons Werk", waaraan deze mededeeling ontleend is, blijkt verder nog dat er op het oogenblik een bouwkapitaal bijeen is van ongeveer 85.000, welke som dat je zestig jaar telt.... weldan mag je van geluk spreken 1" Zoo had dan Bobby nu nog veertig jaren voor de borst en daarvan moest hij er minstens tien besteden aan zijn eigen opleiding tot eerste-klasse speurder. Maar Mr. Daniël Mac Do ry gaf hem in zijn hart slechts de helft van dien leertijd, want hij zag in den iieuengen leerling nu reeds den ge boren detective, die alleen oefening en ontwikkeling noodig had, om een der eersten te worden in ..et vak. Ongeveer een week, nadat Bobby bezoek had ontvangen van zijn ver momden patroon, gai deze hern in op dracht, des avonds de wacht te hou den bij een tramhuisje, waar tVvee per sonen, waarschijnlijk in gesprek sa men, zich zouden voegen bij een der den, welke laatsten Bobby moest na gaan. „Je moet er uit zien als een fat soenlijk fabrieksarbeider, en verder handelen naar omstandigheden „Best, meneer", en Bobby ging huiswaarts, ten einde zich goed op zijn te spelen rol voor te bereiden. Alles, wat er voor weike vermom ming ook noodig was, vond hij in het magazijn, dai. bij de woning van zijn patroon behoorde en waarvan hij een sleutel had, die toegang gaf tot alle afdeelinger.Bobby wist er trou wens in het donker den weg..., een vol jaar had hij er avond aan avond minstens twet uren in doorgebracht; waarschijnlijk gedurende den houw zal kannen worden opgevoerd tot een ton, terwijl de rest moet worden ge vonden uit de op te nemen hypotheek waaromtrent thans nog besprekingen worden geoverd Het kerkgebouw zal, naar een ont werp van den architect Jantzen, wor den gezet aan de Jan Mayenstraat, de Torrestraat en de James Cookstraat. Er komen twee nevengebouwen bij, in welker benedenverdiepingen resp, worden gevestigd de consistorie en de kosterswoning; de zes bovenwonin gen zullen aan Herv. gezinnen wor den verhuurd. In „Westerwijk" zal Maandag en daarna, zoolang de bouw duurt, een maquette van het gebouw c.a. tentoongesteld zijn. Gemeenteraad Leiden. (Vervolg van gisteren). 8. Voorstel in zake de verhuring van een gedeelte van het voorm. schoolge bouw aan de van der Werfstraat, aan de afd. Leiden van den R K. Volksbond. De heer Heemskerk (R.K.) stelt voor ook hier de huurprijs te bepalen op 50 per lokaal per jaar. De heer Wilmer (R.K.) sluit zich aan bij het straks geleverde betoog van den heer Heemskerk. Hier is bovendien een hooger cultureel doel dan bij de Padvin derij. De omstandigheid, dat deze inrich ting subsidie ontvangt mag niet wegen. Spr. merkt nog op, dat deze school wordt bezocht door niet-Katholieke leerlingen. De heer V e r w e ij (S.D.) meent dat hier twee ongelijke zaken met elkander wor den vergeleken. Deze vereen. ontvangt reeds een belangrijke Overheidssteun. De heer Wilbrink (C.H.) meent, dat huurverlaging niet in het belang is van de vereeniging. Bovendien zou men daar mede het Rijk bevoordeelen. De vereeni ging ontvangt 70 pet. van de kosten van het Rijk en 30 pet. van de gemeente aan subsidie. Weth. Splinter deelt nog mede, dat het Bestuur na ruggespraak met den Mi- nistei met de huur accoord ging. Spr. ver gelijkt deze huur met die, welke door an dere Nijverheids onderwijsinrichtingen be taald wordt. De heer M e ij n e n (C.H.) meent, dat huurverlaging zou meebrengen verzoeken van andere vereenigingen die Nijverheids onderwijs geven. De heer Heemskerk (R.K.) merkt op, dat de grondtoon van zijn voorstel is ge lijke betaling van gelijke lokalen bij gelijk gebruik. Het voorstel-Heemskerk wordt verwor pen met 27 tegen 6 stemmen. Vóór de R.- K. en de heer Van Es. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. 9. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van den voor straat beste.nden grond, deel uitma kende van het perceel Hooge Rijndijk, Sectie M. No. 4324. De heer M a n d e r s (R.K.) vraagt toe lichting van het z.i. hooge bedrag voor straataanleg. Weth. Splinter merkt op, dat het slechts een raming is. Aangenomen. 10. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van een strook grond aan de Lijsterstraat, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie P. No. 638 ged. Aangenomen. 11. Voorstel tot verkoop van het ten na me van de gemeente, als mede-eigenares van het kadastrale perceel Sectie I, No. 2628, staande stukje grond aan de Dui- velshoornpoort. Aangenomen. 12. Voorstel om aan het bestuur der Ge reformeerde Schoolvereeniging een voor schot te verleenen op de vergceding, be doeld in art. 101, 9e lid, der Lager Onder wijswet 1920, voor een vakonderwijzer in wiskunde aan de school voor U.L.O. aan dé Hooglandsche Kerkgracht No. 20a. Aangenomen. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de stichting van een school voor gewoon lager onderwijs aan de Javastraat, door de Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager- en meer uitgebreid la ger onderwijs op Gereformeerden Grond slag De heer V e r w e ij (S.D.) merkt op, dat in de raadsvergadering van 17 Mei 1926 tegen deze school bezwaar geopperd werd. zijn taak was toen, alles na te gaan, op te redderen, weg te doen, wat on bruikbaar was, te vervangen wat ver sleten was, maar vooral had hij on ophoudelijk moeten schoon maken, poetsen en borstelen. Ook dit had de knaap met toewijding gedaan en hij kende elk stuk, elk wapen, elk in strument, dat in de groote voorraad schuur aanwezig was. Dit wist de patroon en daarom had hij bij zijn bezoek dan ook geen kleeren uit het magazijn genomen, zoodat Pobby hem daaraan niet kon kennen! Dat de jon gen hem tóch ondanks alles herkend had, vond Mr. Daniël „een sterk stuk" de hoogste lofprijzing, die hem ooit over de lippen kwam, waar het leerlingen of helpers betrof. Des avonds tegen zeven uur stond bij de tweede tramhalte in de aange geven wijk een knap goed gekleed fa brieksarbeider.hij stak goed in de spullen, droeg over de blauwe werkkiel een warme overjas en had stevige gelapte maar netjes gepoet ste schoenen aan.... de broekspijpen waren niet overdadig lang, maar zij vertoonden geen rafels en de wollen muts zat nog al diep over de ooren.. de jongeman rookte een pijpje met vrij goeden tabak en leunde op zijn gemak tegen een lantaarnpaal, schijnbaar onvers:hillig om zich heen blikkend. Hij had ongeveer een kwartier staan wachten en al verscheidene trams Nu de school in hoogste instantie gelijk heeft gekregen, wil spr. waarschuwen te gen de lichtvaardige wijze waarop voor deze school gelden gevraagd werden. Spr. wil, om misverstand te voorkomen, op merken, dat spr. en zijn fractie gaarne zouden hebben meegewerkt aan een min dere kostbare oplossing. De heer M e ij n e n (C.H.) merkt op, dat de vraag of verbouw of nieuwbouw noo dig was, in hoogste instantie door dé Kroon is beslist. Hier is dus slechts te ge hoorzamen en de gelden te roteeren, zoo als de wet eischt. De heer G o s 1 i n g a (A.R.) wil niet spreken namens het college of als wet houder, maar enkel als persoon, nauw betrokken geweest zijnde bij deze kwestie zijn meening zeggen, nu de verwijtende opmerking van den heer Verweij daartoe noopt. De heer Verweij is bepaald niet goed ingelicht, anders zou hij niet op zoo licht vaardige wijze hebben gesproken. Deze zaak heeft alle instanties doorloopen. Her haaldelijk hebben alle onderwijs-autoritei- ten ambtelijk advies uitgebracht. De ver eeniging heeft overal succes geoogst. Door den Minister is volmondig erkend, dat schoolbouw op de speelplaats van de Lusthoflaanschool onmogelijk was. Wat zou men zeggen als een wethouder kwam met het voorstel om een nieuwe school te bouwen op de speelplaats van een an dere? Deze school staat nu reeds in het teeken van de uitbreiding, zoodat reeds nu het verzoek tot uitbreiding zou inkomen, in dien dit wettelijk mogelijk was. Van wel ke openbare school kan men dat zeggen? Daarom is het ook onjuist om zoo licht vaardig te beschuldigen van roekeloos omspringen met subsidiegelden. Wanneer de heer Verweij zich tevoren behoorlijk op de hoogte gesteld had, zou hij deze lichtvaardige beschuldiging achter gehou den hebben1 De heer V e r w e ij (S.D.) kan er dat niet op laten zitten. Spr. verwijst naar de woor den van den heer Wilbrink in 1926, die hetzelfde inhielden als door spr. nu ge noemd. Het is dus niet iets van de S.D.- A.P. alleen. Dezelfde heer Goslinga, die nu pleit voor deze school, drong als wethouder bij de begrootingsbehandeling op zuinigheid aan. Waarom dan hier een uitgaaf van ƒ80.000 die van geringer omvang had kunnen zijn door een andere oplossing? Het is sterk doorgedreven Zelotisme van dit be stuur. omdat nu een andere factor, n.l. de nieuwe openbare school in de Kooi, een heel andere uitkomst kan brengen. Wethouder T e p e zegt niet te hebben willen spreken, 'omdat hier eigenlijk geen bespreking thuis hoort. De heer Goslinga beeft dan ook hier voor zichzelf gespro ken. Hier is alleen het al of niet toestaan van de credieten waartoe de wet verplicht, van belang. Deze zaak is door het Be stuur der vereeniging en door B. en W. geheel volgens de wet behandeld. Ten aan zien van het terrein, bet hoofdpunt, is de vereeniging in het gelijk gesteld. Het schoolbestuur heeft vrijwillig toegezegd dat de school niet duurder worden zal als de nieuwe openbare school aan de Drift- straat. Het schoolbestuur is voorts zeer coulant geweest om al vast het grondwerk voor de uitbreiding geheel op eigen reke ning uit te voeren hetgeen nu goedkooper kan geschieden dan wanneer dit straks af zonderlijk zou moeten gedaan worden. De heer Goslinga (A.R.) merkt op, dat de heer Wilbrink in 1926 er anders voor stond, dan de heer Verweij nu, thans is het proces afgeloopen. De minister heeft 8 maanden de zaak van alle kanten beke ken en eindelijk de vereeniging in het gelijk gesteld. Deze schoolvereeniging is verlegen met de kinderen en moet uitbreiden. Weet nu reeds, dat de school reeds onmiddellijk te klein zal zijn. Van onverantwoordelijk handelen is dus geen sprake. De heer M e ij n e n (C.H.) b.etoogt nog maals, dat deze discussie geen nut heeft. Wat aangaat het gezegde van den heer Goslinga van bouw van een school op de speelplaats van een andere, wil spr. al leen opmerken, dat de speelplaats van de ze school en die van een andere school dezer vereeniging de grootste van Leiden zijn. Daarna wordt het voorstel van B. en W. daar niemand hoofdelijke stemming ver langt z. h. st. aangenomen. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de kosten van aansluiting van wijk II op de centrale rioleering. voorbij laten gaan, toen in de verte twee heeren kwamen aanwandelen, die druk met elkaar in gesprek wa ren, en hun woorden met levendige ,gebaren kracht bijzetten. De werk man hield hen ongemerkt in het oog op eenigen afstand volgde hen een persoon, die het midden hield tus schen heer en werkman, en die af en toe rondom zich keek, alsof hij den omtrek wilde verkennen. De druk re- deneerende heeren moesten blijkbaar ook de tram nemen en de derde per soon eveneensdeze kwam nu vlak bij den fabrieksarbeider te staan en vroeg met een vreemden tongval aan de heide wachtenden, of dit de lijn was naar Brooklijn en of hij om daar te komen ook zou moeten over stappen. De aangesprokene keek den vrager een ommezientje aan en zei eenigs- zins ongeduldig: „Weet nietvraag een der con ducteurs". „Neem me niet kwalijk, meneer!" was het beleefde wederwoord en de man trad een paar schreden achter uit. De fabrieksarbeider naderde hem nu en zei: „Ja, meneer, dit is de tram voor Brooklijn en u behoeft niet over te stappenu kan blijven zitten tot het eindstation". Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5