In dien toestand werd hij per auto brancard naar paviljoen III van het Wilhelminagasthuis vervoerd. Hij is Italiaan van geboorte. Het lijk der vrouw is naar het Bin nengasthuis overgebracht. Tramderaillement. Nabij Zwinde ren is Zaterdag de tram uit Hooge- veen ontspoord, waarbij locomotief en postwagen onderstboven kantelden. De machinist kreeg brandwonden. De postambtenaren liepen kwetsuren op. Overigens liep het ongeval goed af. Onbewaakte overwegen. Zondag avond heeft de trein van Meppel naar Steenwijk op een onbewaakten over weg in den rijksweg bij Steenwijk Ja cob Wind, uit Giethoorn, overreden en vermorzeld. Inval in een politiebureau. Zater dagavond werd te Sneek, aldus O. N., de 62-jarige D. O. ter zake openbare dronkenschap, door de politie aange houden tegen welke aanhouding hij zich met geweld verzette. In den nacht daarop drong een vier tal personen, waaronder 2 zoons van v. O. het politiebureau binnen, waar slechts één agent aanwezig was. Men viel den agent aan en verwond de hem vrij ernstig. De agent trok zijn sabel en geraakte in een gevecht met drie personen. De sabel raakte hij kwijt en tijdens deze worsteling heeft een der zoons van v. O. zich naar de cel begeven waar zijn vader zat en bevrijdde dezen. De agent trok toen zijn revolver en heeft hiermee tien maal geschoten, het geen niet voorkomen kon, dat de in dringers verdwenen. Op weg naar huis ontmoetten zij 2 agenten op den Lemmerweg. Er ontstond weer een gevecht, waar bij verschillende revolverschoten vie len. Den volgenden morgen zijn zij alle vier door de politie aangehouden. Zij werden gevankelijk naar Leeuwar den overgebracht. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. 4— Voor het examen Machineschrgvon van de Vereen, v. Dir. v. Pont-Schollen slaagde mej. J. T. Prins alhier. BOSKOOP. Zondagavond had zeker© R., wo nende alhier, het ongeluk om in die Dorpstraat van zijn rijwiel te vallen, en met het hoofd tereèht te komen op de schuine kant van een stoep. Demau bleef bewusteloos liggen, en bleek een hoofdwonde te hebben, waardoor hij veel bloed verloor. Ten huize van Dr. Hamburger is de man verbonden, waar na hij verder naar zijn woning werd gebracht. Op 2 Februari a.s. zal de Bos- koopsche Burgerwacht, ter gelegenheid van haar i o-jarig bestaan een groot© propaganda-avond houden in hotel Neuf Het bestuur heeft van Z.Exc. den Min. van Binnenl. Zaken bericht ontvan gen, dat Luit. Generaal De Block, inspec teur van de Burgenvachten, als verte genwoordiger der Regeering, den avond zal bijwonen. L HAZERSWOUDE. De jaarlijksche ledenvergadering van de vereeniging „Onderling Hulpbe toon" werd gehouden in het lokaal „Salvatori", bijgewoond door 73 leden De voorzitter, de heer W. Slootweg, opende de e-rgadering met een wel komstwoord, en gaf daarop .een 0ver zicht van de vereeniging in het afge- icopen jaar. De toestand kan gunstig worden genoemd, en een danktoon past zeker in ons hart, wanneer wij letten op het vele goede dat we mochten ont vangen. Slecnts tweemaal is door den dood een lid aan de vereeniging ontval len, waarvan één, n.l. de heer A. Quar- tel, een dei* oprichters onzer vereeni ging was, en jarenlang onafgebroken deelvan het bestuur uitmaakte. Met trouw en ijver heeft hij steeds de be hingen onzer vereeniging behartigd, ZcOJat zijn nagedachtenis steeds in eere bij ons zal zijn. De financieel© toestand der vereeniging kan goed worden ge noemd, daar v\e het voorrecht hadden dat geen bijzondere ziektegevallen on der ons voorkwamen. Met tien wensch dat de vereeniging mag toenemen in ledental, en door God ook in dit jaar rijkelijk mag worden gezegend, sloot spr. zijn overzicht. De secretaris, de heer W. J. Dekker las ue notulen der vorige ledenverga dering, die onder dank werden goed gekeurd en vastgesteld. De penningm., de heer Jac. van Pij len, deed rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer. De ontvang sten bedroegen, met inbegrip van het batig saldo der vorige rekening, zijn de f 1.700,40, de som van f3.183,02; de uitgaven bedroegen f1.416,05, zoo dat de kas sloot met een saldo van f 1.760,97. Aan uitkeering bjj ziekte gevallen was uitgegeven een bedrag van f 1185.. De commissie tot het nazien der boe ken en bescheiden van den penning meester, bestaande uit de heeren 0. O],dam en W. Müller, bracht bij monde van eerstgenoemde, rapport uit. Alles was in de beste orde bevonden. De voorz. bracht aan den penningm. en commissieleden een woord van dank voor hun arbeid. Tot leden dier commissie voor het nazien der boeken voor 1928 werden aangewezen de heeren G. van Aalst Azn. en J. C. Windhorst, en als plaats vervanger de heeren L. Rademaker Ph.zn. "en A. Maaskant. Bij de gehouden bestuursverkiezing, wegens periodieke atfreding van de heeren Y. de Bruijn en Jac. van Pijlen, werden beide hee ren met bijna 'algem. stemmen weder herkozen. Een voo.'slel van het bestuur om de uitkeering bïi ziekte weer als het vo rige jaar tc bepalen op f7,per weck* werd na eenigo bespreking aangenomen. Inzake lidmaatschap van den Provin cialen Bond werd, na gehouden be spreking, aan het bestuur machtiging verleend indien het gewenscht voor kwam, voor 1 October a.s. te bedan ken voor genoemden Bond. De voorz. bracht aan het einde een woord van hartelijken dank voor de be toonde belangstelling en sloot daarop de vergadering. Staande de vergadering, werden een 9-tai nieuwe leden ingeschreven, zoodat het ledental thans is geklommen tot 182. Gaarna bevelen wie deze zoo nuttige vereeniging, die .een zoo groot bedrag in daadwerkelijke steun bij het voor komen van ziekte aan haar leden uit keert, in aller belangstelling en steun aan, en twijfelen niet of alle personen die hun eigen belang goed inzien, zul len zich aanmelden bij het bestuur om lid der vereeniging te worden. De ledenvergadering van de ver eeniging voor Geref. Schoolonderwijs zal women gehóuden op Donderdag 26 Januari a.s. des avonds 7 uur, in het gebouw achter de Geref. Kerk. De agen da bevat o.m.jaarverslag van den secr. bestuursverkiezing en jaarverslag van den Penningmeester. Trouwe opkomst gewenscht. Van de Hulpvereen. van den Ge reformeerden Zendingsbond alhier, is volgens het verslag van den penningm. over 1927 een bedrag ontvangen van f 242,751/2. HILLEGOM. Aan de Geref. Kerk is dicior ieonand die onbekend wenscht te blijven, een oompleet zilveren Avondmaaistel ge schonken. Door wijlen mevr. Wellnik te Ben- nebroek is aan de Geref. Kerk alhier gelegateerd de som van f 1000,vrij van successierechten. D© Zendingscommissie houd Woens dagavond a.s. half acht haar jaarlijksche Zendings-samenkomst. De heer P. de Koning uit Bandoeng zal een Zendings rede houden en de heer J. C. de Ko ning van hier zal spreken over: „Ons JE vangeli esatiewerk Vcor het Mercurius-examen te Am sterdam slaagde onze plaatsgenoot de heer F. A. Kroon. (EngelSche Handels correspondentie.) Tot 2e voorz. van de afd. Hillegom der Algemeen© Vereeniging voor Bloem bollencultuur is, in de plaats van den heer J. Jansen, benoemd de heer W. A. Jonkheer. Voor rekening van de N.V. A. C. v. d. Schcot's Bloembol en handel wordt door de fa. A. Lelieveld een nieuwe bloembollenschuur gebouwd aan de van den Endelaan. De fa. J. v. d. Bosch is opgedragen het bouwen van een bloemb.schuur met kantoor, Hoor B. de Wreed© Czn. Voor de afd. Hillegom van het H. B. G., zal op Donderdag 26 Januari a.s. des avonds half acht, dê heer Ir. K. Vol- kersz, Rijkstuinbouwconsulent, een le zing houden in Hotel Café „Flora", over het onderwerp: „Het prepareeren en forceeren van Tulpen"'. De toegang is vrij en ieder belangstellende is harte- Igjk welkom. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk is besloten, dat om d© vijf jaar de zitplaatsen opnieuw toegewezen zul len worden. In het vergaderlokaal zullen op ver zoek der J.V., nieuw© stoelen geplaatst worden. De J.V. en de Kn.V. dragen resp. in de kosten bij f50,en f25, Voor het beroep tot Predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier, is door Ds. Driesen te 's-Gravenzand© bedankt. KOUDEKERK. Donderdag a.s. des avonds te 7 uur zal ten bate van het Kerk- en Or- felfonds in de Ned. Herv. Kerk al- ier, een zang- en muziekavond gehou den worden. Mej. Grqda Buenk uit Am sterdam, hoopt als alt-soliste enkel© nummers te zingen; tevens zullen enkele nummers gegeven worden met orgel en viool. Na afloop van deze zang- en mu ziekavond zullen de verschillende ker kelijke colleges afscheid nemen vanDs. Israël, die, zooals men reeds eerder heeft vermeld, op 5 Februari a.s. af scheid neemt van de gemeente. Vrijdag 1.1. hield de afd. Koude kerk van den Chr. Nat. Werkmansbond haar 4e jaarfeest in de koorzaal dier Ned. Herv. Gem. Er was veel belangstel ling en het was een uitstekende avond. De voorz., de heer A. v. d. Ent, leid de de vergadering, en het ging hem best af. De Eere-voorz., Ds. Israël, sprak het openingswoord. De heer van Mechelen van Rotter dam, hoofdbestuurslid v. d. Chr. Nat. Werkmansbond, hield .een referaat over: „Arbeid een lust of een last". De gewone jaarverslagen werden uit gebracht, die duidelijk deden blijken, dat de afdeeling bloeit. Enkele leden gaven een bijdrage of een voordracht. Verschillende afgevaar digden waren tegenwoordig, die ook meewerkten dcor hun groeten en voor dracht of opstel, tot het welslagen. Me nig lied werd gezongen. Er werd gul onthaald. De heer v. Wijngaarden zorg de door orge spel voor afwisseling. Tegen het einde richtte de voorz. een waardeerend afscheidswoord tot den Eere-voorz. Ds. Israël en mevr. Israël, en overhandigde hun e n schilderstuk in lijst \*an de pastorie, waarvoor Ds. Israël hartelijk dankte, om vervolgens afscheid te nemen van de afdeeling. Over half 1 werd dit kostelijk jaar feest, dat op hoog peil stond, gesloten. LEIDERDORP. Naar wij vernemen, he^ft Ds. J. Wymcnga te vhaiLis \o r hot b-ro p van do Ce.Oil. ..er- al-.i.r, beau.nvt. NIEUWKOOP. In liet jaar 1927 werden alhier 61 kinderen tegen koepokken ingeënt. Op Donderdag 26 Jan. zal in het café van den heer T. d. Bosch alhier dcor het bestuur van den polder Nieuw koop, publiek worden verpacht die op- brenst van de sluis aan de Kattenbrug onder deze gemeente.. Van de Bewaarschool zijn verschei dene kinderen aangetast door de maze len. NOORDWIJK. 4Woensdagmiddag zal in het Veree nigsngsgebouw te Noordwijk aan Zee een Bazaar worden geopend voor de lighal van de Z.-H. Vereen. „Het Groe ne Kruis". OUDE WETERING. De Chr. Gem. Zang vereeniging „.Halleluja alhier, hoopt morgen haar jaarlijksche uitvoering te geven in de Gerei. Kerk. In het keurig verzorgde programma staan hoofdzakelijk werken van Bonset, Zijderlaan, den Hertog,We ber en anderen. Voor een ieder biedt het een verrassing. Houdt daarom de ze avond vrg. Programma's verkrijgbaar bij de leden en 's avonds aan de kerk. RIJNSBURG. Als een bewjjs hoe groot de aan voer van bloemen is, kan dienen dat de vorige week op één dag aan de veiling „Flora" en de veiling „Bloemenlust" alhier, alleen van de tuip „William Cop land", 130.000 stuks werden geveild. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. Afwezig, zonder kennisgeving, de heer v. d. kiiijil. Voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen, Burgemeester der gemeente. De vergadering wordt door uen Voor zitter mei gebeu geopend. De notulen der vorige vergaueung, worden gelezen, goedgekeurd en geteekend. Aangezien het de eerst-e vergadering in het nieuwe jaar is, wenscht de voor zitter alle leden zoowel ais lid van den Raad, als 111 hun particulier leven, een voorspoedig jaar toe. Het jaar 1927 was voor deze gemeen te niet slecht. Vele ingezetenen heb ben met angst en beven hun belasting biljet tegemoetgezien, maai' ten slotte is alles nog meegevallen. Dat de fi nancieel© toestana der gemeente ook in 1928 steeds beter moge worden, is de wensch van den Burgemeester. Ook tot den weth., den heer Visser, richt hij neg een enkel woord. Hij spreekt den wensch uit, dat de verhouding tusschen Burgem. en Weth. weer beter moge worden. "Van zijn kant zal niets in den weg staan, om aan alie incidenten dien pas af te snijden. De heer visser dankt dien Voorz. voor zijn welgemeende woorden. Namens den Raad, zegt de heer Com peer den Voorz. dank voor de dcor hem gesproken woorden en wenscht den Voor zitter met zijn gesün een door God rijk gezegend 1928 toe. De heer v. d. Zwan dankt den Raad vcor het blijk van sympathie, hem on langs bij zijn 40-jarig huwelijKSieeet aan geboden. De Voorz. doet medieideeling van het rapport van het Centraal Bureau van Verificatie en financierie adviezen der Vereen, van Ned. Gemeenten, uit gebracht naar aanleiding van de op 15 December gehouden overname van kas en boeken van den overleden ge meenteontvanger. De zekerheidstelling van den te be noemen gemeenteontvanger, wordt be paald op f 1500, Aan de orde komt thans de benoe ming van een gemeenteontvanger. De ban beveling van B. en W. luidt: 1. J. W. de Reu, ambt. ter secretarie, gemeenteontvanger te Leimuiden. 2. Th. v. d. Burg, ambt. ter secretarie te Leiden. Dit de gehouden stemming blijkt, dat de heer J. W. die Reu, met algem. st. benoemd is. Thans komt aan de orde een schrijven van Ged. Staten van Zuid-Holland, naar aanleiding van het besluit tot verhaal van pensioensbijdragen der gemeente ambtenaren. Ged. Staten kunnen niet toelaten dat van den gemeente-veldwachter geen 8 V* pet. pensioensbijdrage gevorderd wordt. De Voorz. deelt mede, dat de heer J. 1' Ami indertijd is aangesteld opeen jaarwedde van f1200,f1400. Dit is geschied in afwijking van de Provinci ale regeling, was de gemeente-v eldvvach- ter op die regeling aangesteld, dan zou zijn. jaarwedde van f1400f1900 icopen. Naar aanleiding van een en jander stelt de meerderheid van B. en W .voor, de jaarwedde van den gemeen te-veldwachter met f 150,te verhoo- gen, en zulks met ingang van 1 Janu ari 1927, dus met terugwerkende kracht. Het voorstel der minderheid is, ver hooging der jaarwedde met f75, De heer Visser zet zijn standpunt hieromtrent nog uiteen. Het meerderheidsvoorstel wordt met 5 tegen 1 stem aangenomen. Tegen stem de de heer Visser. Besloten wordt nog aan den heer Groenewolt, 5 maanden restitutie te verleenen van het door hem betaalde v erg unningsr echt. Vastgesteld wordt nog een model D. tot wijziging der begroeiing 1927, tot een bedrag van f850,73. Ten slotte legt de nieuw benoem de gemeenteontvanger, in handen van den Voorz. nog de vereischte eeden af. De heer Weststeijn doet nog eeni- ge medede dingen ov er den toestand waarin zich htt gem centeuurwerk be vindt. Herstelling wordt toegezegd. Daarna sluiting. WASSENAAR. Neg onder den indruk van het droevig o.i^e.ui j.l. Zaterdag het zoon tje van den luer K. alhier overkomen. dat namelijk spelende onder een vracht auto geraakte en daardoor naar wij ver namen een .boen is afgezet geworden, had gisterenmiddag een d-Tgelijk on geval plaats, nu op den hook van Kerk straatLangstr. Een ongeveer 6-jarig zoontje, ook van zekeren R., kwam uit school en is bij het oversteken van den straat aldaar eveneens onder een vracht |auto geraakt. Ook ditmaal werd het ventje ernstig gewond naar het wijk huis van het Groene Kruis gebracht. Voor de oudiers een vreesdij ke ge waarwording, daar hun kind onder die omstandigheden te moeten ontmoeten. "Wie in dit geval de schuldige is, zal wel niet gemakkelijk uit te maken zijn. ZEVENHOVEN. De veehouder S. had het onge luk met paard en wagen op weg zijnde, dat er een wiel v. d. wagen afliep, waar door de viervoeter op hol sloeg. S. wist zich in veiligheid te brengen door er af te springen. TER AAR. Alhier overleed plotseling op den openbaren weg de heer A. Hartveld, weth. dezer gemeente en voorz. van het R.K. Armbestuur. De Chr. Zangvereen. „Looft den Heere", hield haar jaarvergadering. Het financieel© verslag werd uitge bracht. Gekozen werd tot voorz. M. Meeuwis, die tevens de functie van pen ningmeester op' zich nam; tot secr. J. v. d. Starren en tot algem. sec. W. Ver kerk. De heer B. uit Nieuw veen, werd dcor een auto aangereden. Zijn rijwiel was zco beschadigd, dat het onbruik baar was. B. sloeg tegen den grond. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Antho- ni Alida d.v. C. S, Borst en J. P. v. d. Meer; Johannes Cornelis z.v. C. G. Ganzevles en A. G. van Veen; Cornelia Maria d.v. Th. van der Meer en C. Bakker. Gehuwd: Bernard R. J. Stockmann jm. 23 .j en Antonia F. Stofmeel jd. 25 j.; Johannes H. Vink jm. 30 j. j. en Cornelia Roos jd. 24 j.; Alber- tus Overes jm. 29 j. en Maria van der Geest jd. 26 j. Uit het Sociale Leven. CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. De directie van de Hengelosche Bont weverij te Borne, waar de vereenigin- gen „St Lambertus" en „Unitas" tegen 30 dezer een staking hebben aangekon digd, heeft aan de wevers medege deeld, dat zij. bij het afweven van een ketting, geen nieuwen ketting zullen krijgen, wanneer zij tot de staking overgaan, tenzij zij een verklaring af leggen, dat zij niet in staking zullen gaan. De arbeiders hebben, naar aanlei ding daarvan, in een vergadering, die onder leiding van de hoofdbesturen van die organisaties is gehouden, be sloten, de gevraagde verklaring niet af te leggen. Ongeveer 30 getouwen staan reeds stil, terwijl het aantal zich nog dage lijks uitbreidt. Te Losser is een staking begonnen in de textielfabriek van de firma Van Heek en Zoon. De oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat bij de onlangs gevoerde actie de toezegging werd gedaan, dat de spinners 28,50 en de aanlappers 24 per week zouden verdienen, ter wijl de loonen minder waren. Men verneemt echter, dat enkelen reeds weder op de oude voorwaarden het werk hebben hervat. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal exa men geneeskunde: de heeren T. A. Donkersloot, Rotterdam; en voor het taalkundig condidaatsexamen Indo logie de heer R. H. A. Beissal von Gymnich (Leiden). Laatste Berichten. HET IJS OP DE ZUIDERZEE. De salonboot Holland van de Holland FrieslandGroningen Lijn is hedenmor gen om half acht van Lemmer met be stemming naar Amsterdam vertrokken en keerde om half tien weer in de haven terug. De kapitein rapporteerde dat tenge volge van den Z.W. wind van hedennacht het ijs in zee zoodanig op elkaar gescho ven is, dat het- op sommige plaatsen tot aan den grond zit. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) HET ZWEMMEN OVER DE STRAAT VAN GIBRALTAR. TANGER, 24 Jan. (V.D.) De kanaal zwemster miss Gleitze heeft gisteren haar poging over de Straat van Gibraltar te zwemmen opgegeven. Na vijf uur zwem men geraakte zij in een kolk en was bijna verdronken. DE JAVASCHE BANK. BATAVIA, 24 Jan. (Aneta-V.D.) Het hon derdjarig bestaan van de Javasche Bank is ook aan alle bijkantoren feestelijk her dacht. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 23 Jan. Ons Belang. Sel derij 9.1012, pieterselie 5.90—8, roo- tt—v.r- de kool 24.4032, savoye kool 22.80 29. groene kool 4.408, prei 5.108, alles per 100 stuks. Spruiten 2429, postelein 1520, witlof 20—25, uien 12.2014, boerenkool 1218, waspeen 14.1018, kroten (gek.) 1214, alles per 100 Kg. LEIDEN, 24 Jan. Vette varkens. Aangevoerd 447 stuks, w.o. 399 vette varkens, 0.620.64; 48 licht soort, 0.570.60, per Kg. Handel vlug. HAZERSWOUDE, 23 Jan. Eieren en Pluimvee. Kippeneieren 8.609.70, eendeneieren 8.408.50, kuikeneieren 7.208.70, per 100 stuks. Konijnen 1.10 2.95; duiven 0,150.18, per stuk. ROTTERDAM, 24 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 176 paarden, 3 veulens, 763 magere runderen, 870 vette runderen, 819 kalveren, 149 vette kalveren, 250 schapen of lammeren, 55 biggen, 5 bokken of geiten, 80 graskalveren, 18 overloopers. Prijzen vette koeien 47 >450, 40— 44, 27—32; ossen 46—50, 40—43, 37)4; stieren 42 45, 40, 37; kalveren 85 90, 70—75, 11—60. Vet vee: melkkoeien 200410, kalf- koeien 200411; stieren 120470, pin ken 120150, vaarzen 175225, werk paarden 200350, slachtpaarden 100 175, hitten 125200, veulens 80120, fokkalveren 1825, biggen 612, overloopers 1824, slachtkalveren 12 18 biggen per week 1.101.30, gras kalveren 65115. Overzicht: vette koeien redelijke handel, prijzen van gisteren; stieren meer vraag, prijzen vorige week kon den gemakkelijk worden bedongen; kalveren trage handel, prijshoudend; melk- en kalfkoeien kalme handel, stationaire prijzen; slachtpaarden re delijke handel, prijzen vorige week; fokkalveren tamelijk vlotte handel, hooge prijzen; biggen zeer slechte han del, nauwelijks prijshoudend; over loopers weinig handel, lagere prijzen; graskalveren meer vraag, oude prij zen; jong vee zeer flauwe handel, en oude prijzen. PURMEREND, 24 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 140 runderen, 0.701; 120 melk- en geldekoeien, 120320; 16 stieren; 17 paarden, 75150; 19 vette kalveren, 1.501,65 per Kg.; 187 nuchtere kalveren, voor de slacht, 13 —40; voor de fokkerij, 1230; 654 vet te varkens, voor de slachterij, 0.58 0.62, voor de zouterij, 0.520.55 per Kg.; 48 magere varkens, 2236; 206 biggen, 916; 934 schapen, 2840; 17 bokken. Overzicht: runderen, melk- en gel dekoeien, schapen, handel matig; paarden, vette kalveren, nuchtere kalveren, vette varkens, magere var kens, handel vlug. PURMEREND, 24 Jan. Kaasmarkt. Aangevoerd 17 kleine fabriekskaas, met rijksmerk 51; 2 kleine boerenkaas met rijksmerk 51. Totaal aangevoerd 19.500 Kg. PURMEREND, 24 Jan Botermarkt. Aanvoer 521 Kg. Prijs 2.302.40 p. Kg. BODEGRAVEN, 24 Jan. Kaasmarkt Aangevoerd 116 partijen Goudsche kaas, w.o. 150 partijen met rijksmerk, 4912 stuks, 39296 Kg. Prijs met rijks merk le soort 5658, 2e soort 51—54; zonder rijksmerk 4953. Handel vlug. AMSTERDAM, 24 Jan. Oliën. Lijn olie: vliegend 35/4; Febr. 32, 31 Vi, 32. Maart/April 32 J4, 32; Mei/Aug. 32 33, Sept./Dec. 34, 33 Stemming traag. Raapolie: vliegend 55. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Januari, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 773.4 te Toulouse. L. B 719.2 te Thorshavn. Verw tot den avond van 25 Jan.: Stormachtige tot krachtige, tijde lijk afnemende zuidwestelijke tot wes telijke wind, betrokken of zwaarbe wolkt, met tijdelijke opklaring, regen buien, aanvankelijk zachter, later ieta kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur la aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 765. LUCH- -PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 8.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Dinsdag 24 Jan.: 5.01 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.05 Londen 12.08 New-York2.47"/* Parijs 9.73*/. Brussel34.527, Zürich 47.72 Praag7.347. Rome 13.11 Madrid 42.10 0«>65.95 Kopenhagen 66.34 Stockholm 66.50 Weenen34

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3