VERKOOP IN ONZE PORTIEK: re de reia mee, waarbij hij een paar keer tegen den grond werd geslingerd. Tenslot te moest hij het dier los laten, dat daarna de Ceintuurbaan op rende en zoo zijn weg vond naar het station D. P. Dicht bij de overkapping hebben twee agenten het dier met 6 revolverschoten afgemaakt. Byrd naar het Zuidpoolgebied. Ri chard E. Byrd, de bekende vlieger, van wien bekend was, dat hij zon op een ex peditie in het Zuidpoolgebied, deelt nu iets definitiefs mede over zijn plannen. Hij zal op 10 September uit New York vertrekken en hij heeft reeds een expedi tieschip gekocht, de Sampson. Het Schip wordt thans te Tromsö voor de reis in ge reedheid gebracht. De sterrenwacht te Lembarg. Een jong Zweedsch geleerde dr. Aake Wallen- quist is als sterrenkundige benoemd aan het observatorium te Lembang, on Java. „De grootste telescoop ter wereld". De Humanité weet te melden, dat de Sov jet-republiek voor de sterrenwacht te Ni- kolajefsk aan de Zwarte Zee bij een En- gelsche firma een telescoop heeft besteld, die door zijn afmetingen, vergrooting en bewegingsapparaat alles zal overtreffen, wat op dat gebied zelfs in de Vèr. Sta ten bestaat. Vooral ook de .otografische apparaten waarmee dat nieuwe „oog des hemels" zal worden uitgerust, zijn van groote voortreffelijkheid. Menschelijke eksters. Wij lezen in het Handelsblad: De ekster staat in een kwaden reuk. De ze vogel, zoo zegt men, misschien niet ge heel ten onrechte, neemt alles weg, wat hij op zijn vlucht vindt en wat hij zonder moeite kan oppakken. Menschelijke ek sters zijn dieven, die zich niet aan inbra ken wagen, maar die langs den weg wat meepikken. „Van een auto is een pak boter (of een kist suiker, een stel kleeren of wat ook) gestolen", zoo meldt het politie-rapport bijna eiken dag. Die „eksters" zijn, evenals hun gevleugelde naamgenooten, vlug en moeilijk te pakken. Maar dezer dagen was de politie te Amsterdam te weten ge komen, dat een paar Kattenburgers, van onderscheidenlijk 18 en 25 jaar, zich bezig hielden met „diefstallen langs den weg". De mannen zijn ingerekend en bij een huiszoeking zijn eenige der in den loop der laatste weken gestolen goederen ge vonden. Zoowel aan het bureau in de Warmoesstraat als aan dat op het J. D. Meijerplein heeft de politie een en ander met hen te bespreken. Het ongeluk bij Militaire oefeningen te Breda. Omtrent het ongeval bij mili taire oefeningen in de Isabellakazerne te 's-Hertogenbosch, meldt men ons nader, dat de toestand der beide ernstiger ge wonden, wachtmeester Nak en de dienst plichtige Schuiling, redelijk is en er geen levensgevaar bestaat. Zij worden in het Protestantsch Ziekenhuis verpleegd. Het kistje met slagkwikhoedjes stond ruim 2 M. achter den schutter, toen het ongeval gebeurde. De ontstekingsvonk van de ge worpen handgranaat moet zich in ach- terwaartsche richting hebben verplaatst en de slagkwikpijpjes tot ontbranding ge bracht hebben. Schip gezonken. Gisteren is op de Merwede nabij Giesendam, het stoomschip „Constancia" geladen met kolen, door het slechte weer volgeloopen en gezonken. De bemanning wist zich te redden. Het schip zal door de N.V. W. A. v. d. Tak's Bergingsbedrijf te Rotterdam, wor den gelicht. Op een kachel gevallen. Het bijna 1- jarig kind van W. S. te Emmer-Compas- cuum is uit den kinderwagen op de ka chel gevallen en met hevige brandwonden opgenomen. De toestand is zorgwekkend. Branden. Donderdag is te Warfhui- zen het graanpakhuis der firma Casemier en Tiddens grootendeels een prooi der vlammen geworden. Ook verbrandde veel koren. In Haarlemmermeer is de stal staan de bij de woning van den veehouder J. v. d. L. uitgebrand. Te Capelle is de schuur van M. Paans door onbekende oorzaak afgebrand. Het woonhuis bleef behouden. Mei een mes gestoken. Bij een twist op een woonschuit, liggende aan de Oost- vest te Haarlem, heeft zekere R. den 35- jarigen B. met een mes in den rug gesto ken. B. wordt verpleegd in het Groote Gasthuis, doch de toestand van het slacht offer is niet levensgevaarlijk. De heerlijkheid Bokhoven. Men meldt uit 's Hertogenbosch: Bij den toeslag voor de Heerlijkheid Bokhoven was het hoogste bod voor de generale massa 373.000, voor den Berk- waard 37.100. De aankoop geschiedde na mens zijn lastgever door notaris De Jong te Ammerzooden. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raacl dezer gemeente vergader de gisterenmiddag ten 2uur. Voorz. de Burgem. Tegenwoordig alle lede a Na opening der vergadering met bet gebruikelijke gebed worden de notu len van de vorige vergadering gele zen en onveranderd goedgekeurd. De Vcorz. geeft, nu dit de eerste vergadering is, welke in het pasbe- gonnen jaar wordt gehouden, .^en kort overzicht van hetgeen in het afgekomen jaar in de gemeente is tot stand gekomen. Moest spr. bij het bégin van 1927 constat eeren dat de uitkomsten in tuinderij en vee houderij ongunstig waren geweest, ook thans moet spr. wederom tot zijn leedwezen mededeel en dat het jaar ro27 vcor onze plaats nog slechter s geweest dan 1926. Landbouw en tuinbouw f lore eren tot op heden niet, al is er van den kant der tuin ders en landbouwers nog zoo hard ge-werkt. Dit alles stemt ons dan ook tot groote voorzichtigheid bij het ne men van besluiten, welke onze ge- ineenteiinancien raken. In 1928 staan verschillende belangrijke besluiten op het program. Wat het zielental betreft, deelt de Voorz. mede, djat dit slechts met 20 is vooruitgegaan. Spr. hoopt dat we dit jaar nog zuilen komen aan de 6000 zielen, waardoor het. aantal lei den bij de eerstvolgende volkstelling met 2 zal moeten worden vermeer derd. De schuldenlast dezer gemeen te bedraagt tot op heden f 267.000. Hiertegenover staat echter een nomi naal bedrag ad f51.700,op hel Grootboek, 67 H.A. bouwland inden Haarlemmermterpolder en de verde re eigendommen dei- gemeente. Spr dankt die leden voor de ontvangen gelukwenschen bij de jaarwisseling ont vangen, ook namens zijn echtgenoot© ■en wenscht de leden toe dat 1928 voor hen en hunne gezinnen een voor spoedig jaar mic^e zijn. De heer de Jong, weth, dankt den voorz. voor zgn waardeerende woor den namens alle leden en wenscht den Voorz. wederkeerig persoonlijk en voor zgn gezin een gezegend jaar toe. Hierna is aan. de orde de agenda: 1. De benoeming van twee leden van de commissie tot wering van schoolverzuim wegens het bedanken van de heeren Ds. A. E. van Baaien en J. van der Geest. In hunne plaats worden benoemd de heeren D. Klees en J. P. Uljee. 2. Vaststelling van een raadsbe sluit tot verlenging van den ontrui- mangstermijn van de woning D 164 De Voorz. doet voorlezing van het verzoek van W. J. Zoetemelk en het hieromtrent ingewonnen advies der gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn, welke laatste adviseert den termijn wederom met zes maan den te verlengen. B en. W. stellen den Raad voor het verzoek in te willigen. Naar aan leiding hiervan wordit door den heer de Vette gewezen op de gevaar lijke gevels der reeds ontruimde wo ningen. De Voorz. zegt dat Zoetemelk reeds is aangeschreven om den muur te stutten. Voldoet hij hieraan niet, dan zullen B. en W. overwegen of zij ter men aanwezig achten om tot afbraak van den gevel over te gaan. Nog verschillende heeren voeren hier over het woord, waarna z.h.st. wordt besloten den termijn van ontruiming met zes maanden te verlengen. 3. Wijziging der begrootmg. De Voor z. zegt dat enkele pos ten overschreden zijn en aanvulling behoeven, waarna de wijziging wordt goedgekeurd. Tot de ingekomen stukken behoor den o.m.verzoek van de Chr. Hoo- gere Burgerschool te Leiden, om een bijdrage ad f 59,17 voor een tweeta leerlingen uit deze gemeente, welke bedeelde ondervvrjsin lichting ge du ren de het jaar 1925 hebben bezocht. B. en W. Stellen voor f 50,te ge ven, welk voorstel z.h.st. wordt aan genomen. Voorts een viertal verzoeken van Bijz. schoolbesturen, om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding art. 101 der L.O.w-et, welke alle worden toegestaan. Door den Voorz. wordt nog voor lezing gedaan van e?n schrijven van de Sted. Lichtfabrieken te L-eid©n, waarin zij mededeel-en, dat zij met ingang van een nader op te geven, datum zullen ter hand nemen de 6troomlevering in de Kaag, zoodat de Kaag rechtstreeksche verbruiker wordt van Leiden, evenals alle ove rige aangeslotenen in deze gemeente ten vijl voor hen ook de Alkemadesch* stroomtarieven zullen gelden. De Voorz. spreekt zgn voldoening uit, dat de inwoners uit de Kaag thans op geleken voet worden be handeld, hetgeen voor hen beteekent •een belangrijk financieel voordeel, daar zij het licht van f0,45 rien teruggebracht op f0,25. De Voorz. stelt voor aan Leiden te berichten, dat deze gemeente gaarne zou zien dat de'ze overeenkomst reeds zal' in gaan 1 Januari 1928, en vraagt den Raad machtiging om deze aangele genheid verder met Lei-den af te hndelen Verder doet de Voorz. nog voor lezing van een adres van P. M. Bergman te Oude-Wetering, waarin hij verzoekt de vergunning van J. 1 Dam voor het leggen van een wa- terstoep dermate te willen wijzigen dat zgn veeschuit een vaste ligplaats kan bekomen voor zijn woning. Aangezien de afwikkeling van de» zaak geheel behoort tot de compe tentie van B. en W., stelt da Vooi zit ter na ampele bespreking vooi dit adres te renvoyeeren naar ge noemd college ter afdoening en deel de Voorz. mede, dat B. en W* met van Dam en Bergman zullen onder handelen, opdat Bergman wederom zijn schuit vcor den wal tegenovei zijn woning kan leggen. Hierna komt wederom ter sprake de wegverbreeding voor het perceel van de wed. Hooien boom. D-e Voorz. deelt mede, dat, na hetgeen in de vorige vergadering was besloten, B. en W. aan de wed. Hoo genboom een schrij ven hebben ge richt met de mediedeelimg dat de ze gemeente bereid is aan haar een schadelooss'eTing te geven ad f2,50 vcor elke M2. grond, waarvoor door j. Hoogenboom indertijd is gedempt de sloot, weke can Hoogenboom 01 deze gme-otr- in e'gendom tocb hoorde. Naar aanleiding van dit schrij RECLAME OOK Picnickolfers in bruin en blauw i 1.10 Kleerborstel met plankje -0.3272 Molton Manshemden- 0.85 Geruite en gestreepte Pyamafla- nellen - 0.19 Congolinnen voor lakens0.31 Jaeger gebreide Manssokken «0.24 Jaègér Tricot Heerenbroeken en Borstrokken - 0.85 Sloopen, groote maat, prima ka toen, met overslag- 0.45 Eiken Theekasten f 7.25 Eiken Dressoir met facet geslepen spiegel - 41— 2 Fauteuils met 4 Stoelen, gestof feerd met kunstleder, compleet - 34.75 Huiskamertafel eiken met ingelegd kunstlederen blad -12.50 2 persoons Deventer Gezondheids matras met garantie- 11.50 Eiken en P.P. geschilderde Wasch- tafels - 4.75 Zwaar gevulde Hoofdkussens, prima tijk - 0.79 Autoped, ijzersterk - 2.30 Het artikel voor uw kinderen. 1160 Groote kunstlederen Boodschaptas- I Pannensponsen Bonzo 2 stuks voor 10 cent schen met lederen handgrepen 75 cent I Pakken „Jura" Huishoudzeep, 4 Raffia Prullemandje 30 c.M- hoog 677* ct. j stukken voor 10 cent Groote Partij Coupons Schortenbont, Molton Sportflanellen, Flanellettes, Brabandsch Bont filllli leiiiMiiiiiiii Ciiiiiiiii"! ven heeft neg een bespreking plaats gehad in hei gemeentehuis met dc familie, waai bij lie: gemeentebestuur nog eens huefi g-vezeri op zijiigöcb recht en aan d? familie Rongen- bcom heeit gepi 3, ni.jcvd, dat zij o-or rekening van de gemeente Alkemade •een hei meting en uitzetting van deu eigendom mag aanvragen. Eu lam. heelt de zaak onderzocht en komt thans mot het volgende voorsjel. Die wed. Hoogen boom vraagt ten schadevergoeding ad f1200,en verbindt hierbij de voor gaarden dat het schut op kosten der gemeente wordt verzet, de stoep voor haar woning moet blijven l.ggen, er een goede afwatering moot gemaakt- .worden en de rooilijn bhjit oesiaan gelijk met de andere woningen, een eventueel© te plaatsen heinmg moet een hoogte hebben van 1.20 M. en wor den onderhouden door de gemeente. De Voorz. geeft ais zijn meening te kennen dat die Raad hierop nlfet mag ingaan, temeer omdat aan die an deren niet meur is betaald geworden dan f2,50 per M2. en Hoogenboom ook in hetzelfde geval verkeer-1. De heer Heemskerk merkt wel, dat mej. Hoogenboom niet bereid is hek en schutting voor een billijke scha dclocsstel.ir.g tereg te plaats.n, zoo.at iirj voorstelt de zaak nu maar aan te pakken. We kunnen toch niet aan het onderhandelen big ven. De heeren Horsman en Bontje sluiten zich Tri erbij vokomen aan en (stellen voor tot haar een schrijven te richten, waarin wordt meegedeeld, dat de Raad op haar voorstel niet kan in gaan. De gemeente is echter bereid haar een vergoeding te* geven ad f2,50 voor elke M2. grond, voorzoover dit teigendom is van de gemeente. Haar ant woord wordt binnen 8 dagen tegemoet gezien. Blijkt zij hiertoe niet bereid, dan zal de gemeente zich in het rechtma tig bezit van den haai- toekomenden grond stellen, en ziet de Raad er van af aan haar ook maar een cent scha devergoeding te geven. De Raad gaat hiermede volkomen accoord. Rondvraag. De hear Heemskerk bespreekt de weg Rijpwetering-Hoogma- de, en noodigt B. en W. uit met een kostenberekening te komen tot ver breeding en behoorlijke verharding van dien weg. Verder zag spr. ook gaar ne een kostenberekening gemaakt vooi verharding van den weg Rrjpwetering vanaf de sluis naar de brug wed. We& niiik, want spr. acht hat dringend noo- dig dat beide wegen eens terdege op geknapt worden De heer de Vette stelt voor om aan weerskanten aan het paard nspoor tel plaatse een gedekte straat te maken. De heer de Jong zegt dat een straat onvoldoende is te achten. De Voorz. zegt toe de zaak met de wethouders te zullen bespreken. De heer Bontje bespreekt de fi- nancieele verhouding tusschen rijk en gemeente, en deelt mede, dat hij gelezen heeft dat de platbelandsg.°meeten erbij die regeling weer karig afkomen. Spr. is er voor dat een actie op touw wordit gezet om een betere regelig van de klei ne gemoeten te verkrijgen. De Voorz. zet in een breed betoog uiteen, hetgeen hierover reeds te doen is geweest en noemt enkele cijfers. De ze gemeente zou bij de totstandkoming van deze regeeling er f 10.000,beter bij worden, zoodat spr. de regeling niet slecht vindt, en hij zou zeer dankbaar wezen als de f 10,000,reeds in de ge meentekas waren gevloeid. De heer Bontje, dankt dan Voorz. vcor de gegeven toelichting. De heer Horsman merkt op, dat bij het postkantoor te Oude-Wet ring een lantaarn geheel defect is. De wandarm ligt bij smid Schouten. De Voorz. zegt herstelling toe. Hierna sluiting. BOSKOOP. \\bor de Chr. Jongelingsvereen. „Ps. 119 9' trad Woensdagavond 7 uur in het Ned. Herv. (Geref.i Evangelisatiegebouw alhier op de Eerw. heer P. Lyklema van Waddinx vee». met het onderwerp „Bou wen en sloopcu De voorzitter opent de vergadering door te laten zingen Ps. 139 1 en 7, leest Pre diker 12 17. waarna de heer Lyklema zijn rede voor dezen avond aanvangt. Spr. begint met een inleidend woord, en vraagt met het oog op zijn onderwerp Ps. 104 eens na te lezen, waar de dichter zegt: Hoe groot zijn Uwe werken, o Heere; Gij hebt ze allen met wijsheid gemaakt. Spr. gaat daarna terug tot de schepping, hoe de Heere in 6 dagen alles zeer goed ge schapen heeft, ook den mensch als een pronkjuweel der schepping. Vele onge- loovigen halen de schouders op voor het scheppingsverhaal, maar wij zinken in aanbidding neer en zeggen: Het is een wonder in onz' oogen, wij zien het maar doorgronden het niet. Spr. komt nu tot zijn onderwerp, en be handelt dit met de volgende drie hoofd gedachten: le. De Hemelsche bouwmees ter bouwt een schoon huis; 2e. De Hemel sche bouwmeester sloopt een schoon huis; en 3e. Een ernstige roepstem. Voor spr. deze gedachten nader uitwerkt gaat hij voor in gebed, en laat daarna zingen Ps. 90 5 en 6. Nu begint spr. zijn le gedachte te ont wikkelen, en zegt hoe de apostel Paulus spreekt van het aardsche huis onzes ta bernakels, waar de onsterfelijke ziel in woont, toont aan hoe Goddelijk schoon dat huis was in den staat der rechtheid, maar hoe lang heeft dat geduurd? Toch blijft het een gebouw der schoonheid, want ook der jongelingen schoonheid is hun kracht en wat zegt de wetenschap, medici enz. daarvan? Spr. komt nu tot de zondeval (Genesis 3) de mensch verdreven uit het paradijs, gevallen met Satan; Satan over won, maar slechts in schijn, want Satan zal Gods raad nooit verstoren, want di rect daarop volgde de moederbelofte. Is het nu niet duidelijk een huis der schoon heid? en zegt Paulus niet: wij zijn van Gods geslacht, en zegt de Heere niet: Ik ben uw God en de God uws zaads? Zoo blijft de mensch een gebouw van Godde lijke schoonheid. Bij zijn tweede punt wijst spr. op het Schriftwoord: gij zult den dood sterven, verwijst verder naar het voorgelezen ge deelte van Pred. 12, hoe we gedenken moe ten aan de dagen der jongelingschap, eer de kwade dagen komen, eer de zon enz. verduisterd worden, de sterke mannen zich zullen krommen, de maalsters zullen stilstaan, de vensters verduisterd, de 2 deuren naar de straat zullen gesloten worden enz., dus als het aardsche huis onzes tabernakels gebroken wordt, dat krachtige lichaam zal inéén storten. Nu laat spr. zingen Ps. 77 7 en 8, waar na hij overgaat tot zijn 3e punt: een ern stige roepstem. Spr. wekt de jongelingen op tot waakzaamheid, eer de kwade dagen komen. Ons arglistig hart verzet zich te gen God en Zijn dienst, maar in Pred. 12 ziet ge de waardij van het geestelijk leven. Gaat jong tot den Heere, zoek met alle krachten uwer ziel. Wie zegt dat gij oud zult worden? Vliedt de kwade gezelschap pen, ouden en jongen gedenkt aan Hem, Hij dacht aan u en mij voor dat wij aan Hem dachten, daarom vlucht tot den Heere, eer het rad aan den bornput aan stukken gestooten wordt. Spr. eindigt nu met een vurig dankge bed, en laat aan het slot van de hijeen- komst zingen Ps. 103 3. Het was een ernstige, leerzame rede. Men verzoekt ons te willen mededee- len, dat ook de Chr. Zangvereeniging „Sursum Corda" alhier, haar medewer king voor den radioavond op 1 Febr. a.s. in de Ned. Herv. Kerk heeft toegezegd. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Chr. Muziekvereeniging „Con-cordia" alhier, zal op 11 Juli a.s. een Chr. Nat. Concours voor Gem. dames-, mannen- en kinderkoren, benevens .har monie- en fanfarecorpsen gehouden wor den. Algemeen Secretaris is, de heer J. Chris- pijn, Nieuwstraat 43. alhier. Evenals op andere plaatsen het geval zal zijn, is hier ter plaatse, bij controlee ring gebleken, dat enkele ingezetenen niet voldaan hadden, niettegenstaande de her haalde waarschuwingen, om hun rijwiel van een nieuw belastingmerk te voorzien, met het bekende gevolg. Voor een totaal uitverkochte zaal werd Woensdagavond in hotel „Neuf" door den Geh.onth. Tooneelclub „D.Z.T.S." op gevoerd het tooneelst-uk .,'t Was maar een Loods". Zooals bekend, zijn de baten van dezen avond bestemd voor „Maas en Waal". Omtrent onderstaande verloren voor werpen zijn aan het politiebureau inlich tingen te bekomen: Paar sokken, schooletui, veren peluw, en rood gehaakte kindermuts. De zeer bejaarde heer B. alhier had het ongeluk, om al fietsende in de Zuid- wijksche Wetering te rijden. Gelukkig kon de oude heer spoedig ge red worden. Na in een loods van de firma G. van droge kleeren te zijn voorzien, kon hij huiswaarts keeren. KATWIJK AAN ZEE. Gisterenavond had ne aangekon digde zanguitvoering plaats van ue Chr. Zangv ereen. „Excelsior'' te Kat wijk aan Zee in de zaal voor Chr. Prot. Belangen. Wegens ongesteldheid van Ds. Kalk man, werd de bijeenkomst geopend door den Edeiachto. heer J. Schok king, Burgemeester der gemeente Kat wijk. Z.Edelachtb. \erzccht te zingen Ps. 103 :1, waarna hij voorging in ge bed. In de eerste plaats heette Jnj daarna de aanwezigen hartelgk wel kom. Spr. kan het zoo toejuichen de beoefening der zang. Er is behoefte in ons leven naai' uoven, zooais een bloem behoefte heeft aan licht en zon. Er is zooveel dat naar beneden trekt. Als we niet boven de dingen, staan is ei' een tekort. Het is vol komen in strijd met de christelijke gedachte om afkeerig te zgn \an de beoefening van zang. Spr. hoopt dat de aanwezigen ooii iets mogen verstaan van de zang en muziek van dezen avond, opdat het ga hoogeroft excelsior. Hierna kwam het koor op het podi- am om haar programma af te wer ken. De inzet was ze r goed, deb -ide eerste nummers werden goed gezongen. Daarna was de eer aan mej. Jo Meeuwse uit Amsterdam voor een vi- colsolo, en wel een Sonate G-mol van A. Vivaldi-Respighi, die op schit terende wijze werd uitgevoerd, even als de pianosolo van Jan Couveeuit Alkmaar. Hierop kwam het hoofdnummer van den avond, n.l. „Die Jahreszeiten" van Jos. Haydn, wat bgzonder moo: ten gehoor e werd gebracht. Het was schitterend, vooral Chor 31, wat op uitmuntende wijze werd gezongen. Na de pauze kregen we vier gees telijke liederen te hooren van L. v. Beethoven, en een Sopraan-solo van mej. Kromhout, wat ook meesterlijk werd volbracht. Hierna was de ter aan mej. Jo Meeuwse voor -een drietal vioolsolo's, die aller prachtigst werden uitgevoerd en waarvan men zóó genoten had. dat het applaus bewees dat het laat ste stuk herhaald moest worden, wat mej. Jo Meeuwse gaarna volbracht. Hierop werd door hei dameskoor een tweetal liederen gezongen, n.l „Das Vögelein" en „Der Ring", die op schitterende wijze werdien uitge- voerd, terwijl tot slot het geheele koor zong „Gebed van den Nacht" van Bernard Zweers. Het slotwoord werd gesproken door Ds. Ingwersen, Geref. Predikant al hier die verklaarde, dat na het vele dat er gehoord was, hij zeker na mens allen sprak als hij het bestuur van het koor hartelijk dank zeidie vcor zoo'n genotvollen avond. Het was Z.Eerw. aangenaam, dat hij niet be hoefde te zeggen dat het mooi was geweest, terwijl het toch echter niet zoo was. Ik had, alius spr., zoo-iets niet verwacht. Hij bracht dan het be stuur andermaal dank en hoopte op nog meerdere avonden als de zon. Van het vioolspel van mej. Jo Meeuwse (hebben we allen genoten, het was subliem spel, aldus spr. We hebben er allen versteld van gestaan. Al wat een mensch kan doormaken, heeft zij ons vertolkt. Ook de Directeur heeft ons iets laten hooren van zijn prach tig^ piano-solo. Wat is er hedenavond toch met ziel gedirigeerd en gezon gen. Gelukkig jde dirigent, die zijn koor zoo in zijn macht heeft, maar ook gelukkig het koor dat zoo[n diri gent heeft (Applaus). Wij zijn he denavond opgevoerd naar boven. Wii wenschen geen me nschen ver heer lij king [hetgeen spr. verduidelijkte met de aanhaling van een oud Duitsche le gende. Dat het dan alles moge strek ken tot verheerlijking van Gods nooit volprezen naam. Wij sluiten ons ten volle aan bij de woorden door Ds. Ingwersen ge sproken. Hetwas een kostelijke avond en de Zang vereen. „Excelsior" kan met genoegen op dezen avond terug zien. Zij is gefen onbekende meer te [Katwijk aan Zee, getuige de groote opkomst, daar om lialf aclrt de ge heele zaal meer dan gevuld was, en velen zich met een staanplaats moes ten behelpen. ITet is altijd jammer van zco'n avond, dat er achter in de zaal altijd enkelen zijn die niet begrijpen hei schoone van de zang en de muziek en daardoor anderen beletten er van te genieten. Een beet je meer toezicht achter in zoo'n groo te zaal is wel ge wenscht WOUBRUGGE. Door Ged. Staten dezer provin cie is het Raadsbesluit tot opheffing der Openbare School te Hoogmadie, (het aantal leerlingen bedroeg nog 6) goedgekeurd. Bij Kon. besluit is de tolhef fing der Heerlijkheid H oogmade der verlengd vcor den tjjd van een jaar, en wel U>t 1 Januari 1929.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7