NIEUWE LEIOSCHE COURANT Gods wondere leidingen. BRUG BkJ KATERVEER Deze belangrijke brug brengt de lang begeerde vaste verbinding tusschen Overijssel en Gelderland in den drukken verkeersweg ZwolleHarderwijk. van VRIJDAG 20 JAN. 1928 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. HOFBERICHTEN. De Koningin en Prinses Juliana zijn gisteren met gevolg te kwart voor vijf per auto uit Het Loo ten Kon. paleize aan het Noordeinde te Den Haag terug gekeerd. De Prins is gisterochtend reeds van het Loo te 's Gravenhage terug gekeerd Naar wij vernemen, zijn de Ko ningin en de Prins voornemens het Casinobal te bezoeken, dat Woensdag avond 25 dezer in Pulchri Studio plaat9 heeft. De Prins heeft een zilveren wis selbeker geschonken aan den Onder officieren Schermbond, ten einde voor de eerste maal te dienen bij het in Februari door den Bond te Nijmegen te houden 27ste Wapenfeest. GASCORRUPTIE TE AMSTERDAM. B. en W. van Amsterdam deelen mede, dat bij het justitieele onderzoek ten aanzien van eenige ambtenaren in dienst der gemeente Amsterdam fei ten aan den dag zijn gekomen, die, nadat zij ter hunner kennis waren ge bracht, hen hebben genoopt tot het instelden van een onderzoek. Dit onderzoek heeft hen geleid tot de conclusie, dat er reden bestond tot oplegging van de volgende straffen: aan één ambtenaar ontslag uit den dienst, aan twee ambtenaren voor waardelijk ontslag uit den dienst met een proeftijd van drie jaar waarvan een ambtenaar van de gemeente elec- triciteitswerken aan twee ambtenaren een schrifte lijke berisping. Twee ambtenaren van dit zestal hij, wien ontslag en één dergenen, wien een berisping is aangezegd zijn in beroep bij het scheidsgerecht gekomen; een beslissing omtrent be straffing van die vier anderen is al reeds genomen. RETOURCOMMISSIES IN HET GASBEDRIJF. De gemeenteraad van Utingeradeel heeft aangenomen een voorstel van de meerderheid van B. en W. om den directeur van de gasfabriek, die, in strijd met zijn instructie, in den loop der jaren ongeveer 2600 aan retour commissies had aangenomen, in zijn functie te handhaven, onder het uit spreken van strenge afkeuring van het gebeurde en met bedreiging van ontslag bij herhaling. DE REGENT VAN BANDOENG NAAR FRIESLAND. De volgende week zullen de regent van Bandoeng, Raden Adipatie Ario Wiranata Koeromo en het districts hoofd van Fort de Koek, Darwis Gatar Datoek Matjololo, in gezelschap van den oud-resident, Mr. S. Cohen, 'n be zoek aan Friesland brengen. Maandag a.s. komen de heeren te Leeuwarden aan en zullen vermoede lijk tot Vrijdag blijven. Onder leiding van den heer N. H. Blink, den handelsconsulent van de Friesche Maatschappij van Landbouw zal een bezoek worden gebracht aan verschillende instellingen op land bouw- en aanverwant gebied. INSPECTRICE VAN POLITIE. De gemeenteraad van Haarlem heeft bij de behandeling van de begrooting met 21 tegen 17 stemmen aangenomen een voorstel van Mej. Berdenis van Berlekom tot instelling van de func tie van inspectrice van politie. Het voorstel tot toekenning van een crediet van 3000 voor salarieering wordt voor prae-advies naar B. en W. gezonden. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR AUTOMOBILISME EN MOTORISME. Gemeld wordt: Dezer dagen is in een algemeene ver gadering te 's Gravenhage opgericht FEUILLETON. 25) —o „Om een goed overzicht te hebben sprak zij op zakelijken toon heb ik je hier al de uittreksels meege bracht uit Hendriks brieven, betrek king hebbende op de teekeningen en verklaringen, waarvan in de dagvaar ding sprake is. Het lijkt niet veel, maar kan te pas komen." Dat is num mer één", en zij legde een pakje pa pieren in een bundeltje op de tafel Daarna haalde zij een tweede uit haar handtaschje te voorschijn. „Dit heeft betrekking op alle per sonen met wie Hendrik in aanraking is geweest, zoolang hij voet aan vas ten wal heeft gehaddaar zijn er heel wat waar we misschien weinig, dan weer waar we iets meer aan heb ben 't kan ons eveneens te pas komenen ten slotte heb ik hier een reisgids, die nauwkeurig aan geeft, hoe ik het best de reis naar New-York maken kan, want ik ga den Oceaan over en kom je uitnoodi- gen, mij te vergezellen. Niemand weet nog van dit plan en ik verzoek je er voorloopig over te zwijgen, totdat we alles geregeld en voor elkaar hebben". Harry keek zijn zuster bewogen en de Algemeene vereeniging voor Auto mobilisme en motorisme A. V. A. M. Blijkens de ter vergadering aange nomen statuten wil deze vereenigng de algemeene democratische organi satie op dit gebied zijn met afdeelin- gen en correspondentschappen in alle plaatsen van beteekenis. De vereeniging heeft vele nieuwe plannen op haar programma staan, zooals gemeenschappelijk gebruik en onderhoud van automobielen, garages en herstelinrichtingen, verder facili teiten bij aanschaffing van sommige artikelen, en onderlinge verzekering. Zij wil het lidmaatschap ook aan trekkelijk maken voor hen. die nog geen autobezitter zijn, en wel door het oprichten van clubs, welke auto's zul len aanschaffen en beschikbaar stel len voor leden, die zelf geen wagen willen of kunnen houden; voorts door het instellen van goedkoope combina- tieritten en het organiseeren van auto reizen, enz. Inzake clubwagens werden reeds be gevoerd, waarbij medewerking van die zijde in uitzicht werd gesteld. De vereeniging wil krachtig ageeren tegen alle belemmeringen, die een meer algemeen gebruik van auto en motor in den weg staan, zooals trage wegenverbetering, hooge belastingen, tollen en onnoodige formaliteiten. Van het voorloopig bestuur is voor zitter de heer J. Mebius. Tot de oprichters van de vereeni ging behooren de heeren: J. P. de Borst, H. Kemper, H. J. de Koning. Ir. S. Lindeman, YV. Nieuwhoff, Theo v. d. Pas, A. J. Ritter, R. van Sluis en Joh. Warmolts. HET LUCHTVERVOER DER K. L. M. OVER 1927. De K. L. M. heeft totaal in 1927 ver voerd: 12.816 passagiers, 18.814 K.G. briefpost, 16.384 K.G. pakketpost en 401.939 K.G. goederen. De dienovereenkomstige cijfers over 1926 waren 6275, 2371 K.G., 5997 K.G. en 255.124 K.G. Hieruit volgt dus een vermeerdering van het passagiersvervoer met ruim 100 pet., een bijna 9-voudig vervoer van briefpost, een toeneming van het pakketpostverkeer met ruim 250 pet. en van het goederenvervoer van om streeks 60 pet. In 1927 vlogen de vliegtuigen der K. L. M. 8187 uur en legden daarbij een afstand af van 1.310.000 K.M. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hiórden (toez.) J. D. v. Hof, te Wilnis. Te Amstelveen, W. J. Ros- cam Abbing, te Eindhoven. Bedankt: Voor Garderen, J. H. Kos ter, te Montfoort. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Dordrecht, W. Bijleveld, te Haarlem; en Joh. Jansen te Leiden. Bedankt: Voor Werkendam, P. de Smit, te Boskoop. Ds. HORRéUS DE HAAS. Woensdag herdacht ds. G. Horréus de Haas, de bekende Soc. Dem. Ned. Herv. predikant te Zwolle onder zeer vele blij ken van belangstelling zijn 25-jarig ambts jubileum. JUBILEUM Ds. JOH. LAURENSE. Ds. Joh. Laurense, Ned. Herv. predikant te Amsterdam herdacht Woensdag 2ijn zilveren ambtsjubileum welke dag voor hem en de zijnen tot een ware feestdag is geworden. Van verschillende zijden ontving de ju bilaris blijden van waardetring en sym pathie. Zijn kamers waren als in een bloe menhof herschapen en tal van schrifte lijke en telegrafische gelukwenschen had hij in ontvangst te nemen. De receptie, die ds. Laurense des mid dags te zijnen huize hield, was druk be zocht. Onder de velen, die den jubilaris in zijn woning hun opwachting maakten, waren verschillende van zijn collega's, leden van den Kerkeraad, deputaties van vereenigin- gen enz. Des avonds hield Ds. Laurense receptie in 2ijn wijkgebouw aan de Rozenstraat en daar kwamen deputaties van vereenigin- als niet begrijpend aantoen reik te hij haar de hand en zei op ontroer den toon: „Ik heb S.Z.: niet gedacht, Hannah, maar ik zou een onwaarheid zeggen, als ik beweerde dat je besluit mij buitengewoor verbaast 1" Het meisje knikte.... zij kende haar broer en bewees zulks door dit groote blijk van vertrouwen. „De beste bode is de man zelf, nietwaar?" vroeg zij nu, voor het eerst even glimlachend. Het viel Harry nu plotseling op, hoe slecht en afgemat zijn zuster er uit zag en op hartelijken toon vroeg hij naar de gezondheid. „Ik ben niet ziek, zelfs niet onge steld, maar ik slaap zoo slecht", klonk het mat. „En is daar niets tegen le doe; ,Neenhoegenaamd nietal leen denk ik, dat het betere! zal, wanneer ik aan mijn plan een begin van uitvoering kan geven en dan zal zeker ook de zeereis mij heel wat op knappen"'. „Best mogelijk.maar nu over die reis. Laat je plan eens zien en liooren". „Dus je gaat mee?" „Stellig en graag ookwat dacht je dan?" „Och nee, eigenlijk Verwachtte ik het ook niet andersmaar je moet beginnen morgen aan den dag, met al gen uit de wijk en tal van wijkbewoners den jubilaris gelukwenschen. Ds. Laurense hoopt Zondagmorgen a.s. in de Westerkerk een gedachtenispredika tie te houden. P. NACHTIGAL. Overleden i3 de heer P. Nachtigal, zen deling der Doopsgezinde zending te Pa- kantan (Angkola residentie Tapanoeli. op Sumatra), waar hij sedert 1911 onafgebro ken heeft gearbeid. FEDERATIE YAN HERV. DIACONIEëN. Zooals wij reeds eerder meldden, wordt heden in het „Gebouw voor Chr. be langen" te Arnhem, 's morgens 11 uur de ledenvergadering gehouden van de Fede ratie van Diaconieën in de Herv. Kerk. Behalve de Bestuursverkiezing maakt de agenda melding van een inleiding te houden door den heer D. G. P. Mullaard, voorzitter der Ned. Herv. Diaconie te Am- hem, over: „de Armenzorg te Arnhem". Des middags zal een bezoek worden ge bracht aan het Protestantsch Bestedelin- genhuis. DE VRIJE UNIVERSITEIT. Zaterdag 21 Januari des namiddags te 3 uur. zal in de Senaatszaal der Vrije Uni versiteit door het „Prof. Dr. J. Woltjer- Comité" aan Directeuren der Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeer den grondslag worden aangeboden een door Jac. Eriks geschilderd portret van wijlen Prof. Woltjet*. Aan belangstellen den .wordt gaarne gelegenheid gegeven de ze -aanbieding bij te wonen. EEN JUBILEUM. Het Maandblad van de Geref. Zondags- schoolvereeniging „Jachin" is ter gelegen heid van zijn zilveren jubileum in feest gewaad gestoken. Prof. Grosheide wijdt een waardeerend artikel aan den arbeid van den redacteur, Ds. J. P. Tazelaar. Verder bevat het jubileumnummer arti kelen van Ds. J. A. Tazelaar, Ds. S. G. de Graaf, den heer A. Boot, secretaris van „Jachin", den heer P. Koster, penning meester van „Jachin", Ds. J. Douma e.a. GEREF. JEUGDRAAD. Woensdagavond heeft, de Geref. Jeugd raad, waarbij alle Jeugdvereenigingen in Den Haag en Scheveningen zijn aangeslo ten. in den Dierentuin een drukbezochte propaganda-vergadering gehouden. Dr. K. Dijk voorzitter van den Geref. Jeugdraad, opende met het doen zingen van Ps. 138 1 en 2 en gebed, waarna hij een openingswoord sprak, getiteld: „Vaan del en Vendel". Spr. zette uiteen dat het vaandel is de Calvinistische banier en tot het vendel, dat zich om dat vaandel schaart, behooren ook onze jongeren met hun eigen jonge leven. Trouw aan dat vaandel gedragen door de persoonlijke trouw aan den dienst des Heeren vormt de kracht van het vendel. Nadat het bondslied van den Geref. Meïsjesbond was gezongen, declameerde Arie Post op schitterende wijze „Het feest van Belsazar" van Willem de Mérode, ter wijl de Geref. Zangvereeniging Asaf enke le liederen zong. Het woord was nu aan Ds. G. O. Donner, predikant bij de Geref. kerk van Scheve ningen, om een propaganda-rede te hóu den, waarna gepauzeerd werd. Met het zingen van het bondslied van den Geref. Jongelingsbond werd de verga dering heropend. „Asaf" deed zich nog eens hooren, terwijl Arie Post „De Bruid" van Jan Prins declameerde. Ook werd 'n fraai tableau gegeven. Mr. J. A. de Wilde, sprak een slotwoord waarin de jongeren nog eens werden op gewekt tot trouw aan het beginsel en vol harding bij het ideaal. De welgeslaagde vergadering werd hier na op gebruikelijke wijze gesloten. DE ZENDINGS ARBEID IN SURINAME. Wij lezer in De Standaard: Berichten uit de Helden wereld, uitgave van het Zendingsgenootschap der Evange lische Broedergemeente te Zeist, bevat de volgende mededeeling: „Het bestuur van het Zendingsgenoot schap der Broedergemeente te Zeist geeft hiermede kennis van het volgende besluit, genomen in de vergadering van 14 De cember 1927, welke vergadering door Di rector Steinberg als vertegenwoordiger van Herrnhut bijgewoond werd: Wij verklaren ons bereid met Gods hulp de verantwoordelijkheid en de lei ding van den Zending9arbeid in Suri name van Herrnhut over te nemen. Wij verzoeken Herrnhut de" in dit op zicht noodige stappen te doen, o.a. met betrekking-tot de Synode der Duitsche Broedergemeenten. Wij stellen voor, dat Br. H. G. Stein berg voor de eerstvolgende jaren als Di rector van het nieuwe Zeister Genoot schap zich te Zeist vestigde. Het Zendingsbest uur te Herrnhut heeft daarop het Dagelijksch Bestuur van het Zeister Genootschap, de Brs. Th. Muller, H. Bielke en H. Fortgens, gemachtigd te zamen ruet Director SLMn*ierg, ingaande op 1 Jan. 1928, de leiding van het zen- mas terrein Suriname over te nemen, tot dat het Bestuur van het te reorganiseeren Zeister Genootschap gekozen zal zijn. Zooals uit vorenstaande kennisgeving blijkt, zijn de onderhandelingen die reeds geruimen tijd met .Herrnhut gevoerd wer den, thans tot -een resultaat gekomen. Zelfs in uitgebreider zin dan oorspronke lijk bedoeld was, meende Zeist de schou ders te moeten zetten onder den last die de Duitsche broeders niet meer torsen kunnen. Ook was het om verschillende re denen vvenschelijk reeds vanaf 1 Januari de nieuwe regeling in werking te doen treden. Het bedoelde besluit heeft echter slechts waarde en kan Suriname alleen dan ten goede komen, wanneer God de Heere er Zijn Zegen toe wil schenken. Wij vragen onze vrienden te dien opzichte om hunne ernstige voorbede. Daarnaast meent Zeist te mogen reke nen op de hulp van vele vrienden in Ne derland om in staat gesteld te worden de verantwoording voor de Suriname-Zen- ding nu ook werkelijk op zich te kunnen nemen. Daartoe is het noodig, dat onze vrien den geheel op de hoogte gebracht worden van hetgeen met deze overname bedoeld wordt. Up Maandag 30 Januari des mor gens te 2.30 uur zal te Zeist in de „Kleine Zaal" Zusterhuis, een vergadering worden gehouden, waarin Director Steinberg aan wezig hoopt te zijn. De agenda vermeldt: 1. De overwegin gen die tot het besluit geleid hebben; 2. Voorstellen omtrent hot nieuw te organi seeren Genootschap; 3. Middelen en wegen om Nederland meer dan tot nu toe te doen medeleven met den arbeid in onze West", KERKELIJKE GRENZEN. Langs de boorden van de Ringvaart der Haarlemmermeer dicht nabij het dorp Aalsmeer, staan eenige honderden huizen, voor het meerendeel bewoond door perso nen wier werkkring over de brug te Aals meer ligt. Geografisch behoort deze buurtschap, bekend als de Aalsmeerderdijk, echter bij de gemeente Haarlemmermeer, waar door het voor deze menschen heel dikwijls tot moeilijkheden aanleiding geeft bij het betalen van hun belasting, het stemmen voor gemeente en rijk etc. Ook kerkelijk brengt dit veel eigenaardigheden met zich. Zoo behooren sommige menschen bijv. tot de Ned. Herv. Kerk die op een afstand van ettelijke kilometers in den Haarlem mermeerpolder is gelegen, terwijl aan de overzijde van den weg, over het water, de kerken te Aalsmeer binnen enkele minu ten te bereiken zijn. Dezer dagen heeft zich nu een commissie uit deze bewoners gevormd, die zich ten doel heeft gesteld, het gedeelte Aalsmeerderdijk van de Spoorbrug af tot den Bennebroekerweg kerkelijk bij Aalsmeer onder te brengen. De kerkeraden der beide genoemde ge meenten is bereids een desbetreffend re quest aangeboden voorzien van talrijke handteekeningen. DE RÜDOLPH-STICHTING. Woensdag is, naar de Standaard meldt, te Utrecht een vergadering gehouden van de vereeniging tot verzorging van kinde ren De Rudolph-stichting, gelijk bekend, de voortzetting van De Glindhorst. In de ze vergadering heeft de voorzitter van het voorloopig bestuur, oud-minister J. J. C. van Dijk, een uitvoerig exposé gegeven van de ontwikkeling van zaken sinds het faillissement van De Glindhorst. Zooals bekend, heeft destijds een com missie, waarin o.m. de oud-ministers J. J. C. van Dijk en A. W. F. Idenburg zitting hadden, de Glindhorst aangekocht voor een bedrag van ƒ421.000. De notaris, on der wiens leiding de aankoop tot stand kwam. had van zijn goede gezindheid je gens de vereeniging blijk gegeven door een bedrag van ƒ6000 ten bate van de vereeniging te laten vallen, aldus memo reerde de heer Van Dijk in zijn openings woord. Blijkens de statuten zal de stichting moeten komen tot een geldleening van 410.000 a 5 pet. Afgezien van het feit. dat de betaling eerst 13 Maart a.s. zal behoe ven te gescheiden, besloot men tijdens de in December j.l. gehouden constitueeren- de vergadering de exploitatie per 1 Janu ari j.l. ter hand te nemen. Na verkregen toestemming van den cu rator heeft men aan dit besluit reeds uit voering gegeven. Wat den aankoop der goederen betreft, deelde de heer Van Dijk mede, dat deze een bedrag vordert van 313.000. Om te kunnen beginnen zal ech ter een bedrag van ƒ410.000 noodzakelijk zijn. In het belang der goede zaak werd het daarom noodig geacht een hypothe caire obligatieleening ad ƒ500.000 uit te geven, waarvan 410.000 geplaatst mogen worden, terwijl een trustee uit de obliga tiehouders verdere uitbreiding zal beoor- deelen en toezicht zal oefenen. De voorzitter deelde nog mede, dat de Kamper Bank bereid is deze zaak op voor de vereeniging zeer gunstige voorwaar den te regelen. Ten einde de stichting op peil te kunnen houden is een jaarlijksche bijdrage van 30.000 noodig. Mogelijk zou deze som door een jaarlijks te houden col lecte bijeen gebracht kunnen worden. Naar aanleiding van eenige opmerkin gen zette de heer J. Schouten van Rotter dam, uitvoerig uiteen dat de nieuwe ver eeniging noch juridisch, noch moreel een enkele verplichting van de oude vereeni ging kan of mag aanvaarden. Het bestuur zal echter de oprichting van een geheel afzonderlijk comité, tot steun van de ergst getroffenen, toejuichen. Het ligt voorts in de bedoeling der ver eeniging 150 a 200 kinderen op te nemen. Aan het bestuur zullen ten slotte Wor den toegevoegd de heeren B. Anema uit Minnertsga, W. Veldkamp te Kampen, A. Box te Zevenbergen en C. G. Harrenstein te Amsterdam. Voor deze vergadering bestond groote belangstelling. Ruim 120 diaconieën waren vertegenwoordigd. HET THEOSOFISCH LYCEUM. Het landgoed Drafna onder Naarden, dat door wijlen den heer Charles Boisse- vain werd bewoond, is door de familie verkocht aan de stichting Theosofisch Lyceum „Nardinclant". Het landhuis, in Zwitserschen stijl opgetrokken, werd in 1803 op een tentoonstelling te Parijs, waar het door. een Zwitserschen architect was geëxposeerd, kant en klaar gekocht door wijlen den heer J. Dudok van Heel, die het naar Naarden liet overbrengen. PRAEPARATOIR EXAMEN. De classis Rotterdam der Geref. Kerken heeft na praeparatoir examen beroepbaar verklaard in de Geref. Kerken den heer F. M. Veldhuizen, cand. te Rhoon. SANATORIUM ZONNEGLOREN. Het Ned. Hervormde Sanatorium „Zon negloren" te Soestduinen, dat op 13 Juli van het. vorig jaar officieel geopend werd, is thans, een half jaar daarna, geheel be zet. om het geld, dat haar eigendom was, er voor te mogen besteden't was nog al een aanzienlijk legaat: zestig duizend gulden, maar de geheele on derneming zou een schep geld kósten, want Hannah wilde een of misschien, wel meer dan een speurder te werk stellen, en die heeren weten van ho noraria te praten. Vader en Moeder moesten eerst aan het denkbeeld wennen, maar eigen- iijk konden zij er niets redelijks meer tegen inbrengen en dus waren hun bezwaren dan ook geenszins on overkomelijk. „Zoo is ze nou, onze stille en be daarde Hannah!" lachte Harry bij zijn bezoek aan bet ouderlijk huis, .toch kranig hè.... en voor mij een aardig buitenkansje.... zal me geen tweeden keer worden aangeboden, zoo n reisje naar het land der onbe grensde mogelijkheden, jammer dat het doel niet wat prettiger is! of schoonhet ligt me zoo bij, dat we de zaak tot een goed einde zullen brengen! heeft het meisje ook niet gedacht, dat ze daarvoor tantes erfe nis zou moeten aanspreken.... maar we zullen hemel en aarde bewegen, om de zaak tot klaarheid te brengen!" „Hemel en aarde", zei Harry, juist! 7oo was het Hannah deed niets zon der haar Hemelschen Vader om lei ding te smeeken en haar lot en dat van Hendrik in Zijn hand te stellen. die uittreksels grondig na te lezen en te bestudeerendan kunnen we verder praten en overleggen". „Heel goedhet reisgeld is geen bezwaar? Ik heb niets natuurlijk!" „Maar ik heb meer dan genoeg voor beiden, al blijven we ook een vol jaar wegik besteed de erfenis van tante Dora er aanbeter kan ik met al dat geld niet doenVader en Moeder zullen daar niets tegen hebben". „Mooi! wanneer dacht je te kunnen gaan?" „Vandaag over vier wekenik zal op school een plaatsvervanster zien te stellenik heb al iemand op het oog.... veel bagage nemen we niet mee.en we reizen zoo een voudig mogelijk". „Goedafgesprokennu nog de toestemming van Vader en Moe der en we zijn klaar „Hoe is het bij de Klosters gesteld, naar zeker?" „Het schikt nog alik heb hun gezegd, dat ik bezig ben met een flink plan uit te werken en dat ik alle hoop heb, te zullen slagen". „En ik zal dat plah nu vandaag ook vernemen?" „Gedeeltelijk ken je het, nietwaar? de reis naar New-York.... verder wou ik liever dat je eerst al die pa pieren goed doorkeek". „Heel best.... ik zal daar straks nog aan beginnen en je Zaterdag uit sluitsel brengenzeggen wat ik er van denkdat bedoel je immers?" „Ja, en nu mag ik zeker thee voor je schenken?" „Heel graagga je gang". Tegen de tijd van vertrek sloot Ilarry de papieren in zijn lessenaar, en vergezelde Hannah naar de trein broer en zuster konden in alles op elkaar rekenen, dat wisten zij, zonder dat een van beiden het onder woorden behoefde te brengen. Hannah's ouders wisten van het bezoek aan den student en vermoed den vanzelf, dat dit in verband stond met de verdwijning van Hendrik Kloster. Maar wat zij dien avond uit den mond harer oudste dochter te hooren kregen, sloeg hen met zóó groote verbazing, dat zij een geruime poos noodig hadden, eer het rechte besef van liet reisplan tot hun be grip was doorgedrongen. Vader en ?v!oeder keken beurtelings elkander on hun drie kinderen aanook IJsje en Flip waren blijkbaar zeer verwonderd. „Wat zeg je?" vroeg Vader einde lijk. „wou je met Harry naar New- Vork reizei^ om ter plaatse zelf een onderzoek in te stellen?" Hannah knikte langzaam toestem mend, ja dat was ze van plan, en zij vroeg aan haar ouders de toestem ming tot de reis niet alleen, maar ook.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5