Het Wiegekind UIT ONZE INDIEN. NIEUWE SCHEPEN VOOR DE KON. PAKETVAART MIJ. Men meldt aan het Haagsche Ane- ta-kantoor: De Koninklijke Paketvaart Maat schappij heeft den bouw aanbesteed van twee stoomschepen, te noemen Reynst en Van der Lijn. Beide sche pen werden gegund aan de Neder- landsche Scheepsbouw Mij. te Am sterdam, terwijl de machines gele verd zullen worden door Werkspoor. Beide schepen zijn van hetzelfde type en worden o.a. speciaal ingericht voor het vervoer van varkens van de Kleine Soenda Eilanden naar Java en Singapore. De voornaamste gegevens der sche pen zijn: Lengte 88.39 M. breedte 13.10 M., holte (moulded) G.48 M., water- verplaatsing 4550 ton, Deadweight 2450 ton, vaarsnelheid 1ÓK mijl. EEN ONGELUK TE BALIKPAPAN. Reuter meldt uit Singapore, dat de tweede officier en een matroos van het Britsche stoomschip Daghastan, een tankschip, dood zijn aangetroffen te Balikpapan, in de nabijheid van een benzine-reservoir. Men houdt er voor, dat zij zijn ge dood door uitgestroomde benzine damp. DE ASSISTENT-RESIDENT ALS GEMEENTERAADSLID. Te Bandoeng is de assistent-resident tot lid van den gemeenteraad geko zen. De A.-R. in den gemeenteraad, anders dan als voorzitter in de kleine gemeenten is in de decen tralisatie een tamelijk nieuwe figuur en wel verre van haar met een ..wel kom" te begroeten moet men, meent de Locomotief, de vraag stellen: „is eigenlijk de assistent-resident als lid van den gemeenteraad wel op zijn plaats?" Het deelnemen van den assistent resident aan de gemeentelijke politiek beteekent, dat het hoofd van plaatse lijk bestuur dan wel de drager van een andere hooge plaatselijke be stuursfunctie deelneemt aan den ver kiezingsstrijd, aan locale politieke actie en aan allerlei conflicten, die zich in het stedelijk leven nu een maal voordoen. Dat in dit geval de betrokkene bij enkele candidaatstelling gekozen werd, doet daaraan niets af elke partij had het recht een tegencandi- daat te stellen en dan zou men het zien gebeuren, dat de naam van den assistent-resident op borden langs de straten dragen om de goede gunsten en de stemmen van de ingezetenen te winnen. Welnu dit alles komt cns, zegt de Loc., uitermate ongewenscht voor en moet zoo spoedig mogelijk onge daan en voortaan onmogelijk worden gemaakt. Want de assistent-resi dent moet, welke ook zijn. functie zij, in zijn mede-ingezetenen niet onder scheiden voorstemmers en tegen stemmers, niet onderscheiden: partij- genooten, fractiegenooten, politieke vrienden eenerzijds en tegenstanders anderzijds. Dat een deel der burgerij in den assistent-resident een vriend, liet andere deel in hem een politieken vijand ziet, is ongewenscht en leidt tot misverstanden. Want de assistent-resident is ter plaatse de drager van het centraal gezag. Hij dient niet slechts, maar hij belichaamt ook de centrale overheid en ieder ingezetene moet in den Euro- peeschen bestuursambtenaar aller eerst den gezagsdrager herkennen. Maar dan mag hij niet deelnemen aan den localen partijstrijd. Dan moet hij, welke zijn politieke gezindheid ook zij, hoog boven groepen en partijen staan. Hij isde vertegenwoordi ger van het centraal gezag, en waar lijk, deze positie kan in onzen tijd niet hoog genoeg worden gesteld. HET TEKORT AAN EUROPEESCEE BESTUURSAMBTENAREN. Aan Europeesche buitenlandsche bestuurs-ambicnaren, van wie thans nog verzoeken loopen om dit jaar met buitenlandsch verlof te mogen ver trekken, is naar de Loc. verneemt, dat gedurende de eerste vier maanden van 1928 géén buitenlandsche verlo ven zullen worden verleend, geduren de de tweede vier maanden alleen in zeer dringende gevallen (gezondheids redenen) en dat voor aanvragen voor vertrek in de laatste vier maanlen van 1928 de directeur van B.B. zich zijn beslissing nog moet voorbehou- houden. Voorloopig zullen in 1928 dus alleen zij met verlof vertrekken, wien daartoe vroeger reeds toestem ming is verleend. Uit het Sociale Leven. CHR. ZEELIEDENBOND. Gisteren is te Scheveningen voort gezet de algemeene vergadering van den Chr. Zeeliedenbond. De heer B. van Duin, in het bestuur herkozen, had bedankt. In zijn plaats werd ge kozen de heer P. den Heyer, te Sche veningen. Aan de orde kwam een voorstel van de afd. Katwijk om zich uit te spreken over het standpunt ten opzichte van het op Zondag uitvaren uit buiten landsche havens. In de toelichting wordt o.m. gezegd: 'Als men 's Zaterdagsmorgens vroeg binnen komt en er is wat gevangen, is men tot den avond bezig om de vangst te verwerken. Den volgenden ochtend, Zondagochtend dus, moet men reeds om 5 uur uit het dok. Wat komt er op deze wijze van Zondags rust, laat staan van Zondagsheiliging? De aid. Katwijk achtte het te liggen op den weg der organisatie, zich uit te spreken over deze organisatie. Het hoofdbestuur stemde volkomen in met het voorstel-Katwijk. Verschillende sprekers voerden hierover het woord. Tenslotte werd besloten, dat het hoofdbestuur in deze zaak zal hande len, zooals het wenschelijk zal ach ten. Na de pauze kwam aan de orde: mededeelingen inzake onderhande lingen met den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders over nadere samensmelting. Van de eene zijde werd een fusie geheel verwor pen op grond van de vrees, dat de zeelieden in een hoek geduwd zullen worden, van de andere zijde achtte men fusie gewenscht. maar dan op reëelen grondslag, mét een eigen vakbestuur voor de visschers. Het hoofdbestuur wenschte eveneens fu sie, maar zocht alleen naar den reëe len gronslag, om toestanden te voor komen, die zich bij een vroegere fu sie voordeden. De voorstellen van den N.B.C.F.T. werden met algemeene stemmen on aannemelijk verklaard. De afd. Scheveningen onthield zich van stemming. Het hoofdbestuur kreeg echter machtiging de fusie aan te gaan op voorwaarden, waarbij de zelfstandigheid der vakgroep is ge waarborgd. Tevens besloot de verga dering om er bij de grensregelings commissie van het C.N.V. op aan te dringen, een beslissing te nemen ten opzichte van de het vorige jaar aan hangig gemaakte voorstellen van grensregeling tusschen de C.Z.B. en den N.B.C.F.T. De vergadering werd hierna op de gebruikelijke wijze gesloten. UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. In een gisterenmiddag te Enschedé gehouden conferentie tusschen de be sturen der drie werkgevers-organisa ties in Twente en het bestuur van den textielarbeid'ersbond „De Eendracht" werd van de zijde der werkgevers ge zegd, dat zij geen mandaat hadden af te wijken van de vorig jaar door hen gedane voorstellen, n.l. een week vacantie met behoud van loon en 96 uren inhalen. Namens „De Eendracht" werd opgemerkt, dat deze voorstellen niet waren te aanvaarden en op die basis het niet mogelijk was' tot over eenstemming te komen. Om echter overeenstemming ge makkelijker te maken, werd den werkgevers het denkbeeld in overwe ging gegeven de vacantie geleidelijk in te voeren door dit jaar 3 of 4 da gen te geven en elk volgend jaar een dag meer tot de zes zijn bereikt, ech ter met dien verstande, dat van in halen der verloren uren geen sprake mag zijn. Na uitvoerige discussie werd na mens de werkgevers-besturen toege zegd, dat zij deze zaak met de aan gesloten leden zouden bespreken, waarna de organisatie hun standpunt zou worden medegedeeld. Ook de conferentie met de confes- sioneele organisatie heeft tot geen re sultaat geleid. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. B. en W. dezer gemeente heb ben bij den Raad ingediend de vol- ende al'phabetische aanbeveling vgoi e beno-eming van een directeur van de Water- en Lichtbedrqven: J. Bles- ging, adj.-directeur der gemeentebe drijven te Helmond; Th. Hagenaar, ingenieur 2de klasse der gemeente bedrijven te Delft; M. van Muiswin kel, directeur der gemeentebedrijven te Oudewater; Ir. B. C. Roeters van Lennep, ingenieur iste klasse bij de gemeentebedrijven te Delft. BOSKOOP. Op Maandag, 16 Januari, des avonds te 7 X uur, hield de afdeeling „Boskoop"' van den Bijz. Vrijw. Landstorm in'hotel „Neuf" een propagandavergadering. De vergadering, die door plm. 250 per sonen werd bezocht, werd bijgewoond door Majoor Harms, als vertegenwoordi ger van Z.E. den minister van Oorlog, door Mr. A. G. A. Ridder van Rappard, lid van de Tweede Kamer, door le luitenant Boulogne, secretaris van de Nationale Landstormcommissie, den heer P. A. Co- lijn, burgemeester van Boskoop, de hee- ren Derksen en le luitenant, Mr. J. van Mechelen, resp. lid en secretaris van de Gewestelijke Landstormcommissie „Gou da", door den heer J. v. d. Wall, secretaris van de Ned. Ver. ,.Ons Leger", tevens be stuurslid van de Ned. Zuid-Afrikaansche Vereeniging, door verschillende raadsle den, door het bestuur van de Burgerwacht eh onderscheidene raadsleden en belang stellenden. Door het Boskoop's strijkorkest werd welwillend medewerking verleend. Nadat door den voorzitter van de plaat selijke Landstormcommissie, de .heer C. van Heesen, de vergadering was geopend, en door dezen, na de begroeting van de aanwezige autoriteiten, in het kort was uiteengezet, welke de bedoeling van deze vergadering was, hield de heer Mr. A. G. A Ridder van Rappard, een enthousiaste en opwekkende rede, waarin op uitnemen de wijze in het licht werd gesteld, eener zijds, dat de bijzondere vrijwillige land storm niet is een organisatie van „rechts" zooals dikwijls wordt beweerd, doch een organisatie, die omvat mannen van alle kleur, voorzoover die „als 't moet" willen opkomen voor de handhaving van het wettig gezag en voor de bescherming van den troon van Oranje. De heer Ridder van Rappard onde duidelijk aan, dat an derzijds de bijzondere vrij will'ge land storm noodig is, omdat de regeering moet kunnen bouwen, rotsvast moet kunnen bouwen, op een kern van mannen, die wars zijn van elk pogen om door revolu tie den staat van zaken urn te keeren. Spr. wekte dan ook ieder, die met het stre ven van den bijz. vrijw. landstorm in stemt, en gediend heeft, op zich bij de afdeeling Boskoop aan te sluiten, daarbij er den nadruk op leggende, dat de bijz. vrijw. landstorm in den grond van de zaak niet anders wil dan steunen de vre desbeweging, dat de bijz. vrijw. landstorm niet anders is dan een vredesinstituut. Het daverend applaus, dat op deze rede volgde, bewees voldoende, dat de spreker de volle instemming der vergadering had. Op verzoek van den heer Ridder van Rap pard werd met enthousiasme gezongen het aloude „Wilhelmus". Nadat de heer Van Rappard zijn rede beëindigd had, werd aan degenen, die als nog lid wenschten te worden, daartoe ge legenheid geschonken. 11 leden meldden zich aan. waardoor de sterkte d$r afdee ling werd gebracht op 128 manschappen. Hierna reikte de heer P. A. Colijn, bur gemeester van Boskoop, de prijzen der schietwedstrijden uit. De heer Boulogne, secretaris van de Nat. Landstormcomm, deed op verzoek van den voorzitter, enkele mededeelingen om trent de in September van dit jaar te 's- Gravenhage te houden Nationale Land- stormdag, en wekte eenerzijds op tot deelneming door de Boskoopsche vrijwil ligers aan dien landstormdag, anderzijds tot het verleenen van bijdragen voor dit doel, opdat een behoorlijke reiskas kan worden gevormd. Namens de Gewestelijke Landstormcom missie „Gouda" sprak de heer Derksen enkele woorden van waardeering aan het adres van de Plaatselijke Commissie, in zonderheid aan dat van den voorzitter en dat van den heer Van Straaten van Nes, die op belangelooze wijze voor de versie- rirtg van de zaal had gezorgd. Ten slotte werden na een toelichting door den heer J. van de Wall, secretaris van de Ned. Ver. „Ons Leger" en bestuurs lid van de Ned. Zuid-Afrikaansche vereen, die wees op de stamverwantschap van het Nederlandsche met het Zuid-Afrikaansche volk, een 7-tal films vertoond, t.w. 1. Een reisje langs de Zuidkust van Natal. 2. Rotsbeklimming in Zuid-Afrika. 3. Op de Walvischvangst, 4. Vruchtendrogerijen. 5. Met de Zuid-Afrikaansche Spoorwe gen door Z.-Afrika. 6. Autotochten door Zuid-Afrika. 7. Uitgedoste Zoeloe's. De vertooning van deze film heeft tot het aangenaam verloop van dezen avord in niet geringe mate bijgedragen. De voorzitter bracht dank aan de spre kers van den avond, en aan allen, die tot het slagen van dezen avond hadden mee gewerkt en wekte op, dat ieder van de aanwezigen, die met het streven van den bijzonderen vrijwilliger, landstorm instemt in eigen kring toetreding zou aanbevelen. LISSE. De werken voor den woningbouw „Volksbelang', zijn opgedragen aan no. 2, de fa. Jac. Schuit van Egmond aan den Hoef. Den laags ben inschrij ver, Th. Salman van Lisse, werd het werk niet gegund1. NOORDWIJK. Naar wij .vèrn men, heeft het gemeentebestuur van het rijk aange nomen het maken van een weg door de duinen in het Langeveld, naar het nieuwe radio-station van de pos terijen, teneinde in de gelegenheid te ziin, werk te verschaffen aan de werklooaen. RIJNSBURG. Houders van trekhondenwor den er aan herinnerd, dat zij ver plicht zijn hond en kar te doen keu ren. Deze keuring zal alhier plaats hebben a.s. Vrijdag des n.m. half twee op het plein voor het Raadhuis, waar alle bovengenoemde houders aanwe zig dienen te zijn. 'Evenals vorige jaren zal ook dit jaar de Chr. Gymnastiekvereen. „Ö.W.S." aKier weder een uitvoering geven. Thans echter zal de te geven uitvoering alleen toegankelijk zijn voor donataurs. De uitvoering zal gegeven worden in Maart a.s. op nader te be palen datum. Donderdagavond as. bestaat bij den heer J. J. Verbree alhier gele genheid zich op te geven voor een op t& richten mandoline-club. SASSENHEIM. Dinsdagavond vergaderde de A.P» Kies vereen, alhier. De vergadering werd geopend met het zingen van Ps. 75 1. Nadat de vcorz., de heer A. Vogelaar was voor gegaan in gebed, las hij Kom. 13 vers 18. Als spreker trad op de heer P. J Vercouteren met het onderwerp „Over heid en Kerk", art. 36. Spr. toonde aan de groots beteekenis van de juiste verhouding van Kerk jen Staat in de historie worstelden beide groo- te machten steeds met elkaar, en het overheerschen, zoowel van de Kerk over dien Staat, als van den Staat over de Kerk, is telkens op schade van beiden uitgeloopen, wat historisch wordt toegelicht. Spr. acht het ten zeerste noodiig dat de A.R. zich opnieuw bezinnen ten cpzich.e van bovenvermelden strijd ook hierom, daar er machten aan 't opkomen zijn, welke tot schadJe van het Chr. beginsel, do juiste ver houding belagen. Spr. schetst voorts de strijd ovei art. 36 der Ned. Geloofsbelijdenis, dit in verband met de Herv. Geref Staatspartij en de St. Geref. Partij, om dan op grond van Gods Woord aan te toon en, dat niet de taak van de Overheid is: het Evangelie te ver breiden of uit te maken, wat de ware Kerk is. De grootê kracht van het A.R. be- RECLAME Zoo lang een kind nog in de wieg ligt, zal de huid van de kleine op sommige plaatsen vaak rood en branderig zijn en zelfs stuk gaan. Dit verzacht en geneest ipet PUROL ginsel ligt in het beroep op Gods Woord. Als dit beslist, dan staat voor ons één ding vast, n.l. de handha ving van de stelling: in het geestelijke geen dwang, maar vrijheid. Spr. dringt aan op het nauwgezet bestudieeren van de A.R. beginselen ër de lectuur over het onderwerp ge schreven. Deze keurige rede werd met zeer veel aandacht gevolgd. De dank, die de vcorz. spr. bracht, was dan ook welverdiend. Bij de rondvraag werd een voorste' van den heer J. Wiepkema tot ad- haesicbetuiging met de motie der Kies- vereen.Hazerawoude-Koudekerk, in houdende het niet aannemen van het wetsvoorstel tot invoering van het 7e leerjaar, in zijn huid'igen vorm met algera. st. aangenomen. Nadat de heer Vercouteren in dank zegging was voorgegaan, sloot de voor zitter de vergadering. WASSENAAR. Gisterenavond trad voor de afd „Patrimonium" alhier op Ds. de Vries van Rijnsburg met het onderwerp „Scéva of Christus". Nadat de vergadering op gebruike lijke wijze dcor den voorz. was ge opend. ging spr. tot de behandeling van bovengenoemd onderwerp over jHij deed dGf naar aanleiding van de geschiedenis vermeld in Hand. 19 de verzen 13 en 14. Wie waren die zeven zonen van Scéva, die ons .in •■dit gedeelte der Handelingen genoemd worden, en wat was hun werk, zoo vroeg spr. allereerst. Zeer donker schilderde spr. hun werk van duivel bezweerders tegenover de lichtendle achtergrond hunner afkomst. Zij wa ren toch immers zonen' van dat volk dat bijzonder door God was uitver koren om Zijn Naam te dragen, en was hun vader, Scéva, volgens de Grieksche vertaling geen hoogeprfes- ter geweest. Wat was toch de oor zaak van deze droeve en donkere om standigheid, waarin het verhaal ons plaatst. Een drietal oorzaken noemde fr. ons. Ten eerste woonidien zij in eze, toen een der grootste en voor naamste handelssteden, maar tevens ook een verzamelplaatst van zonden ■en afgodendienst. Ten tweed© uit welk huisgezin kwamen zijuit een Jcodsch huisgezin, dat zich wat uiter lijke vorm betrof, misschien nog we. pan die voorvaderlijke dienst van Je hova vastklampte, maar uit een Joodsch huisgezin na de verwerping van den Messias Gods. En had God dat Is raël, toen het de Messias uitwierp niet opzij gezet als een omhulsel dat Hij niet meer van noode had. En t?n derde was het hart dier zonen niet gansch en ai verdorven, het blij kt wel uit het verder verloop der din gen. Hoerende Paulus prediken en ziende de teekenen en wonderen dooi Paulus verricht in den naam van Jezus Christus, trachtten zij hun zon idig bedrijf in dienzelfdien naam uit te oefenen, dien PI eiland zelf niet erkennende. De gevolgen bleven dan ook niet uit, want de kleederen wer den hun van het lijf gescheurd en verwond moesten zij de vlucht nemen voor dien boozen geest, die wel Jezus kende en Paulus kende, maar hen niet kende en zich daarom op hen wierp En zijn deze Scéva's thans uitge storven V Wel is het wereldbeeld ver anderd na den grooten Europeeschen oorlog. Er waait thans een mildere wind dcor de geestelijke vensteren nu het schrikwekkend oorlogsmonster wat schjjnt ..uitgebruld. Was die oor log niet het product van de weten schap van ons voorgeslacht? Was het Hegel' niet geweest die geleerd had dat de oorlog een noodzakelijk kwaad was voor de vorming van het wat hij het hoogste in deze wereld noem de, de Staat. Was het Nietzsche ntet geweest, die beweerde dat het zwak kere moest ten onder gebracht wor den door het sterkere, opdat daar door dan alleen die krachtmensch zou geboren kunnen worden. Wat is het echter nu in onze dagen geworden het is thans geworden een Scéva en Christus. Hiervoor wees de geachte spreker op onderscheidene booze gees ten in onzen tijd, als de leuze van de wapens neer, of de Tolstoileer van het niet wederstaan' en het alles door de liefde trachten te overwinnen, en nog verschillende andere booze geesten Tegenover deze leus van Scéva en Christus staat echter een ander, die .ons dringt tot de ernstige en be sliste keuze: Scéva 0 f Christus. In 't bijzonder wekte spr. daartoe die mannen van Patrimonium op ommel groote beslistheid dit laatste te kie zen en de banier van Christus en hert pand ons toebetrouwd, het levende Woord onzes Gods, fier en vrij uit te dragen en te bewaren, Gods naam tct eer en onze ziele tot zaligheid. Op gebruikelijke wijze werd de ver gadering daarna door spr. gesloten. Te betreuren is het feit. dat ervoor deze scho-one en leerzame, Gode ver heerlijkende rede zoo weinig belang stelling was, het strekt zeker niet tot eer van het Christelijk deel on zer gemeente. Rij wiel dief aangehouden. Einige weken geleden werd alhier door oen veldwachter des avonds een wielrijder aangehouden die zonder licht reed. Toen hij 's mans naam wilde weten, ontstond #r een worste ling. Ten slotte wist de wielrijder zich uit de voeten te maken met achter lating van het rijwiel en zijn pet. Het rijwiel bleek later gestolen te zijn De pet is oorzaak geweest, dat de Leidsche politie den rjjwieldief heeft weten op te sporen. Het bleek te zijn F. K. uit Leid .n, die zich aan ver schillende rijwieldiefstallen heeft schul dig gemaakt. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank heeft ver oordeeld: M. v. d. P., timmerman, en N. v. T., bakker, beiden te Katwijk aan Zee, wegens wederspannigheid, ieder tot 14 dagen gevangenisstraf; G. H. A., tuindersknecht te Bos koop, wegens het veroorzaken van brand door schuld in een houten loods tot 30 boete subs. 30 dagen hechte nis; C. A. M., los werkman te Leiden, wegens diefstal van een rijwiel, tot 6 maanden gevangenisstraf, voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaren; H. E. S., los werkman te Leiden, re cidivist en gedetineerd, en P. N., bij verstek, wegens diefstal van leder uit een perceel aan de Groenesteeg te Leiden, tot respect. 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. Vrijgesproken is H. E. S., voornoemd van den hem ten laste gelegden dief stal van een transportrijwiel. VISSCHERIJBERIOHTEN. IJMUIDEN, 17 Jan. Hedenaange- komen aan den Rijksafslag 17 stoom- treilers, 2 logger^. Prijzen Treilvisch:. tarbot 29—115, griet 28—73, beide' per 50 Kg.; groote tong 1.301.40, middel tong 1.301.50, kleine tong 1.301.50, alles per Kg.; groote schol 3236, middel schol 3438, zet- schol 37—44, kleine schol 2340, schar 1421, groote schelvisch 26 37, middel schelvisch 2435, klein- middel schelvisch 2130, kleine schelvisch 15.5030, groote gullen 10.50—18, kleine gullen 914.50, wijting 817, alles per kist van 50 Kg.; rog 1531, vleet 13, beide per 20 stuks; kabeljauw 3761 per kist van 125 Kg.; leng 1.444, kool- visch 1.102.10 per stuk. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 16 aan de markt. De besommingen waren: IJM 26 met 2190, IJM 3 met 3586, IJM 94 met 2336, IJM 326 met 2417, IJM 432 met 2900, IJM 417 met 3639, IJM 165 m. 2876, IJM 244 met 2732, IJM 154 m. 2569, IJM 59 met 6788, IJM 167 met 3911, IJM 125 met 2530, IJM 39 m. 4228, IJM 43 met 1707, IJM 482 met 2539, IJM 37 met 4399. Heden kwam hier binnen de Duitsche stoomtreiler N. Ebeling S. D. 59 met 3512 besomming. Van de treilloggers kwamen he den aan den afslag de KW 18 met 913 en KW 19 met 704 besomming. Sclieepsti j dingen» HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NICTHEROY, Vancouver n. R'dam 15 v. Portland (O.). PARDO, 17 v. R'dam n. Huil. MAASDAM, 17 v. R'dam n. Orleans. CARDIGANGSHIRE, R'dam n. Van couver 16 te Swansea. DRECHTDIJK, R'dam n. Vancouver 15 te San Francisco. KINDERDIJK, Vancouver n. R'dam 14 te Portland (O.). BEEMSTERDIJK, R'dam n. Boston p. 16 Lizard. BLIJDENDIJK, 16 v. R'dam te Phila delphia. BINNENDIJK, 17 v. Philadelphia te Rotterdam. EEMDIJK, R'dam n. Vancouver 17 te Antwerpen. ROTTERDAM, R'dam n. New-York 16 (5.3 n.m.) 125 mijl Z.W. v. Valentia. NEBRASKA, Vancouver n. R'dam, 16 te Southampton. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NIJKERK (thuisr.) 15 (4.7 nam.) 160 mijl Z. v. Land's End. ZENADA, 17 v. R'dam n. Hamburg. GIEKERK (thuisr.) p. 16 Perim. GRIJPSKERK (uitr.) 17 te Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. REGGESTROOM (thuisr.), p. 16 Oues- sant. CERES (unitr.) 16 v. Teneriffe. DELFLAND (thuisr.) 12 te Libreville. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND (thui3r.) 18 (n.m.) ver- GAASTERLAND, 16 v. Buenos-Ayres te Rosario. MONTFERLAND (uitr.) 15 te Monte video. SALLAND (thuisr.) 16 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TJERIMAI (uitr.) 17 v. Tanger. MEDAN (uitr.) 17 v. R'dam. PATRIA (thuisr.) p, 16 (11 nam.) Fi- KOTA RADJA (thuisr.) p. 16 Port de Galle. TERNATE (thuisr.) 17 te Londen. GORONTALO (thuisr.) 17 v. Gibraltar ICERTOSONO, 17 v. Batavia te Soera- baja. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KONINGIN DER NEDERLANDEN, 17 v. A'dam n. Batavia. ENGGANO (uitr.) 16 te Belawan. GROTIUS (thuisr.) 16 v. Sabang. MOENA (thuisr.) 16 v. Port Said. SIMALOER (thuisr.) 17 v. Port Said. BATOE, 17 v. Aarhuus te A'dam. KON. PAKETVAART MIJ. TASMAN, 15 v. Melbourne n. Singa pore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6