Uit het Sociale Leven. Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. MARKTBERICHTEN. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat Q. J. Onderwater, te Leiden, een verzoek beeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alco holvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Heerengracht No. 43. Le den, 17 Januari 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Gehuwd: C. C. Rotteveel 32 j. eo C. v. d. Zwaan 26 j. Overleden: K. Goldberg 88 j. geh. biet J. Blij leven: T. Blij leven 85 j. wedn. van K. Goldberg. LEIDERDORP. Gisterenavond werd onder lei ding van den heer C. van dier Zwet een vergadering gehouden van mans- lidmaten der GerefKerk, om te komen tot beroeping van een Dienaar des Wco.JiVn de plaats van Ds. T. H. Woudstra. Met groote meerderheid van stem men werd op voorstel van den ker- keraad, de keuze bepaald op Ds. J. W y m i n g a te Charlois (Rotterdam! Ds. J. Wyminga werd1 30 April 1894 geboren. Na opgeleid te zijn aan de V.U. te Amsterdam, waal* hq in 1918 candidaatsexamen deed in de Theolo gie, verbond hij zich den 3osten Maart 1919 als predikant aan de Geref. Kerk te Dronrijp. Slechts vier jaar was Ds. W. te Dronrijp werkzaam, toen hq een beroep aannam naar Char lois, waar hij op 30 April 1923 zijn intrede deed. VOORSCHOTEN. IJsclub „De Rijn". Op initiatief der vereen, Rqndqk Vooruit, werd gisterenavond een open bare vergadering gehouden in café „De Groote Vink' alhier, met .het doel te komen tot oprichting eener IJsvereeniging. Een twintigtal perso nen hadden aan de oproeping tot bij woning dezer vergadering, gehoor ge geven. Te ongeveer half negen opent - de heer G. G. v. d'. Plas, voorz. der vereen. „Rijndijk Vooruit" deze ver gadering met een woord van wel kom. Nadat er over al of niet op richting uitvoerig is g discuseerd, steh idle voorz. voor te stemmen; welke ©temming zal uitmaken of er tot op richting zal worden overgegaan. Met bijna algem. stemmen wordt, dan tot oprichting besloten. Hierna wordt overgegaan tot een vrqe bestuursverkiezing. Als vooflOo- pig bestuur worden aangewezen de heeren J. Niese, L. Ph. Haaksma en W. Dei ogee, welke heeren hun benoe ming aannamen. Nadat het nieuwe bestuur zich had goinstalleerd, nam als voorz. de heer Niese het woord Daar volgens spr. in den afgeloopen winter, toen het ijs op de Rijn toch zeer bc« jouw baar was, niets is be epeurd san de IJsvereen. „Allemans geest" uit Voorschoten, hebben eeni- ge bewoners van den Riindijk op zicb genomen het bewerkstellen in sa menwerking met het bestuur derVer- ■eeniging „Rijndijk Vooruit" van een eigen IJsvereeniging en het doet spr Idaarorn ook genoegen dater voor dit plan veel animo bestaat. Spr. is van meening dat, wanneer ieder zich bij deze vei een. aansluit, zij zeer ze ker 1-vensvatbaarheid zal hebben. Nadat er over verschillende zaken zooals het \astsielien van een Huis houdelijk Regiement, contributie enz uitvoerig is gesproken, geven zich ongeveer vijftien personen direct op als lid, terwijl eenige toe-eggen spo--- dig toe te treden. De eerstvolgende vergadering wórde dan vastgest IJ 01 Maandag 23 Januari a s. Nadat niemand meer iets te vra gen of te verzoeken had1, sloot de voorz. te ongeveer 10 uur deze ze*r geanimeerde vergadering. Alhier is ia den ouderdom van 60 jaar overleden de heer F. Zwollo een onzer - knapste Modelleurs. De hr. Zwollo werd geb. te A'dam en Amsterdam on genoot zijn opleiding gc.n^Ou zijn opleiding a in de Kunstn heiJs school a.daar,- tege.ijk met dea later beKt-nden kunstenaar zdjl. 1. aarna werk te hij voor verschillende labrikanten waai na hij verbenden werd aan de fa briek van Brom te Utrecht. Later Jcwam hij in dienst van de Fa. van Kempen te Voorschoten, waar hij bq na zijn geheele leven gewerkt heeit. Toch is dit verbonden zijn aan één fa- brisk naar onze meening ee.i belem mering ge wees i. vcor de voLtomen ont plco.ing zijner gaven, immers toen hij de laatste jaren los van d - fabriek was, openbaarde Zwollo zich in de beste uitingen van zijn kunst, o.a. werd door hem uitgevoerd een op dracht vcor de Kamer van Koophan del t Vlaardingen G'boetseer! wer- d„n door hom de portretten van Prof Nolen en den Directeur der Ambachts school te Leiden, den heer Achterberg Zijn opdracht voor de Gemeente Voorschoten, het bcetseeren van 2 paneelen in de Raadszaal, heelt hij helaas niet meer kunnen voltooien, slechts één: De Gerechtigheid voor- stelhnde, kwam gereed. Menigeen die het koopen van een belastingplaatje had uitgesteld, is daar gisterenmorgen de dupe van ge worden. De politie en befastingcom- mios, hadden op den hoek Voorstraat een mooie val opgezet, waar heel wat wielrijders inliepen. Wie nog niet aan den fiscus had geofferd, zng z'n karretje afgenomen, om het, na in Leiden zi"v:h Jkhgheic te hebben voldaan, weer te kunnen inlossen. Burgerlijke standi. Geboren: Jo hanna Alida d.v. C. J. van dier Meer en H. Knijnenburg. Ondertrouwd: D. Zirkzee en Th. H T. Kuikhoven. Overleden: KI. Smit 85 j. TER AAR. Alhier hield de Prot. Naaivereen. „Arbeid Adelt" haar jaarlijksche uitdee- ling. 100 stuks kleedingstukken werden uitgereikt aan 21 Her", gezinnen. De brandstoffenhandelaar C. v. Vliet geraakte met zijn auto te water, v. VI. wi9t er nog bijtijds af te springen en be kwam geen letsel. De auto werd door L. met takels op het droge getrokken. Te Lang^raar werd een bazaar ge houden ten bate van de vereeniging „Lud- wina" en voor de R.K. Kraamvrouwenver- pleging. Ruim 11C0 brach' de bezaar op. Burg. Stand. Bevallen: J. Blom Hoogervorst, Z.; M. Versluisde Bruin, Z. Overleden: G. v. d. Biji, eebtg. van H. Verboom, 47 j.; C. P. Vale, 1 j. AARLANDERVEEN. Ten huize van de wed. G. van Leeu wen is een geval van Roodvonk gecon stateerd. De besmettelijke ziekte, typhus, ten huize van J. Eikelrnboom is gelukkig ge weken. NIEUWVEEN. Op den Geerweg werd de 70-jarige winkelier R. van Alphen aai den Rijn door een auto aangereden, waardoor hij met wagen en al in de sloot terecht kwam waar nog ijs lag. R. kwam met den schrik vrij. De- wagen beliep eenige matcrieele schade. WOUBRUGGE. Naar men vern emt, zal de Rijks- zuivelconsulent te Gouda, alhier den len Febr. a.s. een demonstratie hou den van de nieuwe bereidingswijze van kaas voor de leden der afdeeling alhier. Maakten wij onlangs melding, dat ons 'dorp bezoek kreeg van drie heeren met een auto, om onze land bouwers een goedkoop costuum te le veren, doch het onaangenaam vonden, dat veldwachter F. ze op den voet volgde, omdat zoovelen in den lande door deze heeren zijn opgelicht, nu is nader gebleken, dat de kijk van onze veldwachter op deze zaak juist is ge weest. Door het bestuur der afdeeling „Het Groene Kruis" alhier, is de tij ding ontvangen, dat de Moedercursus niet in Februari, doch in het laatst van April zal worden gehouden, in het gebouw der afdeeling. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Geboren: Si mon Comelis z.v. J. Noordermeer en C. A. Verkade; Marinus AnthonieJo hannes z.v. J. de Meij en W. F. Lant- zendorffer; Maria Catharina Johanna d.v. J. M. Bots en G. A. N. T. Drentb Gehuwd: J. Kuyk wedn. 60 j. en C. F. G. Moquette weid. 50 j. Overleden: A. Affourtit eentgen. van D. van Driel 73 j.; J. H. Ludlage echtgen. van E. A. Alkemade 28 i. overl. te Warmond; A. G. Lengkeek weid. van H. Schild 81 j.; C. J. Kas- telijn eohtgen. van J. van Tilburg 74 j.; A. Ossevoort jd. 3 w. overl. te Leiden; G. Roest jd. 2 j.; J. Zaal jm 8 minid. J. v. d. End© echtgen. van A. Fijn <?o j. Ingekomen van: Den Haag, C. M. Boone klérk bij '$-Rqksbel., Willamste 52; Ridderkerk, J. A. G. de Waal Raadhuisstr. 273; Amsterdam, kinderen Sampiemon. Raadhuisstr. 44; Hedel, Th. van Leeuwen en gez., timmerman Burg Visserstr. .38; Reeuwqk, F. Bo- gaards, dienstb., Hoogedijk 8; Voor schoten, G. Hoogenboom, Oudshoom- scheweg 106; Boskoop, A. Ravensberg echtgenvan A. van Leeuwen, Hof- zichtstraat 4; Ouderkerk a. d. IJssel C. M. van Vliet, dienstb., Van Man- dersloostraat 60; G ldermalsen, H. v Empel, Wilhelminastraat 44. Vertrokken naar: Den Haag, Van Beijerenstr. 52, J. J. Penders; Lisse H. J. van den Berk en gez., Dir. Handelsraad; Lisse, L. M. O a qk, diens bede; Rotterdam, Zaadakkerstr. 15 a; H. van Zwienen en gez., aanhouder; Gorinchem, Langendqk 192, B. Ver hoef, typograaf; Boaegraven, H. van der Nagel; Apeldoorn, Briok 227II, G Oldenhof, kinderjuffr.; Nieuwkoop, M W. Kootkar, echtgen. van J. van den IJssel; Amsterdam, Vincent vanGoch- straat 56II, H. van Veen en gez., tuin der. ZWAMMERDAM. Burgerlijke stand. Geboren: Jan Ba:thclomeüs zv. Maarten Blankenen Suzanna Francina Sterk; Maartje d.s Dirk Bloos en Clazina Elisabetn Bur ger. Ingekomen van: Bodegraven, A. B Zuurveen, fabrieksarb., Oud Bodegraaf- scheweg 93; Bodegraven, A. IJdo, sla gersknecht, Oud Bodegraafscheweg 108 Vertrokken naar: Leiden, Rijnsbur gerweg 43, G. P. den Hollander dienstb Woerden, Meulmansweg 2, A. K. van Luinen, dienstb.; Pijnacker, H. Hunne elagersknecht. CHRIST. ZEELIEDENBOND. Gisteren en vandaag wordt te Scheveningen de algemeene vergade ring van den Christ. Zeeliedenbond in Nederland gehouden. Gistermiddag 2 uur opende de voor zitter, de heer J. van der Steen, van Voorburg, de vergadering. Het jaarverslag van den secretaris, den heer F. Pronk, van Scheveningen. vermeldde, dat de onderhandelingen met den Nederl. Bond van Chr. fa- brieks- en transportarbeiders, onder leiding van het bestuur van het Chr. Nat. Vakverbond zijn voortgezet, maar nog niet ten einde gebracht. De slechte toestand van de werk- loozenkas door het groote ledenver loop noodzaakte het hoofdbestuur, de uitkeeringen van 15 November tot 31 December stop te zetten en het hoofd bestuur werd tot ingrijpende verslech teringen gedwongen, wilde het op voorschotten van subsidie aanspraak kunnen blijven maken. De Bond heeft zich aangesloten bij de Internationale van Chr. fabrieks- en transportarbeiders. Het aantal le den van den Bond daalde van 933 tot 578 en van den Zeemansbond (een on- derafdeeling) van 689 tot 635. De C^r. Zeeliedenbond heeft nu in 12 plaatsen afdeelingen en de Zee mansbond in 12. Blijkens het jaarverslag van den penningmeester, den heer A. Krijger, van IJmuiden, sluit de balans met een eindcijfer van 57.497. Het gebouw Volksbelang te Scheveningen staat op de balans voor 20.701. De winst- en verliesrekening sluit met een eind cijfer van 35.579. Aan contributie werd ontvangen 23.364. Het voorstel, om het orgaan inplaats van weekblad, veertiendaagsch blad te maken, heeft een onderwerp van breede discussie uitgemaakt. Besloten werd, niet tot contributie- verhooging over te gaan en het blad, totdat gunstiger tijden voor den Bond zullen aanbreken voortaan om de 14 dagen te doen verschijnen. Het beleid van den redacteur van het orgaan werd vervolgens goedge keurd en de heer Van der Steen her kozen. Ook de aftredende leden van de commissie voor de redactie werden herkozen. Besloten werd de drie vacatures in het hoofdbestuur, door bedanken ont staan, om reden van bezuiniging niet te vervullen. De aftredende bestuursleden, de hee ren B. van Duin te Noord wijk, F. Pronk te Scheveningen en J. v. d. Steen te Voorburg, werden bij accla matie herkozen. Terwijl gekozen werd de heer J. v. d. Hoest te Rotterdam. Uitvoerig werd vervolgens de propa ganda besproken. In zijn beantwoording van de ge maakte opmerking, merkte de Voor zitter op, dat een. krachtige actie tot verbetering van de Zuiderzee-steun- wet noodig is. Over de propaganda, die elk jaar in Dieppe wordt gevoerd, werd eveneens breed van gedachten gewisseld. In een uitvoerige toespreak heeft de heer J. H. Staalman van Huizen (N. H.) gesproken over de belangen der bedreigde Zuiderzeevisschers. Spr. gispte wat de Generale Com missie voor de Zuiderzeevisschers doet. daar dit onvoldoende is. Spreker stelde de Regeering en diverse burge meesters te dezen aanzien ernstig in gebreke. Met de Zuiderzee-steunwet is naar sprekers meening niets te be reiken, daar zij een onding is. Voor herziening der wet zal het hoofdbe stuur moeten ijveren. De regeering doet onrecht en terwijl de Zuiderzee visschers hun zonen reeds andere be roepen hebben doen kiezen, laat de overheid de ouderen aan hun lot over. Spr. voorziet daarvan slechte gevol gen en vreest, dat bij toenemende ver bittering verkeerde elementen de lei ding zullen nemen. Met grooten na druk riep spreker het hoofdbestuur op tot groote activiteit. De voorzitter dankte den heer Staal man, die op verzoek van het hoofdbe stuur zich met de belangen van de Zuiderzeevisschers heeft willen be lasten voor zijn woord en zeide toe, dat het college aan deze materie zijn aandacht wijden zou. Aan het einde der middagziting ver welkomde de voorzitter den heer F. Brussel, secretaris van de Internatio nale van Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders. Na het zingen van: Een vaste burght is onze God, werd de zitting verdaagd tot heden. STADSNIEUWS. DE LEIDSCHE EFFECTENBANK. In de hedenmiddag in het gebouw „Amicitia" gehouden vergadering van crediteuren van de Leidsche Ef- fectenbank is besloten aan comissa- rissen voor te stellen over te gaan tot liquidatie van de Bank, met benoe ming van de heeren Mr. Vrijberghe de Coningh en Mr. Nord Thomson tot li- quidateuren. Tevens is besloten de aansprakelijkheid van commissaris sen nauwkeurig na te gaan. PROF. DR. OBRIEMOW. Prof Dr. Obrièmow uit Leningrad, die ruim twee maanden hier ter stede heeft vertoefd, om in samenwerking met Prof. De Haas in het Cryogeen laboratorium onderzoekingen te ver richten van spectra van kristallen bij lage temperaturen, is heden naar Le ningrad terug gekeerd. De hoogleeraar keert omstreeks Mei weer terug om zijn onderzoekingen te hervatten. LEIDSCHE NACHT-BURGERWACHT Naar men ons mededeelt i9 hier door de heeren H. Hogewoning, Klok- steeg 4, M. van Dijk, Heerensteeg 14, J. v. d. Meer, Hoogewoerd 191, opge richt een particuliere bewakings dienst, die zij noemen de Leidsche Nacht-Burgerwacht. In een circulaire wordt gezegd: „Door het steed9 grooter worden on zer stad wordt, hoe jammer ook, het percentage slechte individuen ook grooter en wij achten ons dan ook verplicht U te wijzen op de noodza kelijkheid van het bestaan van eene goed functioneerende nacht-burger wacht. Thans roepen wij ieder ingezetene op, die prijs stelt op een rustig wonen in Leiden of omgeving, zich bij ons aan te sluiten tegen een zeer scherp tarief, hieronder v-ermeld. De bewaking staat ondere persoon lijke leiding van de Directie, waar voor wij ons dan ook ten volle aan sprakelijk stellen. De laatste controle's kunnen tevens gebruikt worden ovor het wekken". Het tarief i9 als volgt: Nachtbewaking met verzekering van fiets, gesl. huis 1.50 per maand. idem zonder verzekering van fiets, gesl. huis 1.10 per maand; idem winkels met verzekering van 2 fietsen 2.50 per maand; idem winkels, zonder verzekering 1.75 per maand; idem fabrieksgebouwen 3 p. mnd. Voor Bouwwerken speciaal tarief op aanvraag. DE KUITENPRIKKER TE ARNHEM. .Gisteravond is te Arnhem een zeke re juffrouw M. in de Ketelstraat al daar door een haar onbekend persoon met een scherp voorwerp in haar lin kerkuit geprikt. Dit lichaamsdeel werd zeer pijnlijk getroffen. Zij deed van een en ander aangifte bij de politie, die een onderzoek zal in stellen. DE MOORD TE HEERLERHEIDE. De Subst. Off. van Justitie bij de Recht bank te Maastricht eischte tegen Klaas de Vries, die op 26 Augustus L. Reimersdal te Heerlerheide na herhaalde bedreigin gen met twee revolverschoten doodde, we gens moord met voorbedachten rade le venslange gevangenisstraf. MOORDAANSLAG. Hedenmorgen omstreeks half acht heeft in het woonwagenkamp op de Kleine Heide bij Venlo een moord aanslag plaats gehad, waarvan nog niet vaststaat of hij uit zelfverdediging is gepleegd. De zoon van ziekeren L G. had uit den woonwagen van zijn ouders 40 ulden ontvreemd. De zoon had on- erdak in den wagen van een schoon zoon van G., zekeren J. Meyer. De vader had van diezen diefstal aangifte gedaan bij d? politie, als gevolg waar van de zoon werd aangehouden. In verband daarmede ging ae schoonzoon J. Meyer hedenmorgen, gewapend met een groote bijl, naar den wagen van zijn schoonvader L. G., die den laat- sten tqd reeds meermalen dioor M. was lastig gevallen. G. moest in zijn wagen vluchten. Volgens zijn Verkla ringen heeft M. toen zijn vrouw mis handeld. Op zijn verzoek zqn vrouw met rust te laten, zou M toch meï de mishandeling zijn voortgegaan. G. greep toen een dubbelloops jachtge weer en schoot van den trap van zijn wagen af op M., die onmiddellijk ineenzakte. Het schijnt dat hij inde bovenbeenen is geraakt. G. werd ge arresteerd. terwijl J. Meyer, die 34 iaar oud is en geboortig uit Groes- beek, per politiebrancard naar het ziekenhuis werd overgebracht. (Draadlooze dienst.) HET ANTI-OORLOGSVERDRAG. PARIJS, 17 Jan. (V.D.) De ministerraad houdt zich heden onder anderen bezig met het antwoord van de Fransche re geering op de laatste nota van Kellogg. Naar verluidt zal Briand de leden van het kabinet een ontwerp antwoord Voor leggen, waarvan de definitieve tekst even wel nog niet is opgesteld. Het antwoord zal eerst worden gezonden wanneer Kel logg weer te Washington zal zijn aange komen. Naar de „Matin" meent te weten, hand haaft de Fransche regeering haar tot dus ver ingenomen standpunt. De Fransche regeering acht het onmogelijk het in Juni voorgestelde verdrag dat slechts zou ge sloten worden tusschen Frankrijk en Amerika, ook zou dienen voor andere mo gendheden. HET ANTWOORD VAN LITTAUEN. WARSCHAU, 17 Jan. V.D. Officier wordt gemeld, dat dc min.-pres. van Littauen Woldemaras gisterenavond den specialen Poolschen koerier graaf Ta* nowski het antwoord van Littauen op de Poolsche aota heeft overhandigd De inhoud van de nota, die on- middellqk na die overhandiging naai Warschau werd getelegrafeerd, is nog niet gepubliceerd. Graaf Tarnowski vertrekt heden uil Kowno en zal over Riga naar War schau terugkeeren, waar hq morgen vroeg verwacht wordt. DE INDISCHE BEGROOTING. BATAVIA, 17 Jan. Aneta V.D. Naar Aneta verneemt, vertoont Ü'e Indische begrooting voor den gewonen dienal 1927 een zeer belangrqk overschot De producten znn 28 millioen meege vallen, terwql ae andere middelende (ontvangsten de uitgaven belangrqk overtreffen. De monopolies hebben geen (overschot gegeven, zq zijn zelfs tegen gevallen en het eindbedrag van hun opbrengsten blqft beneden dat van '26 LEIDEN, 16 Jan. Ons Belang. Selde rij 8.6011, roode kool 27.90—32, sa- voye kool 21.1030, groene kool 4.10— 7, prei 4.40—8, alles per 100 stuks. Spruiten 18—21, postelein 1215, uien 12.10—14, boerenkool 12—18, waspeen 13.4016, kroten (gek.) 1114, alles per 100 Kg. LEIDEN, 17 Jan. Vette varkens. Aangevoerd 442 stuks, w.o. 407 vette varkens, 0.610.64; 35 licht soort, 0.580.60. Handel matig. ZOETERWOUDE, 16 Jan. Eferen en Pluimvee. Aangevoerd 2004 eieren. Prijs: Kippeneieren 9.5010,50, kui keneieren 89.40 per 100 stuks. Kip pen 2.25, hanen 1.601.80, konijnen 1.601.75, duiven 0.21, alle per stuk. HAZERSWOUDE, 16 Jan. Eieren en Pluimvee. Aangevoerd 3381 Kip peneieren, 9.5010.60, per 100 stuks. Hanen 1.151.50, kippen 2.35, konijnen 2.Ö5 alle per stuk. AMSTERDAM, 17 Jan. Oliën. Raap olie: vliegend, 55; Lijnolie: vliegend 35H; Febr. 31)*, 32, 31 h; Maart 32; Maart/April 32 K; Mei/Aug. 33)*, 33 Yk. Stemming kalm. ROTTERDAM, 17 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 169 paarden, 13 veulens, 843 magere runderen, 894 vette run deren, 732 nuchtere kalveren, 190 vet te kalveren, 197 schapen en lamme ren, 66 biggen, 15 bokken of t eiten, 175 graskalveren, 12 overloopers. Prijzen: vette koeien 4649, 4043, 2732; ossen 4649, 4042)*, 37; stieren 42)*45, 40, 36; kalveren 85 90, 7075, 5560. Vet vee: melkkoeien 2U0410, kalf- koeien 200415, stieren 110460, pin ken 120150, vaarzen 175225, werk paarden 250—350, slachtpaarden 100— 180, hitten 100150, veulens 80120; fokkalveren 1825; biggen 612, slachtkalveren 1116, biggen per week 1.101.40, graskalveren 60110. Overzicht: vette koeien trage han del, betere prijzen; stieren flauwe han del, prijzen vorige week gehandhaafd; melk- en kalfkoeien stille handel, oude prijzen; paarden redelijke han del, prijzen dezelfde hoogte; fokkal veren trage handel, prijzen vorige week; biggen slechte handel, lagere prijzen; graskalveren stroeve handel, nauwelijks prijshoudend. PURMEREND, 17 Jan. Veemarkt. Aangevoerd 185 runderen, 7095, 144 melk- en geldekoeien, 125300; 4 stieren, 16 paarden, 100200; 24 vette kalveren, 1.401.65; 210 nuchtere kal veren, 1320, idem voor de fokkerij 12—30; 627 varkens, voor de slachterij 5660, voor de zouterij 5053; 59 magere varkens 2232; 209 biggen, 10 —15; 1141 schapen 30—42; overhou- ders, 1625; 30 bokken. Overzicht: runderen, melk- en gel dekoeien, paarden stugge handel; vette kalveren en schapen, handel matig; fokkalveren, zouters magere varkens, vlugge handel. PURMEREND, 17 Jan. Boter. Aan gevoerd 513 Kg. Prijs 2.352.40. PURMEREND, 17 Jan. Kaasmarkt Aangevoerd 18 kleine fabriekskaas, met rijksmerk 51; 1 kleine boeren kaas, met rijksmerk 49.50. BODEGRAVEN, 17 Jan. Kaasmarkt Aangevoerd 250 partijen Goudscha kaas, w.o. 135 met rijksmerk, 6222 st., 49776 Kg., met rijksmerk le soort 56 59 2e soort 5054; zonder rijksmerk 49—54. Handel matig. Telegraüsch Weerbericht Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 17 Januari, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.3 te Sten9ele. L. B. 751.1 te Den Helder. Verw. tot den avond van 18 Jan.: Matige tot zwakke veranderlijke wind, later in zuidelijke richtingen nevelig tot zwaar bewolkt, waarschijn lijk eenige regen, met kans op sneeuw in het noorden, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur la aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 749. LUC ts MPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 5.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Dinsdag 17 Jan.: 4.46 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.071/* Londen 12.09 New-York2.481/* Parijs9.7574 Brussel34.57 Zurich 47.79 Praag 7.36 Rome 11.117s Madrid42.47 Oslo65.95 Kopenhagen 66.4JV» Stockholm 66.70 Ween enWf V,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3