Limburgsche kwestie zonder eenige voorwaarde aanvaard wordt. De afdelingsbesturen hebben tot plicht vóór den 29sten Januari een af- deelingsvergadering te beleggen, ter behandeling van dit stuk. Op 29 Januari wordt de vergadering van het gewest Limburg gehouden. Verwerpt de gewestelijke vergade ring opnieuw het rapport, dan zullen de goedwillende afdeelingen in con tact blijven met het plaatselijk be stuur. Zij functioneeren gewoon door en samen zullen deze afdeelingen met 't P. B. over andere noodzakelijke maat regelen nader beraadslagen. Verwerpen èn de afdeelingen èn het gewest het rapport, dan stelt het P. B. de leden der afdeelingen die het met dit resultaat niet eens zijn, in de gelegenheid den band met het P. B., met de goedwillende leden uit de an dere plaatsen en d^ dito afdeelingen in stand te houden. DE DROOGMAKING VAN DEN BIESBOSCH. Gelijk bekend is, wordt door de in dijking van een belangrijk gedeelte van den Zuid Hollandschen Biesbosch aan de beschikbare hoeveelheid cul tuurgrond ongeveer 900 H.A. mooi nieuw land toegevoegd. Van dit werk, waarbij regelmatig honderden werk- loozen uit Dordrecht arbeiden, en waarvoor de regeering glipoten steun heeft verleend, komt thans geleidelijk het einde in het zicht. Nu doen zich echter* de volgende feiten voor: Eerstens blijken er in Dordrecht nog vele werkloozen te zijn, voor wie het dringend noodig is werk te zoeken; tweedens blijken deze stadsarbei- ders den arbeid in de Biesbosch uit nemend te verrichten en, \vat wellicht het belangrijkste is, er is groote vraag naaar den gereed" gekomen grond. Al les wat ontgonnen is, kan de Vereeni- ging „De Biesbosch" aanstonds verhu ren. Het waren deze Xactoren, die de vraag deden rijzen, of het, nu er èn zooveel werkloosheid is, èn de vraag naar cultuurgrond zoo groot blijft, niet mogelijk was nog een dergelijk plan tot stand te brengen. Naar wij vernemen, schijnt de mo gelijkheid om werkelijk een nieuwen Biesboschpolder tot stand te brengen niet buitengesloten. Het gemeentebestuur van Dordrecht heeft gronden op het oog, die zich mogelijk leenen om, op dezelfde wijze als de Biesbosch, in cultuur te worden gebraeht. Toen dit dezer dagen den Minister Kan werd medegedeeld, heeft deze, in het belang van de vermeerdering van de hoeveelheid cultuurgrond en de be strijding van de werkloosheid aan stonds groote sympathie met het aan vankelijk plan betoond. De Minister zou daarom vandaag, vergezeld van de heeren Mr. Harders, administrateur bij het Departement van Binnenlandsche Zaken en Land bouw en Meijer de Vries, Rijksinspec teur voor de werkverschaffingen alge- meenen dienst, naar Dordrecht gaan en met vertegenwoordigers van het gemeentebestuur zich ter plaatse van een en ander op de hoogte stellen. LUCHTVAART. CHAiViBEBLlN S POGING OM 'T AFSTANDSRECORD TE BREKEN MISLUKT. De poging van den Oceaanvlieger Chamberlin, om het wereldduur-re- cord weer op zijn naam te brengen in een onafgebroken rondvlucht boven Long Island is op het laatste oogen- blik mislukt. De vlieger was genoodzaakt door ge brek aan benzine gistermiddag te 2 uur 6 min. (locale tijd) te landen, terwijl hij, indien hij tot 3 uur 35 min. in de lucht zou gebleven zijn, het re cord met 1 minuut zou hebben gesla gen. De landing verliep vlot, maar de duizende toeschouwers en Chamberlin zelf waren erg teleurgesteld door den tegenslag zoo dicht bij het doel. NOODLANDING NABIJ SCHIPHOL. De vlieger, de heer Graft, die zich op het vliegveld Schiphol genesteld heeft, en daar toekomstige aviateurs in het vak bekwaamt, heeft Zaterdag middag bij het lesgeven een minder prettig avontuur beleefd. Hij bevond zich met zijn leerling, den heer Van Vueren, den eigenaar van de garage van dien naam in de Cornells Krusemanstraat te Amster dam, met een schoolvliegtuig, een lich ten Fokker-tweedekker, in de lucht, ergens boven Schiphol, toen de motor weigerde verder te trekken. Daar het vliegveld vermoedelijk niet meer bereikt kon worden het toe stel was niet zoo hoog in de lucht moest de heer Graft, die piloteerde, zijn heil zoeken in de omgeving en trachtte het toestel op een land, op on geveer 800 M. afstand van Schiphol, op den grond te zetten. Bij het neerstrijken kwam het Fok- kertje in een sloot en toen de wielen den oever raakten, duikelde het toe stel om. De heer v. d. Graft kwam er zonder kwetsuren af. doch de heer van Vue ren bezorgde het avontuur een lichte neuswonde. Het vliegtuig liep lichte averij op. Met behulp van personeel, van de K. L. M. werd het gedemon teerd, waarna de onderdeelen naar een der loodsen van het vliegveld ge bracht werden. De machine was niet die, welke des middags omtreeks half twee boven de hoofdstad rondtoerde, Dit toch was een groote Farman, wiens motorge ronk de ruiten deed rammelen. UIT ONZE INDIEN. KERK EN STAAT IN INDIë. Aneta seint d.d. 14 dezer uit Bata via: De meerderheid van de Commissie voor de scheiding van Kerk en Staat heeft als haar conclusies kenbaar ge maakt, dat een zoo spoedige financi- eele scheiding: le. wenschelijk is, gelet op de sa menstelling der bevolking; 2e. alleen mogelijk is op de basis van volledige schadeloosstelling van de betrokken kerkgenootschappen, voor tot dusver uit de schatkist geno ten voordeelen, welke zij nadien zul len derven; Verder moet: 3e. daartoe een bedrag worden uit gekeerd, dat de gekapitaliseerde waar de vertegenwoordigt van de vóór de scheiding verleende ondersteuningen; 4e. de financieel© scheiding worden vastgelegd in een wetsbepaling in het IXde hoofdstuk van de Indische Staatsregeling. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Wil helmus Petrus z.v. J. Th. Juffermans en A. M. Heemskerk; Curina Wilhel mina d.v. P. G. M. Wesselman en A. M. die Koning; Wilhelmus Co melis z.u A. Nederstigt en C. G. Been; Gerar- dus Cornells z.v. G. Zwetsloot en G J. Opdiam. Ondertrouwd: Comelis Wilhelmus Ho genboom jm. 24 j. en Barbera Johan na. de Koning jd. 22 j.; Marinus Ni- colaas Wesselman jm. 25 j. en Theo dora Cornelia Maria Hoogenboom jd 24 jaar. Gehuwd: Benjamin Antonius Adria nus Hoogenboom jm. 29 j. en Mathil da Adriana van der Wereld jd. 23 j. BOSKOOP. B. en W. dezer gemeente hebben bepaald dat de tot heien uitgereikte nummerbewijzen, als houder van -een hondenkar, met ingang van 1 Febr a.s. komen te vervallen. Tot het ver krijgen van een nieuw nummerbewijs kan men zich vervoegen ter gemeente secretarie. In het veilingsgebouw is gedu rende 12, 13 en 14 Januari een ba zaar gehouden ten hate voor de Chr Zangvereeniging „Hosanna''. De toeloop tot de bazaar is gedurende die dagen druk geweest, en er zijn goede zaken gemaakt,zoodat een en ander een groot succes geworden is. Dinsdag 17 Januari, n.m. 7 uur hoopt voor de Vrjje Geref. Gem. aan de Nieuwstraat op te treden Ds. M. Overduin uit Utrecht. Woensdag 18 Januari n.m. 7 uui zal in het Evangelisatielokaal aan Dwars-Nieuwstraat spreken de heer P Lyktema uit Waddinxveen met het on derwerp: „Bouwen cn Sloepen". vrijdagmiddag werd de 7-jarige Jacob v. Z. in de Dorpstraat dooreen wielrijder aangereden, met gevolg dat het kind aan het hoofd op verschil lende plaatsen werd verwond en dooi Dr. Hamburger verbonden moest wo? den. Tegen den cnvoorzichtigen wiel rijder is procesverbaal opgemaakt. NIEUWKOOP. Ten gemeentehuize is als gevon den voorwerp gedeponeerd een bus met benzine. Gedurende het- 4e kwartaal '27 werden alhier ter keuring aangegeven 60 runderen, 1 kalf, 207 varkens, 19 schapen, 543 K*G. vleesch en 1 geit Als buitengewoon dienstplichtigen zrjn bij de landmacht ingehjid: G. u Haringen, W. P. Geest, M. Baas, J. Kranenburg, F. Woelders, J. G. Zwart- M. A. v. Tol, A. de Bruin, N. Tyster- man, J. Meijer, A. C. Zimmerman en H. de Wit. Voor de lichting 1929 zijn al hier 37 personen ingeschreven. Bevolking. Gevestigd: P. Bek, Wilnis; H. J. Stolwijk, Zegveld- A Wentzel, Amsterdam; G. v. d. Graal id.; J. Slingerland^ Wilnis; H. Paaar- denkooperLaag-P 1uwkoop, J. W. Nap bus, Zevenhoven. Vertrokken: C. M. v. d. Tol, Zeg veld; A. Kentrop, Vinkeveen; M. G J. Balvert, Zegveld; G. Zaal, Velsen; J. v. d- Sar, Bodegraven; J. C. van Wijngaarden, Wilnis; P. de Wit, geh Bunnik, Amsterdam. LISSE. Aanbesteding. Uitslag van de op 14 Januari des n.m. in de „Witte Zwaan" gehouden openbare aanbesteding van 19 arbeï derswoningen en een vergaderlokaal voor de woningbouwvereniging „Volks belang" te Lisse. De hieronder aangegeven naamlijst bevat alleen de namen der aannemers die zich tijdig vóór die aanbesteding van bestek en teekening hebben voor zien bij de Directie. Gebrs. Ransdorp, Lisse f48.692, Th. Salman, loeiden f46.500,A. Voordouw, Zwammerdam f54.880,;J Wittebrood, Beemster f61.870,J Verberne, Hoorn f64.446,J. de Vink, Haaren (Gr.) f69.900,A. King- ma Zn., Leeuwarden f67.900, W. de Vos, Nieuw-Vennep f53.429, Jac. Schuyt, Egmond ad. Hoef f 47.00c P. Rosenhart, Haarlem f64.973,30; Ge broeders Oosterom, Warmond f50.800 v. Enden Co.. Waddinxveen f 49.050,— v. d. Wal a Kloppenburg, Bergen f 51.123,D. Bosch, Heemstedq f52.225,—; van Duyn Vink, Noord wijk a. Zee f60.990,Marcelis Heemskerk, Leiden f57.420,P. ten Hoorn, Hilversum f54.948,Kwak& Hoenderdos, Leidien 159.900,Kor! van dier Wiel, Noordwijk f60.558 J. Joel Den Haag f64,278,A. v Leeuwen, Den Haag f55.855,M. Koppe, Nieuw-Vennep f54.999, De begrooting was f 54.83^ OUDE WETERING. tToen de bekende K.L.M.-piloot Sillevis, Vrijdagmiddag op het Braas semermeer alhier aan het jagen was met een giijboot, had hij het ongeluk, dwars op de hevige deining te komen met het gevolg, dit de boot volsloeg en gedeeltelijk zoiik. Door de zwaar te van den motor kwam de boot als het vare rechtop t> staan. Doordat in den kop evenwel een luchtdichte ruimte is, die met lucht gevuld was bleef de boot hierop drijven en kon de heer Sillevis zich daaraan vast houden. Op zijn hulpgeroep snelden de febroeders van Staveren met een roei oot te hulp en mochten het genoe gen smaken den Drenkeling uit zijr. benarde positie te bevrijden. Het jacht geweer met tal' van patronen was -evenwel in do diepte verdwenen, al leen een pas geschoten eend was nog in de boot achtergebleven. Het on geluk is dank zij het krachtdadig op treden van de gebroeders van Stave ren, gelukkig goed afgelcopen. SASSENHEIM. Chr. Geref. Kerk: Woensdagavond 7 uur D s. Barth van Alphen a-. d. Rijn WASSENAAR. Botsing tusschen auto en tram. Zaterdagmiddag had bij den Kerk- idiam alhier een aanrijding plaats tus schen een auto. van den lieer v. d Drift, bier- en limon;;duh:indeiaar, be stuurd dóór dien eigenaar, en de tram van die H.T.M. De tram reed in de richting Den Haag, terwijl de. auto met volle vaart uit hetdorp den hoek icmikwam. De auto werd geheel ver nield. De autobestuurder, aan wiens woeste rijden het ongeval wordt ge weten, weid ernstig gewond. De tram. waarvan het balkon aanzienlijk werd beschadigd, had ruim een kwartier vertraging. ZEVENHOVEN. Door den Raad is afwijzend be schikt op een verzoek van de Ned Vereen, voor don Volkszang om een subsidie van f 5,—. De ouderavond der Chr. Schoo' aan Den Hoef, zal gehouden worden in Februari. - Zekere C. K. waagde zich nog op het broze ijs, waardoor hij erdoor zakte. Gelukkig wist hij zich sog te redden. De kaden van den Amstel heb ben zeer veelte lijden gehad in den Matsten tijd., toen er motorbooien pas seerden. welke de ijsschotsen met go weid tegen den kant aanduwden en soms over de kaden heen schoven. Tot tijdelijk hoofd der .0. L. S alhier, is benoemd de heer L. M. die Vries van Breda. GEMENGD NIEUWS. Het ijs in de Zuiderzee. De stooniboot Friesland van de liga AmsterdamLem mer is Vrijdag ten Oosten van Spaander- bank in een groot ijsveld vastgeraakt. Ze zat gistermiddag omtreht 1000 M. van,den ijsrand af. Ezeltje rijden. Het gebeurde Vrijdag morgen in'de vroegte'te Oud-Gastel; De ezel van zekeren L. B. was uit den stal gedeserteerd en wandelde in vrijheid over de rnarkt.^ Een der vroege werkers, een bakker, ze kere v. B. ontmoette het dier en kreeg lust om eens uit rijden te gaan met grauwtje. Maar, o wee, Gastel's grauwtje is niet gedresseerd en van geen vrachtje op zijn rug gediend. De rit duurde dan ook niet lang, want het dier maakte zulke veem- de capriolen, dat de berijder er al gauw aftuimelde en wat erger was met zijn hoofd op gevoelige wijze terecht kwam tegen een wegwijzerpaal van den A.N.W.B., zoodat hij een flinke en ern stig bloedende hoofdwonde bekwam. De man werd naar de bakkerij overge bracht, waar hem een noodverband werd gelegd. Het onwillige en op vrijheid beluste ezeltje werd door een anderen hakkers gezel met een zoet lijntje gevangen en naar den eigenaar teruggebracht. Nekkramp. Te Steenbergèn is bij den heer C. H. wonende Blauvvstraat, aldaar, een geval van nekkramp geconstateerd. Pootvisch. De 's-Gravenhaagsche hen- gelaarsvereeniging Het Vrije Hengelrecht, heeft Zaterdag in de door haar gepachte wateren, de Leidsche Walle en de Groote Dobte te Zoetermeer, haar eerste gedeel te Pootvisch, 1000 K.G. brasem, uitgezet, welke betrokken wordt van de Nederl. Heide Maatschappij. Het uitzetten van karper, baars en snoek zal einde Maart plaats hebben, Om een cent. Zaterdagavond is er op den Schiedamschen dijk te Rotterdam een stevige vechtpartij geweest, waarvan de oorzaak was een verschil van meening in een café, waar een bezoeker meende, dat hem 1 cent te veel was berekend. De klant maakte zich driftig en er ont stond een vechtpartij, welke zich van het café naar de straat verplaatste. Daar be moeiden zich spoedig vele omstanders met het geval en de vechtpartij werd alge meen. Toen de politie tusschen beide kwam, keerde men zich tegen haar en het relletje nam gedurende eenigen tijd ernstige afmetingen aan. Tenslotte is het gelukt de rust te herstellen, nadat van gummistok en sabel gebruik was ge maakt. De klant, de 24-jarige schippers knecht J. V. is in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld. Hij had heel wat verwondingen opgeloopen. Hij zou het wel eens laten zien! Gis termiddag had te Sliedrecht een ongeval plaats, dat betrekkelijk nog goed is afge- loopen. De 17-jarige L. demonstreerde zijn vriend van den B. een automatische re volver. In de meening dat deze niet gela den was, trok hij af en raakte van den B. juist boven het strottenhoofd. De houding van de revolver wasechter zoo, dat de kogel het lichaam weer verliet, Zoodat een diepe vleeschwonde en een schamp schot aan de wang het gevolg waren. Per ziekenauto werd van den B. naar een der ziekenhuizen te Dordrecht ver voerd. Inbraken te Swalmen. Zaterdagnacht is in het dorp Swalmen bij Roermond, een drietal inbraken gepleegd, waarbij men het speciaal gemunt scheen te heb ben op de kasgelden, welke in het station der Ned. Spoorwegen waren geborgen. De dieven hebben zich eerst toegang ver schaft tot de woning van den telegrafist Simons, waar men een bedrag van 40 buit maakte. Het hoofddoel van deze inbraak schijnt echter geweest te zijn zich meester te ma ken van de sleutels van het stationsge bouw en van de daarin aanwezige brand kast welke bij dezen beambte waren ge deponeerd. Hierin is men geslaagd. Voorzien van de sleutels kwam men gemakkelijk in het stationsgebouw en was de deur van de brandkast spoedig geopend. Een bedrag van 20 werd gestolen uit een der laden Een belangrijk bedrag aan geld opgebor gen in een andere lade diet men onaan geroerd. De buit was voor de dieven schijnbaar nog niet belangrijk genoeg. Men heeft althans nadien nog een bezqek gebracht aan de kantoren van den hout handel der firma Geraedts, waa.' alles overhoop werd gehaald. Zonder resultaat evenwel. Van de dieven geen spoor. Fabrieksbrand te Hoogeveen. Zater dagavond werd door omwonenden brand ontdekt in de groote stoomvermicelli- en maccaronifabriek „De Adelaar" te Hooge veen. In de fabriek die het eigendom is van den heer Auke H. Damhof, waren zeer groote hoeveelheder brandbare stoffen opgeslagen. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, kon, daar het geheele ge bouw in tVlammen stond, niet meer doen dan de belendende perceelen behoeden. Zij werkte met twee motorspuiten en een babyspuitje. De vuurzee leverde een fantastisch schouwspel op. Een groote menschenmenigte was op de been. Door dezen brand zal een dertigtal arbeiders geruimen tijd werkloos worden. Verzeke ring dekt de schade, die zeer aanzienlijk zal blijken. Brand te Oorsbeek. Gistermorgen is door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in een wering tegenover de tramhal te te Oorsbeek, welke zich zeer ernstig liet aanzien. De vlammen sloegen over naar een belendend perceel, waarvan de daarachter liggende stal en schuren even eens weldra door het vuur werden aan getast. De dorpsbrandweer werd gealarmeerd, doch kon met haar brandspuit en hét weinige water niet veel uitrichten. Ook twee andere behuizingen, waaruit men inmiddels zooveel mogelijk het meubi lair naar buiten had gedragen, brandden gedeeltelijk uit. De opgeslagen veldvruchten benevens het veevoeder alsmede eenig klein vee, gingen verloren. Verzekering dekt de schade. Autobus van den dijk gereden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is onder Purmerend een autobus, waarin 12 personen zaten, van den Jisperdijk gere den en onder aan den twee meter hoogen berm omgeslagen. Alle inzittenden wer den min of meer ernstig door glasscher ven gewond. Een 25-jarige man uit Beem- ster werd bovendien ernstig aan het ge laat gewond. Deze is naar het ziekenhuis te Purmerend overgebracht. Tusschen de buffers doodgedrukt. Te Geertruidenberg is de stoker J. G. uit Oosterhout bij het rangeeren op het terrein der Zuider Stoomtram Mij. tus schen de buffers bekneld geraakt en al spoedig daarna in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Aan de gevolgen overleden. De tim merman B., die eenige dagen geleden op een bouwwerk bij de N.V. Philips te Eind hoven door een plank tegen het hoofd ge troffen werd, is thans aan de gevolgen overleden. Kind verbrand. Te Haaksbergen heeft het zoontje van den landbouwer de W., kokend water over het lichaam gekregen. De kleine is aan de gevolgen overleden. De vermiste Znivelfabrieksdirectenr. Omtrent de vermissing van den directeur der stoomzuivelfabriek en korenmalerij „De goede Verwachting" te Hijken meldt de „Asser Crt." dat er 's avonds een ver gadering zou zijn van het bestuur of ëen deel van het bestuur met den directeur naar aanleiding van verschillende duis terheden, welke dien dag aan het licht' waren gekomen en waarover men ophel dering wenschte. De directeur was 's avonds echter niet aanwezig. Men is toen reeds 's nachts op zoek gegaan bij kennis sen en familie, doch zonder resultaat. Den volgenden morgen is daarop de burgemeester met de vermissing in ken nis gesteld, die als hulpofficier van Jus titie per radio aanhouding en bericht ver zocht heeft. Nader wordt aan genoemd blad nog uit Beilen gemeld, dat het motorrijwiel van den vermiste bij de Wittelterbrug langs de Drentsche Hoofdvaart is gevonden met een defecten achterband. Des middags reeds had men het rijwiel daar tegen een boom zien staan, doch nadien is des avonds de directeur gezien bij de Spiers- brug te Smilde. Hij had een bebloed ge zicht en bemorste kleeren. Het maakte dus den indruk dat hij een ongeluk had ge had. Het oorspronkelijk gerezen vermoe den, dat de heer B. verdronken zou zijn, wordt hierdoor natuurlijk minder waar schijnlijk. Inbraak. Tijdens p.fwezigheid der be woners is Vrijdag in deri vooravond ten huize van den heer K. aan den Parkweg te Voorburg ingobioke". Eenige gouden voorwerptn werden ver mist. Sporen van inbraak zijn niet ontdekt, evenmin als van inbrekf rs. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. In de hedenmorgen gehouden zitting werd in de volgende zaken bij ver stek vonnis verleend. W. H. als bestuurder van een hon denkar daarop plaats nemen, 3 of 2 dagen. A.d. H., zonder vergunning op den openbaren weg muziek maken, f 0.50 of 1 dag; G. B., idem 0.50 of 1 dag. H. K. overtreding politieverorde ning, 0.50 of 1 dag. J. J. K„ op den openbaren weg voet ballen, 0.50 of 1 dag. J. J. V., met een rijwiel rijden zon der licht, 2 of 1 dag. N. S., met een rijwiel rijden zonder bel, 2 of 1 dag. P. I. Z., openbare dronkenschap, 3 of 3 dagen. L. H„ met een rijwiel rijden zonder licht, 1 of 1 dag; E. d. B. idem, 2 of 1 dag; J. S., idem, 2 of 1 dag; C. J K„ idem, 2 of 1 dag; A. O., te Noord- wijk, idem. 2 of 1 dag. IT. Th. B. te Noordwij.':, overtreding Arbeidswet, 3 maal 0.50 of 3 maal 1 dag. A. O., te Noordwijk, met een rijwiel rijden zonder rood achterlicht, 3 of 1 dag. Waar geen plaatsnaam bij vermeld staat is dit Leiden. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 14 Jan. Heden aangeko men aan den rijksafslag 12 stoom- treilers, 1 logger en 4 zeilloggers. Aan voer en prijzen waren: 50 kisten tar bot 31—125, 18 kisten griet, 32— 84, per 50 Kg.; 2573 stuks groote tong 1.301.51, 8664 stuks middel tong 1.21—1.62, 14.407 stuks kleine tong 1.301.10, per Kg.; 34 kisten groote schol 3647, 43 kisten dito middel 4046, 66 kisten zetschol 50—58, 79 kisten Ideine schol 2145, 24 kis ten schar 1119, 1 kist tongschar 70, alles per kist van 50 Kg.; 80 kis ten rog 2034 per 20 stuks; 129 st. vleet 1.104.43 per stuk; 26 kisten pieterman poontjes 1215, 15 kis ten groote schelvisch 4257, 22 kis ten middel schelvisch 3747, 63 kisten kleinmiddel dito 3642, 189 kisten kleine schelvisch 16.50—40, alles per kist van 50 Kg.; 46 kisten ka beljauw 4262 per kist van 121 Kg.; 88 kisten groote gullen 1624, 111 kisten kleine gullen 12.20—16 per kist van 20 Kg.; 107 stuks leng 1.33 *—4.33, 8 stuks heilbot 7.40—8, beide per stuk; 82 kisten wijting 9.3012, 27 kisten makreel 24—27, per kist van 10 Kg.; 1060 stuks koolvisch 0.60 1.95 per stuk. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 12 aan de markt. De besommingen waren: IJM 74 met 3949, IJM 57 met 2423, IJM 190 met 6669, IJM 6 met 4121, IJM 180 met 3333, IJM 64 met 3222, IJM 158 met 3410, IJM 253 met 4463, IJM 90 m. 3365, IJM 150 met 2167, IJM 155 m. 2623 en IJM 316 met 3355. Van de treilloggers kwamen he den aan den afslag de SCH. 405 met 249, KW 138 met 995, KW 38 met 483, KW 178 met 346 en KW 91 met 489 besomming. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BOTTERDAM 13 v. Rott. n. N.-York: VOLENDAM N.-York n. Rott. 16 te Plym. verwacht. BURGERDIJK PhiM. n. Rott. 13 v Newn. News. CARDIGANSHIRE 13 v. Rott. n. Van couver. MONTGOMERYSHIRE Rott. n. Vaaier 10 te Curacao. VOLENDAM N.-York n. Rott. 13. 12.30 v.m. 95 m. W. v. Valentia. MOERDIJK Rott. n. Vancr. 13 6.57 v.m. 50 m. O. v. Niton. PARDO Vaucr. n. Rott. 14 9 v.m. v Hamburg. BOSCHDIJK 14 v. N.-York n. Rott ROTTERDAM Rott.. n. N.-York 14, 2 n.m. v. Boulogne. VEENDAM Rott. n. N.-York p. 14 12 n.m. Lizard. BEEMSTERDIJK 14 v. Rott. n. Bos ton. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NIAS thr. 13 te Kaapstad. RIJPERKERK 14 v. Rott. n. Hamb. RIETFONTEIN uitr. p. 14 Gibraltar GIEKERK Beira n. Rott. 9 v. Mombassa HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. AEBIREO thr. 13 te Liberia. ALCHIBA thr. 13 te Accra. ALGENIB uitr. 13 te Freetown. KILSTROOM thr. 12 v. Cape Coast VLIELAND1 uitr. ,13 te Seccondee. IJSTROOM uitr. 13 v. Wirmebah. ROTTERDAMSCHE LLOYD. JERIMAI uitr. 13 6.30 n.m. v. Sthpt ERNATE thr. p. 13 Kaap Carvoeira MADIOEN thr. p. 14 Pt. de Galle. KOTA INTEN 14 v. Bat. n. Rott. KOTA RADJA thr .14 2 n.m. van Sabang. GORONi'ALO thr. 14 v.m. v. Mars. BANDOENG uitr. p. 13 Perim. MENADO uitr. p. 14 Pantelleria. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". GROTIUS Bat. n. Amst. 13 v. Singapore KON. FAKETVAART MIJ. VAN HEUTZ 13 v. Belawain.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6