Purol bij Huiduitslag en Huidverwonding PREDIKBEURTEN. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. J. R. Wolfensberger van Zeven hoven en n.m. 6.30 uur Preeklezen Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Ds. v. Heiningen. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk.: v.m. 10 uur Ds. Lekkerkerker. Doopsbediening. Bevestiging van Ambtsdragers. BOSKOOP. Geref. Kerk: V.m. 10 en n.m. 6 uur, Ds. Petersen. Gebouw Salvatori: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Kalkman uit KatwnV Zee. Evangel. Dwars-Nieuwstr -v.ir 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Khizener uit Nieuwkoop. HAZERSWOÜDB. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Luuring, (H.AJ, en 's avonds 6.30 uur de Eerw. heer Ph. de Bruin vad Bodegraven, (Dankz.). Woensdag 18 Januari: 's avonds 7 uur Bijbellezing, Rijndijk. Ds. Luu ring. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Ds. Gispen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Grolle. 's Morgens H. A. en n.m: Dankz. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 Uur Ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 juur Leesddenst. Woensdag 18 Jan. n.m). 7^ uur Da (Riekel van Sliedreoht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Metering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Db. Israël, Bed. H. Doop, en n.m. 6.30 uur Ds. 's Jacobs van Hoogmade Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Has pers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en 6.30 .uur Ds. Mondt. Geref. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. J H. Landwehr, Em. Pred. te Voorburg en n.m. 2 uur Ds. Haspers van Kou dekerk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Dijk. 's Morgens H. A. en n.mi. Dankz. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 4 uur, Dr. Th. Ruys Jr. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 enn.m. 6.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Preeklezen. NOORD WIJK AAN ZEEL Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Hospers. 's Morgens voorber. H. Avondmaal Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uui Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5.30 uur Ds. van Haaften. 's Morgens voorber. H. Avondmaal Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. M. Schuurman, Emer.-Prödl te 's-Gravenhage. NOORD WIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Preeklezen en n.m. 1.30 uur Dienst Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m,ÓL3o uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m, 2 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur de heer de Jong. SASSENHEIM Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 en n.m. J uur Ds. Barth van Alphem a. dl Kgn. 's Morgens bevestiging van Ambts dragers. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur De Biemens van Leiden, voorber. H.A en n.m. 5.30 uur Ds. de Graaf van Naaldwijk. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. de Groot van 's-Gravenhage. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. v. d. Heyden. WOUERUGQE. Geref. Kerk: v.m. 9.30 eQ n.m. 6.30 uur Ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: 1.20 uur Ds Wolf nsberger. Gerei Kerk: v.m. 9.30 en 'savoads 6 30 uui Dr. Ubbink. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Opbrengst collecte in de Geref. kerk In Dec. Voor de kerk: ƒ218.39, Diaconie: RECLAME ƒ95.4924, uitg. Diaconie: ƒ147.50. 11 Dec. Bouwfonds ƒ24.5624, 25 Dec. Jodenzen- ding: ƒ28.16. Als correspondente van den Bond te gen het Vloeken is opgetreden Mevr. S. MoolhuizenVerweij. HAZERSWOUDE. Donderdag-avond werd door de J.V. „Filadelphia" in het lokaal achter de Geref. Kerk een openbare vergade ring gehouden, die door vele belang stellenden werd bijgewoond. De voorz. de heer C. Bogaards, liet zingen Ps. 89 13, ging voor in go bed, las 2 Petr. 2, en sprak een openingswoord. De secr. Ph. de. Gelder, bracht het jaarverslag uit en gaf daarop een inleiding over Gew. Gesch., naar aanleiding van Gen. 13 en vervol gens, over Lot, waarop een bespre- Eng volgde. Door N. de Geldter werd een voordracht gehouden en door PI. Roos en L. van VeenPzn. een memorisatie. Door C. Bol werd een inleiding gegeven' over een Maat schappelijk onderwerp „Socialisme", waarop een breede bespreking volgde. Door afgevaardigden van hier~ep uit den omtrek werden de beste wen- schen voor „Filadelphia" geuit. De Eere-Yoorz., 'de heer Jac. Bol, voer de het woord, waarop door Ds. Gis pen een slotwoord werd gesproken. Nadat gezongen was Ps. 898, ging Ds. Gispen voor in dankgebed Een gehouden collecte voor het jeugdwerk in Hongarije bracht op De Chr. Zangvereetniging „Zang en Vriendschap" hoopt Donderdags Januari a.s., des avonds half acht in de Ned. Herv. Kerk een openbare uitvoering te geven, onJdlar leiding van haar Directeur, Iden heer C. v. d. •Keur Jr. te Leiden. Voor liefheb bers van zang zal een woord' van opwekking tot bijwoning dezer uit voering wel overbodig zjjn. HILLEGOM. Winterlezingen. De derde lezing van het Chr. Comité voor Winterlezingen zal plaats vinden op a.s. Donderdag 19 Januari des avonds te 8 uur in gebouw Patrimonium. Als spreker hoopt op te treden Dr. M. M. den Hertog van Den Haag met het onderwerp: „Laatste verzen van Jacq. v. d. Waals". De volgende lezing zal plaats vinden op 1 Mrt. Spreker; Ds. G. R. Kuijper van 's-Gravenhage-Oost. De Chr. Bibliotheek is vanaf heden gevestigd in het vergaderlokaal van de Geref. kerk, ingang achter de kerk. De uitreiking der boeken is niet meer Dinsdagsavonds van 7 tot 8 uur, maar Donderdagsavönds van 7 tot 8 uur. De afd. Hillegom van de Chr. Nat. Werkmansbond houdt Dinsdagavond a.s. half acht in de Julianaschool (boven) zijn vergadering. De voorzitter zal het onderwerp inlei den: „Drie wegen, welke kiest gij?" Burg. Stand. Ondertrouwd: H. van Berkel en J. M. Hencke. Bevallen; A. Duijndam—v. d. Westen 2 d.; A. M. de BoerBoot, z.; J. Steenvoor- den—Schrama, z.; A. van Kempen—Smit, d.; K. de Ruiter—Taal, z.; G. van den Ak ker—Besselsen, z.; C. H. Verbruggen Lommerse, z.; C. A. van Tol—Brand, z.; F. J. MurkVan Gennip, d. Overleden: H. J. Duijndam, vr. 3 dagen; L. A. Kimman, vr. 79 jaren. KATWIJK AAN DEN RIJN. Met het verdwijnen an de vorst nam de aanvoer van winterproducten weer eenigszins toe en de vraag was zeer goed met voor verschillende soorten beste prij zen. Zoo kan thans kool le soert weer graag ƒ35 per 100 halen, terwijl voor goe de kwaliteit gele kool gemakkelijk 80 wordt besteed. Ook spruiten gaan weer vlugger en gaan voor 0.180.24. Uien zijn duurder dan nog 't geval was en bren gen in le kwaliteit tot 12.10 per 100 K.G. op. Groene kool en Boerenkool niet zoo ylug, terwijl van Andijvie geen le soort meer voorradig is. Nu de winter geacht wordt voorbij te zijn, neemt de bedrijvig heid in de tuinderijen weer toe en de werkloosheid af. Gelukkig 1 De werkzaamheden aan dé te maken afzanderij ten Zuiden van Katwijk en on der Wassenaar, die eenigen tijd hebben stil gelegen, zullen binnen enkele dagen weer aanvangen. NIEUWKOOP. De bevolking is in 1927 toegenomen met 17 personen. Door den hoofdinspecteur van Ar beid te Den Haag is aan een aantal sme den alhier vergunning tot overwerk ver leend. Burg. Stand. Bevallen: C. J. v. Schie, geb. Koot, Z. Overleden: J. v. d. Haag, geb. v. Klink, 80 j. Ondertrouwd; C. A. M. Schutter, 33 j. en C. M. Wahle, van Ze-venhoven, 25 j. NOORDWIJK. Burg. Stand. Geboren: Margaretha Adriana, dv. O. Schelvis en C. Leiden; Jo hanna Lamberta, dv. J. W. Schipper en G. van Essen; Johanna Maria Catharina, dv. J. van Dijk en A. C. v. d. Berg. Ondertrouwd: Wilhelmus Theodorus Snelders, 26 j. en Anna Maria Margare tha Taskin, 27 j. Getrouwd: Th. H. Duivenvoorde, 26 j. te Noordwijkerhout en W. M. v. Bohemen, 24 j. Overleden: Dirk van 't Wout, 72 j., geh. met S. Vergunst; Pieter Kloos, 80 j., wedr. van N. de Mooij; Clazina Hendrica Moo- nen, 59 j., geh. met J. Hus; Cornelia Nieu- wenhuizen, 8 j. dv. G. Nieuwenhuizen en M. de Vries. NOORDWIJKERHOUT Het Prot. Ziekenhuisfonds „Hulp in Nood" kwam Donderdagavond in 5e jaar vergadering bijeen in „Het wapen van Noordwijkerhout". Ruim 7 uur opende de voorzitter, de heer D. J. Westrik met de aanwezigen 'n hartelijk welkom toe te roepen. De notulen en het jaarverslag werden door den secretaris, den heer P. Zonder wijk voorgelezen en onveranderd vastge steld. Uit het verslag van den penningmees tér, den lieer J. Bouwmeester, bleek dat er in het afgeloopen jaar ƒ620.73 was ont vangen en 432.67 was uitgegeven, waar door de bezitting van het fonds was ge stegen tot ƒ1085.33. Van dit bezit moet échter 700 als waarborgsom volgens regeling van den Provincialen Bond worden vastgelegd. De heeren v. d. Niet en Wesseling, die de boeken en bescheiden van den penning meester hebben nagezien, verklaarden, dat alles gecontroleerd en in orde bevonden was. De voorzitter brengt secretaris, pen ningmeester en bode een woord van dank voor hun gepresteerden arbeid en spreekt er zijn blijdschap over uit dat „Hulp in Nood" tpt hiertoe zich zelf heeft kunnen helpen en nog eenig bezit heeft kunnen verwerven. Bij de bestuursverkiezing worden de af tredende heeren R. van Dijk en P. Zon derwijk beiden herkozen. Ëij de rondvraag drongen nog eenige le den aan om Art. 1 van het reglement, waarin staat dat tot andere dan Zieken- huisverpleging vooralsnog niet zal worden overgegaan deze woorden te schrappen en zoolang de kas dit toelaat ook in de ver pleging voor Rusthuizen en Sanatoria bij te dragen. Dit voorstel kon echter de goed keuring der vergadering niet wegdragen, omdat het bestuur dit ten sterkste ont raadde en verklaarde de verantwoordelijk heid daarvan niet te kunnen aanvaarden, waarna de voorzitter met een kort slot woord de vergadering sloot. Bij het in aanbouw zijnde Radio-sta tion in de duinen alhier vond men dezer dagen alle sloten zoowel van de buiten deur als van de kasten verbroken. Of de ongewenschte bezoekers onraad hebben vermoed, of niets van hun gading hebben kunnen vinden, is niet bekend; wel, dat er niets is ontvreemd. 't Kan dus ook zijn, dat enkel balda digheid de drijfveer is geweest, om op een dergelijke wij2e op te treden. RIJNSBURG. In den loop dezer week liepen de prij zen nog steeds naar boven en dit niette genstaande de aanvoer dagelijks grooter wordt. Vooral de vraag voor Duitschland brengt die hooge prijzen. Het verlies wat in den aanvang van het seizoen door ve len met de Due van Thol-soorten geleden is, kan spoedig weer ingehaald zijn. Fla mingo brengt van 6.60—7.30 op, Due de Berlin ƒ5—5.90, Fr<*d. Moore ƒ6.90—7.90, Prins van Oostenrijk ƒ9.40—9.80, Gele Prins ƒ10—11.10, Couronne d'or ƒ8.50 9.50, Salvator Rose ƒ9.5010.30, Vermilion Brillant 6.80—7.90, Golden King, 8.40— 9.90, La Reine 5-5.70,- William Copland 10.-11.20. SASSENHEIM. Het tentoonstellingsgebouw „Bloem- lust" trekt enorme belangstelling, 't Blijkt dan ook te voldoen aan de eischen die voor zulk een gebouw moeten gesteld worden. De vakmenschen verheugen zich in het feit, dat zij nu niet meer naar Haarlem behoeven te gaan om daar de nieuwigheden te bezien. De hoofdzaak der inzendingen bestaat uit Mendeltulpen. De inzenders kunnen een vaste stand plaats huren bij het bestuur van de ten toonstellingscommissie. De kans van slagen is groot, aangezien nu blijkt, dat als er mooie bloemen zijn, de liefhebbers komen om ze te zien, en de koopers niet thuis blijven. VALKENBURG. Loop der bevolking over 1927. Bevolkihg op 31 December 1926 401 m. 377 vr., totaal 778. Vermeerdering door ge boorte 11 m. 11 vr., totaal 22. Door vesti ging 50 m. 42 v. totaal 92. Totaal dus 61 m. 63 v. is 114 pers. Vermindering door overlijden: 3 m. 5 v. totaal 8. Door vertrek 23 m. 16 vr. totaal 39. Totaal dus 26 m. 21 v. is 47 pers. Verschil tuschen de geheele vermeer dering en de geheele vermindering 35 m. 32 v. totaal 67 pers. Bevolking op 31 Dec. 1927 436 m. 409 vr., totaal 845 personen. VOORSCHOTEN. Trein gederailleerd. Tjjd'ens het rangeeren gisterenavond Iaat aan het station te Voorschoten klemde de rangeerder Evers zich 3 vingers af. Na voorloopig te zijn ver bonden, werd hij door Lr. Berkhofi naar het ziekenhuis te Leiden ver voerd. Een ander die het werk overnam* koppelde de machine af, maar ver gat de remmen van de tvagens aan te zetten, waardoor deze in beweging raakten. Deze wagens botsten tegen een machine aan en derailleerden daarna. Hierdoor werd het rechter spoor versperd, zoodat het verkeer over een lijn moest plaats hebben. De materieele schade is gering. He dennacht 3 uur was de baan weer vrjj. GEMENGD NIEUWS. Tramongeval. Men meldt uit 's-Her- togenbosch Woensdagavond circa 7 uiir is de laat ste tram uit Eindhoven op de Zuid-Wil lemsvaart nabij Den Dungen in botsing gekomen met een vijftal volgeladen hooi wagens, die van den dijk werden geslin gerd. Persoonlijke ingelukken kwamen er echter niet voor. De wagens werden zwaar beschadigd. Ook de tram, die gedeeltelijk ontspoorde, bekwam groote materieele schade. De voerman van den eersten hooiwagen verklaarde aan de politie, dat hij de tram voor een auto had aangezien, waarom hij rechts uitweek, zoodat een aanrijding on vermijdelijk was. Gistermorgen was de baan weer vrij. Motorongeval. Gistermorgen is bij Hakkelaarsbrug te Muiden een motorrij der uit Vijfhuizen opgereden tegen een auto, komende uit de richting Naarden. De motorrijder nam de bocht links, waar door hij tegen de auto opreed. Hij kwam daarbij te vallen en brak zijn linkerbeen. Dr. Smitz uit Muiden legde het eer er- band. De motorrijder werd d^i-na per ziekenauto naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Overreden. De sigarenhandelaar P. Kral te Nieuwe Pekela kwam gisteren on der een stroowagen tengevolge waarvan hij ernstige verwondingen opliep. Goed afgeloopen. Men meldt uit Gef- fen: Woensdagavond omstreeks 9 uur is op den Grooten Rijksweg een auto, doordat een tegemoetkomende auto het licht niet dempte, tegen een wagen uit Oss aange reden. In den laatsten waren gezeten de heeren A. J. van Hoek uit Den Bosch en Lennep, eveneens uit Den Bosch. De auto, waarin deze twee heeren za ten, sloeg over den kop en kwam voor over in een sloot terecht. De eerste hulp werd verleend door den landbouwer A. de Bie, die op het geluid van den smak was komen toeloopen. Hij bevrijdde de inzittenden uit hun benarde positie. Het bleek dat de heeren, behou dens enkele schrammen, geen letsel had den bekomen. Het voorstuk van den auto is geheel versplinterd. De politie is den bestuurder van den anderen auto op het spoor. Door het springen van een laschappa- raat gedood. Men meldt uit Veendam: De 31-jarige scheepsbouwer J. Bodewes te Veendam is door het springen van een laschapparaat getroffen en gedood. Plotselinge sterfgevallen. Men meldt uit Vriezenveen: Alhier hebben zich Woensdag twee treu rige sterfgevallen voorgedaan. Het echt paar Br. vond des ochtends het 7-jarig zoontje dood te bed liggen, terwijl spoe dig daarop ook het 9-jarig zoontje stierf en diens 11-jarig broertje zeer ernstig on gesteld werd. De 11-jarige jongen is nu weer een weinig vooruitgaande. Op last van den Officier van Justitie zijn de lijken in beslag genomen. Een dure borreL De politierechter te Zutphen veroordeelde gisteren den 33-jari- gen arbeider J. H. te Deventer, wegens diefstal van kleedingstukken tot twee maanden gevangenisstraf. H. had de ge stolen goederen verkocht en de opbrengst er van in een café in drank omgezet, waarbij ook de 41-jarige arbeider H. K., te Deventer, aanwezig was. Deze had toen van H. een borrel aangenomen, voor welk feit hij door den politierechter eveneens tot twee maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Uit angst met een revolver geschoten. Men meldt uit 's-Hertogenbosch: Dinsdag j.l. heeft op den Bergumschen weg een korte woordenwisseling plaats gehad tusschen den 23-jarigen J. M. en zijn neef den 25-jarigen A. v. E. Eerstge noemde trok plotseling een revolver en loste daarmede eenige schoten op E. Deze werd daardoor in de zijde getroffen. Ver moedelijk is één zijner nieren geraakt. De politie hoorde eerst Woensdagmor gen van het geval en arresteerde den da der, die volledig bekende. Hij zeide uit angst te hebben gehandeld, daar hij bang was voor een pak slaag. Overigens had hij nimmer met zijn neef iets uitstaande ge had. De woordenwisseling ontstond over een kleinigheid. Dr. Boek verleende de eerste genees kundige hulp. Het slachtoffer is in het ziekenhuis alhier ter verpleging opgeno men. Beide personen staan niet ongunstig bekend. Vermist. Sedert vorige week Vrijdag wordt te Kerkrade de 16-jarige dochter der fam. K. vermist. Offerbussen opengebroken. De bak kersknecht G. J. van B. te Deventer, die te Rijssen werd aangehouden als verdacht van diefstal van een offerbus uit de R.K. kerk aldaar, heeft tevens bekend, dat hij zich ook te Deventer heeft schuldig ge maakt aan het ledigen van een offerbus in een der R.K. kerken. Een onderzoek zal worden ingesteld. Brutale mollenvangers. Vele landbou wers in de omgeving van Deventer onder vinden thans grooten last van mollenvan gers, die vaak heel brutaal optreden. Te Gorssel geraakten gisteren eenige land bouwers slaags met mollenvangers, waar bij de landbouwer K. ernstig werd ver wond. De politie is er mee in kennis ge steld. Lijk opgehaald. Na langdurig dreg gen is men er in geslaagd, het lijk op te halen van den heer Reits, die, gelijk ge meld, te Bellingwolde met zijn rijwiel te water was geraakt en verdronken. De moord te Schottershnizen. De landbouwer R. R. te Schottershuizen, thans gedetineerd, die door de rechtbank te Assen wegens moord op den landbou wer Dirk Wit aldaar is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf is van dat vonnis in hooger beroep gegaan. Nachtelijke inbraak. In den afgeloo pen nacht heeft men zich, vermoedelijk met behulp van valsche sleutels, toegang verschaft tot het café van den 40-jarigen caféhouder van Doorn aan de Galerij te Amsterdam. In de achterkamer werd een kast open gebroken en een geldkistje inhoudende 2000 gulden aan papiergeld, daaruit gesto len. Voorts wordt nog een bedrag van 140 gulden aan kwartjes en dubbeltjes Ver mist. Looddief. In den afgeloopen nacht is in de Crispijnlaan te A'dam de 24-ja- rige los-werkman J. V. aangehouden, daar hij een zware koffer bij zich had, die lood bleek te bevatten. Men vermoedt, dat -dit lood van diefstal afkomstig is. V. beweert echter, het van een hem on bekend persoon te hebben gekregen, doch wordt vooralsnog in verzekerde bewaring gehouden. Urk nog steeds geïsoleerd. Men meldt uit Urk d.d. 13 Januari: Het is tot nu toe geen enkel vaartuig mogen gelukken de Urkerhaven binnen te komen. De toegang i3 nog geheel door het ijs versperd. Wel heeft de postboot de laatste dagen de post van Enkhuizen tot aan het vaste ijs bij Urk gebracht, van waar zij per ijsvlet naar het eiland wer<J gebracht. Ook de passagiers werden op deze wijze vervoerd. Het mocht evenwel ook heden niet gelukken door het ijs te breken. Sinds éen week is hier geen melk uit Kampen aangevoerd. Hedenmorgen hebben eenige Urker vis- schers, gezamenlijk komende van Enkhui zen, getracht de haven te bereiken. Zij zijn daarin evenwel niet geslaagd en moesten onverrichterzake terugkeeren. De dienst EnkhuizenStavoren weer gestaakt. De stoomboot-dienst en de stoompont-dienst van de Nederl. Spoorwe gen EnkhuizenStavoren is wegens de aanwezigheid van veel ijs op de Zuiderzee gistermiddag stopgezet. De juweelendiefstal te Hengelo. In '26 werd bij den juwelier Bouman te Hengelo voor een bedrag van tienduizend gulden aan juweelen gestolen. Een langdurig on derzoek heeft uitgewezen, dat hier een in ternationale dievenbende aan het werk is geweest, waarvan de Duitsche Criminal Polizei ten slotte het spoor heeft gevon den. In Duitschland zitten thans twee le den van de bende in hechtenis en in Zwe den eveneens twee. De kooplieden in den rooden auto. We hebben melding gemaakt van een uit gebreide, geraffineerde oplichterij te Bre da, waarvan verschillende personen slacht offer geworden zijn. De „kooplieden" heb ben blijkbaar ook tc Leeuwarden gewerkt. Een, die zich coupeur noemde, ging al daar volgens de „L. Ct." systematisch te werk: bij eiken nieuwen klant vroeg hij, bij wijze van introductie, een naamkaartje voor het bezoek aan den volgenden. De stoffen werden voor 40 per coupon aan den man gebracht en voor 22.50 was de kleermaker in Amsterdam bereid het pak te maken. Of dit laatste gebeurd is? Het blad hoorde van een geval, dat een ingezetene drie coupons kocht. Van 7 een der coupons werd een costuum gemaakt; van de beide andere coupons, die naar den kleermaker gingen, heeft hij tot he den niets vernomen. Deze stoffen zullen wel in de Bank van Leening te Amsterdam zijn terecht geko men, zooals het ook met de te Breda ver kochte coupons is gegaan. Botsing tusschen motorrijder en vracht auto. Op den weg van Rolde naar As sen heeft gisteren een aanrijding plaats gehad tusschen den motorrijder J. Boek binder uit Assen en den vracht-auto van den heer Bovenhuis eveneens uit Assen. De heer Boekbinder werd ernstig ge wond naar het ziekenhuis te Assen ver voerd. Branden. Te Zijpe (N.H.) is het win kel- en woonhuis van den heer De Zeeuw tot op den grond toe afgebrand. Met groo te moeite' konden de bewoners zich red den. Inboedel en winkelgoederen gingen mede verloren. We ver.nemen, dat verze kering de schade dekt. Poging tot oplichting. Tegen G. v. R. te Haarlem is door de politie aldaar pro ces-verbaal opgemaakt, wegens het aan bieden van een valschelijk door hem op gemaakte kwitantie ten bedrage van 11.7000, bij een N.V., waar hij vroeger in dienst was gefeest. Gedeeltelijk was dat bedrag een vordering op die N.V. als loon. G. v: R. had zich. toen hij bij die N.V. in dienst was, een door den toenmaligen 'di recteur geteekende blanco kwitantie toe geëigend. Doordat die directeur intusschen vervangen was door een anderen, kwam het bedrog uit. Verdronken. Het 8-jarig dochtertje J. van den landbouwer M. te Nieuwlande (bij Hoogeveen) is uit school komende bij het spelen te water geraakt. Haar kame raadjes zijn hard naar huis geloopen en hebben daar het ongeval verteld, doch toen men kwam om hulp te bieden, bleek het kind reeds verdronken. Het lijk is op gehaald. Zwaan tegen schaap. Te Hacknes, ia de buurt van Scarborough, heeft een zwaan een schaap gedood. Het feit is vast gesteld door lord Derwent, toen hij daw Zondag in de buurt een wandeling maak te. Hij zag, dat een zwaan het schaap, dat zich in de nabijheid van het meer, waar de zwaan zwom, ophield, aanviel. Het schaap retireerde en kwam met zijn ach- terpooten in het water te staan. De zwaan i

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7