PREDIKBEURTEN. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 enn.m 6.30 uur Ds. Klomp. Geref. Kerk v.m. 9.30 en '3 avonds 6.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Preeklezen en n.m. 2 uur Ds. W. J. Keiler van Nieuwkoop. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avond3 6.30 uur Ds. v. Heiningen. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Lekkerkerker. Maandel. collecte voor lie Kerk. BOSKOOP. Geref. Kerk: V.m. 10 en n.m. 6 uur, Ds. Petersen. Gebouw Salvatori: v.m. 9.30 en n.m, 6 uur Ds. W. W. Sidlré, te Ouldier en Nieuwe-Wetering. Evangel. Dwars-Nieuwstr. v.m.. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Vroeg in de .Wei uit Utrecht. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: v.m 9.30 en '3 avonds 6.30 uur Ds. Luunng. 's Morgens Voorber. H. A. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Ds. Gispen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Israël van Koudekerk. *s Morgens voorber. H.A. Geref Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Student Ponstein. Woensdag n Jan.: Ds. Wouldstra van Woerden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 eu 's avonds 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. van Santingen, Em. Predi. te Hoorn. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerkv.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Grolle van HUlegom. Geref. Kerk v.m. 9.30 en n.m. b.30 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. L. Poot van Haarlem en 's avonds 6.30 uur Ds. Boissevain van Leidien. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m.6.30 uur Ds. Goris, Em. Pred. te Amersfoort. LISSE. Nerf. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. van Dijk. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 4 uur, Dr. Th. Buys Jr. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Preeklezen. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Hospers. 's Morgens Bed. H. Doop. Geref.Kerk: v.m. 10enn.m. 5.30 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Keik: v.m. 10 en n.m 5.30 uur Ds. van Haaften. Geref. Kerk: v.m. 10 uur Preek lezen en n.m. 3 uur Ds. Koers van Noordwijk a. Zee. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 u.ur Ds. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uurDs. J. Eringi van Woerden. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Gerei. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6.30 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur de heer de Jong. VOORSCHOTEN Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. v. d. Horst van Hoek van Hollanden n.m. 5.30 uur Ds. Groot Enzerink van Leiden. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. Lang- man van Voorburg. Gerot. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Douma van 0o3t-Capelle. WOUBRUGOE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 uur, Ps. Gla3 van Boskoop en 's avonds 0.30 uur Ds. Meeter van Leiden. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur Ds. Wolfensberger. 's Avonds bevestiging AmotSdr. Gerei. Kerk: v.m. 9.30 en 'savonds 6 30 uur Dr. Ubbink. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Burg. Stand. Geboren: Johannes Gljs- bertus, zoon van C. J. van der Geest en M. J. C. Waasdorp; Cornelia Theresia, d. \an J. A. van Velzen en A. Koot. Ondertrouwd: Johannes Huibertus Vink Jm. 3D jaar en Cornelia Theodora Roos jd. 24 jaar; Albertus Theodorus Overes jm. 29 jaar en Maria Cornelia van der Geest, jd. 26 jaar; Johannes Petrus Zandvliet, jm. 3D jaar en Johanna Cornelia van Leeu wen, 22 jaar. De aangifte voor den dienstplicht voor de lichting 1929, welke in de maand Januari moet plaats hebben, is voor deze gemeente bepaald op Maandag 9 Januari aanstaande. Het zielenaantal van deze gemeente bedroeg op 1 Januari 1927 5888. Geduren de het jaar werden in deze gemeente ge boren 169 en elders 11, in totaal dus 180. Het aantal overledenen bedroeg 75. In deze gemeente kwamen zich vestigen 211 en uit de gemeente vertrokken er 296, zoodat de totale toename op 31 December 1927 be droeg 20. Op 1 Januari 1928 telde de ge meente 5908 zielen. Bij de arbeidsbeurs alhier staan op heden ingeschreven 54 werkzoekenden. Gedurende het geheele jaar werden al- hieT ingeschreven 122 personen. Hiervan konden tengevolge van de slechte weers gesteldheid slechts weinig te werk worden gesteld. HILLEGOM. Op Maandag 9 Januari a.s. houdt Pa trimonium vergadering in 't gebouw, des avonds 7.30 uur. Door H. Rikkers zal het onderwerp be handeld worden „Overheid en Landbouw". De Meisjesvereeniging „Belijden en Beleven" houdt haar openbare jaarverga dering Woensdag 11 Januari a.s. 's avonds 7.30 uur in het gebouw Patrimonium. De kerkeraad der Geref. Kerk ver gadert D.V. den 12en Januari. De catechisatiën worden nu alle gehou den in één der zalen van de bijgebouwen der nieuwe kerk. Het Hervormde Dameskoor „Irene" directeur de heer P. Visser, geeft 10 Jan. a.s. f's avonds 8 uur in de Herv. kerk een uitvoering. Burg. Stand. Ondertrouwd; W. J. de Maris en M. Nederpelt, J. de Wagt en C. de Graaf. J. C. van Waveren en C. L. Splichal. Getrouwd: C. Th. van Lierop en C. Hou- weling, J. M. Verhoeven en S. van der Wolf. Bevallen: P. H. A. van de Reep—van der Veldt, d., R. M. JansenBurger, z., A. BakkerOtto, d., M. BroekhofTrouwen d., C. de GrootBroekhof, z., J. van der Kwaakde Koning, z., D. Elandvan der Heijden,d. Vergadering van de Chr. Nationale Werkmansbond, afd. BennebroekOm streken op Dinsdag 10 Jan. 's avonds 8 uur in het lokaal der Chr. Jongelingsver- eeniging. Agenda: Opening door den voorzitter. Notulen door den secretaris. Bijbelbespreking door Ds. J. G. Lekkerkerker. Achturige werk dag door Br. Vermeer. Rondvraag en slui ting. HAZERSWOUDE. Donderdag 12 Januari a.s. des avonds 7 uur hoopt de Jongelingsvereeniging op Geref. Grondslag „Filadelfid" alhier in 't lokaal achter de Geref. kerk een open bare vergadering te houden. We wekken allen op hunne belangstelling te toonen door deze samenkomst bij te wonen. De Z.Eerw. heer Pastoor J. van Veen, hoppt in den loop van dit jaar te mogen herdenken dat hij 25 jaar geleden tot priester werd gewijd. Vanaf 1 Januari i9 het hulpkantoor op het dorp geopend voor den post- en te legraafdienst: 8-3012.20, 1415.30, 18—19; voor den telefoondienst: 8.3012.30, 1416.30, 18 19.30. KATWIJK AAN DEN RIJN. De voornaamste winterproducten, koolso rten en uijn, gaan, vooral de eerst- genoemden, nog steeds in prij9 naar bo ven. Zoo gaan thans roode kool in 1ste kwaliteit graag weg tegen 35 tot 37 per 100, Gele kool iets lager, doch bren gen ook graag 28 tot 33 per 100 op. Met het verdwijnen der vorst zijn de spruiten weer in prijs gedaald en brengen thans van 0.19 tot 0.22 op. Uien blijven ook duur en gaan in goede kwaliteit voor ƒ9.60—ƒ9.80 per 100 K.G. KOUDEKERK. A.s. Maandagavond te 7.30 uur zal de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oran je" haar jaarvergadering houden, waar in o.m. door den heer P. de Jong het on derwerp zal worden ingeleid „Het Vloek- verbod". Spreker en onderwerp waarbor gen ons een leerzamen avond en dus ze ker ook een goede opkomst. Loop der bevolking over 1927; Vertrokken 78 m. 85 vr., totaal 163. In gekomen 56 m. 62 vr., totaal 118. Meer ver trokken dan ingekomen 45. Geboorten 49, overlijden 22. Verminde ring 45 27 18. Bevolking was 1785, thans 1 Jan. 1785 18 1767. Met ingang van 1 Jan. j.l. is aan de O.L. school alhier tot tijdelijk onderwijze res benoemd M. W. F. Stal, te Leiden. LEIDERDORP. Voor de afd. Patrimonium hoopt D.V. Dinsdag 10 Januari e.k. op te treden de heer R. Simons, voorzitter van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, met het onder werp: „Organisatie van tuin- en land- bouwpatroon en landarbeider moet steu nen op het Chr. beginsel". Allen, die in den land- of tuinbouw hun bestaan vinden, worden verzocht aanwe zig te zijn. LEIMUIDEN. Donderdagmiddag werd door een tweetal rijksambtenaren bij de tol alhier controle gehouden in verband met de we genbelastingwet. Naar wij vernemen, werd slechts één auto "aangehouden, waarvan de bestuurder niet in het bezit was van het vereischte biljet. Ingevolge de vleeschkeuringswet wer den gedurende de maand December 1927 ter secretarie dezer gemeente aangegeven: Als huisslachting 16 varkens, waaronder 2 t.m. 50 k.g. Voor bedrljf9slacht.ng 1 var ken en 2 koeien. Als noodslachting 8 scha pen, 1 varkeu, 2 biggen en 1 kalf. Afge keurd werden hiervan 6 schapen en 2 big gen. Van buiten den keuringskring werd 618 k.g. vleesch ingevoerd. In totaal werd aan keurloon ontvangen 83.50. Loop der bevolking over de maand Devember 1927: Gevestigd van uit Uit hoorn, Jansje Poeltuin; Alkemade, Nico- laas Hazebroek; Noordwijk, C. A. M. Snee- boer; Ter Aar, Wilh. van Zijl. Vertrokken naar Haarlem, Laurens Klein; naar Waarder, Aagje de Vos. NIEUWVEEN. Dienst Postkantoor. Post- en Tele graaf van 912, 1-115.30, 1819.30 uur; telefoon 8.30—12.30, 14—16.30, 18—19.30 uur. Op Zondagen gesloten voor de drie dien sten. Op feestdagen van 89 uur voor den postdienst. Op Donderdag 26 Jan. a.s. zal de ver pachting sluis polder Nieuwkoop de sluis aan Kattenbrug alhier plaats heb ben in het logement van den heer v. d. Bosch te Nieuwkoop v.m. 11 uur. De Gem.raad besloot Mej. Plomp voor iedere verlossing ƒ10 uit te keeren, mits zij 5 zal berekenen. De onbewoonbaar verklaarde wonin gen in de Muggelaan, mogen bewoond blij ven tot 6 Mei a.s. NOORDWIJK. Burg. Stand. Geboren: Jacoba, dv. C. den Hollander en A. Ammeraal; Johan nes Jacobus, zv. G. Raaphorst en G. Th. van Gijlswijk; Johanna Adriana, dv. P. v Duim en G. van Boon. Ondertrouwd: Jacob Marijt, 3 j. alh. en Berendina Meester, 34 j. te Baarn, on langs te Noordwijkerhout. Getrouwd: C. Houwaart, 23 j. en M. Ha- zenoot, 21 jaar. Overleden. Jacobus v. Beveren, 24 jaar, ongeh. zv. P. v. Beveren en T. v. d. Lugt; Catharina Elisabeth de Zwarte, 87 j. wed. van L. A. H. Vermeulen; Petronella Ma ria Kloos, 41 jaar, geh met N. Vegt; Hen- drika Koelewijn, 72 jaar, geh. met C. Steen voorden; Maria Barnhoorn, 20 jaar, d.v. A. Barnhoorn en T. Barnhoorn; Jan van Kampen, 62 jaar, ongeh.; levenl. aangege ven kind v. h. mann. geslacht van H. J. Grotenhuis en M. A. Vink. OEGSTGEEST. Toename bevolking over 1927 met 244 personen. Bouw 97 woningen. 29 aanrijdingen. Het jaar 1927 heeft naast leed veel ver- blijdends gebracht. Onder het aantal over ledenen noemen we Dr. J. v. d. Kolk, A. Spruyt, Ds. Wustenhoff, Mevr. Renes, Me vr. v. d. Meene, terwijl het hoofd der ge meente een dochter ontviel. Verder noe men we W. Vletter en Mej. van der Spoel, beiden slachtoffers van het verkeer. Het aantal aanrijdingen bedroeg 29, waarvan 2 met doodelijken afloop, terwijl de heer de Leen zwaar lichamelijk letsel bekwam (verlies van een oog), de overige waren van tninder ernstigen aard. Naast deze droeve gebeurtenissen stond Veel licht. De bevolking nam toe met 244 personen, t.w. Vermeerdering door geboorte met 53 j. en 54 m., totaal 107. Vermeerdering door vestiging met 403 m. en 602 vr., totaal 1005. Totaal dus 456 m. en 656 vr., is 1112 pers. Vermindering door overlijden met 44 m. en 51 vr., totaal 95. Vermindering door vertrek 310 m. en 463 vr., totaal 773. Totaal dus 354 m. en 514 vr., is 868 pers. Bevolking op 1 Jan. 1927 2670 m. en 3029 vr. is 5699 pers. Totale vermeerdering over 1927 met 102 m. en 142 vr., is 244 pers. Aantal inwoners op 1 Jan. 1928 dus 2772 m. en 3171 vr., is 5943 pers. (Op 1 Dec. j.l. bedroeg dit 5951, zoodat we met 8 zijn teruggekrabbeld). Nog 57 en we hebben de 6000 inwoners binnen onze veste. Het aantal huwelijken bedroeg 40, waar van 2 bij volmacht. Verder werden nog 3 buitenslands gesloten huwelijken inge schreven. Echtscheidingen 2 en levenloos aangegeven geen. Dat de bevolkingstoename op elk ter rein haar invloed doet gelden, spreekt van zelf. De Ned. Herv. Kerk en Geref. Kerk kregen hun tweeden predikant, terwijl de R.K. Parochie reeds sedert 1926 haar 2en kapelaan heeft. Op kerkelijk terrein was opgewekt gemeenteleven, wat nu niet be paald gezegd kan worden van de Midden- standsvereenigingen, welke de kinderziek ten nog steeds niet te boven zijn, waarop de Hanze nog een gunstige uitzondering maakt. Niettegenstaande hield de mid- destand haar schitterend geslaagde win kelweek 1927. De op touw gezette tentoon stelling Oud-Oegstgeest schijnt in de doof pot te zijn geraakt of is het soms finan cieel onuitvoerbaar? Gezien het resultaat in de Lakenhal is het ook niet bemoedi gend. Als nieuwe organisaties over 1927 noemen we de Chr. Nat. Geheelonthou- dersvereen. en de Chr. Land- en Tuin- bouwongevallenverzekering. Wat is er gebouwd! 't Is een lust voor de oogen. Er werden 97 vergunningen af gegeven voor den bouw van villa's of hee renhuizen en daarnaast enkele winkelpan den. De plannen tot den bouw van 27 ar beiderswoningen zijn in 1927 niet tot uit voering gekomen doch 1928 biedt voor Buitenlust een goed perspectief, daar de mini9terieele steun inmiddels is toege zegd. Hiernaast zijn nog een 50-tal wonin gen in aanbouw en het Oranjepark zal in 1928 reeds in exploitatie komen. De politie had weer handen vol werk en onze sympathieke dienaren van den H. Hermandad verdienen alle lof. Het aantal opgemaakte verbalen be droeg 338, w.o. behalve het vermeld aan tal aanrijdingen, 4 wegens mishandeling. 2 wegens openbare dronkenschap, 1 po ging tot inbraak en 11 wegens diefstal, w. o. 7 rijwieldiefstallen (de heer Averdieck, W. de Vletter, G. de Wolf, G. de Jong, en Ivwestroo en de dames v. d. Berg en van Duyn moeslen hun karretje missen). Gaf dit alles veel drukte, het toenemend verkeer eischt tact en inzicht en beiden vindt men bij ons ".orps. Dat de reislust er inzat, moge blijken dat 153 paspoorten werden afgegeven of verlengd. De Raad onderging in 1927 de volgende verandering: Weth. Spaargaren stelde zich niet meer herkiesbaar en werd vervangen door H. W. Rubenkamp, als oudste wet houder, terwijl deze vervangen werd door N. Zandbergen, als jongste wethouder. Raadslid Schoonderwoerd verliet de ge meente, welke vacature werd vervuld door Paardekooper. In dén nieuwen raad mis ten we verder T. van Egmond en zagen we als nieuwe figuren Dr. Varekamp, A. v. Breda en J. den Ouden. Belangrijke raadsbesluiten zijn o.m.: electrificatie Dorpsstraat, verbreeding Ab- spoelweg, verlichting Rijnsburgerweg en Rijnzichtweg, HaarLtrekvaart (alles reeds tot stand gekomen), grondaankoop met daarmede samenhangende wegenverbete ring, invoering lichamelijke oefeningen, 7e leerjaar, en de laatstgenomen besluiten tot verbetering van verschillende wegen. De traditie getrouw stonden de verga deringen in afwijking van wat vaak elders is te zien op hoog peil, dank 'Zij de bekwame leiding van Burg. v. Griet- huysen. Zierhier een verkort resumé der gebeur tenissen over 1927 en aan de hand hiervan kan ieder de lijst aanvullen. Dat de bloei onzer gemeente gestadig mag blijven toe nemen. Als nieuw perspectief voor 1928 noemen we nog de vernieuwde klassenindeeling voor de personeel© belasting door de rijks administratie in 1927 ter hand genomen, zoodat kans bestaat, in de Ille klasse te worden geplaatst, wat alleszins billijk en gewenscht is. ROELOFARENDSVEEN. Ten gevolge van den hevigen storm van gistermiddag is een brik van den heer Q. P. alhier opgenomen en over den geheelen weg heen op het ijs geworpen. De brik zakte door het ijs heen en schoof er verder gedeeltelijk onder. Met veel moeite slaagde men er ten slotte in het voertuig weer op het droge te brengen. RIJNSBURG. Wel zijn de prijzen nog goed doch de extra-prijzen van begin dezer, week en vo rige week, behooren weer tot het ver leden. Witte due Max staat laag in prijs, gaat van 2.202.70 per 100. Fred. Moore brengt van 5.80—7.40 op, La Matalas 5.306.20, Brillant Star ƒ4.80—4.90, Sal- vator Rose ƒ7.507.70, Prins van Oosten rijk ƒ5.70—5.90, Due de Berlin ƒ4.70—4.90, Diana 4.604.80, Prosperity 5.80—6.00, Vermilion Brillant 6.106.90. De heer C. H. A. Collee alhier is bij K. B. van 29 Dec. j.l. benoemd tot Reserve officier voor speciale diensten bij den Vrij- willigen Landstorm. Na gehouden aanbesteding voor de inning van het havengeld ia ingeschreven voor 250 door P. Woethaus alhier. RIJNZATERWOUDE. Voor de inschrijving voor den dienst plicht lichting 1929 zal meer in het bijzon der gelegenheid gegeven worden op 16 en 17 Januari ter gemeentesecretarie telkens van des namiddags 2 tot 3.30 uur. Donderdagavond trad voor het De partement Rijnzaterwoude van de Maat schappij „Tot nut van 't Algemeen" op de voor vele radioluisteraars welbekende declamator Willem van der Capellen uit Den Haag. Op de hem eigen meesterlijke wijze werden door hem achtereenvolgens voorgedragen „Ahasveros" van Heijermans daarna vit „Schakels" van den zelfden auteur, de bekende samenspraak tusschen de gebroeders Pancras en Hein Duif. Na de pauze declameerde hij nog „De Rattenvanger van Hameln", „Batavus Droogstoppel" van Multatuli en „Een Droom" van Heijermans. Vooral het laat ste stuk viel bij het publiek in den smaak. VOORSCHOTEN. Ds. Fortgens ontving een be roep naar de Ned. Herv. Gem. te Schiedam. WASSENAAR. In de dezer dagen gehouden raads vergadering heeft de voorzitter meege deeld, dat hij van dr. van Leeuwen bericht heeft ontvangen, dat deze binnenkort met de uitvoering van het plan tot aanleg van een dierentuin zal beginnen. De begrooting van uitgaven voor het dienstjaar 1927 werd verhoogd met ƒ6528 voor den gewonen dienst en met 192 voor den kapitaaldienst. Met algemeene stemmen werd besloten van de naaml. venn. Exploitatie Mij. Rijks dorp in eigendom en beheer over te nemen drie wegen in het park Rijksdorp, nadat de maatschappij een som van 4253 zal hebben gestort voor het in orde brengen van de wegen en een som van ƒ7281 ter bestrijding van de kosten van onderhoud van deze wegen. Een van de over te ne men wegen, welke volgens het uitbrei dingsplan niet breed genoeg is, maar als verbindingsweg wel behouden kan blij ven, zal niet als bouwstraat worden aan gewezen. Vervolgens was aan de orde een adres van den heer W. Jochems, waarin vergun ning wordt gevraagd voor het afgraven van duinterrein in de Pan nabij de grens der gemeente, ten einde den vrijkomen- den grond als teelland te kunnen bestem men. Het voorstel van B. en W. om geen ontheffing te verleenen, werd verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Aan de orde kwam voorts een voorstel van B. en W. tot regeling van den school- artsendienst. In de vorige vergadering was besloten, dat deze gemeente de regeling zelf ter hand zou nemen en niet in samenwerking met andere gemeenten. Uit verschillende inlichtingen was gebleken, zoo zeide de voorzitter, dat bijna nergens een school arts is aangesteld met verbod tot uitoefe ning van particuliere practijk. Spreker gaf den raad in overweging voor deze ge meente de mogeliji heid tot aanstelling van drie schoolartsen te openen, één'voor de Chr. scholen, één voor de katholieke en één voor de openbare scholen. Hij las een ontwerp-verordening voor uit de gemeen te Baarn en vroeg machtiging, voor deze gemeente een ongeveer gelijke verorde ning te doen samenstellen. De heer van Barneveld vroeg of de ou ders zeggenschap krijgen bij het benoe men van een arts voor de openbare scho len. De voorzitter zei, dat B. en W. met de hoofden overleg zullen plegen, die op hun beurt zich met de ouders in verbin ding kunnen stellen. De heer van Leeuwen had bedenkingen tegen een bepaling, dat de schoolbesturen worden vrijgelaten tot het al of niet in voeren van het instituut op hun scholen. De voorzitter 2ei, dat men hen niet kan dwingen. Hij vertrouwt echter, dat allen bij deze oplossing zullen toetreden. Met algemeene stemmen worden B. en W. daarop gemachtigd, voorbereidende maatregelen t.e treffen. Bij de rondvraag drong de heer Wouters op spoed aan voor de instelling van een schoonheidscommissie. De voorzitter zeg de zulks toe. ZEVENHOVEN. Alhier overleed plotseling de landbou wer J. J. v. Mastwijk, terwijl hij nog rus tig in zijn kamer zat. Door den heer J. v. Woudenberg is een verzoek gedaan aan den raad dezer gemeente om teruggaaf van te veel be taald schoolgeld. De raad heeft hierop gunstig beschikt. De gekozen kerkeraadsleden der Ge ref. Kerk, als ouderling en diaken, de hee- ren J. Veerman en A. Wingelaar, hebben hunne benoeming zich laten welgevallen. Door polder Nieuwkoop z? de ver pachting van de sluis, aan Kattenbrug te Nieuwveen plaats hebben op 26 Jan. te Nieuwkoop in café van den heer T. y. d. Bosch. GEMENGD NIEUWS. Inbraken te Venlo. Te Venlo is inge broken in de woning van den majoor der infanterie Jans, aan den Tegelschen weg. De dader heeft zich toegang verschaft tot de woning door de openstaande deur der waranda. Hij heeft getracht een bu reau open te breken, doch zonder resul taat. Ontvreemd werd er echter niets. Eveneens werd ingebroken bij den heer Blom, leeraar aan het Thomas College, aan den Tegelschen weg. Met behulp van een valschen sleutel heeft de dief zich tot de bijkeuken toegang verschaft. Een bedrag van circa 20 aan geld werd ont vreemd. Ook in een tuindershuisje aan den Veldenschen weg werd ingebroken. Hier werden eenige gereedschappen ont vreemd. Flesch phosphor gesprongen. In de christelijke Mulo-school in de Wielerstraat te Rotterdam is gistermorgen bij bet les geven een flesch phosphor uit elkaar ge sprongen. Daar er veel rook werd ont wikkeld werd de hulp van de brandweer, ingeroepen. De spuiten 40, 51, 52 en stoo- mer 4 kwamen ter plaatse, doch behoefden geen dienst te doen. Op straat doodgebleven. Gistermorgen te kwart voor vijven vond een bakker in de Vrijenbantsche straat te Rotterdam een man voorover op straat liggen, die geen teekenen van leven meer vertoonde. Hij waarschuwde de politie, die den on bekende deed overbrengen naar het zie kenhuis aan den Coolsingel, waar werd geconstateerd, dat de dood reeds eenigen tijd geleden moest zijn ingetreden. De overledene bleek de 66-jarige uitge ver G. Los te zijn, gewoond hebbende Berg- schelaan. Hij was dien nacht uitgegaan, om brieven te posten. Auto-ongeval. Gistermorgen te onge veer 12 uur is de luxe-auto H. 22978, een Spijker, op den Rotterdamschen dijk ko mende van de richting Schiedam enkele minuten voor het Pompstation door tot nu toe nog niet met zekerheid bekende oorzaak van den dijk gereden. Het rech- terwiel liep van den auto af, de stuur stang brak en ook de spatborden liepen schade op. Vermoedelijk is de vooras van den wagen die diep in de modder was weggezakt, gebroken. De chauffeur wist zich tijdig te redden door uit de auto te springen, de passa gier evenwel viel met zijn hoofd door de ruit, die de afscheiding vormt met de chauffeurszitplaats. Met bloedende won den aan het hoofd en inwendige kneuzin gen moest de man naar het ziekenhuis te Rotterdam worden overgebracht. Branden. Gisteren is te Zuidbroek de behuizing van tien heer L. Schreuder totaal afgebrand. Niets is gered, Onder Vlagtwedde is het huis van den heer Gerrit Siks,.mede bewoond door de familie Kampion geheel afgebrand. Al les is verzekerd. Te Griendtsveen brandde de boeren hofstede van R. tot den grond toe af. Slechts een gedeelte van den inboedel kon gered worden. De schade wordt op ƒ3000 geschat. Ver-, zekering dekt de schade. Te Zaandam brak gistermiddag cir ca 3 uur brand uit in de lakfabriek der firma Oosterveld en Romijn aan het Weer- pad aldaar. In een der drie groote lakke- tels was tijdens het 9token lekkage ont staan, waardoor weldra het fabrieksge bouw in lichte laaie stond. Het vuur vond gretig voedsel in het brandbare materiaal De brandweer was spoedig ter plaatse en was binnen eenige uren het vuur mees ter. Het pand brandde geheel uit. Verzeke ring dekt de schade. De woning van G. Siks te Bourtange is een prooi der vlammen geworden. Nieta kon worden gered. Verzekering dekt de schade. Een aanrijding. Gisteravond te hall zes naderde uit de richting Baarn een luxe auto van den heer Beeresteln uit Soest, bestuurd door diens chauffeur, ter wijl uit de richting van het paleis So "\st- dijk een vrachtauto naderde uit Wolfl.e- zen. Op bet kruispunt van beide wegeh bij den Oranjeboom, .volgde een hevige bol1

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7