Het stormweer van gisteren Aan het einde der Week Zoo ligt dan weer de eerste week van 1928 achter ons. Men kan niet zeggen, dat er veel verschil is tusschen de laatste week van 1927 en de eerste van 1928. De politieke en economische moei lijkheden waarmede de wereld het vorig jaar te kampen had zijn ook hans nog niet opgelost, de weers omstandigheden ondergingen van de jaarwisseling geen verandering en ook heeft het pas begonnen jaar reeds weer eenige rampen te boeken gehad, die een grooter of kleiner aantal slachtoffers vroegen. Gelukkig hebben de regeeringen ook hun goede voornemens van het Oude in het Nieuwe jaar meegebracht en het is te hopen, dat er in 1928 ook iets van in daden zal worden omgezet. Zoo is er de afgeloopen week nogal wat te doen geweest over het voorstel van Kellogg, den Amerikaanschen secretaris van Staat, aan Briand, om den oorlog buiten de wet te stellen. Zoowel in Frankrijk als in Engeland heeft dit voorstel warmen weerklank gevonden. Wel wordt in de Fransche pers nog eenige critiek vernomen, doch het is de welwillende soort van critiek die andermans werk tracht te verbeteren en niet af te maken. De Engelsche pers juicht over Amerika's uitstekende bedoelingen om den oor log als politiek dwangmiddel in den ban te doen, maar merkt tegelijk op dat Amerika met zijn voorstel eigen lijk slechts de eenstemmige verklaring van de jongste Assemblée tot verbod van den aanvalsoorlog bekrachtigt. Dit is wel zoo, maar het is een belang rijke stap in de goede richting, als de Vereenigde Staten de beginselen van Genève in practijk willen gaan bren gen, ook al zijn zij er vooralsnog niet toe te bewegen, lid van den Volken bond te worden. Helaas dat met deze schoone idea listische denkbeelden de practijk wel wat in tegenspraak is. Zoo gelijkt wat Amerika op het oogenblik in Nicara gua doet wel wat op een aanvalsoor log; men weet hoe daar de conserva tieve president geholpen wordt tegen zijn liberale tegenstanders, die „rebel len" genoemd worden. Een dergelijk ingrijpen in de inwendige aangele genheden van een onafhankelijken staat wekt wel eenige bevreemding; trouwens ook in het Amerikaansche Congres zijn tonen van critièk verno men. Ook liepen er de laatst© dagen ge- ruchtën, dat er sprake was van een herziening van het Dcwesplan en de regeling der oorlogsschulden; volgens autoriteiten van het departement van financiën te Washington, zijn deze evenwel onjuist, zoodat men zich in Duitschland te vroeg daarover ver blijd heeft, indien men aan deze be richten waarde hechtte. De economische conflicten in Duitschland blijven nog voortduren, terwijl thans ook in België de loon strijd in de komende maanden een zeer scherpen vorm belooft te zullen aannemen. Evenals in verschillende andere landen, hoewel niet in zoo sterke mate, zijn ook daar de loonen van het personeel in openbaren dienst verhoogd, doch blijven de werkg©vers in de nijverheid zich hardnekkig ver zetten tegen iedere loonsverhooging. De arbeiders zijn vastbesloten verhoo ging van de loonen af te dwingen, daar de levensduurte de laatste maanden bijzonder is gestegen. In verschillende landen van Europa, vooral in België en Engeland, doch ook in Bosnië en de Herzegowina zijn door het winterweer tal van verkeers- belemmeringen ontstaan of dreigde ge vaar voor overstrooming. Vermelden we voorts nog enkele rampen, die de afgeloopen week plaats hadden, zooals de gasontploffing te Hamilton in Engeland en de ontplof fing in een huurkazerne te Berlijn, welke laatste 'n 15 a 20 slachtoffers vroeg, terwijl we tenslotte aan het „De dood wenkt ieder uur" herinnerd werden door het plotseling overlijden van den heer C. Korteweg, directeur van de Ned. Middenstandsbank te Lei den en door het na kortstondige ziekte verscheiden van den Commis saris der Koningin in Zuid-Holland, Baron Sweerts de Landas Wyborgh. Te Hengelo schade aan de centrale. Te Hengelo woedde gistermiddag te on geveer vier uur een vrij zwaar onweer, gepaard met een orkaan en hagelslag. Bij de electrïsche centrale is het bovenstuk van den ouden koeltoren afgerukt en te gen de fabriek geworpen, waardoor ver scheidene ruiten werden vernield. Verder is bij de centrale het dak van het ketel huis afgerukt, evenals een deel van het dak der machinekamer. Bij den galanteriewinkel van den heer Niers werd een spiegelruit vernield. Ver scheidene huizen kregen schade aan de daken. De stad was ruim een uur in duis ternis gehuld. Ook Enschedé in het donker. Gistermiddag woedde te omstreeks half- vier ook boven Enschedé een onweer, ge volgd door een wervelstorm. De lichten, die overal waren ontstoken, gingen lang zaam uit, volgens ingekomen berichten ten gevolge van de beschadiging der Twentsche electr. centrale te Hengelo. Veerdienst stop gezet. Door den hevigen Westelijken storm is sinds gistermiddag de veerdienst voor rij en voertuigen te Zalt-Bommel en Tiel stopgezet. Voetgangers werden per stoom boot overgezet. Ook duisternis te Deventer en omgeving. Door de storing in den voedingskabel der IJsselcentrale waren gistermiddag ook alle plaatsen in den omtrek van Deventer geheel van electrischen stroom verstoken. In de stad was het euvel tamelijk spoedig hersteld, maar in enkele buitengemeen ten, o.a. Diepenveen moest men het ook 's avonds zonder electrisch licht stellen. Storm in de haven der Hoofdstad. Van het s.s. „Texelstroom", liggende aan de Handelskade te Amsterdam, is het voorschip losgewaaid, terwijl van het s.s. „Simon Bolivar" aan de Surinamekade de achtertrossen zijn gebroken. Door den havendienst is een zeilscheep je, dat met kolen geladen aan de Piet Heinkade lag,, en Waar het water over heen sloeg, in veiligheid, gebracht. Ook op andere punten. In het SpaarndammerkWartier woeien verschillende ruiten in. Op den Adm. de Ruyterweg woei een kromme distelwagen beladen met hooi om. Verschillende reclameborden in de stad moesten het ontgelden. Een vrachtwagen, welke op de Hoofd weg stond, en waarvan de bestuurder zijn goederen afleverde", werd door den wind opgenomen en midden op de trambaan ge plaatst. Een dak ingestort. Te ongeveer vijf uur kwam tijdens een hevigen rukwind het "dak van een twee tal in aanbouw zijnde huizen op den hoek van de Jan Evert$enstraat en Mercator plein met hevig geraas" naar benedeiï. Planken, latten, stëenen en een groote ijzeren 1 alk kwamen terecht op een juist aankomenden mötorvVagen van lijn 13. Het voorbalcon werd zëer ernstig bescha digd, de voor- en zijrüiten vernield en door het dak van den wagen kwamen balken naar binnen. In den wagen zaten vijf passagiers, die er bijzonder goed af kwamen. De bestuurder, die door het on geval geheel van streek was, werd aan 't gelaat gewond. De stroom- en zijdraden waren gebroken, oodat het verkeer op de lijnen 13 en 7 stilstond. Brandweer en Bouw- en Woningtoezicht waren spoedig aanwezig en begonnen met den chaos op te ruimen. De Hilversumsche zender. Gisteravond was de antenne van den Hilversumschen draadloozen zender ten gevolge van den storm defect geraakt. Hij werd echter tijdelijk gerepareerd, zoodat de uitzending kon worden hervat. De storm in Den Haag. Gisternacht is in de Hertekamp een groote boom omgewaaid en ontworteld. De storm van gisteravond heeft in het Haagsche Bosch onder de boomen een aantal slachtoffers gemaakt.. Verschillen de zware boomen zijn ontworteld, enkele ervan waren over den weg gevallen, zoo dat men gisteravond nog aan het oprui men moest. In verband met der? storm, die gister Gistermiddag is de „Alhena" te Rotterdam binnengeloopen en werd de bemanning een geestdriftige nulde gebracht door de Rotteruamsche be-r volking. De kapitein werd het eerst begroet door den Italiaanschen gezant Graaf Barbaro, daarnaast de Kapitein van de Alhena, de heer Smoolenaars, adj. havenmeester Kortland, le officier Bakker, 2e officier Kuiper. namiddag en avond woei, moest de brand weer sedert gistermiddag drie uur ver scheidene malen uitrukken om assistentie te verleenen.. In het bijzonder te Scheve- ningen cn tusschen zeven en negen uur werd haar hulp herhaaldelijk ingeroe pen. Persoonlijke ongelukken hebben, voor zoover ons ter oore. kwam, niet plaats ge had. Stormschade in Rotterdam. Tengevolge van den storm is gisteren avond op den Noordsingel een boom om gewaaid, die is terechtgekomen op de bo venleiding van de tram. Het tramverkeer heeft hierdoor geruimen tijd vertraging ondervonden. In den Rijnhaven zijn twee schepen op drift geslagen zonder, schade te veroor zaken. In de Lekhaven is een Japansch s.s. op drift geslagen. De schoeiing is bescha digd. Op het voetbalterrein Feyenoord is een tribune in elkaar gewaaid. Voorts zijn in de stad ruiten ingewaaid, en zijn schuttingen en schoorsteenen om gewaaid. Ernstige treinstöring. Men meldt nader uit Rotterdam: Tijdens den storm, is gisteravond tus schen Rotterdam en Schiedam de boven leiding van de electrische trein defect ge raakt, waardoor een groote vertraging in den treinenloop is ontstaan. In den voor avond is zoo goed als' geer enkele trein uit de richting' Schiedam hi r aangeko men. Tégen elf uur zijn enkele treinen per stoomtractie gearriveerd. De verbin ding van' hier haar het Zuiden en met Hoek van Holland was door deze storing ook geheel in de Avar: De reizigers werd op het statiön D. P. aangeraden via Pij- nacker te reizen. MAAKT RECLAME EEN ARTIKEL TE DUUR? Vele huisvrouwen en ook niet wei nig zakenmenschen antwoorden op deze vraag kort'en bondig, ja. Deze menschen meerien,' dat zij bij aankoop van het door reclame aangekondigde artikel ook de kosten van de publici teit moeten betalen, want, redeneeren zij verder, indien de fabrikant geen kosten voor reclame heeft, dan kan hij zijn artikel gopdkooper aanbieden. Een fabrikant hééft een reeds vaste onkosten. Deze blijven even hoog, of hij van zijn artikel" een millioen ver koopt of twee millioen. Zijn deze vaste onkosten b.v, 100,000,en ver koopt hij van zijn artikel 1,000,000 Ko., dan bedragen deze vaste onkos ten op 1 Ko. berekend, 10 ets, Druk ken deze zelfde vaste onkosten echter op 2,000,000 Ko„ dan bedragen ze per Ko. berekend nog slechts 5 ets. Elke moderne zakenman weet bij ondervinding, dat. de andere onkosten door een dubbel hoogen omzet op ver re na niet ook met 100 pCt, toenemen, maar gewoonlijk onder pl.m. 50 pCt, blijven, Bedragen dus bij een omzet van een millioen Ko. de veranderlijke onkosten 400,000 d.i. 40 ets, per Ko„ dan stijgen deze bij een omzet van twee millioen tot hoogstens 600,000. Zij worden dus op 1 Ko. verkoop be rekend 10 ets lager, dan wanneer slechts een millioen Ko. van het arti kel verkocht wordt. De als voorbeeld boven aangehaal de opvoering van den verkoop met 100 pCt., nl. van 1 millioen Ko, op twee millioen Ko, heeft dus tot gevolg, dat alle onkosen, de vaste én de veran derlijke met 15 ets: per Ko. verminde ren Een dergelijke vermeerdering van den omzet kan echter alleen door- re clame worden bereikt en hoofdzake lijk door Dagbladreclame, want een andere mogelijkheid om tot dergelijke, resultaten te komen, bestaat niet. Men hoort wel eens zeggen: „Goede wijn behoeft geen krans". Dit is echter in onzen modernen tijd een groote dwa ling. Natuurlijk heeft ook persoonlij ke aanbeveling goede propaganda- waarde. Men bereikt daarmede echter geen cijfers, die een belangrijke ról spelen bij de beoordeeling der renda biliteit van een groot bedrijf. Waarmede wordt nu de dure Dag bladreclame betaald? Zeker niet uit dè portemonnaie van de huisvrouw of den winkelier, welke laatstge-. noemde voor zijn distributiewerk een behoorlijke winstmarge moet ontvan gen. Keeren wij terug tot ons voorbeeld. De prijs van het artiki1 is dezelfde gebleven sinds de verkoop van het artikel met 10Ü pCt. gestegen is, Deze itijging maakt echter voor den fabri- lcan een onkostenbesparing uit van 0,15 per K., dat zijn p. jaar -300,000 en daarmede kan inderdaad heel wat reclame gemaakt worden. Wel begrepen, alleen van een wer kelijk goede-reclame .voor eèn werke lijk goed artikel kan men dergelijke resultaten verwachten. Het artikel moet absoluut first class zijn en op elk gebied beantwoorden &an de eischen, welke door de economische verhoudingen gesteld zijn Zoo b.v, behoefte aan normale concurrentie en koopkracht der verbruikers. In Amerika bv. weet elke winke lier, en, elke huisvrouw, dat-het. on- voordeelig is een groote reclame óp touw te zeiten voor'slechte 'goederen. Bij het doen van inkoopen wordt daarmede sterk rekening gehouden. De winkelier vraagt bv. den handels reiziger: „Welk bedrag zal Uw Firma besteden om vraag naar Uw artikel te scheppen en te onderhouden?" Eërst wanneer de winkelier ziet, dat" de fir ma voldoende reclame maakt' „Hoe meer hoe beter", dan vindt het pro duct bij hem belangstelling. De Amerikaan redeneert: „Wat geeft het één te zijn van de weinige, die een artikel voeren, er is toch maar klein debiet". De .Amerikaansche winkelier is liever een van de vele verkoopers, «ischt dan echter ook voldoende en goede reclame, wétende, dan dat het op zijn winkel komende aandeel in den verkoop groot en winstbrengend zal zijn. In Nederland zijn wij helaas nog lang niet zoo. ver. Zelfs.bij menschen waarvan men een verstandig -oordeel zou kunnen verwachten, stuit men vaak op de ongelooflijkste meeningen over de waard, de voor- en nadeelen van reclame. Nuchtere cijfers van groote en goedbeheerde ondernemin gen bewijzen echter steeds weer, dat reclame een product inderdaad niet duurder maakt, maar in de eerste plaats het prestatievermogen van een bedrijf verhoogt en de uitwerking daarvan weer lage prijzen zullen zijn Land- en Tuinbouw. DE RUPSENPLAAG IN HET SCHIE- DAMSCHE STERRENBOSCH EN DE SNEEUW. Uit Schiedam schrijft men aan cl? N. R. Ct.: In h t najaar is geschreven over de hevig1? rupscnrlang. die een eed? ld van nu St-Tonbcsch teisterde. Het brtrrf hier d? rups van den Satijn- \'lind: i'. Cr.d r 1 ici'113 van d:n tui nare lr tec':, d n her itemin'.cus, heeft men on alter'ei manieren getracht, dez plaag tee bestrijden. In den zomer zijn ook honderden kinderen lez'g geweest do rupsen te vangen. Maar \an een zicht bare vc.m'ndering was geen sprake, en d? arch'tcct zeide, dat allem da vogels ïcdding konden brengen, en dat alles er op gericht moest zijn, den vogelstand in het Sterrenbösch zooveel mogelijk te bevorderen. Van gemeentewege werden in d? meest ge teisterde lanen ongeveer boom aan bc-om vogelkastjes opgehangen en in h?t najaar cn den winter werden de stammen nog eenige keeren met staal- draadborsteh afgeborsteld. Nu het Sterrenbosch in een sneeuw kleed was gestoken, heeft men be langwekkende entdekkingen gedaan. De rupsjes, die in dezen tijd van het jaar slechts ongeveer een halven cen timeter grcot zijn, verstoppen zich zco diep mogelijk in de naden van de boomen, maar da meezen hebben nu er voor hen bij de sneeuw voeid- selschaarschte was., alle naden zoo grondie schoongepikt, dat er op het oogenblik bijna geen rups meer te vinden is. We hebben in het bosch de meesjes aan het werk gezien, boom na boom wordt nagezocht, en reeds op een afstand van een paar M. ziet men da boomen staan als be zaaid met witta pikkels, de plaatsen, waar de rupsen zijn uitgehaald. Men mag da stellige verwachting koeste ren? dat het kwaad in den. volgen den zomer h el wat minder zal "zijn dan in het 1 fgelcopen jiar. De vo- gels. en indirect de sneeuw, hebben et Sterrenbosch voor verdere vernie tiging bewaard. ONKOSTEN EN OPBRENGST. Een ens bevriend landbouwer in den Haal'l mmermeerpolder, zegt hat Hdbl., h eft voor zien eens nagegaan, wat zijn productiekosten zijn, buiten zijn grend om. Hij vertelde ons daar van een en ander en kwam tót e-efi bedrag van f370,per bunder. Hii specificeerde dit als volgt: arbeids loon f170,kunstmest en zaaigra nen f 70,onderhoud gebruikspaar- eten f70,uitgaven voor diverse am bachtslieden f29,rente van benoo- digd bedrijfskapitaal f25,en ver zekeringen f15, Onder „arb-idsloon" begreep hij ook d? kosten vcor het looridorschen, ter wijl in den post „ambachtslieden" ook d_- veearts is verdisconteierd. Als bedrijfskapitaal zijn berekend de aanschaffingskosten van den landbouw inventaris, de aanlegkosten der drai nage, he: onderhoud der gebruiks paar den o\ er negen maanden en kunst mest, zaaigraan en arbeidsloon over een jaar. ïiet is n.l. vrijwel algemeen geebruik, dat de boerderij aanvaard wordt schcofbloot, zoodat men in Au gustus of September reeds moet gaan ploegen enz., terwijl men in het vol gend jaar pas zijn eerste inkomsten ontvangt. Anderzijds be;-ft onze zegsman ook zijn opbrengst berekend, n.l.: tarwe aan zaad f400, aan stroo fioo, sa men f 500. Rogge: aan zaad f330, aan stroo f 60, samen f 460. Haver: aan zaad f420, aan stroo fioo, samen f520. Erwten: aan zaad f500, aan stroo f 60, samen f 560. Boonen: aan zaad f380, aan stroo f45, samen f425. Suikerbieten: aan peeën f54°> aan loof f60, samen fóoo. Een gemiddelde opbrengst van f500 per H.A. mag dus wel beschouwd wor- iden als een maximum, zoodat per bunder pl.m. f130 overblijft, waar van pacht of rente der grondwaarde moet worden betaald. Commentaar overbodig. Leidsche Penkrassen. Amice, Bij den aanvang van 1928 kom ik je nog wel mijn hartelijke gelukwen- schen aanbieden, ook al is het van daag reeds 7 Januari. Moge het inge treden jaar ons menige merkbare vriendschapsband brengen. Bovenal moge God ook over dit eenvoudige gekeuvel Zijn zegen gebieden. Je kent het tijdschrift Anti-revolu tionaire Staatkunde, het orgaan van de Dr. Abraham Ivuyperstichting. Daarin kwam onder de vraag en ant- woord-rubriek ditmaal een vraag en antwoord voor, waarin een geval be handeld werd, dat ook voor Leiden van beteekenis is. Daarin kwam een vraag voor van iemand die in de eerste plaats wilde weten de meening van den redacteur Mr. J, W, Noteboom over het op Zon dag openstellen van een Stedelijk Mu seum van Oudheden en Schilderijen en in de tweede plaats over het be schikbaar stellen van een gemeente gebouw op Zondag voor tooneelvoor- stellingen en dergelijke. De bedoeling van de eerste vraag was niet om een oordeel te verne men over het bezoek van musea op Zondag maar speciaal over het ex- ploiteeren van gemeentewege waar voor dus op Zondag arbeid gevorderd moet worden van beambten. In de tweede vraag ging het ook om de meer begrensde kwestie van den Zondags- arbeid van het personeel in de eerste plaats. Ik dacht zoo bij mijzelf, dat kon wel een vrager zijn uit Leiden. Hier toch is des Zondags De Laken hal voor het publiek geopend naar ik meen. Ook meen ik dat Zondags de Gehoorzaal wel wordt afgestaan De heer Noteboom gaat bij zijn ant woord heel aardig opvoedkundig te werk, Amice. Hij somt eerst op de mo tieven die een gemeentebestuur zou kunnen aanvoeren wel eens heeft aangevoerd en nog menigmaal aan voert om de musea op Zondag open te stellen. In de eerste plaats de meerdere gelegenheid op den Zondag om musea te bezoeken terwijl dat bezoek dan ge acht wordt van cultureele beteekenis te zijn om zijn beschavenden invloed. In de tweede plaats als beveiligings middel om door openstelling van mu sea het uitgaand en ontspanning-zoe kend publiek van ander minder on schuldig tijdverdrijf af te houden. In de derde plaats om sommigen die door de week geen gelegenheid hebben toch musea-genot te verschaf fen. In zijn antwoord geeft de heer No teboom eerst aan hoe weinig of in het algemeen het bezoek aan de mu sea iii trek is. Voornamelijk dat ook zelfs een zeer gering entree-geld nog een nadeeligen invloed heeft op liet bezoek, terwijl voor bioscopen soms aanzienlijke offers gebracht worden. Voorts toont hij aan dat desillusie aangaande het bezoek- niet het eenige is maar dat ook de beschavende en be derfwerende kracht geen beteekenis heeft Hierover heeft Het Volk reeds een scherp afkeurend oordeel gegeven, wat tot bewijs kan strekken dat de heer Noteboom liet hij het rechte eind had. „Het is verklaarbaar", zegt hij, „dat men bij het loslaten van de beginselen des Christendoms naar middelen zoekt om de voortschrijdende volksverwil dering te stuiten. Doch men moet daarbij niet averechts te werk gaan. Het bijeenbrengen en bewaren van kunstschatten en historische docu menten en voorwebpen in museums moge uit reverentie tegenover het voorgeslacht en ter verlevendiging van het nationaal bewustzijn, ook met het oog op onze reputatie onder de ons omringende volken, van be teekenis zijn, toch zijn wij, in verband met het bovenstaande (bedoeld is de steeds veld winnende trek naar ande re vermakelijkheden als bioscoop e. d,), geneigd een groot vraagteeken te plaatsen bij de Vaak met ophef naar voren geschoven bewering omtrent opvoedende kracht dezer instellingen. Wil men bevordering van de ware volksopvoeding dan moet worden aan gestuurd op versterking van den in vloed en de beteekenis van de daar voor aangewezen organen, met name van de Kerk. Plaatst de Overheid zich echter op het standpunt, dat zij de volksopvoe ding heeft ter hand te nemen en daar toe zelfs des Zondags hare museums behoort open te stellen, dan dient zij niet de zaak, die zij zegt te. bevorde ren, doch versterkt veeleer clen ont bindenden invloed van ongeloof en revolutie". Zie, Amice, daar ben ik het vol maakt mee eens Men moet nooit be ginnen met iets in de plaats te schui ven voor hetgeen naar Gods Woord en het getuigenis der historie daar voor geordend is. Wanneer gezegd wordt en de Sociaal Democraten zeggen dit dat zij ook iets hebben willen omdat zij van God niet willen weten en dus ook niet naar de Kerk willen, dan is het begrijpelijk. Maar iemand die God niet noodig heeft heeft dan ook geen behoefte aan iets in de plaats van God. Maar hier is wat anders, De Zondag als dag des" Heeren is op religieuse en op maatschappelijke gronden een noodzakelijkheid. Onverschillig of wij het erkennen of niet is die dag niet van ons maar van God. Een wekelijkshce rustdag is op maatschappelijke overwegingen noodig. Bewezen is ook dat wie den rustdag heiligt een vredige ziele- stemming verkrijgt. Dat is een wet, die om toepassing vraagt. Om toepas sing ook wanneer menschen meenen dat het voor hen niet geldt. Een dief erkent ook niet het eigendomsrecht maar moet toch voor de wet bukken. Een dronkaard die het verkeer belem mert of de rust verstoord heeft geen besef van dit kwaad, maar wordt toch gestraft. Een krankzinnige moet vaak voor zichzelf beschermd worden. Zoo nu ook inzake de Zondagsrust. De Overheid kan en mag niet zeg gen hoe de Zondag w e 1 moet worden doorgebracht, maar heeft terdege het recht en de taak om te regelen hoe hij niet moet worden doorgebracht. Op dezen grond is het ook niet juist om door openstelling van mu seums de menschen te lokken van plaatsen die slechter invloed hebben. Dat is niet de Overheidstaak. Deze taak ligt in het negatieve, het ver bod niet in het g e bod. Een andere vraag is of de Overheid niet leiden kan door andere middelen. Ook daarop wijst de heer Noteboom als hij aangeeft dat de Zaterdagmid dag tot algemeen vrije middag kan worden gemaakt en juist op dien mid dag 't museumbezoek kan worden aan gemoedigd. Vooral voor die menschen die op gewone dagen daarvoor geen gelegenheid hebben. Ik meen, Amice, dat wij in Leiden hieruit nog wel een en ander kunnen leeren. Wie weet of dit nog niet eens aan leiding geeft om bij vernieuwing de ze zaak aan de orde te stellen. VERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6