Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Katholieke Radio-Omroep. 5.15 Lezing. Spreker: Van Roosma len, Tuinb.kund. Ambt. N. C. B. On- iderwerp„De intensieve Fruitteelt op Zandgrond 6.00 Orgelconcert vanuit de muziek zaal ten huize van den heer M. J. H. Denteneer te Tilburg. 7.00 Cursus Hollandsche Taal en Let terkunde. 7.30 R. K. Staatspartij door Mr. F. Teulings. 8.00 „Ludwig von Beethoven". Spreker: de heer Th. v. d. Bjjl, componist, concertdirecteur én'muziek leeraar te Amsterdam De Keer F. IBoshart, Piano, Amsterdam. Hierna persberichten van Vaz Diaz HILVERSUM, 1060 M, Alg. Ned. Radio-Omroep. 5.15 Duitsche les. 6.00 Muziek.» 7.15 Tuinbouwhalfuurtje. 7.45 Politieberichten. Vereen, van Radio-Amateurs 8.10 Viering van het tienjarig be staan van den Oemtralen Bond van Transportarbeiders te Rotterdam. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 7.50 „Die verlorene Tochter", klucht LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.30 Vroolijke avond. Daarna muziek. DAVENTRY, 1604 LI. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Tqdsein, weerbericht. 7.35 De grondslagen der Muziek. g.20 WeerDericht, nieuwsberichten. 9.50 Scheepsberichten. 9.55 Variëté. 10.50 Muziek. PARIJS, (Radio), 17.50 M. 8.50 Muziek. ZONDAG 8 JANUARI. HILVERSUM, 1060 M. Vrijz. Prot. Radio-Óiproep. ioc. 6.30 Uitzending uit het Gebouw v. d. N.P.B. te Hilversum. Voorganger: Ds. P. D. TJALSMA, van Gouda. HUIZEN, (N.-H.-', 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nedarl. Draaulooze Omroep. Ned. Chr. Radio-Vereeniging. 9.50 Overzicht van den Kerkdienst vanuit de Vrije Evang. Gem. te Hil- versum. Voorganger: Us. C. J. HOE- KENDiJK van Rotterdam. 1Orgelspel. 2. Votum en zegen. 3. Zingen Psalm 32:1. 4. Lezen Jesaja 1 11—18. 5. Gebed. 6. Eerste ged. der toespraak over Jesaja 1:18. 7. Zingen Gezang 391 en 4. 8. Tweede ged. der toespraak. 9. Dankzegging. ïo. Slotzang Gezang 36 23. 11. Zegen. 12. Orgelspel. ,5.00 Dienst vanuit de Ned. Herv. Kerk, Diependaalschelaan, Hilversum. Voorganger: de heer J. VALK, Gods dienstonderwijzer aldaar. 1. Orgelspel. 2. Zingen Ps. 100:1,-2 en 4. 3. Votum. 4. Geloofsbelijdenis. 5. Avondzang:7. 6. Johannes 10:115. 7. Gebed. 8. Voorafspraak. 9. Tekst: Lukas 15 :4 b. 10. Zingen: Ps. 32 1 en 5. 11. Prediking eerste gedeelte. 12. Zingen: Gez. 39:3, 4 en 5. 13. Prediking tweede gedeelte. 14. Psalm 95 14. 15. Dankgebed. 10. Psalm 95:5. .17. Zegen. j8. Orgelspel. Uit het voorgaande volgt, dat het contract, betreffende het invoer- en koopsmonopolie van petroleum uit den Kaukasus in geheel Spanje ver broken is. DE ONTPLOFFING TE BERLIJN. Het aantal dooden op 18 aangegeven. Volgens de jongste berichten is het aantal dooden, dat bij de ontploffings ramp in de Landsberger Allee te be treuren is, op 18 aangegeven. De oorzaak. Wat het onderzoek naar de oorza ken der ontploffing betreft, eerst werd de ammoniak-koelinrichting door de bouwpolitie en bedrijfsinspectie onder zocht. Hierbij is vastgesteld, dat de ammo- niak-machine, die door een motor ge dreven wordt, volkomen onbeschad: f '1 is gebleven. Het ammoniak zelf is niet ontploft. Volgens de meening der deskundi gen zou een ammoniak-ontploffing slechts dan mogelijk geweest zijn, wanneer er bij de koelvloeistof zuive re zuurstof gekomen was, zoodat een ontploffingsgas gevormd zou zijn. De justitie heeft een onderzoeknaar de schuldkwestie ingesteld. Op de eerste plaats zal onderzocht worden of de verklaring der betrok ken wijkinspectie van de gasfabriek juist is geweest, namelijk, dat de r.ieu we leiding nog niet onder druk had gestaan. Van verschillende zijden wordt be weerd, nat de nieuwe gasbuis reeds Woensdagmorgen aangesloten was. Het onderzoek wordt door de justi tie met alle energie, doorgezet, daar voorkomen dient te worden, dat be langrijke sporen worden uitgcwischt. Het onderzoek zal zich ook uitstrek ken tot de vraag, of de gasfabriek door geschikte controlebeambten zich er van overtuigd heeft, dat de nieuwe lei dingskoppelingen met de noodige zorg zijn dichtgemaakt. ARGENTINIë EN DE VOLKENBOND. Verklaringen van minister Gallardo. Dr. Gallardo, de Argentijnsche minister van buitenlandsche zaken, die te Berlijn vertoeft, heeft in een onderhoud met een medewerker van het Berliner Tageblatt verklaard, tijdens zijn reis door Europa vooral te zijn getroffen door de moreele ontwapening, welk verschijnsel hij van groote beteekenis -voor den politieken gang van zaken acht. Dit feit heeft ook in Argentinië een goeden indruk gemaakt op de openbare meening. De Argentijnsche regeering is thans we der bereid toe te treden tot den Volken bond, daar deze geheel anders is dan in 1920, toen Argentinië het lidmaatschap op zei. Toen was de Volkenbond vrijwel al leen een bond van de overwinnende sta ten. Thans is zijn karakter weder univer seel. Sinds 1920 zijn 10 staten tot den Vol kenbond toegetreden en voornamelijk de toetreding van Duitschland was een feit van buitengewoon groote beteekenis. De terugkeer van Argentinië tot den Vol kenbond is nog slechts een kwestie van tijd. Over de aanstaande Pan-Amerikaan- scke conferentie te Havana zeide dr. Gal lardo dat de tegenwoordigheid ter confe- conferentie van den president van de Ver- eenigde Staten wel bewijst hoe belangrijk de vraagstukken zijn, die daar aan de or de komen. Het staat echter nog niet vast of de neteligste vraagstukken in bet open baar zullen worden besproken. Verrassin gen verwacht dr. Gallardo van deze con ferentie overigens niet. Op een vraag over de vooruitzichten die Argentinië voor Duitsche emigranten biedt, antwoordde dr. Gallardo, dat een voudige ongeschoolde arbeiders, die over sterke spieren beschikken goede kansen hebben; moeilijker is het voor fabrieksar beiders, kooplieden en beoefenaars van vrije beroepen om vooruit te komen. Dr. Gallardo vertrekt heden uit Berlijn naar Bonn waar hij tot. dr. honoris causa in de filosofie zal worden bevorderd. HEVIGE STORM IN ENGELAND. Te Londen en in de provincie heeft een hevige storm gewoed, waarbij verscheide ne menschen gedood en gewond zijn. Het stoomschip Lazmak, dat de Tilbu ry-haven uitvoer, werd door den wind uit den koers gedreven en kwam in botsing met het s.s. Mooltan. De brug van de Laz mak werd beschad;gd. De luchtdienst Croydon—Parijs werd stop gezet wegens den storm. HET GES^IL IN DE DUITSCHE METAALINDUSTRIE. Verscherping van het conflict. liet Berliner Tageblatt meldt uit Bo- chum, dat de weigering om zich aan de scheidsrechterlijke uitspraak te onderwer pen tot een verscherping van den toe stand in de Rijnsch-Westfaalsche metaal industrie heeft geleid. Groot opzien heeft een mededeeling van den Duitschen Bond van Metaalbewerkers gebaard, volgens welke, naar aanleiding van de weigering van den Boohumer Pa troonsbond en de Deutsche Stahlwerke, om den, bij arbitrage bevolen, arbeidstijd in te voeren, economische tegenmaatrege len aangekondigd worden. DE RAMPSPOED DER SPAANSCHE KONINKLIJKE FAMILIE. Ook de derde zoon lijdt aan haemophilie. Uit Parijs wordt aan de Tel. gemeld, dat thans ook de derde zoon van den ko ning van Spanje door dezelfde ziekte is aangetast als de twee oudsten, n.l. hae mophilie (bloeder-ziekte). Men maakt zich in Spaansche kringen ten zeerste ongerust over de troonsopvol ging. Van de vier zoons van den koning zijn er drie thans aangetast; de twee doch ters zijn volkomen gezond. De oorzaak der bovenbedoelde ziekte, haemophilie, bloederziekte, is nog niet op gehelderd en een bijzonder geneesmiddel is nog niet bekend. De lijders, bloeders genoemd, zijn personen, bij wie neusbloe ding, kleine wonden en andere soorten van bloeding zeer gevaarlijk zijn, daar de ze bijna niet gestelpt kunnen worden. El ke kleine kwetsuur heeft hevige bloeding ten gevolge. Ook komen bij deze ziekte vaak spontane bloedingen voor, uit neus, darmen, maag, enz. Door de gewone bloedstelpende midde len zijn zij niet te stuiten en duren meest al totdat de zieke is uitgeput en de harts- werking zwakker wordt. De bloedingen herhalen zich telkens, de verzwakte spijs vertering vult het bloedverlies slechts langzaam aan en de zieke sterft in den re gel aan uitputting. De ernst van deze ziekte schuilt voor al hierin, dat zij erfelijk is. Zij erft gemak kelijker over op mannen dan op vrouwen. Het merkwaardigste is echter, dat bij mannelijke bloeders, gehuwd met gezon de vrouwen de ziekte niet overgaat op de kinderen, terwijl daarentegen gezonde vrouwen uit een familie van bloeders, ge huwd met gezonde mannen, kinderen krij gen, die wel met de ziekte belast zijn. Van dit verschijnsel zien wij aan het Spaan sche hof een tragisch voorbeeld: de moe der van de Koningin toch was een zus ter van de vermoorde Russische tsaritsa en men weet, dat ook haar zoon, de jonge tsarewitsj aan bloederziekte leed. KORTE BERICHTEN. De verkiezingen voor de Sovjets zijn uitgesteld tot den herfst van dit jaar. Er gaan geruchten over een drei gende breuk tusschen Moskou en Peking. De regeering van het staatje Wal deck heeft aan de rljksregeering toestem ming govrnapd voor het. houden van een volksstemming over aansluiting van Wal deck bij Pruisen. Lloyd George is niet zijn echlgenoole en verder reisgezelschap te Rio de Janei ro aangekomen. Hij werd door den Bra- ziliaanschen minister van binnenlandsche zaken verwelkomd, die hem, als gast der regeering, naar zijn hotel geleidde. Ilickmann, de moord naar van de 12-jarige Marion Parker te Los Angcles, zal 23 Januari voor de rechtbank aldaar verschijnen. Hoewel hij een volledige be kentenis had afgelegd, zal er nu voor zijn vrijspraak gepleit worden op grond van zijn vermeende ontoerekenbaarheid. Een groep Roomsch-Katholieke gees telijken in de Oekrajine, namelijk de gees telijken uit de diocese Kamenez, heeft een loyaliteitsverklaring ten opzichte van Sovjet-Rusland afgelegd. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. De Koudekerksche brug is door de gemeente Koilderkerk aangekochi voor f45.510. Met de heffing van brugrecht worden doorgegaan totdat de schuld is afgelost; daarna wordt een bedin gingsfonds gevormd, groot f24.000; vervolgens is de brug tolvrij. Het on derhoud wordt dan, m?t een provin ciale bijdrage van f900 per jaar uil de rente van het bedingingsfonds door de gemeenten Hazerswoude en Kou dekerk bestreden. Op kosten van de provincie zal on middellijk een nieuwe brug gemaakt worden. Uit het Sociale Leven. UIT HET SCHILDERSBEDRIJF. Donderdag is in Den Haag de der- do conferentie gehouden tusschen de hoofdbesturen der patroons- en ar beidersorganisaties in het schilders bedrijf. Na een afzonderlijke beraadslaging der vertegenwoordigers van de drie patroonsbonden verklaarden dezen zich bereid, in hun organisaties te verdedigen, dat hij verzuim door be valling van de echtgenoote den ge zellen steeds op een dag verzuim zal worden doorbetaald en dat gezellen niet verplicht kunnen worden, op Goeden Vrijdag arbeid te verrichten. Voorts verklaarden de patroons bonden zich bereid, over te gaan tot het vormen van twee commissies, een voor het treffen van een regeling voor het leerlingwezen en het vakon derwijs en een voor het in studie ne men van een regeling voor de vacan- tie en betaling van de feestdagen door fondsvorming. De gezellenorganisaties zullen het resultaat der onderhandelingen nu in hun respectieve organisaties brengen. COLLECTIEF CONTRACT SLAGERS- BEDRIJF. Na maanden van onderhandeling met de patroons is te Utrecht een collectief contract voor het slagersbe- drijf afgesloten. Deze arbeidsovereenkomst is aan gegaan door de R. K. slagerspatroons- vereeniging, een aantal individueele patroons, tezamen ongeveer een 65- tal werkgevers, en de Christelijke, de R, K, en Moderne arbeidersorganisa ties. In dit contract is opgenomen de 48- urige werkweek. Loonen als volgt: Bedrijfsleider, filiaalhouder, mees terknecht 45; le knecht en winkel knecht 37,50; 2e knecht 32,50; vol wassen gezel van 23 jaar 28; 3e knecht 25; gezellen van 20 jaar 21; halfwassen van 18 jaar 18; nood hulpen per dag 6; Zaterdags 7,50; plus minstens 1 pond vleesch en H pond vet per dag. Verder bij ziekte 13 weken 80 pCt. van het loon, 4 dagen vacantie enz, De gezellenorganisaties hebben een actie ingezet om tot doorvoering van het contract bij een nog aangewezen aantal patroons te komen. Waar jarenlang in het slagersbe- drjjf gestreefd is naar een collectieve arbeidsovereenkomst is de totstand koming dezer Utréchtsche regeling niet van beteekenis ontbloot. RADIO-NIEUWS. DE DRAADLOOZE DIENSTEN IN DEN OORLOG. Onlangs heeft de N.R.C. onder het op schrift,,Het geheim van Kamer 40" meege deeld, hoe goed de Engelsche admiraliteit op de hoogte was van de Duitsche vloot- bewegingen. Het vinden van het geheime signaalboek der Duitsch marine door de Russen, die de code-sleutels dadelijk aan hun bondgenooten meedeelden, had daar toe veel hijgedragen. Naar de Vossische Ztg. enkele dagen la ter vertelde heeft ook de Duitsche marine in dit opzicht niet stilgezeten. Zij had 'n draadloos vlootstation ingericht in een moerassige streek bij Neumünster (in Sleeswijk) dat al gauw de Engelsche code telegrammen wist te ontcijferen. Een officier, kapitein Kraschutzki, die destijds dienst heeft gedaan in het station bij Neumünster, bevestigt dat in een be schouwing, welke verder strekt om aan te toonen, dat de verantwoordelijke in stanties bij de Duitsche marine de erva ring, dat code-sleutels betrekkelijk gemak kelijk te ontdekken zijn, wel heel laat ter harte hebben genomen. „De Engelsche twee-letter code-sleutel werd elke maand veranderd en wij hadden hem gewoonlijk den nacht na de verande ring al gevonden, ofschoon hij vrij inge wikkeld was. Het Duitsche signaalboek daarentegen was heel eenvoudig. Zelfs als de Engelschen er niet vrijwel van meet af mee op de hoogte waren geweest, zóuden zij de Duitsche code-sleutels in veel kor ter tijd hebben kunnen vinden dan wij de Engelsche. In ons stelsel kwamen tal van telkens ferugkeerende 1 etter-groepen voor en zooilra men daarvan één had ontcij ferd, ging de rest vanzelf. Bovendien kon men op zijn vingers natellen, dat de En gelschen vroeg of laat het signaalboek zouden vinden, aangezien er eenige duik- booten dicht bij de Engelsche kust in on diep water tot zinken waren gebracht". Niettemin bleef de code tot in 1916 onveranderd en pas in dat jaar wist de schrijver de aandacht van den ad miralen staf te vestigen op een me morandum van zijn hand, waarin hij uiteenzette dat elk vijandelijk drahd- loos station binnen 24 uur achter de Duitsche marinecode kon komen. Toen werd eindelijk een nieuw signaalboek ingevoerd zonder fouten van het oude en met een dagelijks veranderenden sleutel. De schrijver merkt voorts op dat tot 1916 de Duitsche draadlooze roep letters dezelfde waren als ze in vre destijd waren geweest. De Engelsche admiraliteit kende ze dus „Kort voor den slag bij Jutland had den de Duitsche marine-autoriteiten de roep-letters veranderd. Zij hadden de letters voor het vlaggeschip van de slagvloot: D,K„ omgewisseld met die van het radiostation te Wilhemlsha- ven: U.W. Zoo kwamen de Engelsche stations tot de overtuiging dat het vlaggeschip van de Duitsche slagvloot in de haven van Wilhelmshaven was gebleven en tijdens de eerste faze van den slag meenden de Engelsche vloot voogden dan ook dat zij alleen met Duitsche kruisers in contact waren en dat de slagvloot in de haven was gebleven. Pas toen de Engelsche krui ser Southampton rapporteerde dat de heele Duitsche vloot aan het gevecht deelnam, doorzagen de Engelschen de list. De Duitsche roepletters waren zóó lang ongewijzigd gelaten dat hun wij ziging thans volmaakt onverwacht kwam". Radio in Engeland. In de maand November werden in Engeland ruim 18.000 luistervergunnin- gen uitgereikt, tegen 4000 in October In het geheel zijn er nu meer dan 2.366.000 luisteraars. Radio-belasting ln Frankrijk. In Frankrijk bestaan plannen om een radio-belasting van 10 francs te heffen op ontvangtoestellen, teneinde de kosten te dekken van een gecen traliseerd omroepprogramma, dat men t.z.t. hoopt in te voeren. DE ALMANAK. Wij lezen in de N.R.C. Men vertelt dat het gebeurd is op het Groninsch platteland. Isaac V. is daar 'n bekende figuur. Doet in_ pen nen, potlcoden, „fijn" schrijfpapieren „mooie" enveloppen. Hij heeft overa zijn klanten, allemaal intellectueelen die zijn waar noodig hebben. „Fijne klanten, mijnheer". En hij komt ten 'minste, dat zegt hij, „maar één keer in 't jaar, mqnheer'. In November heeft hij iets bijzon ders, Dan is zijn repertoire aange vuld fiiet „de" almanak. „Als u die niet hebt, zult u hem 't heele vol- u hem 't heele volgende jaar missen mijnheer, 't Zijn de laatste". En wie zou die almanak meer noodig hebben dan 'n burgemeester. Isaac bezoekt al le burgemeesters: op elke secretarie ten plattelande is hij bekend. Fijne klanten. In Augustus was Isaac al ter secre tarie te B. „Ook pennen, potlooden, schrijfbehoeften„Niet noodig IsaacDaar komt de burgemeester binnen. „Edelachtbare, ook..." „Nee Isaac, wij hebben nog genoeg". „Maar 'k wil toch wat aan u kwijt worden. Zal ik u vast inschrijven voor de almanak, Edelachtbare? 70 ct." „Nu, dat is goed". Isaac af. Toch wat verkocht. December. De burgemeester gaat op reis, eerst met de tram naar W. Daar op de trein. Op 't perron ziet hij Isaac, be ter: Isaac ziet hem. „Mag ik u hier even de almanak geven, Edelachtbare? 70 ct." De Edelachtbare neemt, betaalt en reist weg. „Goede reis, Eclelachtb." Isaac ook op reisnaar B. Eerst naar het huis van den E.A. „Niet thuis?" 'k Zou juist de almanak brengen 'k had hem gereserveerd. VVil mevrouw hem niet in ont vangst nemen? 70 ets." Dat is de tweede almanak. Dan naar de secretarie. Isaac komt op weg daarheen weth. W. tegen, „is de burgemeester aanwezig?" die is uit". „Maar 'k zou juist de almanak brengen. Wilt u die dan even ge ven? 70 ets". Dat is no. 3. Dan naar de secretarie. „De burge meester afwezig? Wat jammer. Maar enz. Dat is no. 4. Januari. De burgemeester weer te W. nu ter vergadering. Ziet daar Isaac loo pen. Staat op, gaat naar 't raam. 'likt, hamert Isaac, 'doof. Roopt een kellner. „Haal Isaac es hier, ik zalenz. Isaac is al 'n straat ver als de kellner hem inhaalt. „De burgemeester van B. roept je" „Ja, dat hoorde ik wel, maar 'k durf niet mee. Hij is boos op mjj. Dat is om de almanak. Al drie maan den geleden zou ik hem die geleverd hebben, 'k Durf niet naar hem toe. Doe me '11 dienst, 0». neemt u hem even voor mij mee. 70 ct.". Dat was no. 5. Isaac is al oud: over vijf jaar ver koopt hij toch geen almanakken meer Laatste Berichten, INDISCHE MAIL. AMSTERDAM, 7 Jan. V. D. Heden- ochtend te half twaalf werd ten Post kantore alhier een zending Indische mail verwacht. DE WAS VAN DE MAAS. De was van de Maas bedroeg heden 1 M. 20 te Maastricht, te Venlo 70 c.M., te Gra ve is de stand 7.90 M. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE WEDLOOP NAAR DE DIAMANT VELDEN. JOHANNESBURG. 7 Jan. V. D. Een menigte van ruim 4Ö00 personen heeft gisteren bij Graéfontein een run naar de diamantvelden ondernomen. Een der loopers viel onderweg uit geput neer en overleed enkele oogen- blikken later. Alle claims waren bin nen een kwartier tijds uitgezet. Voor de eerste keer was deelneming door vrouwen aan de wedloop verboden. EEN NIEUWE COMMUNISTISCHE BEWEGING. LONDEN. 7 Jan. V. D. Volgens te Honkong binnengekomen berichten zijn de provincies Kwantoeng en Kwangsi voornemens zich bij de strijd tegen Generaal Tsjang Kai Sjek en de regeering van Nanking aan te sluiten bij de Provincies Hoe Peh en Ho Nan. Een radiogram uit Swatau maakt melding van een nieuwe communisti sche beweging in het district Kwatau Swabue. Vele Chineesche Christenen zouden daar gedurende de eerste week des jaars terechtgesteld zijn. ONTPLOFFING. PARIJS, 7 Jan (V.D.) In een Pyrotech- nische fabriek nabij Avignon heeft in een afdeeling, waarin 10 arbeiders mannen en vrouwen, bezig waren met de fabricage van vuurwerkbommen, een explosie plaats gehad. De ontploffing was zoo hevig, dat het gebouw ten deele instortte en in een nabijzijnd dorp talrijke vensters door den luchtdruk verbrijzeld weiden. Doordat steeds nieuwe explosies plaats vinden, wordt het reddingswerk ten zeerste be moeilijkt. Tot dusver werden drie dooden en verscheidene gewonden onder de puin- hoopen te voorschijn gehaald. DE ORKAAN. LONDEN, 7 Jan. (V.D.) Tengevolge van den hevigen storm zijn van vele huizen daken afgewaaid en tal van boomen ont worteld, met het gevolg, dat verscheidene wegen versperd worden. Er werden vier personen gedood en honderden gewond. Id Yorkshire was de windkracht het sterkst. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 6 Jan. Ons Belang. Sel derij 4,106,40, pieterselie 3,907, roode kool 24,40.-29.50, savoye kool 18,4019,80, groene kool 4,107, prei 7,409, alles per 100 stuks. Spruiten 26—29, uien 13.40—15, boerenkool 9 12, waspeen 13,10—15, kroten (gek.) 1117, alles per 100 Kg. LEIDEN, 2—7 Jan. Turlniarkt. Geen aanvoer, Prijs: 1213 per 1000 stuks. LEIDEN, 7 Januari. Botermarkt. Aangevoerd 34/8, 6/16 vaten, wegende 731 Kg. Prijs: prima fabrieksboter 2,23, prima boerenboter 2,152.30, Handel matig. LEIDEN, 7 Jan. Eierenvelling. Aan voer 1731 stuks, Prijs: Kippeneieren 9,11—12 per 100 stuks. Handel matig. AMSTERDAM, 7 Jan. Olfén, Raap olie: vliegend 15. Lijnolie: vliegend 34K; Febr. 30K, 31, 30K;Maart.'April 31; Mei/Aug. 32 H; Sept,/Dec, 33, Stem ming kalm, Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 7 Januari, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 771.8 te Coruna. L. B. 735.2 te Vestmanoer. Verw tot den avond van 8 Jan.: Aanvankelijk krachtige tot storm achtige zuidwestelijke tot noordwees- telijke, later afnemende en krimpen- wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later opklarend, aanvankelijk regen buien, iets zachter. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 760. LUC»- PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur. 3.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Zaterdag 7 Jan.: 4.21 nam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3