Gesprongen Handen Q|||lfl| Springende Lippen fl|||IJ rilEUWE LEIDSCHE COURANT RECLAME Winterhanden en wintervoeten w M aw H Doos 30 en 60, tube 80 ct. Bij Apothekers en Drogisten, Verzacht en geneest van ZATERDAG 31 DEC. 1927 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. ZONDER VERGUNNING GEHUWDE MARECHAUSSEES. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Drop, betreffende bevordering van wegens, huwelijk zonder vergunning bij de landmacht geplaatste marechaussees, heeft de Minister van Oorlog het volgende ge antwoord: Van de in den loop der jaren we gens huwelijk zonder vergunning bij de landmacht geplaatste marechaus sees dienen thans nog 10 personen aGtief als korporaal, waarvan 12 met de geschiktheid voor onderofficier. Inderdaad gold tot voor een half jaar de eiseh, dat de belanghebbenden, om in dienst te kunnen blijven, de ge schiktheid voor onderofficier moesten hebben verkregen. Thans kunnen zij Ook iii dienst blijven, wanneer het dienstbelang zulks gewenscht doet zijn. Belanghebbenden moeten wachten op aanstelling tot sergeant (wacht- tneëster) totdat er vacatures in dien rang zijn. Dit is voor het tegenwoordi ge hog niet het geval. DE AFWATERING VAN DE SCHIP BEEK. Onlangs heeft Minister Ivan in de Tweede Kamer medegedeeld, dat op zijn departement een plan gereed lag tot verbetering der afwatering van de Schipbeek in Overijssel. Betreffende dit plan kan de „Zw. Crt." uit zeer goede bron het volgende melden: De kosten van verbetering der tweede afdeeling van de Schipbeek zijn geraamd op 300,000, waarvan één ton ten laste van de regeering zou komen, terwijl de provincie en het waterschap ieder ook één ton zouden moeten bijdragen. Het is de bedoeling dat in den a.s. zomer de spade ter uitvoering van dit plan reeds in den grond zal wörden gestoken. Het grondwerk zal overeen komstig den wensch van den Minister door werkloozen uit de groote steden worden verricht. Het plan zal in de eerstvolgende zitting der PröV. Staten v. Overijssel, dat is in Februari u.s„ aan de Staten worden voorgelegd. RIJWIELBELASTINGMERKEN. De Minister van Financiën vestigt er de aandacht van gebruikers van rijwielbelastingmerken op, dat de merken voor bet jaar 1028 aan de voorzijde zijn voorzien van een open ruimte, welke gebezigd mag worden om daarop een naam of wel eenig ander herkenningsteeken te doen graveeren. Tegen beschadiging van het merk dat door een beschadiging ongeldig zou worden moet worden gewaakt. DE GESTOORDE TELEGRAAF- EN TELEFOONDIENST. Het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie deelt mee: Geheel Noord-Holland is thans we der telefonisch bereikbaar, met uit zondering van Den Helder eh Medem- blik, welke plaatsen nog zonder ver binding zijn. Een detachement van het tweede bataljon van het regiment genietroe pen (telegraaf troepen) is gisteren, naar het „U. D." meldt, naar Leeuwar den vertrokken, ter voorziening in de radio-telegrafische gemeenschap tus- sóhén Schiermonnikoog en Leeuwar den, tijdens de storing in den rijkste legraaf- en telefoondienst met Schier monnikoog. OVERSTROOMING VAN SCHIPBEEK EN BOLKSBEEK. Sedert de Kerstdagen is, gelijk ge meld, het land tusschen Schipbeek en Bolksbeek in Överijsel overstroomd en nog is mén met de afwikkeling der peVolgen Van de vorige ovêrstrooming jiü ruim een half jaar geleden, niet gereed. Na cenige vergadering, werd destijds door de Markelosche hoeren een comité opgericht, dat vóór de be langen der benadeelde landbouwers r.ou opkomen. Bij Ged. Staten van Överijsel werd een verzoek om gelde- lijken steun ingediend, waarop liet comité vverd uitgenoodigd een opgave te verstrekken van de totale schade als gevolg van de Schipbeek- en Bolksbeekoverstroomingen geleden. Naar de „Zw. Crt." verneemt, is de gevraagde opgave dezer dagen gereed gekomen en aan Ged. Staten toege zonden. Uit de opgave blijken slechts enkele boeren geen schade geleden te hebben, terwijl de pachters van graaf Bentinck geen opgave van geleden schade meenden te moeten indienen. Het eindcijfer der schaderekening wijst een bedrag van 70,000 aan. NED.-INDISCHE OUDEJAARSAVOND Anëta meldt: Op Oudejaarsavond, Zaterdag 31 December, bereidt het hoofdbestuur van de telegrafie in samenwerking met het daartoe uitgenoodigd© pers bureau Aneta een verrassing voor Nederlandsch-Indië. Van 13,20 tot 15,20 dus in Indië van des avonds ongeveer half negen tot omstreeks half elf, zal Kootwijk zich daarginds doen hooren met een speciale uitzending ter gele genheid van den Oudejaarsavond. Het geheel zal het karakter dragen van een huiselijke» Oudejaarsavond naar goed-Hollandsch gebruik: een hartelijk woord, muziek, koorzang, en nog een klein© voorstelling waarbij Thomas- vaer en Pieternel voor liet eerst in de vaderlandscho geschiedenis hun wen- schen draadloos-telefonisch aan In dië zullen overbrengen. Er worden geen officieele redevoe ringen gehouden, maar een groepje menschen, die van Indië houden en de Indische Nederlanders een pretti ge» avond willen bezorgen hebben zich vereenigd tot samenwerking. Men heeft het een goede gedachte geacht de familieleden in Nederland van hen, die in Nederlandsch-Indië op den oudejaarsavond het verre moe derland zullen hooren, tegelijkertijd te doen meeluisteren. Daarom zal de uitzending van Kootwijk tevens wor de» gedistribueerd in Nederland, door Scheveningen-haven op een golfleng te van 1950 meter. Wanneer de uitzending zal zijn af- geloopen, omstreeks half vier des na middags Hollandschen tijd, dus in Ilidië omstreeks half elf des avonds, zal men daarginds gelegenheid heb ben om voor het uur van twaalven het moederland hartelijk te gedenken. O.a, in het Aneta-gebouw te Welte vreden is een aantal gelioodigden voor deze uitzending vereenigd. Bij gelegenheid van de Oudejaars avonduitzending van Kootwijk voor Ned.-Indië zal de directie van het persbureau Vaz Dias te Amsterdam nog ©enige mededeelingen doen over de resultaten va» een door haar ge houden enquête omtrent de door Ane ta in samenwerking met Vaz Dias on dernomen proefneming voor de radio- telefonische distributie van persbe richten van Nederland naar Oost-Azië IJSBERICHTEN. Het ijs in de kanalen van Groningen. De Provinciale Waterstaat van Groningen is Donderdagmiddag te Delfzijl begonnen met spuien. Dien tengevolge zakt het water in de mees te kanalen aldaar, en in alle kanalen in de provincie, die hiermede in ver binding staan. Het ijs in deze vaarwe gen is hierdoor onbetrouwbaar ge worden. De maatregel werd genomen, omdat de Waterstand van het Zuid- laarder-meer, dat als vergaarbekken dienst doet, tengevolge van den dooi van de vorige week, boven winterpeil was gekomen, zoodat bij opnieuw intreden van den dooi gevaar Voor overstrooming zoü zijn te duchten. Rivierberichten. Bruinisse: Drijfijs over de halve rivierbreedte. De vaart over Gouda naar Amster dam is gestremd. De buiten-IJssel tot aan de Kraling- sche plas bij Rotterdam .ligt dicht, doch Lek en M er wede zijn voor stoom- en motorbooten bevaarbaar. De vaart van Rotterdam paar Am sterdam over Leidschendam is nog moeilijk. De Rotte ligt geheel dicht- In het Westland zijn alle vaarten dichtgevroren.- Ameland weer geïsoleerd. Men meldt uit Hollum d.d, 30 Dec,: De lage waterstand pp de Wadden, tengevolge waarvan veel ijs aanzet, veroorzaakte, dat de postboot Nes»- Holwerd evenals gisteren niet kon va ren. Met'het oog op de z.g, doode water getijden zal vermoedelijk de verbin ding de eerstvolgende dagen verbro ken blijven, waardoor Ameland, zoo 'daarin niet op andere wijze wordt voorzien, weer eenige dagen van nieuws- en familieberichten verstoken blijft. Itèèds konden poststukken noch passagiers van het eiland komen. Het Oostelijk deel der Wadden is vol ijs, terwijl het Westelijk gedeelte aan het Amelanderga nog Vrij is Schiermonnikoog geïsoleerd. Heden zal een poging gedaan wor den om het eiland Schiermonnikoog dat momenteel geheel van de buiten wereld is afgesloten, uit zijn isole ment te verlossen, door aldaar een vliegtuig te laten landen, indien ten minste een bruikbaar landingsterrein aanwezig is. De toestand van het ij3. Door den Zuid-Hollandschen Ijs bond wordt gemeld: Van Velé Zijden komen berichten van slecht, maar ook zeer onbetrouw baar ijs, zoodat hét maken van toch ten, zonder informatie te hebben in gewonnen ten sterkste wordt ontraden Alleen op het Kagermeer kan men Zich op het ijs begeven vanaf War mond tot den molen van Cozijn. Van dien molen tot de sociëteit onberijd baar. Van de sociëteit tot en met de Kever en Balgerijen in de richting Rijpwetering is het ijs betrouwbaar, doch minder goed. Overige deelen zeer gevaarlijk. Het inlichtingsbureau v. d-. Bond in het Paviljoen De Leedc te Warmond is weer geopend. In het Westland is de vaart Delft Vlaardineen berijdbaar. Tot Schiplui den is het ijs niet mooi. In Schiplui den tot stoomgeinae.l Schouw Zuidzij de houden en van het stoomgemaal tot Vlaardinpen Noordkant rijden. DE SECRETARTSKWESTIE TE HALSTEREN. Ruim 20 uur heeft de gemeenteraad noodig gehad om het rapport van de Commissie ad hoe inzake de vermoe delijk gepleegde onregelmatigheden door den gemeentesecretaris opnieuw aan een streng onderzoek te onder werpen. Toen Donderdagavond om elf uur de openbare vergadering werd geopend, deelde de voorzitter mede, dat de ge meenteraad na het onderzoek nog niet de overtuiging had gekregen, of de bedragen, betaald door den secre taris juist waren, terwijl de vergade ring ook niet over de wettige en over tuigende bewijze» thans beschikt. Om alsnog al deze gegevens op te vragen besloot de raad. om het raadsbesluit van 17 Nov. j.i., waarin vervat is het voorstel van den heer Bi'Useker om den gemeentesecretaris met ingang van 1 Januari as. ontslag te geven, te herzien en dit aan te vullen met verlenging van de schor sing voor den tijd van één maand. V ier leden stemden tegen dit voor stel, o.w. de heeren "Akkermans, die verklaarde, dat voldoende bewijzen in het rapport waren neergelegd om tot ontslaggeving over te gaan. De notulen van de besloten zitting werden vrijgegeven, terwijl de geheim houding den leden opgelegd, werd opgeheven. EEN HERDENKINGSFEEST. Het Volk meldt, dat door het Hoofd bestuur van de Ned. Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel is be sloten om op 31 Januari 1923'een bui tengewoon congres tè beleggen, waai de eerste spoorwegstaking op 31 Jan. 1903 zal worden herdacht. Tot dit congres zullen ook de oud stakers worden uitgenoodigd. De vroegere voorzitter v^n de Ned. Vereen, de tgenwoórdige S,-D. partij voorzitter, Jan Oudegeest, zal woi'den Uitgenoodigd naast andere» he'. woord te voeren. Verder zal door het Hoofdbestuur Van de Nederlandsche Vereeniging een feestgave van 1000 Worden uit getrokken, welke in samenwerking met den Bond van Ontslagenen van 1903 onder de behoeftige oud-stakers van 1903 zal worden verdeeld. Of er ook een dankbetuiging aan de regeering zal verzonden worden dat zij de revolutionaire poging toen deed mislukken, vermeld het bericht niet. AFSCHEID SECRETARIS. Op het raadhuis te Heemstede hebben de ambtenaren afscheid ge nomen van den scheidenden secreta ris, den heer A. A. Swolfs. Hierbij bleek wel hoe gezien deze functiona ris immer geweest is Velen hadden zich met de familie van den secreta ris ten afscheid in de raadszaal ver zameld. De heer Swolfs, diens echtgenoote en beide zoons werden om drie uur binnengeleid door den nieuw benoem den secretaris, den heer N. Vos. De burgemeester, Jhr. J, P, W, van Doorn, sprak hartelijke woorden tot den heer Swolfs, waarin hij het werk van den heer Swolfs zeer prees. De opvolger van den heer Swolfs, de heer N. Vos, sprak namens het gemeentepersoneel. Hij bood den heer Swolfs diens portret aan, geteekend door den heer Wesseling van Heem stede. Verder werd gesproken namens openbare werken en de directie van de gasfabriek en drinkwaterleiding, daarna door den heer Kempers, in specteur van politie. Deze bood een penteekening aan vergezeld van een oorkonde. Alle sprekers gewaagden van de groote verdiensten van den heer Swolfs, en het persoo»iijk cachet, dat deze ijverige secretaris aan de zoo rijk bloeiende gemeente Heemstede heeft gedeeld. De heer Swolfs dankte zeer harte lijk en vroeg de» burgemeester het portret, waar voor hij bij den heer Wesseling poseerde, voor de gemeen te te willen aanvaarden. De burge meester voldeed cjaaraan en zegde toe, dat het ©en plaats zal krijgen in de raadszaal, in,ruil bood de burgemees ter den heer Swolfs een groot portret aan, genome» naar het schilderij, be nevens een album, bevattende de na men van de gevers van het geschenk KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Bedankt: Voor 's-Grevelduin-^-Gapel- le, A. van Griethuysen, te Zuid-Beyerland. GEREF. KERKEN., Bedankt: Voor Putten, G. Staal, te Culemborg. CHR. GEREF. KERK. T weet al: Te 's Gravendeel, P. J. de Bruin te Veenendaal; en K. G. van Sme den, te Kampen. Beroepen: Te Hlllegom, D. Driessen, te 's-Gravezande. GEREF. GEMEENTE. Beroepen: Te Goes. A. de Blois, te Dirksland. BEVESTIGING, AFSCHEID, INTREDE. Ds. J. L. F. de Meyere heeft afscheid ge nomen van de Evang. Luth. gemeente te Haarlem, sprekende over het tweede vers van den derden brief van Johannes: „Vóór alle dingen wensch ik, dat het U wel ga". D. Drijver sprak ten slotte den scheidenden leeraar toe. DE BESLISSINGEN WEL UITVOEREN. indertijd hebben we, gelijk alle andere bladen, meegedeeld, dat de Classis Win schoten der Geref. Kerke» besloot tot niet- uitvoering van een eerslgenotnén besluit tot persoonlijke ondervraging der ambts dragers betreffende instemming met de Asser dogmatische uitspraken. Dit besluit tol niet-uitvoering van het vroegere (be- 91 tiit heette dah genomen te zijn om cons ciëntiebezwaren, die bij een sterke min derheid der classis zouden bestaan. Thans wordt aan de Rotterd. bericht, lat de scriba der Classis bij het opstellen van het verslag blijkbaar zich verschre ven heeft. Er bestonden n.l. geen consciën tiebezwaren, maar piactische kerkrechte lijke bezwaren. KERK EN STAAT IN MEXICO. De Amerikaansche Nationale Raad voor Vrouwen heeft een brief geschreven aan president Coolidge, waarin hij protesteert tegen „de onchristelijke en onbeschaafde vervolging, die in Mexico wordt uitge oefend door de regeering van Calles". HERNHUTTER ZENDING. Blijkens een bericht in de Hernhutter is het het plan van Herrnhut om het Zeister genootschap, dat tot dusverre uit sluitend eert collecte vereeniging was, te verheffen tot een zelfstandige corporatie, die de leiding zal hebben van het zen dingswerk onder de Creolen. Herrnhut zal dan de leiding behouden van het zem dingswerk onder de Oosterlingen in Su riname. Het gevolg daarvah zal zijn, dat voortaan meer Hollandsche zendelingen naar Suriname zullen gaan. Reeds hebben zich vier krachten beschikbaar gesteld. OUDEJAARSNACHTDIENST. Heden Zaterdag, zal op Oudejaarsavond in de zendingskapel te Amsterdam van 11 tot 12.05 de godsdienstige sluiting des jaars plaats hebben met Oudejaarsavond- liturgie. Spreker is Ds. A. G. H. van Hoo- genhuijze. Deze dienst is voornamelijk be doeld voor eenzamen die geen gezellig te huis hebben, en voor degenen, voor wie de gewone Oudejaarsavonddiensten te vroeg zijn. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. te Nieuwe Niedorp zal bij wijze van proef den Oudejaarsavonddienst houden van 11.30 tot 12.30 uur. Een dergelijke late dienst is op 24 dezer ter voorbereiding van het Kerstfeest ge houden in de Remunstrantsclie gemeen te te Haarlem. UIT DE OMGEVING. ILH AAR. Mej. A. Twekenburg Is te Den Haag geslaagd als leerares voor exa men liaagsqhe costuiimvereen. Alhier had vanwege de ijsclub een hardrijderij op schaatsen plaats voor behoeftigen. Tot Directeur van de muziekvor- een. „Eensgezindheid" is benoemd de heer M. J, Markx, uit Alphe» aan den Rijn. In de gehouden ledenvergadering voor Chr. Nat. Schoolonderwijs wer den de aftredende heeren L, Verduin en K. v. Harten herkozen, Burgerlijke Stand. Bevallen: A. H, Voordouw geb, Schellingerhout, d. Gehuwd: P. Rem, jm, 23 j en W. S, van Apeldoorn, jd, 25 j. Overleden: H. Heilders, echtg. van M, Kramer, 67 j, Dr, K. Dijk hoopt 10 Februari op te treden voor het Geref. Jeugdverband ALKEMADE. Burg. Stand. Geboren: Marcellus Cor nells, zoon van C. J. de Bruyn en C. M. Straathof; Bernardus Petrus, zv. F. J. van V een en M. \V. A. Beumer. Overleden: Johannes Vermey 79 jaar. Ondertrouwd: Bernard Eduard Julius Stockmann. jmj 23 jaar en Antonia Fre- derika. j.d. 25 jaar. -- Gisteravond hield de Chr. Zangver- eeniging „Zingt den Heer met hart en mond alhier, onder leiding van den heer J. van lterson, haar vijfde uitvoering in de Bijz. school. Nadat de WelEerw. heer Ds. W. W. Sid- dré een hartelijk welkomstwoord had ge sproken. kwam de vereeniging naar voren om haar liederen ten beste te geven. Aan gezien deze vereehiging klein in ledental is, kan zij toch op een aardig geslaagde uitvoering terugzien. Het is alleen te be treuren, dat de opkomst der belangstel lenden gering was. HILLEGOM. Woensdag 4 Januari e.lc. houdt de fabriek van Maggi's voedingsmidde len in de zaal „Flot-a" een filmver- tooning. De eerste 's middags half drie uur en de tweede 's avonds 8 uur. Er wordt gehouden een voordracht over doelmatige voeding (Maggi's producten). Ten tweede worden er kookdemonstraties gehouden met Maggi's producten. Tot slot ©en film van de fabriek der Maggi's voedingsmiddelen te Keinpt- tal (Zwitserland) en natuuropnamen in Zwitserland. Dit is een leerzame vertooning voor de huismoeders. De toegang is vrij, kinderen worden er niet verwacht. Burg. Stand. GebOteii: A. G. Teeuwen —Verhaar z.; II. Doornebal—van Bemme- len d.; 1J, HuttenHoogkamer z.; A. B. KriebelVersloot d.; E. Wledemeijer l.ahgereis z; B. M. E. Pypers—v. d. Berg, z; G. I.angsveld—v. d Voort, d; C. Meljlis —Noppen, z; C. G. Bouckaert—Hoogka mer d. Overleden: M. Kapitein wed. van P. van der Klugt 81 jaren. A. M. van l oon, vr. li weken; L. J. Huij m. 50 jaren; J. H. Siee ker m. 88 jaren. KATWIJK. De commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland heeft vuor den lijd \an 5 jaren den heer J. tlueting herbe noemd tot secretaris Uer gezondheidscom missie alnier. SYLVESTERAVÓND. Telkens als wij op den drempel. Die een tweetal jare» scheidt, In gepeinzen staan verzonken. Dij 't vervliegen van den tijd, En ons dan klinkt in dé ooren 't Middernachtlijk klokgebrom. Is 't ons, of we steeds beluistren, 't Laatste Schriftwoord: Zie, Ik kom! Duizenden genadestohden Zijn verstreken ttiet den tijd, Onverbidd'ïijk weggezonken In de zee del' eeuwigheid. En geen smartkreet roept ze weder Uit het grijze neeV'lendom, En geen handenwringend kermen Brengt öhs 't oude jaar Weerom. Iedere Sylvesteravónd Bindt elk onzer op 't gemoed. Dat de dagen henensnellen Op nes tijdstrooms rappen vloed. Iedere Sylvesteravónd, Die daar ijlings henen drijft. Predikt ons met luider stemme, Dat hier niets standvastig blijft. KATWIJK AAN ZEE. Tot inspecteur bij de Bataafsche Pe troleum Maatschappij te Batavia (Ned.- Indië) is benoemd de heer A. J. Vooys, vroeger wonende in deze gemeente. KATWIJK AAN DEN RIJN. Zooals men zulks met dergelijk win terweer gewoon is, was de aanvoer van winterproducten deze week niet groot. De prijzen van vorige week konden zich handhaven, liepen van spruiten zelfs zeer op en bereikten een ongewoon hoogen prijs. En met deze week is ook het jaar 1927 afgesloten, welk jaar nogal zorgen voor den tuinder met zich bracht. Veel schommelingen hadden plaats in de prij zen der verschillende producten en som migen waren er die hiervan het nadeel ondervonden, terwijl anderen het geluk gunstig was en met hun producten kwa men in oen tijdvak, dat ongekende prij zen werden besteed. Hierbij kwam, dat de bloemkoolgewas sen over het algemeen genomen en vooral van de late bloemkool slecht waren, zöo- dat de tuinder die met zijn product viel in een tijdperk dat de prijs laag was, een dubbele slag trof. Weer anderen waren het die bij een redelijk gewas de gunstig ste prijzen troffen. Wat van de bloem- koolgevvassen gezegd kan worden, was ook met andere koolsoorten het geval. Alleen de prijzen blijven tamelijk op het zelfde peil met geregelde neiging naar boven. Al kan individueel niet van gun stig worden gesproken, in het algemeen is het voor de tuinderij in 1927 niet slecht geweest. De totaaluitkomsten wijzen een aanmerkelijkhooger cijfer aan dan in 1926. Reden waarom men dankbaar mag neer zien op het afgeloopen jaar, hierbij den wensch uitsprekend, dat met Gods zegen zulks van 1928 ook gezegd kan worden. LEIDERDORP. Gisteravond gaf de Leiderdorp- sche Christelijk© Oranjevereeniging in de openbare school voor hare leden ©en gezellig© avond. Velen hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven. Verschillende muziekstukken en voordrachten werden ten beste gege ven. Het Was reeds laat geworden toen alle Voldaaii huiswaarts keerden èn kunnen mét voldoening op dezen avond terugzien. NOORDWIJK AAN ZEE. Men bericllt ons, dat door de Chr. Besturenbond een openbar© ver gadering wordt belegd in de eerste helft Van JanuarL Als spreker zal dan optreden Ds. Westenburg van Rotter dam. Men is hier op 't oogenblik druk bezig met „prieken". Vooral met klei ne sleden van de hoogt© achter Huis ter Duin wordt een druk gebruik ge maakt Echter komen nogal ongeluk ken voor, daar reeds eenige personen zich onder geneeskundige behande ling moesten stellen, wegens ernstige hoofdwonden. Woensdagavond gaf de Christe lijke zangvereeniging „Zingt den Heere", directeur de heer G. A. Wig- gers alhier, een uitvoering in de Geref. kerk, onder leiding vap den Weleerw. heer Ds. N. H. Koers. Z. Eei-W. opende met gemeenschap pelijk te laten zingen Psalm 75 vs. 1, en ging voor in gebed; hierna sprak hij een kort openingswoord, waarin hij de vele belangstellenden en inzon derheid de zangvereehiging en haar directeur welkom heette. Spr. gaf ver volgens de zangvereeniging gelegen heid het programma at' te werken.. Nummer 1, Psalm 108 vs. 1, werd heel goed ten gehoore gebracht. Hier op volgde het laatste no. „Kerstfeest", van H. F. Muller, daar dit een groot stuk was, was het raadzamer dit voor de pauze te geven. Het Werd prachtig afgewerkt. Na de pauze werden de resteerende nummers ten beste gegeven. De uitvoering mag goed geslaagd heeten. Na zijn groote voldoening over de uitvoering uitgesproken, en een heilwensch aan de vereeniging en haar directeur gericht te hebben, sloot de leider met dankgebed. NOORDWIJK. Bij het plaatselijk bureau voor arbeidsbemiddeling waren deze week 278 personen ingeschreven, t.w.: 118 landarbeiders, 42 vigschers, 21 opner- lieden, 9 metselaars, 37 Iosl© arbei ders, 10 timmerlieden, 9 schilders, 11 stucadoors en 21 jongens beneden 18 jaar. OEGSTGEE8T. Achter het Groene kerkje 19 gis teren een vrachtauto dcor onbekende

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5