ilEUWE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. NECROLOGIE 1927. van ZATERDAG 31 DEC. 1927 Wij laten hier volgen een lijst van bekende personen in 1927 gestorven. Binnenland. L. Penning, Chr. schrijver te Utrecht C. B. Duyster, organist der Pieters kerk te Leiden. Mevr. C. M. van Beeck Calkoen Baronesse van Heemstra, te 's-Graven- hage. Ed. IJdo, drukker en uitgever te Leiden. Floris Werst er, schilder te Leiden, Mr. J. H. Goudsmit, advocaat en procureur te Leiden. P. Herfst Jzn., industrieel te Leiden. Pi van Dam, orgelbouwer, te Leeu warden. D. F. Scheurleer, bankier te 's-Gra- venhage. A. I. Witmans, lid van den Leid- schen Gemeenteraad. D, Reyneveld, wethouder van Kou dekerk. J. Schoonderbeek, musicus te Hil versum. Dr. Mr. P. C. van Heynsbergen, hoogleeraar te Groningen. Mr. L. W. C. van den Berg, oud-bur gemeester van Delft. Dr. J. Poels, oud-directeur der Rijks-zenuwinrichting te Rotterdam. Dr. J. C. Breen, gemeente-archiva ris van Amsterdam. A. War naar Sr., te Sassenheim. Mr. A. J. Graaf van Randwijk, oud secretaris van den Raad van State. W. Nipperus, rustend hoofd der Chr. school te Ulrum, A. Spruit, boekhouder van het Zen dingsbureau te Oegstgeest. P. Oosterbaan, u'* 'ever te Goes. Gerh. Morgensternemunthe, kunst schilder te Warmond. Ch. Boissevain, oud-redacteur van het Handelsblad. Jhr. Mr. H. W. van Panhuys, griffier van den Hoogen Raad te 's-Graven- hage. W. v. d. Weg, rustend hoofd der Chr. school te Rijnsburg. Mej. Joh. Drost, te Leiden. D. D. v. d. Bout, wethouder van Goes. PCoulanderonderwijzer van een Chr. school te Rotterdam. Dr. J. te Winkel, oud-hoogleeraar te Amsterdam, G. G. van As (G. Schrijver), Chr. schrijver te 's-Gravenhage. J. v. d. Meulen, student aan de Theol, school te Kampen. F. Kortlang, oud-directeur van 's- Heerenloo te Ermelo-Veldwijk. Marie Sloot (Melati van Java), schrijfster te Noordwijk aan Zee. H. Ie Coultre, oud-burgtmeester van Bodegraven. F. A. Liefrinck, oud-lid van den Raad van Ned. Incbë. Dr. Th. G. den Houter, medicus en oud-raadslid van Leiden. G. W. van Vloten, directeur van het Spoorwegmuseum te Utrecht. J. Kostelijk, secretaris der gemeen te Velsen. Dr. H. Onnen, oud-directeur van het Gymnasium Willem III te Batavia. Gezegend Nieuwjaar. Jongensl Jongens! Ja Moei Kom gauw beneden, 't is al kwart voor acht. Ja Moe, wij komen. Niek, Wim, Jan! Hallo nou, je komt Vast weer te laat. Is Vader al beneden, Moe? Neen nog niet, maar dit komt aan stonds. Ja Moe, wij komen direct. Daar 9laat de klok van den Stad huistoren acht uur. Niek, Wim en Jan Verdonk springen vlug hun bed Uit. Hu! wat is het koud, zegt Jan. Nou wat een wonder, zegt Niek, moet je maar es zien hoe dik de rui ten bevrorei zijn. Neen .maar kijk nou eens, d'r ligt een laag ijs op het water in de lam petkan, voegt Wim aai. de opmerkin gen toe. Nog een tien minuten n. de gebroe ders Verdonk hollen de trap af en de huiskamer in waar Pa en Moe hun met ongeduld aan de ontbijttafel op wachten. Voortaan direct opslaan als je ge roepen wordt, hoor je jongens, zegt Pa. Ja Pa, klinkt het uit drie monden tegelijk. Een hoorbare zucht van Moe ver raadt, dat ze blij is dat de jongens niets tegen zeggen. Nadat huisvader Verdonk een ze pen heeft gevraagd, begint het gezin aan den Ochtendmaaltijd. Eerst wordt er geen woord gespro ken. Vader kijkt ernstig. Moeder zucht af en toe eens. De jongens wis selen telegrammen zonder draad met oogen en wenkbrauwen en stooten met de voeten. Vader eet tergend langzaam. De drie jongens zijn al lang klaar Mr. F. Fernhout, bankdirecteur te 's-Gravenhage. Jkvr. F. L. W. M. de Savornin Lok man, te Groningen. Dr. S. Tonkens, geneesheer te Gro ningen. A. Sythoff Jr., stichter van de Haag- sche Courant. Mevr. E. A. M. Driessenvon For- ckenbeck te Leiden. Dr. Ir. C. J. de Groot, hoofd van den Techn. Telegraaf- en Telefoondienst in Ned. Indië. K. Eland, oud-minister van oorlog. J. A. van Deldén, oud-directeur van Cultuurmaatschappijen. E. G. Verkade, oud-industrieel te 's- Gravenhage. Dr. C. Kerbert, directeur van ,,Ar- tis". Jhr. Mr. C. G. A. van Asch van Wijk, oud-griffier van kantongerech ten. Herman Gorter, dichter van „Mei"-. Dr. J. v. d. Kolk, geneesheer-direc teur der Gem. gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijngaest te Oegstgeest. Dr. W. Einthoven, hoogleeraar in de physiologic te Leiden. Margaret ha Meyboom, vertaalster uit de Scandinavische talen, J. J. Tijl, uitgever te Zwolle. W. A. F. Baron Gevers, gewezen Ned. gezant te Berlijn. Mej. A. C. Bondam, officier van het Leger des Heils. E. Th. Borle, leeraar Fransch te Rot terdam. J. Maas, directeur der Prins Hen drikstichting te Egmond aan Zee Prof. Mr. Dr. C. M. A. R. van Roy, advocaat te Leiden. Pater J. H. Crombag C. F. M., pas toor te Leiden. L. Mulder, arts te Leiden. J. C. H. A. Quack, luitenant-gene raal te Utrecht. Mr. B. Ort, oud-minister van Jus titie. Jean Louis Pisuisse en echtgenoote te Amsterdam. G. A. Bosch, oud-districtsschoolop ziener te Gorinchem. G. J. B. H. Haitink, oud-directeur der Kon. Ned. Grofsmederij te Leiden. Jhr. Dr. C. G. W. van Vredenburch, Ned. gezant te Brussel. Dr. WKapteyn, oud-hoogleeraar in de wiskunde te Utrecht. Dr. H. Oort, oud-hoogleeraar in het Hebreeawsch te Leiden. H. W. van Marle, luitenant-generaal buiten dienst. Dr. C. M. Voorthuysen, arts te Lei den. A. D. Leeman, bekend onderwijs man te Rotterdam. S. de Jong Ezn., oud-hoofdonderwij zer te Rotterdam. Mevr. P. F. Harte van Tecklenburg Jurgens, te 's-Gravenhage. Dr. A. E. Remouchamps, conserva tor aan het Museum van Oudheden te Leiden. Ir. J. W. M. van Elzelingen, hoofd ingenieur van den Prov. Waterstaai in Zuid-Holland. Predikanten. J. Buenk, Ned. Herv. pred. te Am sterdam. H. J. Schoolland, em. pred. der Ge- ref. kerk van Augustinusga. G. Davelaar, em pred. der Geref. Kerk van Lunteren. H. E. Dosker, em. hoogleeraar aan het Hope College te Grand Rapids. JJBajema, em. pred. der Geref, Kerk van Oostzaan. en schuiven van ongeduld heen en weer. Eindelijk zegt Niek: Pa mag ik niet vast eindigen, anders kom ik weer te laat op College. Tergend langzaam haalt Vader z'n horloge uit zijn vestzak, vergelijkt de tijd die het aanwijst met de tijd van do klok en zegt dan: Twintig voor noger>, dus nog vijf minuten om te eten vijf minutch voor lezen cn dan- -kep en dan heb jullie nog tijd genoeg om op schooi te komen. Neen Pa dat kan niet, zegt Niek, dat zou voor mij voldoende zijn maar voor Wim en Jan niet: die moeten uiterlijk kwart voor negen weg. Bo vendien 't is toch niet noodig om zoo gehaast naar school te vliegen. Laat mij daar maar voor zorgen, jongenheer. Wanneer jij aan je jonge re broers het voorbeeld gaf dm wat 'vroeger óp te staan, dat zou beter zijn. 't Was vroeg genoeg, repliceert Niek. Dat was het niet, zegt Vader. Maar in elk geval, je houdt je mond! Maar vader, wij komen heustii te laat. Zwijg, brutale jongen! Laat maar, zegt Wim, 'k zal "t wel aan den Directeur meedeelen, dat we moesten wachten op Vaders getreiter. Dat was al te veel voor de toch al geladen stemming. Vader springt op om Wim een draai om z'n ooren to geven, maar de.ze lieefi het zien aan komen en vliegt daarom haastig weg de gang in, neemt in der haast, pet, jas en boekentasch mee en holt de straat op. Vader is intusschën dol van woede geworden en holt zijn ondeugenden zoon na. Noch Wim noch. vader hebben erg in de gladheid van de straat. Wim, die als jongen van 15 iaar vlug tor been is, heeft zich inmiddels al her steld en holt de Mare af in de rich ting van de Haarlemmerstraat. Al C. van Koetsveld, em. Ned. Herv. pred. te Goes. G. Pape, rustend N. H, godsdienst onderwijzer te Almelo. J. H. de Roode, Ned. Herv. pred. te Zierikzee. A. J. Eykman, em. Ned. Herv. pred. te Amsterdam. E. Ippius Fockens, Ned. Herv. pred. te Roermond. T. Bruinsma, pred. bij de Geref. Kerk van Meerkerk. W. F. Hekker, em. Herst. Ev. Luth. pred. te Amsterdam. H. N. Boukema, pred. bij de Geref. Kerk van Neede. N. P. van Es, em. Ned. Herv. pred. te Soest. N. A. de Gaay Fortman, em. pred. van de Geref. Kerk van Amsterdam. Joh. de Leur, Ned. Herv. pred. te Zonnemaire. D. N. Zuithoïf, Ned. Herv. pred. te Bolsward. G. van Herwaarden, em. Ned. Herv. pred. te 's-Gravenhage. JA. de Bruyn, em. pred. der Geref. Kerk van Oud-Vossemeer. JBronsema, ein. pred. der Geref. Kerk van Overschild. W. Schock, em. pred. der Geref. Kerk van Amerongen. ,A Hof, pred. der Baptisten Gemeen te te Groningen. W. A. Keers, em. Ned. Herv. pred. te 's Heer Arendskerke. H. C. de Groot, Ned. Herv. pred. te Angerlo. R. J. Schoemaker, em. pred. der Ge ref. Kerk van Den Ham (O.). J. W. H. Kalkman, em. Ned. Herv. pred. te Hilversum. H. W. Vethake, em. Ned. Herv. pred. te Lent. D. Fregers, em. Luth. pred. te Groede. Dr. A. F. Ch. Pont, Ned. Herv. pred. te Nisse. Y. Bootsma, Ned. Herv. pred. te Zoetermeer. K. v. d. Meulen, em. Doopsgez. pred. te O. en N. Niedorp. B. Kleywegt, Ned. Herv. pred. te Woudenberg. S. Renner, Ned. Herv. pred. te Doornspijk. N. J. T elders, em. Ned. Herv. pred. te Hoorn. W. den Hengst, em. pred. der Geref. Gem. te Leiden. R. E. H. de Jong, Ned. Herv. pred. te Kloosterburen. S. Kalma, em. Ned. Herv. pred. te Voorthuizen. A. v. d. Heyden, rector der Theol. School te Apeldoorn. J. M. de Jong, em. pred. der Geref. Kerk van Duurswoude. J. H. G. Stap, Ned. Herv, pred. te Hemelum. W. Hulsbergen, Ned. Herv. pred. te Noordlaren. A. H. v. d. Kooi, .em. pred. der Ge ref. Kerk van. Bergen op Zoom. T. W. Dijkstra, Ned. Herv. pred. te Westerbroek. P. P. Couvret, Ned. Herv. pred. te Cuyk (Br.). Joh. H. Laatsman, pred. bij de Bel gische Chr. Zendingskerk te Brussel. A. van Andel, em. pred. der Geref. Kerk van Hilversum. R. B. Ballantini, em. pred. bij de Vrije Schotsche Kerk te Publes (Schot land). G. van Dorssen, em. Ned. Herv. pred. te Druten. G. T. v. d. Pol, em. Ned. Herv. pred. te Werkendam. omkijkende loopt hij tegen een kar aan die op den kant van de straal staat en valt met een hevige gil neer. Vader die met een flinke vaart het huis uit kwam kan zich op straat niet meer houden en glijdt steeds ver der naar den walkant van de Mare. Nog een laatste poging doet hij om iets te grijpen en valt dan met een plof op het zwakke ijs. Het ijs kraakt en kraakt nog eens en breekt dan door de bewegingen van het zware lichaam, dat door de opening in het water verdwijnt Moeder, Niek en Jan zien ontsteld wat er gebeurt. Niek trekt vlug zijn jas uit, houdt deze bij oen mouw vast en zwaait ze ..aldus zijn vader. toe. Helaas de marris niet in staat om de andere mouw of een pand van de jas te grijpen. Intusschën zijn voorbijgan gers er bij gekomen, die een reddings baak halen. Help, help, roept Verdonk uit alle macht. Dan in eens is 't of hem de krachten begeven en zinkt hij onder water. Handenwringend staat zijn vrouw op den. kant, doch op het zien onder water verdwijnen van haar man, geeft zij een gil én valt in zwijm. Door buurvrouwen cn Jan in huis gedragen wordt ze op een divan neer gelegd. Intusschën heeft Niek met nog pen paar helpers Vader op het droge ge bracht en draeen zij ook hem naar binnen. Voorzichtig neergelegd wordt rijn gezicht gereinigd en begint een juist passeereride Verpleegster kunst matige ademhaling toe te passen. Ge lukkig slaan zoowel man als vrouw weldra de oogen op. Intusschën heeft Jan geen rust. Wim kan toch niet zoo haar school clooren zijn, hij moet toch eens even kijken. Als hij buiten komt zegt iemand tegen hem dat zijn broer hij den hakker is binnengedragen in be- wusteloozen toestand. W. A. v. d. Scheer, era. Ned. Herv. pred. te Tiel. L. G. Holtz, Doopsgez. pred. te Al melo. G. E. K. A. Roskottem. Ned. Herv. pred. te Utrecht. Dr. H. Thoden van Velzen, era. Ned. Herv. pred. te Weener a.d. Eems. R. Visscher, em. Ned. Herv. pred. te Utrecht. W. F. JonkersNed. Herv. pred. te Bahr c.a. W. Hooglandem. pred. der Geref. Kerk van Capelle a. d. IJsel. H. Hooghiemster, Doopsgez. pred. te Uithuizen. H. C. Kuipéri, em. Ned. Herv. pred. te Waalwijk. W. Westhoff, Ned. Herv. pred. te Hardenberg. C. J. Montijn, em. Ned. Herv. pred. te Soestdijk. D. JM. Wiistenhoff, era. Ned. Herv. pred. te Oegstgeest. W. Pera, em. pred. der Geref. Kerk van Soeraba(a. S. Lulofs, Doopsgez. pred. te 's-Gra- venhage. P. F. v. d. Nieuwenhuizen, Ned. Her vormd pred. te Nijkerk. N. M.. de Ligt, Ned. Herv. pred. te Middelburg. J. H. Donner, pred. der Geref. Kerk van Breda. Jhr. J. W. v. Lennep, em. Ned. Herv. pred. te Bloemendaal. C. Dekker, em. pred. der Geref. Kerk van Waardhuizen (N.B.). M. v. d. Boom, em. pred. der Geref. Kerk van Ouderkerk a. d. Amstél. C. v. d. Hoeven, Ned. Herv. pred. te Enk huizen. B. Lütge, em, Ned. Herv. pred. te F.lberfeld. Buitenland. Asher Ginzberg (Achad Ha'am), Zionistisch schrijver in Palestina. Paul Lapie, rector der universiteit van Parijs. Robert Fuchs, componist te Weenen. Houston Stewart Chamberlain, be kend Duitsch schrijver. Prof. Gressmann, Zioogleeraar in de O. T.-wetenschappen te Berlijn. Prof. Dr. Heinrich Böhmer, hooglee raar in de Kerkgeschiedenis te Leipzig. Ossian Sars, Noorsch natuuronder zoeker te Oslo. Karl von Beieren, ex-prins van Beie ren. Jerome K. Jerome, Engelsch schrij ver. Friedrich Sigismund, ex-prins van Pruisen. Hoffmann, bekend Duitsch generaal. Ferdinand I, Koning van Roemenië. John Dillon, Iersch nationalist. Dr. Kweggr Aggrey, Engelsch nëger- hoogleeraar. James Oliver Curwood, schrijver te Michigan. Hertog Miguel Braganza, pretendent van den Portugeeschen troon. Charles Humbert, Fransch politicus. Prof. James Kwast, musicus te Ber lijn. Moelay Yoessef, sultan van Ma rokko. Bratianu, Roemeensch minister-pre sident. Serge Sasonoff, oud-minister van buitenlandsche zaken in Rusland. LEIDEN IN 1927. Wanneer we ons de Sleutelstad in den geest weer eens voorstellen, met vesting werken en sterke poorten, en de gebeur tenissen van 1927 met 'belangrijke perso nen en zendingen die ons toegang vroe- IJlings holt hij de Mare op en komt dan, gelijktijdig met den inmiddels gehaalden dokter, aan het aangedui de adres. De geneesheer onderzoekt den bewustelooze. Vermoedelijk een hersenschudding, zegt hij. Waar komt die jongen vandaan? Als hem wordt duidelijk gemaakt, dat de wo ning zoo dicht bij is, geeft hij verlof om den bewustelooze voorzichtig daarheen te dragen. Zoo komt dan ook deze patiënt liet rampspoedige gezin weer binnen. Gelukkig is Moeder Verdonk weel beter en kan den dokter helpen. Na een half uurtje slaat ook Wim de oogen op, om ze echter aanstonds weer te sluiten. De dokter schrijft hem absolute rust voor. En pa Verdonk?' De dokter acht dringend noodig, dat ook deze zich te bed begeeft. In den loop van den dag zal hij nog eens komen kijken. Toen de dokter terug kwam lag Wim Verdonk in een rustigen slui mer, maar Pa Ver donk had hooge koorts. Vermoedelijk longontsteking, meende de geneesheer. In het huis van de Verdonks is de daarop gevolgde drie weken veel ge weend en gebeden. Wim bleef klagen over hoofdpijn, maar ging overigens goed vooruit, maar de Vader maakte een heel ernstige crisis door. Den Tweeden Kerstdag zeide dokter bij zijn derde bezoek: Gelukkig er is verandering ten goede. De daarop volgende dagen ging de zieke gestadig vooruit. Zoo brak de laatste December, de Oudejaarsavond, aan. In de voorkamer, die als ziekenka mer was ingericht, lag Ta Verdonk in het groote ledikant. Daar in Pa's leunstoel zat Wim. Moeder en Jan hadden op de divan naast het led kant plaats genomen. Niek zat aan de ta fel met de kin op z'n handen geleund. gen, clan kunnen wij- zeggen, dat heel hard en heel luid soms op de poort ge klopt is. Dat meermalen onze vestingwer ken dreunden van de saluutschoten en onze straten weerklonken van luid vreug debetoon. Vermeldden wij aldus het heuglijk feit, dat onze Kroonprinses op 18-jarigen leef tijd eenigszins van uit de verborgen sfeer van het Koninklijk Hof, in het openbare leven zich vertoont, voor Leiden,heeft dit bovendien dit bijzondere gevolg, dat zij als studente aan de Academie is inge schreven om hier haar studie te voltooien. Nam zij Leiden al niet als woonplaats, niettemin komt zij schier dagelijks, hier en neemt als gewoon lid van het corps vrouwelijke studenten aan het leven deel. Was de laatste dag van 1926 een af- scheidsdag van Burgemeester de Gijse- laar, begin 1927 mochten wij den nieuw- benoemden burgemeester begroeten. Het schijnt wel. of de populariteit als een pro fetenmantel de Leitlsche burgemeesters van den een op den ander volgt. Ook Mr. van de Sande Bakhuyzen kan in dat opzicht van een gelukkig jaar spreken. Zienderoogen komt de burgerij sympa thieker te staan tégenover den nieuwen magistraat. Volgen we verder de rij van de jubilee- rende voorname persoonlijkheden, dan vinden wij de predikanten Beekenkamp en Hartwigsen' bij wier jubileum bleek, dat zij niet alleen' in den intiemen kring dien ieder hunner om zich verzamelde, maar in Wijden kring de sympathie ver wierven. Voorts wisselden de predikanten Goed hard Leiden met Zeist en Méeter Loosdui- uen met Leiden. Op kerkelijk terrein zagen we voorts nog de verbouw van de kerk der Chr. Ge ref. gemeente en de verlichting van de twee groote kerken. Had aan het gymnasium een verwisse ling van rector plaats, doordat Dr. Bever- sen deze onderwijsinrichting verliet, ook aan de Chr. H.B.S. kwam verandering in de leiding, doordat Dr. MeijeriDg die rec tor van het Bandoengsche Chr. Lyceum werd, werd opgevolgd door Dr. van Andel. Wegens aftreden van den oud-minister de Waal Malefijt, als burgemeester van Katwijk, ging een ander groot Leidenaar Mr. ScLokking, de leider der Chr. Hist. Unie, in zijn plaats naai- Katwijk. Daardoor kwam de heer Schokking, hoe wel no. 1 op de lijst der Chr. Hist. Unie, voor den gemeenteraad, toch niet in den Baad. Bij de verkiezingen voor den Raad mocht de rechterzijde, met twee leden ver sterkt, in den nieuwen raad terugkeeren. Doordat twee partijen geheel wegvielen, en de Vrijz. Dem. van 2 op 1 zetel terug gingen, kwam de scheidingslijn tusschen vereenigd rechts en de Soc. Dem. scherper uit. Het gevolg bleef niet uit, zoodat wij reeds enkele keeren een scherpen stHjd zagen. Van den politieken strijd naar de nieu we formatie van het college van Dag. Bestuur is slechts één stap. Ook hier van de drie wethouders slechts één zetel- be stendigd, die door de weigering der S.D. A.P. aan den Vrijheidsbond bleef. Naar het zich laat aanzien is bij een versterk te rechterzijde, met een verjongd college, een krachtiger bestuur dan het vorige vermocht te geven, te verwachten. Zoodra het jaar vvegvliedt verdwijnt ook de Directeur der Gemeentewerken van het tooneel en schuift een opvolgende kracht van onderen op in zijn plaats. Het ingebruiknemen van het nieuwe po litiebureau en het gereedkomen van het ruime kaasmarktterrein waren wel de voornaamste gebeurtenissen op het gebied van gemeentewerken en gebouwen. Ver der sluiten we het jaar met blijde hoop opde lang verbeide uitbreidingsplan nen, de spoedige aanvang van den aan leg van den Leidschen Hout, de verbete ring van den spoorweg-overgang Rljnsbur- gervveg, de demping van het Levendaal en andere grachten, de nieuwe veemarkt..-., enz. enz. Moeder had voor een heerlijke ketel chocolade gezorgd en tr waren taart jes gehaald. Toen, zoo in dien kuiselijken kring kreeg Moeder het te kwaad. Tranen biggelden langs haar wangen. Ook Jan kon zich niet bedwingen, terwijl ook Nieks hoofd steeds dieper boog. Wim zei niets, hij schoof onrustig heen en weer, tot hij eindelijk in he vig snikken uitbarstte. Eindelijk bracht hij er met moeite uit: Vader'twasmijn.,.. schuld. Ik., ben., blij., dat ik., ge legenheid heb., om het U te., vragen wilt Umijvergeven Dat was ook voor Vader te veel. Heete tranen rolden ook over zijn wangen. Het duurde eenige oogen- blikken voor hij zijn zoon kon ant; woorden. Eindelijk kon hij zich. be- heerschen en sprak hij: Ja jongen ik heb je reeds vergeven. Maar ik heb niet alleen joil vergeven, ik heb ook zelf vergeving gevonden voor de-Zon de die ik als vader bedreef. Het was niet geheel ten onrechte, al was het zondig in jou mond om het zóó te zeggen, dat ik je treiterde. Kinderen, lieve vrouw! ik vraag jullie vergiffe nis. Maar ook vraag ik om voortaan mij in litfde te wijzen op fouten. Groo- tere kinderen moeten onderdanig blijven, maar kunnen ook van God ge roepen worden om hun ouders op te kortkomingen te wijzer». God heeft ons door diepe wegen geleid, maar ons niet los gelaten, integendeel ons op het rechte pad gevoerd. Op dien Oudejaarsavond droeg Ver donk de nooden van zijn gezin aan Gods Vadertrouw op, beleed namens allen de zonden, die bedreven waren, maar smeekte ook om leiding voor ieder iri 't bijzonder en om leiding in het samenleven in 't gezin. Toen hij het amen uitsprak sloeg de klok haar twaalf slagen. Het nieuwe jaar brak aan. Het was een gezegend Nieuwjaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 13