overblijfselen van vijf badaks aantrof. Vier er van waren zijns inziens be slist geen natuurlijken dood gestorven bij het vijfde dier kon dat wel het ge val zijn. Van de inlanders, in den omtrek wonende, vernam hij, dat de vier rhi- nocerossen inderdaad het slachtoffer waren van verboden jacht. De admini strateur van een der naburige onder nemingen had op de beesten gescho ten en ze zwaar verwond, waarna ze zich tot aan de kali hadden voortge sleept, om daar hun einde te vinden. Nu zijn rhinocerossen zeer zeldzame dieren reden, waarom de jacht er op geheel verboden is Het was daar om, dat de heer V. het geval aan de betrokken wedana rapporteerde. Naar raming is thans aan Garoet's Zuidkust slechts een drietal badaks overgebleven, meldt het A. I. D. CHINEESCHE IMMIGRANTEN. Met de immigratie van Chineezen gaat het weer bijzonder druk, schrijft het Soer. Hbld. De laatste dagen kwamen alleen te Soerabaia met drie schepen niet min der dan 400 Chineesche immigranten binnen. Zij werden alleen scherp onderzocht want het is meermalen gebleken, dat er minder gewenschte gasten onder schuilen. Toch voldoet het meeren- deel aan de gestelde bepalingen, zoo-, dat hun een toelatingskaart moet wor den uitgereikt. Het blijkt, dat de lust in China om te immigreeren naar Nederlandsch- Indië nog steeds niet aan het vermin deren is. integendeel; er valt nog al tijd een stijging der immigratiecijfers te constateeren. APOTHEKERS-ZONDAGSRUST De apothekers op Curasao zijn met de Zondagssluiting begonnen. Het blad La Cruz dringt op een Zondags wet aan, waar alle winkeliers onder zullen vallen. De Amigoe steunt het denkbeeld. DE BATAVIASCHE JEUGD. De criminaliteit onder de Batavia- sche jeugd neemt, naar wij in het Bat. Nbld lezen, schrikbarende afmetingen aan. Nauwelijks was de politie er eenigen tijd geleden in geslaagd de bende van Europeesrhe srhoojongens, bijge naamd „de Zwarte Raaf" te ontmaske ren, of een tweede coöperatie, ditmaal bestaande uit een Europeeschen, een Chineeschen en een Inlandschen jon gen. werd ontdekt. Thans is de recherche weer een nieuwe bende zwarte raven op het spoor gekomen, dóórdat een inland schen jongen van een jaar of tien op heeterdaad betrapt werd bij ret ste len van een fietslamp. Dit jongmensch bekende, deel uit te maken van een troep inlandsche knapen die allerlei diefstallen zou den gepleegd hebben. Zoo moeten zij in een voorgalerij tot drie maal toe de electrische peren weggehaald heb ben. Nauwelijks hadden de bewoners andere peren aangeschaft, of de heer tjes kwamen terug om een nieuwen buit. UIT DE OMGEVING. ALPBEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Geb r.n: Adn ata, d.v. M. Ossevoort en M. A. M. l 0l n a: Jchannes z.v. P. van Asselt ea A. van Leejwsn; Cornelia d.v. G. Kwakerna k en A. van Zwietsn; Jaco bus Antcnius z v H. VV. de Wit en 'lh. M. Lt avth f; El sabeth d.v. A. J. de Kwaasterict cn AI. BLmxea; Su- sanna, d.v. Ii. Galenkamp en E. Rot teveel; 'ihecd.jrus Antonius z.v. Th. A. de Groet en C. van Esmond; Janni^je d.v. L. Verdüjjn en L. van den Berg. Gehuwu: C. Duiser jm. 26 j. en M. Hozee jd. 23 j.; J. H. Mohr jm. 43 j. ea A. G. Heenk j. 38 j. OverledenJ. C. van der Krogt id. So j.; D. Schaap echtgen. vanu de Graaf 73 j.; Levenloos aangege- en z.v. AL J. M. Alarkx en J. Th. B. Al. Wubbels; C. P. v. d. Ent Braat wed. van W. A. Wolmerstett 69 j. oseil. te Leiden. Ingekomen van: Zwamnnerdam, L. van der Lede, Vinkebuurt 68; Delft, C. J. Berkien, Raadhuisstr. 135; Ze- \enhuizen, Al. van der Spek, echtgen. \an B. van der Lee, Oostkanaalweg 7; Be Lier, G. van den Boom, brooia bakkersknecht, Burg. Btoeimstr. 5; Bos koop, A. Ramp e.i gez., boomkw., Otweg 11; Reeavvqk, J. de Jong en gez., arb., Groeneweg 17; Ter Aar, M. den Bleker en gez., koopmam Gene. J str. 31; yWoubrugge, If. J. Kooïl-l ei, ens tb.. Hooftstr. 67;Zwam- merdam, A. C. J/ansen en gez., smids knecht, van Boktselaerstr. 7 a. Vertrokken .'naar: Boskoop, E. H. de Voogd; Bodegraven, H. van dei Nagel en ge.z., arb.; Bodegraven, J. P. A. P. Blonk en gez., loodg.; Uit hoorn, D. H. van Amerongen, win- kelbed.; L/eiden, Utrechtsche Jaagpad 107, J. Mulder en gez., koopman; Am- sterdam^ Zeedijk 85 bis, G. Koopman en gezi/a, schipper; Haarlemmermeer M. Hoïee. BÖ UIIG RA VEN. Burgerlijke stand. Geboren: An na Maria d.v. H. A. Hietbrink en H. B. Dirkse; Antje Dirkje d.v. H. Al Stouthart en AL Vermeulen; Gerardn d.v. J. van Galen en A. H. Goes. Ingekomen van: Zegveld, M. C. van Dam, bcerenkn.; Snelrewaard, J. Werk hoven, dienstb.; Alphen a. d. Rijn, J. P. A. P. Blonk en gez., loodg.; Zwam juerdam, M. van der Hooft, Apoth.ass Leiden, C. H. Kompier, slagersknecht, Nieuwkoop, T. de Zeeuw, dienstb.; Ab coudeProostdij, J. Bolander; Lis&e, iv. 3ionkt 1dienstb.; Lisse^ Wieidi. C. MM en gez.; Papekop, C. van Harten arb. Vertrokken naar: Veldhuizen, T. Kam- pert, dienstb.; Barneveld, G. Kam port en gez., arb.; Hillegom, P. van der Veer, Bouwk. Opz.; Amsterdam, A. Deens: Reeuwijk, G. van der Berg, dienstbode. BOSKOOP. Door de kinderen der Mulo- School, Zijdeweg, is in een varkentje in de gang der school geplaatst f 21,50 voor „Maas en Waal geworpen. Voorwaar een mooi resultaat. De dames en hoeren, die zich er mede belast hebben, om aan de kantoren hier ter plaatse kinderpost zegels en kinderbriefkaarben ten ver koop aan te bieden, hebh^n zich we- (derom in een flink succes mogen verheugen. Verkocht werden: 927 ze gels van 4 ct., 1796 zegels van 8 ct.. 1453 zegels van 11 ct., 767 ze gels van 18 ct. een 12 stel brief - kaarten van 35 ct., tot eed totaal bedrag van f482,85, waarvan dus ongeveer f 150,— ten goede komt aan instellingen voor het hulpbehoe vende kind. De heer C. Hoogendoorn Czn. alhier, heeft namens H. M. de Konin gin een dankbetuiging ontvangen voor de toegezonden hulst met bes. 27 December was het 40 jaar geleden dat de heer H. Stooiqes, thans cultuurchef, als 16-jarige jon gen in dienst trad bjj de fa. C. B. v. Nes en Zonen. De heer Slootjes heeft een belang rijke taak volbracht voor de Bos- koopsche culturen, vooral ook in het veredelen enz. van nieuwe Rhodo idendrens. Omdat de zoon van den heer Slootjes thans nog in Engeland vertoeft, zal dit feit op 11 Januari us. feestelijk herdacht worden. Het zal den jubilaris, die in de kweekers- wereld uitstekend bekend is, niet aan belangstelling ontbreken. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichtingen te bekomen: 2 paren dameskousen, portemonnale met inhoud, jongesnsbril. TER AAR. Burg. Stand. Bevallen: W. v. d. Hoorn, geb. Keijzer, D; R. A. Kints, geb. Hoogervorst, D. HAZERSWOUDE. -Burgerlijke sLand. Bevallen: J. Quartel geb. Hogewoning, d AI. AL Straver geb. Zandbergen, d.; r. G. de Vogel geb. de Graaf, d. Overleden: AI. G. Keijjn 2 j. d.v. W. Kleyn en G. H. Kompier; J. ten Brink 96 j. wedn. van M. Jongbloed KOUDEKERK. Tweeden Kerstdag, 's middags te 3 uur, had de Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool in de Ned. Herv. Kerk laats, oo- der leiding van Ds. Israël, die ook de Kerstgeschiedenis vertelde. Mej. "Vlasveld deed verschillende leerlingen profetien en de Kerstge schiedenis opzeggen. Ouderling v. d Stèrre, sedert een jaar aan de Zon dagsschool verbonden, en mej. N. v. Zieverde onthaalden de kinderen •en belangstellenden op een boeiend en leerzaam verhaal. Do kinderen zon gen heel aardig verschillende Kerstiio ueren, en werden ruimschuots getrao teerd. De organist zorgde voor af wisseling door zijn orgelspel. Het feest in ae heerlijk verwarm de en electrisch verLchte kerk droeg een aangenaam karakter en had een vlot verloop. De kinderen ontvin^n ten slotte hun cadeaux en keerden voldaan huiswaarts. Te 5.15 uur be hoorde alles weer tot net ver.eden Ook dit feest, voor het laatst door Ds. israél geleid, mag uitstekend ge slaagd heeten. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke stand. Gsboren: d.v G. Geerlings en P. Kortekaas- z.v. R P. W. de Groot en A. AI. Ruigrok, d.v. A. v. d. Niet en J. D. Vlieland; z.v. P. C. Reuvekamp en G. J. Vogt; z.v P. van dei* Aar en AI. E. van Rooijen z.v. J. Jansen en M. G. van Veelen Ondertrouwd: Leonardus A. Duiven voorde 25 j. en Geertruida M. van Déden 25 j. Overleden: Comelis A. A. van der Burg 67 j. te Schiedam; Jacobus M. van den Hooven 80 j. te 's-Graven- hage; Catharina A. Kokkelkoren 34 j echtgen. van Nicolaas Du ij vemvoorde; Hubertha Johanna Koster 1 jaar. NOORDWIJK AAN ZEE. De Chr. Meisjesvereen. „Tabi- tha" heeft haar iaarlqksche uitdoeling van goederen gehouden. Er werden 85 stuks uitgedeeld, welke in hartel ij ken dank werden ontvangen. Een woord van dank voor het werk van deze vereen., ook van dezo plaats Als ouderling in de GereLKerk is gekozen de heer Hoekstra en als diakenen de heeren N. Bamhiootm en A. Perfors. De heeren L. v. d. Bent en G. van Rooijen zijn beiden herkozen tot notabel bij de Ned. Herv. Kerk alhier OEGSTGEEST. i Januari a.s. herdenkt de heer E. van Dijk den dag dat hij voor 30 jaar werd aangesteld als timmerman op Endegeest. Hij heeft thans den rang van technisch ambtenaar. Dezen populaire werker zal het dien dog niet aaa belangstelling ontbreken. Op Oudejaarsavond was het steeds de gewoonte de behoeftige ingezetenen te vergasten op kleeding- stukken, en dit werk door Dorcas" was traditioneel geworden. Toen dan ook op 31 Dèc. 1926 de Dorcas- vereeniging op hield te bestaan, werd dit werk voortgezet door de Meis jes vereeniging „Maria Martha". De zer dagen Hebben we kunnen aan schouwen wat deze vereeniging in 1927 heeft gepresteerd om een 40- tal gezinnen gelukkig te kunnen ma ken met dé traditioneels uitdeeling. Het bestuur t.w. mevr. Jansen Schoon hoven, mej. Visser, mej. Vrij en mej. Ter beest met hare leden een woord van dank en warme hulde voor dit werk. Zij, die belangstellen in dit werk kunnen e:-n kijkje ko men nemen, terwijl we de inzame ling \an gelden in Januari bij voor baat warm aanbevelen. SASSENHBIM. Nog even willen we onze lozers herinneren aan de openbare vergade ring der A.R. Kiesversen., die heden avond1 half 8 in „Concordia'' wordt gehouden. Onze streek heeft de laat ste jaren maar al veel de ge volgen ondervonden van de handels politiek die door verschillende vreem de mogendheden wordt toegepast en men gaat steeds sterker gevoelen dat onze regeering ook door een goede handels po litieek onze belangen heeft te beschermen. Laat ieder dus van de gelegenheid gebruik maken om te hooren wat de heer v. d. Heuvel over dit belangrijke onderwerp te zeggen heeft. Alle belangstellenden zijn welkom. Burgerlijke stand. Geboren: Adri anus, z.v. C. J. Schrama en C. En gel; Catharina d.v. G. van Tol en W. van Wieringen. Ondertrouwde Johannes Koele wqn 24 j. en Maart je Oudshoorn 20 j. Overleden: Alida Groenedqk 65 j ■ongehuwd. Gevestigd: P. Staring, Zuilhofstraat 7 van 's-Gravenhage; Al. Jansen, Mo lenstraat 14 van Wijk aan Zee en Duin; mej. A. van Beek, -Hoofdstr. 185 van Lisse; mej. C. J. van der Meer, Bhdorpstr. 9 van Leiden. Vertrokken: mej. AI. H. Koek, van Charbonlaan 4 naar Lisse; J. Vreug idenhil van Zuiderstr. 3 n. Haarlem VOORSCHOTEN. Naar wjj vernemen, zal in de •eerste "week van het nieuwe jaar die actie voor het Uitbreidingsfonds der Vrqe Universiteit beginnen. Wanneer 'een ieder het drievoud van zijn jaarlijkse he contributie als gift-in-eens voor dit fonds geeft,, is er aan den aanslag voldaan. Reeds vier perso nen zijn als lid van de V. U. toe getreden. Het lidmaatschap kost 25 gulden per jaar. In verband met deze actie voor het Geref. Hooger Onderwijs, hoopt Lr. Wielenga op Nieuwjaarsavond óen bidstond hiervoor te Houden. ZEVENHOVEN. Woensdag 4 Januari zal' er v.m. van 89 uur ten huize van den Dokter gelegenheid zijn tot kosteloo ze inenting. ZOETERWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: An tonius Johannes z.v. J. Vaneman en C. Schakenbos; Ida Wilhelmina d.v. A. de Lange en W. H. Hogenldoorn Gehuwd: Gerrit Adriaan Veldhuizen van Zantefl en Anna Sophia Boot. Overleden: Geertruida Anna Dekker 21 j.; Maria Elisabeth Keijer 69 j. Rijnland's Boezemwater staat zoo hoog, als het in geen jaren is geweest. Bij eenige polders staat het water gelijk met de kruin der kade en loopt het op sommige plaatsen over waarin door de polderbewoners zoo veel mogelijk wordt voorzien. Het sein van Rijnland hangt inde molens, daar er niet gemalen mag worden. Op de vanwege de Voorscho- tensche Pluimveeverevn. op 24 en 26 Dec. gehouden Plüinive?tentoonst-Ling zijn door onzen plaatsgenoot denheei Fl. den Hertog, gewonnen 3 ie, 2 2e, 1 3e prijzen, benevens eon eervolk vermelding. Vervolgens had hij ver schillende ©ereprijzen, waaronder de zilveren lauwerkrans voor het hoogste aantal punten. Twaalf inzendingen wa ren door hem gedaan. GEMENGD NIEUWS. De zandverschuiving op de mijn Jolia. Omtrent de zandverschuiving op de mijn Julia wordt nog het volgende gemeld: Het terrein waarover de verzakking heeft plaats gehad, gelijkt een ruine. Het beslaat 50 Meter breedte en 25 M. diepte. In totaal zijn 66 wagons met een locomo tief naar beneden gestort. Het water der Anselderbeek is 1% M. gewassen en staat aan den rand van den oever. Overstrooming heeft nog niet plaats gehad. Overal liggen stapels hout in de groot ste wanorde. Men is bezig de locomotief die er goed afgekomen is, te demonteeren en het hout weg te halen. Het terrein zal weer op dezelfde hoogte gebracht worden met steenen uit de ondergrondsche wer ken der mijn Julia. Het werk zal wel meer dan een maand duren, temeer, nu hjet door de vorst be moeilijkt wordt. Da schade loopt in de duizenden. Door een auto overreden en gedood. Te Zeeland bij Grave is de 10-jarige R. H. door een auto ovarreden en zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, aan de gevolgen overleden. Mishandeling. Gisternacht is naar 't ziekenhuis te Assen vervoerd H. P. te Hooger-Smilde, die aldaar door onbeken de daders op -ergerlijke wijze is mishan deld. De toestand van P. is zeer ernstig. Valsch bankbiljet. Door de politie te Gouda is in. beslag genomen een valsch bankbiljet van 20, door een kassier-be ambte bij eêrn inwoner dezer gemeente ont vangen. Het vaJ^che biljet bleek te bestaan uit twee op -elkander geplakte helften van een uitkaaipsel uit de courant. Inbraak. Gisternacht is ingebroken in het pakhuis van den heer S. de W. te Doetinchem. Een partij huiden en vellen ter waarde van eenige duizenden guldens wordt vermist. Elk spoor van de daders ontbreekt. Mr. H. J. Bunschoten vermist. Sinds 25 December, des namiddags 5 uur, wordt te Nijmegen vermist mr. H. J. Bunschoten oud 49 jaar. griffier van het kantonge recht te Schagen. Hij werd te Nijmegen verpleegd en men vreest, dat hem een ongeluk is overkomen. Het signalement luid: lang 1.70 M„ nor maal gebouwd, glad geschoren, donker blond haar, in het midden gescheiden, van voren iets dunner, gekleed in een lichtbruin pak, lichte bruine loden over jas, grijze slappe hoed en vermoedelijk zwarte schoenen. De commissaris van politie te Nijme gen verzoekt zijn opsporing. Een beloo ning van 100 is uitgeloofd. Koeien, door electrischen stroom gedood. Dinsdagmorgen omstreeks halfelf stierf te Woensel bij den landbouwer ,J d. Vel den in de Wienselschestraat hij Eindho ven een koe plotseling zonder voorafgaan de ziekteverschijnselen te vertoonen. Ook de dierenarts kon aan het geslach te dier geen teekenen vinden die wezen op een bepaalde ziekte. In het begin van den avond stierf echter weer een koe en nu in het bijzijn van den eigenaar en en kele andere personen. De verschijnselen der ziekte waren zoo zonderling, dat in allerijl de dierenarts ontboden werd. De ze, de heer H. A. Pulles en zijn assistent, dierenarts van der Graaf, waren spoedig aanwezig, doch vonden de koe reeds dood. Terwijl zij nog bezig waren met het on derzoek der overige koeien, werd -onver wacht het raadsel opgelost. Onder een hevig gebrul begonnen de overige 9 koeien plotseling te vallen en te springen, zoodat er groote consterna tie in den stal ontstond. Dit duurde onge veer een minuut; daarna werden de die ren weer direct klam en bleek, er weer een stervende te zijn, die ook inderdaad in enkele minuten dood was. Het was nu duidelijk, dat er een elec- trische stroom -door de dieren was ge gaan. Hoe dit mogelijk geweest is, is nog niet opgehelderd. Wel was er een storing in de stalverlichting, doch hoe de elec- trische stroom op de ijzeren stalpalen, waaraan de koeien door middel van een ijzeren ketting om den hals vastgebonden staan, gekomen is, is nog niet verklaarn. Het mag een wonder genoemd worden, dat hierbij geen menschenlevens te betreu ren zijn, daar verschillende personen in directe aanraking met de dieren waren, vlak voor de laatste stroom er door ging. Vooral de dierenartsen hebben groot ge vaar geloopen. Het ijs. De ijsbanen te Groningen zijn gisteren weer geopend. Ook in de provin cie wordt weer druk schaatsgereden. Er zijn reeds vele wedstrijden aangekondigd. De scheepvaart in de provincie Gronin gen ligt weer geheel stil. Slechts het Eems kanaal naar Delfzijl is nog voor stoom- en motorschepen bevaarbaar. De stoombootdiensten op Amsterdam en Rotterdam zijn gisteren hervat, echter, wegens het drijfijs, nog niet j/er de Zuit derzee, maar binnendoor, via Utrecht. Locomotief omgekanteld. De locomo tief van de stoomtram BreskenMalde- ghem is gistermorgen nabij Oostburg ten gevolge van de sneeuw uit de rails geloo pen en omgeslagen. De machinist werd gewond. De diefstallen in Heerlen. Bij de po litie te Nijmegen vervoegde zich zekere T. uit Heerlen. Hij bleek wegens verschil lende diefstallen in Limburg gepleegd, veroordeeld te zijn tot 6 maanden gevan genisstraf. T. werd dan ook overgebracht naar Arnhem. Land- en Tuinbouw. DE POSITIE VAN RIJKSZUIVEL" CONSULENTEN. Het Officieel Orgaan van den F. N. Z. vermeldt het volgend schrijven van den Alin. van Binnenlandsch© Zaken en Landbouw aan de Rijks- zuivelconsulenten „In verband met hetgeen in den liaatsten tijd te dien opzichte naar voren is gekomen, heb ik de eer uw« •aandacht te vestigen op het navol gende. Mij stellende op het standpunt, dat de ambtenaren van den Rijksvoorlich tingsdienst geheel vrij moeten blijven om hunne deskundigs adviezen te kunnen geven aan degenen die er om verzoeken, onverschillig tot welke richting of vereeniging deze laatsten behcoren, ben ik van meening, dat daarmede gepaard moet gaan een .oordeelkundig optreden ten opzichte van bijzondere omstandigheden, wel- ke zich in hunnen ambtskring kun- nen voordoen. Hiermede wordt door mrj in het .oog gevat de nooidizakelijkHeid, dat elke wrijving of moeilijkheid met or ganisaties, met har© instellingen en hare ambtenaren met u op een zelfde gebied werkzaam zorgvul dig wordt ontweken terwijl zelfs de schijn van eenig ingrijpen uwerzijds in ae bemoeienissen van gemelde or ganisaties, is te vermijden. Ik ben overtuigd' dat door u in dezen miet de nooaige tact zal wor den opgetreden, hetgeen ik eveneens van de zijde van vorenbedoelde orga nisaties mag verwachten. Aldus zuUen de belangen, waarvoor u werkzaam zijt, op de beste wijze kunnen worden gediend". RADIO. Twee millioen radio-luisteraars. Bij de feestelijke in dienst stelling van Het nieuwe draadlooze omroop- station Zees en (bij BiearlgnJ heeft staats secre '.aui Dr. Feycr b .vnd gisteren me gedee d, dat het aaétil lust-raars 1. jjui.schla: d reeds meer dan tweern'.; licen bedraagt. Het hoogste radio-station ter wereld. Naar beweerd wo.d moet zichdi: station bevinden in de Pyrineën. Het is ee.i leider m.'t slechts 500 Watt crr.ergie, werkend op ten golflengte van j>oo AL Hij wordt hooidzakelqk gebruikt voor het driemaal daags uit zenden van weerberichten. Niettegen staande zijn geringe zenden erg ie. moeti toch dit station in een omtrex van 500 K.M. nog goed op den luidspre ker te nemen zijn. Het omroepstation Keulen. Daar liet in de bedoeling ligt, het radio-station te Keulen zoo spoedig mogelijk in het bedrijf te stellen, zijn de masten, welke de antennen dragen provisorisch opgesteld, Zoo spoedig mogelijk zullen daar na deze tijdelijke masten worden ver vangen door houten torens, welke het groote voordeel hebben, dat zij vrij- wel niet absorbeeren van de door de antenne uitgestraalde energie, zulks in tegenstelling met metaal-construc ties. Het is dan ook te verwachten, dat de werkingssfeer van Keulen binnen enkele weken na de opening aanmer kelijk grooter zal worden, daar dan de houten torens in gebruik zullen ge nomen worden. Waar door Telefunken bij den bouw van dit station de nieuwste techni sche verbeteringen zijn toegepast, be looft het ook voor vele Nederlandsche luisteraars een belagrijke aanwinst te worden. Een socialistisch zendstation te Brussel? De N.R.C. correspondent te Brus sel meldt, dat de secretaris der Bel gische Arbeiderspartij, Van Jtoosbroecli samen met een aantal zijner partij- genooten het plan heeft opgevat al daar een zendstation van 2 kilowat sterkte op te richten. Er bestaat reeds een klein zendstation van 300 a 500 watt, in dee lokalen van „La Wallonië", te Luik; dit zou dan waar schijnlijk naar Brussel worden over gebracht. De uitzendingen zouden iederen das plaats hebben, om de beurt in h^ Nederlandsch en in het Fransch. Bij voldoenden steun zou een afzpnderlijï station voor het Ylaamsche land wor den gebouwd. VISSCHERIJBERICHTEN. Gisteren aangekomen aan den rijksaf slag te IJmuiden 9 stoomtrawlers en 1 log ger. De prijzen voor trawlvisch waren: tar bot ƒ25—120, griet 2950, groote schol 24 32, middel schol 24—32, zetschol 30—34, kleine schol 17.50—29, schar 25—26, groote schelvisch 45—47, 12.50—26, gr. gullen 15.50—20, kleine dito 10.50—16, wijting 8 12.50, alles per 50 K.g., groote tong 1.60 1.70, middel tong 1.40—1:70, kleine tong 1.20—1.30 per k.g.; rog per 20 stuks 16—32, vleet per stuk 0.83—2.50, kabeljauw per kist van 125 k.g. 4264„ leng 4, heilbot 2.10 per stuk. De besommingen der haringschepen waren gisteren: IJM 266, stoomlogger met ƒ5608 aan pekelharing. Gisteren kwam te IJmuiden binnen de Duitsche stoomtreiler Neuerfelde P.C. 21 met 3907 besomming. Van de Katwijker haringloggers, waar van de vangsten naar Katwijk werden verscheept kwamen in de haringhaven binnen de KW 56 met 233 kantjes en KW 170 met 170 kantjes pekelharing. Van de IJmuider stoomtreilers kwa men er gisteren 8 aan den afslag. De be sommingen waren: IJM 503 met ƒ2093, IJM 365 met ƒ2221, IJM 5 met ƒ1889. IJM 22 met ƒ3047, IJM 331 met ƒ1561, IJM 201 met ƒ3970, IJM 82 met ƒ5081 én IJM 161 met ƒ2075. S che epstij dingen. HOLLAND— AMEEUKA-LIJN. KINDERDIJK Rott. n. Vaaor. 26 te San Francisco. DINi'ELDIjK Vancr. n. Rott. 24 v. Les Angeles. BEEivIS iErtUlJ K Philadelphia n. Rott 26 1 v.m. 830 m. W. van Valentia. NICI'HERUY 27 v. Rott. te Vancr. RADNORSHIRE Vancr. n. Rott. 26 van Portland (Oj. DRECHTDIJK Rott. n. Vancr. 28 te Colon. EEMdiJK Vancr. n. Rott. p. 28 10 v.m. Startpoint. CARh.GaNSHiRE Taconia n. Rott. 27 te Liverpool. VOJjEnuAuI Rott. n. N.-York p. 27 n.m. Kaap Race. EDAM 28 v. Rott. 11. N.-Orleans. HOLLAND—AFRIK A-LIJN. GIEKERK thr. 25 v. Mozambique. HEEMSKERK 28 v. Rott. n. Hamb. GRIjPSKERK uitr. 25 10.11 v.m. 35 mijl Z.O. van Nitoa. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. TEXEL 28 xan W.-Afrika te Rott. ALGENIB uitr. 27 te Bordeaux. SCHOUWEN 28 v. Hamb. n. Amst, ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG uitr. p. 28 Ouessant. MODJOKERTO 28 v. Rott. te Hamb TAMBORA uitr. 28 van Pt. Said SLAMAT uitr. 28 tee Belawan. BLITAK 28 van Rott. te Batavia. BUITENZORG 28 v. Batavia n. Rott INDRAPOEKA 28 v. Rott. n. Bat. MEDAN thr. 28 te Havre. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". SALABANGKA thr. p. 27 Gibraltar. BAD JA uitr. 25 2.13. n.m. 35 m. O. van Niton. KON. FAKETVAART MIJ. SIBEROET 24. v. Tawao n. Menada

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6