DAG-AGENDA. 17 December 192715 Januari 1928. Museum „De Lakenhal". Tentoonstel ling van Leidsche Topografie, door de Ver. „Oud-Leiden". Sassen helm. Donderdag 29 Dec., 's av. half acht. „Concordia": Openb. Verg. der A.-R. Kiesvereen, Spr. de hr. Chr, v. d. Heuvel, lid der Tweede Ka mer, over „Onze handelspolitiek". Donderdag 29 Dec., "s av 8 uur, $tads gehoorzaal, Gem koor „Sursurn Cor- da", Weinachts-oratorium. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 27 December tot en met Zondag 1 Jan. (Nieuwjaarsdag) waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duys- ter. Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. lederen Woensdagavond 8.309.30, Middelweg 28, Zitting v. h. Bur. v. Aang. en Voorlichting inzake Crediet- verschaffing. RECLAME. SPLINTER MEUBELEN De gemeentebesturen van Medem- blik, Barsingerhorn en Winkel, heb ben medegeedeeld, geen bezwaar te hebben tegen dit plan van voorloopige indeeling, waarmede niet wordt voor- uitgeloopen op de definitieve indee ling, van de afgesloten en drooggeleg de Zuiderzee. BUITENLAND. DE TOESTAND IN CHINA. - Feng op het strijdtooneel. Volgens berichten uit Sjanghai hebben dé militaire autoriteiten alle ter bestrij ding van de communistische troebelen noodige maatregelen genomen. Dinsdag werden 31 communisten ont hoofd. Naar het Nankingsche telegraafagent- schap mededeelt, hebben de troepen van generaal Feng, ten getale van 40.000 man de Gele Rivier overschreden. In de provin cie Tsjili heeft Feng de stad Toananfoe bezet. Maarschalk Tsjang Kai Sjek zou voor nemens zijn, voor informatie-doeleinden naar Kanton te gaan. China en Sovjet-Rusland. Naar uit Moskou gemeld wordt, zou de vertegenwoordiger van het Tass-agent- schap te Sjanghai gearresteerd zijn. Te Ilankau werden de vice-consul Blatz en 'de handelsvertegenwoordiger Mellamet ge vangen genomen. Zij zullen zich voor den krijgsraad te verantwoorden hebben. Het Russische consulaat te Hankau werd platgebrand en het Japansche con sulaat te Tsantscha verwoest. Vier Italiaansche priesters vermoord. Volgens berichten in de Fransche bla den heeft de bisschop van Parma een te legram uit China ontvangen, meldend, dat kort geleden 4 priesters door Chineesche bandieten zijn gedood. Drie andere priesters werden ontvoerd en in de binnenlanden van China in gij zeling gehouden. De namen der vier gedoode priesters worden in het telegram niet genoemd. De drie gevangen genomen geestelijken zijn de paters Numeretti, Tonnetti, en Moraz- zoni. DAUDET GEÏNTERVIEWD. Het einde der republiek nadert. In een interview met Léon Daudet, te Brussel opgenomen en d or „Paris Midi" gepubliceerd, toont de royalis tische leider zich zekerder dan ooit vande aanstaande overwinning der „Action Frangaise". „Ik heb altijd gedacht", zeide hij, „dat de zaak van mijn zoon tot den val der republiek zou leiden, maar se dert veertien dagen denk ik het meer dan ooit". En hij voegde er aan toe, dat hij er zich in Nederland van over tuigd had, dat de financieele politiek van Poincaré een décor is, dat mor genden dag door een zuchtje zal wor den omvergeblazen. DE MOORD TE LOS ANGELES. De moordenaar bekent. Zooals' men weet is het de politie gelukt Edward Hickman te arrestee ren als verdacht van den moord op de 12-jarige Marion Parker te Los An geles.. Bij zijn arrestatie bekende hij het meisje te hebben ontvoerd, maar zei- de dat een ander haar had vermoord. De politie hechtte aan die laatste verklaring niet veel waarde en was overtuigd den moordenaar in handen te hebben. Verscheidene malen heeft men hem aan een streng verhoor onderworpen en tenslotte is hij Dinsdag door de mand-gevallen en bekende hij Hoen de gruweldaden bedreven te ben. Zijn plan was eerst niet geweest het 'meisje te dooden. Hij wilde haar vader alleen maar een losprijs afdwin gend Maar tenslotte kwam hij tot de overtuiging, dat als h., haar levend vrijliet, :zij de zaak zeker zou uitbren gen eb de politie hem te pakken zou krijgen. Dit deed hem de vreeselijke' misdaad begaan. Hij vertelde voorts, dat toen de. poli tie in zijn vertrek een huiszoeking hield, hij aan den overkant van 1e straat had staan kijken en zelfs aan een agent gevraagd had, of hij soms van dienst kon zijn. Daarna was hij bang geworden voor de woede van het publiek, had e«m auto gestolen er was ermee op de vlucht gegaan. Do politie had hij aankomst te T.os Angeles uitvoerige voorzorgsmaatre gelen genomen om den moordenaar tegen het publiek te beschermen, maar de menschen hielden zich kalm. Ilickman zal voor de groote jury te Los Angeles yerschijnen, beschuldigd van ontvoering en moord. Op beide misdrijven staat in Californië de doodstraf. HEVIGE SNEEUWSTORMEN IN BELGIë. Dinsdag hebben over België sneeuw stormen gewoed, van een hevigheid als sedert jaren niet voorgekomen is. Voor het ruïmingswerk de sneeuw ligt hier en daar zelfs een meter hoog moesten militairen gerequireerd worden. De internationale treinen Parijs- Amsterdam en Parijs—Ostende had den veel vertraging. Te Wervick aan de FranschBelgi sche grens is een brug ingestort. Zeer ruw was het weder aan de Belgische kust, waar talrijke schepen op drift geraakten, en S.O.S.-sqinen naar Ostende zonden In de omgeving van Kortrijk is de Leye buiten haar oevers getreden. Men vreest, dat de sneeuw, als zij eenmaal begint te smelten, groote overstroomingen ten gevolge zal heb ben. Door de hevige koude verlaten de Wolven de bosschen in de Ardennen, waar zij hun schuilhoeken hebben. In de provincies Henegouwen werden vele van deze roofdieren neergescho- len. STORM EN KOUDE IN ITALIë. Vloedgolven langs de kust. Naar uit Triëst gemeld wordt, woedt daar sedert gistermorgen een hevige storm, die een snelheid van 90, soms zelfs 120 K.M. per uur bereikte. De schepen, die in de haven voor anker lagen, moesten met extra ka beltouwen worden vastgemeerd. Te Napels is döor een geweldige vloedgolf de Via Caracciolo over een afstand van 300 M. weggeslagen. De kelders van de aan de kust gelegen huizen liepen onder. Ook in Pozzioli veroorzaakte deze vloedgolf veel schade. Ook aan de Italiaansche Riviera. Uit Milaan wordt medegedeeld, dat het ook aan de Italiaansche Riviera buitengewoon koud is. De strenge vorst en de sneeuw h V ben groote schade aangericht. Uitgestrekte bloemenvelden zijn vernield. Tussclien Sovona en Oneglia is de asperge- en artisjokkenoogst vol komen vèrnield. De schade loopt in de millioenen. TOENEMING DER WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. De werkloosheid is in Duitschladn in de eerste helft van December ver der toegenomen. Het aantal ondersteunden steeg van circa 605.000 op 30 Nov. tot 831.000 op 15 Dec., d.i. met 266.000 of 37.4 pet. MIDDELEEUWSCH STADHUIS AFGEBRAND. Te Rüdeslieim aan den Rijn. Uit Rüdesheim aan den Rijn wordt gemeld, dat het mooie, uit de Middel eeuwen dateërende stadhuis vandaag geheel is afgebrand. De brand ont stond door een defect aan de centrale verwarming. Met de grootste moeite konden de beambten nog iets van het archief redden. DE OPGRAVINGEN TE HERCULANUM. Een nieuwe archaeologische vondst. De archeologen hebben aan de Zuid zijde van de oude stad Herculanum een oud partrieiershuis van onge-. woön fraaie architectuur blootgelegd. Verwacht wordt, dat zich in het ge bouw kostbare voorwerpen bevinden. Het gebruik van mechanisch uit- gravingsgereedschap voor archeologi sche doeleinden voor de eerste keer in de geschiedenis. heeft de onder zoekers in staat gesteld binnen enke le maanden ongeveer de helft van het werk te verrichten, dat anders twin tig jaar in beslag nam. KORTE BERICHTEN. Te Londen zijn verleden week volgens officieele opgaven 25 personen aan de griep overleden. In éen maand zjjn er 91 grieppatiënten gestorven In Bulgarije kwam de politie een communistische samenzwering op het spoor. Dinsdag is de officieele verkla ring gepubliceerd, waarin de dood van de uit 39 leden bestaande be manning der Amerikaanse he duikboot S. 4 wordt vastgesteld. De Perzische rendering heelt aan den secretaris-gen' raai van den Vol kenbond een protestnota doen toe komen, - omdat enkele gedeelten van het verdrag tusschen Engeland en Irak de integriteit van den Perzi- schen staat (zouden.) schenden. Te Parijs heeft men uit Moskou vernomen, dat Loenatsjarski sinds hel bestaan van de sovjet-republiek volks commissaris van Onderwijs, Kaniejof als gezant te Rome zal opvolgen. De Belgische koninklijke fami'i is naar. Zwitserland vertrokken, waar zij veertien dagen zal verblijven. Een der machtigste opstande lingenKcofden in NcOrd jrak heeft mt een dertigtal volge ingen een roov r- bende gevormd. Me.i nneni. dat zi~ zich bij de andere opstandige sj-ik, zullen voegen. De K. v. K. van Bremen dringt aan op krachtige niaatreg. len tot u£ weer van de concurrent t van Ant werpen en KuLerdom. De ingebruikneming der nieuwe Geref. Kerk te Hillegom. Interieur der Kerk. Gezicht op Kansel en Orgel. Klokke zeven spreekt Ds. J. v. Herksen J voor een overvolle kerk, met versterkt ac cent, votum en zegen uit, waarna de ge- mtente aanheft Ps. 1501: „Looft God. looft Zijn naam alom". Het orgel vait in met volle zwaarte, eri daarbij kunnen wij bemerken; welk een prachtig instrument wij van de fa. Stan daard ontvangen hebben. Als Schriftgedeelte wordt voorgelezen Efeze 3:1421, vaarna Ds. v. Herksen voorgaat in gebed. Hierna spreekt Z.Eerw; het welkomst woord uit. tot de afgevaardigden, genoo- digden en gemeente. Aanwezig waren B. eri W.: van Hillegom, vertegenwoordigd door de beide wethou ders, Ds. Grolle, 'Ned. Herv. pred. alhier, Ds. Lekkerkerkër, Herv. pred. te Benne- broek, Ds. Gispen, Geref. pred. te Hazers- vvoüde namens de classis Leiden, Ds. Boeijinga van Sassenheïm, Dr. Ruys van Lisse en Ds. Telkamp van Utrecht. Verder afgevaardigden van de Chr. Geref. kerk alhier en van de Gpfef. Kerk te Nieuw- Vennep. Voorts waren a&nwèzig de architect met opzichter en aannemer. Alsnü verkrijgt het woord de heer J. Veldhuizen van Zanten als voorzitter der Bouwcommissie. Spieker werpt eerst een blik in het verleden en gedenkt de zege- ninen, die door menigeen in het oude kerkgebouw zijn genoten. Het was een gezellige kerk; het- is jam mer dat zij oncler sloopershanden moet vallen. Wanneer de.'ouderen om ons, zoo als br. Krösschell ïiög eens terugdenken aan de Zanderijlaan, waar onze eerste kerk gesticht werd, wat nu gebouw „Pa trimonium"' is, dan gunnen wij niet in 't weemoedige eindigen, maar dan "loven en prijzen wij de goede hand Gods .-over ons. Dan danken wij voor den groei-die nu zoo kennelijk openbaar wordt. De eerste kerk bood plaats woor 100 menschen. De eerste vergrooting vond plaats onder Ds. Gro.eneveld, tot 200 zit plaatsen. In'1892,. toen Ds. K. v. d; Wal-de herdersstaf opnam, webd de kerk al we der spoedig te klein.'In 1897 werd de nu oude kerk gesticht met 4U0 zitplaatsen. Nu dacht men er Wel een pooSje af te zijn, inaar wanneer de kerk ,te Lisse niet tot openbaring was gekomen, waaraan wij ongeveer 140 zielen moesten afstaan, wa ren wij al eerder genoodzaakt, geweest tot kerkbouw. Met name ohder de.prediking van onzen tegenwoordigen herder zijn wij steeds groeiende. Spr. geeft een overzicht van de beginperiode van den bouw. In eerste-instantie-meende men te kun nen volstaan met - Vergrooting van het oude kerkgebouw. Teekeningen en sche ma's werden gemaakt en uitgewerkt, doch het - zou veel geld kosten en niet de noodige verbetering geven. Toen werd be sloten tot nieuwbouw. Een bouwcommissie werd in 't leven ge roepen en er werd uitgekeken naar grond voor een nieuwe kerk. Toch werd'de mooi ste plaats nog maar gevonden, waar de oude kerk stond. Het besluit viel om de nieuwe kerk te bouwen waar de oude stond, althans gedeeltelijk. Hiertoe werd het woonhuis naast de kerk, toebehoorende aan de fam. v. d. Linde, en een stukje grond van den heer Hermans gekocht. Nu toog de Bouwcomm. aan 't werk. Een achttal;kerken:werd"be-- zocht en bekeken. De eisch werd gesteld ongeveer 700 zitplaatsen in hét. schip der kerk en dan nog een plaats uitsparen voor een galerij met" 200 plaatsen. Drie architecten, die eik een der be zichtigde kerken gebouwd hadden, wer den uitgenóodigd hun teekehingen en ont werpen te vervaardigen. Om dit weder te kunnen beoordeelen, trad voor de "Bouwcomm. als adviseur op de heer v. d. Kloot Meijburg. liet ontwerp van architect Jos. de Jonge te Rotterdam voldéed het beste, dus vverd aan hem op gedragen dit ontwerp verder- uit te wer ken. De aanbesteding volgde spoedig en de lieer Joh. Kraaij werd de aanïi'èmer, die ons dit prachtige gebouw heeft klaar gemaakt, spr. bracht een woord van dank aan allen, dié hun gaven en krachten én talenten hadden gegeven, Om dit schoone geheel te verkrijgen. Inzonderheid aa'n.de heeren J. Kraaij als aannemer, Singels als opzichter, en Boon als uitvoerder. Verder werd dank gebracht aan de fi nancieele comm. die een zware taak had te vervullen, alsmede aan de orgelcomm., inzonderheid aan den heer Cor de Koning die zich heel wat moeite heeft getroost, 0111 dit prachtige orgel te doen plaatsen. De voorzitter der, Bouweornin. feliciteer de de fa. Standaard te. Schiedam met dit succes. Het damescomité werd warme hulde ge bracht vuui het energieke werken wat zij gedaan heeft, om in een korten tijd de kerk te meubileeren: Dank werd gebracht aan allen, die iets hadden bijgedragen en medegewerkt aan dit schoone geheel. De gemeente werd door spr. vergeleken bij het volk Israël ten tijde van den herbouw.van den Tempel te Jeruzalem. Om de namen der gevers te noemen, van verschillende dingen die gegeven zijn, was niet doenlijk; een uitzondering zou spr. willen maken - met den naam van den gever van het gebrandschilderde raam in de voorgevel. Het stelt voor een burcht, omgeven door kokende golven en bestookt door felle bliksemschichten, als symbool van de kerk van Christus, staan de op de rots der eeuwen. Een oud lid der gemeente had dit ge schonken en die schenker is de heer Joh. Kraaij te Haarlem, die hiervoor hartelijk dank wer^J gebracht. Alsnu werden door spr. aan den voor zitter van den Kerkeraad, Ds. v. Herksen, de sleutels der. kerk overhandigd en de charge gevraagd voor de Bouwcomm. Ds. v. Herksen begint met op te merken dat het hem nog zoo vreemd te moede is, om op zoo n prachtigen kansel te mogen staan, en dit té meer, daar hem zoo maar even een geheel kerkgebouw is overhan digd, waar an hij nu de sleutels iri zijn bezit heeft. Dit Is in het eerste ooganblik een weinig bezwarend, doch ziende op den grooten zegen, die God "aq deze ge meente' schonk, aanvaardt hij met vreug de in het hart dit schoone gebouw en spreekt den wénsch uit, dat dit gebouw nog iu lengte van jaren gebruikt mag worden in dienst van Gód, voor den bouw van Zijn Koninkrijk. Aan de tweede vraag van den voorzit ter der Bouwcomm. kon spr. niet direct voldoen; dé kerkeraad meende te moeten vragen of de Bouwcomm. nog zoo lang intact wilde blijven totdat ook het exte rieur klaar is. De voorzitter -der Bouwcomm..beant- woordt deze vraag bevestigend. Ds. v. Herksen voortgaande, sprak een hartelijk dankwoord aan de gemeente. In zonderheid daar er. gemeenten zijn, die te lijden hebben van de crisis die. jn ónze kerken rondwaart, wij als gemeente van Hillégom eenparig onze schouders nnder dit werk hebberi mogen zetten in liefde en broederzin. v - pe sapjenwerking was uitstekend. En daarvoor zij God hartelijk dank,..tot eer van Zijn Eeuwigen Naam. Nu wordt gezongen Ps. 33 1 en 2. Tij dens dit zingen wordt gecollecteerd voor kerk en armen, niet meer zooals, voor heen met de j lange stokken, maar met zakjes, elk vóórzien van twee handvaten, welke men maar steeds doorgeeft, na dat men zijn gave' daarin geworpen heeft. Alsnu krijgt de organist Cor de Ko ning gelegenheid om het orgel te bespe len. Een tweetal stukken werd ten gehoo- re gebracht, waarbij wij bij vernieuwing het schoone orgel 'konden bewonderen. Thans krijgen de afgevaardigden de ge legenheid het woord te voeren. Allereerst voerde het woord Ds. Gispen van Hazerswbude, namens de classis Lei den. Spr. merkte op, dat hij van het sta tion komende, den Weg had gevraagd naar de nieuwe Geref. Kerk. Nauwelijks had ik de vraag gedaanaldus spr.-of-ik ont dekte in de verte een verlichte toren (wij zerplaten) gelijk een vuurtoren,' en ik, als oud-Scheven.inger, koerste er direct op aan.Spr. feliciteert den kerkeraad en ge meente 'namens de classis en zegt, dat dit gebouw zijn stoutste verwachtingen heeft overtroffen. Hij sprak den wensch uit, dat in dit onbeweeglijke gebouw door Ds. v. Herksen het onbeweeglijk woord mag worden verkondigd, opdat dit gebouw voor een ieder, die gelooft een voorportaal des hemels mag worden. Dr. Ruys van Lisse spreekt namens de genabuurde kei-ken.. Spr. herinnert aan het Schriftwoord: Weest blijde ...met-de blijden. Toch kon spr. niet nalaten "een blik achterwaarts te werpen en de tegenstelling te opperen: Weent met de weenenden. Hierbij her dacht spr. het overlijden van Ds.K. v. d. Wal en herdacht den. lijkdienst, die des tijds in het oude-kerkgebouw werd gehou den. Wat een contrast, wat een verschilI Nu feest vieren in. een nieuwe kerk en nieuwen tempel. Spr; -wijst' in dit ver band heen naar den Eeuwigen Tempel, waarvan Jezus Christus de uiterste hoek steen is. Spr. eindigt met denwensch, dat allen, die hier nu aanwezig zijn, levende stee- nen mogen zijn of worden van den Eeu wigen Tempe' Ds. Boeijinga spréékt namens zijn ker keraad en zegt dat tooals er verband be skuit tusschen de kerken in de Rijnstreek zoo bestaat er ook verband tusschen die in de Bollenstreek. Het treft spr., dat dezt kérk in gebruik genomen werd tusscliei. Kerstfeest en Nieuwjaar en zegt, dat wi| te midden van al deze zegeningen mogei. bedenken, dat ook hiervoor Jezus arm geworden i.s, om ons dat t.e schenken. Dat als geestelijke vrucht van Jezus kribbe en kruis, het ons goed moge zijn in dit voorhof des Heeren, opdat God bi. ons wone en wij bij Hem. Ds. Lekkerkerker, Ned.. I-Ierv. pred. tt Bennebroek, feliciteert Ds. v. Herksen met zijn kerkeraad, met dit schoone ge bouw. Spr. denkt aan de woorden, waar over hij mét Kerstmis gesproken heeft, n.l. Ps. 118: Dit is de dag dien de IJeero gemaakt heeft. Laat ieder vanavond den Heere danken, dat Hij ons dit schoone gebouw geschonken heeft. Ds. Grolle, Herv. pred. alhier spreekt zijn dank uit voor de uitnoodiging om hierbij tegenwoordig te mogen zijn en spreekt namens den raad zijner kerk een hartelijken gelukwensch uit. Het is zoo noodig, zegt spr., dat alle Christenen, zoo veel als mogelijk, samenwerken. Dat is niet altijd mogelijk, zegt spr.; de tijden wiselen, alles wisselt, het oude gaat voor bij, het is al vergankelijk, ook dit prach tige gebouw, maar de onwankelbare Eeu wigheid blijft. Het oude gaat voorbij en bet wordt alles nieuw. Spr. eindigt met de woorden van den Apostel: „Indien iemand in Christus Jezus is, die is een nieuw schepsel, al 't oude is voorbijge gaan, het is alles nieuw geworden. Nu kreeg de architect, de heer Jos. de Jonge van Rotterdam het woord. Spr. had niet gedacht het woord hier te voeren, Achtte Ds. v. Herksen het al een wei nig benauwend op dezen kansel te staan, voor bem des te meer. In de destijds ge houden ledenvergadering heeft spreker gesproken en alles toegelicht, dus heeft hij hier weinig te zeggen. Deze gelegenheid wil hij benutten om den voorz. der Bouw comm. en ook den voorz. van den kerke raad te danken voor de waardeerende woorden aan zijn adres en dat van zijn opzichter, den heer Singels, gesproken. Toch spijt het hem, dat hij deze waar deerende woorden voor een groot deel moet retourneeren aan degenen die ze ge sproken hébben, want hoe zou spr. zulk een werk tot stand hebben kunnen bren gen zonder zoo'n kerkeraad en Bouwcom missie? Spr. brengt inzonderheid dank aan den aannemer, Joh. Kraaij, met wie het een genot was, samen te werken. Maar laat ons, aldus besluit spr., niet vergeten de dank te brengen aan Hem, die alle gaven en krachten geeft. De voorzitter der Bouwcomm., de heer Veldhuizen van Zanten, beantwoordt de predikanten afgevaardigden en dankt bun voor de kernachtige woorden, die zij ge sproken Rebben in verband met de zicht bare zegeningen onzes Gods. De organist krijgt nu gelegenheid voor de tweedet maal het orgel te bespelen. Ds. ,v. Herksen deelt mede, dat he't pro gramma gewijzigd is en de heer de Ko ning zal spelen inplaats van 't aangege- vene op het programma, Ps.-26:8, Impro visatie. Hierna beklimt Ds. v. Herksen den kan sel tot het, houden zijner predikatie. 'Spr. kiest als tekst uit het voorgelezen® Schrifged. Et'. 3:20 en 21: „Hem nu, die machtig is. meer dan overvloedig; te doen alwat wij bidden of denken, naar de kracht .die in-ons werkt, Ilem zeg ik, zij de heerlijkheid in de gemeente door Christus Jezus, in alle eeuwigheid. Amen. Spr. - beluistert in dit tekstwoord de hoogste spanning van aanbidding. Als hoofdgedachte ontwikkelt spr. „Ilem zij de heerlijkheid". In een schoone rede brengt spr. naar voren, dat de gemeente zich niet verhoo- 1 vaardige.,'maar Gode alléén de eer moge geven. Hem jzjij de heerlijkheid. In hetgeen nu gebeurt, ziet spreker de vrucht van 't «w-erken. van zijn onvergelijkelijken voor ganger-Ds. v. d. Wal. Hem-zij-de heerlijkheid is als het ware een drang tot expansie, om te werken tot Zijn eer. Ds. v. Herksen eindigt met een ootmoe dig dankgebed, waarna staande gezongen wordt Ps. 75 1. Ds. v. Herksen legt de zegen op de ge meente, waarna ieder dankbaar huis waarts keerde. De genoodigden werden verzocht te blij ven om de bijbouwen te bezichtigen en een kop koffie te drinken en de geschen ken te bezichtigen. HILLEGOM. - Gemeenteraadsvergadering op morgenmiddag te 1.45 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Beëdiging plaatsvervangend ge meenteontvanger H. J. Lycklama. 3. Benoeming boventallig onderwij zeres aan de openbare school voor U10- 4. Wijziging der motor- en rijwiel- verordening. 5. Adres C. P. Bergers inzake bios coopvoorstellingen op Zondag. 6. Verzoek Gewestelijke Landstorm- commjssie :Zuid-Holland West. 7.. Verzoek der Kon. Ned. .Po- llitiehond v ere eniging om toetreding _ch 1 gemeente als begunstiger. S. Vaststelling rooilijn oostelijk ge deelte -van de Haarl.straat Van de Oosteinderbrug tot aan de grens der gemeente Bennebroek. 9. Benoeming 4 lelden Commissie voor het Gasbedrijf. 10. Benoeming 2 leiden Commissie voor het Waterteidingbedrijf 11. Benoeming 4 leden GommissV voor 'de Bad- en Zweminrichting. 12. Benoeming 1 lidi van het Bur gerlijk Armbestuur. 13. Benoeming 2 leden Commissii van toezicht op het lager-onderwijs. 14. Benoeming 2 leden en 2 pi a s- verv. leden Scheidsgerecht Vv-r.:l.c- (denreglemeiit. 15. Electrificatie Oosteinde. 10. Verzoeken plaatsen hekken \u.,r de rooilijn Looeterwog. II van D. v.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2