UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. De Kerstfeestviering met de kin Ideren van tie Ned. Herv. Zondags school', hald Maandagavond, den 2en Kerstdag in kle Ned. Herv. Kerk plaats De leiding was bq den heer S. Huis taan. De heer N. v. d. Bosch Sr, opende op gebruikelijke wijze het sa menzon, waarop door hem een ope- Iningswooid werd gesproken. Door den heer Jac. van Beek werd de Kerstgeschiedenis aan de kinde ren vertelt, en door Ds. Luuringeen Kerstverhaal gereciteerd. Een dames- koor_ zong eenige Kerstliederen en de leerlingen ontvingen versnaperingen. Door Ds. Luuring werd tot de leer 32ngen, die de Zondagsschool gaaD verlaten, een afscheidswoord gericht Nadat gezongen was Ps. 150:1, eindigde ae heer S. Huisman met dankgebed. Onder leiding van Ds. Gispen werd in het lokaal achter de Gerei Kerk, een gemeen te vergadering ge houden, die door vele belangstellen- den werd bijgewoond. De heer C. de Gelder gaf een in leiding over: „De Kerk en het So ciale leven", en behandelde de vra- fen: Heeft de Kerk een roeping if et sociale leven; en welke? Door den heer Y. Bol werd be handeld: „Het geestelijk leven in dec boezem van ons Kerkelijk leven". Spr stond eerst stil bij: Het verbandtus schen geestelijk en kerkelijk leven, om vervolgens de vraag te beantwoor den: Hoe staat het met het geeste lijk leven in den boezem van het kerkelijk leven". Op aè behandeling van beide onder werpen volgde een leerzame bespre king. De heer Y. Bol ging voor in dankgebed. Gemeenteraad. Gistei e2m:rgv-n \ergaderde de Raad Idezer gemeente. Vocrz. de Burgem de heer J. v. d. Meulen. Uitgezon derd de heer C. A. van Dam, zijn alle lcdsn tegenwoordig. De Vcorz. opent d? vergadering met gebed. De secretaris leest cfa [notulen, die worden goedgekeurd en vastgesteld. De Voorz. doet mededeeling van ingekomen stukken, w.o. missives van Ged. Staten, houdende goedkeuring van Raadsbesluiten inzake wijziging be gróoting 1927, \erhuri_ng woning aan de concierge en tolhuis. Medod e i ig van den inspecteur dei Dir. Eel., dat aan onvoldoende op gave voor belastingen is ontvangen 26,50, fó,en f19,60 en het be drag voor oninbare posten bedraagt f220,Dankbetuiging van den heer P. Plomp voor zijn herbenoeming tot tol- faarder voor 1928. Schrijven van de erbenoemde leden van de commissi tot we i"»g van schoolverzuim, dat zij de herbjiice.i ing aannem n, uitgezon derd de heer F. C. A. Wille, die bedankte. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. In de plaats van den heer Wille zal op de e.k. ver gadering een ander worden benoemd Procesverbaal van kasopname bij den Gem.-Ontvanger. Boeken en be scheiden zijn in orde bevonden. Verder is ingekomen een verzoek van de onlangs opgerichte Zangver eniging, Dir. de heer J. v. d. Meu len, cm het gebruik van een der lokalen van de O. L. S. B. en W. stel.en voor toestemming hiertoe te \ei leunen, onder voorwaarde van ver gceding voor vuur en, licht; waarto? wordt beskten. Hierna stelt de Voorz. aan ds orde: Intrekking van het besluit tot verhooging van het aantal opcenten o{ de Te scneele B 'acting. J te Voorz. zegt dat door een al- pemeene herziening d r huurwaarde der perceelen de opbrengst der be- la^tirg aanmerkelijk zal stijgen, re den waarom B. en W. ter voorko ming \an te zwaren druk op de in gezetenen voorstellen, d: opcenten op de Pers. Bel. te houden op 50 en dus het besluit der vorige vergade ring, tot het heffen van 100 opcen ten. weer in te trekken. De heer C. A. van Dam komt ter vergadering. De Voorz. licht het voorstel van B. en W. nader toe, waarop met glgem. st. overeenkom stig het voorstel, wordt besloten. Tot leden van de Comm. van Toe zicht op het Lager Onderwijs, wor den herbenoemd de heeren B. Of- fringa en J. v. d. Meulen. Vervolgens komt aan de orde: On- derhandsche verhuring van de tuio achter de O. L. S. L-e Voorz. deelt mede, dat B. en W. met dsn heer Erkelens, wiens huur van de tuin volgend jaar ein digt, een onderhoud nebben gehad. Overeengekomen werd, dat 27 Roeden zou komen ter beschikking van B. en W., ter begraving van afgekeurd vleesch ook een gedeelte, n.l. 12 Roeden zou worden bestemd voor den heer Jac. van Pqlen, die gaarne bij de concierge-woning tuingrond zou heb ben, en het overige voc^r den tijd van jaar zou worden gehuurd door den neer Erkelens tegen f0,50 p:r Roede De heer M. Hejjker informeert of ook de heer van Pijlen f0,50 per Roede wenscht te betalen; waarop door den Voorz. bevestigend wordt geantwoord. De heer Jac. van Beek infor meert of de concierge ook vergoe ding ontvangt voor hetgeen hij noo- dig heeft voor het in orde houden van het Raadhuis, zoo niet, dan zou hij het gewenscht achten, hem gra tis het gebruik van de tuin af te staan. De Voorz. zegt, dat tot volko men genoegen van de concierge een en ander is geregeld, en het dus zou ontraden veranderingen aan te bren gen. Na eenige bespreking wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Het supDletoir-kohier hondenbelasting 1927 worat vastgesteld op een be drag van f4, Uitloting heeft plaats van 13 obli gaties van f 500,Getrokken wor den de nummers 3, 52, 73, 75, 21 79, 76, 93, 537, 69, 74 en 38 Medegedeeld wordt de uitslag van de publieke verpachting van hetvisch- water langs den toegangsweg naar het station. Inschrijvingsbiljetten wa ren ingekomen van: JNahon f20, G. A. van Amsterdam f35,Fa. Sandiwnk f35,Algem. Z.-H. Hen- gelaarsbonid f36,50 en Wortmanf 40. Aan laatsgenoemde werd voor _f ao per jaar, gedurende 5 jaar, hetvisch- water verpacht. In betrekking tot voorbopige bedie ning van het noodslachtingsgebouw, dat 2 Januari as., in gebruik kan worden genomen, deelt de Voorz. mede, dat de regeling is getroffen met de gem.-werklieden, die op zich hebben genomen gedurende drie maan den de zorg voor de noodige werk zaamheden aan het gebouw. Daarna kan een beter overzicht van een en ander worden verkregen om een de finitief besluit hieromtrent te nemen B. en W. stellen voor over te gaan tot een kasgeldleening bij de bank der Ned. Gemeenten, ten beiragovan f15.000, noodig voor betaling van loopende rekeningen, alsmede voorden bouw van het noodslachtingsgebouw.. dat uit de gewone middelen zal wor den bekostigd. Aldus wordt besloten. Na de genouden rondvraag, waarbij niemand der leden het woord verlangt sluit de Voorz. de openbare verga dering, om over te gaan in comité. KATWIJK AAN DEN RIJN. Den 2en Kerstdag hield de Zon dagsschool van de Geref. Kerk hare jaarlgksche Kerstfeestviering. Door den voorz., den neer W. Schoneveld, werd op gebruikelijke wij ze de samenkomst met de ouders geopend. De heer Jac. van Beelen vertelde op eenvoudige wjjze de kin deren „Het Kerstverhaal". Door Ds. Metering werd een ge dachtenisrede gehouden, naar aanlei ding van de herdenking van het 50 jarig bestaan der Zondagsschool. Z Eerw. zette op duidelijke wijze het ontstaan der Zondagsschool in 1877 uiteen; besprak daarna de vraag of het nu nog wel noodig is Zondags school te houden, nu we hebben een Chr. School. Spr. toonde met feiten en bewijzen aan hoe noodig nog he den het bestaan der Zondagsschool is Verder vertelde hij het ontstaan der eerste Zondagsschool in Engeland in 1790 en de eerste Zondagsschool in ons land in Den Haag gesticht door Dr. Capadose in 1838. Met den wensch dat het werk door de vaderen be gonnen, door hun zonen mogen wor den voortgezet, waarop 's Heeren ro ken zegen moge rusten, besloot spr zijn mooie gedachtenisrede. Hierna werd er nog een Kerstver telling gedaan door den heer W. Schoneveld en den heer C. Korpe'.s hoek. Door Ds. Metering werd aan een 15-tal kinderen, die de Zondags school verlieten, een Bijbel uitgereikt met een toepasselijk woord. Hetgeh e werd afgewisseld door tractatie der kinderen. Door den heer C. Korpelshoek werd het Kerstfeest met dankgebed geslo ten. Dr. H. kwam met zijn auto in botsing met een langs den weg staande boom. De boom bood dermate weer stand dat de auto nogal gehavend uit dezen strijd kwam, en van rij den geen sprake meer was. Persoon lijke ongelukken vielen gelukkig niet voor. VOORSCHOTEN. Zaterdag 24 en Maandag 26 Dec. hield de V.P.V. (Voorschoten stee Pluim Qe-VereenigmgJ haar 4e Nat. Ten toonstelling in de gymnastiekzaal van de O. L. School. Zaterdag 4 uur opende de Berge meester de Edelachtbare heer E. Ver nède de tentoonstelling voor tal var genoodigden. Als groot voorstander van de veredeling van pluimvee, precj hij het werk der V.P.V. dat zi] tot nu toe gepresteerd had, maar niet alleen aan veredeling, maar ook aan het verkrijgen van kippen met groote re legcapaciteit, het werken met licht en andere belangen, die ten nauwst met de pluimveewereld in verband staan, moet de vereeniging haar aan dacht wijden. De voorz., de heer W. F. Lekker kerker, dankte den Burgemeester na mens de V.P.V. en vermarde hier mede de tentoonstelling geopend. Hierna werden de genoouigdenrond geleid. Een pracht-collectie pluimve» van allerlei grootte, soort en pluim age viel te bewonderen. Vooral de goudfazant, ingezonden ter opluiste ring door mevr. A. A. v. d. Marei Overvliet, dwong ieders bewondering af. Een Radio-ontvangtoestel van den heer P. Kaayk zona nu en dan haar vroolijke muziek de zaal in. Ook de stand van de fa. van Hemert J. Ober in zaden en granen, droeg er toe bij om het geheel een pracht indruk te geven. In het geheel wa ren pl.m. 600 dieren aanwezig. Meer en meer mag het bestuur gaan merken, dat zij meetelt in de rij van pluimveetentoonstellingen. Het aanta bezoekers had meer kunnen wezen, maar het minder gunstige weer heeft zeker velen van een bezoek terugge houden. Gaarne zouden we de lijst van 112 prijzen met de resp. winnaars mede hieronder willen aangeven, maar de plaatsruimte laat dit niet toe. GEMENGD NIEUWS. Poging tot vergiftiging. Uit Heeren veen meldt men aan het „N. v. h. N.": Pas enkele weken geleden probeerde te Jubbega een vrouw haar wettigen echt genoot door toediening van arsenicum om het leven te brengen, en nu is vrijwel de zelfde poging gedaan door een gehuwde vrouw op oen andere getrouwde vrouw te Nieuweschoot. Het echtpaar S. M., met nog twee jeug dige kinderen, had nog al met ziekte van de vrouw te kampen. Toen zij in het zie kenhuis te Heerenveen was opgenomen en hulp noodig had, verklaarde de vrouw van Hook arbeider te Nieuvvebrug, zich bereid bij hem het huis schoon te maken. Sindsdien ontstond er al meer en meer een intieme verhouding tusschen het tweetal, dat voortduurde, ook toen de zie ke uit het ziekenhuis ontslagen was. De vrouw van H. en haar 4 kinderen trokken met M. naar Duitschland. Na eenige maanden verblijf, moest de vrouw met haar kroost op last der politie Duitschland verlaten. Ze trokken naar Nieuwebrug terug, waar haar man ze weer in de echtelijke woning opnam. Ook M. keerde naar zijn vrouw terug, om later weer naar Duitschland te gaan, zonder adres achter te laten. Sinds ontving diens vrouw anonieme brieven, zij werd rusteloos en vertelde aan de buren, dat zij een voorgevoel had, dat men zou probeeren haar door vergift om het leven te brengen. Verleden week ontving zij een te Hee renveen aangeboden postpakket, bevat tende krentenbroodjes, taai-taai en een broodje belegd met rookvleesch. Op dat vleesch zag ze witte poeder liggen; ze kreeg direct argwaan en toonde 't broodje aan den majoor der rijksveldwacht Boers- ma te Heerenveen. Deze nam het direct in beslag, liet het poeder door een apotheker te Heerenveen onderzoeken, die constateerde, dat het poeder arsenicum was en het kwantum groot genoeg was om den dood tengevol ge te hebben. Oogenblikkelijk stelde de majoor een uitgebreid onderzoek in, allereerst te Nieuwschoot, later te Nieuwebrug bij de vrouw van H. De laatste zeide van niets af te weten; toch kreeg de politie zooveel vermoedens, dat ze haar ter confrontatie aanhield met een ambtenaar van het postkantoor te Heerenveen, die voor haar het pakket verzonden had. Daardoor kwam ze na veel moeite tot de bekentenis, dat ze het vergift op het vleesch had gelegd, om de vrouw van M. om het leven te brengen, die haar in den weg stond. Met het oog op haar toestand, werd ze niet in voorloopige bewaring gesteld. Lijk aangespoeld. Zondagmorgen om streeks tien uur is bij het veer te Tien hoven door den hulpveerman K. Vroon een vrouwenlijk in het water gevonden. De vrouw had een flink postuur, lengte 1.60 M., donker polkahaar en bruine oogen Leeftijd tusschen twintig en dertig jaar. Dr. Donker die de lijkschouwing ver richtte, kon geen sporen van geweldple ging constateeren. Men weet niet, of hier aan misdaad ge dacht moet worden. Het lijk verkeerde nog niet in staat van ontbinding. De genees heer constateerde een kleine verw-onding aan den hals, vermoedelijk door het ijs veroorzaakt. Dijk doorgebroken. Men meldt uit Deventer: Als gevolg van dan geweldigen water toevoer is in den nacht van Maandag op Dinsdag in de buurtschap Gelselaar, we der de Noordelijke dijk van de Bolksbeek doorgebroken. De doorbraak had plaats op dezelfde plek als de vorige, welke dateert van de maand Juli j.l. Gistermiddag baande zich het aanko mende water met groot geweld een weg door het gat in den dijk, dat reeds 15 M. breed is. In de buurtschappen Gelselaar en Markelosche Broek staan honderden hectaren land onder water. De wegen staan blank of worden door het aanstroo- mende water doorspoeld. Verscheidene boerderijen liggen reeds totaal geïsoleerd. Op vele plaatsen zitten groote voorraden ingekuilde aardappelen en veevoeder diep onder water. De thans nog hooge stand in de Bolks beek wekt de verwachting, dat deze over strooming ernstiger zal worden dan alle voorgaande. En wanneer strenge vorst mocht intreden, kan de toestand hier ha chelijk worden. Dit is in deze streek reeds de vijfde doorbraak van beteekenis in een jaar tijds. Het ijs op de Zuiderzee. De stoomboot „Friesland" geassisteerd door den ijsbre- ker „Daniël" der firma Goedkoop zouden gistermorgen van Amsterdam vertrekken naar Lemmer. Bij Durgerdam keerden zij echter terug, daar het ondoenlijk was het ijs, dat zich tot bergen vormde, te pas- seeren. Beide schegen zijn weer naar Am sterdam gestoomd. Ook de stoomboot „Hol land" vertrok gisteren om 6 uur uit Lem mer naar Amsterdam. Zand verschuiving op de mijn Julia. Op de terreinen van de mijn Julia te Eygelshoven is het zand, dat daar jaren geleden door de Bruinkoolontginning Her man is gestort, gistermorgen omstreeks 8 uur in beweging gekomen toen een loco motief met een zevental wagens erover reed. De zandberg schoof met onweerstaan bare kracht met alle sporen en den trein naar het dal van de Anselderbeek en drukte de bedding van deze belangrijke beek geheel dicht. De machinist wist zich nog bijtijds te redden door van de locomotief te sprin gen. Het terrein geeft een beeld van een on gelooflijke verwoesting. Boomen van flin- ken omvang zijn meegesleurd en als lu cifers afgeknapt. Om het dorp Eygelshoven voor over strooming te bewtt-en, werden ijlings en- DOORLOOPENDE AGENDA. Dec. 26, 27. 28, Feestverg. Obadja. 29, Sursum Corda. 30, H 31, Oudejaarsavond. Jan. 2, Week der gebeden. 3 4. 5, 6, Filmav.Chr.B est.Bond 7, Week der gebeden. Jan. 9, 10, 11. 12, Vrouwenbond, 13. 14. Jan. 16, 17. h 18, Feestverg. Tim. en Gideon. 19, 20. Winterlezing, 21, Jan. 23, n 24 25, Feestverg. Bavinck. 26. 27, 28. Jan. 30, H 31, Febr. 1, 2, H 3. 4, Febr. 6, 7. 8, Uitvoer. D. O. S. 9, Drankbestrijding Ds. Kruyswijk. 10. - 11. Febr. 13. H. 15, Kunst v. Allen 16, Winterlezing. 17, Uitv. Con Amore. - 18. Febr. 20, 21, 22, n 23, 24. 25, Febr. 27, 28. 29. Mrt. 1. 2. - 3. Mrt. 5 6 7 8 Vrouwenbond. 9 10 Mrt. 12, 13. 14. 15. 16. 24, kele honderden arbeiders te werk gesteld om een nieuwe bedding voor de beek te graven. Dit werk is met de grootst moge lijke inspanning gistermiddag gereed ge komen, zoodat het gevaar voor het dorp geweken is. De sneeuwstorm van Kerstmis. Gedu rende de beide Kerstdagen is in de pro vincie Noord-Holland een geweldige mas sa sneeuw gevallen, die de oorzaak was, dat in den treinenloop groote vertraging ontstond, terwijl voorts de telefonische verbindingen gestoord zijn. Reeds op den avond van den eersten Kerstdag lag er opde lijn zooveel sneeuw en ijzel, dat men de wissels niet kon overhalen en van de speciale, in zulke gevallen voorgeschre ven seinen, gebruik moest maken. Op tweeden Kerstavond braken op het baan vak HeiloCastricum tengevolge van den hevigen wind, de zwaar beladen telefoon draden, en vielen over de lijn. Zij geraak ten verward in het mechaniek der loco motief en het treinpersoneel slaagde er slechts met moeite in de machine te be vrijden. Ook de tweede, volgtrein die door het ontbreken van seinen te Uitgeèst niets wist van dit inconvenient, en langzaam en voorzichtig opgestoomd was naar Cactri- cum, geraakte daar in de draJen ver ward. Mat meer dan twee uur vertraging ar riveerde de trein tenslotte in Helder. Ook de laatste trein, die te ,1.05 in Helder moet ariveeren, kwam dientengevolge ruim 2 uur te laat aan. Het treinpersoneel heeft in den snijden den wind en bij de groote gladheid der dijkbermen, geen aangename uurtjes door gebracht. Meer dan eens gebeurde het, dat een dradenbundel met paal en al losliet en de mannen den dijk afrolden. Telefonische verbindingen met Helder zijn verbroken; telegrammen komen met groote vertraging over. Het hoofdbestuur der Posterijen en Te legrafie deelt mede: Ten gevolge van zwaren ijzel op den Tweeden Kerstdag zijn in de provincie N.- Holland de meeste telegraaf en telefoon verbindingen gestoord. De plaatsen ten Noorden van Uitgeest en Puremerend zijn grootendeels van tele grafische en telefonische gemeenschap verstoken. Ook op de verbindingen met Friesland en Groningen heerscht groote vertraging. Helder en het eiland Texel zijn alleen telegrafisch via Leeuwarden te bereiken. In verband met de uitgebreidheid van de storing en het ongunstige weer, wordt verwacht, dat de herstelling verscheidene dagen zal vorderen. Bewustelooze man gevonden. Te Eindhoven is gistermorgen langs 't Eind- hovensch kanaal een bewusteloozen man gevonden. Hij werd naar het ziekenhuis aldaar overgebracht, waar hij kort daar na is overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Het bleek zekere van der V., uit Geldrop te zijn, een bejaard en ongehuwd persoon. Omtrent de oorzaak van zijn dood tast men in het duister. Vermoedelijk heeft hij den geheelen nacht langs het kanaal ge legen. Zijn jas lag naast hem. Land- en Tuinbouw. DE VELDBODE. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan geeft de „Veldbode" haar no. 1301 van 24 December in een feestge waad. De uitgeefster, de firma Leiter Nij- pels te Maastricht, stak dit no. in een passend bandje. De voorpagina geeft een teekening van een herderin, die aan een handwerkje bezig is, terwijl de schapen in de nabijheid grazen. Dit no. bevat verschillende artike len en statistieken over allerlei land- bouw-onderwerpen. Verder over Mijn. bouw en Boscbbouw en is rijk geillu- streerd, waaronder zeer interessante photo's van zoutmijnen. Een smaakvol geheel. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 27 Dec. Heden aange komen aan den rijksafslag 21 stoom trawlers, 1 logger, 1 drijfnetvaartuig en 2 kustvlaschers. De prijzen waren voor treilvisch: Tarbot 1695, griet 21—47 per 50 Kg.; groote tong 1,35— 1,60, middel tong 1,30—1,70 kleine tong 11.25 per Kg.; groote schol 18,50— 24, middel schol 22—31, zetscbol 23— 32, kleine schol 823, schar 716,50, per kist van 50 Kg.; rog 1627 per 20 stuks; vleet 0,60—3,33 per stuk; groote schelvisch 26—37, middel schelvisck 22—33, klein middel schelvisch 18 23, kleine schelvisch 7,8023, per kist van 50 Kg.; groote gullen 8,5016, kl. gullen 611 per kist van 50 Kg.; ka beljauw 3146 per kist van 125 Kg.; leng 12,40 per stuk; heilbot 1,96 per stuk; wijting 27,50 per kist van 50 Kg., steur 37 per stuk. Volle haring 243 kantjes 18,20 19,10; 124 kantjes steurharing 13,40 15,30 per kantje. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 22 aan den afslag. De- besommingen waren IJM 142 met 2543, IJM 43 met 2349, IJM 418 met 3466, IJM 149 m. 3598,IJM 272 met 2729, IJM 124 m. ƒ2603; IJM 104 met 2038, IJM 109 m. 3842 IJM 120 met j 2729, IJM 405 m. 3434, IJM 43 met 1181, IJM 191 m. 3018, IJM 60 met 2625, IJM 323 m. 1899, IJM 432 met 2954, IJM 8 met 2130, IJM 19 met 1916, IJM 3 met 4048, IJM 183 met 3167, IJM 136 met 3026, IJM 1 met 1615 en VL 10 met 1828. Van de treilloggers kwam heden aan den afslag de KW 36 met 560 besomming. Van de Katwijker haringloggers waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwam in de ha- ringbaven binnen de KW 54 met 111 kantjes pekelharing. Van de IJmuider haringvloot kwam binnen de stoomlogger Petrus Paulus IJM 266 met 22 last pekelha ring. De besommingen der haringsche pen waren heden KW 50 met 918 aan pekelharing. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. PARANA, Vancouver n. R'dam 23 te Hamburg. LOCHGOIL, 25 v. Vancouver te R'dam NICTHEROY, R'dam n. Vancouver, 23 te San Francisco. BOSCHDIJK, R'dam n. New-York p. 26 Scilly. LEERDAM, 26 v. R'dam te N.-Orleans LOCHKATRINE, Vancouver n. R'dam 22 van Seattle. KINDERDIJK, R'dam n. Vancouver 24 te Los Angeles HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GIEKERK (thuisr.) 23 v. Beira. HEEMSKERK (thuisr.) 25 te R'dam JAGERSFONTEIN (uitr.) 26 te Beira. SPRINGFONTEIN (thuisr.) 25 te Ant werpen. RIETFONTEIN, 24 v. Bremen te Ham burg. NIJKERK (thuisr.) 24 v. Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. HELDER (uitr.) 25 van Lagos KILSTROOM (uitr.) 26 van Lagos. MAASLAND (thuisr.) 26 van Lagos. REGGESTROOM (thuisr.) 25 v. Lag09 MELISKERK (uitr.) p. 24 Dungeness. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. KENNEMERLAND, 25 van Hamburg te Amsterdam. ZEELANDIA (thuisr.) 25 te A'dam. ORANIA, 24 v. A'dam te B,-Ayres, DRECHTERLAND (thuisr.) 7 te Los Palmas verwacht. FLANDRIA (uitr25 te La Coruna GELRIA (thuisr.) p. 25 Fern. Noronha ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSU11NDF, Batavia n. R'dam 30 (7 v.ipte Marseille verwacht BLITAR (uitr.) 25 te Padang. KERTOSONO (uitr.) p. 25 Perim GAROET (thuisr.) 25 te Londen. TAMBORA (uitr.) p. 25 Kaap del Arml SIANTAR (uitreis) 26 v. Colombo. SOF.KABOEMI (uitreis) p. 26 Malta. BONDOWOSO (thuisreis) p. 26 Malta. PATRIA (thuisr.) 26 van Sabang. MODJOKERTO, 26 v. R'dam n. Hamb, BANDOENG (uitr) 26 v. Antwerpen. KOTA RADJA 23 v. Batavia te Soera- baja. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND-. PRINSES JULIANA (uitr.) p. 26 Gi braltar RONDO (uitr.) 25 te Sabang. SEMBILAN (thuisr.) 27 te Genua. SINGKEP (uitreis) 26 van Port Swet- tenham. SOEMBA (uitr.) 27 van Suez. KONINGIN DFR NEDERLANDEN (thuisr) 25 te Algiers. BALT (uitreis) 25 van Suez. GROTiUS (.uitreis) 24 te Batavia.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6