Gemeentelijke Aankondigingen KOSTELOOZE GENEES- EN HEELKUNDIGE HULP. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter kennis van hen, die zich daartoe hebben aangemeld, dat de kaarten ter bekoming van kos- telooze genees- en heelkundige hulp, voor het jaar 1928, moeten worden af gehaald in het Elisabethshof aan de Oude Vest en wel op Maandag 2 Janu ari en Dinsdag 3 Januari a.s., telkens van des voormiddags half tien uur tot twaalf uur en van des namiddags half twee uur tot drie uur. Leiden, 27 Dec. 1927. A VAN DE SANDE BAKHTJY2ËN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. De erl cliting is uitgevoerd in glas in lood, met prettige zachte kleuren »die in zijn geneel een prachtige licht- verdeeling geven. De ontwerper van dit glas in lood is de heer Toon Berg, een Dordtsche glasbrander. Boven den ingang is een raam van gebrand glas, een geschenk van een oud lid der gemeente, welk raam voorstelt een burcht, omringd ivan kokende golven en felle blik semschichten.' Een symbolische voor stelling van de Kerk van Christus, gegrond op de Rots der Eeuwen. De kunstverlichting bestaat uit een geconcentreerd middenlicht in de kap, (welke het geheele middenschip ver licht. Langs de zijden zijn voor de bijverlichting schuinstaands reflectoren (aangebracht, welke hun licht in schui ne richting naar beneden in de kerk werpen. Het podium, hetwelk mooi ruim is, is bekleed in stemmig grrj3 moauette De kansel is gemaakt van Am er. •notenhout met coromandel versierin- fen, en is voorzien van een prachtige anselstoel. Het doopvont is co-roman Idelhout met palmhout en notenhout [versieringen. Het prachtige orgel, hetwelk door Üe bekende firma Standaard is ver vaardigd, is gebouwd op het klank bord boven de kansel, tusschen de palen waarop cle zes en dertig Meter hooge toren rust. De organist zit voor het orgel en is vanuit cle kerkzicht baar; de uitvoering is in geheel nieu wen vorm, in aansluiting met de kan sel is het als het ware een kroon op Ide kansel, tezamen het gepredikte woord en de tonen van dé danken lofliederen opstijgende tot voor den troon des Allernoogsten. Naast het orgel bevindt zich aan beide zijden een kleine gaanderij. De ze zijn niet toegankelijk voor het pu ibliek. Dit geheele interieur wordt loverwelfd door een houten plafond in licht gehouden kleuren. Het plafond is uitgevoerd in spitsboo^vorm, rus tend met de geheele dakconstructie op zware spanten. Het geheel is een rustige, prettige kerk, waarin het een genot zal zgn te mogen opgaan. De buitenarcnitsctuur is in denzelfdcn geest uitgewerkt, n.l. dat de een- itraalbouw of te wel kruisvorm, van (onderen uit gezien, als het ware met Ide toren in een punt oprijst naar hoven. Het aantal zitplaatsen bedraagt 650. Er is een plaats voor een gaanderr .uitgespaard, als het in de toekomst ïioodig zal zijn, kunnen nog 150 zit plaatsen bijgemaakt worden. Aan de achterzijde bevinden zich gelijkvloers een Predikantskamêrljecn ,twee vergaderzalen; tusschen deze 2 zaaltjes zrjn afneembare schotten aar gebracht, ocdat het in zijn geheel als vergaderzaal kan werden gebruikt. De lichttoevoer is hier prettig geregeld. De hoofdtoon in kleur is groen, met als afwisseling hier en daar cranjo Ook de toiletten ontbreken hier niet Boven deze zalen is de kerkeraadska- aner, die van beide ziiden zijn licht ontvangt uit plat gehouden ramen. Het geheel is voorzien van vaste kasten ook nog drie kasten voor de Bibliotheek vereeniging, afgesleten d^or jalouzieën kasten voor het archief der Kerk enz Dit achtergebouw met orgel wordt ver warmd door een kleine centrale ver warming. De kerk zelve wordt verwarmd door heete lucht, welke in de kerk toege voerd wordt door luchtkokers onder de vloer. Dit systeem is door Ar chïtect Jcs. de Jonge al op vijf plaat sen uitgevoerd en voldoet uitstekend Óp het tijdstip dat wij een onder houd mochten hebben met dezen ar chitect was de temperatuur constan afgelezen op verschillendetermomc- ters die op verschillende plaatsen hin gen, 57 graden. Door de gemeenteleden, is op ver rassende wijze blijk gegeven van me deleven', o.a. zijn geschonken de kan sel, het docpvont, zilveren Avondmaal stel, linnen voor de Avondmaalstafe kanselstoel enz., enz. Terwijl wij met den architect on zen rondgang hield:n, waarbij hij -ns ziin onwaaideernare medewerking ver leend., bespeelde do organist, de he-cr Cor de Koning, het nieuwe orgei. Wij meenden h erbij 9P te merken dat de accoustiek in dit kerkgebouw uitstekend is. KATWIJK AAN ZEE. Onze vroeg.re p.a-U--genoot, de heer J. 1'. Vooys, Adj.-mspecteur an 1 ohtie te Delit, is met ingang van 1 ja-iuan 1928, be.crdtrd tot inspec teur \a.i Polt.e a.daar. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Huig z.v. Corn. Ouwehand en L. vanDuij- envoüide; eaeobus z.v. J. van der lias en Vvk van Duijn; Pieter z.v. F. ian uer oyen en C. dohaap; Frede- ni z.v. A. Boe-aatid en G. J. Heems kerk: Dirk z.v. A. Kraaijenoord en H. Guijt; Marijtje d.v. A. van der Plas en H. de -Jong; Krijn tie d.v. G. van Duijn en F. van der Plas; Hes- sina d.v. C. Koelewijn en G. Hoge- woning; Anne d.v. R. van Delft en G. van Egmond; Willem Adriaan Cor nell's z.v. J. L. van der Leden en TT. ITogedoorn. Ondertrouwd: H. Haasnoot en L. Aandewiel. Getrouwd: A. W. Ouwehand enA. L. van Duijvenbode; Corn. Barnhoorn en Cath. van Beden; Nic. van Bee- len en Corn. Meijvogel; J. van Bee len en Corn. Krijgsman. Overleden: Cornelis van der Mare" 3 j. z.v. J. van der Marei' en W. van der Burg; Neelt je Plokker 3 mnld. d.v. J. Plokker en N. van der Plas: Cornelis Ros 4 i. z.v. C. Ros en J. Zwanenburg; Dirkje Vooijs 1 j. z.v. C. Vooijs en. A. Haasnoot; Elisabeth van D ug venbode 73 j. we de. van Maarten Ouwehand- Klaasje van Duijn 77 j. wede. van Tl. M©3semaker; Cor nelis Sip 74 i. echtgen. van D. Mes- semaker; Freoerik Boezaard 2 d. z.v A. Boezaard en G. J. Heemskerk. OEGSTGEEST. Het Kerkblad der Ned. Hen Gem. gaat met 1 Jan. a.s. zijn 4e jaargang in. Na 1 Jan. a.s. zal ae Redactie beurtelings 3 maanden wor den waargenomen door Ds. Jansen Schoonhoven en Ds. Hennemann. Var Jan. t.m. Maart berust de redactie bij Ds. Hennemann. Nieuwe leerlingen der Zondags school kunnen zich tusschen 815 Jan. a.s. aanmelden bij Ds. Jansen Schoonhoven. De avonddienst op ien Kerst dag in het Groene Kerkje, met me dewerking van „Debora was, on danks het minder gunstige weer, druk bezet en het kaarslicht verhoogde de Kerststemming. Mej. Schuts, sol'fcts zong met haar prachtige stem de Engelenzang, terwijl o.a. „Komt allen tezamen'' liet hooren. 17 Januari ax. tusschen 9.30— 1 uur, zal er ter secretarie gelegen heid bestaan voor jongelui, geboren in 1909, lichting 1929. zich aan te melden. Trouwboekje der ouders me debrengen. Bij Kon. besluit van 1 Aug. '27 Staatsbl. 285, is de_ Trekhondenwet gewijzigd en bij schrijven van Z.Exc den Minister van' Binnenlandsche Za ken en Landbouw d.d. 17 Dec. Id- is een nadere toelichting gegeven om trent de toepassing der gewijzigde wet, waaraan wij het volgende ont kenen Na 1 Januari 1928 mag zich nie mand meer op een hondenkar be vinden, zonder schriftelijke vergun ning van den Burgemeester der ge meente, alwaar men als houder ar. een nummer bewijs is ingeschre» en. ix» Burgemeester beoordeelt zellstamdig oi hij termen aanwez.g acht om vergun ning h.ertoe te verleenen. Tot heden "mochten kreupele, schurf tige, gewonde, zichtbaar drachtige 0: zougende, niet1 volwassen, honden, en handen met een geringere soiioucLr- Hoogte dan öo c.M.., indien zj voor en 30 c.M. indien zij onder ue kar gespannen worden, niet als trekhon den worden gebruikt, iiieraan worden met ingang \an 1 Jan. a.s. toege voegd de volgende eischen: 1. Korte breede zware her, krach tige hals; 2. bie.de scli^ft; 3. recate bieede gespierde rog, korte rechte breede lendenen; 4. breed gespier:. kruis, smalle gebuide f.anken; 5. mi nimum breedte van de voorborst, go meten tusschen de beide middelpun ten der boeken, 16 c.M.; 6. gewelf de diepe borst, gespierde voldoend:.- vastl-ggende schouder; 7. korte ronde klauwen, niet gescheiden teemen mei ronde, niet te weeke zoolkuseens; 8 goed gebroekt, lange flink gespierde dij en schenkel, spronggewrichten laag bij den grond bij goeden stand van de achter boen en. 9. krachtige gewrlcb ten. In den loop van Januari zullen alle honden a.s trekdier in gebruik vanwege B. en W. door de rijks- of gemeentepolitie of rijksveearts aan een keuring onderworpen worden, ter wijl vervolgens jaarlijks in Maart oi April een herkeuring moet worden ge houden. Verder zal nog worden toe gezien of de kar en hare bevrach ting in overeenstemming is met den lichaamsbouw van den hond. Ziehier in het kort de bepalingen der gewijzigde wet en we feliciteeren „Hector" met hst succes bereikt door de Vereen, van Dierenbescherming. TER AAR. In de gehouden vergadering der mu- ziekvereen. bleek uit. het verslag van den penningmeester, dat een batig saldo aan wezig was. De aftr. bestuursleden L. Was- senberg, C. Volgering en C. v. Lammeren, werden allen herkozen. Onder leiding van den land- en tuin- bouwonderwijzer den heer Jonker, maak te een 19-tal cursisten een excursie naar Aalsmeer, bezochten de bloemenveilingen en verschillende kweekerijen, en speciaal voor het kweeken van de ringen. Deze cultuur trok aller aandacht. Voldaan keer den allen huiswaarts. LEIMUIDEN. De heer Jac. de Rijk Lzn. lieeft zijn benoeming tot diaken der Ned. iierv. Gei .eente niet aangenomen. Tweede Kerstdag liac' in de groo- te zaal van den heer J. Sneeboer, van wege de K.S.A, de vertooning plaats van het filmwerk: „De ontbladerde Roos". Velen waren opgekomen om van deze film te genieten. Als toegift werden tenslotte nog eenigc komische films gegeven. Gisteravond had een tweede voor stelling plaats. NOORDWIJK BINNEN. Tweede Kerstdag hebben de leer lingen van cle TIerv. Zondagsschool, onder leiding van Ds. Haaften, bet Kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk ge vierd. NOORDWIJK AAN ZEE. Tweede Kerstdag hebben de leer lingen van de Geref. Zondagsschool alhier het Kerstfeest gevierd in de Geref. Kerk, onder leiding van Ds. Koers. VOORSCHOTEN. Op den avond van den 2den Kersdag vierden de kinderen der Zon dagsschool met hun ouders en belang stellenden het Kerstfeest in de Herv. Kerk. De leiding beruste bij Ds. Fort- gens, die de kinderen op eenvoudige en prettige wijze wist te boeien met de geschiedenis van de geboorte van den Heere Jezus, en daarbij soms ver rassende antwoorden aan de kinderen wist te ontlokken. De heer N. Arentsen vertelde over: „Een Kerstfeestviering van een Hol- landsche jongen in Canada". Ds. Fortgens nog: „Van een flinke jongen", terwijl de kinderen onder lei ding van den heer C. Mechelse heel lief eenige mooie Kerstliederen zon gen. Aan de kinderen, die de Zondags school verlieten werd een mooi Psalm boekje uitgereikt; de andere kregen ook een boekje en een tekst. Het was een prettige avond. ZEVENHOVEN. Aan de Nat. Landstormcommissie van Zuid-Holland-West is door de ge meente wederom een subsidie van 25 toegekend. Te Meiderich, Duisburg (Dl.) is op den leeftijd van 54 jaar overleden na een langdurig lijden onze vroegere plaatsge noot, de alhier geboren Ds. G. H. Locher, pred. bij de Herv. Gem. aldaar. Voorts stond Z.Eerw. nog te Wilsum en Nieuw en St. Joostland. Alhier is een mondharmonicavereen. opgericht, met aanvankelijk 15 leden, on der den naam van De Vooruitgang. Het ledental zal zich nog wel uitbreiden. Naar een directeur wordt nog uitgezien. De alhier opgerichte Herv. Meisjes- vereeniging draagt den naam van Bidt en Werkt. Het bestuur is samengesteld uit de dames Mevr. WolfensbergerLocher, pres. Mej. L. Kleiwegt, 2e pres., M. Vonk, secr., D. V. Peet, 2e secr., K. Slingerland, penn. en J. Plomp, 2e penn. GEMENGD NIEUWS. Weer Ijs. Te Weende (gemeente Vlag- twedde) werd gisteren weer geschaatst. De ijsbaan wordt heropend. Tram in de sneeuw Mi]veu steken. Men meldt uit Stellendam d.d. 27 Decem ber: Hedenmorgen is de tram van de R. T. M. die te ti.33 uur te Stellendam moet aan komen, op ongeveer een kwartier afstand van het station in de sneeuw blijven ste ken. Om tien uur ontspoorde bij de po gingen om de tram los te krijgen de post wagen, waardoor de lijn nog meer ver sperd werd. Geheel West-Flakkee was dientenge volge hedenmorgen geisileerd. Ook Oost- Flakkee is moeilijk te bereiken door de stagnatie in den dienst, ontstaan door het ontsporen van een tram nabij Nieuwe Tonge. Des middags is de dLnst, hoewel de trams nog niet regelmatig reden, hervat. Een rijwieldief betrapt. Dank zij het doortastend optreden van de Goudsche re cherche is het gelukt een geraffineerden rijwieldief op heeterdaad te arresteeren. Toen daar kort na elkaar drie rijwie len werden ontvreemd, werd bij het inge stelde onderzoek ontdekt, dat aan de goe derenloods der Spoorwegen aldaar door een jongeman, waarvan een goed signa lement kon worden opgegeven, twee rij wielen ter verzending naar Rotterdam waren aangebracht. Onmiddellijk werd de Rotterdamsche recherche in kennis gesteld van het ge beurde en verzocht in de rijwielbewaar plaats aldaar te posten. Toen een per soon, wiens signalement overeenkwam met het in Gouda opgegevene, de twee fietsen in ontvangst wilde nemen, werd hij gearresteerd. Het bleek echter, dat ook het derde te Gouda ontvreemde rijwiel in middels per spoor te Rotterdam was aan gekomen, echter uit Bodegraven, naar welke plaats de dief op dit vreemde rij wiel was gereden. De verdachte werd naar Gouda overge bracht en bekende niet alleen dezen dief stal te hebben gepleegd, doch zich ook in verscheidene gemeenten des lands naar schatting achttien rijwielen onrechtmatig te hébben toegeëigend. Hij had deze fiet sen op dezelfde wijze per spoor verzonden naar Rotterdam, Amsterdam, Haarlem en Den I-laag, waarheen hij zelf ook reisde, de fietsen rustig in ontvangst nam en ze vervolgens verkocht. De verdachte bleek te zijn een 22-jarige bakker, wonende te Deil. Trambotsing. De locomotief van de Westlandsche stoomtram, die om 4.30 uur van cle Lijnbaan te 's-Gravenhage naar Maassluis vertrok, is op den Loosduinsche weg te 's-Gravenhage bij het passeeren van de trambaan van lijn 11, door een motorwagen van de electrische tram aan gereden en uit de rails geduwd. De scha de aan de stoomtram-locomotief is niet groot; van de electrische tram werd het voorbalcon aan één zijde ingedrukt. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. De vermoedelijke oorzaak van het onge val is, dat cle electrische tram, die daar een vaste halte heeft en den Loosduinsche weg niet mag passeeren alvorens een con ducteur zich ervan heeft overtuigd, dat geen stoomtram in aantocht is, tengevol ge van de gladheid en de lichte helling van den weg doorgegleden is bij het rem men. De tram had dan ook geen groote snelheid. De electrische tram kon den dienst over het verkeerde spoor zonder onderbreking onderhouden, de Westland sche stoomtram onderhield de verbinding door tusschen de Lijnbaan en de Valken- boschkade autobussen te laten loopen en cle trams naar het Westland te laten ver trekken van de Valkenboschkade. Omstreeks 7 uur was de storing opge heven. Ook cle motorwagen van lijn 11 is ont spoord. Deze wagen was spoedig weer in de rails gebracht. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank heeft veroordeeld: P. A. de G., bloemistknecht te Noordwijkerhout, wegens poging tot doodslag, tot 6 maanden gevangenis straf. De rechtbank heeft vrijgesproken: den chauffeur W. F. te Leiden, wien mishandeling was ten laste gelegd. De eisch was 6 weken gevangenisstraf Laatste Berichten. WOONSCHUIT GEZONKEN. In de Mauritskade te Amsterdam, waar nog verschillende woonschuiten liggen, is hedenmorgen een dezer woongelegheden gezonken. Als een merkwaardigheid kan daar bij worden medegedeeld, dat, toen het water reeds een halve meter hoog stond, de bewoonster van de schuit, Mej. Stuyvenberg, door de kat „ge waarschuwd" werd. De kat is op het bed gesprongen en bleef net zoo lang miauwen totdat de vrouw gewekt werd. In allerijl verliet zij met poes die zij natuurlijk niet in den steek liet, de woonschuit. Getracht werd, nog zoo veel moge lijk van het huisraad te redden. La ter in den ochtend heeft men getracht de schuit, die bijna geheel onder wa ter lag, te lichten en weg te sleepen. AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Gistermiddag te omstreeks 4 uur kwam te Pernis een luxe auto met drie personen van een begrafenis en sloeg door de gladheid van den weg over den kop. Het voertuig kwam in een sloot terecht. De drie inzittenden konden worden gered. De ruim 70-jarige Mej. C. Lod derbijl is echter door koude en aan doening des avonds angeveer half 8 overleden. DE WAS VAN DE MAAS. De Maas is bij Grave in de laatste 24 uur nog 16 cM. gewassen. De peil schaal teekende hedenmorgen 8 uiir 10,20 M. N. A. P. De Veerstraat is in middels ondergeloopen. Het water staat nu van dijk tot dijk. De over tocht heeft nu plaats met motorboo ten en ponten naar den Gelderschen oever. Men staat verwonderd over de kranige veerlui die onder de kundige leiding van den heer L. van Haren met dien ijskouden stormwind het zeer drukke verkeer blijven onderhou den over den geweldigen woesten wa terplas. De stand van de Maas is op het oogenblik (12 uur nam.) 1Ó>,24 M N. A. P. Aan de brug te Maastricht is de stand 44.77 N. A. P., val 4 c.M. en te Maastricht, aan de sluis, 44.72 N. A. P., val 2 c.M. Venlo stond 14,97 N. A. P., sedert gisteren onveranderd. AMERIKAANSCH SCHIP GESTRAND Het uitgaande Amerikaansche s.s. „Saeca Rappa" is bezuiden Rood 1 bij den Zuiderpier te Hoek van Holland gestrand. De positie is gevaarlijk. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DIEFSTAL OP EEN SUIKERFABRIEK. SOERABAJA, 28 Dec. (AnetarV.D.) Uit de brandkast van de suikerfabriek Les- tarie is ƒ20.000 verdwenen. INBOORLINGEN-GEVECHT. JOHANNESBURG, 28 Dec. (V.D.) Bij een gevecht tusschen naijverige volksstammen in Transvaal, werden 5 inboorlingen ge dood en 30 gewond. DE KOUDE. LONDEN, 28 Dec. (V.D.) Tengevolge van den sneeuwval en de vorst zijn verschil lende steden en dorpen in Zuid-Engeland geheel van de buitenwereld afgesloten. Met enkele steden kan nog een draad looze verbinding in stand gehouden wor den. Twintigduizend arbeiders zijri te werk gesteld om de spoorwegen van de sneeuw te bevrijden. De telefoon- en telegraafverbindingen tusschen Londen en Parijs waren gisteren verbroken. In Canterbury staan ongeveer driehon derd huizen in het Noordelijk gedeelte der stad onder water. Ongeveer duizend per- sonerr zijn dakloos. Mrs. GRAYSON VERLOREN. NEW YORK, 28 Dec. (V.D.) Het lucht schip „Los Angeles" is van het onderzoek naar het verdwenen vliegtuig van Mrs. Grayson naar Lakhurst teruggekeerd. Voorloopig zal het luchtschip niet meer aan het onderzoek deelnemen. Intusschen zijn nog vijf torpedobooten op onderzoek uit, maar men vreest, dat ook zij onver richter zake terug zullen keeren. De vader van Mrs. Grayson heeft ver klaard: „Francis was altijd een avontuurlijk meisje, dat gevaarlijke ondernemingen trachtte uit te voeren, steeds met goeden afloop, doch thans vrees ik, dat haar ster is ondergegaan." PANIEK IN EEN WARENHUIS. KIEL, 28 Dec. (V.D.) In een warenhuis te Kiel ontstond gistermiddag op bijzon dere wijze een gevaarlijke paniek. In de lichthal van het warenhuis waren doozen met Bengaalsch vuur door zelf ontbran ding ontvlamd. Ontelbare andere stuk ken vuurwerk, in de nabijheid uitgestald, ontploften, waardoor weer balen stof in brand geraakten. Er ontwikkelde zich veel rook. De bezoekers van het warenhuis vreesden het ergste en bestormden de uit gangen of begaven zich naar de vensters om op straat te springen. Toen de oorzaak van den brand was vastgesteld, kon het vuur met brandbluschapparaten worden gebluscht. DE WINTER. WARSCHAU, 28 Dec. (V.D.) Naar ge meld wordt, woeden sinds eenige dagen in verschillende deelen van Europeesch Rus land hevige sneeuwstormen. De sneeuw ligt op vele plaatsen twee meter hoog. Talrijke spoorwegen zijn geheel geblok keerd. Tusschen örlom en Tula bleven 8 treinen in de sneeuw steken. De spoorweg verbinding tusschen Kazan en Penza en tusschen Symbirsk en Penza is verbro ken. In totaal zijn op verschillende plaat sen 30 treinen in de sneeuw blijven ste ken. De passagiers zouden gebrek hebben aan levensmiddelen en ernstig van de koude hebben te lijden. CORRUPTIE BIJ DE SPOORWEGEN. WARSCHAU, 28 Dec. (V.D.) Bij de spoor wegen te Warschau is een ernstige cor ruptie cmtdekt. Tot nu toe werden zestig personen gearresteerd, onder wie vijf en dertig spoorwegbeambten. De corruptie is reeds twee jaar aan den ^ang. 7'j bestond voornamelijk uit den verkoop van nage maakte spoorwegbiljetten ran reizigers. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 27 Dec. Ons Belang. An dijvie 2,80—3,50, selderij 8.4011, pie terselie 6,909, roode kool 29.1034, savoye kool 17.1019, groene kool 3.10 5, prei 9,4011. alles per 100 stuks. Spruiten 3439, spinazie 2029, uien 12,3015, boerenkool 1117, waspeen 14,4017, kroten 6.408, idem gek. 1014, alles per 100 Kg. WOERDEN, 28 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd 85 partijen. Prijs: le kw. 5055, met rijksmerk le kw. 5456, 2e kw. 5153. Handel matig AMSTERDAM, 28 Dec. Veemarkt Aangevoerd 210 vette kalveren, le kw. 1,04—1,16, 2e kw. 0,90—1,02 3e kw. 0.76 0,88 per Kg. levend gewicht; 33 nuchtere kalveren 1018 per stuk; 656 varkens: Hollandsche, Overzeesche en Geldersche, le kw. vleeschvarkens 0,74—0,75, Hollandsche 2e kw.'0,73-— 074, vette varkens 0.72—0.73, per Kg. slachtgewicht, AMSTERDAM, 28 Dec. Aardappelen Zeeuwsche eigenh. ti6,25, idem bon ten 6,507, idem blauwen 66,25, Friesche borgers 66.25, Spuische eigenheimers 66,25, bravo's 6,25 6.50, Industrie 4.755,25, Drentscbe eigenheimers 4.755. Aanvoer 2 la dingen, 1300 H,L, ZOETERWOUDE, 27 Dec. Eieren- veiling. Aangevoerd 1162 stuks. Prijs: Kipeieren 11,50—13,20, kuikeneieren. 9,9011,80 eendeneieren 9.60 p. 100 st. Pluimvee. Konijnen 1,60, eenden 1,40, duiven 0,15 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 28 Decemb., medege- deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 783.6 te Aberdeen. L. B. 749.9 te Toulon. Verw. tot den avond van 29 Dec.: Krachtige tot matige oostelijke wind helder tot licht bewolkt, droog weer, des nachts matige tot strenge, over dag matige tot lichte vorst. Barometerstand. De stand van Hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer Stand van gistermiddag 3 uur: 7.GG. LUC.n .7 .BATUUR. Hedenmiddag 3 uur: —2.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E A. Woensdag 28 December 1927: 4.14 n.m. Wisse lnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.077. Londen 12.06* i« New-York t 2 47s 3, Parus 9 73 Brussel 34.59'/. /.iirich 47.80 rca 7.33 Kume 13.05 Madrid 41.337» Oslo a 6582 Kopenhagen 66 30 Stockholm 66.80 Weenen 34.95

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3