Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat C. J. A. Ras te Leiden een verzoek heeft ingediend ter bekoming van ver lof voor den verkoop van alcoholhou denden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Lange Mare No. 72. Leiden, 24 Dec. 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUY2EN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. P. Busscher om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Pieterskerkkoorsteeg No. 4, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie G No. 384; b. de N. V. Gebr. Van Hoeken's Houthandel om vergunning tot het uitbreiden van de stoom-houtzagerij in de Waard, op het perceel, kadas traal bekend Gemeente Leiden, Sectie N No. 318; Gelet op artt. 6 en 7 der Hinderwet: Geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag 7 Januari 1928 des voormiddags te half elf op het raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze ver zoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot be roep gerechtigd zijn zij, die niet over eenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen, teneinde hun be zwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 24 Dec. 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, j Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. 01 Ide Zuid-Westzijde tot aan de Deutzstc 20 M., en aan de Noordoostzijde van iden Leidschen Straatweg 13 M. en voor de Geversstr. 8 M.; Haarl.straat Kveg tot de Kanaalbrug aan weers zijden 28 M.; vandaar tot perceel (Sectie B 1300 aan weerszijden 20 M. en (vandaar tot het Haagsche Schouw aan weerszijden 28 M.; de Endegees- terlaan aan weerszijden 14 M.; het .Wilhelmina-, Prins Hendrik- en Julia napark, Emma-Regentesselaanaan ween zijden 10 M.; Terwee weg-van Wytten- bachweg, de Kempenaerstr. en Dui- venvoordestr. 10 M Warmonlder-, Poe. feester-, Abspcehveg, Hofdijk, Kwaak- an en Rijnziohtweg 12 M.; Leider .weg, van de drie witte palen tot den Pdjnzichtweg aan weerszijden 20 M. en verder 12 M.; van Assendelfstr. en de Duinzichtstr. aan weerszijden 74/2 M. en de overige bestaande of nog aan te leggen wegen aan weerszijden 8 Meter. Op 17 Jan. a.s. tusschen 9.30 1 uur zal er ter secretarie gelegen heid zijn voor de jongelui geboren in 15)09 zich aan te melden voor de lichting 1929. Trouwboekje van ou ders medebrengen. Luitenant C. D. Fort alhier, is overgeplaatst naar Den Haag. Bij wed. Duijvenvoorde aan den Morsch zijn in den Kerstnacht drie konijnen uit het hok gestolen. Zekei voor een kerstboutje. NOORDWIJK BINNEN. Thans is men ook bezig om een rijwielpad te leggen langs net ge deelte Voorstraat, Raadhuis en Wilnel miinastraat. ROELOFARENDSVEEN. Vrijdagavond had in café van Ruiten aln'er d? jaarvergadering plaats van de IJsclub „Ijsvermaak is ons genoegen". Na opening der vergadering door den voorz., worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en on- veranderd goedgekeurd, waarna het woord was aan den penningmeester voor het doen van rekening en ver antwoording. De ontvangsten hebben bedragen f 192,98 en de uitgaven f82,30, zocdat er een batig saldo was van f 110,68. De voorz. bracht een woord van dank aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer. De heeren S. van der Meer en P. Verdel, die periodiek moesten aftre den, werden bij' acclamatie herkozen. Door den voorz. werd nog met leed wezen geconstateerd, dat de zoo plots ingevallen dooi de oorzaak is geweest dat de wedstrijden waarvoor de ba nen reeds in orde waren gemaakt, niet konden doorgaan. Spr. hoopte darf in dezen winter nog een wedstrijd zou kunnen worden gehouden. Een aangename discussie volgde nog over den te houden feestavond. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering door den voorz. ge sloten met een woord van dank voor de talrijke opkomst der leden. Vrijdagavond had in café ,.De vier Heemskinderen" alhier een alge meene vergadering plaats van bloe- mentrekkers. 30 leden waren aanwe zig, teen de voorz., de heer N. Koek de vergadering opende en den secre taris verzocht tot voorlezing der no tulen welke onveranderd en onder dank werden vastgesteld. Door den se cretaris werd vervolgens voorlezing gedaan van het door het bestuur ont worden concept reglement. De vereeni- ging zal den naam dragen van „Flora" welke vereeniging zich ten doel stelt hare leden voor te lichten waar zij hun blcemen met succes kunnen vei leu. Lid kunnen zijn aLe bbemenlor- ceerders en zij die in koude kassen bloembollen vervroegen. Door den heer Scnrama werd opge merkt dat in het reglement niet te vinden is hoe wijziging van het re glement tot stand komt. De voorz. zegt toe het reglement alsnog met een dergelijke bepaling aan te vullen, waarbij - leden kunnen feroyeerd werden en wijziging van et reglement kan plaats nebben met toestemming van 2/3 der leden. Hierna wordt het reglement vastge steld, hetwelk zal worden gedrukt en aan de leden thuis bezorgd zal wor den. Voorlezing werd gedaan van de voorwaarden, waarop de bloemen te Aalsmeer geveild zullen worden. De leden, verbonden aan die veiling, ver klaarden zich bereid het contract te teekenen. Door den heer van Diemen werdeo eenige vragen gesteld omtrent de be talingstermijn welke door den voorz. op bevredigende wqze werden beant woord. Omtrent de wijze van verpak king werd medegedeeld, dat vöor Aals meer de eerste soort afzonderlijk moe ten worden ingepakt, daar de 2e en 3e soort bloemen naar de Potten- veiling gaan. Verder drong de voorz. er op aan, voor zoo v eel mogelijk dadelijks bloemen te verzenden. Ejj de rondvraag vroeg de heer van der Meer of er een regeling ge- troffen was met de vrachtrijders, waar op, de voorz. antwoordde dat de vrachtrijders op tijd rijden. Hierna .werd de vergadering gesloten. SASSEN HEIM. Chr. Geref. Kerk: morgenavond 7. uur, de heer Aangeenbrug. BOSKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Cor nelia Petronella d.v. H. J. P. Tui- nenburg en W. de Vogel; Jannetje d.v. P. Benders en M. Hoogendoorn: Adrianus Cornelis z.v. C. J. .Ver meulen en J. M. v. Meurs. Getrouwd: J. Leef 69 j. en M. Spa 65 j.; J. Spijker 27 j. en H. O. Romp 24 j. Overleden: H. Guldemond echtgene. van Fl. v. Gelderen 58 j.; A. Rogge veen 82 j. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Gebcrc-n: Leen- dert, z.v. T. Waltman en J. Veen- man; Leonardus Gerard us Johannes z.v. G. J. Blenke en M. A. O. Wie- verink. Gehuwd: H. A. F. Blokhuizen en A. L. Schuier. NIEUWKOOP. Loop der bevoking. Go,^^^ J. M. Voorbf, Vinkeveen; J. v. Fes- sum, WarmondM. C. Blijleven, Al phen a. id. Rgn; T. W, Straathof, Aalsmeer; D. den Braber, Zegveta; M. C. Mol, Alphen a. d. Rjjn; d. p. de Graal', Amsterdam. Vertrokken: C. G. Blom, Zwolle;C. v. d. Sar, jMoordwg'k; H. H. P. de Jong, ■VinKeveen; M. J. v, Dam, Ka- merin; P. G. J. Bosman, Gouda; T. de Zeeuw, Bodegraven; 0. Verüuijn, Kamerik; C- v. Veldhuizen, Wouden berg; J. M. Hendriks, Wimis; C. J.M. v. d. Loo, Heemstede. Land- en Tuinbouw. KERSiMIS-BLOEMENlOüN- STELLING TE HAARLEM. De Kerstmis-bloemententoonstelling in het gebouw der Coop. Haarlemsche Groenten- en Bollenveiling werd Vrij dagmiddag te twee uur geopend dooi den heer E. H. Krelage, voorzitter van de Alg. Vereeniging voor Bloembollen cultuur. In de bovenzaal van het gebouw waren vele genoodigden bijeen geko men, o.w. de heer en mevrouw Maar schalk, burgemeester, Mr. J. V. J. E. Heerkens Thyssen en Mr. A. Brueh. wethouders van Haarlem, Jhr. D. E. van Lennep, lid van Ged. Staten van Noord Holland, en vele hoofdbestuurs leden der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. De heer J. C. Hoog, voorzitter der afdeeling Haarlem, heette de aanwe zigen welkom en herinnerde eraan, dat de Kersttentoonstelling in Haar lem langzamerhand burgerrecht heeft verkregen. De heer Krelage hield de openings rede. Spr. noemde deze tentoonstel ling zeer belangrijk, omdat iedere ex positie tot allerlei vondsten leidt. Daarom verdienen de afdeelingen der Algem. Vereen, voor Bloembollencul tuur, 'die deze tentoonstelling hebben georganiseerd, dank voor haar werk. De heer Hoog verzocht daana den aanwezigen een rondgang te maken. De tentoonstelling is uit een vak oogpunt zeer belangrijk en trekt veel bezoekers, ook van niet-kweekers. Door de jury werden de volgende bekroningen toegekend: Gouden medailles: N. V. Gebrs. N. en J. Roozen. Heemstede, voor groep tulpen en hyacinthen; N. V. Gebrs. Nijssen, Santpoort, voor groep tulpen en hyacinthen; C. G. van Tubergen Jr, Haarlem, voor groep bolgewassen en spirea's; A. Koper, Bennebroek, voor groep poinsettia; Mej. Henny Müller, Bloemendaal, voor groep bloemwerk een speciale prijs van 50. Zilveren medailles: B. P. Heems kerk, Bennebroek, voor groep tulpen; P. Bijvoet en Co., Overveen, voor een groep hyacintren; Jan Bos, YV. J. El- dering en Zoon, Overveen. voor mand narcissus, Christmas Glory; A. Vis, Heemstede, voor kistje narcissus Gol den Spur. Bronzen medailles: W. van Lierop en Zoon, Bennebroek, voor groep hya cinthen; N. V'. J. Pijnacker en Zonen, Lisse, voor mand tulpen, Due van Tol geel maximus; Erven H. de Graaf f. Villa Gerharda. Lisse, voor groep nieuwe tulpen; Th. van der Vlu?:t. Lisse, voor groep tulpen; H. Slegt- kamp en Zoon, Lisse, voor kistje tul pen, Due van Tholl Primrose. HONGARIJE's VEESTAPEL. Blijkens de resultaten der in het begin van dit jaar in Hongarije gehou den veetelling is het aantal paarden gestegen van 884.746 in 1926 tot 903.326, hei aantal stuks rundvee daar •entegen teruggelopen van 1.847.449 stuks in 1926 tot 1.805.43S, het aan tal varkens van 2.519.969 tot 2.386.664 en het aantal schapen van 1.804.066 tot 1.610.716. De vermindering van den Hongaarschen veestapel (paarden uitgezonderd^, welke reeds ten vori- gen jare de aandacht trok, heeft zich dus verder voortgezet. Zij laat niet na in Hongarije Dezorg'dheid te ver wekken. De oorzaak er van meent men voor een goed ideal1 te moeten toeschrijven aan de moeilijkheden, wel ke de exporteurs ondervinden bij den buitenlanaschen afzet van Hongaarsch vee. Merkwaardig is de toeneming van het aantal koudblcednaarden in Hon garije, niettegenstaande het warmbloed- slag officieel beschermd wordt. In '27 waren 6634 koudbloedpaarden meer «anwezig dan in 1926. In 1926 be hoorde 78.40 pet. van alle paarden in Hongarije tot hei warmbloed, in '27 78.11 pet.; het percentage van het koudbloed daarentegen steeg van 21,60 in 1926 tot 21,89 in 1927. Bij de varkens viel esn toeneming van het aantal vleeschvai'kens te con- etateeren, van 6,6 pet. tot 9,11 pet. UIT ONZE INDIEN. WEERSPANNIGE CHINEEZEN. Op de Delische onderneming Soen- gei Krioh zijn sedert eenigen tijd sing- kehs werkzaam gesteld, afkomstig uit Teochoe. Deze sinkehs, zeventien in getal, vormden een onverbreekbaren, broederlijken band. Toen zij nu dezer dagen de printah kregen ieder in een andere kongsi te gaan werken, besloten zij laartegen te protesteeren. De zeventien Chineezen kwamen bij elkaar, slachtten de stereotiepe witte kip, die zij begroeven, en dronken met elkander samsoe uit een en hetzelfde, kommetje. Aldus bezwerende, dat zij* elkaar getrouw zouden blijven tot in tien dood. Bovendien werd een nieuw tanda ingevoerd, waarvan we nog niet hoorden: Als herkenningsteeken bon den alle zeventien zich een blauw lintje om de linkerpols. Naar een tjenteng mededeelde, zou do meerderheid Van deze Chineezen weer bestaan uit gewezen soldaten en roovers. 's Morgens nu, toen zij naar hun nieuwe afdeeling gezonden zouden worden, weigerden zij er heen te gaan. Om te voorkomen, dat hun optre den de anderen zou besmetten, .ver zocht de administrateur der ondèrne- ming den controleur de menschen te komen toespreken. Controleur Reuvers vertrok om zes uur naar Soengei Krioh en liet de wederspannige koelies aantreden. Weten jelui dat je een contract hebt? Ja, dat weten we. Weet je, dat je dan moet doen wat je bevolen woïdt? Ja, dat weten we ooi". Maarwe willen niet. Naar uit het onderzoek bleek, wil den zij allen in één kongsi te werk ge steld worden, hetgeen onmogelijk was, daar de velden grootendeels ver deeld zijn. Een aanbod van den administrateur om hen in twee verschillende kong sies onder te brengen, werd eveneens afgeslagen. Ze zeiden liever niet te willen werken. Daar zij ook na de toespraak van den controleur wederspannig bleven, werden de Chineezen door de inmid dels ontboden veldpolitie van de ke bon verwijderd. Zes hunner, die de belhamels bleken te zijn, werden on middellijk naar Gloegoer opgezonden, terwijl de overige voor den landrech ter verschenen. Zij handhaafden hun redenen, van weigering, zooals hierboven aangege ven, en werden tot twaalf dagen ge vangenisstraf veroordeeld. STADSNIEUWS. DE HEER W. M. OPPELAAR 70 JAAR. De nestor van het rollege van collectan ten bij het Ned. Herv. Kerkgenootschap, de heer W. M. Oppelaar, vierde op lsten Kerstdag zijn 70sten jaardag. Vanaf 1888, dus bijna 40 jaren lang, was hij collec tant; in 1895 kwam hij in 't bestuur in de plaats van den heer Hakkenberg, die toen tot diaken was benoemd; in 1897 werd hij „bezwaarmeester" en in 1906 werd hij met algemeene stemmen tot voorzitter van het college verkozen. Het spreekt wel vanzelf, dat de dag waarop de heer Oppelaar den leeftijd der sterken bereikte, in bijzonderen zin een herdenkingsdag was voor hem en de zij nen, en die ook in ruime kring gevierd werd. Zoo werd de jarige Zondagmiddag hartelijk gelukgewenscht en toegesproken door Dr. Locher namens den Kerkeraad der Ned. Ilerv. Gem., door den heer J. P Mulder, als secretaris van de Gemeente commissie, door den heer F. J. de Ridder, namens het college van collectanten „bij het Ned. Herv. Kerkgenootschap" en door den heer J. Meijer Jr., namens het col lege van collectanten „bij de Ned. Herv. Diaconie". De heer Oppelaar ontving voorts tal van bloemen en schriftelijke gelukwen- schen, zoodat deze dag voor hem een on vergetelijke blijft. ^AMSTORING DOOR DE SNEEUW Tengevolge van de lijvige sneeuw jacht gisteravond hebben de stoom- tramlijnen van de lijn LeidenHeem stede belangrijke vertraging ondervom- den. De voorlaatste tram uit Heem stede kwam dientengevolge aan op den tijd dat anders de laatste aankomt, zoodat de laatste dienst vervallen was. Prof. S. G, de Vries heeft bedankt voor zijn benoeming als commissaris bij de Leidsche Broodfabriek. Laatste Berichten. DE VERGIFTIGINGSZAAK. Het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag, heden uitspraak doende in het geruchtmakende vergiftigingspro ces, veroordeelde den dirigeerend of ficier van gezondheid 3de klasse, ma joor Dr. Gras, tegen wien 14 Dec. door den advocaat-fiscaal, wegens moord gepleegd op kapitein Queck le venslange gevangenisstraf was ge- ëischt, wegens doodslag tot 15 jaar gevangenisstraf met aftrek van pre ventieve hechtenis van 13 April 1927 en ontzetting uit den militairen dienst Aangezien van militairen boven den rang van officier het Hoog Militair Gerechtshof zoowel de eerste als de laatste instantie is. kan de veroordeel de niet in beroep of cassatie gaan en is de zaak hiermee dus afgedaan. TRAMONGEVAL BIJ VLISSINGEN. Gisteravond te half twaalf vertrok een motorwagen met drie bijwagens van Mid delburg in de richting Vlissingen. Voor dat zulks bemerkt was, is deze tram door den wissel voorbij Middelburg gereden, waar een tram uit Vlissingen moest pas- seeren. Halverwege Abeele bemerkte de bestuurder van den Middelburgschen tram dat hij te ver doorgereden was en stopte. Van de richting vlissingen kwam een tram bestaande uit een motorwagen, twee bij wagens, weer een motorwagen en twee bijwagens en tenslotte nog een motorwa gen. De trein was aldus samengesteld in verband met den hevigen sneeuwval, en werd bestuurd door den 53-jarigen Edel man. Vermoedelijk tengevolge van de sneeuwjacht bemerkte E. niet de stil staande tram en reed op deze in. De voor- balcons van beide motorwagens werden in elkaar gedrukt, terwijl ook een balcon van een der bijwagens vernield werd. E. werd zeer ernstig gewond; hij kreeg een ruggegraat-fractuur. Vier passagiers van de tram uit Vlissingen werden eveneens gewond, van wie een heer ernstig. Spoedig arriveerden uit Vlissingen drie dokters, die de eerste hulp verleenden. Ook het Roode Kruis uit Vlissingen was spoedig ter plaatse en belastte zich met het ver voer der gewonden. Deze werden per auto naar het ziekenhuis te Middelburg over gebracht. De politie heeft onmiddellijk een onder zoek ingesteld. De beide motorwagens zijn in beslag genomen, doch zijn later weer vrijgegeven. Hedenmorgen was het ver keer op de lijn weer hersteld. TELEGRAMMEN. (Draadiooze dienst.) ANGORA, 27 Dec. V.D. In de zee van Marmora ziin twee Turksche stoom schepen met elkaar in botsing geko men. Een der schepen zonk onmiddel lijk. De opvarenden zijn verdronken. Het andere stoomschip werd bescha digd, doch wist Constantinopel te be reiken. 1 BOULOGNE, 27 Dec. V.D. Een he vige storm heeft langs de Fransche kust gewoed. Het verkeer met Enge land moest worden gestaakt. Er is op verschillende plaatsen schade aange richt. ATHENE, 27 Dec. V.D.Tengevol ge van de hevige regens zijn de ri vieren buiten haar oevers getreden. Verscheidene dorpen in de omgeving van Patras zijn overstroomd. Deoogsl heeft veel geleden. De regeering heeft hulp-expedities uitgezonden. De spoor wegverbindingen zq'n op verschillen de plaatsen verbroken. NEW-YORK, 27 Dec. V.D. Zater dag zijn met het Nederlandsche stoom schip „Gaasterdijk" van de Holland Amerika Lijn 4.000.000 dollar goud verscheept naar Nederland voor re kening van de Nederlandsche Bank. KOPENHAGEN, 27 Dec. V.D. In Zuid-Denemarken is veel sneeuw ge vallen. Eenige particuliere spoorwegen moesten den dienst staken. Op Laa- lland-Falster ligt de sneeuw op som mige plaatsen anderhalve meter hoog. WARSCHAU, 27 Dec. V.D. Naar uit Moskou gemeld wordt, zijn aldaar ze ven leden der oppositie, die op het communistische congres uit de commu nistische partij werden geze$* gearre steerd: Men verwacht nog nreer arre staties. LONDEN, 27 Dec. V.D. Uit Tehe ran wordt gemeld, dat de vroegere regent van Perzië, Nasrul Mulk is overleden. HAMBURG, 27 Dec. V.D. UitCux- hafen wordt gemeld, dat gisteren een onbekend Zweedsch stoomschip uit Scharhoern is gestrand. Het schip ver keert in ernstigen toestand. Desleep- booten, die uitgevaren waren ter as sistentie, konden het schip, dat in de branding zit, tengevolge van den storm niet bereiken. De reddingsboot van Cuxhafen is uitgevaren. BATAVIA, 27 Dec. Aneta-Vaz Diaz Het verzoek om grat&a -van drie per sonen, die door uen Landraad te Sa- walcento wegens moord op drie in- landsche onderwijzers, diefstal en brand stichting, alles te Saloekan gepleegd ter dood veroordeeld waren, is afge wezen. Ook die gratie verzoeken van een tot levenslang veroordeelde en twee van 20 jaar gevangenisstraf, weiden eveneens algewezen. BATAVIA, 27 Dec. Aneta Vaz Diaz In het Boiolalische zijn vannacht zwa re aardschokken gevoeld. Vermoedelijk werkt de Merapi. NEW YORK. 27 Dec. V. D. De ,.Los Angeles" is nog gisteravond opgeste gen voor een onderzoek naar het ver dwenen vliegtuig van Mrs. Grayson. Het luchtschip vloog gisteravond laat over New York en heeft in den nacht met schijnwerpers langs de kust gezocht. Het zal heden den ge- heelen dag in de lucht blijven. Het luchtschip staat in voortdurende draadiooze verbinding met Washing ton. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 27 Dec. Vette varkens. Aangevoerd 301 stuks, w.o. 260 vette varkens, 0,650,62; 41 licht soort, 0,620.58 per K. Handel matig, afloop minder ROTTERDAM, 27 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 134 paarden, 4 veulens, 689 magere runderen, 710 vette run deren, 337 nuchtere kalveren, 198 vet te kalveren, 864 schapen of lammeren, 12 biggen, 4 bokken of eiten, 80 gras kalveren, 621 varkens, 30932 schapen. Prijzen: lammeren 1825, vette koeien 5053, 42/446, 3034; ossen 47—50, 4245, 30; stieren 4547, 42, 36; kalveren 8287J4, 7075. 5560; Vet vee: melkkoeien 200410, kalf- koeien 200450; stieren 120450; pinken 120150; vaarzen 170225; werkpaarden 200310; slachtpaarden 100170; hitten 100175; veulens 75 100; fokkalveren 2026; biggen 7— 13; overloopers 1826; slachtkalveren 14—18; biggen per week 1,201,60; graskalveren 60110. Overzicht: vette koeien en ossen ta melijke handel, goed prijshoudend; stieren tamelijk vlugge handel, wordt beter, overigens kalme handel en prijshoudend; k^lfkoeien zeer stille handel, gedrukte prijzen; fokkalveren tamelijke vlugge handel, goed prijs houdend; graskalveren onbeduidende handel, zelfde prijzen: vette kalveren handel vlug in het begin, later traag, prijzen vorige week; schapen en lam meren trage handel, prijshoudend; varkens aanvangelijk tamelijk vlugge afloop zeer lui, hooge prijzen. PURMEREND, 27 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd 13 kleine fabriekskaas, met rijksmerk 51; 1 kleine boeren kaas, met rijksmerk 51., totaal 18.800 K.G, PURMEREND, 27 Dec. Botermarkt. Aangevoerd 367 Kg. Prijs: 2,202,30. PURMEREND, 27 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 150 runderen, 0,901,10; 87 melk- en geldekoeien, 180350; 3 stieren; 9 paarden, 100200; 13 vette kalveren, voor de slachterij, 1,201,70 112 nuchtere kalveren, voor de fokke rij 1228; 388 vette varkens, voor de slachterij 6064; voor de zouterij, 53 —55; 35 biggen 712; S93 schapen, 14 —27; 7 bokken. AMSTERDAM, 27 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 461 vette koeien, le kw. 1 —1,12, 2e kw. 0,80—1, 3e kw. 0,66—0,80 per Kg. slachtgewicht;; 80 melk- en kalfkoeien, 300400 per stuk; 37 vette kalveren le kw. 0.901; 2e kw. 0,70— 0,90 per Kg. levend gewicht; 31 nuch tere kalveren, 918; 17 schapen. 32— 40, per stuk; 540 varkens, Holla., Overzeesche en Geldersrhe, le kw. 0,73—0,74, 2e kw. 0,72—0,73 per Kg. slachtgewicht; vette varkens 0.71— 073; 41 paarden 100—225 per stuk. TelegraSisch WeerberichL Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Decemb., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 774.6 te Stornway. L. B. 750.3 te Toulouse. Verw. tot den avond van 28 Dec.: Krachtige tot matige, later afnemen de noordoostelijke tot oostelijke wind, afnemende bewolking, weinig of geen sneeuw, lichte tot matige, des nachts strenge vorst. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den wijzer. LUCH- TPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 1.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Dinsdag 27 Dec.: 4.12 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.12 Londen12.07 Va New-York2.477« Parijs9.73V4 Brussel34.60 Va Zürich 47.80 Praai7.33 Rome 13.03'/a Madrid41.42 Oslo 65.837a Kopenhagen 66.337a Stockholm 66.84 Weenen 34.927a

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3