GEMENGD NIEUWS. Kippendiefstailen. De rechtbank te Zutphen heeft den 46-jarigen arbeider M. K., zonder va9te woonplaats en thans ge detineerd, wegens diefstal van kippen, gepleegd te Hall, gemeente Brummen, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. De zwervende grondwerker D. W. ter II., 35 jaar oud, eveneens gedetineerd, is wegens een door hem te Ruurlo gepleeg- den kippendiefstal veroordeeld tot 1 jaar en 4 maanden gevangenisstraf. Meineed. De 35-jarige bakker C. Z., te Apeldoorn, die op de rechtszitting van het kantongerecht aldaar in een burger lijk geding tu3schen hem en M. van D. te Apeldoorn een valsche verklaring afleg de, is door de Zutphensche rechtbank we gens meineed veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf conform den eisch. Oplichting. Het gerechtshof te Arn hem heeft uitspraak gedaan in de zaak van den koopman M. S. te Arnhem, die zich schuldig had gemaakt aan oplich ting van een weduwe, die hij voor een be drag van 421 had afgezet, door haar in de waan te brengen, dat hij zou zorgen dat haar weduwenpensioen zou worden verhoogd. Met vernietiging van het von nis der rechtbank werd de verdachte ver oordeeld tot dezelfde straf n.l. een jaar ge vangenisstraf. Aanval van waanzin. De 56-jarige W. in de Boorstraat te Utrecht heeft gisteren avond zijn 57-jarige vrouw in een plotse- lingen aanval van waarzin een dolksteek in de rechterzijde toegebracht, waarna hij zichzelf den linkerpolsader doorsneed en een steek in den hals gaf. Een politie-agent bond onmiddellijk den arm af. Beide slachtoffers zijn in de rijks klinieken ter behandeling opgenomen. De dader is ter beschikking gesteld van den commissaris van politie. Geen telefoonverbinding. De abonné's van den telefoondienst te Heemstede zijn gisteren den geheelen dag verstoken ge weest van aansluitingen, omdat in de Centrale Heemstede een defect was. Oorzaak schijnt het springen van een waterleidingsbuis, waardoor vocht in de automaat gekomen is en deze niet meer werkte. De financieele schade moet vrij aanzienlijk zijn. De gestrande logger. Gisternacht is de motorlogger Voorwaarts KW 140 bij hoog water en een straffe bries twintig meter boven de plaats van de stranding op het zand geslagen.' Inbraak. Te Hengelo is gisternacht ingebroken bij den heer Lansink in de Deldenerstraat. Vermist worden o.m. een gouden halssieraad met briljanten, ter waarde van 275 gulden, en een ter waarde van 80 gulden, gouden oorknoppen, met diamanten ter waarde van 130 gulden, een ring van 120 gulden en bovendien ƒ100 aan papiergeld. Branden. Te Broekhuizenvorst zijn gisteren huis, schuur en stalling van den landbouwer J. v. Soest afgebrand. Een varken en 10 kippen kwamen in de vlam men om. Naar de oorzaak van den brand wordt door de politie een onderzoek in gesteld. Gisteravond is te Bussum van het perceel Kerkstraat 22, waarin gevestigd de fotohandel „De Peppel", eigenaar de heer Baas, het benedenhuis geheel uitgebrand. Na het baL Gisternacht na afloop van een bal is te Bergum zekere K. L. bij een twist door den 19-jarigen T. de B. uit Suameer met een mes in den rug gesto ken, waardoor een wonde van ongeveer 3 cM. diepte onder het linkerschouderblad werd toegebracht. De dader werd denzelf den nacht van zijn bed gelicht en in ar rest gesteld. Wolven in Henegouwen. De bladen bevatten een berichten uit Bergen, waar in gezegd wordt, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag wolven zijn gezien in de streek van Zinik. Drie damherten, toebehoorend aan den burgemeester dezer stad, zouden, volgens dit bericht, door de roofdieren verscheurd zijn. Ook te 's-Gravenbrakel blijken twee schapen door wolven te zijn gewurgd. De opschudding onder de bevolking van Noord-Ilenegouwen is groot De Middernachtclub. Men meldt uit Duitschland: Eenigen tijd geleden richtten een aantal jongelieden te Ulm aan den Donau een „Middernachtclub" op, welke volgens de oprichters ten doel had het houden van gemeenschappelijke nachtwandelingen en het beoefenen der bergsport. De politie vermoedde evenwel, dat ,,'t gemeenschap pelijk binnenklimmen van vreemde wo ningen" een juister aanduiding was van de doeleinden, en zij was op haar hoede. Toen zij eindelijk zoover was, dat tot ar restatie der leden kon worden overgegaan, ontstond een gevecht met vuurwapens, midden op straat. De voorzitter der club pleegde zelfmoord door zich een kogel door het hoofd te jagen, de andere leden werden na een hevigen strijd gearresteerd. Voor de rechtbank te Ulm bleek, dat de club reeds vele inbraken had gepleegd, en groote sommen gelds en voorraden goe deren had buit gemaakt. Er werden eeni- ge tuchthuis- en gevangenisstraffen opge legd wegens diefstal, heling en poging tot doodslag. Redding van door het Ijs gezakten. Wij lezen in de Tel.: Dooiweer is voor de Hollandsche jon gens en de meisjes doen tegenwoordig voor hen niet onder, nimmer een be zwaar om, wanneer nog een dun laagje ijs sloot of plas bedekt, zich daarop te wa gen. Met levensgevaar voor zich zelf en voor anderen natuurlijk. Bij een ongeluk te water, blijkt het publiek, wanneer er geen redders aanwezig zijn, of ten minste één redder aanwezig is, meestal zeer wei RECLAME nig op de hoogte, met welke eenvoudige middelen aan een drenkeling hulp kan worden verleend. De hulpmiddelen zijn in ieder huis en op elke woonschuit voor het grijpen en met weinig overleg en kalmte bereikt men er zeer veel mede. Een keukentafeltje, een trap of stoel, een strijkplank of gewone plank, kortom die voorwerpen, die gemakkelijk hanteer baar zijn en op het water kunnen drijven, zijn in vele gevallen in de nabijheid van den drenkeling te brengen, waardoor deze in 9taat kan worden gesteld, door zich aan een dergelijk voorwerp vast te hou den, drijvende te blijven tot andere hulp wordt geboden. Is men in 't bezit, van een flinken lad der, zooveel te beter; deze kan men voor zien van een stevig touw, zoodat 't steeds mogelijk is den drenkeling uit een gat te t. ekken. Zaak is, dat men het steunvlak op het ijs zoo groot mogelijk maakt. Nu de dool aanhoudt Gisteravond is de schipbrug te Doesburg weer gelegd. Van gisteren af is alle passage vrij. Het pontveer te Zaltbommel is gister ochtend in werking getreden. De rivier is ijsvrij. Het dijfijs in den IJsel i3 gisteren zoo sterf afgenofnen, dat de Schipbrug te De venter weer werd gelegd. Ook te Olst wil men trachten, het pontveer weer in dienst te stellen. De overtocht over het veer te Tiel vindt voor personen en voertuigen plaats per stoomboot en kleine pont. Gistermiddag is ook de gierpont weder gelegd. Nog geen spoor gevonden. Van den 21-jarigen Duitscher M. A. W. Marose, den ^injjreker, die Dinsdagavond uit het ge meenteziekenhuis te Den Haag is ont snapt, en zich daardoor heeft weten te onttrekken aan een gevangenisstraf van verscheidene jaren, is tot op heden nog niet 't geringste spoor gevonden. Men ver moedt, dat de man, die oo'. voor een in braak te Kampen nog drie jaar te goed heeft, en tevens door de Duitsche politie wegens verschillende inbraken gezocht wordt, de wijk genomen heeft naar Bel gië. Schadevergoeding toegewezen. Een slager voorheen te Emmen, thans te Wir. schoten wonende, heeft bij de rechtbank te Assen een verzoek om schadevergoeding groot 1000 ingediend, omdat hij eenlge dagen zich in praventieve hechtenis heeft bevonden, in verband met een te zijnen huize uitgebroken brand. De rechtbank heeft dat verzoek toegewezen tot 100. Het O.M. is daarvan in hooger beroep ge gaan. Een Kerstgratificatie. De directie van de Ver. Koninkl. Papierfabrieken van Gel der Zonen heeft aan het personeel van bij na 3000 mannen en vrouwen van hare fa brieken te Renkum, Apeldoorn, VVormer en Velsen een Kerstgratificatie doen uit reiken. De gedane uitkeeringen varieeren van ƒ75 voor gehuwde mannen en kost winners tot ƒ5 voor jongens beneden 16 jaren. Verder ontvingen gepensionneerden 25 en weduwen van het personeel 12.50. SCHAAKRUBRIEK Probleem van A. Kohlrasch Jr. Eervol vermeld in een wedstrijd van den Neder-Elbischen Schaakbond. Wit begint en geeft mat in twee zetten. Oplossing volgt hieronder. Onderstaande partij is uit den inter nationalen wedstrijd in October te Londen gespeeld, tusschen de mees ters Vidmar en Colle. Wit: Dr. M. Vidmar. Zwart: E. Colle. D4-opening. 1. d2d4 Pg8—f6. 2. c2—c4 e7—e6. 3. Pgl—f3 b7b6. 4. g2—g3 Rc8—b7. 5. Rfl—g2 Rf8—b4f 6. Pbl—d2 0—0. 7. 0—0 Tf8e8. Zwart kiest een omslachtige wijze van ontwikkeling; d7—d5 was een voudiger. 8. Ddlc2 Rb4—f8. 9. e2—e4 d7—d5. Nu veroorlooft dit Wit den beken den sterken pion op e5 te krijgen. 10. c4Xd5 10e6X<*5. 11. e4e5 Zwart mag nu niet Pe4 spelen. Zie 11Pe4, 12. Pe4:, de4:, 13. Pg5 Dd5:, 14. Pe4: en dan dreigt er Pf6f plus Rb7: met winst der kwaliteit of Dc7:. 11Pf6d7. 12. Tfl—el c7—c5. 13. Rg2h3! Inleiding tot het vilgende offer. 13c5Xd4. 14. e5e6! Stand na 14.: e5—e6. Zwart is tot het nemen van deze pion gedwongen, want op 14Pfb zou volgen 15. Pg5 fe6:, 16. Le6: en zwart verliest kwaliteit, want 16 Kh5 geeft 17. Pf7 met verlies der ko ningin. 14HXe6. 15. Rh3Xe6 Hier wordt Vidmar's combinatie schitterend. Wanneer nu de zwarte koning naar h8 gaat volgt een fijne zet 16. Pc4l en als zwart dit paard zou nemen wint wit door 17. Pg5! met een dubbele bedreiging 18. Dh7: mat of 18. Pf7. 15Te8Xe6. 16. TelXe6 PeG—c5. 17. Te6—el Pb8—cG. 18. Pd2—b3 Dd8—f6. Colle ontwikkelt zich snel en heeft met een vrijen pion tegen de kwali teit en een goeden stand nog geen ver loren spel. 19. Pb3Xc5 Rf8Xc5- 20. Rel—f4 Ta8—f8? Eerst h6. om Wit's volgenden zet te voorkomen, was beter geweest. Nu krijgt Wit snel beslissend overwicht. 21. Pf3g5g7g6. 22. Tel—e6 Df6 —f5. 23. Dc2Xf5 Tf8Xf5. 24. Tal—el d4—d3. 25. Te6e8f Kg8—g7. 25. Tf8, dan 26. Tf8:f Kf8:, 27. Ph7:f 26. Pg5e6f Kg7—f7. 27. Pe6Xc5 b6 Xo5. 28. Rf4h6. Dreigt 30. Tf8 mat en 28. g6 helpt hier niet tegen, daar er op zou volgen 29. Tf8f Kg6, 30. Te6f Kh5. 31. Tf5: plus 32. Tg5:. Zwart gaf het op. Oplossing tweezet: 1. Da6. EVENTJES LACHEN. Wees voorzichtig met vreemde woorden! Dame in een comestibleszaak„Hebt u ook een busje sardientjes voor me?" Winkelier: „Jawel, dame! Welke wilt u hebben: sardientjes om te hui len of sardientjes om op te beuren?" Dame: „Wat zegt u daar?" Winkelier: „Kijk u maar dame: op dit blikje staat „huile" en op dat blikje „beurre"." Dame: „Wel man, dat is Fransch; „sardines en huile", d.w.z. sardientjes in olie, en „sardines en beurre", d.i. sardientjes in boter." Dochter des huizes, die pas begon nen is Fransch te leeren: „Wat een heerlijke arauna hebben die vruchten!" Vader: „Spreek voorloopig maar lie ver Nederlandsfh, want Arauna is de man, van wien Koning David een doschvloer kocht, maar jij bedoelde „aroma", d.i. „geur"." De secretaris leest de notulen voor van de vorige vergadering: „Dit voor stel werd anoniem aangenomen." Hij bedoelde „unaniem", d.i. eenstemmig terwijl een anonieme brief is een niet onderteekende brief. Beste Jongens en Meisjes! De ijspret is weder achter den rug dus zuïlea jullie nu wel meer tijd heb ben voor de Babbelhoek. Ik zal alvast maar beginnen met de brief jes die ik heb, al zjjn het er nog niet veel. „Juniora". Zoo, was je weer druk aan het lezen geweest? Daar houd je Éeloof ik, heel erg van, is 't niet? at eene van die twee boekjes ken ik wel, dat van „Toch verzoedd". Het andere, „Het schipperskii^dje", ken ik niet. Is het ook een Kerst boekje? Heb je weer keelpijn gehad? Moest je lang thuis blijven? En is het nu weer heelemaal beter? „Vergeet mij nietje". Dus jjj hebt Maandag het Kerstfeest al gevierd? Hoe was het er? Zeker wel mooi ver teld, is 't niet? Vertel je er mij volgeride week wat van? 't Was niets erg dat die kleine bengel op de en veloppen had gekrast. De brief is er evengoed om terechtgekomen, dat zie je wel. „Piet Hein". En of het koud was, admiraal. Het viel niets mee hoor. Zoo, houd jij niet zco erg van schaat senrijden? Maar van glijden, zooveel te meer, geloof ik. Ja, als je goed lijden kunt, is een tochtie op de schaats iets heerlijks, 'k Heb wel kunnen schaat sen rijden, maai- het nu al zóólang niet gedaan, dat ik heusch niet weet of het nog gaan zou. Er zijn hier heel mooie banen. Behalve da ijs baan, zijn er de Singels ook nog, waar je ook heerlijk kunt rijden. Je begrijpt dat het er altijd vol is. Dank voor je wensch, P.et Hein. 'k Wensch jou hetzelfde toe. „Rie". Nee, dat is te begrijpen. Als je drie boeken per weeek uit moet lezen, kom je daar voorloopig niet aa n toe. Of lees je ze niet alle drie? Ik houd heel veel van liezen moisie, maar ik heb er o zoo weinig tijd voor. Maar 'k zou best zin hebben om drie boeken per week te lezen. Doch dit gaat nu eenmaal niet. „Lathyrus". Je hebt gelijk meisje. Toen ik je briefje zag, dacht ik: dat valt me mee. dat Lathyrus mij om de ijspret niet vergeten heeft. Nu, ik hoop, dat je er volop van zult hebben genoten. Het is nu al aveer afgeloopen en dus is de pret weer voorbij. Ik heb in heel lang geen schaatsen gereden, dus weet ik niet of het nog gaan zou. En je begrijpt dat ik er maai- heel weinig tijd voor heb. Ja, in de Singels zijn het mooie banen. En daar is het wèt druk, dat verzeker ik je. „Alpenroos en Gentiaan". Gelukkig maar jullie flink genoten hebt van de ijspret, want het is nu ge daan hoor. 't Is bar koud geweest, maar ik zit heusch niet den heelen dag bjj de kachel. Ik heb zelfs geen tjjd om schaatsen te rijden, zooals jullie. Hoe komt het dat jullie Dins dagsmiddags altijd vrij hebben? Is het in plaats van Woensdagmiddag? IJs moppen h eb ik niet gegeten, maar ik houd er wel vaü hoor. Goed, vertel me volgende week maar van de rap porben. 't Prijsraadsel komt volgende week. In die meisjesnaam zat een drukfout. „Waterlelie".. Hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag meisjew 'k Hoop dat je een heel gezellig dagje zult hebben. Nu je verjaardag op Zater dag valt, ben je zeker Zondag ook nog iarig, is het niet? Volgende week vertel je er mij zeker wel alles van. 'k Zal het erg jammer vinden meis jelief, als je niet meer mee kunt doen. Maai- dat kun je zelf het beste beoordeelen. Misschien dat het nog een poosje gaat. Gelukkig maai*, dat je van het ijs geprofiteerd hebt, want nu is de dooi ingevallen. „Boschviooltje". Je hebt gelijk 'dat je maar van de ijspret genoten hebt, toen het kon, want nu dooit het al weer. Van de hardrijderij is zeker ook niets meer gekomen, is het wel? Dank voor je raadsels, meisje, 'k Heb ze eens even doorgezien, en ik geloof wel dat ik ze allemaal1 kan gebruiken „Cornelis de Wit", 't Zal jou wel spijten, vriendje, dat de ijspret ge daan is. Je had zoo gehoopt op de Kerstvacantie hé? Kun je schaatsen rijlden? 't Prijsraadsel komt volgende week, Cornelis. Dank voor je wensch en wederkeerig wensch ik jou een heel gelukkig Kerstfeest. „Pioenroos en Seringentak". Dan heeft S. een heel mooi boek gekre gen. Ik heb „Gerdienfrje" gelezen, en vind het erg mooi. s. ook? Dus 't breiboek moet nog komen? Dat heeft het zusje van S. mis gehad Ik ben niet op de Ouderavond geweest. Ja, als er van den zomer maar zes ko nijntjes waren, dan is het nu toch weer meer. „Woudlelie". 't Zijn slechte wegen de laatste dagen, dus 't is geen won der dat jullie minder visite hadden dan anders. Ja» aan zoo'n lange, smalle tafel kunnen heel wat menschen zit ten. Ik blijf meestal tot twaalf uur op, als het Ouctejjaar is. Maar zooals jullie, wakker blijven in bed. lijkt me ook wel gezellig. Ik heb in neef lang geen schaatsen gereden, dus ik weet niet of ik het nog zou kennen. Maar ik heb er toch geen tijd voor ook, weet je. Dat was zeker wel gezellig, toen jij tante over het ijs sleedde. „Theeroosje". In dat raadsel' zaten een paar fouten, maar de meeste kinderen hebben het toch gevonden. Nu, ik vond het wel wat koudi hoor. Jij niet? Ik heb in zóó lang al geen schaatsen gereden, dat ik heusch niet weet of ik het nog zou kennen. Maar ik heb er toch geen tijldJ voor ook. Als je met zoo'n clubje krabbelaars bent, heb je wel' veel pret hé? Is jullie tochtje op de schaats toch nog door kunnen gaan? Ik houd meer van de zomer dan van den winter. Dus jij hebt een vrije middag gehad met grootvaders verjaardag? Blijft je oom uit Zeeland lang? „Moeder's Meisje", 'k Denk dat jul lie zoo'n moeite met het raadsel heb ben gehad', omdat er een paar fou ten in waren gekomen. Want anders was het heusch zoo moeilijk niet. Moe was zeker wel blij' dat mooie groote portret van jullie? En 'kdenk dat M. en M. net zoo blij zullen zijn als ik. Misschien vertellen ze het mij volgende week wel. Er hebben heel1 wat menschen en kinderen kun nen genieten van de ijspret hé. Maar nu is het ook alweer gedaan. Wat hebben jullie toen die drie kwartier gedaan, toen je geen Fransche les „Hartedief". Dat is te begrijpen, dat ieder die schaatsen had, toen vrij vroeg Was het niet vreemd, zoo weinig kinderen in de klas? En kreeg je toen andere lessen als gewoonlijk? Dat teekenen geloof ik wel hé? Wat heb jij geteekend? Nee, als de machi ne op de tafel staat te rikketikken, dan kun je niet makkelijk schrijven. De oplossingen van de vorige week zijn: i. Alle hout is geen timmerhout. Onderaeeien: Haltum, Gom, Theresia Tent, Teil, Geur. ■2. Luchtkasteelen. 3. Een gat in een kous. .4 De torenwachter. 5. Kakatce, Kanarie, Lijster. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Mijn geheel bestaat uit 24 letters, die tezamen een deel van een pro fetie vormen. De 9 5 4 verlicht den dag. De 1 13 14 3 schijnt des nachts ió 17 11 19 2 21 22 23 24 en 21 13 14 19, zijn namen die in die profet.e aan den Heiland gegeven woraen. 20 15. 7. *4 een meisjesnaam. De 6 8 12 13 is een vuurspuwen de berg. De 21 10 18 is een rivier in 011s land. .2 Welke jas kan men niet aan trekken? 3. Welke scharen kunnen door scha renslijpers niet geslepen worden? 4. Waarom draagt de infanterie bronzen knoopen aan de jas? 5. Verborgen namen van landen. Ja pa, Nico en Karei zijn boven. Waar zit Alie toch den heelen dag? Och, Ina wat jammer, dat je geval len bent. 't Is heusch zooals ik dacht. Door het ijsvermaak hebben velen geen tijd §ehad voor de babbelhoek. En 'k enk d at de spijbelaars van deze week mij de volgende week zullen schrij ven: Ja tante, het is zoo. We zaten ieder vrij oogetnblikie op het ijs. 'k Gun jullie de pret best, hoor jonge lui, en 'k hoop 'dat je je prettig geamuseerd hebt. Volgende week hoop ik het beloofde prijsraadsel te geven. 'k Wensch jullie allemaal een recht gezegend Kerstfeest toe en eindig met vele groeten van je TANTE FRANCIEN. BERTHA. door TANTE FKANCIEN. HOOFDSTUK VIII. Haar eerste loon. 't Was Zaterdagavond. De eerste week die Bertha bij mevrouwvan Dalen, als kindermeisje had doorge bracht, was om. Wat had die week haar veel nieu we dingen doen beleven. Iedere avond was zij met het een of ander ver haal thuisgekomen en moeder had al tijd weer met aandacht naar haar geluisterd, 't Was dan ook zoo echt gezellig thuis. Alle kinderen waren al naar bed, alleen Cato mocht nog wat opblijven. Vader was meestal niet thuis, en dan zaten zij met hun drie tjes om de t^fel en Bertha vertelde. Moeder gaf dan bedde meisjes wat inaaiwerk en leerde ze hoe ze het doen moesten. Vooral' Bertha deed daar erg haar best op, want moeder had gezegd dat ze nu haai- avonden moest gebruiken om te leeren naai en, want als zij grooter werd en kindermeisje vilde blijven, dan moest zij in haar betrekking ook kunnen naaien. Op een avond was ze thuis gekomen en had gezegd: Gelukkig moeder, dat ik al' stoppen Kon. Ver beeld u eens, vanmiddag waren Em my en Nora bij andere kinderen op visite gevraagd. Ik moest ze wegbren gen en toen ik terug kwam, zei me vrouw: Bertha, kun je stoppen?" „Jawel, mevrouw", zei ik, en toen heeft mevrouw mij een heele mand met kousen gegeven en heb ik wel twee uren zitten stoppen. Mevrouw kwam kijken, en zei dat ik het heel netjes deed „Juist", zei moeder, ,en zoo komt het nu later met naaien, dus doe maar goed' je best". Gelukkig dat moeder zelf zoogoed naaien kon, want dat kwam haar 0 zoo best te pas in haar groot gezin, 't Gebeuridie nogal eens dat een van de buren of een andere bekende bij moeder een groote mantel of japon bracht, die op sommige plaatsen ver sleten was. Dan wist moeder er de beste stukken uit te halen en daarvan maakten haar vlugge vingers dan een jurk of manteltje voor een van haar [meisjes. Zoo kwam het dat al had den ze het dan ook arm, toch altijd alle kinderen er nog knapjes uitza gen. (Wordt vervolgd). S cheeps tij dingen* HOLLAND—AFRIK A-LIJN. MONTGOMERYSHIRE, Londen n. Vancr, 22 (9.57 v.m.) 20 mijl W. v. Lands End. LOCHKATRINE, Vancr. n. Rott 20 U Seattle. VOLENDAM, Rott. n. N. York, p. 22 (nan.) Scilly. RIJNDAM, Rott. n. N. York 22 v. Halifax. BINNENDIJK, Philadelphia n. Rott. 22 te Baltimore. MOERDIJK, Vancr. n. Rott. 22 v. Ham burg. NEBRASKA, Vancr. n. Rott. 23 v. Cristo bal. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN, uitr., 21 v. Pt. Natal. NIJKERK, thuisr., 22 v. Algoabaai. GRIJPSKERK, 23 v. Amst. te Rott. RIETFONTEIN, 22 v. Rott. te Bremen. HEEMSKERK, thuisr., 23 te Antwerpen. PARANA, uitr., 23 v. Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. RIJNLAND, thuisr., 21 v. Freetown. HELDER, uitr., 23 te Lagos. KILSTROOM, uitr., 23 te Lagos. MAASLAND, thuisr., 22 te Lag2>s. SCHELDESTROOM, thuisr., p. 22 Las Palmas. TEXEL, thuisr., 24 te Amst. vervv. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. DRECHTERLAND, thuisr., 22 v. Victoria. ZEELANDIA, thuisr., 22 v. Coruna (ver moedelijk 25 verw.). AMSTELLAND, thuisr., 23 v. Bahia. GELRIA, thuisr., 23 v. Bahia. FLANDRIA, uitr., 23 v. Cherbourg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAMBORA, uitr., 22 (1 n.m.) te Marseille. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". ROTTI, thuisr., 22 v. Djeddah. KAMBANDAN, uitr., 21 v. Pt. Swetten- ham. PRINSES JULIANA, uitr., 22 v. South ampton. SOEMBA, uitr., 22 v. Split. JOHAN DE WITT, thuisr., 2 v. Colombo. SALAWATI, 22 v. Batavia a. Amst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8