Gemeentelijke Aankondigingen DIENSTPLICHT. Aangifte ter inschrijving. De Burgemeester der gemeente Lei den brengt ter kennis van belangheb benden, dat op de daarvoor in die gemeente aangewezen plaatsen is aangeplakt een openbare kennisge ving, betreffende inschrijving voor den dienstplicht in Januari a.s. van de in 1909 geboren mannelijke personen. Voor vorenbedoelde inschrijving zal meer bepaald zitting worden gehou den ter Gemeente-Secretarie (Afdee- iing Militaire Zaken), Breestraat No. 119 hoek Wolsteeg alhier, van des voormiddags 10 uur tot des namiddags 3 uur: Op Maandag 2 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de letter A of B; Op Woensdag 4 Januari a.s. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de letter C, D, E, F, of G. Op Vrijdag 6 Januari a.s. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de letter H, I of J. Op Maandag 9 Januari a.s. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de letter K of L. Op Woensdag 11 Jan. a.s. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de lette M, N of O. Op Vrijdag 13 Januari as. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de letter P, Q of R, Op Maandag 16 Januari a.s. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de letter S of T. Op Woensdag 18 Jan. a.s. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de letter U, V of W tot en met We. Op Vrijdag 20 Januari a.s. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de letter W van Wf af, X Y of Z. Door een ieder, die tot aangifte ver plicht is, moet een uittreksel uit het geboorteregister betreffende den in te schrijven persoon of huwelijksboekje van diens ouders worden overlegd. Nadere inlichtingen hieromtrent kunnen worden verkregen aan de af- deeling Militaire Zaken voornoemd, op werkdagen van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 1214 uur en van des namiddags 1 Vi uur tot des na middags 3 uur; des Zaterdags van des voormiddags 9 uur tot des namid dags 12 uur. Leiden, 24 December 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Geboren: Cof 'nelia, d.v. C. van Gorsel en C. Sta ring: Willemrjntje d.v. R. Munstermar en J. W. Boer; Gerrit z.v. J. Spaan en G. van Delft; Petronella d.v. J. J. Bauer en M. W. Stapper; Jacob Jac ques, z.v. L. I. Schouten en N. Soe temain. Gehuwd': J. Roest en C. A. Bos: .W. J. Hooftma.n en H. E. de Voogd. Overleden: M. E. Bosmans jd. 38 j., overleden te Leiden; Levenl. aan gegeven d.v. P. S. v. id. Voorn en O. Green in 't Wout; J. Morbus wed van A. Burggraaf 64 j- J. M. Streng wed. van A. N. Straathof 71 j..; M J. van Arkel w d. van W. Suttêrland 71 i.; W. de Goede jm. 5 mnd. wo ii-enae te Hazerswoude. 'Ingekomen van: Deift A. Ai. Sin ting, huishoudster, Jaagpad 3; Alke made, Th. Loos en gez., arb., Gouw sl.weg 56; Rotterdam, kinderen Bakvis Raadhuisstr. 44; Hoenkoop, G. A. v d. Snoek, Steekterweg 79; Velsen, X Delfos, caféhouder, Dorpstr. 40; Rot terdam, J. F. van der Slugs en gez scheepmaker, Nieuwesloot 14; Giessen Nieuwkerk, A. Rietveld en gez., bo ter en kaashandelaar, Bloemhofstr. 43 Den Haag, G. A. Kleinveld en gez., arb. Steekterweg 66; Amsterdam, B Blok, Off. Leger des Heils, Hooftstr. 235; Amsterdam, D. A. Boelens, Off Lieger des Heils. Hooftstr. 235; Har- melen, C. H. A. Ruiter, Steekter weg 90. Vertrokken naar: Ede, Acacialaan 9, P. den Ouden en gez., boomkwee- ker; Gouda, J. Lepelaar en gez., be tonwerker; Rotterdam, Wallenburger- weg 53, A. Verboom^ dienstb.; Buda pest, Hongarije, J. Criy; Den Haag Louise de Coiigngstr. 51, W. Pronk, Linderjuffr Warmond, M. C. Mol: Warmond, P. Mol. HAZERSWOUDE. Door de Chr. Meisjesvereeniging „Ly- dia" zijn in het afgeloopen jaar 70 klee- dingstukken vervaardigd, die aan ,het be stuur der Zondangsschool zullen worden ter hand gesteld, tot uitreiking aan be hoeftige kinderen. De Kerstfeestviering van de Ned. Herv. Zondagsschool zal plaats hebben op Maandag Tweede Kerstdag, des avonds 6 uur in de Ned. Herv. Kerk. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Pie- ter Willem z.v. A. Gill'ebaart en K. van Iterson; Jan z.v. J. Barnhoorn en M. Haasnoot; Arie z.v. W. van Duijn en A. Plokker; Jonathan z.v. P. Ou wehand en A. do Rooii; Dirk z.v. D. Heek en J. van der Plas. Ondertrouwd: WiLemi Barnhoorn en Geertje van der Plas: Jacobus Boude- wijn Zandvliet en Willem de Mol'Flo- ris van der Plas en Maart je van Duijn Huig van der Plas en Cornelis van Duijn; Jan Haasnoot en Pietje Ouwe- hand. Getrouwd: Jb. Schonenberg en W. J. Korndorffer; G. J. van Boelen en M. Zwanenburg. Overleden: krisje Imthorn echtgen. van A. van der Jagt 77 j.; Johanna v ath;.rir.a Compier d.v. Th. Compier en J. u. v. Goozen; Jacob Vlieland •echtgen. van AI. Vooijs ,77 j.; Nico- laas Maar: en Remmerswanl 3 w. z.v. C. Remmelswaal en M. Kuijt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Woensdagavond vergaderde de ver- eeniging „Onderlinge hulpkas bij ziekte" voor Katwijk aan den Rijn en omstreken in de zaal van de Geref. Kerk. Op de in November gehouden vergadering was een voorstel ingediend, om in verband met den gunstigen toestand der kas, de uit- keering te verhoogen. Na overleg met de comm. van Advies, kwam het bestuur thans met het voorstel om de trekkings- duur te houden op acht weken en de uit- keering te verhoogen van 1 op 1.50 per werkdag. Na eenige bespreking werd het voor stel met algemeene stemmen aangeno men. Bij de rondvraag werd door een der le den de vraag gesteld, of er vanwege de vereeniging ook pogingen in het werk konden worden gesteld om: le. waar door de woningbouwvereen. besloten is, weder te Katwijk aan Zee 150 woningen te bou wen, een gedeelte hiervan te Katwijk aan den Rijn te plaatsen; en ten 2e. om ook werklooze ingezetenen van Katwijk aan den Rijn werk te verschaffen, wanneer er zooals nu aan de rioleering plaats heeft, te Katwijk aan den Rijn en hiervoor uit sluitend inwoners van Katwijk aan Zee te werk zijn gesteld. Het bestuur was echter van meening, dat de vereeniging hierop niet in de eer ste plaats aangewezen is. Moclit er van wege de R.K. Volksbond of Chr. Nat. Werkmansbond een dergelijke actie uit gaan, dan werd het bestuur gemachtigd, om, als zijnde zulks ook in het belang ha- rer leden, hiermede instemming te betui gen. Zou hier niet een taak zijn weggelegd voor de plaatselijke kiesvereenigingen te Katwijk aan den Rijn? LISSE. Gisteravond vond de opening plaats van de Lustrumtentoonstelling van de Pluimvee- en Konijnensportvereeniging alhier. De voorzitter sprak een kort openings woord, daarin dank brengend aan deelne mers en jury. De tentoonstelling bewijst iets bijzonders te zijn in de r< uzen collec tie van allerlei dieren; het aantal inzen dingen is veel meer dan ooit te voren. Aan de tentoonstelling is een groote ver loting verbonden. Een zeer groot aantal prachtige prijzen is ter beschikking ge steld door gemeente, corporaties en parti culieren; ook medailles, wisselbekers en lauwerkransen. Hedenavond en 2en Kerstdag is de ten toonstelling geopend tot 9 uur. 3e Kerstdag tot ongeveer 6 uur, waarna de verloting plaats heeft. 1ste Kerstdag is de tentoonstelling gesloten, waarvoor 'n woord van erkentelijkheid wel op zijn plaats is. Een bezoek aan de tentoonstelling zal de moeite wel loonen. NOORDWIJK AAN ZEE. Naar we vernemen zal D.V. de Chr. Zangvereen. „Zingt den Heer" (directeur de heer G. A. Wiggers) onder leiding van den WelEerw. heer Ds. N. H. Koers, op Woensdag, 28 December a.s. in de Geref. kerk alhier haar jaarlijkscbe uitvoering geven. Het programma bevat verschillende koor- en soliwerken, die we velen aanra den te gaan hooren. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de advertenties en de aanplakbil jetten. OEGSTGEEST. De avonddienst op Zondag in het Groene Kerkje zal iets nieuws geven. De kerkvoogdij heeft maatregelen genomen om het gebouw me4 kaarslicht te verlich ten, wat zeker een aardig effect zal geven, waar wel wijding van uitgaat, terwijl „Debcra" den Engelenzang zal doen hoo ren. Deze dienst begint om 7 uur. Den 2en Zondag in Januari zullen de kerkeraadsleden bevestigd worden in het Groene Kerkje, t.w. de heeren N. Breedijk en H. Vroom. Tweede Kerstdag om half drie zal er een kinder-kerkdienst worden gehouden in Irene, terwijl op Donderdag 29 Dec. om 6 uur des avonds het Kerstfeest zal wor den gevierd met de kinderen van 612 jaar. De Ned. Herv. Gem. heeft een keurige projectie-lantaarn met platen van Mej. Drost ten geschenke ontvangen. SASSENHEIM. Gistermiddag omstreeks 2 uur kwam een groote Ford-vrachtauto uit de richting Leiden, in botsing met een luxe-auto, ter hoogte van den Warmonderdam. De vrachtauto was afkomstig uit Amsterdam, terwijl de luxe-wagen bestuurd werd door den directeur van de Gemeente-gasbedrij ven te Haarlem. De vrachtwagen kwam terecht tegen het telefoonhuis je van de N. Z. H. T. Mij en een tele foonpaal, tengevolge waarvan hij om kantelde. De chauffeur kwam onge deerd uit den wagen, doch zijn met gezel was tusschen den wagen be kneld geraakt. De menschen, die van verschillende kanten kwamen opdagen, hebben den man uit zijn benarde positie verlost. Het bleek, dat 's mans hoofd deerlijk gewond was en men achtte het raad zaam, hem naar de St. Bernardus te transporteeren. Met vereende krach ten heeft men den wagen overeind getild, doch de chauffeur moest wachten op vakkundige hulp, daar zijn wagen leelijk beschadigd was. De bestuurders der beide wagens zijn overeengekomen, deze zaak in der minne te schikken, zoodat geen proces-verbaal is opgemaakt. Beide auto's waren verzekerd. Later bleek, dat de blessuren, wel ke de man opgeloopen had, van niet zeer ernstigen aard waren. Gisteravond vergaderde de Sas- senheimsche IJsclub onder leiding van haar voorzitter, den heer H. Ba der. De opkomst was goed. De secretaris bracht verslag uit van de jaarvergadering, die in Den Haag gehouden was. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de kas in goeden toestand verkeerde. De aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen. Ten slotte, had een verloPng plaats van een groote collectie bloemen, planten, sigaren enz Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer, waaruit blijkt dat on ze A. R. Kiesvereeniging Donderdag 29 December a.s. een openbare verga dering houdt waar ons A R. Kamerlid de heer Chr. v. d Heuvel, zal spreken over: Onze handelspolitiek. ,Wij komen hierop nog nader terug. UIT ONZE INDIEN. GOUVERNEUR VAN SURINAME. Bij Kon. Besluit is op zijn verzoek met ingang van 1 April 1928 aan Mr. A. J, O. A. Baron van Heemstra eer vol ontslag verleend als Gouverneur van Suriname, onder dankbetuiging van de in dat ambt bewezen gewicht- tige diensten en is als zijn opvolger benoemd Dr. A. A. L. Rutgers, direc teur van Landbouw, Nijverheid en Handel in Ned. Indië. De aftredende Gouverneur is be noemd tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau. Dr. A. A. L. Rutgers werd geboren to Amsterdam op 24 Juli 1884 en op 28 September 1910 ter beschikking ge steld van den Gouverneur-Generaal van Ned. Indië. Op 10 November van dat jaar volg de zijn benoeming tot assistent aan 't botanisch laboratorium te Buitenzorg welke functie hij ruim een jaar later op 30 Dec. 1911 verwisselde met die van botanisch assistent aan het Dep. van Landbouw, Nijverheid en Handel Den 2den April 1914 werd hij be noemd tot waarnemend chef van het laboratorium van plantenziekten. Op 15 Juli 1916 verkreeg hij. eervol ontslag uit 's lands dienst en keerde naar ons land terug. Den 20sten Januari 1923 werd hij in zijn tegenwoordige functie van direc teur van Landbouw, N. en H. in Ned. Indië benoemd. Wat zijn politieke richting betreft de nieuwe Gouverneur behoort tot de Antirevolitionairen. Hij is een broer van den oud-minister van Onderwijs Mr. V. H. Rutgers, zoon van wijlen Prof, Rutgers, Hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, en schoonzoon van den Oud-minister en Oud-Gouverneur- Generaal A. W. F. Idenburg. BUITENLAND. DE GEZONKEN DUIKBOOT. Vermoedelijk geen lichting vóór het voorjaar. Daar alle hoop, dat aan boord van de duikboot S 4 nog leden der bemanning in leven zijn feitelijk is opgeheven, doen de reddingsbooten thans alleen nog po gingen om de boot aan de oppervlakte te brengen, doch algemeen meent men, dat het onmogelijk zal zijn, dit vóór het voorjaar klaar te spelen. Het reddings- personeel is voornemens, de duikboot te lichten door' er kettingen onder door te schuiven, die daarna aan lichters zouden worden vastgemaakt. Er beginnen zich stemmen van critiek te doen hooren, tegen het departement v. Marine. Te oordeelen naar de groote be roering, door de ramp in het land ge wekt zou de publieke meening slechts kun nen worden bevredigd, indien de geheele kwestie van de veiligheid der duikbooten binnenkort door het congres aan een grondig onderzoek werd onderworpen. DE BRITSCHE NATIONALE SCHULD. Een belangrijke schenking tot haar delging. In politieke kringen wordt gezegd, dat dezer dagen aan de Schatkist een groote som gelds ten geschenke werd aangebo den, die volgens den wensch van den schenker over een lang tijdsverloop zou moeten accumuleeren, zoodat zij voor de delging van de nationale schuld zou kun nen worden aangewend. De Kanselier van de schatkist, was, naar men verneemt, bereid deze schenking te aanvaarden, doch het bleek, dat er wettelijke bezwaren waren wat betreft het voorgestelde ge bruik. Besloten werd daarom een bepa ling in het leven te roepen om aan de wenschen van den gever uitvoering te ge ven. Sir Thomas Inskip, de „Solicitor-Gene ral", stelde Woensdag in een geheime zit ting van het Lagerhuis een nieuw artikel voor tot het vrijstellen van een weldadig heidsfonds van de wet tegen eeuwigdu rend bezit, opdat het zou kunnen accu muleeren voor langeren tijd dan de wet tegen eeuwigdurend bezit toestaat en op dat het ten slotte zou kunnen worden ge bruikt voor het delgen van de nationale schuld. Het nieuwe artikel kreeg de koninklijke goedkeuring nog voordat het parlement werd verdaagd. Ofschoon algemeen ver nomen werd, dat het aanbod aan den Kanselier definitie* is gedaan, zoo is de hoegrootheid van de som toch niet be kend. Een bericht van vandaag stelt ze echter op 100.000 pond sterling 1.200.000). NOG EEN OCEAANVLUCHT? Mrs. Grayson voor de eerste étappe vertrokken. Mrs. Grayson is gistermiddag uit New York vertrokken naar Harbour-Grace in New Foundland, voor de eerste étappe van haar poging om den oceaan over te steken in het vliegtuig Da we s, ingericht als gewoon en watervliegtuig, DE KERST-DRUKTE IN ENGELAND. Kerstboodschap van Londens burge meester. De Kerst-drukte te Londen is gisteren begonnen. Het winkelen bereikte gisteren zijn hoogtepunt en alle Londensche sta tions waren overvol rnet reizigers. Voor al naar het buitenland werde.i veel plaat sen besteld. Alle luchtdiensten naar het vasteland, moesten vervallen wegens den storm, die boven het Kanaal woedde. Het zeer milde weer, dat in het Zuiden van Engeland na de jongste hevige koude is gekomen, zal volgens de weerkundigen vermoedelijk niet lang aanhouden. Het winterweer, dat in het Noorden van Engeland is blijven voortduren, zal zich vermoedelijk naar het zuiden uitstrekken, zoodat volgens alle vooruitzichten Londen een witte Kerstmis te wachten staat. Sir Charles Batha, de lord-major van Londen, heeft de volgende boodschap tot de bewoners van Londen gericht: „Bij het aanbieden van mijn Kerstvven- schen aan de burgers van Londen, mogen wij ons, naar ik geloof, gelukwenschen met het gelukkige initiatief, dat sommige voorname werkgevers genomen hebben, om den vrede en den goeden wil in onze industrie te herstellen. Ik hoop van harte, dat dit een voor teeken voor het nieuwe jaar voor een tijdvak van welvaart zal zijn, gebaseerd op een betere verhouding tusschen werk gevers en arbeiders." DE OPGRAVINGEN TE POMPEJI EN HERCULANEUM. De opgravingen te Pompeji en Hercula- neum, in het voorjaar volgens een grootsch plan aangevangen, worden op regelmati ge wijze voortgezet, schijft de Maasbode. Vooral de nieuwe opgravingen in Pom peji hebben reeds belangrijke resultaten opgeleverd en interessante vondsten, wel ke ter plaatse in de afgeloopen maanden de belangstelling van vele deskundigen trokken. Een recente ontdekking is die van een muurschildering, welke bet systeem ont hulde, waarmede Archimedes' „water- schroef" in beweging werd gebracht. De machine, om water op te voeren, door Archimedes uitgevonden, bestond uit een hollen cylinder, waar omheen twee of meer spiraalvormige pijpen waren gewon den vandaar de naam cochlea, slakken huis. Indien de cylinder een weinig schuin met den bodem in bet water gedompeld werd en werd bewogen, klord dit in de spiralen op, tot aan den bovenkant van den cylinder. Vitruvius gaf een nauwkeurige beschrij ving van deze machines, die men aanvan kelijk gebruikte, om de galeien leeg te hoozen, later voor huiselijke en landbouw doeleinden. Hij vergat echter te vertel len, boe de machine werkte, zegde alleen, dat ze met den voet bewogen werd. De cochlea is een onderwerp voor gis singen geweest voor vele archeologen, doch de kwestie is thans opgelost. De muurschildering toont twee kleine, gemet selde pilaren, die een klein, rieten dak dragen. Onder dit dak staat een slaaf, die zich vasthoudt aan een balk, welke even eens door pilaren wordt gesteund. De slaaf blijkt op de cochlea te staan, die hij met zijn voet bewerkt, en een roteerende beweging geeft. Het benedengedeelte van de cochlea steekt in een riviertje, terwijl een straal water uit haar boveneind te voorschijn komt en in een smallen grep pel valt, welke naar een tuin loopt. Het geheim van Archimedes' cochlea is dus opgelost. Wat Pompeji verder aangaat, mag ver meld worden, dat thans de oude water leiding in de villaês van de Via della Ab- bondanza functionneert als twee duizend jaar geleden. De opgravingen te Herculaneum worden bemoeilijkt door de omstandigheid, dat op de plaats, waar men mooie ontdekkin gen hoopt te doen, twee moderne villa's staan. Aangezien de regeering belooft heeft, dat iedereen, die zijn huis verlaten moet, een ander krijgt, bestaan er nog al financieele bezwaren! Het werk is overi gens nog steeds in een voorbereidend sta dium. Voorloopig bepaalt men zich tot het onderzoeken, waar nog nimmer geëx ploreerd werd en waar wèl. De eigenlijke opgravingen worden pas later aangevangen. (Zooals men weet werd Herculaneum in 1719 ontdekt en toen zijn er vele tunnels gegraven, zoodat verschillende gedeelten van de stad reeds „onedrzocht" zijn). Toch mocht men al mooie resultaten boeken. Bij de exploratie van de Villa Sa- burbana, welke, naar men veronderstelt, aan den vader van Julius Caesar s laatste vrouw heeft toebehoord, werden verschil lende beelden gevonden, o.a. busten van Plato, Seneca en anderen en bovendien een bibliotheek van 1800 codices, waarvan er enkele zoo goed bewaard bleken, dat ze misschien ontcijferd kunnen worden. Men verwacht in de kringen der des kundigen, dat te Herculaneum spoedig sensationeele vondsten zullen worden ge daan. HET DRANKVERBOD IN DE VEREEN. STATEN. In een overzicht van de resultaten der drankbestrijding in de Vereen. Staten, door Reuter medegedeeld, wordt gezegd, dat er gedurende het ten einde loopende jaar 1319 Amerikaan - sohe schepen in beslag werden geno men wegens een poging tot het invoe ren van alcoholische dranken in de Vereen. Staten. Daarvan hidden 320 schepen alcohol aan boord, terwgl999 schepen geen lading hadden. Het vorige jaar werden er 330 buïtenlandsche schepen in beslag ge nomen wegens het Vervoeren an con trabande. Het overzicht deelt mede, dat de alcoholsmokkelazrs gestadig betere ej snellere schepen bouwen, die gaschik ter zijn voor het doel en welker in beslagneming moeilijker is. Alle klas sen en maten van scher.en worden februikt in verband met aen smokkel- aridel. Het in beslag nemen der buitea- landsche schepen ging dit jaar in de zelfde mate als tevoren. Er was ech ter een aanzienlijke vermindering te bespeuren in den onwettigen handel onder de National Prohibition Act. In volle zee is het nochtans steeds mogelijk, ofschoon niet meer zoo veel voorkomend, om contrabande bïitnen het bereik d?r kust te brengen doormid del van buïtenlandsche schepen en ze van daar in het land te vervoeren met snelle Amerikaansche vervoermid delen. De Canadeesche havens hebben echter iets van hun vroegere aantrek kelijkheid als basis voor de smok kelaars verloren, hetgeen zijn corzsak vindt in de scherpere bepalingen, wel ke door de Canadéesche rege ring ten opzichte van den doorvoerhandel in sterken drank zijn ingevoerd. De groo te smokkelaars lieten daarom Canada links liggen. Op 'de westkust trachten zij de Gezelschapseilanden ten nutte temaken en op de oostkust zijn de uitgebrei der operaties naar St. Pierre enMi- quelon overgebracht. Het overzicht brengt in herinnering dat begin van dit jaar een confe rentie te Londen is gehouden ter be spreking van den algemeen en toestand Ofschoon deze conferentie tot gem verdrag; leidde, kwam er een doel treffender werking Ider getroffen maat- iregelen tot stand, waarbij de opera ties door middel van Entscfie sche pen bemoeilijkt worden. In den loop van dit jaar zijn om en nabij 6 millioen dollars door d? federatieve rechtbanken aan vonnis sen en boeten opgelegd. De statistieken toonen een zeer sterke toeneming van civiele zaken en een aanzienlijke ver mindering van de crimineelo onder d' Drankwet. De uitspraken ten guns t der Vereen. Staten beliepen352.077 dollars of 34.612 dollars minder dun het vorige jaar, terwijl de crimineel- zaken een bedrag van 5.646.707 boeteo inhielden. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: de N.V. Motorboot de Drie Gebroeders, te Katwijk aan den Rijn. Rechter-comm.: mr. A. X. Kuhn; cur.: mr. C. Punt, te Xoordwijk. De N.V. Motorboot Annetje te Kat wijk aan den Rijn, Rechter-comra.: rnr. A. N. Kuhn; cur.: mr. C. Punt, te Noordwijk. STADSNIEUWS. DIENSTPLICHT. De aandacht van de mannelijke in gezetenen dezer gemeente, die gebo ren zijn in 1909, wordt gevestigd op een in dit blad voorkomende open bare kennisgeving van den Burge meester, betreffende aangifte ter in schrijving voor den dienstplicht in de maand Januari a.s. MARKTBERICHTEN. LEIDEN. 23 Dec. Groentenveiling „Ons Belang". Selderij 8.9011.40, Pieterselie 7.4011.Roode kool 28.1030.40, Savoye kool 14—17, Groe ne kool 2—6, Prei 9.40—12, per 100 st. Spruiten 4149, Uien 1217, Boe renkool 9—12, Waspeen 12—15, Kro ten (gek.) 10—12, per 100 K.G. LEIDEN, 24 Dec. EierenveUing. Aangevoerd 2534 stuks. Kipeieren van 8.70 tot 10.65 per 100 stuks. LEIDEN, Botermarkt, 24 Dec. 1927. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: Prima fabr.boter 2.20, prima boeren- boter 2,102,20 per K.G. Aangevoerd 700 K.G. Handel vlug. LEIDEN, Turfmarkt, van 19 tot en met 24 Dec. 1927. Geen aanvoer. Prijs lange turf 12 13 per 1000 stuks. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 Decemb., medege deeld door het Kon. Ned. Meteoroh» gisch Instituut te De Bi ld t. H. B. 762.2 te Isafjord. L. B. 735.6 te Wisby. Verw. tot den avond van 25 Dec.: Meest matige wind uit W. of N. rich tingen, betrokken tot zwaar bewolkt, met regen; wellicht sneeuwbuien, iets kouder. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 7.33. LUGn ?£KATUUR. Zaterdag 24 Dec.: 4.13 nam. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Hedenmiddag 12 uur: 4.3 gr. C.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3