zettend is toegenomen. Ten Zuiden van den afsluitdijk strekt het zich uit, zoover het oog reikt Het ontbreken van den stroom, die zich vroeger langs het Ara- steldiep door de Meer bewoog, is hierop van bijzonderen invloed. Al het bagger- materiaal voor het graven van den be kenden sluisput, is te Van Ewijcksluis binnengebracht. Ook aan de Noordzijde op het Balgzand, in het Amsteldiep en aan de Noordzijde van Wieringen is de ijsvlakte ook reeds zeer breed. Stremming van het verkeer. In ver band met het drijfijs in de Waal is de gierpont te Zalt-Bommel opgebroken. De overtocht geschiedt thans per pont, waar aan een stoombootje is bevestigd. Wegens het vele drijfijs in den IJssel is het pont-verkeer te Dieren gestaakt en kqnnen de voertuigen naar Olburgen niet meer worden overgezet. Voetgangers wor den met de roeiboot overgebracht. Ook bij Bheden is de pont opgenomen. Stremming van de binnenscheepvaart. De Maas te Venlo is over haar geheele breedte met drijfijs bedekt. De Merwede- diensten op Rotterdam kunnen niet meer worden onderhouden. De gladheid* Tengevolge van de glad heid van den weg is gisterochtend te Delft de heer M. C. v. d. Hooven, wonen de Vlamingstraat aldaar, met zijn auto in de gracht aan het Oude Delft gereden en onder het ijs verdwenen. Met groote moeite werd hij gered, waarna hij in het ziekenhuis Bethel ter verpleging werd op genomen. De auto is later met een kraan wagen opgehaald. De roode reflectors op rijwielen. Een rijksveldwachter' te Amersfoort had in overleg met den ambtenaar van het Open baar Ministerie bij het kantongerecht al daar een tweetal wielrijders geverbali seerd, daar de roode reflectors op hun fietsen niet met voldoende licht terug kaatsten. Deze zaak werd gisteren voor 't Amers- foortsch kantongerecht behandeld. De inspecteur van de verkeers-politie te Utrecht werd als deskundige gehoord. In deze principieele zaak werd slechts 50 cent boete geëischt, met het verzoek, vol gende week schriftelijk vonnis te wijzen. Nederlandsche dief te Brussel gearres teerd. De Brusselsche correspondent v. d Maasbode meldt: De politie te Brussel heeft een Neder landsche onderdaan, zekere Holpert, ge arresteerd, die reeds eerder uit België ge zet werd en verder door de Nederlandsche politie wegens het plegen van talrijke in braken en diefstallen werd opgespoord. Branden. Te Oost-Knollendam iu de gemeente Wormer, heeft gisteren nacht een zware brand gewoed. Te ruim 2 uur werden de bewoners van het café „Het wapen van Oost-Knollendam" eige naar de heer C. van Lient, opgeschrikt door bet geknetter van brandend hout. Het bleek dat brand was uitgebroken in de houten tooneelzaal die aan het ca fé grenst. De bewoners konden zich met groote moeite in veiligheid brengen. De b'j het café behoorende kruidenierswin kel werd mede een prooi der vlammen. De brandweer kon van het geheele com plex niets behouden. De schade wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Circus-ellende. Gistermorgen kwam een patrouille van de bereden brigade, welke belast is met de uitoefening van de veldpolitie binnen den kring Rotter dam, in den Terbregschen polder in 'n cir cus, welke menagerie bestond uit 9 hit ten en een muildier. De dieren waren alle in een erbarmelij- ken toestand. Uit het onderzoek is geble ken, dat de 10 dieren tusschen 4 en 18 dezer tezamen slechts 4 pakken hooi te eten hadden gekregen, benevens 1 zakje aardappelen. De d'tren zijn in beslag ge nomen en overgebracht naar het abattoir waar zij gehuisvest en gevoed zullen wor den op kosten van de eigenaresse. Tegen deze een Duit-che, G. genaamd, is proces verbaal opgemaakt op grond van het mis drijf, bedoeld in art. 254 van het wetboek van strafrecht, sub. 2 volgens welk art. degene getraft kan worden, die een aan zijn zorgen toevertrouwd dier, het noudige levensonderhoud onthoudt. IJzeren pijp op het hoofd. De 53-ja- rige werkman C. L., uit de Eben Haëzer- straat, aan boord van het bij de Rotter- damsche Droogdokmaatschappij te Rot terdam in reparatie liggende stoomschip Essex een ijzeren pijp op het hoofd gekre gen. Met een hersenschudding is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingei ter ver pleging opgenomen. UIT DE OMGEVING. NOORDWIJK AAN ZEE. De Geref. Meisjes vereen. „Die zich over den arme ontfermt, leent den Heere", hield Dinsdag haar jaas lijksche uitdeeling. Er werden een 73 stuks goederen uitrederid, waar mede zij heel wat gezinnen verblijd den. Een woord van dank is zeker op zijn plaats, aan de vlijtige handen die de goederen vervaardigden en aap Ide begunstigers die het de vereeeni- ging mogelijk maakten. Gisterenavond trad op uitnoodiging van de Chr. J.V. „Hebt de Waar heid e.i den Vrede lief" in de Geref. Kerk alhier op Ds. v. d. Vliet van Utrecht. Daar Z.Eerw. op reis zijnde, pech heeft gehad, was de aanvang een half uur later dan was vastge steld. Om den tijd te korten liet d? heer de Beer op verzoek zingen Pa 118 i en .7, en las Lukas iS voor, waarna hn voorging in gebed. Onderwijl was Z.Eerw. Binnengeko men, en alvorens hij tot z\jn rede overging, werd gemeenschappelijk ge zongen Ps. 33 9. Geen creatuur in Gods schepping is zoo hulpbehoevend ais de kroon daar op: de mensch. Maar indien wij even als Paulus ons leven in Zijn hand geven, eerst dan is het ons mogelij li- te strijden voor de zaak des Heeren. Onze J. V. komt dan ook eens in de week samen om zich te oefenen voor dien strijd. Daarom is het zoo noodig. dat onze jonge mannen zich bij zoo'n verecniging aansluiten. De wereld is zoo groot, z-00 vo-1 met- verleiding; dat wij tegen deze verzoe kingen moeten strijden; wij moeten strijden den goeden strijd, den strijd 10m in te gaan in Gods Koninkrijk den strijd voor de zaak des fleer,-n. Onder het zingen van Ps. 898 werd gecollecteerd vcor de J.V.-kas. Na net zingen van Ps. 27 7 ging spr. voor in dankgebed, waarna het kerkgebouw werd verlaten. Bij H. A. in de Jan Kroonsweg zijn gisterennacht vijf jonge hennen gestolen. De politie stelt een onder zoek in. Gisteren was het strand voor een groot dee 1 e -n ijsvlakte, waarvan de jeugd wist te profiteeren. Deschel- penvisschers echter konden hun werk zaamheden niet verrichten. LEIMUIDEN. Op het Braassemermeer werd gis teren druk gezeild met ijszeilbooten. Het was Dinsdagmiddag een aardig gezicht om deze booten in alle richtin" gen pijl snel over de plassen te zien schieten. Scherp teekenden de witte zeilen zich af tegen de helder blauwe lucht. LISSE Gisterenavond werd eenZendings- avond gehouden, belegd door de deputa- ten dev classis Leiden der Geref. Ker ken, in het gebouw der Geref. Kerk alhier. Ds. W. Bouwman van Leiden opent de vergadering, na het gemeen schappelijk zingen van Ps. 22 14, met gebea, waarna hij een inleidend woord spreekt. Allereerst treedt op de heer Co- lijn, Burgemeester van Boskoop, die het Zendingswerk in Indië in het al gemeen zaf schetsen, terwijl de heel Koning, Hoofd eener Chr. School t«e Bandoeng, meer het werk der Geref. Kerk aldaar zal bespreken. Spr. constateert het feit dat men meer en meer gaat vragen naar onze roeping tegenover Indië. Reeds in dj zestiende eeuw brachten da Portugea- zen in Indië het Evangelie met veel resultaat; men heeft echter Kerk en Staat niet apart gehouden, en daardo01 verminderde ook de invloed van Por- tugals zending, toen dit land poiiiiek minder ging beteekenen. De O.-L Compagnie nam het werk over, doch toenook deze het laven er bij inboette, was het ook met da zending sch.er gedaan. De overhaid moest zich niet daadwerkelijk met het zendingswerk inlaten, evenmin dit be lemmeren, wel echter erkennen en steunen. Spr. hoopt dat art. 123 spoe dig zal verdwijnen; dat echter toch andere maatregelen getroffen zullen kunnen worden ter voorkoming van z.g. „dubbele zending". Alles moet met 0 rde geschieden. De eenheid door de zending na gestreefd, heeft hoofdzakelijk het oog op de eenheid des geestss, hoewel ds sociale belangen en nationa.e dito niat •verwaarloosd worden. Het heidendom in Islam is ten doo- de opgeschreven; of echter de Islan dan wei het Christendom zal worden omhelsd, hangt van de werkzaamhe den -der zending af; laten wij wel be. denken dat het gaat om zelen. We] mogen de „kosten overzien" worden, maar voorop moet staan het zendings bevel van den Christus, wiens het goud en zilver is. Met het beoordeelen der resultaten moet men zeer voorzichtig zijn; moet men alleen de inwendige verandering in overweging nemen, of mogen ooli uitwendige veranderingen en maat schappelijke verbeteringen meetellen? Soms roept God vooraanstaande man nen als „.eerstelingen", soms kort en krachtig, dan weer na langeren duur. Een moeilijkheid voor vele heide- nen blijft na de bekeering, het eeu wige leven, omdat die belijdenis recht streeks indruischt tegen hun leerstellin- fen. De persoon van den zendeling omt pas in de tweede plaats. In de eerste plaats komt in hem Chris tus tot de gemeente. Westersche cultuur kan den heiden niet opheffen zonder Godsdienst; het gaat niet alleen om het hoofd, het gaat om het hart van den heiden. De levenseisch van het Christendom om leer en leven overeen te doen stemmen, is voor den inlander zeer zwaar; de Islam vraagt dit niet. Toch gaat van de jonge gemeenten een goed getuigenis uit, hoewel ook zij niet zonder vlek en rimpel zijn. Het verschil tusschen wel en niet gekerstende streken is opvallend, zoo als niet bevooroordeelden gaarne er kennen. Men zie naar de Minahassa en de Bataklanden. Ten bewijze hiervan verhaalt spr. het optreden der eerste zendelingen in deze laatste landen, die werden ver moord vóór ze hun arbeid konden aanvangen; ook hun giid3 werd dood gemarteld; dit was in 1834; ook in 1873 het nog niet veel beter. Nu echter is dat deel geheel geker stend en staat in het centrum e?n kerk, welke 3000 zielen kan bevat- tne: - op alles zette daar de Chris- tennéid haar stempel als vervulling van Gods belofte: „Z'e, Ik maak alle dingen nieuw". Hoewel deze verschijn selen zeer op prijs zijn te stellen, het gaat ons eenter hoofdzakelijk om eeuwigheids vruchten. Dat de Zending op Java, het oen- trum van den Islam, vasten voet aan wal gekregen heeft, mag als feit wor den geconstateerd; voor het overige is het Zendingswerk een arbeid niet van jaren, maar van eeuwen. Wij hebben te zaaien, God zelf zal oog sten. Wij moeten het zendmgsbevel .opvolgen, ook al zouden wij geen vrucht zien. Gods telofte is, dat er vrucht op volgen zal. Na he. zingen van Ge:ang 245:2, betreedt de lier Koning h-tspr.ek- gestcelte en schetst Indië als het kind van' licht en zonneschijn, en be gint met een k -urige b -schi'ijving van een tocht naar den tip van een vul kaan, waar vooral een zonsopgang een machtigen indruk op hem senrjnt ge maakt te_ hebben, waaraan hij in glo-d- vollen stijl uiting geed. Indië is seli.ou en rijk gezegend. In het land van licht en lucht is echter ook veel schaduw, vooral op geestelijk tjinein ook bij Europeanen, vooral opmeer verwijderde cultures. Maar ook de bevolking zelve leeft in donkerheid, in het heldendom; op Java echter is doorgedrongen het schemerlicht van de halve maan, waar althans het veel godendom verdween; veel hieor is hiervan niet te zeggen; d - Javaan is alleen maar voor het uitwendige Mo- liammedaan; voor het inwendige is het een waar mengelmoesje. De schooltoestanden fasse-eren op smaakvolle wqze de revue: het goede en booze wordt de vergadering voor gesteld. Hoofdzakelijk wil de spr. hef echter hebben over den strijd van het Licht der wereld, die ook op het onderwijsgebied alsmede op het Izendingsgebied gevoerd wordt. Hoewei het Mohammedaansche nog overheersch'Cind is, vindt men toch overal Chr. gemeenten, waartoe da gelijks worden toegedaan, waarvan eenige treffende voorvallen worden ver haald. Het Geref. element breidt zich on der Gods zegen sbeeds uit; meer en meer kerken worden geïnstitueerd; kringen gevormd; het werk onder de verstrooiden aangevat; aan de Zon dagsarbeid op de cultures wordt aan dacht geschonken. Tot de arbeid van Solo komend, heeft spr. veel eerbied voor het orga nisatievermogen van Dr. van Ande. er is daar een gestadige groei, met rijke beloften voor de xoekomst. W«] is het getal der doopelingen uiterst gering in verband met het aantal der bevolking, doch het is Gods werk, en dit is voor ons voldoende. Ook op het terrein van cultuurver spreiding wordt veel gedaan, zooals met getallen werdt aangetoond; voora. deze arbe.d wordt de vergadering op het hart gebonden. Ook de medische zen-ding wordt even gememoreerd, en een paralel getrokken tusschen den aanvangsar- beid en nu. Wat in Solo vooral treft, is de samenwerking tusschen de verschil lende zendingarbeiders onder aanvoe*- ring van Dr. van Andel; het is er ideaal wat de onderlinge verhoudin gen betreft. Voor dit terrein worden wij ver waardigd te megen offeren en bid den, wat een groot vooonecht Rare er de Heer- zijn onmisoaion ze gen aan, ea doen wjj wat onze hand vindt om te doen. Spr. eindigt dan met het declameeren van een zendingsliedi, wat de verga dering hierna zuigt, onder welk zin gen Ds. Bouwman weer het spreek gestoelte beklimt, om nog een enke. slotwoord te spreken. Ds. Bouwman begint met een woord van dank aan de 'beide sprekers, en vervolgt met als z'n meening uit te sprenen, dat wij feitelijk nog maar weinig voor ons zendingsterrein doen; -er moet in de toekomst veel meer gewerkt worden. Spr. hoopt dat de ze vergadering tot prikkeling geweekt moge zyn, wenscht den neer de Koning des Heeren zegen- tae voor z'n a.s. reis naar Indiu, waarna met het zia- gen van een zendingslied op de wyzt van Rs. na en dankzegging door uen heer den Koning, deze vtrgaueringwordf gesloten. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de raad dezer gemeente. Voorzitter: Burgemeester J. L. Bosschieter. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Besloten wordt de voorle zing van de notulen der vorige ver gadering aan te houden. Ingekomen stukken: Van den Com missaris der Koningin in Zuid-Hol land de mededeeling, dat bij Konink lijk Besluit van 10 December j.l. de Burgemeester als zoodanig is herbe noemd. Wethouder J. van Klaveren felici teert de voorzitter met dit besluit en uit den wensch, dat de voorzitter de lasten en verplichtingen van hooger hand opgelegd, met kracht en lust mag vervullen, tot bloei der gemeente Van de gewestelijke Landstorm commissie Zuid-Holland-West is inge komen een verzoek om 50 voor 1928. B. en W. achten instandhouding van den Landstorm meer een Rijkszaak, en stellen daarom voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer W. L. v. d. Gugten, lettende op de goede zijde van den Landstorm betreurt het voorstel van B. en W. Weliswaar is ook Spr. van meening, dat het hier geldt een Rijkszaak, maar waar het Rijk de bijdragen ver mindert, was Spr. er voor een subsi die te verleenen, om het instituut te behouden. De heer v. d. Vijver is tegen een subsidie, die z.i. niet op den weg der gemeente ligt. De meening van den heer v. d. Gugten vindt geen bijval, waarna het voorstel van B. cn W. zon der hoofdelijke stemming wordt aan genomen. B. en W. bieden ter vaststelling aan eene verordening op de gaslevering. De verordening wordt in zijn geheel door den voorzitter voorgelezen. De heer v. d. Vijver verzoekt een af schrift aan de leden toe te zenden, wat zal geschieden. De verordening wordt ongewijzigd vastgesteld. Daarna worden de gasprijzen vast gesteld als volgt: voor de eerste 100 Ma. per maand 11 cents per M3. en voor liet meerdere verbruik 9Ya cent, terwijl voor muntgas de prijzen per M3. één cent hooger zijn. De heer C. D. v. d. Vijver deelt me de, dat bijzondere tarieven voor ge bruikers van meer dan 3000 M3. door B. en W. toe te staan, alleen moeten gelden voor gebruik voor kracht, in geen geval voor verlichting, wat naar zijn meening niet duidelijk in de ver ordening is omschreven. Ook verzoekt de heer v. d. Vijver B. en W nader te overwegen of het niet' wenschelijk is, ook voor verwar ming speciale tarieven vast te stellen. De voorzitter zegt toe, hierover de commissie voor de bedrijven te zullen hooren. Tenslotte stelt de heer v. d. Vijver voor thans ook de prijs van gas hij bijzonder tarief afgenomen te bepalen De heer T. Kralt deelt mede, dat reeds is besloten voor 1 jaar de prij zen van Leiden te handhaven, waar mede de heer v. d. Vijver zich kan ver eenigen. Inzake de Electriciteitsvoorziening worden bijzondere bepalingen vastge steld voor de huurleidingen. De bepalingen hieromtrent lokken nogal eenige discussie uit. Waar de aanleg hiervan door het bedrijf moet geschieden, verzoekt de heer v. d. Vijver in de verordening op te nemen ,dat ook uitbreidingen alleen door de gemeentebedrijven mdgen worden aangebracht. De heer v. d. Gugten heeft bezwaar tegen de bepaling, dat iedere uitbrei ding ten laste van den huurder of toch ook in het belang van de bedrij ven is, en toch e en hoogere prijs huiseigenaar komt, daar uitbreiding wordt bepaald. De commissie voor de bedrijven is het met dit laatste niet eens. Er is een norm gesteld van 6 lichtpunten en wie daarboven wil gaan moet de extra kosten dragen. De heer v. d. Vijver zag gaarne vastgelegd welke maatstaf eigenlijk wordt aangelegd, b.v. het bedrag dat per aansluiting hoogstens wordt uit gegeven. Wethouder S. Schoneveld zegt dat daarvoor eerst overleg met een des kundige noodig is, maar vindt het geen bezwaar dit in de volgende ver gadering mee te deelen. Nadat deze kwesties nog langen tijd zijn besproken, wordt ten slotte de verordening goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt zon der hoofdelijke stemming besloten aan A. Versteeg, voor het verrichten van diverse extra werkzaamheden over 1927 een gratificatie te verleenen van 50, Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van den gemeenteopzichter N. van Egmond Wzn. stellen B. en W. voor ook aan dezen een gratifica tie van 50,te verleenen. Dr. Jonker kan zich met dit voorstel vereenigingen, maar vraagt waarop het besluit van B. en W. gegrond is. De voorzitter zegt, dat de gemeente opzichter met den bouw van het arres tantenlokaal en het transformatorge bouw veel werk heeft gehad, waarom het hun billijk voorkwam, deze gra tificatie te verleenen. Dr. Jonker is voor het voorstel van B. en W., maar vraagt de voorzitter een instructie voor den gemeenteop zichter vast te stellen, wat door den voorzitter wordt toegezegd. B. en W. stellen voor aan mej. W. v, d, ZwartRavensbergen, die als schoonmaakster een ongeval heeft ge had en daardoor loon heeft gederfd, een vergoeding van 30 te verleenen. Na eenige bespreking wordt ook dit voorstel z. h. s. aangenomen. Herbenoemd worden tot lid van de Commissie tot wering van schoolver zuim alle aftredende leden. Als lid van de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs wordt herkozen de heer C. H. A. Collee. Volgens voorstel van B. en W. wordt besloten tot wijziging van de begroo ting van 1927. Op voorstel van den voorzitter wordt de openbare vergadering hierna ge sloten en gaat de Raad in geheime vergadering. Na heropening van de openbare ver gadering stellen B. en W. voor als schoonmaakster aan de openbare la gere school te benoemen mej. D. Ra vensbergen—Glasbergen. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen, Rondvraag, De heer v. d. Gugten vraagt of alle ingekomen stukken zijn voorgelezen en of niet een verzoek is ingekomen van den heer A. A. Hogewoning te Noord wijk. De voorzitter antwoordt dat wel een verzoek is ingekomen, maar gericht aan B. en W. Enkele leden vinden het beter dit schrijven dan nu niet in bespreking te brengen. De heer v. d. Vijver vraagt of er ernstig bezwaar tegen is, dit schrijven nu '0 behandelen, daar de adressant erg aan tijd gebonden is, en spoedig wil gaan bouwen. De voorzitter antwoordt, dat het schrijven'pas kortgeleden is ingeko men, en dat daarin gevraagd wordt aanleg van gas aan den Sandtlaan, waaraan een kosten van pl.m. 1400 is verbonden. Do voorzitter acht het dus wel gewenscht, dat daarover eerst grondig nagedacht kan worden. Wethouder Schoneveld verzet zich tegen behandeling nu. De heer Kralt wijst er op, dat on langs van eenige bewoners van den Noordwijkerweg een soortgelijk ver zoek is ingekomen. In ieder geval dient dat dan ook eerst in behande ling te komen. De heer v. d. Vijver herinnert er aan, dat in de vorige vergadering door hem is aangedrongen de bedrij ven commercieel te behandelen: en waar van inwilliging van het verzoek zal alhangen of adressant zich te Rijnsburg zal vestigen, stelt hij een spoedige behandeling 00 prijs. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. niets liever willen dan adressant ter wille te zijn en indien zij tot over eenstemming komen, wil spr des noods hiervoor een aparte vergadering beleggen. Dr. Jonker acht de kwestie niet van zooveel gewicht om daarvoor een aparte vergadering uit te schrijven. Na eenige bespreking wordt beslo ten het verzoek in deze vergadering niet verder te behandelen. B. en W. worden voorts gemachtigd de inning van het havengeld aan te besteden, om daarvan in de volgende raadszitting mededeeling te doen. De- heer v. d. Gugten vraagt aan den voorzitter wanneer het electrisch licht in gebruik kan worden genomen,, waarop de voorzitter hem antwoordt, dat dit voor Kerstmis het geval zal zijn. Hierop sluit de voorzitter de verga dering. Naar wij vernemen zal de aan sluiting aan 't electrisch kabelnet al hier Vrijdag a.s. plaats hebben. De verlichting zal voor het eerst plaats hebben in het Raadhuis, welke plechtigheid in hijzijn van B. en W., de Raad en enkele genoodigden zal ge schieden. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 21 December. Heden aan gekomen aan den Rijksafslag 18 stoom trawlers. Trawlvisch: Tarbot 1685, griet 1740 per 50 K.G., groote tong 1,601,70, middel tong 1.10170, klei ne tong 1.101,30 per K.G., groote schol 2124, middel 2025, zet 2329, kleine 5,5025, bot 3,4014 per 50 K.G. rog per 20 stuks 10,5027, vleet per stuk 0,542,17, pieterman poontjes 7— 8,50, groote schelvisch 21,5037, mid del 1726, kleinmiddel 1121, kleine 3,80—15, per 50 K.G., kabeljauw 21—34, per kist van 125 K.G., groote gullen 13—5,50, kleine 3,40—6, per kist van 50 K.G., leng 0,502,60 heilbot 1.58 per stuk, wijting 1,30—2,40, per kist van 50 K.G., koolvisch 0,43-1,60, kreeft 1,50 2,10, per stuk. makreel 2329 per 50 K.G., steur 118. In de week van 15 tot en met 21 December zijn te IJmuiden aan de rijksvischafslag aangevoerd: 1.100.315 K.G. treilvisch, 838 kisten versche ha ring en 11.131 manden sardijn. De to taalopbrengst bedroeg 376.710. Heden kwamen hier binnen de Duitsche stoomtreilers HH 65 met 3035 besomming. SD 49 met 6220 en SD 54 met 2366 besomming. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er aeueu 2U aan de markt. De besommingen waren: IJM. 39 met 2598, IJM. 70 met 2054, IJM. 176 met 1936, IJM. 74 met 2053, IJM. 232 met 2647, IJM. 4 met 3134. IJM. 110 met 2842, IJM. 175 met 2866, IJM. 130 met 2098, IJM. 153 met 2565, IJM. 177 met 2169, IJM. 103 met 2442, IJM. 152 met 21C2, IJM. 46 met 1727, IJM. 271 met 2903, IJM. 20 met 3196, IJM. 57 met 2308, IJM. 82 met 3037, IJM. 56 met 2455, IJM. 10 met 3177. Scheepstij dingen. HOLLAND— AMERIKA-LIJN. VEENDAM, New York n. Rott., 21 van Plymouth. VOLENDOM, 20 v. Rott. n. N. York. MAASDAM, New Orleans n. Rott., 20 BLIJDENDIJK, 21 v. Galveston te Rotterdam. LOCHGOIL, Vancr. n. Rott., 20 te Southampton. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RANDFONTEIN, uitr., 21 van Gibral- NIJKERK, thuisr., 20 v. E.-London. SPRINGFONTEIN, thuisr., pass. 20 Ouessant. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. TEXEL, thuisr., 18 v. Las Palmas, 24 verwacht. ALBIREO, uitr., 19 v. Accra. EEMSTROOM, uitr., 20 te Teneriife. KILSTROOM. uitr., 19 v. Accra. MAASLAND, thuisr., 21 te Lagos. VLIELAND, 21 v. Hamburg n. Amst, KON. HOLLANDSCHE LLOYD, DRECHTERLAND, thuisr., 20 van Rio Janeiro. MONTFERLAND, uitr., 21 v. Rott, EEMLAND, uitr., p. 19 Fern. Nor. GELRIA, thuisr., 20 v. Rio Jan. ORANIA, uitr., 20 v. Santos. ZEELANDIA, thuisr., 20 v. Lissabon. FLANDRIA, uitr., 21 v. IJmuiden. AMSTELLAND, thuisr., 21 te Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG, uitr., 21 te Antwerpen. MODJOKERTO, 21 v. Batavia te Rott. GORONTALO, thuisr., 20 v. Sabang. TJERIMAI, thuisr., pass. 21 Ouessant 22 te Rott. verwacht. BLITAR, uitr., p. 21 Pt .de Galle. KEDOE, thuisr., 21 v. Padang. PALEMBANG, 20 v. Sydney te Macas- BONDOWOSO, thuisr., 21 te Suez. INSULINDE. thuisr., p. 21 Perim. PATRIA, thuisr., 21 v. Batavia. KERTOSONO, uitr., 21 V. Suez. SOEKABOEMI, uitr., p. 21 Flnisterre. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". VONDEL, uitr., 21 van Suez. PRINSES JULJANA, uitr., 21 te South ampton. KANGEAN, thuisr., p. 20 Ouessant, 22 te Amst. verwacht. SEMJJ1LAN, thuisr.. 21 v. Pt. Said.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6